Ypestein volop in belangstelling komende weken I I (°2260".18896) NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Silhouet en Ruud van Haneghem houden voorjaarsshow MAANDAG 29 APRIL is het mogelijk uw ad vertenties en redaktio- nele artikelen tot 12.00 uur in te leve ren. Dit in verband met Koninginnedag. OUDERS! /Hascotte fty A.J. VOS Polen op bezoek in Heiloo HEILOO Open Hockey zaterdag Bijzondere act/es muggen /alldek Volleybalvereniging Effect 25 jaar jong Welke moeder verdient een bos bloemen 56e JAARGANG NO. 17 - 24 APRIL 1991 II II II OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur HACrlMANÜ Holleweg 19 072 335085 G tel. 072-330175 Wijzigingen ophalen huisvuil Huisafval (plastic zakken) Bedrijfsafval (container) EN MASTEN op 1 juni bij de Terriërs voor alle jongens en meisjes in Heiloo en omgeving vanaf 6 jaar. ALVAST NOTEREN! VAN -V VUUREN Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren j te bereiken onder nummer 072-330175. (■n iBpMi 7 Redactie-adressen: ■D Iw Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) K?H J J Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. totlmat f- at. HEILOO - De nieuwe wijk Ypestein zal de komende weken meer dan normaal de aandacht opeisen. Nu de uitbreiding aan de zuidoostkant van het dorp gestaag vordert en Heiloo langzaam maar zeker de vorm van een klavertje vier krijgt, is het tijd geworden om iede reen in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de nieuwe wijk. Met dit doel heeft het gemeentebestuur in nau we samenwerking met de wijkvereni- ging een programma samengesteld. Een programma dat' jong en oud uit heel Heiloo en misschien zelfs daarbuiten, zal aanspreken. Zeer uitgebreide infor matie over deze mix aan aktiviteiten vindt u in het hart van deze krant. Een speciale 'feestkrant' die u eruit kunt ne men en bewaren en die u alles vertelt over wat komen gaat. Het programma kreeg een motto mee en dat luidt ,Het woont fijn in Ypestein'. De eerste fase van de bebouwing van Ypestein, de noordkant, nadert^zijn vol tooiing. De contouren van een ruim op gezette wijk worden steeds duidelijker. Veel groen en singels benadrukken het open karakter. Nu het laatste blaadje' is toegevoegd wordt Heiloo een echt klavertje vier met een centrale dorpskern. Op dit moment zitten we wat het wonin gaantal betreft op de helft. Volledig be bouwd telt de wijk straks circa 1400 woningen. Zo'n 30% hiervan is woning wet. De rest is premie- koop- huur- en vrije sector. Voor het groen wordt ook in de wijk Ypestein, gelijk aan de overi ge wijken, ruim baan gemaakt. Opmer kelijk is het wijkpark dat straks het groene hart van de wijk gaat vormen. Veel van het groen wordt daar waar mo gelijk al aangeplant. In deze fase van de voortgang krijgen ook de diverse voor zieningen hun plaats. De Grosmarkt opende onlangs zijn deuren in het hart van de wijk. Daarmee zijn de winkel- ■7. :- i i f.H W: ./W- "Ypestein" was een vierkant gebouw van twee verdiepingen met torens aan de vier hoeken en een balustrade aan de voorzijde. voorzieningen verder uitgebreid, want het nabijgelegen bedrijventerrein bood al diverse mogelijkheden. De voorbereidingen voor de scholen en het wijkcentrum zijn in volle gang. En onlangs werd duidelijk dat zelfs een ge zondheidscentrum in de naaste toe komst tot de mogelijkheden gaat behoren. Aan speelvoorzieningen geen gebrek. Op dit moment zijn er al enkele voor zowel groot als klein aangelegd en er volgen er meer. Kortom: Hoewel alle maal nog pril, de aanwezige combinatie van al deze zaken geeft toch al een aar dig beeld van deze wijk. Aktiviteiten Als start van de campagne is gekozen voor koninginnedag. Op 30 april zal er in een tent een oranjebal georganiseerd worden waarvoor de Heilooër Porcupi nes nog eenmaal bij elkaar komen om de muzikale omlijsting te verzorgen. De dag erna is in deze tent een jeugdpro gramma gepland met een mini- playback-show en een jeugddisco. Meer informatie hierover bij Annet Nieuwen- huizen, tel. 330739. Op 9 mei volgt een Hete-Lucht-Ballon demonstratie. En voor de kinderen zijn er de kleine ballonnetjes met naam kaartjes en een mountainbike voor de ballon die de grootste afstand aflegt. Een vijftal bands waaronder de Zafous en de Jack of Hearts geven op 9 juni in vulling aan het popfestival dat gehou den wordt in een tent. Op 23 juni wordt een waterspektakel gehouden. Tegelij kertijd met al deze aktiviteiten zal een tentoonstelling elders in het dorp infor matie geven over Ypestein. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Rommelmarkt Wao-Aaw Belangenvereniging Heiloo Zaterdag 22 juni: jaarlijkse rommel markt van de Wao-Aaw Belangenvere niging. Wie voor deze markt spullen heeft, bijvoorbeeld overtollige huis raad, kan contact opnemen met mw. Braids (331840), mw. Groen (334861) of dhr. Zut (02206-3525). WAO-AAW Belangenvereniging Op donderdag 23 mei is ons jaarlijks uitje. Waar naar toe? Dat is een verras sing!! De kosten zijn 51,-. Neem uw buurvrouw of buurman mee. Gezellig toch. U kunt zich hiervoor opgeven bij mevr. Braids, tel. 072-331840. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. WAO-AAW Belangenvereniging 13 Mei a.s. houden wij een klaverjas- drive, aanvang half tien. Inleggeld 2,50. In 't Trefpunt, Westerweg. Iede reen is hier natuurlijk welkom. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Openbare Bibliotheek Heiloo Op de thematoren, voor in de biblio theek, wordt aandacht besteed aan de 'grote letterboeken'. Deze boeken kun nen direct worden geleend. Galerie De Kapberg Tot en met 5 mei: expositie van beelden, schilderijen en tekeningen van Louk en Geertjan van Meurs in Galerie De Kap berg, Slotweg 17 te Egmond aan den Hoef. Openingstijden: zaterdag en zon dag 13.30-17.00 uur. Galerie Dyk 1 Tot en met 28 april: expositie van schil derijen van Adriaan van de Koppel in Galerie Dyk 1, Dijk 1 te Alkmaar. Ope ningstijden: donderdag t/m zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Sonja's Originals In de maand april zijn bij Sonja's Origi nals, Karei de Grootelaan 4 te Bergen schilderijen in gemengde technieken te zien van Ank Langerijs. Openingstij den: dagelijks van 13.00-18.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 19 mei: 'Naar oma's tijd', een expositie voor kinderen van de ba sisscholen, waarbij ze ook de tijd van hun (over)grootouders kunnen naspe len. Er is een voorleesboek als achter grondinformatie. Openingstijden: dinsdag-vrijdag 10.00-17.00 uur, zon dag 13.00-17.00 uur. V. SZ W - Ruud van Haneghems tuin bij het pand van Silhouet binnenhuisarchi- tektuur. HEILOO - Vrijdag opende de hoofdre- dakteur van het tijdschrift Residence de voorjaarsshow van Silhouet binnenhui- sarchitektuur en Ruud van Haneghem tuinarchitektuur. Dat huis en tuin steeds meer samen gaan blijkt uit de grote aandacht die de tuin de laatste tijd krijgt en daarmee haast een verlengstuk van het huis wordt. Kleuren worden ge combineerd om tot een evenwichtige verhouding te komen. Het lag dus voor de hand dat Silhouet en Ruud van Ha neghem elkaar snel konden vinden. Met een high tea en met muzikale omlijsting van het duoTantastique lieten beide fir- ,ma's zien hoe mooi je huis en tuin kunt combineren. Silhouet liet een hele mooie Engelse collectie gordijnstoffen en behang zien, verschillende combina ties zijn in de winkel te zien. Sandra Wood exposeert daar met haar schilde rijen. Ruud van Haneghem liet tuin meubels in een mooie kleur blauw zien. Een prachtige collectie vorstvrije potten waaronder de fraaie buxus potten. De tuinmeubelen van teak zijn weer hele maal terug. Zomer en winter kunnen ze buiten staan en ze worden er alleen maar mooier van. De echte antieke en gelse tuinbanken zijn duur maar staan heel mooi. U ziet ze in de tuin bij Sil houet. Nieuw is ook de houtenvlonder het staat gezellig als daar het tuinameu- feelement op staat. Wegens het grote succes blijft de tuin nog enige weken staan. Beslist de moeite waard om eens te gaan kijken aan de Kenne- merstraatweg. CM ^UIVJI A KI/"* IDAKDEKKER - LOODGIETER De redactie van de Uitkijkpost is van maandag tot en met vrijdag dagelijks tussen 10.00-12.00 uur bereikbaar op In verband met Koninginnedag zal het huisvuil in Heiloo op een andere dag worden opgehaald. De zakken worden niet op maandag 29 april, maar woensdag 1 mei opgehaald. Huisafval (rolemmers) Gaat van dinsdag 30 april naar maandag 29 april (dus 1 dag naar voren) Gaat van dinsdag 30 april naar woensdag 1 mei. GESLAAGD HEILOO - Aan de Universiteit van Amsterdam slaagt op donderdag 25 april 1991 Marjel Neefjes, afkomstig uit Heiloo voor haar doctoraal examen in de biologie. Zij is oud-leerlinge van het Petrus Canisiüs College te Alkmaar. WIJKVERENIGING TERMIJEN HEILOO - Net als andere jaren heeft ook dit jaar onze jeugdafdeling weer een Koninginnedagfeest georganiseerd. Het feest is bedoeld voor kinderen tot 12 jaar. Het feest wordt gehouden op het plein achter de huizen 158 t/m 190. De kinderen kunnen een pret kaart ko pen van 2,00 op de adressen Termijen 36 en 188 op 27, 28 en 29 april. De kin deren kunnen meedoen aan ringwerpen, vier op een rij, koppen gooien, spek- happen, ezeltje prik, spijkers slaan, dartspel en ballen gooien. Zij krijgen op hun pretkaart tevens limonade, chips, ijs'en een appel en pony rijden hoort er ook bij. Aanvang van het feest 13.00 uur einde 15.00 uur. Ook is er voor de kinderen een vrijmarkt ingeruimd. Voor een natje en droogje is er een kan tine ingericht en natuurlijk kan een ie der een, gokje wagen met het Rad van Avontuur. Rijksweg 63 1906 BE Limmen Tel. 02205^&07Fax0220^H Inlichtingen: mevr. S. de Graaft Tel. 338469 HEILOO - Op 25 april 1991 bestaat vol leybal vereniging Effect 25 jaar. Tijdens deze jaren hebben honderden leden uit Heiloo en omgeving de volleybalsport in onze clubkleuren beoefend. De eerste 8 jaar met trainingsavonden in een gym nastiekzaal bij de Mavo aan de Dors en daarna werd sporthal 't Vennewater ons sportieve Home. 25 Jaar met talloze hoogtepunten kampioenschappen, toer nooien, internationale uitwisselingen en last but not least feesten. Een paar maal per jaar komt Effect in ieder geval in het nieuws o.a. met het Scholen-volleybaltoernooi waarbij 300 leerlingen uit het basisonderwijs in Heiloo zich op de volleybal werpen en het jaarlijkse wijkenvolleybaltoernooi waarbij 150 volleyballers zich op een ge zellige en sportieve manier met volley bal bezig houden. Ook deze komende week houden we de schijnwerpers op onze volleybalvereni ging gericht. Donderdag 25 april, (onze jubileumsdatum is dit toeval??) karbons heren 1 team de prestatie evenaren van dames 1, door eveneens kampioen te worden. Om 19.30 uur treden zij aan tegen Si- mokos in sporthal de Flint in Boven- karspel. Zaterdag 27 april begint het jubileum weekend. 's Middags om 15.30 uur ver wachten we de deelnemers aan de 'Ef- fectische Spelen' in sporthal 't Venne water. Toegang gratis. KONINGINNEDAG VRIJMARKT BREEDELAAN HEILOO - Zoals de voorgaande 2 jaren wordt er op Koninginnedag ook dit jaar weer een vrijmarkt georganiseerd tussen de speelplaatsen van de Vondelschool en de Radboudschool aan de Breede- laan door de ouderraden van beide scholen. De vrijmarkt is niet alleen bedoeld voor de kinderen van deze scholen maar voor iedereen die wat wil verkopen, muziek wil maken of een zelfgemaakte taart of taartjes in de aanbieding heeft. Hoofd zaak is dat het de kinderen zijn die deze markt maken. Om het geheel echt hol lands te doen zijn is er gezorgd voor echte ouderwets gezellige draaiorgelmu- ziek. Niet alleen voor de verkopers, maar ook voor het kooplustige publiek is er voor koffie en limonade gezorgd. Kom even langs op 30 april om te genie ten van al de kindervreugd. EEN STIJL VAN KLEDEN ALtf'Xg - BEVERWIJK - HAARLEM HEEM^n. RK - HEILOO fc 'IféS'7? Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Makelaar Taxateur o.g. hypothekenKOOP M Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN SJu Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES bi' ZWEMDIPLOMA'S HEILOO - Zaterdag 20 april hebben de volgende kinderen van zwembad 't Ven newater afgezwommen: Voor het A-diploma: Kelly Ooms, Chantal Groot, Tilly .Admiraal, Stefan en Frank Bakker, Ferry Min, Wouter Borst, Tally v. Westerop, Dennis Zon neveld, Linda de Swart, Jitse de Haan, Lisette Mooij, René Krom, mevr. J. Leuring v.d. Reep. Voor het B-diploma: Lilian Sleifer, Ar jan Stam, Ilja Min, Josine Duindam, Fabienne Rotteveel, Maarten Götz, Jac- co Kramer, Monique Bolten, Sijmen Zuurbier, René Mossel, Misja Horst huis, Dirk Sligtenhorst, Ilse Pepping, Jan Valkering, Bas Mooij, Natasja Kel derman, Milissa Steinvoorte, Rens Ober, Niels Gobers, Rianne Korthou- wer, Inge Toepoel, Wilho Slerke, Ro bert Dellemijn, Thijs Prins. HEILOO - Zondag 12 mei is het moe derdag. Edwins bloemenhoek uit het Hoekstuk wil daar graag iets aan doen. Wie vindt dat zijn of haar moeder best iets extra's heeft verdiend en dat graag met een mooi boeket beloond wil zien, die kan een kaartje schrijven met een korte omschrijving waarom juist zij dat- mooie boeket verdient. Naam en adres opgeven, dan krijgen de moeders van de vijf leukste inzendingen een bos bloe men ter waarde van 20,- Edwin zal ze persoonlijk komen afleveren. Het adres is Edwins Bloemenhoek, Hoekstuk 10, 1852 KX Heiloo. Een delegatie uit Polen geeft in Heiloo hun ogen goed de kost. DUBBEL FEEST IN PLAN OOST HEILOO - Na weken van hard werken is de grote dag bijna aangebroken, 27 april wordt het nieuwe Oosthonk in ge bruik genomen. Het programma ziet er als volgt uit: 14.00 uur: officiële opening door mevr. Willemse-v.d. Ploeg; 14.00 - 15.00 uur: openingsreceptie, alleen voor leden; 15.00 -17.00 uur: open huis, voor iede reen; 20.00 - 01.00 uur: feestavond met live-muziek, alleen voor leden. Op 30 april doen we het dan, met de tra ditionele koninginnedagviering, nog eens dunnetjes over, 10.30 uur: fietsop- tocht door Plan Oost, voorafgegaan door het trompetterkorps (vertrekpunt Oostkanter 14); 11.00 - 13.00 uur: kin derkennis met vrijmarkt en muziek van Caecilia. Alle festiviteiten vinden plaats aan de Oostkanter 14, graag tot ziens op 27 en/of 30 april. HEILOO - Vier afgevaardigden uit de stad Swietochlowice waar Heiloo vriendschapsbanden mee heeft zijn op het ogenblik in Heiloo op bezoek. Zij zijn de gast van de gemeente en het be langrijkste wat zij willen is het vergaren van kennis. De verloren tijd tijdens de onderdrukking van het communisme moet zo snel mogelijk worden inge haald. Zij zijn ook in alles geïnteres seerd, milieu, de vuilverbranding, ge zondheidszorg, enz. Deze week is er een druk programma o.a. werd maandag middag een bezoek aan de Winkelhof 't Loo gebracht en werd er een kijkje ge nomen bij de Hema en Albert Heijn. De heer van Schaik leidde het gezelschap eerst rond en vertelde iets over de ma nier van werken van de Hema. Hetzelf de gebeurde bij Albert Heijn, de heer Vinke schetste de geschiedenis. Van bei de zaken kreeg het gezelschap een aar dig pakket mee. Bezoeken Er werden o.a. nog bezoeken gebracht aan verpleeghuis de Hout, de Witte Kerk en de Gereformeerde Kerk, de bi bliotheek en de waterzuivering en na tuurlijk was er contact met de werk groep Hart voor Polen en de werkgroep Stedeband. De interesse gaat ook sterk uit naar hoe hier een gemeente werkt. Hun verbazing was groot dat Heiloo zo'n 50 verenigingen telt, alleen voor plezier en ontspanning. Ook het werken met de computer had hun grote be langstelling. Belangrijk voor hen is te weten hoe een stad schoon te houden. Swietochlowice is een industriestad met zo'n 80.000 inwoners, ook hier heeft men problemen met het milieu. Er is een honger van kennis en men hoopt op ba sis van gelijkwaardigheid ervaringen uit te wisselen, zodat beide partijen er ple zier aan beleven. Vrijdag gaat het gezel schap weer terug naar Polen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1