Stap nu op de beursvloer van uw keuze met de nieuwe Regiofondsen van de Robeco Groep Rabobank Q Meer bank voor je geld HOUTENBOS BLOEMENSHOP nu 4.95 nu 4j95 BOSMAN TWEEWIELERS Westerweg 295, Heiloo Tel. 331241 Wisselende expositie in Zevensprong Vlotbruggen en Rosa King Band tijdens Pinksteren in 't Akertje Moeders in de bloemen gezet zwart plastic HEKSENKETEL TUINBAKKEN plastic wit van 9.95 van 7,95 op op Gazelle maakt fietsen leuker! op op Drie nieuwe Regiofondsen voor de actieve aandelen- belegger Met de nieuwe Regiofondsen van de Robeco Groep kiest u zeifin welke regio u gaat beleggen: Amerika, Europa of het Verre Oosten. Tegelijkertijd kiest u voor de jarenlange beleggings expertise en research van de Robeco Groep, die zorgdraagt voor een optimale spreiding in die lan den, bedrijfstakken en ondernemingen met veelbe lovende vooruitzichten. Uiteraard met als doel een maximaal resultaat voor u. Kosteloos inschrijven op de nieuwe Regiofondsen tot 24 mei Tot 24 mei a.s. 15.00 uur, is het extra aantrekkelijk om de beursvloer van uw keuze op te stappen. Omdat u dan geen aankoopkosten betaalt. Haal de uitgebreide brochure in huis en vraag onze beleggingsadviseur om meer informatie. Fa. M. STEENH0EK EN ZONEN NEDERLANDSE BOND VAN PLATTELANDSVROUWEN -***«v- *7 Oud papier acties inHeiha I ln/»# gltn 'V Frisse lucht en veel groen, ledereen geeft gelukkig steeds meer om 'n schoon milieu. En dat begint bij jezelf. Pak dus wat vaker de fiets. Fiets jezelf gezond op je eigen Gazelle! UITKIJKPOST 15 MEI 1991 HEILOO - Met Pinksteren en de week daarna vindt er een unieke expositie plaats in de Zevensprong in Heiloo. Twee aquarellistes en twee keramisten bundelen hun krachten en stellen samen hun werk tentoon. De expositie loopt van 18 tot en met 26 mei, dagelijks van 11.00 tot 17.00 uur. Donderdag 23 mei gesloten. Emmy van der Hulst is aquarelliste. Zij schildert Hollandse landschappen en bloemen. Ineke van den Horn is een leerlinge van Emmy. Ans Distelbrink is keramiste, maar maakt ook bonzen beeldjes en vrije vormen. Jan van der Pluijm is de tweede keramist op de ex positie. Hij is sinds zeven jaar Heilooë- naar. Zijn werk bestaat voornamelijk uit functionele keramiek, zoals schalen, potten en vazen. SCHOOLBEL VERDWENEN HEILOO - Afgelopen zaterdag hield de Maria-Lidwinaschool de maandelijkse oud papier actie. Bij de container op het Wielemakersland stond een schoolbel om nog extra aandacht te trekken, vooral ook tijdens het ophalen in de wijk rond de school. Op onverklaarbare wijze is deze bel afgelopen zaterdag ver dwenen. Wie meer weet wordt verzocht contact op te nemen met het personeel van de school. PRIDINI START KLEUTER EN TIENERVOLKSDANS HEILOO - Met ingang van het nieuwe seizoen, dat op 4 september begint, wil de volksdansvereniging Pridini starten met een volksdansgroep voor kleuters vananf ongeveer 4 jaar. Elke woensdag van 18.30 uur tot 19.00 uur kunnen de kinderen, onder gediplomeerde danslei- ding, op een speelse manier met volks dans bezig zijn. Het gaat hier niet om een prestatie, maar duidelijk om het plezier dat jonge kinderen aan bewegen op muziek beleven. De contributie voor deze groep bedraagt 50,00 voor het seizoen, dat loopt van september tot juni. Voor jongeren vanaf 12 jaar, die nu gedwongen zijn om met de volwassenen mee te dansen, wil Pridini proberen een aparte groep te starten. Iedereen vanaf 12 jaar, met interesse voor dans in heel brede zin, en voor volksmuziek, kan zich voor deze groep opgeven. De con tributie zal 95,00 voor het hele sei zoen bedragen. Er zal dan gedanst worden op woensdagavond van 19.00 tot 20.00 uur. Uiteraard is-er bij alle andere groepen, de kindergroep op vrijdag van 18.30 tot 19.30 uur, en de woensdaggroep voor volwassenen van 19.30 tot 21.30 uur, nog volop plaats voor nieuwe enthousi aste volksdansliefhebbers! Voor infor matie en aanmelding kunt u contact opnemen met Nel Coolegem, telefoon 072-335427. Rosa King en haar band, graag geziene gasten in 't Akertje. HEILOO - 't Akertje zal de komende weken weer volop in het teken staan van allerlei leuke activiteiten. Zoals het jaar lijks terugkerende ringsteken, voorafge gaan door een primeur: en kunstmarkt op 2 juni, wanneer vele tientallen kraampjes de Kapellaan een nog sfeer voller aanzien zullen geven. Eerst is daar echter het komende pinksterweekend, wanneer het sportieve en gezellige weer hand in hand gaan. Vanaf vrijdag tot en met zondae kan men naar hartelust vlotbruggen. Een spel op het biljart, waarvoor men beslist de kunst van het biljarten niet eigen hoeft te zijn. Leuke dagprijzen zijn er te verdienen, zoals diner-bonnen en een cd-speler. Elke dagwinnaar kan meedin gen in de finale op zondag 18.30 uur, om een heuse Mountain-bike. Ter af sluiting treedt 's avonds vanaf 21.00 uur Rosa King en haar band op. 'En dat be hoeft gezien voorgaande keren geen betoog. SPEELAVONDEN IN DE MUZIEKSCHOOL HEILOO - Op woensdag 15 en vrijdag 17 mei zijn er in de Muziekschool aan het Veld 1 speelavonden. De aanvang is om 19.30 uur. U bent daar hartelijk welkom. In het korte programma, dat ongeveer drie kwartier duurt, spelen vanavond leerlingen van Peter Brouwer, leraar klarinet. Niet alleen individuele leerlin gen zullen zich laten horen. Ook zult u kunnen genieten van enthousiast ensem ble-spel. Vrijdagavond (zelfde tijd) ver zorgen leerlingen van Wim Madderom, leraar klavierinstrumenten, en Anke Lont, lerares dwarsfluit, een program ma. Zoals altijd is de toegang gratis. Volgende week zaterdag, 25 mei, houdt de muziekschool Open Dag. U bent tus sen tien uur en half drie van harte wel kom. Doorlopend worden miniconcert- jes gegeven op het podium in de grote zaal. Verschillende schoolensembles zullen hier optreden, terwijl de hafa- orkesten uit Heiloo eveneens enkele kleine uitvoeringen geven. De docenten zijn aanwezig om alle vragen met be trekking tot de muziekschool en de in strumenten te beantwoorden. Op deze dag begint ook de nieuwe inschrijving. CDA INFORMATIE-UUR HEILOO - Donderdag 16 mei houdt het CDA weer het maandelijkse spreekuur vanaf 19.30 uur in het Open Huis. On dermeer de voorjaarsnota komt aan de orde. Een ieder met vragen of opmer kingen is welkom. Door het vertrek van fractievoorzitter J. Visser zijn er wat veranderingen in de fractie. Welk fractie-lid kunt u voor wélk onderwerp benaderen: mevr. A. M. Worm-de Moei: Milieu, Edukatie, Verkeer, Vervoer, Sport en Rekreatie (tel. 120544). Wil van Dijk: Financiën en Personeelszaken (tel. 336372). Wim Swart: Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken (tel. 331239). Joost de Witte: Ruimtelijke Ordening en Volks huisvesting (tel. 336972). Henk Veenin- ga: Welzijn, Emancipatie, Volksge zondheid en Voorlichting (tel. 331412). Wethouder mevr. Ans Willemse - van der Ploeg is tijdens kantooruren bereik baar in het Gemeentehuis. U ziet het, CDA raadsleden zijn niet aleen bereikbaar tijdens het info-uur, u kunt ons ook bellen! Schrijven kunt u ook aan: CDA-fractiesecretaris J. H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. Kennemerstraatweg 143 Westerweg 244 Heiloo Tel. 072 - 335344 Kerkweg 2 Limmen - Tel. 02205 - 2044 Voor: Centr. verwarming Sanitaire installaties Holleweg 71 - Heiloo Tel. 331855 b.g.g.334972 Landelijk erkend AUTOW ASSERETTE SU PERCLEAN maakt ook uw auto showroomnieu\y. Ma.- vr. 7.00-20.00 uur, za. 8.00-18.00 uur, zo. 10.00-14.00 uur. Tot ziens. Ind. Terrein, Oosterzijweg 2, Heiloo, tel. 072-336084. TUINKEURINGEN HEILOO - Het is alweer twee weken ge leden, dat de lekenkeurders van de KMTP op stap gingen om alle tuinen in Heiloo te bekijken en aan de vaste keu ringscommissie te laten weten welke zij in de hen toegewezen wijk de meest aan- trekkelijken vonden. Zonder uitzonde ring waren deze lekenkeurders weer enthousiast over deze activiteit. Enkele keurders waren nieuw, anderen hadden al eerder plezier aan dit werkje" be leefd. Zij kregen een andere wijk toebe deeld dan voorgaande jaren en dat was duidelijk. Tuinlieden die al jaren in de prijzen vie len, moesten soms plaatsmaken voor anderen en dat was de bedoeling van de mensen die nu voor het derde jaar zit ting hebben in de tuinkeuringscommis- sie. De één houdt immers van kleurige tuinen, een ander van zogenaamde wil de tuinen, terwijl een derde weer ge charmeerd is van vaste planten. Door het wisselend inzetten van lekenkeur ders krijgen steeds nieuwe tuinen in ie dere wijk de aandacht die zij verdienen. Dat is ook de reden waarom de ereklas se wat wijzigingen onderging. Was het vroeger zo dat men, eenmaal in de ere klasse beland, daarin bijna levenslang kon blijven, nu zijn uitsluitend de eerste prijswinnaars van het vorige jaar daarin opgenomen. Dat betekent dat men ieder jaar nieuwe tuinlieden in de ereklasse zal kunnen vinden, terwijl de tuinen van de ereklassers van voorgaande jaren weer gewoon in de wijk van de leken- keurder wordt opgenomen. In juli worden opnieuw alle tuinen be keken, waarna in het najaar de hoogst- beoordeelden van april en juli nogmaals zullen worden beoordeeld, waarna wij de prijswinnaars bekend zullen maken. BOND VAN PLATTELANDVROUWEN HEILOO - Op 7 mei werd door de Cul turele Commissie van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen een koren-studiedag voor de Noordholland se afdelingen georganiseerd in de Gere- fomeerde Kerk te Heiloo. Aan deze studiedag werd door 10 koren deelgeno men. Ieder koor zong een aantal liede ren, die door Riet Zonneveld uit Borne (zangpedagoge) werden beoordeeld. Ook werd o.l.v. mevr. Zonneveld geza menlijk gezongen. Als laatste sloot het koor van de afdeling Heiloo deze koren studiedag, die om het jaar gehouden wordt, af. HEILOO - De toneelavond van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, dinsdag 7 mei, werd een grandioze afsluiting van het seizoen. Het koor, dat na het wel komstwoord de avond opende, zong optimaal. Het was een lust om- naar te luisteren. Daarna werd door vier leden en één heer een pracht van een klucht gespeeld. Drie zusters wonen samen en alle drie komen ze met een betekenis. De één is zwanger, de ander verliefs en de derde vertelt over een oude liefde. Na de pauze blijkt de zelfde man centraal te staan, prachtig gespeeld door Koelemay. De ont knoping aan het slot was toch nog heel verrassend. Het leukste was o.a. dat de klucht ,Een vrouw is een vrouw, is een vrouw...in deze tijd speelt. De B.O.M. vrouw (Gerda Gerritsen) speel de haar rol heel overtuigend en ook de rol die Jannie Nieuwenhuis speelde (ze moest met dhr. Koelemay aanpappen), was heel komiek, ook al omdat Tinie Koelemay in de rol van Leni dit alle maal gadesloeg. Doordat het maar vijf rollen waren, die het hele stuk droegen, was er veel tekst per persoon. Des te meer bewondering hebben we voor de dames en heer die dit allemaal in hun vrije tijd voor onze ver eniging hebben opgebracht en het met zoveel enthousiasme hebben gespeeld. Mw. J. Nieuwenhuis kon heel terecht met een tevreden gevoel de avond en te vens het seizoen afsluiten. Mocht u zich aangetrokken voelen tot zo nu en dan toneelspelen, dan bent u van harte welkom bij de toneelclub. De contributie voor het lidmaatschap van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen is 46,50 per jaar. U kunt daar veel voor terugkrijgen. Informeert u eens bij onze secretaresse, mw. S. de Vries, tel. 331068. M Ter gelegenheid van moederdag had Edwin 's Bloemenhoek een prijsvraag uitgeschreven voor de liefste moeder Heel wat kinderen vonden dat zij de liefste moeder haddener waren maar liefst 72 inzendingen. Vijf moe ders kwamen in aanmerking voor het fraaie boeket dat Edwin's Bloemen hoek beschikbaar had gesteld. Op de foto ziet u mevrouw Schouten met haar twee kinderen en verder waren er boeketten voor de families Kers- sensy Bulte, Hoogeboom en Hove. THE WHISPER IN JONGERENCENTRUM BUK BUK HEILOO - Positieve new-wave met dui delijke invloeden van The Cure: zo kan je de muziek die The Whisper maakt het beste omschrijven. Zaterdag 18 mei is de groep te beluisteren bij Buk Buk. The Whisper heeft vanaf het begin ge zegd dat ze alleen new-wave spelen, het gaat ze niet om een hit te scoren, ze vin den het leuker om op te treden in het undergroundcircuit. Ze proberen met de teksten kritisch te kijken naar de maatschappij en de politiek zonder doemdenken. De teksten hebben niet een bepaalde betekenis, je mag er zelf bij denken wat je wilt, aldus de band. Pas geleden heeft de Beverwij kse wave formatie een mini-cd afgeleverd: het wordt gedistribueerd door het Engelse Rough Trade dat ook cd's van o.a. The Smiths verkoopt. Voor de cd is voor het eerst gebruik gemaakt van percussie instrumenten en is er een gastoptreden van een violiste. The Whisper start het optreden bij de Buk om 21.30 uur, entree 5,00. EXAMENSTUNT KENNEDY MAVO HEILOO - Op hun allerlaatste lesdag namen op woensdag 8 mei de eindexa menkandidaten van de John F. Kennedy-Mavo op hun manier afscheid van de school, 's Morgens liepen er al allerlei keurig geklede dames en heren dan wel hippe vogels door de school, waarin met enige moeite de leerlingen van de vierde klas te herkennen waren. Nadat zich ook een arabier, een wat fors uitgevallen baby en een flamengo- danseres bij de schooldeur hadden aan gemeld, werd het wel duidelijk hoe deze bijna oud-leerlingen zich hun laatste dag hadden voorgesteld. De leerlingen van de overige klassen werden door de eindexamenleerlingen op een ijsje getracteerd en vervolgens zeer naar hun zin naar huis gestuurd. Daarna werd in de aula van de school alles in gereedheid gebracht voor de ge meenschappelijke lunch die de eindexa menkandidaten hun leraren en lerares sen aanboden. De vraag of het uit dank is voor de geboden lessen of een laatste poging hen gunstig te stemmen bij het nakijken van de examens, die maandag 13 mei begonnen zijn, zal wel nooit beantwoord kunnen worden. Een feit is dat de examenstunt" door de mede werkers van de school zeer werd ge waardeerd. INGEZONDEN Schuine Hondsbosschelaan HEILOO - De Schuine Hondsbossche laan is het doelwit van vernielingen en favoriet als racebaan. De bewoners zijn dit meer dan zat. De laatste jaren komt het veelvuldig voor dat in de vroege uurtjes groepen jongelui zich asociaal luid gedragen. Bleef het maar bij lawaai, maar naast deze overlast moeten ook nog zo nodig de eigendommen van een ander vernield worden. Bij voorkeur de auto's. Het af rukken van spiegels, antennes en emble men staat bovenaan, maar ook het doelbewust trappen tegen de autodeu ren schijnt een lust voor deze 'jongens'. Is de nachtelijke onrust voorbij, dan be gint omstreeks 9.00 uur de volgende el lende. Snelheden van 60, 70, maar ook 100 km per uur worden door menig au tomobilist niet géschuwd, om van motor- en bromfietsrijders nog maar te zwijgen. Het inhalen in de smalle Schuinelaan is ook aan de orde van de dag. We mogen dus wel van geluk spreken dat er zich nog nooit een ernstig incident heeft voorgedaan. Wij bewoners zijn het meer dan zat. Is het niet mogelijk wat meer rekening met ons te houden? Dit voorkomt mogelijk nog eens een ernstig ongeluk. Agnes Laan, Heiloo Donderdag 16 mei De Duif, Mariënstein 180. Tussen 8.30-16.30 uur. Halen op verzoek: 330051. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Zaterdag 18 mei BSC Double Stars Heiloo, parkeer plaats sportpark Het Vennewater. Ge- hel dag, ook zondag. Sint Radboudschool, Slimpad 18. Tus sen 9.00-11.00 uur. Halen op verzoek: 335707. Iedere maandag (mits schooldag) Volleybalvereniging Effect, container nabij ingang van Sporthal Het Venne water. Tussen 18.00-22.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 15 mei Fanfare-showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Dompvloetlaan. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook gebruikte kleding. Maandag t/m vrijdag (school-werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Wéfefeïweg 292. Tussen 9.00-17:00 uur. Halen op verzoek: 331840. Volksmuziekschool, het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Freinetschool, Het Mallevoort 9. Bren gen tijdens schooluren, tussen 8.30-15.15 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook lompen. Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren tussen 8.45-15.30 uur. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkéerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Tussen 8.00-20.00 uur. Heerenweg 246-250 - 1851 KZ Heiloo Tel. 072 - 33 18 28 Gezond Gazelle fietsen rijden op Vredestein banden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 12