ae B Tienerdisco, Tropical Party en De Dijk bij JC Buk Buk /Mascotte Z0MER-K0LLEKTIE Net wat meerMode NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN "flN UW zoekt vrijwillig(st)ers Maand april was milieu-maand m A. J. VOS UITNODIGING 0P 1 JUNI! Mevrouw Van de Wal-Geuzenbroek 25 jaar bewoonster van De Loet ALLES PER y METER i 8 LEO HORN JUBILEERT. U PROFITEERT! CU A rUM AMP [DAKDEKKER - LOODGIETER nAUnlVIANU iHolleweg 19 072 335085 56e JAARGANG NO. 21 - 22 MEI 1991 OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mo gelijk volgende week opnemen. VUUREN INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 '<v Open Hockey Zaterdag MEER METERS MODE Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren y1 te bereiken onder nummer 072-330175. ■n ilM^ Redactie-adressen: iHll Bw Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) In Jm Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Actie voor kinderdagverblijf: Vierkant achter de Vijfhoek! BENEFIETCONCERT IN DE SPORTHAL DOOR KONINKLIJKE MILITAIRE KAPEL HEILOO - De Koninklijke Militaire Kapel komt naar Heiloo. Morgena vond, 23 mei, wordt vanaf 20.15 uur een avondvullend programma verzorgd in sporthal HetWennewater. Het con cert wordt aangeboden door de Provin ciaal Militair Commandant van Noord-Holland. opmerkelijk van dit concert is het feit dat de opbrengst volledig ten goede komt aan een opvangtehuis voor ouders van kinderen, die voor langere tijd in het Medisch Centrum Alkmaar moeten verblijven. Initiatiefnemer van het eve nement is de Lions Club Heiloo, Lim men en Egmond in samenwerking met de gemeente Heiloo. De Koninklijke Militaire Kapel wordt gezien als een van de beste harmonie orkesten op zowel nationaal als interna tionaal gebied. Dit mag ook blijken uit het feit dat jaarlijks concerten worden gegeven in het Amsterdamse Concertge bouw en de galaconcerten, die de kapel op het Wereld Muziekconcours in Kerk- rade voor zijn rekening neemt. Het re pertoire is overwegend ernstig, hier en daar afgewisseld met werken uit het lichte genre. Voor het concert in Heiloo staan onder andere werken op het pro gramma van E. Morricone, D. Shosta kovich en A. Vaughan Williams. De toegangsprijs voor het concert be draagt 7,50 per persoon. Kaarten, te vens programmaboekjes, kunnen gekocht worden op de volgende adres sen: Boekhandel Avis (Stationsplein), Rookshop Braam ('t Loo) en het ge meentehuis, alle te Heiloo. HEILOO - Binnenkort heeft Heiloo er een stichting bij: 'Vrienden van de Vijf hoek'. Het bestuur van deze stichting wil zich inzetten voor het werven van fondsen, waarmee extra faciliteiten be taald kunnen worden voor het kinder dagverblijf De Vijfhoek, gevestigd in Heiloo. Het gaat hierbij om faciliteiten waarvoor binnen de bestaande geldstro men van het instituut (vooral subsidies van de overheid) geen ruimte is. Het startsein voor de fondswerving wordt aanstaande vrijdag gegeven door het achtste elftal van HSV. De Vijfhoek is een kinderdagverblijf voor kinderen uit onze regio, die hier naar toe worden verwezen door de soci aal pedagogische dienst, meestal op advies van de kinderarts. Het gaat om kinderen in de leeftijd van drie tot ze ventien jaar, die verstandelijk of meer voudig gehandicapt zijn. Ondei deze handicaps vallen niet alleen het bekende syndroom van Down (het Mongooltje), maar de laatste tijd vooral ook allerlei zeer gecompliceerde handi caps, meestal het gevolg van een hersen beschadiging door verschillende oorzaken. Voorkomende handicaps zijn spasticiteit, doofheid, blindheid, au tisme, epilepsie, gepaard gaand aan een verstoorde ontwikkeling. Soms is er al leen sprake van een wat trager verlopen de ontwikkeling, dan kunnen de kinde ren na verloop van tijd doorstromen naar een andere vorm van onderwijs, soms ook lukt dit niet. Bij de Vijfhoek wordt gewerkt met vijf groepen van elk acht kinderen, met op iedere groep twee leidsters. Daarnaast is er een team van therapeuten, die samen met de leidsters proberen om de kinde ren zoveel mogelijk ontwikkelingskan sen te geven. Bijvoorbeeld door fysio therapie, logopedie, muziektherapie, er gotherapie, speltherapie en bewegings therapie. Financiën De opvang en begeleiding van de kinde ren in De Vijfhoek wordt door de over heid gefinancierd. Maar lang niet alles wat voor de kinderen wenselijk is, kan uit de bestaande budgetten worden be taald. Bijvoorbeeld speelgoed voor spe cifieke handicaps, zoals een rolstoel schommel. Veel kinderen in het dagver blijf kunnen zelf maar weinig onderne men. Buiten spelen, een boek lezen of televisie kijken is niet mogelijk. Voor De Heilooër Vijfhoek krijgt in de nabije toekomst financiële steun voor extra faciliteiten van de Stichting Vrienden van De Vijfhoek. andere dingen, zoals een dagje er op uit, is niet mogelijk, omdat het budget van De Vijfhoek niet toereikend is. Vanuit een groep ouders van kinderen in De Vijfhoek is het initiatief ontstaan om te zorgen dat er geld komt voor ex tra voorzieningen. Zij hebben de Stich ting Vrienden van De Vijfhoek opge richt, welke zich in eerste instantie richt op het verwerven van geld. Het gaat daarbij dan niet om eenmalige bijdra gen, maar om een structurele geld stroom voor De Vijfhoek, naast de al bestaande subsidies. Om werkelijk een extra bijdrage te kunnen leveren aan De Vijfhoek denkt de stichting een jaarlijks bedrag van 30.000 gulden nodig te hebben. Besteding Er zijn vele mogelijkheden om het ver worven geld op een zeer goede manier te besteden. Men kan daarbij denken aan speciale speeltuigen, zoals een rubber- trap, houten trommen en lichtwanden, maar ook aan geld voor de huur van een rolstoelbus voor een dagje uit of voor een uurtje paardrijden. De officiële start van de fondswerving is het najaar van 1991. Bedrijven en parti culieren zullen benaderd worden om de Stichting Vrienden van De Vijfhoek te steunen. Er zijn daarbij diverse moge lijkheden. Bijvoorbeeld kan men één van de vijf groepen kinderen adopteren voor een bedrag van 2.500 gulden per jaar. Kiest men voor sponsoring, dan is 1.000 per jaar de uitgave, terwijl men voor een bedrag vanaf 250 gulden als bedrijf donateur kan worden. Ook par ticulieren kunnen donateur worden, Hun bijdrage is geheel vrij. Ruime opzet Het is de bedoeling dat de stichting in de toekomst niet alleen voor De Vijfhoek, maar ook voor andere kinderdagverblij ven kan werken. Dat is natuurlijk af hankelijk van de financiële middelen. Een tweede invulling - naast de finan ciën - van de ruim opgezette stichting wordt ook het werven van vrijwilligers ter ondersteuning van het personeel van De Vijfhoek, bijvoorbeeld bij een uit stapje naar een kinderboerderij. Het bestuur en personeel van De Vijf hoek hebben positief gereageerd op het initiatief van een aantal ouders. Er is geen vrees voor een inbreuk op de dage lijkse gang van zaken, terwijl extra fi nanciën de kinderen slechts ten goede zal komen. Ook andere ouders hebben hun instemming met de actie betoond. De Stichting Vrienden van De Vijfhoek hoopt bij het begin van de wervingsactie een Commissie van Aanbeveling te kun nen presenteren, waarin bekende men sen uit Heiloo en wijde omgeving zitting hebben. Voetbal-toernooi Een voorzet wordt aanstaande vrijdag gegeven op de voetbalvelden van HSV. Het achtste team van deze club heeft een toernooi georganiseerd, waarvoor vele sponsors zijn aangetrokken. Bij el kaar doneren deze enkele duizenden guldens, die aan de Stichting Vrienden van De Vijfhoek worden geschonken. Na afloop van het voetbal-gedeelte is er levende muziek van de bekende Hei looër formatie The Porcupines. Iedere belangstellende is welkom bij dit feest in de HSV-kantine. Wie meer informatie wil hebben over de plannen van en mogelijkheden bij de Stichting Vrienden van De Vijfhoek kan contact opnemen met het secretariaat: Imelda Koopmanschap, tel. 072- 121685. 'V x /m v 'Wig April was milieu-maand voor de politie. Vervuilingen als op deze foto werden opgespoord. De politie blijft natuurlijk waakzaam. HEILOO - De politie heeft zich in de maand april intensief bezig gehouden met overtredingen m.b.t. het milieu. Er zijn heel wat zaken opgespoord en veel vuil is uit het milieu verwijderd. Negen maal werd er procesverbaal opgemaakt t.w. viermaal voor het verbranden van dekstro verder het verbranden van afval waardoor schade ontstond, verontreini ging van oppervlakte water, het ver branden van plastic, het illegaal storten van puin in het duingebied en het dum pen van afval in de berm. De maand april was bedoeld als een leerproces, een proces om de mensen vertrouwd te maken met een stukje werk dat in het dagelijks pakket van de politie thuis hoort, nl. het bewust zijn van en opsporen van de „kleine" mi lieuovertredingen. Dit betekent niet dat u nu het milieu wel weer kunt vergeten en weer op de oude voet verder moet gaan. In Limmen is een controle geweest op het ingebruik/aangesloten hebben van LPG tanks bij zomerhuisjes. Dit onder zoek werd samen met de brandweer ge daan. Er werd ook veel los vuil gevonden, dit is inmiddels door de ver vuiler zelf opgeruimd. In Egmond is een aktie opgestart om oude trekkers, aanhangwagens en boten trailers e.d. van de openbare weg te ver wijderen, tevens werden enkele olie tanks die de tankslag overleefd hadden opgespoord en verwijderd. In het totaal werden er 165 meldingen gemaakt, uit Limmen 30, Heiloo 76, Egmond aan Zee, Hoef en Binnen 59. Men vond 7 mestopslagplaatsen, de meesten zijn intussen opgeruimd. Vijf tien personen werden aangesproken om hun ,,te verwachten" brandstapel an ders op te ruimen dan door het inbrand te steken. Er zijn 17 plaatsen met grof vuil opgespoord en opgeruimd, er wer den maar liefst 30 (auto) wrakken verwijderd. De politie heeft veel inzet gehad (en nog), en intentief speurwerk verricht, dat dat nodig was blijkt uit het bo venstaande. Laten we we wat attender en minder gemakzuchtig zijn het milieu gaat ons allemaal aan, ook U! HEILOO - De Unie van Vrijwilligers in Heiloo is op zoek naar mannen en vrou wen, die enige tijd over en beschikbaar hebben. De UW kan voor die tijd een zinvolle invulling geven. Een aantal hulpzoekende mensen wacht op dit moment op een vrijwilliger, die met hen in vriendschappelijk contact wil komen. Meestal bestaat dit contact uit een praatje of telefoontje (ongeveer tweemaal per maand). Sommige van hen hebben zo af en toe behoefte aan een sterke arm bij het wandelen, een en- WILLIBRORD HELPT ROEMENIE HEILOO - Enige tijd terug werd in de Uitkijkpost melding gemaakt van de ac tie 'Willibrord helpt Roemenië'. Deze heeft tot doel om in het kader van een uitwisselingsprogramma tussen Neder landse en Roemeense psychiatrische zie kenhuizen een kopieerapparaat te schenken aan het Marihescu Hospitaal in Boekarest. Op 15 mei heeft het organisatie-comité, bestaande uit Han Valk, Wil Lammens en Jan Hop, een grandioze feestavond georganiseerd.-Door middel van het rad van avontuur en een verloting werd geld ingezameld voor de actie. Door de roya le ondersteuning vanuit de Heilooër middenstand kon er een mooi bedrag worden binnengehaald. Het was een aanzienlijke bijdrage voor het behalen van het streefbedrag, maar dat is nog niet gelukt. Eventuele giften zijn derhal ve nog steeds welkom via het bankreke ningnummer 58.95.11.211 ten name van TCY te Heiloo. keling zou graag eens met de rolstoel naar buiten willen. Enkele UVV-ers bezoeken een gezins vervangend huis in Heiloo. Hier wande len ze dan met de bewoners, staan open voor hun verhaal, of sjoelen en kaarten met hen in het Trefpunt. Ook komt het voor, dat ze assistentie verlenen als be geleider op een reis of fietstocht. Elkaar helpen is enorm verrijkend, dit is niet in geld uit te drukken. Het prettige is ook, dat u het kunt doen op een dag en een tijdstip dat u in onderling overleg zelf kunt vaststellen. Als u zich aan gesproken voelt, neemt u dan even con tact op met mw. W.G. Hund, tel. 330956, of met mw. L. Bonhoff, tel. 333432. U kan desgewenst meteen wor den ingeschakeld. HEILOO - Zaterdag 25 mei wordt het tropisch swingen bij Jongerencentrum Buk Buk aan de Pastoor van Muijen- weg in Heiloo. Op het programma staat namelijk de jaarlijkse tropical party, ditmaal met medewerking van de drie mansformatie Moreno. Moreno Moll begon als muzikant in 1978 bij de formatie Men Vision, een band met een zeer goede live reputatie. Er volgde een uitgebreide reeks optre dens in het Nederlandse discotheken circuit. In 1981 maakte Moreno deel uit van de John Russel Band, terwijl hij ook speel de in de begeleidingsband van Tony Sherman. Vanaf 1983 treedt Moreno onder zijn eigen naam op in het circuit van jongerencentra en kleine zalen in Nederland. Er worden dan eigen num mers ten gehore gebracht. De stijl va rieert van reggae tot funk. Samen bassist Aty de Windt en drum mer Tony Goedhoop staat Moreno borg voor een zeer swingend feestje bij Buk Buk in het Brunogebouw. De tropische inrichting en de gekleurde drankjes EEN SI JL AN Ki F DEN ALKMAAR - BEVERWIJK HAARLEM HEEMSKERK HEILOO GESLAAGD HEILOO - Op de Vakschool voor Uur werktechniek in Hoorn zijn Frank Triëst en Simon Vreeker uit Heiloo geslaagd voor het uurwerkmaker sexamen. v 'y 'f Stationsweg 85,1851LJ Heiloo Een unieke kans om bewust voor een (hockey-)sport te kiezen tijdens de voor alle jongens en meisjes vanaf 7 jaar in Heiloo en omg. (je ouders mogen natuurlijk meekomen) bij de Hockeyclub 'De Terriërs' in Heiloo, naast de sporthal. Van 10.00 tot 13.00 uur. Inl. Mevr. S. de Graaff, 072-338469 Makelaar Taxateur o.g. ^totheken Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN NV| Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Vijfentwintig jaar in De Loet. Dit jubileum van mevrouw G. van de Wal- Geuzenbroek werd met een grote bloemenhulde gevierd. doen dan de rest om er een onvergetelijk 'en-nu-wordt-het-eindelijk-zomer'-feest van te maken. Het begint om 21.30 uur, de entree is zes piek. Voorverkoop De Dijk Op zaterdag 25 mei gaat ook de voor verkoop voor het optreden van De Dijk van start. Deze topformatie speelt op vrijdag 21 juni bij Buk Buk. Kaarten kosten vijftien gulden per stuk en zijn behalve bij Buk Buk ook verkrijgbaar bij Center Disc aan de Heerenweg in Heiloo. Zorg dat je er snel bij bent, want op is waarschijnlijk heel snel op! Tienerdisco Vrijdag 24 mei is het bij Buk Buk ook weer tijd voor de maandelijkse disco voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. Ook dit keer is de muziek weer in de vertrouwde handen van Galaxy. De disco-avond is alcoholvrij: alleen fris dranken worden aan de bar verkocht. De aanvang is zoals gebruikelijk om 19.30 uur, terwijl om 22.30 uur de mu ziek en de lichten uitgaan. De entree kost 2,50. HEILOO - Vrijdagavond was het feest, het was nog nooit voorgekomen dat ie mand 25 jaar in de Loet woont. De di- rektie liet dit ook niet ongemerkt voorbijgaan. Vijf en twintig jaar geleden kwam me vrouw v.d. Wal, toen 61 jaar, samen met haar moeder, als eerste bewoners in Huize de Loet. Mevrouw Meertens, voorzitter van het bestuur zei: ,,Dit heb ben we nog nooit meegemaakt en we zullen het ook niet meer meemaken". Op de bezigheidsafdeling van de Loet o.l.v. de heer Joop Nagelhout, heeft mevrouw v.d. Wal de liefde voor het schilderen geleerd. Wat moet het toch heerlijk zijn dat je op de 86ste dan nog zo blij kan zijn met een paar mooie pen selen. Mevrouw van Bergen-Luyt (96) sprak namens de bewoners, ook zij prees het positieve van de jubilaresse. Zij heeft het koor opgericht, als er eens een ziek is, mevrouw v.d. Wal gaat al tijd even een praatje maken. En dan het schitterende handwerk dat in de hal hangt, ook dat heeft zij gemaakt. ,,En ik heb de grootste bewondering voor uw schilderwerk". Ook de direkteur, de heer van Baar wilde nog wat zeggen: ,,U heeft gewoon mazzel gehad, u heeft een goede gezondheid en u bent een aardige bewoner". Mevrouw v.d. Wal genoot duidelijk van alle belangstelling, bloe- rtien en kadoos. De heer A. Kuilen werd ook nog even in het zonnetje gezet want hij woont 20 jaar in Huize de Loet. OPEN DAG STICHTING EWA ALKMAAR - De EWA is een instelling voor basiseducatie en overige volwas seneneducatie. Het werkgebied omvat onder meer de gemeenten Akersloot, Egmond, Limmen en Heiloo. Basiseducatie is onderwijs voor volwas senen, die in hun jeugd weinig onder wijs hebben gevolgd. Het bestaat uit cursussen van een of meer dagdelen per week, die volwassenen in staat stellen zich die kennis en vaardigheden eigen te maken die nodig zijn om persoonlijk en in het maatschappelijk leven (beter) te kunnen functioneren. Het totale cursus aanbod is opgenomen in het speciale programmaboekje. De editie voor het cursusjaar 1991-1992 is inmiddels beschikbaar. Belangstellen den kunnen voor meer informatie te recht op de open dag van de EWA op zaterdag 25 mei van 12.00 tot 15.00 tiur in het pand aan de Oudegracht 291 te Alkmaar. De EWA is tijdens kantooru ren bereikbaar onder nummer 072- 129324. LEO HORN De schitterende zomer-dessins van de totale viscose en crêpe de chine kollektie normaal 22.50 24.50 26.50 Heiloo, Raadhuisweg 11.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1