Informatierubriek van de gemeente Heiloo HIER BLIJF JE VOOR THUIS! bloed HEILOO ctN T£ NEERLANDS DEUTEKOM Freek de Jonge Verleende collectevergunningen Openbare vergadering raadscommissie milieu en educatie Openbare vergadering raadscommissie Welzijn C.A. Verleende bouwvergunningen Aanvragen reisdocumenten (paspoorten etc.) Rijbewijzen Agenda Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Neerlands Bloed Roman van Freek de Jonge Inca Marka - "Songs of Equador" B0EKEN-TIP VAN: Libris.Üvv Complete Boekhandel. inca Marka IVUIZIEK-TIP VAN: Heiloo UITKIJKPOST 5 JUNI 1991 Door burgemeester en wethouders is aan de volgende instellingen vergunning verleend voor het houden van een collecte in de hierna vermelde perioden: 1. Nederlandse Rode Kruis 26 mei tot en met 8 juni 1991 2. Vereniging AVO-Nederland 9 tot en met 15 juni 1991 3. Nationaal Epilepsie Fonds 1 tot en met 6 juni 1991 De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Op woensdag 5 juni aanstaande om 20.00 uur vindt in de Raadzaal van het gemeentehuis de vergadering van de raadscommissie Milieu en Edukatie plaats. De stukken liggen ter inzage in de receptie van het gemeentehuis. Op de agenda voor deze vergadering staan de volgende onderwerpen: 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering d.d. 7 mei 1991. 2. Bestrijding overlast door honden. 3. Garantie geldlening TV Het Vennewater t.b.v. aanleg tennisbanen. 4. Stukken ter kennisname: - Verslag van vergadering verkeerscommissie d.d. 8 mei 1991 - Nieuwe ADV-regeling onderwijs - Tekening twee basisscholen en wijkcentrum Ypestein - Personeelsformatie J.F. Kennedymavo 1991-1992 - Notitie 'nieuwe taken voor het schoolbestuur' - Publikatie inleidingen formatiebudgetsysteem - Begroting 1992 en jaarrekening 1990 O.B.D. Op maandag 10 juni aanstaande om 20.00 uur vindt in de Raadzaal van het gemeentehuis de vergadering van de raadscommissie Welzijn c.a. plaats. De stukken liggen ter inzage in de receptie van het gemeentehuis. De agenda voor deze vergadering zal er als volgt uitzien: 1. Opening. 2. Notulen vergadering 13 mei 1991 3. A. Mededelingen B. Ingekomen stukken - Notulen advies commissie Welzijn d.d. 14 mei 1991. C. Stukken ter kennisname - Stimule ringsmaatregel Kinderopvang 1991-1993 4. Regiozaken. 5. Aanvulling subsidie 1991 Stichting Kinderspeelzalen Heiloo. 6. Begroting 1991-1992 Stichting Volksmuziekschool. 7. Jaarrekening 1990 stichting Bibliotheek. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Westerweg 86, IJ. van Steeg - verbouwen woning. Hoogeweg 11, H.W. Peitsman - verbouwen woning. Ypesteinerlaan 28, J.C.S. Molenaar - bouw bijkeuken. Butterlaan 6, J. Modder - bouw garage/berging. Ewisweg 42, G.F.M. Bom - vergroten schoonheidssalon. Boekenstein 98, E. Freriks - bouw dakkapel. Schuine Hondsbosschelaan 66, E. van Haaren - bouw garage. Schuine Hondsbosschelaan 64, D. Ooms - bouw garage. De Wildtlaan 50, P.J. Witteborg - verbouw woning. Vredenoord 46, H.F. van Soest - uitbreiden keuken. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Wij willen u, wellicht ten overvloede, opnieuw wijzen op het tijdig aanvragen van deze documenten. Het voorkomen van onverwachte en ongewilde situaties is hierbij direct aan de orde. De wachttijden zullen binnenkort weer iets oplopen door vergroting van het aantal aanvragen. Verlengen van de oude zwarte paspoorten is niet meer mogelijk. Deze paspoorten zullen vervangen moeten worden voor het rode model. Kinderen kunnen nog slechts tot en met 11 jaar worden bijgeschreven in het paspoort van een der ouders. Wanneer men bij ons komt om rijbewijzen te vernieuwen, constateren wij nogal eens dat het oude rijbewijs verlopen is, soms zelfs heel lang. Hierdoor worden onnodige risico's genomen. Men mag niet rijden met een verlopen rijbewijs. De dekking van eventuele schade kan problemen opleveren. Wanneer u medisch gekeurd moet worden voor vernieuwing van het rijbewijs, raden wij u aan dit op tijd te doen. De behandeling van de geneeskundige verklaring door het CBR in Rijswijk, neemt namelijk zo'n drie maanden in beslag. Voor aanvraag en informatie kunt u dagelijks terecht bij de afdeling Bevolking, geopend van 08.00 tot 12.30 uur. Tel.: 31 31 13. - Mededelingen van de voorzitter; 1Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering d.d. 7 mei 1991; 2. Bestrijding overlast door honden; 3. Garantie geldlening T.V. Het Vennewater t.b.v. aanleg tennisbanen; 4. Stukken ter kennisneming: a. verslag van vergadering verkeerscommissie d.d. 8 mei 1991; b. nieuwe adv-regeling onderwijs; c. tekening twee basisscholen en wijkcentrum Ypestein; d. personeelsformatie J.F. Kennedymavo 1991-1992; e. notitie "(nieuwe) taken voor het schoolbestuur"; f. publikatie inleidingen formatiebudgetsysteem; g. begroting 1992 en jaarrekening 1990 O.B.D. 5. Rondvraag. N.B.: In De juli-vergadering vindt geen doorgang plaats daarvan wordt de eerstvolgende vergadering op 14 augustus 1991 gehouden. DE FORESTERS HEILOO - Als afsluiting van het voet balseizoen bij de Foresters vonden er in de afgelopen week diverse jeudactivitei- ten plaats. Het begon afgelopen woens dag met strafschoppentrofee en de Foresters. Vorige week woensdag vond er op de Egelshoek het jaarlijks terugke rende evenement rond de strafschop pentrofee plaats. De organisatie lag in handen van de heer A. Haanstra. Bijna alle 150 jeugdleden van de Foresters wa ren aanwezig om er zoveel mogelijk pe nalties in te schieten. Zij deden dat onder het toeziend oog van de vele aan wezige ouders. Na de voorronden mochten de twee besten van ieder team in de finale schieten op de keeper van het eerste elftal. Nadat Michael JÖngeri- us ruim 100 penalties op zich afgevuurd had gekregen, mocht hij de trofee over handigen aan de volgende winnaars: F- pupillen Niels van de Berg; E-pupillen Nennaert Barewijk; D-pupillen Björn Mulder; C-pupillen Micheal Duursma; B-pupillen Albert van Vuure; A- pupillen Wijnand Visser. Dankzij spoi- thuis Johan Jansen was er ha afloop voor alle jeugdleden een leuke herinne ring en een traktatie. Op de foto wordt Michael Jongerius omringd met de fina listen uit de E-pupillen. Jeugdkamp De Foresters Op vrijdagavond startte het jeugd kamp. Ruim 100 voetballertjes en 25 jeugdleidsters bivakkeerden met hun tentjes op de fraai versierde en verlichte Egelshoek. Met veel leuke spelletjes, di verse vaardigheidstrainingen, panne koeken en een barbecue werden wij twee dagen lang prettig bezig gehouden. Een belangrijk onderdeel vormde het grote jeugdtoernooi op zaterdag. Meer dan 400 spelers van 10 verschillende ver enigingen waren deze dag te gast op de Egelshoek. De hoofdprijs van het toer nooi ging naar de Dl-pupillen van V.V.Z., die in de finale de Dl van de Kennemers versloegen. De organisatie van het jeugdkamp en het toernooi was in goede handen van respectievelijk Ab van de Berg en Peter Hemelrijk. Zij hebben er wederom voor gezorgd, dat de Forestersjeugd met veel pleizer terug denkt aan dit mooit sluitstuk van het seizoen. VEEL DAMESTEAMS HET VENNEWATER TENNIS-KAMPIOEN HEILOO - De tenniscompetitie heeft bij Het Vennewater vooral succes opge leverd voor de damesteams. Meer dan tien kamioenschappen waren er te vie ren, in een aantal gevallen gevolgd door promotie naar een hogere klasse. Voor Vennewater I, dat na de 3-1 overwin ning op Hogendijk als eerste eindigde in de eerste klasse van de districtscompeti tie, geldt bovendien dat het de beker kan winnen in Noord-Holland Noord. Daarvoor wordt op 18 juni gespeeld. Promotie was er in de vierde klasse voor Vennewater 4 o.l.v. Janke Knippen berg, en voor het zesde van Corrie Re- nee. In de vijfde klasse werden team 10, 12 en 15 kampioen en promoveerden. Promotie mislukte voor de kampi oensteams 8, 11 en 13. Bij de heren en gemengde teams waren het de veteranen, die het goede voor beeld gaven. Heren 35+ o.l.v. Hans Bechthold won zondag met 6-0 van Ou- dorp II en werd daarmee kampioen. Evenals het eerste gemengde veteranen- team van Tilly Derksen, dat met 5-0 won van Atlas I. Bij de heren sloot Ven newater I een wisselvallig seizoen af met een 2-4 nederlaag tegen Zaandam I. Uitslagen bij de jeugd: gemengd 8/12 jaar Vennewater i-bgmond 1 4-2; ge mengd 12/14 jaar Vennewater II. San- tana 2 3-3; gemengd 16-18 jaar, Vennewater I-Juliana I 5-1; Jongens 12/15 jaar Vennewater I-Assumburg I 6-0. In de zesde klasse heren speelden zowel Vennewater 5, 6 als 7 met 3-3 gelijk en dat was met name voor het team van Fred Hoekstra jammer omdat het nu met een tweede plaats genoegen moest nemen. In de vijfde klasse handhaafde Vennewater 3 zich na ook al een 3-3 eindstand uit tegen Obdam II. Het gemengde Vennewater- zaterdagteam o.l.v. Willeke Warden burg versloeg op de laatste speeldag Grootslag I met 4-1, de gemengde teams 3 en 5 wonnen allebei met 3-2. Het eerste zaterdag-veterenenteam eindigde op een tweede plaats na een 2-2 ge lijkspel tegen Drieban II. Het geslaagde competitieseizoen wordt bij Het Vennewater eind deze maand gevolgd door het open Tannes- toernooi. Daarna worden op het ten nispark de hardcourt-banen successie velijk vervangen door kunstgras-banen, die waarschijnlijk bij de clubkampioen schappen, aan het einde van het sei zoen, al voor een deel kunnen worden gebruikt. D.V.W.-JEUGD HEILOO - Onderleiding van de jeugd commissie van D.V.W. werd er in de Lange Vijver, in Plan Oost, de eerste viswedstrijd van dit seizoen gehouden. Om half negen kwam het eerste vissertje op de afgesproken plaats. Er waren zo'n dertig jongens en meisjes die aan de wedstrijd deelnamen, ondanks het feit dat H.S.V. een spelletjesdag hield. Om negen uur ging het signaal voor de wedstrijd. Maar door de aanhoudende kou was de vis moeilijk te vangen. Het ging allemaal met kunst en vliegwerk. Na afloop van de wedstrijd ging men naar de aula van de Benedictusschool voor de prijsuitreiking. Een ieder kreeg een prijsje uitgereikt of men nu wel of geen visje gevangen had. I.v.m. het vij fendertig jaar bestaan van de jeugdaf deling D.V.W. kreeg iedere deelnemer(ster) een vaantje. De uitslag van de wedstrijd was als volgt: le met 15 stuks Joost Heyne, 2 waren met 10 stuks Jaap Rozemeijer en Clemens Boe len en Jelle Bosman; 3e was Martijn van de Haak met 7 stuks. De grootste vis werd gevangen door Mark Swart, 36 centimeter. De eerst volgende vis wedstrijd is op woensdagavond 19 juni, aanvang 18.00 uur en verzamelen te 17.30 uur op het parkeerterrein van de Loet. NIEUWE RECORDS AV TRIAS HEILOO - Het afgelopen weekeinde zijn twee nieuwe clubrecords gevestigd door Trias-atleten. In Dordrecht kwam een A-jongens ploeg uit op de 4x800 meter op de Nederlandse estafettekam pioenschappen. Een keurige vijfde plaats en een gigantische verbetering van het clubrecord was het resultaat. Ard van Berkel, Casper Boekhout, Ser ge Toxopeus en Henkjan Thoes finish ten na 8.03.81 min., wat 17 seconden onder het oude record was. In Beverwijk werd de tweede wedstrijd van de C/D-competitie georganiseerd. De D-meisjes van Trias eindigden ach ter het team van DEM op de tweede plaats met 7538 punten, zo'n 400 pun ten meer dan in de eerste wedstrijd. De beste individuele prestatie kwam op naam van Eline Bruin die de kogel 12.31 m weg stootte. Dat was een verbetering van haar eigen clubrecord met maar liefst 90 centimeter en een plaats bij de besten op dit onderdeel in ons land. Ma- rit Zwaan won het speerwerpen met 25.64 m en Ellen Olbers was weer snel op de 60 meter in 8.6 sec. Marga Marga ret sprong 1.40 m hoog en ook de 11.6 sec op de 60 meter horden van Marjo lein Hachmang mocht er zijn. TENNISVERENIGING HEILOO HEILOO - Kompetitieuitslagen: dames- distriktskompetitie van 28 mei: Heiloo 1 - Santana 1 3-3; Heiloo 2- LImmen 5 3-3; Heiloo 3 - Juliana 5 6-0; Heiloo 4 - KLTV 5-1; Heiloo 2 behaalde in de 4e kl. het kampioenschap en promoveert naar de 3e kl. Dameskringkompetitie: Heiloo 3 4e kl. heeft op woensdag 29 mei de promotie wedstrijd tegen Bergen 4 helaas niet ge wonnen. Zaterdag jeugdkompetitie van 1 juni: Heiloo 1 gem. t/m 14 jr. - Schagen 2 2-4; Heiloo 1 js. t/m 15 jr. - Kaag 1 0-6; Heiloo 1 gem. t/m 16 jr. - Elckerlyc 2 4-2, Heiloo 2 gem. t/m 16 jr. - Sluis 1 5-1. Zaterdagdistriktskompetitie van 1 juni: Heiloo hr. 1 - Drieban 1 4-2; Heiloo hr. 2 - Castricum 4 - 4-2; Heiloo hr. 3 - Ho nig 1 - 4-2; Heiloo vet. 1 - Drieban 1 0-4; 1 Heiloo hr. 2 - Oudorp 3 3-1; Heiloo vet. 3 - Anna Paulowna 1 0-4; Heiloo vet. 4 - Kwadijk 1 1-3; Heiloo vet. 5 - Sluis 1 0-4; Heiloo vet. 6 - Vennewater 2 0-4; Heiloo gem. vet. 1 - Wijdewormer 1 4-0. Zondagkompetitie: van 2 juni Heiloo gem. 1 - NWTL 2 3-5; Heiloo gem 2 - Schagen 3 5-3; Heiloo gem. 3 - Wester hout 6 7-1; Heiloo gem. 4 - Parnassia 1 8-0; Heiloo gem. 5 - Uitgeest 6 5-3; Hei loo gem. 6 - Oudorp 6 1-7; Heiloo hr. 1 - Zaandam 3 0-6. Zondagdistriktskompetitie van 2 juni Heiloo sen. gem. 35+ 1 - Assumb. 2 4-1; Heiloo hr. 18+ 1 - Com. 12-4; Heiloo sen. gem. 35+1 behaalde in de 4e kl. het kampioenschap en promo veert naar de 3e kl. Renovatie van de banen: a.s. maandag 10 juni zullen met deze werkzaamheden worden begonnen en dit zal ongeveer een maand in beslag nemen. Nadere me dedelingen hierover volgen. ZWEMDIPLOMA'S HEILOO - Zaterdag 1 juni hebben de volgende kinderen, die zwemles hebben genoten in Het Vennewater afge zwommen. Voor het A-diploma: Tim Waterkott, Tim Wey, Menno Benedick, Sjors Bal- tus, Petra v. Beek, Bart Hoogland, Je roen Veldt, Wendy Blankendaal, Daisy Brouwer, Floortje Schouten, Niels Hen driks, Jessie v.d. Kolk, Danielle Snippe, Mariska Achterberg. Voor het B-diploma: Ferry Min, Wou ter Borst, Lobhe de Haan, Lisette Mooij, Marieke Pos. ZINGEN HOUDT JONG HEILOO - Op vrijdag 14 juni 1991 zal het gemengd koor Zingen houdt jong een slotconcert houden. Het geheel staat onder leiding van dirigent mevr. A. Drees-Oudhoff, die een programma voor deze avond heeft opgesteld. De avond begint om 20.15 uur in het Tref punt aan de Westerweg 294 te Heiloo. De toegang is gratis. Tevens zal er die avond een kleine verloting plaats vinden. HSV WIJKTOERNOOI GROOT SUKSES F.C. ZEVENSPRONG KAMPIOEN VAN HEILOO HEILOO- Het kille klimaat van het af gelopen weekend heeft niet kunnen ver hinderen dat honderden Heilooërs zich hartverwarmend hebben kunnen verma ken. Evenals vorig jaar traden weer 16 wijkteam aan, hetgeen zeker 250 voet ballers betekend. In de voorrondes van vrijdagavond was de prima sfeer alweer te proeven ondanks het feit dat toch met volle inzet gestreden werd voor de beno digde puntjes. Voor al door de bo- nuspunt die men kon verkrijgen bij het maken van 3 of meer doelpunten bleef iedere wedstrijd spannend en aantrek kelijk. Zondagmorgen 11 uur waren de voet ballers alweer aanwezig voor de laatste voorrondes om daarna 's middags resp. twee en drie uur aan de finale wedstrij den te beginnen. Via het nemen van pe nalty's moest menig keer beslist worden op welke plaats het elftal gerangschikt moest worden maar de uiteindelijke kampioen van Heiloo werd de F.C. Ze vensprong geformeerd uit de wijk tus sen Ewislaan, Het Zevenhuizen, Westerweg en de Ewisweg. Tweede werd de F.C. Boekenstein terwijl Wog- dik waarvan de letters geformeerd wor den door Warmoezier slaan, Oosterzij, Groenelaan, Dompvloetlaan, Industrie terrein en Kennemerstraatweg, derde werd. Burgemeester Schoof die de prijzen uit reikten, liet merken bijzonder ingeno men te zijn met dit jaarlijkse terugkerende evenement dat zo ontzet tend veel Heilooërs op de been brengt. De vragen aan de toernooikommissie die terug kunnen zien op geslaagd werk, of het volgend jaar herhaald wordt, kunnen dan ook alleen maar met één woord beantwoord worden Na tuurlijk'. DIPLOMAZWEMMEN ZWEMBAD LOOS HEILOO - Snorkelexamen van de N.O.B. op dinsdag 21 mei: geslaagd voor A: Rogier Affourtit, Wendy Boer- lave, Marije van de Vlekkert, Joris Ver- bruggen, Aron Mooij, Martine Mooij, Renger Reijersen van Buuren, Kirsten Snaphaan, Pauline Gerrits, Sascha van der Zande. Geslaagd voor B: Martijn Hoogeland, Hans Denekamp, Frank Boerhave, Vin cent Affourtit, Annemarie Reijersen van Buuren, Dirk Jan Vermeulen, Bren- da van der Wal, Jeroen Horstman, Constance Winnips. Geslaagd voor C: Linda Brouwer, An- net Morsch, Mirjam Visser, Luutze Perk, Michiel Van Dantzig, Ester Visser. Diplomazwemmen voor A en B van de Nationale raad zwemdiploma's. Geslaagd voor A: Karin Bakkum, Adin- da Boeren, Marius Bronstring, Stephan Dekker, Rixt Derks, Rick Docter, Eveli ne van Halem, Bas Harren, Boris Hoet- jes, Eddy Hollenberg, Nancy Houtenbos, Sander jager, Milo Koene koop, José Kragtwijk, Jody Looze, Sanne Meijne, Bas Nagelhout, Martin Oudshoorn, Jaap Overal, Tim Phaff, Lotte Schuiff, Cherita Sombroek, Ron Termaat, Bart van de Velde, Angeline Wiersma. Geslaagd voor B: Tim Bakker, Petra Bakkum, Nanne Blom, Jose Brouwer, Marlous Bruin, Matthijs van Brumme- len, Chopy Fath, Chris Deveze, Sanne Groen, Roel Henneman, Mark Jacob- sen, Niek de Jongh, Wouter Keesen, Dennis Kosters, Mark Kuiken, Elena Liandres, Janneke v.d. Linden, Myra Morsch, Wendy Pepping, Daniel Jan sen, Carolien Schermerhorn ,Lieke Veldt, Ragna Woodall, Kirsten v. Wijn gaarden. Afstand 200 meter (b.c.c r.c. sa- meng. rugsl. en schoolslag: Suzette Pee toom, Cleo Peetoom, Sietse Hemels, Maretje Heynis, Jantina de Jong, Bert Bakker, Jolanda Kat, Bianca Weete ling, Ronald v. Halem, Katrien Overal, Thijs Reus, Amber Kranenburg, Maart- je Zwaneveld, Alvar Stuurman, Jeanet de Horn, Matthijs Becker, Tim de Boer. ZWEMVIERDAAGSE HEILOO - Dit jaar wordt voor de 17de keer de Zwemvierdaagse in zwembad ,Het Baafje' georganiseerd, een Vier daagse waaraan iedereen, jong en oud kan deelnemen. De Zwemvierdaagse zal dit jaar plaatsvinden van maaandag 17 juni t/m vrijdag 21 juni. Dit lijkt een beetje vreemd, een zwemvierdaagse over vijf dagen, maar er is rekening ge houden met mensen die één dag niet kunnen. De laatste avond (vrijdag) zal besloten worden met enkele evenemen ten. Zoals Komisch springen door de Rotterdamse Springclub Icadus, muziek enz. wethouder Mw. J. Wuyster- Schuddeboom zal de medailles en de prijzen van de tekenwedstrijd uitreiken. Tekenwedstrijd Aan de deelnemers t/m 12 jaar wil ik het volgende vragen: maak een tekening met het onderwerp: ,Hoe zou je zwem bad het Baafje gezelliger en aantrekke lijker maken'. Aan deze wedstrijd zijn wat leuke prijsjes verbonden. Vergeet niet je naam, adres en je leeftijd te ver melden en inleveren voor 18 juni aan de kassa van het zwembad. De afstanden tijdens de Zwemvierdaag se bedragen voor de kinderen t/m 10 jaar 250 m (5 banen) per dag, en perso nen boven de tien jaar moeten per dag 500 m (10 banen) zwemmen. De kosten bedragen 5,00 per persoon, waarvoor men bij het behalen van de afstanden een medaille en een sticker ontvangt. De tijden om te zwemmen zijn als volgt: maandag 17 juni jong en oud van 16.30-19.30 uur; dinsdag 18 juni jong en oud van 16.30-19.30 uur; woensdag 19 juni jong en oud van 16.30-19.30 uur; donderdag 20 juni jong en oud van 16.30-19.30 uur. Vrijdag 21 juni om 19.00 uur massale start kinderen t/m 10 jaar, om 19.50 uur massale start vanaf 11 jaar en ouder. Het diepe bad is van 17 juni t/m 21 juni van 16.30 tot 20.00 uur gereserveerd voor de Zwemvier- daagsezwemmers. Voor personen ouder dan 30 jaar bestaat de gelegenheid hun baantjes te zwemmen 's morgens van 9.00-10.00 uur. G. J. H Bijkerk, bedrijfsleider spor thal/zwembad. WELPEN VICTORIEGROEP HEILOO - Vorige week zaterdag was het weer zover. Vier welpen werden de ze dag geïnstalleerd. De welpen legden de belofte af en de insignes werden op gespeld. Na afloop was er koffie en li monade. Op dit moment heeft de Victoriegroep 14 welpen, naast allerlei andere spelactiviteiten gaan zij eens in de maand zeilen op het Alkmaarder- meer. Als er jongens en meisjes van 7 tot en met 11 jaar belangstelling hebben om lid te worden van de groep, bestaat er de mogelijkheid om eerst een paar opkomsten mee te draaien. U kunt hier voor een afspraak maken met Inge Ro ling, tel. 072-332749 of Ilse Purmer, tel. 072-335274. LAATSTE COMPETITIERONDE HSV TENNIS HEILOO - De competitie 1991 zit erop. Zoals vorige week al vermeld is, waren 2 dameskring-team kampioen geworden en moesten nu hun promotiepartijen spelen. Dames 1 speelde 2-2 gelijk, ech ter wegens een beter saldo zijn ze gepro moveerd naar de 2e klasse. Dames 3 van HSV verloren helaas met 4-0 hun pro motiewedstrijd en blijdt derhalve actief in de 4e klasse. Naast deze 2 da mesteams was er nog een 3e team, dat kampioen werd en wel het dames- districtteam. Thuis moesten ze tegen de Dog, ze wonnen ruim met 5-1 en dwon gen daardoor promotie af naar de 3e klasse. Op zaterdag konden 2 herenteams kam pioen worden. HSV 2 moesten thuis te gen lijstaanvoerder DEM en diende met 4-2 te winnen. Helaas voor HSV 2 werd het 3-3 en werd hun tegenstander kam pioen in de poule. Het 4e team had een theoretische kans op promotie wanneer ze zelf met ruime cijfers zouden winnen van Bergen en hun tegenstanders in de zelfde poule punten zouden laten lig gen. Het 4e team speelde verdienstelijk 4-2, maar na afloop bleek dit toch niet voldoende voor promotie. Bloemen waren er wel vöor onze jeugdi ge jongens. Ongeslagen zijn ze kampi oen geworden. O.l.v. Rob Zoon werd Julianadorp met 6-0 verslagen. In de zondagcompetitie was het feest bij Dis trict Heren 1. Nadat ze vorige week reeds vroegtijdig kampioen geworden waren in hun poule, bleek na afloop van de laatste speeldag dat ze overal de beste waren in de le klasse. Bondslid me vrouw Kops reikte namens de Bond aan captain Paul Boerlage de Bondsbeker uit, die daarna met veel feestgedruis ge- plaats werd in de trofeeënkast. Uitslagen laatste competitieronde: zon dag: Gem 35 HSV - Naarden 4-1; Heren 35 HSV - Hoog op 1-5; Gem Hoog op - HSV 1 4-4 Gem Zeswielen - HSV 2 0-8; Heren 1 - Zijpken 6-0; Mar quette - Heren HSV 2 1-5; Zaterdag: HSV 2 - DEM 3-3; HSV 3 - de Gouw 2-4; HSV 4- Bergen 4-2; de Dog - HSV 5 6-0; Vet Bakkum - HSV 3-1; Jongens HSV 1 - Julianadorp 6-0; Dinsdag district: HSV - de Dog 5-1. NEERLANDS BLOED is een roman van Freek de Jongedie in 1944 in Wetternieland (Groningen) geboren werd. Het toeval bracht De Jonge op de be grafenis van keizer Hirohito van Ja pan en hij vertelt hierover: .Hiroshima! Die plaatsnaam heeft een krater in mijn kop geslagen. Al- ruim tien jaar pingpongt het woord in mijn hoofd. Kaatst van slaap tot slaap, van kruin tot kaak. Ik heb het hardop gezegd, gemompeld en gesta- In landen waar het straatleven nor maal en bedrijvig is, kiezen artiesten voor het buitenpodium. Hoort het bij het sociale leven, muzikanten bepalen de sfeer. Zo ook in Equador waar In ca Marka vandaan komt. Hun dorp, Octavalo, een Indiaanse plattelands gemeenschap, wordt bevolkt door handarbeiders, boeren en muzikan ten. Wij dragen deze muziek sinds de geboorte met ons mee. Musiceren en dansen zit ons in het bloed. We druk ken er onze gevoelens in uit, vreugde, verdriet, heimwee, verlangen. Zoals we met elkaar praten, zo musiceren we met elkaar. meld, de klemtoon verlegd, de uit spraak gevarieerd. Ik heb het uitgespuugd en doorgeslikt. Hiroshi ma!" Dit was voor De Jonge aanleiding voor het schrijven van zijn eerste ro man: Neerlands Bloed. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo "Winkelhol 't Loo" Tel. 072-3314 83 Deze groep musici kwam naar Europa omdat zij het belangrijk vonden dat de oude Inca-cultuur werd gehoord in de wereld. Omdat ze vinden dat ze met hun uit de natuur geboren muziek een positieve bijdrage kunnen leveren aan de geïndustrialiseerde westerse maat schappij. Winkelhof 't Loo 41 Heiloo Tel. 335535

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4