Wat betekende de veiling voor de bevolking van Heiloo e.o.? Sint Radboudschool loop voor 25-ste maal de Avondvierdaagse Intratuin Wielinga viert opening Vennewatersweg zeer feestelijk Het water stijgt Ypestein tot de lippen op zondag 23 juni Gratis ritje in de Renault Clio NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN 50% C. HACHMANG Adverteren Is naamsbekendheid De UitidjkpO^t helpt daarbij 56e JAARGANG NO. 25 - 19 JUNI 1991 VERBOUWINGS OPRUIMING KORTING TOT Het Porceleyn Huys VAN VUUREN Wie heeft nog ruimte voor een Pools kind? De aardbeienveiling in Heiloo tijdens de gouden dagen van weleer. Duke of Ellington walst laatste hobbel uit Vennewatersweg OPENINGSTIJDEN! Gelukwensen van burgemeester Schoof voor de Radboudschooldie al voor de 25ste keer deelnam aan de avondvierdaagse in Heiloo. w Het gebeurt niet iedere dag dat je een ritje wint met een gloednieuw auto model. Toch overkwam het Miranda Kramer uit Egmond-Binnen. Zij reageerde op een uitzending via Radio Noordzeewon de hoofdprijs en mocht met de nieuwe Renault Clio een toer maken. Garagebedrijf Bleeker uit Heiloo had deze prijs beschikbaar gesteld en ging met Miranda op pad. Het werden een paar gezellige uurtjes. Noordhollands Jeugd orkest op de solotoer Een hoboconcert is een onderdeel van het programma door het Noordhollands Jeugdorkest. At m |AA Makelaar Taxateur o.g. SypÓtheIen°0P(BS im A.J. VUS Postbus 95,1850 ABHeiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIÉN W Kantoor:Zeeweg20.1852CR Heiloo TAXATIES II Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren iH|r BK v i te bereiken onder nummer 072-330175. ■n N| J Redactie-adressen: ■V& fy Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) M&mJ j Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. voor uw compleet gedekte tafel Heerenweg 211 - 1851 KR Heiloo tel. 072 - 331166 Voldoende parkeergelegenheid EEN STIJL VAN KLEDEN ALKMAAR - BEVERWIJK - HAARLEM HEEMSKERK - HEILOO OPNIEUW ACTIVITEITEN VOOR DE JEUGD IN ZOMERVAKANTIE HEILOO - Deze week worden op alle basisischolen in Heiloo de programma boekjes uitgedeeld van de zomervakan tie-activiteiten in de gemeente. Deze ac tiviteiten zijn een begrip geworden. Mo gelijk gemaakt door subsidie van de gemeente is er een kleine, maar hechte groep van organisatoren, die ieder jaar weer de werkzaamheden ter hand neemt en uiteindelijk een leuk programma sa menstelt voor de jeugd van de basis- schoolgroepen 3 tot en met 8. Om het programma weer net even an ders te laten zijn dan vorig jaar heeft de werkgroep de hulp ingeroepen van ie mand, die veel ervaring heeft met de or ganisatie van dergelijke activiteiten, bijvoorbeeld voor campings. Het is een zeer gevarieerd programma, waarin een aantal onderdelen, die vorig jaar een groot succes waren, terugkomen. He laas zijn er enkele grote activiteiten af gevallen, omdat deze te kostbaar zijn. Maar de plaatsvervangers mogen er zonder meer zijn! Eerste week Het programma begint op maandag 15 juli bijna traditioneel met de creatieve dag in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg van 13.00 tot ongeveer 16.30 uur. Op woensdag 17 juli is er een beroependag, een nieuw onderdeel, waarbij het de bedoeling is dat de kinde ren door middel van spelen beroepen uitbeelden. Dat kan best spannend wor den op de HBV-velden van 13.00 tot 16.00 uur. Op het zelfde terrein worden vrijdag 19 juli de waterspelen gehou den, een dag vol met spelletjes, die alle maal met water te maken hebben. Nat zullen alle deelnemers wel worden, maar dat verhoogd de pret alleen maar. Deze activiteit duurt van 13.00 tot onge veer 15,30 uur. Tweede week De tweede week begint op maandag 22 juli met een speurtocht, 's Morgens wordt de tocht gehouden in het Hei- looër Bos. 's Middags wordt deze ver volgd met een zeskamp. Samen is het één activiteit, van 10.00 tot 15.00 uur. De verzamelplaats is het parkeerterrein bij de Stetlaan. De Heilooër schilderes Ineke Watzema staat centraal bij de kunstmiddag op woensdag 24 juli in het Brunogebouw. Zij vertelt over het schilderen en gaat daarna met de kinderen aan de slag, van 13.00 tot 16.00 uur. De Sterrenslag op vrijdag 26 juli is al bijna een vast onder deel van de zomerspelen. Op de HBV- velden, van 13.00 tot 16.00 uur, draait het allemaal om snelheid en behendig heid. Derde week De Olympische Spelen voor dieren is eeji nieuw onderdeel, dat op maandag 29 juli van 13.00 tot 15.30 uur op de HBV-velden wordt afgewerkt. De kin deren moeten dieren uitbeelden en in die gedaante deelnemen aan de speciaal sa mengestelde Olympische Spelen. Op woensdag 31 juli kunnen de kinderen vliegers maken en deze daarna oplaten. Dit alles gebeurt van 13.00 tot 16.00 uur op het evenemententerrein aan De Om loop (Noorderneg). Het slotstuk vindt plaats op vrijdag 2 augustus onder de noemer 'muziek en dans'. Vanaf 's middags 13.00 uur wor den er diverse dansen ingestudeerd, die 's avonds in een speciale voorstelling worden opgevoerd voor ouders, broers en zusters en wie verder maar wil komen kijken. De muziekinstrumenten om de dansen te begeleiden worden ook zelf gemaakt. De voorstelling begint om 19.00 uur. De hele activiteiten geschiedt in het Brunogebouw. Inschrijven Kinderen die willen meedoen aan één of meer activiteiten kunnen zich volgende week (alléén volgende week!) opgeven. In het programmaboekje is een opgave- formulier, wat ingevuld moet worden. Voor een aantal evenementen wordt een kleine eigen bijdrage gevraagd, die tege lijk met het opgeven moet worden be taald. Opgeven kan op 24 en 26 juni bij de Hobby-Farm aan de Pastoor van Muijenweg tussen 19.00 en 20.00 uur. Van 24 tot en met 28 juni kan men zich ook opgeven bij het gemeentehuis, af deling Sociale Zaken, dagelijks van 9.00-12.30 en van 13.30-16.00 uur. Vrijwilligers De organisatoren kunnen bij de negen activiteiten nog wel wat extra hulp van ouderen gebruiken. Vrijwilligers, die bij één of meer activiteiten willen assiste ren, kunnen voor inlichtingen en/of op gave tijdens kantooruren contact opne men met de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo, bereikbaar onder nummer 072-313180. HEILOO - Er is nog dringend behoefte aan gastoudergezinnen, voor de periode van 10 - 29 juli, voor een aantal Poolse kinderen. Dit zijn kinderen die dringend een tijdje frisse lucht nodig hebben om weer een beetje op verhaal te komen. Zij komen uit de stad Swietochlovice, waar Heiloo een stedenband mee heeft. Dit is een industriestad en de luchtver vuiling is daar veel erger dan hier. Kin deren krijgen daar last van hun longen, hebben ze nu een tijdje wat schonere lucht ingeademd, dan gaat hun gezond heid een stuk beter. Wie een Pools kind in huis wif nemen krijgt ondersteuning van de Werkgroep, zo'n tweemaal per week. Het zou natuurlijk erg leuk zijn, als u wat tijd aan deze kinderen zou kunnen geven en ook eens wat leuks met ze kan ondernemen. Wie meer informa tie wil, die kan kontakt opnemen met de heer Jan Rood, Moestuin 19, tel. 335297. GEBEDSDAG IN HEILOO HEILOO - Zaterdag 22 juni vindt er ter gelegenheid van de herdenking van tien jaar verschijningen in Medjugorje een gebedsdag plaats in de grote kapel van Onze Lieve Vrouw ter Nood in Heiloo. Het programma is: 11.00 uur biechtge legenheid, 11.30 uur rozenkransgebed, 12.00 uur heilige mis met als predikant de Belgische pastor A. Ory, 14.30 uur lof met sacramentsprocessie. Een ieder is welkom tijdens deze dag. EHBO OP HOFDIJKSCHOOL HEILOO - Dinsdag 11 juni zijn alle 24 leerlingen van groep 8 van de W.J. Hof- dijkschool geslaagd voor hun Jeugd- EHBO-diploma A. Dankzij mevrouw A. Eggers-Nierkens en mevrouw N. van Loere weten de kinderen nu alles over het aanleggen van snelverbanden, het gebruik van brede dassen, de mond-op- mond ademhaling, de stabiele zijligging enzovoort. Door twee heuse examinato ren werd het examen afgenomen. Niet alleen de praktijk, maar ook de theorie kwam aan de orde. De geslaagden zijn: Vincent Adrichem, George Aimer, Adriëtte Beemster, Mar cel Bliek, Rogier Bom, Femke van den Bosch, Karianne Bueno, Annika Evert- se, Rik van Gelder, Nanda Groefsema, Erik de Groot, Robbert Jans, Steven Marshall, Oliver Mclean, Annet van Oosterom, Ingrid Petram, Mariska Schaap, Susanne Schilte, Bas Singer, Daan Smeenk, Paul Veldt, NBienke Vellinga, Annemiek van de Wal en Ro- sanne van Wissen. HEILOO - In de jaren van 1920 tot 1940 was Heiloo hoofdzakelijke en agrarisch dorp met veehouders en tuin ders. De tuinders concentreerden zich hoofdzakelijk vanaf plan Zuid tot Lim men en de produkten, die zij teelden, waren voornamelijk aardbeien en groeten. Omstreeks 1916 werd er door een paar tuinders een coöperatieve veilingvereni ging opgericht, genaamd St. Willibrord, en werd het terrein aangekocht, wat nu het Stationsplein is. Daarop werd het veilinggebouw gezet met een weegtoren. Een van de oprichters was C. Bakker, wethouder van Heiloo van 1916 tot 1927. Het Stationscentrum was toen al een echt handelscentrum met café's van Dorus Morsch en Jan Admiraal, nu Ares de Wit, en de winkels van Zoon, Bolten, Ranzijn, Van Velzen, Van der Peet, salon Kroon en Rozing. In het voorjaar waren er wekelijks drie veilingdagen, maandag- woensdag- en vrijdagmorgen, maar in de drukke aardbeientijd werd er ook 's middags om 14.00 uur geveild. De tuinders voer den hun handel aan met handkarren, paardenwagen, kruiwagens en bakfiet sen. Ze stelden zich in een flinke file op, even vooï tweeën. Dan ging de heer Siem Akkerman, de vader van de be kende Nico Akkerman, langs al die wa gens en voorzag ze met een krijtje van een nummer. Om twee uur ging de bel, dan werd er een nummer geloot, wie er het eerst met zijn wagen door de veiling mocht. Dat kon een voordeel zijn als er weinig aan voer was en veel kopers: des te hoger werden de eerste prijzen ingezet. De ko pers, groenteboeren en grossiers uit de omgeving, zaten op vaste plaatsen in de bankjes met voor elk een genummerde drukknop, waarmee ze de veilingklok konden stoppen op de door hun bepaal de prijs. Altijd weer spannend. De veilingmeester, klokkenist (G. Schouten), gaf duidelrjk.aan welke tuin der wat aan te bieden had, zodat de schrijver, J. Schuit (ook wethouder), al les op kon schrijven en de tuinders een bon gaf, waarop stond wie wat gekocht had voor welke prijs. Als de tuinder de prijs te laag vond, kon hij door middel van een speciale knop de partij ophou den tot de middagveiling. De heer Siem Akkerman nam van alle tuinders monsters in een schaal om het aan de verzamelde kopers te laten zien. Het gebeurde ook wel dat boven op de slof de mooiste aardbeien lagen, maar dat was gauw bekend, want men kende zijn pappenheimers. Ook waren er verschillende conserven- fabrieken, die hier hun inkopen deden zoals Hoogenstraten uit Alkmaar en de Bever uit Beverwijk. In het veilingge bouw hing ook een telefoon, zodat de grossiers contact konden houden met andere veilingen in verband met de prij zen daar. Om drie uur was alles geveild en gingen de tuinders met het fust weer op huis aan. Een gemoedelijke tijd, waarbij iedereen op klompen liep, manchesterbroeken droeg met flanellen overhemden en een pet op had. Het waren lange dagen voor de tuinders, om 5 uur 's morgens lagen zij in de tuin om aardbeien te plukken en dat ging door tot 9 uur 's avonds. Kinderen vanaf 11 jaar mochten van school 3 weken ,,plukverlof" nemen. Dan zochten zij een tuinder, waar zij konden helpen met de pluk, voor 5 cent per uur. Ook door de kinderen werd er wel 60 uur gewerkt per week, dan had den zij 3 gulden verdiend. Een kapitaal! Om dit stukje historie te laten herleven willen de winkeliers van het Station scentrum één dag een veiling houden met aardbeien en met artikelen uit hun eigen winkels, met gebruikmaking van een originele veilingklok, waarmee de koper zelf zijn prijs bepaald. De veiling is op 29 juni op het Stationsplein van 11.00 tot 15.00 uur. De te veilen artike len worden getoond in de etalages van de winkeliers van het Stationscentrum. HEILOO - De gedeputeerde drs. J. Achterstraat zal op vrijdag 21 juni de Vennewatersweg officieel openen. Va naf deze dag zal Heiloo aan de zuidkant ontsloten zijn. Het verkeer van en naar de westelijke wijken hoeft vanaf die dag niet langer meer gebruik te maken van de kom van het dorp, te weten de Stati onsweg en de Zevenhuizerlaan. Om een zuidelijke 'ontsluiting te realiseren is besloten de Vennewatersweg door te trekken tot aan de Kennemerstraatweg. Echter voordat het zover was, zijn er heel wat jaren overheen gegaan en moesten er heel wat hobbels genomen worden. De opening zal uitgevoerd worden aan de kant van de Kennemerstraatweg met behulp van de 'Duke of Ellington', een uit 1926 stammende stoomwals van het type 'adventure'. Met behulp van deze tien-tonner zal de heer Achterstraat de laatste hobbel gladstrijken. Voor de liefhebbers van stoommachines staat de Duke of Ellington al vanaf 14.00 uur te puffen en te stomen nabij de kruising Kennemerstraatweg-Venne- watersweg. Gelijktijdig met de openstelling van de Vennewatersweg wordt de spoorwego vergang Runxputteweg gesloten. Het verkeer dient vanaf die datum dus de nieuwe overweg te gebruiken. ZOMERBRADERIE UITGEEST UITGEEST - Zondag 23 juni is het zo ver. Dan wordt de dorpskern van het gezellige Uitgeest omgetoverd in een ge weldige braderie. De organisatie heeft na het succes van vorig jaar een nog groter aantal standhouders gevonden. Er is van alles en nog wat te koop en na tuurlijk zijn ook de standwerkers en de beoefenaars van oude ambachten niet vergeten. Aan kop en staart van de bra derie zijn gezellige terrasssen, waar live muziek te beluisteren valt. Behalve bij de kramen kan men voor aankopen ook bij de Uitgeester middenstand terecht, die voor deze dag ontheffing hebben en hun winkel dus openen. Voor de kinde ren is er een draaimolen en zijn er springkussens. Bezoekers kunnen te recht tussen 12.00 en 19.00 uur. De tweede zomerbraderie wordt gehouden op zondag 11 augustus. ONDERWIJS- EN ACTIVITEITEN- MARKT VOOR VOLWASSENEN HEILOO - Zaterdag 7 september van 10.00 - 16.30 uur zal er in het Winkelhof 't Loo een onderwijs- en activiteiten- markt voor volwassenen worden geor ganiseerd. Doel van deze markt is het aan een ouder publiek presenteren van de onderwijs- en activiteiten mogelijkheden in het seizoen '91/'92 in Heiloo (en omstreken). Organisaties en instellingen welke geïn teresseerd zijn aan deze manifestatie deel te nemen en nog een uitnodiging daartoe hebben ontvangen, kunnen contact opnemen met de initiatiefne mer: Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS, Heiloo, tel. 072-331297 (op werkdagen van 9.00 - 12.30 uur). INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 (DAKDEKKER |Holleweg 19 LOODGIETER 072-335085 HEILOO - Een fraaie plaquette en de felicitaties van burgemeester N. P. M. Schoof vielen de Radboudschool ten deel die voor de 25e keer de avondvier daagse meeliepen. De heer A. van Riel, direkteur van de school, nam de pla quette in ontvangst. Het werd een feestelijke intocht vrijdagavond. Dit jaar waren er weer meer deelnemers dan verleden jaar en vooral veel jongeren, dit jaar waren er maar liefst 1123 wan delaars. Maar de wandelcommissie Avondvier daagse had nog meer in petto. Jan en Liesbeth Kraakman zijn de initiatiefne mers geweest voor het jarenlang deelne men van de St. Radboudschool aan de avondvierdaagse, dat wilde men niet onopgemerkt voorbij laten gaan en zij werden dan tot hun grote verrassing in de bloemetjes gezet. Het had de wandelaars niet aldoor mee gezeten, storm en regen zijn slechte ka meraden bij zulke gelegenheden. Maar de eindstreep halen geeft zoveel voldoe ning dat dat snel vergeten was. Iedereen werd opgewacht door vrienden of fami lie en werden vervelkomd met bloemen. De Fanfare en Showband Cacilia en de Volksdansgroep Pridini gaven het ge heel een feestelijk tintje. De wandelcommissie avond vierdaagse kan tevreden zijn, in de eerste plaats over het grote aantal deelnemers en de tweede plaats over het enthousiasme en de gezelligheid die rond dit gebeuren plaats vindt. GESLAAGD HEILOO - Op 11 juni heeft onze plaats- genote Christel Meulenberg aan de Ho geschool Haarlem de opleiding tot fysiotherapeut met succes voltooid. AMBULANCEDIENST ALKMAAR VERHOOGT KWALITEIT- HULPVERLENING ALKMAAR - Ambulancedienst Alk maart voert de kwaliteit van ambulan cehulpverlening in Noord-Kennemer- land verder op. Op vrijdag 14 juni reik ten de medisch leider van de CPA en de direkteur van de ambulancedienst, respectievelijk de heren dr. J. M. Ma- hieu en C. Cramer, de machtigingen uit voor het verrichten van geneeskundige handelingen op het terrein van de cardi ologie aan de ambulanceverpleegkundi gen van de dienst. Hieraan is een uitgebreide scholing en training van de ambulanceverpleegkun digen in het Medisch Centrum Alkmaar (MCA) vooafgegaan. Daarna zijn zij door de verantwoordelijke cardiologen bekwaam verklaard om de voorgeschre ven handelingen uit te voeren. Het ver richten van de geneeskundige handelingen geschiedt op grond van een protokol cardiologie dat in samenwer king tussen de cardiologen van het MCA en de ambulancedienst is op gesteld. In het protokol staat precies omschreven welke handelingen de ver pleegkundigen moeten verrichten bij hartpatiënten. Ook huisartsen, zowel in Alkmaar als in de omliggende plaatsen in Noord-Kennemerland, zijn bij het opstellen van dit protokol betrokken ge weest. De machtigingen zijn één jaar geldig. Ieder jaar moeten de ambulance verpleegkundigen opnieuw naar het MCA voor bijscholing. HEILOO - 23 Juni is de dag dat geheel Ypestein in het teken van het water zal staan. Een kleine 20 teams uit heel Hei loo zullen elkaar vanaf 12.00 uur 's middags sportief bestrijden op de wate ren van Ypestein. Voor jong en oud heeft de wijk vereniging Ypestein een keur van sportieve en recreatieve activi teiten georganiseerd. Geheel in de traditie van de oude dorps feesten zullen te&ms eikaars kracht en behendigheid kunnen meten op de zeep- helling, de schotsen en het touw. De drijfwaardigheid van de zelfgemaakte bootjes zullen tijdens de pieremacho- chelrace uitgebreid op de proef worden gesteld. Bij het kussengevecht zal menig teamlid het ruime sop kiezen. Het touw trekken op groene zeep zal een waardige afsluiter vormen van het sportieve eve nement. 1 Voor kinderen is een recreatief spellet- jesparcours uitgezet, waar voorname lijk een beroep gedaan wordt op de behendigheid van de deelnemertjes. Kinderen die zich nog niet opgegeven hebben, kunnen (indien mogelijk) ter plekke tegen een geringe vergoeding meedoen aan één of meerdere activitei ten. Wat te denken van een hindernis- baan of lekker springen op een luchtkussen? Polostokverspringwedstrijd Om de activiteiten een nog sportiever karakter mee te geven, worden tijdens het waterfestijn ook regionale polstok- verspringwedtrijden gehouden. Een wedstrijd die mee zal tellen voor het re gionale kampioenschap. Ongeveer 30 springers uit de kop van Noord-Holland zullen een waar staalje van ,,sloot- jespringen" ten beste geven. Zij zullen Iqten zien hoe het wel moet. De teams mogen het daarna proberen na te doen en de toeschouwers kunnen er van over tuigd zijn dat dat de nodige hilariteit te weeg zal brengen! Na afloop zal op het spelletjesterrein rond de wijkvijver de prijsuitreiking plaatsvinden. De muzikale omlijsting zal verzorgd worden door harmonie orkest Eensgezindheid uit Oudorp. Komt u kijken, trek dan vooral geen al te nette kleding aan. Ook u kunt mee doen aan de activiteiten. Voor het pu bliek staat namelijk een fantastische spuitbalwedstrijd geprogrameerd. Ver maak gegarandeerd tijdens het water festijn, op 23 juni in Ypestein! JONGE DEMOCRATEN ALKMAAR - De Jonge Democraten, de politieke jongerenorganisatie die zich verbonden voelt met D66, heeft samen met de Jonge Socialisten (PvdA) en de JoVD (VVD) een schaduwregeerac- coord geschreven. Dit moet de eerste aanzet geven tot een toekomstige coali tie zonder het CDA. Dit accoord wordt dinsdag 25 juni aangeboden aan de fractievoorzitters van de drie moeder partijen van de Tweede Kamer. Op zaterdag 22 juni zal de afdeling Alk maar van de Jonge Democraten aan dacht besteden aan deze ontwikkelin gen. Vier Alkmaarse raadsleden zullen vanaf 15.00 uur discussiëren over het accoord in buurthuis De Eenhoorn aan het Verdronkenoord 44 te Alkmaar. In lichtingen: Xander Zwagerman (072- 119805) of het secretariaat (02240- 15557). HEILOO - Lang gewacht en stil gezwe gen mag men wel zeggen. Toen Intra tuin acht jaar geleden een vestiging in Heiloo kreeg, was het de bedoeling dat binnen een jaar de Vennewatersweg doorgetrokken zou zijn. Ze hebben er acht jaar op moeten wachten. Feest Maar op 22 juni is het dan zover het is feest en dat moet je vieren, er komt een clown en een groot luchtkussen, ballon nen een draaiorgel er worden vlaggetjes uitgedeeld en....er rijdt een huifkar door Heiloo waar de kinderen gratis op mogen meerijden. Voor de volwassenen komt er een de monstratie over de hydrocultuur en een demonstratie met de barbecue. Wie tot de aanschaf van een barbecue overgaat krijgt een vleesbon, waar bij slagerij Kees Burger in de Winkelhof 't Loo voor 15% van het bestede bedrag vlees gekocht mag worden. Kortom zaterdag 22 juni is er bij Intratuin aan de Venne watersweg feest en van alles te beleven. RAAD EGMOND KOMT BIJEEN EGMOND - Op maandag 24 juni houdt de gemeenteraad van Egmond een ver gadering in het gemeentehuis aan de Zwartendijk 1 in Egmond aan Zee. De ze openbare vergadering begint om 19.30 uur. Op de agenda een aantal za ken, die sterk in de belangstelling staan, zoals de voorjaarsnota, Egmond Klas siek, gescheiden inzameling van het huisvuil en de aanleg van een skate- boardbaan. ALKMAAR - Zaterdag 22 juni geven ongeveer 25 leden van het Noordhol lands Jeugdorkest een gevarieerd con cert. In tien totaal van elkaar verschillende optredens worden werken van klassieke componisten gespeeld zo als van Beethoven, Bach en Cimarosa, maar ook van modernere componisten zoals Gershwin, Sjostakovitsj en Hij mans. Opmerkelijk kan genoemd wor den een werk voor vier strijkers dat door één van de orkestleden zelf is ge componeerd (Jeppe Moulijn). Er staan onder andere een orgelconcert, een stuk voor vier trombones, een stuk voor harp en hoorn en een hoboconcert op het programma. Er is zelfs een optreden waarbij gezongen wordt. Gezien de gevarieerde samenstelling van de ensembles en de bijzondere werken die worden gespeeld wordt het een heer lijk avondje met muziek. De solisten van het jeugdorkest zijn te beluisteren in het Remonstrantse (schuil)kerkje aan het Fnidsen 37 te Alkmaar. De aanvang is om 20.00 uur en iedereen is van harte welkom. De entree bedraagt 2,50 (kinderen gratis).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1