rfi LIMMEN min Equipe C VilmNeï NSG Commisaris van de koningin De Wit brengt een werkbezoek aan Limmen Vlag in top nieuwbouw Scouting Werkzaamheden trottoirs Kommissievergadering 27 juni 1991 Openingstijden gemeentehuis Vegen straatgoten De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland HUISDIERHERRIE "êéd&Midc Expert is razendsnel metserrite COEN DOEN voor het slijpen van al uw tuingereedschap GRASZODEN TUINAARDE TUINTURF POTGROND COMPOST ZAND MEST GEBR. Hoogeweg 94 - Visweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 UW KERASTASE-KAPPER W.A.-PREMIE gezin 59.50 UITGEBREIDE GEVAREN OPSTAL 0.75%o INBOEDEL 1.40%o Vakantie? Denk om een reisverzekering! O.V.M.SCHERMEERv 1813 HONDEN TRIMSALON 77 55, 69,- O F F I C 1^ A JL E R Dusseldorperweg 58 - Limmen - 02205-1278 Torenstraat 54 - Castricum - 02518-51441 Zaanweg 115 - Wormerveer - 075-281538 UITKIJKPOST 26 JUNI 1991 WV - JfeeSS Het college van Limmen poseert samen met commisaris van de koningin De Wit (vijfde van rechts) en echtgenotes tijdens het werkbezoek. LIMMEN -Vrijdagmiddag bracht de commisaris van de koningin, drs. R.J. de Wit, een werkbezoek ^an Limmen. Een goede gelegenheid voor het college van burgemeester en wethouders om over een aantal lopende zaken van ge- da9hten te wisselen. Begonnen werd met een besloten bijeenkomst van de com misaris met het college. De dames brachten een bezoek aan verzorgings huis De Cameren. Daarna volgde een bustocht door Lim men en werd een aantal punten beke ken. Bij 'Ons Huis' werd even uitgestapt en rondgekeken. Toen het Hervormde Kerkje echter de aandacht van de commisaris had getrokken, moest buiten het programma om ook aan dit kerkje even een bezoekje ge bracht worden. Ook werd een oude bol lenschuur bekeken, in dezelfde stijl zal deze weer opgebouwd worden op de plek waar de Hortus Bulborum een plaats in Limmen zal krijgen. De plek waar eventueel een aansluiting met de A9 zal komen werd uitvoerig be keken, evenals de plaats voor het bedrij venterrein. Terug in cultureel centrum Vredeburg kreeg de gemeenteraad de gelegenheid enkele punten met de commisaris te bespreken. Om te voorkomen dat elke partij de zelfde vragen zou stellen had men twee sprekers, die namens de raad het woord voerden, de heren Dekker (CDA) en Kroone (VVD). Belangrijkste punten waren het woon werkverkeer. Veel inwoners werken ten zuiden van het Noordzeekanaal, maar er wordt gestreefd de afstand tussen wo nen en werk te verkleinen. De commisa ris: Waarschijnlijk wordt eind van het jaar gestart met de werkzaamheden voor de aanleg van de Wijkertunnel. Het ziet er naar uit dat er politiek geen bezwaren zijn. U zult zien, als de eerste paal geslagen is dat de werkgelegenheid en woningbouw daarop inspelen". De heer Dekker vervolgde: Limmen is gezegend met een groot aantal bedrij ven. Op elke 17 inwoners is er 1 bedrijf en daarmeen behoort de gemeente tot de grootste in de provincie. De laatste jaren wordt echter geconstateerd dat wegens ruimtegebrek veel bedrijven naar elders vertrekken. De raad ziet dit met lede ogen aan en hen is er alles aan gelegen een bedrijvenpark in te richten. De bedrijfslocatie aan de noordkant lijkt het meest geschikt, maar dan moet er wel een aansluiting op de A9 komen. Hierop antwoordde de commisaris: ,,Ik ben het absoluut eens met Limmen dat er een aansluiting op de A9 moet ko men, het zelfde geldt voor Heiloo, maar die zijn nog niet zover. U moet zorgvul dig proberen een meerderheid te verkrij gen. U moet proberen het samenwer kingsorgaan in de regio zien mee te krij gen. Maar u heeft nog een heel pad af te lopen en uw nabuur is daar nog niet aan toe". De heer Kroone sprak als tweede na mens de raad. Hij ziet de bloemendagen en de Hortus Bulborum als de belan grijkste attracties van Limmen. Tevens hield de heer Kroone een warm pleidooi voor de aanleg van een aantal fietspa den, die een uiterst aantrekkelijke aan vulling zouden zijn op de bestaande routes en wegen en tevens veilig fietsen voor de jeugd zouden betekenen. Maar dit alles heeft wel financiële conse quenties. Het antwoord van de commisaris luid de: ,,Het fietspadenplan spreekt mij zeer aan, recreatie in eigen land. Maar vergeet ook de voetpaden niet. De gede puteerden Achterstraat en Tielrooy gaan over de fondsen hiervoor. Een goed plan met een regionale component zal zeker steun vinden". Ook mevrouw De Wit sprak kort met de raad. „Het ouderenbeleid staat op een omslag-moment, er zal veel verande ren", zei zij, waarna ze haar bewonde ring uitsprak voor het beleid van de heer Elders, directeur van De Cameren. Zij noemde hem een 'gedreven man'. Ook het vele vrijwilligerswerk werd gepre zen, omdat dat naast recreatieve bezig heden ook aandacht besteed aan cur sussen, die inspelen op nieuwe ontwik kelingen. Mevrouw De Wit: ,,Mijn complimenten voor het complex De Cameren". Als herinnering aan het bezoek van commisaris De Wit aan Limmen schonk burgemeester Huisman hem een ets van het Nederlands Hervormde Kerkje. Hierna was het officiële gedeelte achter de rug en werd er nog wat nagepraat bij muziek en een drankje. Het hoogste punt van het nieuwe onderkomen van de Limmer scouts werd zaterdag 15 juni bereiktde vele regen ten spijt. LIMMEN - Om de vlag in top te krijgen moest zaterdag 15 juni het slechte weer getrotseerd worden. Velen hadden dit er voor over en gehuld in regenpak werd er belangeloos meegewerkt om het hoogste punt te bereiken. Nadat enkele weken geleden de verdie pingsvloer werd opgelegd, was het weer een keer tijd om Piet Winder met zijn kraan aan te laten treden. Deze keer was het voor het hijsen van de spanten met vlag in top. Ondanks de regen was het toch een pracht gezicht om deze vlag te zien wapperen. Hierna werden met de mechanische op perman (telekraan) nog vele duizenden stenen omhoog gebracht, zodat er vanaf maandag weer volop gemetseld kon worden. Als het weer niet tegen zit kun nen met de bouwvak de pannen al op het dak liggen. Gezien de geweldige hulp van de vele bedrijven zijn wij vol goede moed dat dit waarheid wordt. OPBRENGST RODE KRUIS COLLECTE LIMMEN - De in Limmen gehouden collecte t.b.v. het Rode Kruis, bracht dit jaar 3572,50 op. Dit is bijna 200,00 meer dan vorig jaar. Het bestuur van de afdeling Limmen dankt de gulle gevers voor hun bijdragen. Een speciaal woord van dank en waardering komt de collectanten toe: zij waren het die het dorp afsjouwden om Uw bijdra gen bijeen te brengen. Er zijn gelukkig nog steeds idealisten in onze dorpsge meenschap. VERSLAG GEMEENTERAAD LIMMEN - Vorige week donderdag kwamen de raadsledeh van Limmen voor de tweede achtereenvolgende week bijeen voor een vergadering. Het ging er minder 'confronterend' aan toe dan tij dens de behandeling van het Meerjaren perspectief, vooral ook omdat het publiek na het afwerken van de verga dering de zaal moest verlaten en de raad in een besloten zitting verder overleg voerde. De raad stemde in met de budgetreser vering voor monumenten. De boerderij aan de Visweg werd hierbij genoemd. Op vragen van de LG gaf wethouder r Snijder aan dat de kans dat dit pand een rijksmonument wordt uiterst gering is geworden. Met de eigenaars wordt nog steeds druk overlegd, maar dit heeft nog niets concreets opgeleverd voor het be houd in de toekomst van deze stolp boerderij. Een deel van de woningen langs de Uit- geesterweg zal binnekort aangesloten worden op het riool. Met deze ingreep is een bedrag van 90.000 gulden gemoeid, zo'n 10.000 gulden per woning. Het col lege wil de kosten dekken via de riool rechten. Dit stuitte op tegenstand van de LG, die liever een beroep op de reser ves deed om de aansluiting te realiseren. Burgemeester Huisman was het daar, met steun van de overige raadsfracties, niet mee eens: Limmen wil naar een kostendekkende structuur wat betreft de rioolrechten. ,,Dan moet je niet voor de eerste bries al opzij gaan", aldus Huisman. De LG stemde tegen het voorstel. Een verordening voor de exploitatie van het toekomstige bedrijventerrein in Limmen werd door de raad geaccep teerd. Het is de bedoeling hierbij dat de gemeente grip houdt op de aan- en ver kopen van de grond. Door de verorde ning houdt de gemeente een goede onderhandelingspositie naar eventueel betrokken partijen. Het contract met de firma Levendaal zal door het college van Limmen nog niet worden getekend. Er zijn verschil len van inzicht over de uitleg van de plannen, met name op het gebied van de infrastructuur. ,,Wij hebben de juiste opvatting", aldus burgemeester Huis man. Levendaal zal zijn inzichten moe ten wijzigen, zo oordelen college en raad. Daarbij gaat het om de invulling van stukken grond, die Levendaal voor wonen wil bestemmen, terwijl de ge meente deze als openbare, vrije ruimte in gedachten heeft. VRIJE/ZWARTE MARKT TE EGMOND EGMOND - Tijdens het evenementEg- mond op z'n kop', dat dit jaar wordt gehouden op 2, 3 en 4 augustus, wordt voor de achtste keer de vrije/zwarte markt gehouden. De eerste dag van dit jaarlijkse evenement (vrijdag) zal van 10.00 tot 16.00 uur in het teken staan van een groots opgezette markt met meer dan 200 kramen. Vele ondernemers hebben zich al weer aangemeld voor deze markt. Een ieder die wat verkopen wil is van harte wel kom. Zoals ieder jaar zal de koopwaar variëren van oude boeken tot schilderij en, van antiek tot nieuwe spullen en ook natuurlijk weer allerlei overtollige spul len van bijv. de schuur- of zolderoprui ming. Ook verenigingen en instellingen kunnen op deze vrije/zwarte markt aan het publiek laten zien wat hun vereni ging of instelling allemaal voor activitei ten ontwikkelt. Wilt u ook een kraam bel dan tijdig: Aad Admiraal, tel. 02206-5156. Er wordt dit. jaar veel meer publiek ver wacht door de komst van de Tros Pop formule Drive In Show en diverse andere attracties. ZWEMBAD DAMPEGHEEST LIMMEN- Jongens, meisjes, dames en heren kom toch naar het zwembad. On danks de lage buitentemperatuur is het zwembadwater heerlijk warm, wel 22 a 23 graden. De zomer" is voorbij voor je het weet. De Stichting Algemeen Sportbelang heeft voor de jeugd nieuw spelmateriaal ter beschikking gesteld voor in en buiten het bad. Er is o.a. een prachtige tafel tennistafel gekomen. Bij ons kun je na het baden heerlijk warm blijven door al lerlei spelen te doen zoals hockey, voet bal, basketbal, croquetspel, en je kunt het golfspel beoefenen d.m.v. putting holes, etc. Je ziet, er is genoeg te beleven. RAADSVERGADERING IN DE WOUDE AKERSLOOT - De gemeenteraad ver gadert morgenavond niet zoals gebrui kelijk in het gemeentehuis, maar in de kantine van de camping De Rietschok in De Woude. Deze vergadering is open baar en begint om 20.00 uur. Op de agenda staat ondermeer een voorstel omtrent de nieuw/verbouw van het gemeentehuis, de instelling van een vrouwenparticipatiecommissie en het verlenen van een bijdrage aan de wa tersportvereniging ten behoeve van het uitbaggeren van de jachthaven. Wie de volledige agenda wil inzien kan daar voor morgen (donderdag) tijdens kan tooruren nog terecht in het gemeente huis. Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Heden is een aanvang gemaakt met het hertegelen van de trottoirs langs de Meidoornlaan, de Vrede- burglaan en 't Kieftenland. Bij tijd en wijle zullen deze werkzaamheden er toe leiden, dat gedeelten van de trottoirs ontoeganke lijk worden. Wij verontschuldigen ons voor het hierdoor ont stane ongemak. Wij verwachten dat de werkzaamheden binnen een tijdsbestek van drie weken kunnen worden af gerond. Op donderdagavond 27 juni a.s. om 20.00 uur vindt er weer een vergadering plaats van de kom missie I, zoals gebruikelijk in de benedenzaal van cultureel centrum Vredeburg. De agenda ziet er als volgt uit: 1. Opening. 2. Terugrapportage samenwerkingsverbanden. 3. Rondvraag. 4. Verslag vergadering 4 juni 1991. 5. Mededelingen/ter inzage liggende stukken. 6. Hoorzitting W.E. Schilder, Zuidkerkenlaan 10 inzake weigering van een bouwver gunning. 7. Hoorzitting W.G.J. Bruijnse, Pagenlaan 25, inzake weigering van een bouwver gunning. 8. Behandeling van de struktuurvisie Limmen. 9. Voorstel inzake de bouw van een nieuw gemeentehuis en de aanwijzing van een lokatie. 10.Sluiting. De vergadering is zoals gebruikelijk openbaar. Tij dens de vergadering bestaat de mogelijkheid om te spreken over zaken, die op de agenda staan, een en ander konform de aanwijzingen van de voorzitter. Het gemeentehuis is 's morgens geopend van 9.00 tot 12.00 uur. 's Middags is het gemeentehuis gesloten! Alleen op woensdagmiddag bestaat de mogelijk heid om tussen 15.30 en 17.30 uur de vooraf bestel de rijbewijzen en paspoorten af te halen. Houdt u er rekening mee? Dat voorkomt te leurstellingen. Op 27 juni 1991 (de dag na de jaarmarkt) zal we derom de veegwagen in de gemeente komen om de (straat-)goten te vegen. Wij verzoeken de autobezitter vriendelijk doch dringend die dag geen auto's langs de weg te laten staan. Hierdoor kan de veegwagen optimaal zijn werk doen. Dat komt het onderhoud van de riolering ten goede en is bovendien belangrijk voor het uiterlijk aan zien van de gemeente. Wij vertrouwen op uw aller medewerking. Burgemeester en wethouders van de gemeente Lim men maken bekend dat navolgende aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend: - H.B.A. Nuyens, J. Valkeringlaan 12 voor het plaatsen van een omheining; - H.G. Dekker, Westerweg 26, voor het vergro ten van de woonkamer; - R.J.A. SrqiU.Bogerdlaan 1, voor het verande ren van de keuken in woonkamer en de schuur in keuken; - G.W. Liefting, Oudeweg 2, voor het plaatsen van een carport/berging; - Denkal Limmen v.o.f., voor het oprichten van een woongebouw aan de Kerk weg 63, (hoek Kerkweg/Dusseldorperweg); - T.J. de Winter, Molenweg 38, voor het plaat sen van een carport; - C. Kooistra, 't Kieftenland 12, voor het ver groten van de garage/berging. Burgemeester en wethouders hebben besloten de hieronder genoemde personen een bouwvergun ning te verlenen. - M. Tophoff, Kapelweg 48, voor het uitbrei den van de woning en praktijkruimte; - C.T.M. Hes, Rijksweg 99a, voor het plaatsen van een garage/berging. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen 30 dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegenen, die door verlening van de bouwvergunning rechtstreeks in zijn/haar belang getroffen wordt. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Dusseldorperweg 65, 1906 AJ Limmen, telefoon 3581. Geopend: 's middags van 13.30 tot 16.00 uur Dinsdag gesloten. Ook na telefonische afspraak. Doe er iets aan! De Nederlandse Stichting Geluidhinder helpt bij het vinden van een oplossing voor alle vormèn van lawaai in en om huis. NSG, Postbus 381, 2600 AJ Delf Met2500winkels laat Export u volop profiteren vakantie van 12/7 t/m 4/8 Sandra v.d. Velden Runxputteweg 28 1851 PM Heiloo Telefoon 02205-2132. BRAUN STAAFMIXER MR 300 ideaal voor het maken van gladde soepen, sauzen en heerlijke milkshakes SONY type WM EX-10 stereo cass.speler incl. hoofdtel. Leverbaar in 4 kleuren. Nu slechts PHILIPS STOFZUIGER type HR 6522 elektronische zuigkrachtregeling 300-1100 Watt. Automatisch snoeroprolmechanisme. Metalen buizen. \Nu bij EXPERT 299,- ROWENTA KOFFIEZETTER met onbreekb. ther- moskan type FT 01 2-10 kops. Incl. on breekbare thermoskan 99,' TEFAL ELEKTR. BARBECUE Door het unieke waterreservoir zo wel geschikt voor buiten als binnen met afneembaar grillrooster, dus eenvoudig te reinigen. Nu voor slechts 129,- Aanbetaling \coor artikelen boven f 1000,- 10% Rente alleen over het openstaande bedrag 1.939% per maand is 25.9% per jaar (februari 1991)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 15