I Informatierubriek van de gemeente Heiloo "^MTf HEILOO ff ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Papillio, de nieuwe voetvrolijkheid van Birkenstock nu bij Hanraads Modelboerderij De Pauwenhof laat zien hoe mooi wonen kan zijn Sta eens wat vaker stil bij uw voeten Agenda Raadsvergadering van donderdag 27 juni 1991 Voorbereidingsbesluit Bouwplan Kinderopvang ook voor vrijwilligers Vergunningen ingevolge de monumentenwet. Burgerlijke stand gemeente Heiloo Geboorten tot 20 juni 1991 Elders geboren Huwelijksaangiften tot 20 juni 1991 Huwelijken tot 20 juni 1991 Overlijden tot 20 juni 1991 Elders overleden Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur UITKIJKPOST 26 JUNI 1991 De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg 4, en begint om 20.00 uur. De vergadering is openbaar. Naast de gebruikelijke inleidende punten staan de volgende te behandelen onderwerpen op de agenda; - Vaststellen meerjarenprogramma restauratie monumenten cursusjaar 1991/1992. - Garantie geldlening, groot i 225.000,-, aan te gaan door de Tennisvereniging "Het Vennewater" te Heiloo ter financiering gedeelte kosten aanleg tennisbanen. - Wijziging "Bezoldigingsregeling gemeentepersoneel 1981" (13e wijziging). - Beschikbaar stellen krediet voor vervanging verkeersregelautomaat kruispunt Kennemerstraatweg/Kanaalweg/Stations weg. - Beschikbaar stellen krediet vervanging 3 rioolpompen. - Beschikbaar stellen krediet opstellen informatieplan en investeringen automatisering 1991. - Vaststelling jaarrekening en definitieve subsidie 1990 van de Stichting Openbare Bibliotheek. - Vaststelling begroting en tarieven Volksmuziekschool cursusjaar 1991/1992. - Aangaan overeenkomst met NV Bank van Ned. Gemeenten inzake geïntegreerde dienstverlening. - Vaststelling scholenplan voor de schooljaren 1992/1993, 1993/1994 en 1994/1995. - Verlenging termijn gewijzigde milieupremieregeling inzameling oud papier. - Grondruil met de heer A. Zoon. - Aankoop Raadhuisweg 3. - Begrotingswijzigingen. - Ingekomen stukken. Voor een ieder liggen de stukken ter inzage tot en met donderdag 27 juni 1991 tijdens de openingsuren in de leeszaal van de openbare bibliotheek en tussen 08.00 en 12.30 uur op de gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 6 juni 1991 heeft besloten te verklaren, dat een bestemmingsplan wordt voorbereid voor een perceel grond, gelegen op het H.S.V.- complex aan de Bayershoffweg (achter de tribune), een en ander zoals dat op de bij het besluit behorende kaart gearceerd is aangegeven en met een zwarte onderbroken lijn is begrensd. Het besluit ligt met de daarbij behorende tekening voor eenieder ter inzage tussen 08.00 en 12.00 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en wel vanaf 27 juni 1991. 's middags alleen na telefonische afspraak. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft het voornemen om aan de heer G.J.M. Bleker, Bosanemoon 71 te Heiloo met toepassing van artikel 18A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Boswijk" vergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning Bosanemoon 71. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 27 juni 1991 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage tussen 08.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Gedurende de genoemde termijn kan eenieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, gemotiveerd schriftelijke bezwaren indienen. Vrijwilligerswerk lijkt alleen weggelegd te zijn voor mensen wiens kinderen op school zitten of al het huis uit zijn. Ouders van kleine kinderen die graag een dag in de week of misschien meer, hun krachten willen geven voor een goede zaak, lijken daar door de 'handenbinders' maar moeilijk aan toe te kunnen komen. De gemeente Heiloo hoopt door het reserveren van een plaats in het kinderdagverblijf Ollie B. Bommel een helpende hand te bieden. Een plaats in dit dagverblijf is speciaal gereserveerd voor kinderen van vrijwilligers. De ervaring leert dat zo'n plaats gebruikt zou kunnen worden voor zo'n 2 a 3 kinderen. Voor informatie hierover kunt u terecht bij mevrouw R. Roos, tel.: 313165. De burgemeester van Heiloo maakt bekend dat burgemeester en wethouders voornemens zijn een tweetal vergunningen ingevolge artikel 11 van de Monumentenwet te verlenen aan de Vereniging tot Behoud van Natuurmonumenten ten behoeve van: 1De restauratie van het koetshuis op het landgoed Nijenburg; 2. Woningverbeteringswerkzaamheden aan de poortwachterswoning, Kennemerstraatweg 272, op het landgoed Nijenburg. De vergunningsaanvragen met de bijbehorende tekeningen en andere stukken liggen vanaf 27 juni a.s. gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken (kamer 014) voor eenieder ter inzage. Gedurende de termijn van tervisielegging kunnen bezwaren tegen de vergunningverlening schriftelijk worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Lieke M. d.v.: Smit, Wim en: Kornfeld, Clazina V. Merel C.M. d.v.: Morsch, Gerardus C.M. en: Breet, Maria A.C. Leandra A. d.v.: Van Opzeeland, Christianus A. en: Bus, Marie A. Davey z.v.: Wijdenes, Gert J. en: Van der Wal, Helena M. Jasper M z.v.: Rotteveel, Hubertus L.M. en: Nagelhout, Cornelia L. David J z.v.: Thesing, Gerard H. en: Klomp, Eveline A. Daphne d.v.: De Vries, Gerard H. en: Roozee, Jorien Marjet G.P. d.v.: Van Beek, Henricus J.T. en: De Man, Grietje P. Inge d.v.: Van Schenk Brill, Henri N. en: Wobbes, Cornelia J. Thomas J. z.v.: Hafkamp, Bob en: Zomerdijk, Catharina J.M. Noëlle d.v.: Admiraal, Cornelis F. en: Alting, Elly Bastiaan G. z.v.: Wortman, Gijsbert A. en: Lourens, Marianna Kim R. d.v.: Van Dijk, Jan F. en: Zomerdijk, Madeleine Berend R.W. z.v.: Blok, René W. en: Huijmans, Carolina C. Jelle z.v.: Dekker, Johannes B.M. en: Goossens, Maria A.H. Lars W.J. d.v.: Van Gijsen, Johannus C. en: Dorresteijn, Elisabeth A.M. De Boer, René H. en: Schong, Esther. Kalf, Jacob en: Brink, Helene C. Outhoff, Eric en: Nuis, Erna C. De Waard, Pim en: Schouten, Petronella H.M. Voerman, Robertus J.N. en: Meijer, Colinda Van Zijl, Henricus J.G. en: Baltus, Margaretha A.M. Schouten, Hendrikus M. en: Kuijper, Ilse IJ. Willems, Pieternella Loopeker, Maria C. ev Löhr. Tervoort, Cornelis Jongkind, Cornelis HEILOO - Vlinders als inspiratiebron voor een nieuwe schoenmode, dat moet wel leiden tot het toepassen van prachti ge, natuurlijke kleuren. Immers, het zijn juist de kleuren waarmee vlinders, die kleine, prachtige en fragiele diertjes RAADSVERGADERING HEILOO HEILOO - Donderdag 27 juni (morge navond) wordt vanaf 20.00 uur een raadsvergadering gehouden in het ge meentehuis. De Heilooër raadsleden zullen tijdens dit overleg ondermeer aandacht besteden aan een krediet voor de opstelling van een informatieplan en het doen van investeringen ten behoeve van automatisering in 1991. Ook wordt gesproken over de garantie van een geldlening voor TV Het Vennewater van 225.000 gulden voor de financiering van een deel van de kosten voor de aan leg van tennisbanen. De volledige agen da wordt deze week gepubliceerd in de gemeentelijke voorlichtingsrubriek. Bo vendien kan men op donderdag tijdens kantooruren terecht in het gemeente huis en tijdens de openingsuren in de bi bliotheek voor inzage van de stukken. ons keer op keer weten te verrassen. Maar, vlinders vliegen ook, bewegen zich lichtvoetig', fladderen bloem naar bloem en stralen met hun bewegingen iets vrolijks, iets dartels uit. Een perfec te inspiratiebron dus, door Birkenstock vormgegeven in de zomercollectie 1991, onder de welluidende naam Papillio'. Gezondsheidssandalen met een uniek kurken voetbed, waarop deze Duitse fa brikant het patent heeft en die in tal van modellen voor zowel dames als heren en kinderen leverbaar zijn. De Pailliocol- lectie voegt aan de bestaande, zeer ruim opgezette collecties een nieuwe dimensie toe, qua kleur maar ook waar het de vormgeving betreft. Birkenstock is er met Papillio in geslaagd om het toch enigszins stoffi ge' en degelijke imago flink op te poet sen en met behoud van kwaliteit (een gegeven waaraan men nooit concessies zal doen) een modieuze voetbedsandaal te ontwikkelen. Sandalen die helemaal passen in het huidige modebeeld en per fect aansluiten op het gezondheidsbe wustzijn dat steeds nadrukkelijker zijn stempel drukt op de huidige manier van leven. De kleuren van de Papillio-collectie lo pen uiteen van de basiskleuren rood, bruin en blauw tot alle mogelijke vari anten als papegaaie-groen, bamboegeel, purper en violet. De schoenen zijn niet alleen leverbaar in uni kleuren maar ook in prachtige kleurencombinaties. Speelse accenten als gespen en veters ge ven de Papillio's bovendien een hele bij zondere uitstraling. Zonder overdrijven mag dan ook gesteld worden dat Birkenstock erin geslaagd is een collectie te ontwerpen die de kritische consument in staat stelt om voetgezondheid te combineren met mode en stijl. Stolpboerderij De Pauwenhof is een sfeervolle toonzaal voor meubels en interieurverzorging aan de Kanaal weg in Heiloo. HEILOO - Een witte stolpboerderij midden in het land, met een wapperen de Noordhollands vlag (in de kleuren geel rood en blauw), aan de Kanaal weg 19 dat is de Pauwenhof een meubel boerderij die laat zien hoe mooi wonen kan zijn. Elly en Sjaak Dalenberg hebben daar, sinds kort hun boerderij omgebouwd tot een exclusieve meubelzaak tevens toonkamers. ,,Hier kun je duidelijk zien, hoe meubels tot hun recht ko men", zegt Dalenberg. De stenen vloer, de wit gepleisterde mu ren, en de intieme raampjes zorgen al meteen voor een warme sfeer. Daar is het dat de gebloemde banken, fauteuils, de houten tafels, en stoelen en buro- kastjes optimaal tot hun recht komen. De smaakvolle gordijnen maken het ge heel compleet. Er zijn ook veel accessoi res te verkrijgen, spiegels, kandelaars, kaarsen kronen, schilderijen enz. Stoffering De gordijnen worden in eigén beheer ge maakt, de keus is groot. Specialiteit van de Pauwenhof is het zelf maken van ko ven boven de gordijnen, glad, ge schulpt, versierd net wat u wilt. De gordijnen worden in mooie bijpas sende kleuren gevoerd. Uw oude bankstel kan bij de Pauwenhof weer als nieuw worden gemaakt. Bij de tapijten zagen we o.a. oude mossouls, die het ook op een houten tafel heel goed doen. De opzet is royaal zodat elk detail de volle aandacht krijgt. Er is volop parkeergelegenheid en het is niet moeilijk te vinden, de brug over de A9 en komende van Heiloo een paar honderd meter verder op aan de rechter kant, het staat aangegeven. De boerde rij is elke dag open van 9.00-17.00 uur. Maar u kunt ook een afspraak maken: 072-332228. Voor de kindercollectie is overigens ge bruik gemaakt van andere, slijt- en vormvaste kurk (nog sterker) terwijl uit practisch oogpunt het leren bovenmate- riaal vervangen is door Birkoflor, een door Birkenstock ontwikkelde viltsoort met een PU-beschermlaag. Prettige bij komstigheid is dat dit materiaal boven dien afwasbaar is. Kortom, voetplezier voor jong en oudn die met de nieuwe Papillio's een hele fleurige, kleurige en voetgezonde zomer tegemoet gaan? HEILOO - Kent u de ervaring van blootvoets lopen op het strand, de zilte zeewind voelen in je gezicht, van elke stap die je zet ook echt genieten en prachtige afdrukken nalaten in het natte zand? Een heerlijk gevoel, vrij, je één voelen met de natuur, niet gehinderd door verkeerslawaai, met slechts het ge luid van het klotsende waren en de wind in je oren. Hebt u er wel eens bij stilgestaan waa rom de meesten van ons het zo heerlijk vinden om blootsvoets te lopen in het zanf? Afgezien van het feit dat het dra gen van schoeisel in zo'n situatie niet practisch is, ervaren we toch het gevoel van weldaad wanneer onze voeten zich vrij, onbelemmerd kunnen bewegen. Het verschil wordt al snelpijnlijk' dui delijk wanneer we na de wandeling onze voeten weer noodgedwongen in onze schoenen moeten persen'. Onze huidi ge manier van leven laat het nu eenmaal niet toe om zonder schoeisel rond te (kunnen) lopen. Jammer, want onze voeten hebben dat stuk vrijheid nog al tijd wel degelijk nodig om optimaal te kunnen functioneren. ,,Aan de gezondheid van de hoeven van paard en os wordt tot in de kleinste de tails aandacht besteed. De menselijke voet echter, wordt niet alleen verwaar loosd maar wordt ook nog eens nadelig beïnvloed door een belachelijke mode en een bedorven smaak". Woorden van deze strekking werden al in 1783 gesproken door de Nederlandse arts Peter Campers, waarmee we maar willen aangeven dat de schoenen al ge durende eeuwen een afspiegeling is van de mode. Schoenen worden maar al te vaak beschouwd als een accessoire, waardoor wordt voorbijgegaan aan de invloed van het schoeisel op ons dage lijks functioneren. Niet alleen moeten de voeten dag in dag uit de last, het ge wicht dragen van het hele lichaam, ook bevinden zich in de voet tal van zenuw banen di van grote invloed zijn op het functioneren van alle vitale organen. Uitgaande van deze wetenschap is het dus niet zo verwonderlijk dat het dragen van ondeugelijke schoenen kan leiden tot tal van lichamelijke klachten, te be ginnen met pijnlijke voeten. Maar liefst de helft van alle kinderen en tachtig procent van alle volwassenen heeft te maken met voetproblemen, variërend van pijnlijke of vermoeide voeten tot li chamelijke klachten als hoofdpijn, rug pijn, etc. Redenen voldoende dus om eens wat vaker stil te staan bij uw voeten! Welke schoenen voor wie? Wat is nu de perfecte schoen? Het ant woord is simpel: deze bestaat niet! Onze voeten zijn nu eenmaal niet gemaakt voor het dragen van schoenen. Wel kan getracht worden de natuur zoveel moge lijk na te bootsen om zodoende de voe ten de vrijheid te geven die ze verdienen. Voldoende ruimte in de schoenen is hierbij belangrijk, zodat de voeten zich op een natuurlijke wijze kunnen bewe gen en -en tijdens het lopen - goed kun nen afwikkelen. ,,Voor een goede schoen tellen eigenlijk vier aspecten, te weten: kwaliteit van het materiaal, een goede vorm, een perfecte afwerking en een natuurlijk, voetbed", aldus de heer H. G. H. Olde Riekerink, directeur van Relaxor BV te Losser. Het bedrijf is importeur van onder meer Ganter en Birkenstock comfort- en gezondheids schoenen. Helaas kunnen nog lang niet alle schoenen aan de vier genoemde facto ren voldoen. Een mooie, goed afge werkte leren schoen is dan ook lang niet altijd een gezonde schoen, al wordt dat wel vaak aangenomen". Met name de gezondheidssandalen van Birkenstock kunnen wel aan de gestelde eisen vol doen, schoeisel dat de voeten niet alleen alle ruimte geeft maar bovendien de voetzool stimuleert en ondersteunt waar dat nodig is. Schoenen zonder extra hak en dat is volgens Olde Riekerink nu juist de ideale stand voor de voeten (de zoge naamde nulstand'). Uitgaande van dit gegeven en kijkend naar de mode van de afgelopen decen nia, is er niet zo heel veel fantasie voo nodig om te constateren dat met name vrouwen hebben geleden onder de ver schillende trends op het gebied van schoenmode. Er is een tijd geweest dat de hak niet hoog genoeg kon zijn en de de punt van de schoenen bovendien nog ZWEMDIPLOMA'S HEILOO - Zaterdag 22 juni hebben de volgende kinderen, die zwemles kregen in 't Vennewater, afgezwommen. Voor diploma A: Silvia Disseldorp, Marjolein Kaandorp, Nienke Bakker, Sanne Smit, Sofie Zonneveld, Franka Hoogeboom, Amy Mooij, Anne Bruin, Laura Negenman, Marleen Min, Kim Kaandorp, Miranda Valkering, Jenne- fer Duinmeyer, Colette Willeboordse, Laura Hakvoort, Wouter van Hertum, Ellen Kuijper, Rob Hoebe, Sabine Splinter, Bjorna Hoen, Roy Limmen, Giliam Heidema, Linda de Vries, Fem ke Beentjes, Daisy Dekker, Jessica van Heijningen, Jelle Stins en Ron van de Velde. Voor het B-diploma: Niels Hendriks, Tally van Westerop, Anne Marie Blak- born, Eveline Disseldorp, Kelly Ooms, Stefan Bakker, Jilse de Haan, Jeroen Veldt en Wendy Blankendaal. De nieuwe zwemlessen beginnen weer op maandag 12 augustus. - WIJKVERENIGING IN VRIESWIJK HEILOO - In de wijk Vrieswijk is on langs een bewonersvereniging opge richt. Dit is met veel enthousiasme tot stand gekomen. De vereniging behartigt de volgende zaken voor de wijkbe woners: - sociale contacten; - organisatie van festiviteiten; - contacten tussen de wijkbewoners en de gemeente; - het ondersteunen van acties, zoals on langs is gebeurd voor de opvang van Poolse kinderen in Heiloo. Bewoners van Vrieswijk kunnen zich als lid van de wijk vereniging opgeven bij de secretaris, de heer Naessens, Vrieswijk 151, 1852 VJ te Heiloo. De contributie per jaar is vastgesteld op 15,00. FORESTERS ZOEKT E-JUNIOREN HEILOO - De Foresters kan voor het komende seizoen nog E-junioren ge bruiken. Een nieuw, enthousiast jeugd- bestuur staat te popelen om de voetballende jeugd weer een heel prettig seizoen te bieden. Ben je tussen de 8 en 10 jaar oud en vind je voetballen leuk, meld je dan aan bij De Foresters. Je kunt je telefonisch opgeven bij de heer A. Barewijk, tel. 072-126295, of bij de heer P. Hemelrijk, tel. 072-335879. BEDRIJVEN VISWEDSTRIJD HEILOO - Zondag 23 juni werd voor de 24ste keer de jaarlijkse bedrijven vis wedstrijd gehouden in Heiloo. Ditmaal waren er 60 deelnemers en deel neemsters, die vol goede moed aan dit visfestijn begonnen. Het weer was rede lijk te noemen, de vangsten waren in het algemeen matig. Uitslag teams: 1. en winnaar wisselbe ker De Vutters, bestaande uit J. Kleef, D. Sanches en J. van Willigen 6450 gram. 2. DVW 2 bestaande uit J. Wal- ta, M. Stuifbergen en H. Hottentot 6150 gram. 3. Frans 1 bestaande uit P. Scholten, H. Scholten en P. Welp. Persoonlijk klassement: 1. en algemeen kampioen J. van Willigen 5150 gram. 2. J. Walta 4800 gram. 3. C. Bakker 3350 gram. In totaal werd er 41 kilo vis gevangen. De grootste vis werd uit het water ge haald door P. Scholten: een brasem van 52 cm. Na afloop Van deze zeer geslaagde wedstrijd vond de prijsuitreiking plaats in de sporthal. Daar werd tevens een enorme verloting gehouden. Volgend jaar wordt de wedstrijd opnieuw ge houden. SPAANS EN FRANS BIJ BREAKPOINT HEILOO - Het regionale taleninstituut Breakpoint breidt zijn aktiviteiten in het komende seizoen in Heiloo uit met Frans voor beginners en Spaans voor gevorderden. Talencoordinator Koets licht toe: ,,Het afgelopen jaar hadden wij alleen Spaans voor beginners in het Open Huis in Heiloo. In het nieuwe sei zoen gaan wij uitbreiden met onze kwa liteitscursussen omdat wij steeds meer aanvragen kregen uit Heiloo. Onze ta lencursussen zijn vooral gericht op het leren spreken en verstaan van de taal". Breakpoint werkt met zeer ervaren leer krachten, die de cursisten in een ont spannen sfeer de taal bijbrengen. Het taleninstituut onderscheidt zich van an dere instituten door o.a. het organiseren van lezingen en reisjes. Het grote voor deel bij Breakpoint is dat naast een leer boek en oefenboek gewerkt wordt met een bandje waarop alle lessen staan. Hierdoor kan de cursist zowel in de les als thuis de uitspraak oefenen. Bel voor informatie Breakpoint, 072-153683. eens ongekend smal. Alleen er aan den ken doet al pijn, laat staan erin lopen! Bekend gegeven is dan ook dat zo'n ze ventig procent van de vrouwen tegen dertig procent van de mannen voet klachten heeft. Terug naar de nulstand. Olde Rieke rink: Mannen kunnen over het alge meen probleemloos direct op de nulstand overgaan. Dat geldt echter niet voor vrouwen die langdurig op hoge hakken hebben gelopen. De kuitspier kan in deze gevallen verkort zijn, waar door bij het lopen op platte schoenen onder andere kramp kan ontstaan. Een half-hoge hak van 3 tot 4 centimeter wordt dan ook als „tussenstation" aan bevolen. Het klinkt allemaal nogal zwaar, de ver halen over voetafwijkingen en andere li chamelijke klachten die door schoeisel veroorzaakt kunnen worden. Toch kun je ook in dit geval niet om de waarheid heen en omdat voorkomen altijd beter is dan genezen, is het zinvol om aan dit onderwerp de nodige aandacht te beste den. En natuurlijk: af en toe mode schoenen dragen, desnoods met een hoge hak, kan geen kwaad. Probeer echter daarnaast de voeten de verzor ging te geven, die ze niet alleen verdie nen maar ook hard nodig hebben. Regelmatig een voet(massage)bad, ver zorging met oliën en cremes en voetoe feningen kunnen een positieve bijdrage leveren aan een betere conditie van de voeten. Zeker weten dat ook u zich er beter bij voelt!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4