Tennisvereniging Heiloo neemt op 6 juli kunstgrasbanen in gebruik VOLGENDE BEDRIJVEN FELICITEREN DE TENNISVERENIGING DAARMEE EN WENSEN DE LEDEN VEEL SPEELPLEZIER! Rabobank Meer bank voor je geld lï'è. A.J.VOS m droogmolens droogrekken bruca de blokkerhof mSPORTHUIS Euro-Flor Bijenpollen: krachtkorrels voor gezondheid bijeri stuifmeel korrels 'pollen' WEDERVERKOPERS :rf; wil i». Robert Winterink sDEKKER Ballast Nedam ubink sportvelden dalfsen ■mm- Uil tenniscentrum DRANKENHAL HOLLAND NOORD Yr- psislPi specialisten in aanleg en onderhoud van: 'tennisbanen 'gravel 'sportilan HPF kunstgras LOEK SCHOORL 't GOEDE VELD B V Voor de verkoop van Euro-Flor Bijenpollen zoeken wij nog Voor inlichtingen: tel. 02513 - 14264 (m/v) PI mm Kennemerstraatweg 143/Westerweg 244 Heiloo. Telefoon 072-335344 DRANKENGROOTHANDEL 5: Handelsweg 1, 1851 NX Heiloo. Telefoon (072) 33 39 30 I Telefax (072) 33 83 74 u (fl aW'int. W| w tou d©° dat ietsje meer service... simon peek juwelier Makelaar Taxateur o.g. NVM Tennishal Schermerweg 95, Alkmaar Euro-Flor Bijenpollen: krachtkorrels voor vitaliteit en gezondheid UITGEEST - Met de dag worden ze po pulairder: pollen. Door bijen gemaakt van het stuifmeel dat ze aan hun poten meenemen. Kleine kleurige korreltjes met de hoogst mogelijke voedingswaar de, die bijna alle noodzakelijke vitami nes en mineralen bevatten. Compleet krachtvoedsel dat door harde werkers en sportmensen gretig wordt gebruikt. Een puur-natuurprodukt dat niet alleen voor een optimale lichamelij ke conditie zorgt, maar ook scherper denken en concentreren bevordert. Euro-Flor Bijenpollen: naturel en onbewerkt Hoe meer mensen de heilzame werking van bijenpollen ontdekken, hoe groter het aantal vormen waarin ze worden aangeboden: dragees, tabletten, capsu les of in poedervorm. Soms valt er iets voor te zeggen (zoals bij knoflookcap- sules of ginseng-dragees), maar vaak is zo'n bewerking niet nodig. Euro-Flor geeft de bijenpollen geen on natuurlijke behandeling en laat ze zoals ze zijn: alleen gedroogd, en in vele kleu ren omdat het stuifmeel van vele hon derden soorten bloemen erin zit. U krijgt ze zoals ze zijn verzameld, dus met hun oorspronkelijke werkings kracht. Want aan een puur- natuurprodukt moet je zo weinig moge lijk doen. Euro-Flor importeert de pollen rechtstreeks uit Zuid-Europa. Om precies te zijn: het ruige gebied van de Pyreneeën, Noord-, Midden- en Zuid-Spanje, Frankrijk, Portugal. Uit streken met een ongerepte, zuivere na tuur. Daar nemen de bijen in één moeite aan hun poten de stuifmeelkorrels mee, uit de exotische bloemen van eucalyp tus, amandel, maretak en wilde roze marijn. Uit bloeiende boomgaarden met sina sappel, citroen, grape-fruit, noot, ap pel, peer, perzik, pruim. U ziet het aan de kleur van de korrels: een grote ver scheidenheid, van lichtgeel tot paars. Net zo kleurrijk als de honderden soor ten bloesem waaruit het stuifmeel komt. De kwaliteit van Euro-Flor Bijenpollen zit hem vooral in de grote variatie aan soorten stuifmeel. 70.000 vluchten voor 1 kilo bijenpollen! Stuifmeel zit aan de stampers binnenin een bloem. Bijen nemen het aan hun ha rige lijf mee, terwijl ze tegelijk de bloe men bestuiven en bevruchten. Terwijl ze vliegen vegen ze de korrels van hun li chaam, persen die tot bolletjes samen en kleven ze aan hun achterpoten vast. De bolletjes - pollen intussen - hebben een doorsnede van enkele millimeters. Ze smaken meestal zoet, hoewel er ook bit tere soorten zijn. In de korf worden de pollen met honing tot een brij vermengd waarmee de lar ven en de koningin worden gevoed. Bijenpollen bevatten alle bouwstenen die een bijenlarve nodig heeft om uit te groeien tot een volwassen bij. Ze zijn bovendien het krachtvoer van de bijen koningin. In de lente en in de zomer legt deze elke dag meer dan 1000 eitjes; dat is twee tot drie keer haar eigen li chaamsgewicht! Het meest complete voedsel dat er is Pollen zijn niet alleen van levensbelang voor de bijen. Het unieke mengsel bevat ook voor de mens essentiële stoffen voor een goede gezondheid. Wie goed en gevarieerd eet krijgt daar wel genoeg van naar binnen. Maar bij een eenzijdig eetpatroon, in de winter, tijdens ziekte en voor kinderen in de groei zijn pollen onovertroffen als geconcentreerde dagelijkse (bij)voe- ding. Er is geen enkel natuurlijk en kant-en klaar produkt waar zoveel essentiële voedingsstoffen in zitten als in deze bij enpollen. Vitaminen, mineralen, ami nozuren, proteïnen, enzymen, suikers, koolhydraten en vetten maken het tot het meest complete voedsel dat er is. In feite kun je leven op bijenpollen en water. Omdat pollen voedzaam zijn, remmen ze de eetlust met 20%; wat dat betreft zijn ze ook een uitstekend middel om af te slanken. Bijenpollen: al eeuwenlang supervoedsel Bijenpollen zijn al eeuwenlang bekend als bron van energie. Zo zijn er in de koninklijke graftempels van de oude Egyptenaren afbeeldingen gevonden van bijen, honingraten en stuifmeelpollen. Er bestaan verschillen de actuele boeken over de gunstige in vloed van bijenpollen op de totale lichamelijke en geestelijke conditie. U kunt bijenpollen het beste 's morgens vroeg innemen op de nuchtere maag, dan werken ze het best. Een dessertlepel is genoeg. U kunt ze zó eten, u kunt ze vermengd met wat honing of jam op de boterham eten en u kunt ze met wat drinken innemen, bijvoorbeeld water, thee, vruchtensap of yoghurt. Bent u bang voor een overgevoelige reactie op het stuifmeel dan begint u met heel klei ne hoeveelheden die u langzaam op voert. En als u zich echt onzeker voelt over hoe u reageert op bijenpollen, raadpleeg dan een (homeopathische) arts. Overigens: bijenpollen zijn in de eerste plaats een (buitengewoon heilzaam) voedingsmiddel, en geen medicijn! De verpakking is met opzet eenvoudig gehouden en daardoor minder kost baar. U krijgt de Euro-Flor pollen in een stevig zakje van 500 gram. Zakjes die alleen maar dienen om de inhoud ongeschonden bij u thuis te bezorgen. Daar bergt u ze droog en koel op in een goed sluitende bus of glazen pot. Kleine moeite, maar wél in uw voordeel. Euro-flor Bijenpollen kunt u in de eerste plaats verkrijgen door ze per soonlijk te komen halen. Euro-Flor is elke zaterdag voor het publiek geopend van 10 tot 17.00 uur. (Geesterweg 16 in Uitgeest, recht tegenover molen De Dog). In Heiloo zijn de pollen boven dien verkrijgbaar bij Ranzijn in het Sta tionscentrum (zie de advertentie elders in dit blad). TENNISVERENIGING HEILOO NEEMT ZATERDAG NIEUWE KUNSTGRASBANEN IN GEBRUIK HEILOO - Aanstaande zaterdag (6 juli) is het zover. Dan kunnen de slordige 750 leden van tennisvereniging Heiloo weer terecht op hun 'vertrouwde' ten- nisstek aan De Dors in het noordweste lijk deel van Heiloo. De plaats van handeling mag dan vertrouwd zijn, de zes verlichte banen en de ene onverlichte baan waarop men zijn of haar sport be oefent, zullen dat in eerste instantie niet zijn. Na een intensieve periode van ar beid zijn de banen van TV Heiloo totaal veranderd. Het vroegere porplastic heeft plaatsgemaakt voor kunstgras, een zorgvuldig voorbereide en unaniem genomen beslissing van de renovatie commissie en overgenomen door bestuur en leden. Tijdens de ledenvergadering van januari 1990 is de genoemde renovatiecommis sie opgericht met als opdracht het bestuur van TV Heiloo te adviseren over welke baansoort voor het park aan De Dors het meest geschikt zou zijn. De bestaande porplastic banen voldeden niet meer en waren eigenlijk al in 1981 afgekeurd. Sinds die tijd is de vereni ging ook gaan reserveren voor de ver vanging, maar tot 1990 was er geen ruimte om de plannen ten uitvoer te brengen. Op 19 juni van het vorig jaar werd door de renovatiecommissie een zeer uitge breid rapport aangeboden, waar - in het kort - uit bleek dat de commissie una niem van mening was dat voor het Dors-park kunstgrasbanen de beste oplossing vormden. Opmerkelijk hier bij is, dat de leden van de commissie bij de aanvang van hun werk bepaald niet op dezelfde lijn zaten. Al naar gelang het onderzoek vorderde kwam men bij het kunstgras terecht. Ledenvergadering Het advies aan het bestuur werd vervol gens voorgelegd aan de leden van TV Heiloo. Via een speciaal voor dit doel bijeengeroepen ledenvergadering werd na een uitstekende uitleg door de com missie en het bestuur en na enige discus sie werd met een grote meerderheid gekozen voor de kunstgras-plannen. Aan de keuze zat natuurlijk ook een fiks financieel plaatje vast. Voor het ge hele project, inclusief de realisering van een oefenkooi, die al enige tijd op het verlanglijstje van de jeugdcommissie stond, was een bedrag van ongeveer 280.000 gulden nodig. Met het oog op de komende renovatie was er door de penningmeester - zoals gezegd - al enige jaren gereserveerd, waardoor de nood zaak bestond om extern een bedrag te lenen van 180.000 gulden, af te lossen in zes en een half jaar. Gemeente Heiloo De volgende stap was naar de gemeente toe: de eigenaar van de grond, de ba nen, het hekwerk, de struiken en de pa den rond de banen. Een vernieuwing van de banen moest door de gemeente worden goedgekeurd. Het TV Heiloo- Sjaak Hooiveld (op de tractor) en Kees Koeman: ,,Het onderhoud van de banen wordt door de vereniging zelf verzorgd Drie werknemers van IJ bink samen met vice-voorzitter Kees Koeman op de nagenoeg voltooide kunstgras-banen bestuur hoopte tevens op enige tege moetkoming van de kant van de ge meente. Na enige tijd en de nodige moeite wer den de toestemming voor de renovatie en de gemeentegarantie verkregen, maar wel met de mededeling dat alle kosten voor rekening van de club wa ren. Bovendien werd meegedeeld dat in de toekomst alle kosten in verband met het onderhoud van hekwerk, beplanting en paden niet meer door de gemeente betaald zouden worden, maar op de 'schouders' van de vereniging neer kwamen. Voorzitter Joop Hekker: ,,Naar de me ning van het bestuur is de houding van de gemeente ten aanzien van de ten nissport in Heiloo, waaraan bij drie ver enigingen zo'n 2500 mensen deelnemen, in schril contrast met de uitgaven die worden gedaan aan bijvoorbeeld het onderhoud van voetbalvelden, atletiek baan, De Beun, muziekschool en zo voort. Het wordt naar onze mening tijd dat de politieke partijen in onze ge meente zich iets meer in deze zaken ver diepen en iets doen aan deze scheve verhoudingen". Uitvoering voortvarend Inmiddels is op 10 juni de renovatie van de banen begonnen. Het werk is opge dragen aan de firma Ubink uit Dalfsen. Er wordt door hen snel en voortvarend gewerkt en met de modernste appara tuur is de uitvoering zeer accuraat. TV Heiloo had niet anders verwacht: men heeft vele referentie-objecten van de firma bezocht en telkens kwam men bestuurders tegen die zeer te spreken waren over de werkwijze van dit bedrijf dat is gespecialiseerd in de aanleg van sportvelden. Tijdens de werkweken in Heiloo waren de Ubink-medewerkers overigens in de kost bij het beheerder sechtpaar: maaltijden, was- en slaapge legenheid werd hen in kantine en kleedkamers aangeboden, wat een spoe dige uitvoering van de renovatie alleen maar ten goede kwam. Deze week worden de werkzaamheden voltooid. Maar daarna zullen de leden de handen nog flink uit de mouwen moeten steken. De paden rond de banen moeten opnieuw betegeld worden. Dit houdt, aldus het bestuur, sterk verband met de opstelling van de gemeente ten aanzien van het onderhoud. Op 16 augustus zal het gerenoveerde park met een bescheiden feest geopend worden. Bescheiden, mede omdat nog pas in september van 1990 gigantisch feest is gevierd in verband met het 25-jarig bestaan van de oudste Heilooër tennisvereniging. Vanaf zaterdag 6 juli kan er op de nieu we banen gespeeld worden. Daar de kunstgrasbanen in hoofdzaak uit zand bestaan, zal het nog wel even duren al vorens het spelen op de nieuwe onder grond ideaal is. Maar wanneer op 7 september het bekende Open Dors Toernooi begint hoopt de vereniging op optimale omstandigheden en worden er dan ook vele spelers, ook van buiten Heiloo, verwacht op het prachtige nieu we 'groene' van tennisvereniging Heiloo aan De Dors. PETRA DONKERSLOOT TWEEDE OP NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP HEILOO - De Nederlandse kampioen schappen atletiek voor junioren, het af gelopen weekend in Alphen a.d. Rijn, hebben enkele prima prestaties opgele verd voor de Trias atleten. Het beste re sultaat kwam op naam van Petra Donkersloot die een zilveren medaille veroverde bij het speerwerpen voor meisjes A met een mooie worp "van 43.80 m. Hiermee maakte ze een tot nu toe wat tegenvallend seizoen meer dan goed. Hetzelfde nummer bij de meisjes B le verde een vijfde plaats op voor Petra Nierop Groot met 37.84 m. Een prachti ge prestatie was er ook van HenkJan Thoes op de 800 meter voor jongens A. Nadat hij in de series zijn persoonlijk record al had verbeterd tot 1.57.71 min., deed hij het in de finale nog eens dunnetjes over. Dat resulteerde in een vijfde plaats in de nieuwe clubrecordtijd van 1.56.84 min. Ard van Berkel miste de finale op 0.18 sec. en liep een tijd van 1.59.92 min. Johan van Wilsem sprong bij het hinkstapspringen 12.61 m. wat verder was dan ooit. Hester Zwart sprong bij de meisjes 1.55 m hoog en Dumas Bruin was actief op de werpnummers bij de jongens B. Bij het kogelstoten kwam hij tot 12.28 m en de discus landde na 33.78 m. In Huizen werden veteranenwedstrijden georganiseerd in verband met het 25-jarig bestaan van Veteranen Neder land. Jolanda Brasser won het discus werpen bij de dames met 37,02 m en Jan Pronk werd eerste op hetzelfde nummer bij de heren 50-1- met een afstand van 42.22 m. Bij het kogelstoten kwam hij tot 11.39 m. Erna Hopman liep een nieuw clubrecord op de 5000 meter in 19.28 1 min. en Robert Wijnker liep een goede 1500 meter in 4.35.4 min. Tenslotte was Eddy Vennik snel op de 100 meter met 14.4 sec. en sprong zij 4.43 m. ver. De vernieuwde banen van TV Heiloo zijn klaar! sr~&. V'.. "'"CV.../t y- Kennemerstraatweg 113 - Tel. 072-336670 - Heiloo m 5 T VERZEKERINGEN HYPOTHEKEN FINANCIERINGEN Tel: 072-333877 Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 MAKELAAR Postbus 95.1850 AB Heiloo. Kantoor: Zeeweg 20. Heiloo.Tel.072-331895 AAN- EN VERKOOP HYPOTHEKEN ASSURANTIËN /TAXATIES Ierborchlaan 311, 1816 MH Alkmaar Telefoon 072 12 46 67 of 33 ()2 30 Helling

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 12