o I Informatierubriek van de gemeente Heiloo RETOUR Arend de Winter Combi-Groen in nieuw pand op de Oudewerf Job Peters in nationale jeugdploeg ^NTf HEILOO ALARM ALS ELKE SECONDE TELT 'Met chemisch afval gooit u meer weg dan u denkt' in Heifoo Bijzondere acties Minimabeleid Gemeente Heiloo Breng het daarom naar de chemocar Dinsdag 9 juli Woensdag 10 juli Of breng het naar één van de allang bestaande inzamelpunten. Folder met adressen verkrijgbaar op het gemeentehuis Nieuwe bouwplannen Bouwplan Voorlichtingscampagne vandalisme Verleende bouwvergunningen Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur UITKIJKPOST 3 JULI 1991 Sedert enkele jaren bestaat in de gemeente Heiloo de mogelijkheid om een extra uitkering aan te vragen voor personen met een inkomen op het minimumniveau. Deze regeling is een voortzetting van de zogenaamde "Eenmalige uitkering". De landelijke regeling werd per 1 januari 1988 opgeheven. Teneinde te voorkomen dat de groep personen welke voor deze uitkering in aanmerking kwam een aanzienlijke teruggang in hun inkomen zou ervaren, is een gemeentelijk vervolg van deze regeling in het leven geroepen. Vermelde regeling, bekend onder de naam "Gemeentelijk Sociaal Fonds", was alleen van toepassing voor inwoners van de gemeente Heiloo die een zelfstandige huishouding voerden en een inkomen op minimumniveau hadden. Hierbij kan worden gedacht aan personen met een uitkering krachtens de Algemene Bijstandswet, uitsluitend AOW of een AAWA/VAO uitkering. Naast een uitkering uit het Gemeentelijk Sociaal Fonds was het ook mogelijk om een vermindering van de gemeentelijke belasting, in het bijzonder de rioolrecht- en afvalstoffenheffing aan te vragen. Het verlenen van een eventuele vermindering was ook weer afhankelijk van het inkomen van aanvrager. Omdat in de praktijk bleek dat beide mogelijkheden tot het verkrijgen van een extra uitkering door dezelfde personen werden benut heeft de Raad van de gemeente Heiloo in haar vergadering van 2 mei 1991 besloten het Sociaal Fonds op te heffen en het Minimabeleid Gemeente Heiloo in te stellen. Op grond van deze gemeentelijke regeling is het mogelijk om met ingang van het jaar 1991 vermindering aan te vragen voor de aanslag rioolrecht-afvalstoffenheffing. Is het inkomen van aanvrager gelijk aan, of in bijzondere gevallen iets boven, het minimumniveau dan wordt een extra uitkering toegekend tot een bedrag gelijk aan 70% van het bedrag van de aanslag. De regeling voorziet tevens in een extra uitkering voor de kosten van maatschappelijk verkeer, deze bedraagt f 110,- voor een alleenstaande en f 165,- voor een (eenouder)-gezin. Aanvragen dienen schriftelijk te worden ingediend. Aan de hand van het inkomen en de eventuele bijzondere kosten zal worden bezien of aanvrager in aanmerking kan komen. Het is niet mogelijk om concreet te vermelden bij welk inkomen men in aanmerking zou kunnen komen. Bepalend is het netto inkomen, rekening houdende met bijzondere lasten welke dit inkomen nadelig kunnen beïnvloeden. Bijzondere lasten kunnen bijvoorbeeld zijn: extra hoge huur, extra ziektekosten, studiekosten kinderen enz. Zelfstandig wonende alleenstaanden met een inkomen van f 1148,03, éénoudergezinnen met een inkomen van f 1476,04 en gezinnen met een inkomen van f ,1604,04 komen zonder meer in aanmerking. Ook bij een inkomen boven vermelde bedragen kan recht bestaan op een uitkering. Bepalend is dan het netto besteedbaar inkomen. Dit wordt berekend door de bovenvermelde bedragen te verlagen met f 270,- zijnde het in deze bedragen begrepen bedrag voor huur. Dus besteedbaar inkomen alleenstaanden f 878,03, éénoudergezin f 1206,04 en een echtpaar f 1370,04. Bij dit voorbeeld komt aanvrager in aanmerking voor vermindering gemeentelijke belasting en een uitkering voor kosten maatschappelijk verkeer. Door de hoge huur is het netto te besteden inkomen lager dan het normbedrag van f 1370,04 per maand. Het is natuurlijk ook mogelijk dat naast de hoge huur ook nog extra ziektekosten dienen te worden betaald, of dat alleen bijzondere kosten van ziekte (bijvoorbeeld dieet) bestaan. Al deze kosten hebben invloed op de berekening van het besteedbaar inkomen. Voorbeeld éénoudergezin: Netto inkomen uitkering Alg. Bijstandswet alimentatie inkomen uit arbeid (vrij te laten gedeelte) Totale netto inkomsten Huur minus huursubsidie 280,- Ziektekosten (orthodontist) 35,- studiekosten kind 40,- Te besteden netto inkomen norm besteedbaar inkomen inkomen lager dan norm 1000,- 250,- 300,- 1550,- 1195,- 1206,04 11,04 Bijvoorbeeld echtpaar: Netto inkomen (AOW/WAO/loon Te betalen huur 735,- af: huursubsidie 300,- Blijft netto te besteden norm netto besteedbaar inkomen 1800,- per maand 435,- per maand 1365,- per maand 1370,04 per maand inkomen lager dan norm 5,04 per maand. Recht op vermindering belasting en extra uitkering maatschappelijk verkeer. Uit bovenstaande voorbeelden blijkt dat niet zonder meer kan worden gesteld dat bij een inkomen hoger dan het minimum(loon) geen recht bestaat op een extra uitkering. De extra uitkering wordt toegekend na indiening van een schriftelijke aanvraag. Voor vermindering van belasting dient het aanslagbiljet en het bewijs van betaling te worden getoond. De kosten van maatschappelijk verkeer dienen door middel van nota's te worden aangetoond. Als voorbeelden hiervoor kunnen worden genoemd lidmaatschap sportvereniging, bibliotheek, studiekosten, bezoek museum/theater, reiskosten i.v.m. familiebezoek, kosten verjaardagen enz. Aanvraagformulieren of nadere inlichtingen kunnen worden verkregen bij de afdeling Sociale Zaken van de gemeente, telefoon 313195, de heer G. van Holk. - De Loet (naast de glasbak) - Van Foreestlaan (brievenbus) - Willibrordusweg (glasbak) - Stationsplein (glasbak) - Zevenhuizerlaan (glasbak) - Rosendaal (glasbak) 08.30 uur tot 09.30 uur 09.30 uur tot 10.30 uur 10.30 uur tot 12.00 uur 12.30 uur tot 14.00 uur 14.00 uur tot 15.00 uur 15.00 uur tot 16.00 uur - Boekenstein (scholen) - De Kloosterhof (scholen) - Ewislaan (glasbak) - Het Hoekstuk (glasbak) - Ringweg (brievenbus) - v. Vladerackenlaan (brievenbus) I Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: - de Ronge 23, J.L. Wiersma, bouw serre - Warmoezierslaan 26, B.W. Tervoort, bouw overkapping - Arklaan 1, C. van Ginkel, bouw serre. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 4 juli 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan eenieder tegen het voornemen om .voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft het voornemen om aan de heer F. Klamer, De Waard 67 te Heiloo met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, in afwijking van het ter plaatse geldende bestemmingsplan Zuid Oost I vergunning te verlenen vqor het uitbreiden van de woning De Waard 67. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 4 juli 1991 gedurende veertien dagen voor eenieder ter inzage tussen 08.00 en 12.30 uur ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken. Gedurende genoemde termijn kan eenieder tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo, gemotiveerd schriftelijke bezwaren indienen. In september 1990 is de voorlichtingscampagne "vandalisme is zóóó kinderachtig" gelanceerd; de tv-spot met het beeld van de "jongens met de luiers" is vertoond via Postbus 51 en ook via de STER. Gelijktijdig is er via de intermediaire kaders in het onderwijs en jeugdwerk ook aandacht gevraagd en gekregen voor het onderwerp vandalisme; dit blijkt ondermeer uit de ontvangen verzoeken voor schriftelijk materiaal vanuit veel lokale instellingen en projecten bij het ministerie. De reacties van de doelgroep (de jongeren) op deze campagne waren over het algemeen positief. Door deze voorlichtingscampagne is vandalisme uiteraard niet verdwenen, maar de campagne heeft bijgedragen aan de negatieve beeldvorming van het vandalismegedrag; vandalismegedrag wordt niet als stoer, maar als kinderachtig geëtiketteerd. In de komende maanden zal aan deze campagne een vervolg worden gegeven en wel door middel van tv-spots en affichering. De tv-spot zal de komende tijd nog een aantal keren via Postbus 51 worden uitgezonden; de precieze uitzenddata zijn nog niet bekend. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Werkendelslaan 31, G.J. Schaap - vergroten woning. Dompvloetlaan 51, J.L Wolven - bouw bijkeuken. Havercamplaan 35, G.H.J. Heyen - veranderen garage. Holleweg 79, F. de Zeeuw - plaatsen dakkapel. Oosterzijweg 4, A. Zoon - het veranderen van de woning in 4 wooneenheden. De Omloop 22, P. Ranzijn - plaatsen dakkapel. De Achtkant 27, J. van Kampen - plaatsen prieeltje. hoek Rosendaal/Kanaalweg, Waterschap Het Lange Rond - het oprichten van een stenen opbouw gemaal. Past. van Muijenweg 2, St. Voorzieningen Gehandicapten Noord. Hollands Noorden - het veranderen van "De Stolp". Rechte Hondsbosschelaan 23, A.G. Kareis - plaatsen kap op de berging. Het Zandstuk 7, J.M. Smit - bouw garage. Spijkerboor 6, C.F. Witteveen - vergroten van de woning. Kennemerstraatweg 348, J.M. Groenland - plaatsen dakkapel. De Waard 111, J. Schurer - vergroten dakkapel. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (bureau Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen13.00-14.00 uur. Zaterdag 6 juli Sint Benedictusschool, J.P. Hasebroek- weg 21. Tussen 9.00-12.00 uur. Ook ge bruikte kleding. Handbalvereniging De Foresters, par keerterrein Egelshoek, Laan van Muijs. Tussen 8.00-17.00 uur. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Woensdag 3 juli Fanfare Showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Ypestein. Dozen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Ook gebruikte kleding. Halen op verzoek: 331783 (tus sen 17>00-18.00 uur). Maandag t/m vrijdag WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783. Ook lompen. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook lompen, mits in plastic zakken. Willibrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg..Tussen 8.00-20.00 uur. 1111» De heer Arend de Winter en burgemeester Schoof tijdens de opening van het nieuwe pand op de Oude werf. Openbare Bibliotheek Heiloo In de bibliotheek van huize Overkerck is deze maand een tentoonstelling over 'Annie M.G. Schmidt 80 jaar'. Op de thematoren, voorin de biblio theek, staan materialen over 'toneel'. Deze materialen kunnen direct geleend worden. Expositie Peter de Rijcke Tot en met 26 juli zijn er aquarellen en olieverfschilderijen van Peter de Rijcke te zien bij het Noordhollands Land schap, Dorpsstraat 65 te Castricum. Openingstijden dinsdag tot en met za terdag van 13.30-17.00 uur. Beter is het van te voren even te bellen: 02518- 59750. TC Hogedijk Vrijdag 5 juli: racketavond voor begin ners en gevorderden, aanvang 19.00 uur. Maandag 8 juli: start open jeugdtoer- nooi, finales op zondag 14 juli. Dansavond alleenstaanden Zaterdag 6 juli: laatste seizoenavond van de werkgroep alleenstaanden Castricum in Dorphuis De Kern, Over toom 15 te Castricum, aanvang 21.00 uur. Toegang 5,00 per per persoon. Stedelijk Museum Onder de titel 'Wakkere Burgers' is in het stedelijk museum Alkmaar tot en met 1 september een expositie te zien over de Alkmaarse schutterij in de Gou den Eeuw. Adres: Doelenstraat 5, Alk maar, tel. 072-110737. Galerie Nu Tot en met 11 augustus is in Galerie Nu, Nuhout van der Veenstraat te Castrcum (open donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur) werk te zien van Mar- ga Zijp (keramiek) en van Jeanet en Jan van Wel (monotype-aquarellen en collages). HEILOO - Met het wegtrekken van een gordijn onthulde burgemeester N.P.M. Schoof het logo van de firma, waar, be halve Combi-Groen, ook Verwitex in ternational B.V. en TMN (technisch milieu Nederland) een onderkomen vin den. Het logo ontworpen door Theo van 't Klooster, verbeeldt een geabstra heerde zwevende vogel, die alles over ziet, op details let en tegelijkertijd de grote lijn in het oog houdt. De heer Burghouwt sprak de drie be drijven toe. Binnen een jaar is dit ge bouw tot stand gekomen, dankzij de grote inzet van de Winter en zijn mede werkers, aannemers en onderaannemers en de welwillende medewerking van de gemeente. Voor burgemeester Schoof, die ook de eerste paal had geslagen, was er een aandenken aan deze beide ge beurtenissen. Schoof zei: ,,Drie bedrijven van goede naam en faam zijn een parel op het be drijventerrein Oudewerf". Ik heb respekt voor iemand die vanaf zijn 13e jaar in deze bedrijfstak werkzaam is. Eerst beplantingen, maar u wilde meer, ontwikkelingen naar milieu vriendelij ker werken". De bedrijvengrond in Ypestein is beschikbaar voor eigen be drijven. Schoof sprak de wens uit dat ook zij de handen in een zouden slaan, ,,een ondernemersvereniging, net als in Limmen zou fijn zijn". Ook werd nog even ingegaan op de aansluiting op de A9: ,,het lijkt aantrekkelijk, wij hebben daar een genuanceerde mening over, we moeten attent zijn. We werken graag mee, maar beslissen niet te snel" aldus Schoof en besloot. ,,Het is fijn wonen en werken in Ypestein". De heer P. Brokkink een persoonlijke vriend van W. de Winter prees hem om zijn en thousiasme en doorzettingsvermogen en wees ook op het geluk dat hem ten deel was gevallen, maar waarschuwde: ,,Loop jezelf niet voorbij"! W. de Win ter, tegen Arend de Winter: Arend ziet de dingen ruim, vraag dat maar eens aan de leveranciers (gelach) want een ongelooflijk gevoel voor detail is hem ook niet vreemd". Om de entree te ver fraaien werden drie plastic zuilen ge schonken die symbool staan voor elk bedrijf. A. de Winter was onder de in druk van alles wat er gezegd was. ,,Na 2Vi jaar staan wij op nieuw in de start blokken, wij hebben geen tijd voor doem denken". De financiële giften kwamen ten goede aan een drinkwater leiding in Nicaragua een projekt van de Wilde Ganzen. Deze waterleiding komt er! Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgégeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 6 juli: maandelijkse verkoop van Kook in het pand aan het Victorie park 2 te Alkmaar van 10.00-13.00 uur. De opbrengst is bestemd voor de bouw van woningen in het vissersplaatsje Va- darevu in India. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, diii^dag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. GESLAAGDEN KENNEDY COMPUTER OPLEIDINGEN HEILOO - Voor het examen WP 5.1 aan de KCO zijn de volgende kandida ten geslaagd: L.C.M. Heijne-Wester, C.J.G. Knol, C.G.J. Sonnevelt, W.N.M. de Waard-Aelbers, A. Neij- ens-Groen, E.W.M. Kraakman-Koop man, G.P.W.N. Westere, R.J. van Wa- veren, en M. van Waveren. Voor informatie over de nieuwe cursus sen kunt u bellen: 072-335099. GESLAAGD HEILOO - Onze plaatsgenoten Patrick Kops, Linda Verbeek en Robert Koppes hebben onlangs hun opleiding bouwkunde-constructief aan de Hoge school Haarlem sector techniek met goed gevolg afgerond. HEILOO - Double Stars Heiloo heeft zijn perste heuse international: Job Pe ters gaat van 13 tot en met 21 juli met het cadettenteam deelnemen aan het Europees kampioenschap junioren honkbal in Italië. Nederland neemt aan dit kampioenschap deel met een team van jongens die op 1 januari 1991 niet ouder waren dan 15 jaar, gezien het gro te niveau-verschil in het honkbal in Eu ropa. Slechts Italië kan zich met het Nederlandse niveau meten. Job Peters speelde zich in het Neder lands team via een aantal trainingen op het KNVB Sportcentrum met een zestig tal andere uitverkorenen. Hoewel aan vankelijk afgevallen, volgden de scouts hem tijdens de competitiewedstrijden en door zijn prestaties in het door Michael Blokker getrainde juniorenteam van Double Stars Heiloo kon men niet meer om hem heen. Job Peters speelde vijf jaar bij Vitesse, maakte toen de overstap naar Foresters en belandde door de fusie van Foresters en B.S.C. Heiloo, bij Double Stars Hei loo. Vorig jaar speelde hij nog met het adspirantenteam om het kampioen schap van Nederland, waarin het team van Double Stars Heiloo verdienstelijk derde werd. Dit jaar speelt dit team in de juniorenafdeling en het ziet er naar uit dat ook dit jaar zij weer voor het kampioenschap van Nederland gaat spelen. Het Nederlands team speelt zijn wedstrijden in Livorno, Lucca en Mas sa, geen onbekende plaatsen in honk- balminnend Heiloo. Softball Voor de vakantiestop ingaat, beginnen de dames van het eerste team van Dou- Jeugdinternational Job Peters. ble Stars Heiloo aan de tweede helft van de competitie. Doel is zich te handhaven op het niveau waarop thans geacteerd wordt. De eerste stap hiertoe kan gezet worden in de thuiswedstrijd van aan staande zaterdag tegen Gophers uit Maassluis. De aanvang van deze double-header is 15.00 uur op het veld op het Vennewater. TANNES 91 FOR KIDS DAVEREND SUCCES HEILOO - Woensdagmiddag 26 juni was het tennispark ten tweede male do mein van de Vennewater jeugd t/m 12 jaar. Zestig kinderen gingen in poultjes van acht de baan op en strijden om de Tannes-jeugdtitel 1991. In iedere poule werden 8 ronden afgewerkt en speelden de toekomstige Agassi's en Sabatini's' als of ze anders niet voor de feestmaal tijd in aanmerking zouden komen. Op het Boris Boom Boom Becker plein' en het Michael Chang court', ie dere baan had zo zijn naam gekregen, trachtte iedereen zoveel mogelijk games te behalen. Ieder half uur ging er weer een nieuw viertal de baan op en zodoen de speelde in iedere poule iedere deelne mer wel met iemand anders tegen iemand anders. Dit alles speelde zich af onder streng toezicht van de trainiers Humprey en Arjo en een aantal trouwe toeschouwers. Uiteindelijk bleek dat het organisatieco mité niet alleen de sportieve verrichtin gen in de gaten hield maar ook de grootste zeurpiet, de meeste dubbelfou- ten, en de trouwste toeschouwer nauw keurig volgde. Terwijl de jeugd zich bezig hield met het behalen van zoveel mogelijk games, werd ook op het culi naire gebied heel wat toverwerk ver richt. Met de assistentie van Peter van der Meer, Inge van Soest en Nick Hoed jes stond er dan ook om klokslag vijf uur een geweldige feestmaaltijd, voor de deelnemers klaar, bereid o.l.v. mamma Willeke'. De Tannes-commissie had alle deelne mers tevens opgeroepen voor een play- backshow. Hier bleek echter dat er op de vereniging maar één toekomstige ster aanwezig is en dat was Jordi Warden burg. Hij zette alle anderen voor schut door een geweldige show op te voeren en hij versloeg daarmee zijn enige con current, de Tannes-commissie zelf. De commissie heeft echter nu al besloten dat deelname aan het Tannes 92 for Kids' alleen mogelijk zal zijn voor hen die tevens deelnemen aan de Play Back Show. Onder het genot van de vorstelijke maaltijd werden achtereen volgens de prijzen uitgereikt aan: Tannes 91 jeugd- titel: Tomas Willeboordse; Playbacks- how: Jordy Wardenburg; Hoogste service; Francisca Nannis; Trouwste supporter: Niki Nelissen; Troostprijs: Jesse Scholten; Meeste dubbelfouten: Rogier Thesing; Laatst ingeschreven: Peter Hofstee; deelnemer grootste zeur: Dave van der Meer. BEGINNERSCURSUS PAPIER-ARCHITECTUUR HEILOO - Met ingang van vrijdag 20 en donderdag 26 september start de Stichting Ouderenwerk Heiloo een be ginnerscursus papier-architectuur voor 55-plussers, waarvoor nog enkele plaat sen vrij zijn. De cursus wordt eens per 14 dagen 's morgens van 1.00-12.00 uur gegeven in het Trefpunt, Westerweg 294 te Heiloo. Wat is dat, papier-architectuur? Heel bekend is het origami, de Japanse vouwkunst waarmee met kleurig papier allerlei dieren en dingen gevouwen wor den. De kunst daarvan is, dat er uitslui tend gevouwen wordt en er geen andere technieken als bijvoorbeeld knippen of snijden gebruikt mogen worden. Bij Papier-architectuur gebruikt men juist wel die andere technieken en wel met name het snijden en rillen'. Daarmee worden de hele andere, maar wel weer prachtige en soms verbazingwekkende resultaten bereikt. De kosten van deze vier weken durende cursus bedragen 25,00 (excl. materi aal). Docentes zijn: mevrouw J. Staal en mevr. Th. van Manen. Voor nadere opgave en/of informatie Stichting Ou derenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo, tel. 331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4