d Kruidenspecialist Sjaak Houtzager: 'Je raakt er nooit over uitgepraat en in uitgewerkt' Ringsteken op de Kapellaan NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN EXTRA AFGEPRIJSD! Lekker weg in eigen land met DVO Nel Aafjes: 'Eierdoppen? Ik kan er niet genoeg van krijgen!' M AU HM AIM va [Holleweg 19 072-335085 De bestelkosten nemen wij voor onze rekening DUS BESTEL NU JE SCHOOLBOEKEN BIJ: Bruna Boekhandel Avis, Stationsplein 4, 1851 LN Heiloo, tel. 072-332834. 56e JAARGANG NO. 30 - 24 JULI 1991 Honkbalkantine bij Foresters brandt uit Expositie costuums in Egmondse Slotkapel Laatste week van vakantie-activiteiten VUÜREN OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur ZOMERKOLLEKTIE NU A« A I \|AC Makelaar Taxateur o.g. Ui II .1 l/Uo Postbus 95,1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANT,EN mwm W Kantoor Zeeweg20.1852CR Heiloo TAXATIES E_J CM A r^LIIV/l A M IDAKDEKKER - LOODGIETER BURGERLIJKE STAND GEMEENTE AKERSLOOT AKERSLOOT - Geboren: Wilhelmus Jacobus Johannes, zoon van Johannes J.B. Tiebie en Geertruida A.M. Swart. Gehuwd: Leonardus P. Zijp en Corne lia J. Copini (12 juli). INLEVEREN KOPIJ Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 JAZZ SAIL 1991 BERGEN - Op 6, 7 en 8 september vindt het elfde Bergen Jazz Sail festi val plaats. Een festival dat inmiddels is uitgegroeid tot één van de meest sfeer volle publiekstrekkers van Noord- Holland. De sportieve pendant van de optredens van vele jazzbands is de twee daagse catamaran regatta. Tegen het kleurrijke en opwindende de cor van de tientaliep Hoby's, Prindles, Darts en Nacra's komen enkele duizen den mensen traditiegetrouw naar het strand van Bergen aan Zee om te genie ten van zon, zand, water en jazzmuziek. Zeilers uit heel Nederland en daarbuiten beschouwen dit evenement als een spor tieve en vooral feestelijke afsluiting van het zeilseizoen. Temeer ook omdat het dorp Bergen-Binnen drie dagen lang bol staat van de vele jazz-formaties, die op treden in de café's en straatpodia. In een grote tent op het Bergense strand worden jazzoptredens verzorgd tijdens het zeilevenement. Toegang op het strand en de muziektent is gratis. De catamaran-zeilers kunnen zich op zaterdag 7 september inschrijven voor deelname aan de wedstrijden. Een zeil- programma kan worden aangevraagd bij de wedstrijdcommissie (072-338278 of 072-611583). Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Op de kruising Zevenhuizer- laan - Kennemerstraatweg vond een aanrijding plaats tussen twee persone nauto's. Het betrof een voorrangs kwestie met materiële schade tot gevolg. In de fietsenstalling bij het station wer den een binnen- en een buitenband van een fiets gestolen. Er werd ingebroken in een woning aan de Kennemerstraatweg. Niets werd weg genomen, maar wel was er schade aan een raam en een deur. Bij een andere woninginbraak langs de Kennemerstraatweg. Door verbreking van een ruit aan de achterzijde kwam men binnen. Een kleurentelevisie en stoeltjesklok werden ondermeer weg genomen. Twee personen, die zich verdacht op hielden bij een bankgebouw werden la ter aangehouden. Het bleken twee Engelsen te zijn. Daar er onvoldoende bewijs was met betrekking tot een even tueel te plegen overval werden beiden na het vaststellen van hun identiteit weer heen gezonden. Een bromfiets werd uit het verkeer ge nomen. Bij onderzoek bleek onder an dere een te groot vermogen, te veel lawaai en een te breed stuur. De bestuurder krijgt proces-verbaal. In winkelhof 't Loo werd bij een bedrijf ingebroken. Men nam een paar flessen drank en enkele sloffen sigaretten mee. Er werd ingebroken in een huis aan De Vang. Men kwam binnen door het for ceren van de tuindeur. Er werden onder andere een staartklok en een zilveren theeservies ontvreemd. Op de kruising Kennemerstraatweg- Raadhuisweg deed zich een kop-staart aanrijding voor tussen een autobus en twee personenauto's. De afslaande au tobus moest stoppen voor doorgaand verkeer, wat te laat wefd gezien door achterop komend verkeer. Er ontstond alleen materiële schade. Door brand werd de kantine bij het honkbalveld op het Foresters-complex aan De Dors vernield. De brandweer had het vuur snel onder controle doch de kantine werd geheel verwoest. Brandstichting is waarschijnlijk de oorzaak. Opnieuw werd ingebroken in een be drijfspand in 't Loo. Er werd ditmaal een geldbedrag weggenomen. Op de kruising Zeeweg-Omloop- Malevoort ontstond een aanrijding tus sen twee personenauto's. Een links af slaande bestuurder verleende niet de vrije doorgang aan de rechtdoor gaande personenauto. Eén wagen raakte ver moedelijk totaal vernield. De inzittende liep lichte verwondingen op aan de schouder. Op de Pastoor van Muijenweg reed een bromfietser achterop een stilstaande personenauto. De bromfietser en duo passagier raakten licht gewond. De bromfiets en auto werden beschadigd. Een 31-jarige inwoner van Heiloo werd wegens opvallend rijgedrag op De Om loop gecontroleerd. De ademanalyse wees uit dat hij teveel had gedronken; proces-verbaal wordt opgemaakt. Op zaterdag omstreeks 12.00 uur op de Westerweg en om 16.35 uur op de Laan van Muys werd gezien, dat er een kat uit een auto werd gezet/gegooid, waarna de auto wegreed. Getuigen worden ver zocht zich met de politie in verbinding te stellen (tel. 333144). Vorige week werden er zeven fietsen gestolen; twee vermiste rijwielen werden teruggevonden. Gevonden voorwerpen Diverse sleutels, blauw sjaal, bankbil jet, rechter kinderschoen merk Renato, pet KMA, goudkleurige broche, Agu fietstasje: inhoud sleutelbos, banden plakset, binnenband en geldbedrag, portemonnee, valkparkiet, zilverkleuri ge sigarettendoos en aansteker, bruine portemonnee: geldbedrag, foto en sleu tel, bril met groene glazen, bankbiljet, zwarte portemonnee met foto, fietsslot en een tang. Inlichtingen: politie Heiloo (333144). VROUWEN ADVIESCOMMISSIE HEILOO - Willen degenen, die in de VAC (Vrouwen Advies Commissie) mee willen werken om het wóongerief zo op timaal mogelijk te maken, zich melden bij één van de volgende adressen: me vrouw J. Claessens, Vredenoord 29, tel. 072-336967, of mevrouw A.H. den Bandt, tel. 072-332456. De nieuwe wagen, acht meter lang Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 er verschillende activiteiten, waaronder een bingo. Voor deze reis zijn er nog vier tweeper soonskamers vrij. Belangstellenden kunnen contact opnemen met de DVO- penningmeester G. Asjes (tel. 332827) of voorzitter W. Otte (334213). Een reisgids met alle gewenste informatie licht klaar en wordt op verzoek thuis bezorgd. Tirol Voor de tweede reis van DVO in 1991 vertrokken op 6 juli 49 personen voor een tiendaagse reis naar Arzl, een plaatsje in het Tiroler Pitzdal. Zowel de heen- als terugreis werd in twee etappes gemaakt. In het dorpje Weibersbrunn, nabij Würzberg, werd op de heenreis overnacht. Zondagmorgen vroeg ging het richting Ulm en via Memmingen- Kemnpten, over de Fermpas en Imst, werd in de namiddag het prachtig gele gen hotel Arzlerhof bereikt, wat tot en met zaterdag 13 juli de thuishaven van het gezelschap was. Tijdens de vakantie werd een dagtocht gemaakt naar Innsbrück en één naar het schiereiland Lindau aan de Bodensee. Ook waren er vier halve dagtochten: door het Pitzdal (met reuze waterval), naar het hooggelegen dorpje Mittenberg met zicht op de Pitzdaler gletsjer, een bezoek aan het in barok-stijl opgetrok ken kloostér Stift Stamms met de prach tige klossterkerk en het wereldberoemde hoogaltaar, een tocht door het Otzdal tot aan de eeuwige sneeuw op 2800 me ter hoogte, temidden van de ook in de zomer in gebruik zijnde skibanen. Op zondag werd de terugreis aangevan gen. Er werd overnacht nabij Heilbron en op maandag 15 juli arriveerde het ge zelschap in de vooravond weer in Hei loo en omstreken. De reis, die uitstekend werd geleid door de heer W. Otte, is voor de deelnemers een bijzon der geslaagde vakantie geworden, niet in de laatste plaats door het prachtige weer tien dagen lang. EGMOND - Van 4 tot 21 augustus wordt in de Slotkapel in Egmond aan den Hoef een tentoonstelling gehouden van costuums, costuumontwerpen en maquettes, ontworpen door Herman van Elteren. De tentoonstelling is dage lijks geopend van 14.00 tot 17.30 uur en is vrij toegankelijk. Herman van Elteren studeerde beeld houwen in Maastricht en maakte in die tijd ook decors, onder meer voor Speel- groep Limburg. Daarna stapte hij defi nitief over naar de wereld van het toneel en was vast verbonden aan de Neder landse Comedie, het Publiekstheater, de Nieuwe Comedie en de Nederlandse Opera. Sinds twee jaar is hij docent theatervormgeving aan de AKI in En schede. Herman van Elteren speelt en ontwerpt nu bij het gezelschap Hortus Musarum voor Gijsbrecht van Amstel en een Huygens-programma. Dit gezelschap zal in het komende seizoen ook optre den in de Slotkapel. Op de tentoonstelling in de Slotkapel staan opgesteld: maquettes voor 'Suor Angelica' en 'Gianni Schicci' van Pucci ni; een maquette voor 'II trionfo del'Onore' van Scarlatti; costuumont werpen voor de bovengenoemde opera's en voor 'Le jeu d'Adam', een anoniem middeleeuws spel; zes volledige costuums voor 'Gianni Schicci'. HEILOO - De zomervakantie activiteiten in Heiloo zijn vandaag pre cies halverwege. Vanmiddag heeft de jeugd zich kunnen uitleven tijdens de kunstmiddag in het Brunogebouw. Voor aanstaande vrijdag staat de ster renslag op het programma van 13.00 tot 16.00 uur op de HBV-velden in sport park Het Vennewater. De laatste week begint maandag 29 juli met de Olympische Spelen voor dieren, een nieuw onderdeel. De deelnemende' kinderen moeten ieder een dier uitbeel den en in die gedaante moet iedereen deelnemen aan speciale Olympische Spelen. Het gaat daarbij niet alleen om de wedstrijdjes, maar vooral ook dat ie der kind hieraan deelneemt als het dier dat hij of zij uitbeeldt; een schildpad is niet zo snel als een haas! Een hindernis race derhalve, die verrassende winnaars kan opleveren. De spelen vinden plaats van 13.00 tot 15.30 uur op de HBV- velden. De vliegerdag was vorig jaar een groot succes tijdens de zomerspelen. Daarom ontbreekt deze dag ook dit jaar niet in het programma. Woensdag 31 juli is het zover. Vanaf 13.00 uur is het eerst knip pen en plakken geblazen om een mooie vlieger te bouwen. Daarna wordt gepro beerd alle maaksels in de lucht te krij gen. De kinderen mogen hun zelf gemaakte vlieger na afloop natuurlijk mee naar huis nemen. Het vliegerterrein is het evenemententerrein aan de Omloop. De slotdag op vrijdag 2 augustus wordt gevuld met muziek en dans. Vanaf 13.00 uur worden enkele dansen in gestudeerd, wordt een lied gemaakt en maken de kinderen zelf muziekinstru menten. 's Avonds om 19.00 wordt alles wat is ingestudeerd opgevoerd voor de ouders en alle andere belangstellenden. Dit alles gebeurt in het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg. wateurvan p VAN Dfcft J^teur IR .,„ntoorW>udend; qo< y\ë\\oo £\kvnaar TeL' °72" .330550 EEN SflJL VAN KLEDEN ALKMAAR BEVERWIJK - HAARLEM HEEMSKERK - HEILOO HEILOO - Zondag 28 juli wordt voor de zesde keer alweer het ringsteken ge organiseerd op de Kapellaan bij de ca fé's 't Putje en 't Akertje. Vanaf 14.00 uur doen naar verwachting twintig deel nemers pogingen om de beste klassering in de wacht te 'steken'. Onder de deelnemers zijn enkele twee spannen. De berijders van de wagens HEILOO - De Stichting Vakantie DVO organiseert dit jaar een zevendaagse reis voor 50-plussers van 24 tot en met 30 augustus naar Arcen (Noord-Limburg) met verblijf in hotel Rooland. Een pri- zijn jong en oud. De organisatie heeft zelfs een deelnemer van ruim boven de 70 jaar ingeschreven. Behalve het evenement op straat, dat op zich al borg staat voor veel vermaak en spanning, is er ook in 't Putje en in 't Akertje het nodige te beleven. Levende muziek wordt door verzorgd door de formaties Mascotte Boys en The Par ma hotel met goede kamers, een lift en een uitstekende keuken. De heenreis per bus gaat via Tiel en daarna via Nijmegen naar Arcen. Tij dens de vakantieweek worden twee dag rots. Daarnaast is ei van alles voor de inwendige mens, zoals shoarma. Ieder jaar trekt het ringsteken weer vele honderden bezoekers. Het is een sfeer vol evenement, waarvoor men graag naar het zuidelijkste stukje van Heiloo gaat. Dat zal dit jaar zeker niet anders zijn. tochten en drie halve dagtochten gemaakt, onder andere naar het witte stadje Thorn, een pr htige natuurtocht via Kevelaer en Keichswaid naar Groes- beek. De halve dagtochten voeren naar Venlo, De Peel en Overloon en natuur lijk bezoeken de deelnemers de kasteel tuinen van Arcen. In de avonduren zijn maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten I Q U B O U 'BERGEN HEILOO HOORN, HEILOO - Wie met Nel Aafjes praat, heeft met een echte verzamelaarster te doen. Bij elke eierdop van haar grote verzameling hoort wel een verhaal. ,,Het begon toen ik nog in Alkmaar woonde. Daar was zo'n rommelwinkel, waar vaak leuke eierdopjes in de etalage stonden. Elke dag ging ik wel even kij ken of ze er nog stonden en soms ge beurde het wel dat ze verkocht waren. Dat vond ik dan niet leuk, maar er kwa men,gelukkig weer andere", vertelt Nel Aafjes. Toen verhuisde ze naar Heiloo. Node werd afscheid genomen van het winkelt je, waar ze nu niet meer elke dag even kon gaan kijken. Toen besloot Nel een paar van die eierdopjes te kopen en als herinnering in Heiloo neer te zetten. En zo was de verzamelaar in Nel geboren. En wie daardoor aangestoken is, komt er niet makkelijk van af. Is er een rom melmarkt: even kijken. Vrienden ne men van hun vakantiereizen vaak de meest wonderlijke exemplaren mee. Ook heeft Nel nog hele mooie uit het ouderlijk huis. Beschilderde dopjes met bloemetjes, maar ook hele gekke, gla zen dopjes, houten dopjes, boerenbont, Makkums en Keuls aardewerk. Zelfs ei erdopjes van chroom ontbreken niet in de kast. In de gang is een speciale kast gemaakt met smalle plankjes waar Nel haar schatten in kan zetten. Soms vragen mensen wel eens: 'Stof je die nu elke week af?' ,,Niks hoor", antwoordt Nel Aafjes dan, eenmaal per jaar is meer dan genoeg". Zo staat Sjaak Houtzager met zijn kruiden op de diverse markten. uitstekende kwaliteit. Deze worden ge bruikt om in de hete olie te smoren, waarna vlees of vis, groenten en rijst toegevoegd kunnen worden. Alle kruiden zijn zonder toevoeging van zout - en waar mogelijk zonder conser veringsmiddelen. Het vele werk zit hem hierin dat de kruiden enzovoort in het groot worden ingekocht en dan in kleine porties moeten worden verdeeld voor op de kar om dan later in nog kleinere porties te worden verkocht. Liefhebbers, die graag eens een kijkje willen nemen bij de Kruidenspecialist zijn 's avonds van harte welkom. Thee Thee is er in wel 80 soorten; de zoge naamde zwarte soorten, deze zijn gearo matiseerd, en de gewone kruidenthee soorten, vaak afkomstig van kleinere plantages. De specerijen zijn ontelbaar, het moet ook wel gek gaan als aan de vraag niet beantwoord kan worden. Wat dacht u van rommelkruid, voor het maken van balkenbrij, rooibosf een Zuidafrikaanse thee, die rood van kleur is, droomthee om lekker te slapen. Hoe de specerijen verwerkt moeten worden is natuurlijk een kwestie van er varing. Houtzager: „Maar ik leer nog elke dag van mijn klanten, er wordt vaak geëxperimenteerd. Als de resulta ten goed zijn, wordt dat enthousiast verteld". Zoals in Dep Helder heb ik in mijn klantenkring nogal veel marinemensen. Die hebben veel gereisd, vooral naar het Verre Oosten, en wat ze daar aten, wil len zë dan hier ook maken. Van één heb ik zelfs een kookboek gekregen", aldus Houtzager. Dan zijn er nog de geneeskrachtige krui den tegen hoge bloeddruk, theuma, et cetera. Zijn er vragen waar zo gauw geen antwoord op is, dan wordt dat thuis in de boeken nagekeken en de vol gende week komt er een antwoord. Nostalgie Al kijkend en pratend loopt mij ineens het water in de mond bij het zien van die echte ouderwetse zwart op wit, zout en zoet, en de stokjes zoethout zijn ook niet te versmaden. En wat te denken van laurierstaven, waar we vroeger dropwa- ter van maakten en de echte MPS anijstabletten, die vroeger op de zater dagavond werd gedronken. Het grootste gedeelte van de artikelen is vers en puur en dat komt de smaak ten goede. Dat is ook de reden dat de Krui denspecialist zo'n grote klantenkring heeft. Wie geen tijd heeft om naar één van de bovengenoemde markten te gaan, mag altijd 's avonds bij de familie Houtzager aankloppen om daar iets uit te zoeken vooride Indische keuken, spe cerijen, een bijzondere theesoort of één van die heerlijke vruchtendranken. U zult versteld staan over wat er allemaal te koop is aan de Kennemerstraatweg 319. Luierexpres Nel Houtzager, die haar Kruidenspecia list met raad en daad ter zijde staat, zit het ondernemen ook in het bloed. Sa men met een vriendin voert zij, met suc ces, de luierexpres. Een paar jaar geleden zag zij een gat in de markt. Moeders met kleine kindertjes lopen vaak zo te sjouwen met die grote /pak ken luiers. Waarom deze pakken niet thuis gebracht?" Er werd gezocht naar een goede kwaliteit luierbroekjes voor een betaalbare prijs en dat werd gevon den en samen met een vriendin voert zij al een paar jaar de luierexpres. Jonge moeders kunnen bellen: 072-330165, en u krijgt binnen 48 uur uw luiers gratis thuis bezorgd (minimum afname vier pakken). Een deel van de grote collectie eierdopjes in de garig bij Nel Aafjes HEILOO - Sjaak Houtzager, alias de Kruidenspecialist, is een gelukkig mens: zijn werk is zijn hobby. Wie hem be zoekt ruikt al van ver de geur van zijn vele specerijen. ,,Een mooi vak, maar je raakt er nooit in uitgestudeerd en het is heel veel werk. Samen met mijn vrouw staan wij op de markten van IJmuiden, Den Helder, Alkmaar, Heerhugowaard en Hoofddorp en misschien komen we in de toekomst ook nog wel eens in Hei loo te staan. Maar zo ver is het nog niet", zegt Houtzager. Nieuwe wagen Vijftien jaar geleden begon de Krui denspecialist voor zichzelf aan de Ken nemerstraatweg. Een sprong in het duister, wat menig slapeloos nachtje veroorzaakte. Met een Opel Kadetje ging hij naar de verschillende markten. Nu, vijftien jaar later, heeft hij - sinds kort - een schitterende wagen, die speci aal voor hem gemaakt is. De kar is ge bouwd in Jubbega, Friesland. Houtza ger heeft zelf het interieur ontworpen. Acht meter lang is de wagen en met de diesel en de auto erbij is het een lengte van zestien meter. Maar als een stuk speelgoed is dit gevaarte met afstandbe diening te bewegen en is parkeren geen enkel probleem. De produkten kunnen in de wagen blijven en dat scheelt een hoop werk. Magazijn Lopend door het geurige magazijn zien we een groot aantal artikelen om een echte rijsttafel te maken. Sambal van ei gen fabrikaat vindt gretig aftrek bij het publiek. Zijn natte boemboe's zijn van en van afstand bestuurbaar. Ieder jaar trekt het ringsteken op de Kapellaan weer honderden bezoekers naar zuidelijk Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1