Informatierubriek van de gemeente Heiloo Bijzondere acties EILOO V,; Burgerlijke stand gemeente Heiloo tot 1 augustus 1991 Geboorten Elders geboren Huwelijksaangiften Overlijden Vergadering raadscommissie Financiën en Personeelszaken Nieuwe bouwplannen Bevolkingsonderzoek op borstkanker in Heiloo. Geen kostwinnerseis meer in de wet werkloosheidsvoorziening Gelijke behandeling mannen en vrouwen Aanvragen bij de Sociale Dienst Aanvragen voor 1 januari 1992 Inzagetermijn subsidie- voorstellen 1992 Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Alkmaardermeerweek terug op bekende data UITKIJKPOST 7 AUGUSTUS 1991 Olger z.v.: Alphenaar, René H.C. en: Mulders, Elsje K.A. Diarto S. z.v.: Aalders, Peter en: Kok, Linda Niels z.v.: Boekei, Jean P. en: Eriks, Freya Robin z.v.: Kaal, Dirk-Otto en: Blokker, Ingrid Maud d.v.: de Haan, Cornells J. en: Bakker, Catharina C.M. Mattheus F. z.v.: Boekei Paulus L. en: Houtkooper, Linda Stefan C.M. z.v.: Kleef, Petrus A.M. en: Stet, Wilhelmina C.M. Zeegers, Nicolaas P.M. en: Jansen, Hermina T. Bielsma, Jacob W.E.W. en: Dekker, Liesbeth S.C. Beentjes, Theodorus en: Commandeur, Anna C.T. Huisken, Cornelia ev Klinkenberg Van den Berg, Tiesje wv Viergever Op donderdag 8 augustus aanstaande om 20.00 uur zal in de raadzaal van het gemeentehuis de openbare vergadering van de raadscommissie Financiën en Personeelszaken plaatsvinden. Op de agenda staan de volgende punten: 1. Notulen van de vergadering van 13 juni 1991. 2. Ingekomen stukken en mededelingen: a. Stand van zaken reorganisatie; b. Staat F (liquiditeitspositie) juli/ augustus; c. Vergaderdatum onderzoek gemeente rekening 1990 en septembervergadering; d. Winstuitkering 1990 van Gasbedrijf Kop Noord-Holland; e.. Gevolgkosten van sluiting W.J. Hof- dijkschool; f. Verzoek om tijdelijke huisvesting Tobiasschool Bergen; g. Tijdelijke ingebruikgeving Westpoint; h. Vaststelling procedureverordening planschadevergoeding ex. artikel 49 W.R.O; i. Voorverkoopcijfers zwembad 't Baafje. 3. Regiozaken: a. Jaarrekening 1990 Stama; definitieve vaststelling subsidie 1990. b. Jaarrekening 1989 van het SNK. c. Begroting 1992 c.a. recreatieschap Alkmaarder- en Uitgeestermeer. 4. Begrotingswijziging t.b.v. aanpassen en herstellen van het schoolplein van de Jan van Rijckenborghschool. 5. Uitbreiden visrecht Hengelsportvereniging D.V.W. 6. Boete en anti-speculatiebeding premie koopwoningen. 7. Gedeeltelijke verhuur Slimpad 16. 8. Krediet kosten ondersteuning bij opstellen plan ontwikkeling omgeving 't Loo. 9. Aanpassing wedden wethouders en onkostenvergoeding raadsleden. 10. Verhoging tijdbestedingsnorm wethouders 11. Rondvraag. De stukken liggen ter inzage in de hal van het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Heiloo zijn voornemens om aan Houtdraaierij Bruin en Sombroek met toepassing van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening met vrijstelling van het ter plaatse geldende bestemmingsplan Bedrijventerrein Oosterzij- Zuid bouwvergunning te verlenen voor het voor een tijdvak van maximaal drie jaar plaatsen van een opslagloods op het perceel Handelsweg 24. Burgemeester en wethouders zijn tevens voornemens om aan J.M.G. van Dam, Mariënstein 86 te Heiloo met toepassing 1 van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, met vrijstelling van het ter plaatse geldende bestemmingsplan De Bouwcamp, bouwvergunning te verlenen voor het uitbreiden van de woning Mariënstein 86 met een bijkeuken. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de bijbehorende stukken vanaf 8 augustus a.s. gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeente secretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 08.00 en 12.30 uur. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om de vorenbedoelde vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Donderdag 15 augustus a.s. start in Heiloo het bevolkingsonderzoek op borstkanker. Dit bevolkingsonderzoek is een samenwerkingsverband tussen het Integraal Kankercentrum Amsterdam (IKA) en de drie gezondheidsdiensten: West-Friesland, Noord- Kennemerland en de kop van Noord-Holland. Het onderzoek is bedoeld voor alle vrouwen van 50 tot 70 jaar. Zij krijgen om de twee jaar een uitnodiging om aan dit onderzoek mee te doen. Met de uitnodiging wordt een folder meegestuurd welke het hoe en waarom precies uitlegt. In Nederland is borstkanker de meest voorkomende vorm van kanker bij vrouwen. Jaarlijks wordt deze ziekte bij ongeveer 7000 vrouwen vastgesteld. Ongeveer de helft van hen geneest uiteindelijk weer. Dat percentage kan aanmerkelijk hoger worden als borstkanker eerder wordt ontdekt, en dat is de bedoeling van dit bevolkingsonderzoek. Het duurt namelijk vele jaren voordat borstkanker als knobbeltje voelbaar is. Op de borst-foto's die bij het bevolkingsonderzoek worden gemaakt, zijn die afwijkingen te zien lang voordat ze voelbaar zijn. Daardoor is vaak een minder ingrijpende operatie mogelijk, waardoor de borst behouden kan blijven. Tijdens het onderzoek worden van iedere borst twee röntgenfoto's gemaakt. Dat gebeurt in een mammobiel (mobiele onderzoekseenheid) die alle plaatsen in de regio zal aandoen. Het grote voordeel daarvan is dat elke vrouw dicht bij huis terecht kan voor het onderzoek en niet ver hoeft te reizen. Het onderzoek is voor iedere vrouw gratis. De gemaakte foto's worden bekeken door speciaal opgeleide radiologen. Binnen twee weken krijgt iedere vrouw per post de uitslag van het onderzoek. Bij verreweg de meeste vrouwen (98%) wordt niets bijzonders gevonden. Bij de overige vrouwen zal in overleg met de huisarts verder onderzoek plaatsvinden. Dit nadere onderzoek moet uitwijzen of er sprake is van borstkanker. Maar ook dan wordt bij ongeveer de helft van deze vrouwen geen borstkanker gevonden. Het kan bijvoorbeeld om een goedaardige afwijking in de borst gaan. Alle vrouwen tussen 50 en 70 jaar zullen om de twee jaar een uitnodiging krijgen voor het bevolkingsonderzoek naar borstkanker. Borstkanker groeit op die leeftijd meestal zo langzaam dat het bij onderzoek eens in de twee jaar tijdig ontdekt wordt. Vrouwen jonger dan 50 jaar worden niet in het bevolkingsonderzoek onderzocht, onder andere omdat bij hen de kans op borstkanker kleiner is en de borstfoto's moeilijker te beoordelen zijn. Op borstfoto's zijn vaak heel kleine afwijkingen te zien die nog niet voelbaar zijn. Toch kan het onderzoek geen absolute zekerheid garanderen. Een enkele maal groeit een gezwel wel snel. Heel soms is een gezwel niet goed zichtbaar op de foto. Daarom is het verstandig om in de tussentijd de borsten zelf op veranderingen te controleren. Men kan met name letten op: een knobbeltje of een verdikt plekje, eczeem aan of vocht uit de tepel of een deukje of kuiltje in de huid. Een vrouw die iets bijzonders in haar borst opmerkt, kan het beste meteen haar huisarts raadplegen. Bij de GGD en de meeste huisartsen kunnen vrouwen een folder vinden die uitlegt hoe ze het beste zelf hun borsten kunnen onderzoeken. Daar is ook een uitgebreide folder over de gang van zaken tijdens het bevolkingsonderzoek verkrijgbaar. Heeft u specifieke vragen over het bevolkingsonderzoek op borstkanker in de regio Noord-Kennemerland dan kunt u, dagelijks tussen 09.00 en 12.00 uur contact opnemen met het informatiepunt bevolkingsonderzoek bij de GGD Noord- Kennemerland, tel. 072- 617974. si De mammobiel is van 15 augustus tot en met 8 november in Heiloo. De mammobiel zal staan bij theater De Beun. Iedere vrouw tussen de 50 en 70 jaar krijgt een persoonlijke uitnodiging. Voor alle verdere informatie kunt u ook bellen met het bovenstaande telefoonnummer van de GGD Noord-Kennemerland. Nog recht op een WWV-uitkering? Vraag die dan aan vóór 1 januari 1992 Sinds kort is de nieuwe wet gelijke behandeling Wet Werkloosheidsvoorziening (WWV) van kracht. De belangrijkste verandering hierin is dat getrouwde vrouwen niet langer aan de kostwinnerseis hoeven te voldoen. In het verleden was dat wel het geval. Daardoor kunnen vrouwen, die in het verleden om deze reden geen WWV- uitkering kregen nu toch nog recht hebben op WWV. Gaat er een belletje rinkelen? Bent u een gehuwde vrouw die vóór 33 december 1984 een WWV-uitkering werd geweigerd vanwege deze kostwinnerseis? Of heeft u geen aanvraag ingediend omdat u toen niet aan de kostwinnerseis voldeed? Dan kunt u (opnieuw) een aanvraag indienen bij de Gemeentelijke Sociale Dienst. Overigens geldt deze regeling voor iedereen die meent - om welke reden dan ook - nog recht te hebben op een WWV-uitkering. U moet dat wel doen vóór 1 januari 1992. Hoe zit de vork in de steel? In het verleden kende de Wet Werkloosheidsvoorziening een kostwinnerseis. Gehuwde vrouwen die volgens de regels van de WWV geen kostwinner waren, kregen geen WWV- uitkering. Er werd een vergelijking gemaakt tussen het inkomen van de vrouw en dat van haar echtgenoot. Een vrouw was pas kostwinner als haar inkomsten minstens een bepaald percentage van het inkomen van de man bedroegen. Deze kostwinnerseis werd alleen maar gesteld aan getrouwde vrouwen. Dat was niet in overeenstemming met de regels van de Europese Gemeenschap. Want mannen en vrouwen moeten op gelijke wijze behandeld worden. Een regeling die voor een man geldt, geldt ook voor een vrouw. En omgekeerd. De wet werd aangepast. Vanaf 23 december 1984 werd de kostwinnerseis niet langer aan getrouwde vrouwen gesteld. Maar de vrouwen die vóór die datum werkloos waren geworden, hadden nog steeds geen recht op een WWV- uitkering. Ook dat is nu veranderd. Volgens de nieuwe wet kunnen vrouwen die vóór 23 december 1984 geen WWV kregen door de kostwinnerseis, nu toch nog voor een WWV- uitkering in aanmerking komen. Zij moeten dan wel voldoen aan de normale voorwaarden voor een WWV-uitkering, bijvoorbeeld werkloos zijn en beschikbaar zijn voor de arbeidsmarkt. Voor het aanvragen van een WWV-uitkering kunt u terecht bij de Sociale Dienst in uw woonplaats. Deze onderzoekt of u daarvoQr in aanmerking komt. Dat is geen gemakkelijk onderzoek, want het gaat om zaken die zich lang in het verleden hebben afgespeeld. Niet al het bewijsmateriaal zal nog te vinden zijn. Veel instanties bewaren allerlei documenten niet langer dan vijf jaar. U kunt het onderzoek vergemakkelijken door zelf alles op te sporen wat met uw werkloosheid te maken heeft en dat mee te nemen: uw arbeidsovereenkomst, ontslagbrief, loonstrookjes, correspondentie met de bedrijfsvereniging enz. Twijfelt u of u in aanmerking komt voor de uitkering? Neem dan voor alle zekerheid toch contact op met de Sociale Dienst. Inwoners van Limmen, Akersloot en Egmond dienen zich voor inlichtingen en het aanvragen van de uitkering ook te wenden tot afdeling Sociale Zaken van Heiloo. De aanvraag moet ingediend worden vóór 1 januari 1992. Daarna is het te laat. Deze aanvraagtermijn is ook belangrijk voor mensen die tijdens een lopende WWV- uitkering als zelfstandige zijn gaan werken en daarna geen uitkering meer kregen. Als zij opnieuw werkloos worden, kunnen zij nog recht hebben op dat gedeelte van de WWV dat nog niet is uitgekeerd. Ook zij moeten voor 1 januari 1992 een aanvraag indienen. Wilt u meer informatie? Het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft een brochure over de veranderingen in de Wet Werkloosheidsvoorziening: 'Geen kostwinnerseis meer in de WWV' uitgegeven. De brochure is verkrijgbaar bij de plaatselijke Sociale Dienst of bij het Ministerie van Sociale Zaken en Werk gelegenheid, afdeling Informatie, tel.: 070-3334455. N.B.: de afdeling Sociale Zaken van de gemeente Heiloo voert ook de WWV uit voor de gemeenten Egmond, Limmen en Akersloot. Het gemeentebestuur van Heiloo brengt onder uw aandacht dat van 12 augustus tot en met 9 september 1991 ter inzage ligt de ONTWERP-STAAT van INKOMENS OVERDRACHTEN 1992. Deze ontwerpstaat vermeldt de organisaties en instellingen die voor 1992 subsidie hebben aangevraagd en de door het college van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraad voor te stellen subsidiebedragen voor 1992. De ontwerpstaat ligt op de volgende plaatsen ter inzage: - Het gemeentehuis op werkdagen tussen 08.00 en 12.00 uur; - De openbare bibliotheek tijdens de openingsuren; - Het Open Huis tijdens de openingsuren; - De Stichting Ouderenwerk Heiloo ('t Trefpunt), Westerweg 294 tijdens de openingsuren. Alle organisaties en instellingen die vermeld staan in de ontwerpstaat zullen schriftelijk bericht ontvangen. Voor belangstellenden is een exemplaar van de Staat tegen kostprijs verkrijgbaar op het gemeentehuis (bureau Welzijn). Voor informatie kunt u zich eveneens tot het bureau Welzijn wenden, tel.: 313163/313165. Het spreekuur Volkshuisvesting van maandag 12 augustus a.s. zal niet doorgaan. Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen'en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Openbare Bibliotheek Heiloo In de kleuterafdeling van de bibliotheek is tot 17 augustus een tentoonstelling te zien over Voorleesboeken'. De bibliotheek is deze week nog geslo ten op woensdag en zaterdag. Met in gang van volgende week gelden de normale openingstijden weer. Stedelijk Museum Onder de titel 'Wakkere Burgers' is in het stedelijk museum Alkmaar tot en met 1 september een expositie te zien over de Alkmaarse schutterij in de Gou den Eeuw. Adres: Doelenstraat 5, Alk maar, tel. 072-110737. Galerie Nu Tot en met 11 augustus is in Galerie Nu, Nuhout van der Veenstraat te Castrcum (open donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur) werk te zien van Mar- ga Zijp (keramiek) en van Jeanet en Jan van Wel (monotype-aquarellen en colla ges). Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Woensdag 7 augustus: midgetgolf in Egmond aan Zee, aanvang 20.00 uur. Vertrek per fiets vanaf het postkantoor Heiloo om 19.15 uur. Maandag 19 augustus: eerste avond van het seizoen in het Open Huis met o.a. een quizz en sjoelen, aanvang 20.00 uur. Wijkvereniging Plan Oost Zaterdag 10 augustus: driekamp (16.00 uur) en barbecue (19.00 uur). Kosten driekamp per team van 4 personen 5,00. Kosten barbecue: leden 15,00, niet-leden 20,00. Galerie Sol y Sombra Tot en met 25 augustus: expositie Zo mer '91 met werk van Jaap Hillenius, Jan Giling, Karin Lugtigheid, Jack de Rijk en Hanneke Saaltink. Openingstij den: vrijdag en zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 12.00-17.00 uur. Bergen Jazz Sail 6, 7 en 8 september: lie Jazz Sail festival in Bergen met de tweedaagse ca tamaran regatta en drie dagen vol optre dens van vele jazzbands in het dorp Bergen en op het strand van Bergen aan Zee in een feesttent. Expositie in Slotkapel Tot en met 21 augustus: tentoonstelling van costuums, costuumontwerpen en maquettes, ontworpen door Herman van Elteren. De expositie is vrij toegan kelijk, dagelijks van 14.00-17.30 uur. Galerie Amber Tot en met 17 augustus: expositie van portretten in olieverf van Jeanette Cop- pens in Galerie Amber, Dusseldorper- weg 18 te Limmen. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. Maria ten Hemelopnemihg Donderdag 15 augustus: viering Maria Hemelvaart bij de kapel Onze Lieve Vrouw ter Nood te Heiloo. 11.30 uur biechtgelegenheid en rozenkrans gebed; 12.00 uur plechtige, gezongen heilige mis met preek door vicaris G.P.M. Geukers; 14.00 uur kruiswegoefening; 15.00 uur lof met processie en Maria- bloemenhulde. De dag wordt opge fleurd met kleding en zang van Kotan- missies uit Suriname. Beide kapellen zijn de gehele dag open. Tropical Show Festival Zondag 25 augustus: Tropical Show Festival in de Hoornsevaart in Alkmaar-Noord, aanvang 17.00 uur, op het buitenterrein bij het zwembad m.m.v. vele artiesten en muzikanten. Tevens een tropical markt, kraamver- huur: Henry Menes, tel. 023-313215. Noordhollands Landschap Tot en met 7 september is bij het Noord-Hollands Landschap, Dorps straat 65 te Castricum een expositie te zien over de Stelling van Amsterdam, een verdedigingslinie uit de jaren 1880-1914. Openingstijden: dinsdag tot en met zaterdag van 13.30-17.00 uur. Inlichtingen: 02518-59750. Vlinders in De Hoep Tot en met de herfstvakantie is in be zoekerscentrum De Hoep aan de Zee weg in Castricum de tentoonstelling 'Vlinders in het Noordhollands Duinre servaat' te zien. De Hoep is gratis toe gankelijk en dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Cabaret Legio Van 18 tot en met 24 augustus brengt de Alkmaarse cabaretgroep Legio het pro gramma 'Jeuk en andere jaren-zestig kwalen' in het huiskamertheatertje aan de Zeeweg 15 te Bergen aan Zee. De aanvang is steeds om 21.00 uur. Kaart- bespreking via tel. 072-622443; entree 10,00. Orgelconcert Woensdag 7 augustus: concert door Aly van der Laan op het kabinetorgel van de Nederlandse Hervormde Kerk te Castri cum m.m.v. Carien van de Beid (clave- cimbel), aanvang 20.00 uur, entree 5,00. zaal open 19.30 uur. ZWEMMEN VOOR 50-PLUSSERS LIMMEN - Nog steeds wordt het zwem men voor 50-plussers georganiseerd. Wekelijks rijden er diverse bussen rich ting Egmond aan Zee waar in het 30 graden warme water gezwommen wordt. Behalve voor het lichaam is het ook prettig vanwege de contacten met leeftijdgenoten. Er is op dit moment weer plaats voor nieuwe leden. Men kan zich hiervoor opgeven bij de voorzitter, de heer Van Vorselen, tel. 072-610106. Hij vervangt nu Annie Weijers, die door omstandig heden niet langer 'als gastvrouw op treedt. De kosten bedragen 18,00 per persoon voor wie met de bus mee gaat. Wie over eigen vervoer beschikt (auto) betaalt 12,00. Personen jonger dan 55 jaar mogen met een verklaring van de specialist ook mee. DIERENBESCHERMING Inspectie Heiloo e.o.: 072-335642, na 18.00 uur ook 337516. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106 of 337853. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Actie vakantiepleegdier: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor Petra, een witte poes met koperrode vlekken, 4 jaar. Erg aanhankelijk, maar geen echte schootkat. Kan goed alleen en is al tevreden op een flat met balkon. Niet geschikt bij andere dieren. Pumi, een zwart met witte poes van 9 jaar. Jip en Jop zijn cyperse katertjes van 1 en 3 jaar, die bij elkaar horen, een ge zellig stelletje samen. Frouke, een cyperse poes van 6 jaar. Saartje is een bruin-cyperse poes van 3 jaar, een echte schootpoes die het goed kan vinden met andere katten, met hon den en kinderen. Poes is een lief zwart-wit poesje van 2 jaar, dat graag naar buiten gaat. Voor meer bijzonderheden kunt u te recht bij tel. 072-337853. Vermist Zwarte kater met witte bef en sokjes, witte neus met zwarte vlek, na verhui zing van Kistemaker naar Haesacker- laan, Heiloo. Kleine cyperse poes met klein wit befje, lila bandje met groen katteluikzendertje en zwarte vlooienband, 4 jaar, Nicolaas Beetsweg, Heiloo. Zwarte gec. kater met iets wit onder de kin, 3 jaar, Termijen, Heiloo. Grote cyperse gec. kater met witte bef en poten en rood op de snuit, 5 jaar, Kloosterhof, Heiloo. Klein cypers gec. katertje met witte bef en voetjes, 1 Zi jaar, Van Foreestlaan, Heiloo. Inlichtingen: 072-616106. POLITIEBERICHTEN LIMMEN - Er werden verschillende bromfietsen voor een technisch onder zoek van de weg gehaald, waarna proces-verbaal volgde wegens techni sche gebreken. De politie moest de afgelopen weken meerdere keren bemiddelen bij familie problemen, die hoog opliepen. Er werden enkele personen aangehou den voor feiten die gingen van een een voudige winkeldiefstal tot en met bedreiging met een vuurwapen, in Lim men of elders gepleegd. Op de Dusseldorperweg werd bij een woning 's avonds ingebroken, waarbij geld en sieraden verdwenen. Voor degenen, die nog op vakantie gaan, heeft de politie Limmen nog een grote stapel met vakantiekaartjes die in gevuld kunnen worden. De ingevulde kaartjes kunt u ook buiten de ope ningstijden (maandagmorgen en don derdagmiddag) gewoon in de brievenbus van het politiebureau de poneren. Gevonden voorwerpen: 2 sleutels, grijze wieldop, sleutelbos met 6 sleutels, sleu tels aan een groot wit voorwerp, zonne bril met doorzichtig montuur en een nog levende waterschildpad. Verloren voorwerpen: zwart zomerjack, lange gouden ketting met armband, 6 sleutels aan bos, beige tricot vest je/jasje. AKERSLOOT - De Alkmaardermeer week is weer terug op de vertrouwde da ta en wel direct na de Sneekweek. In verband met de schoolvakanties wordt begonnen op donderdag 15 augustus. Het festijn op het Alkmaardermeer zal duren tot en met zondag 18 augustus. Een prachtige afsluiting van de vakan ties dus. Het organiserende comité ver wacht een groot aantal deelnemers. In het wedstrijd programma is op zater dag tijd ingeruimd voor sprintwedstrij den, een extra activiteit, waarbij de deelnemers hun krachten kunnen me ten. Er wordt vier maal gestart in groe pen van maximaal twaalf deelnemers. Op vrijdag- en zaterdagavond zijn er SW-wedstrijden voor verschillende boottypes. Het standaardprogramma geeft een aantal starts op donderdag, vrijdag en zondag. De uitslag daarvan en de geza menlijke uitslag van'de sprintwedstrij den geeft aan wie de overwinnaars per klasse worden. De klassen zijn o.a. Valk, Vrijheid, 12 voets jol, 420, shar pie, 16 m2, laser, sunfish, solo en opti mist. Het evenement staat onder leiding van Flip Honig, ondersteund door vele medewerkers. Tijdens de wedstrijdda gen is er een vaste informatiepost in de haven van de ARZV te Akersloot aan wezig. Van daaruit vindt de organisatie plaats.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4