2,5 MILJOEN KINDEREN GAAN WEER NAAR SCHOOL SCHOLIEREN: SPEELS EN ONERVAREN Wij gaan weer naar school Agenda Limmen EEN ZINVOLLE ACTIE Huisdier speelt belangrijke rol in het leven van de ouder wordende mens ■■HIm LET OP BROMFIETSERS AUTOMOBILISTEN: DOE MEE! Medewerking gevraagd van autorijdersoudersleraren en politie Ouders Onderwijs Politie Knelpunten 2,5 miljoen schoolkinderen f Groepsgedrag UITKIJKPOST 7 AUGUSTUS 1991 Van alle gewonden in het verkeer is 26 procent jonger dan 17 jaar, terwijl deze groep 20 procent van de totale bevolking uitmaakt. Verreweg de meeste verkeersongevallen met jonge ren gebeuren op de schoolroutes. Nu de scholen weer begin nen, wordt er van alle verkeersdeelnemers, van ouders, lera ren, gemeentelijke instanties en politie de medewerking ge vraagd om de 2,5 miljoen Nederlandse scholieren te helpen dagelijks veilig van huis naar school en weer terug te komen. Tussen half augustus en september voeren de gemeenten weer de cam pagne "Wij gaan weer naar school". De actie wil de verkeersveiligheid van 2,5 miljoen schoolkinderen in de leeftijdsgroep van 4 tot 17 jaar ver hogen. In de eerste weken na de zomervakantie is het aantal ongeval len met schoolgaande kinderen het grootst. De kinderen moeten weer wennen aan hun dagelijkse gang door het verkeer naar school. Met name de groep 12- tot 14-jarigen, de "brugklassers", krijgt veelal te maken met nieuwe schoolroutes. Automobilisten moeten weer wen nen aan een druk verkeersbeeld met onverwachte situaties. We laten alle betrokkenen, die zioh ervoor kunnen inzetten dat de ver keersveiligheid voor de schooljeugd verbetert, de revue passeren. De verkeersveiligheid voor scholie ren begint bij de ouders. Zo kunt u de schoolkeuze mede bepalen door de af te leggen route. Bovendien zijn veel ouders ook automobilist en met die pet op betrokken bij de verkeersveiligheid van de school gaande jeugd. Ouders kunnen hun kinderen van jongsaf vertrouwd maken met een juist gedrag in het verkeer, bijvoor beeld door hen al vroeg de elemen taire verkeersregels bij te brengen. Voor de school begint kunnen ze met de kinderen een aantal keren samen de schoolroute afleggen en hen wijzen op de gevaarlijke plaat sen, of de kinderen naar en van school brengen en halen. Voor kinderen, die per fiets naar school gaan, is het van groot belang dat ze over een goede tweewieler beschikken. Nu het najaar weer aankomt (regen, vallend blad, vroeg donker) moeten ook het bandenpro fiel, de remmen, reflectie en verlich ting in orde zijn. Verkeersonderwijs vormt een be langrijk element van de actie. Hier mee wordt de schoolgaande jeugd gewezen op de gevaren, die hen dagelijks in het verkeer bedreigen. Tevens worden ze bewust van hun eigen verkeersgedrag en ontstaat het besef dat ze als fietsers en bromfietsers deel uitmaken van een groter verkeersgeheel. Bij de actie "Wij gaan weer naar school" behoren twee lespakketten om in het basisonderwijs en de brugklassen van het voortgezet on derwijs extra aandacht aan het ver keer te besteden. Als extra activiteit kan de school een fiets- of bromfietskeuring orga niseren in samenwerking met de politie, de fietsenmakers en de plaatselijke afdeling van Veilig Ver keer Nederland of de politie uitnodi gen om meer te vertellen over het verkeerstoezicht op de schoolrou tes. Ook kan de school de ouders voor lichten over wat. de school aan de actie doet en de ouders informeren over hun eventuele aandeel hierin. Goed en regelmatig verkeersonder wijs vormt de basis voor een veilig verkeersgedrag. Veilig Verkeer Ne derland ontwikkelde voor de basis school de methode "Straatwerk", en voor het voortgezet onderwijs het leermiddel "Doorgaand Verkeer". Voor meer informatie: Veilig Verkeer Nederland. Tijdens de actieperiode houdt de politie extra toezicht op de school routes. De politie besteedt daarbij zowel aandacht aan schoolgaande kinderen op fiets of brommer als aan automobilisten en bus- en vrachtwagenchauffeurs. U kunt re kenen op fiets- en bromfietscontro les, snelheidscontroles en gericht toezicht op het verkeersgedrag van alle partijen op de schoolroutes. Ouders, leraren, politie en gemeen telijke instanties kunnen samenwer ken bij het verminderen van het aantal gevaarlijke knelpunten op schoolroutes. Nieuwe knelpunten en nieuwe klachten over de schoolrou-- tes dienen zich steeds weer aan, onder meer als gevolg van de ope ning van nieuwe scholen, sluiting of samenvoeging van scholen en het veranderende verkeer. Daarnaast er varen kinderen het verkeer anders dan volwassenen en hebben zij an dere problemen in het verkeer. De afdeling Onderwijs van de ge meente is het meldpunt voor de knelpunten. Samen met het onder wijs, leerkrachten èn leerlingen, kan een inventarisatie van de knelpunten op de school-thuisroutes worden gemaakt. Via foto- of video-opna men kan men de knelpunten ook visueel vastleggen. Aan het aanbie den van de geïnventariseerde knel punten door de scholen kan een officieel tintje worden gegeven door de verantwoordelijke wethouder te vragen de inventarisatie in ontvangst te nemen. Schoolkinderen zijn door hun speelse gedrag en geringe kennis van de verkeersregels kwetsbaar in het verkeer. Houd hiermee rekening. Pas op de schoolroutes uw eigen gedrag aan. Laat onze eerste schooldag niet de laatste zijn. f//// Veilig Vsrkeer Nederland Jeugdige bromfietsers maken zich aan hetzelfde nonchalante verkeersgedrag schuldig als hun fietsende leeftijdgenoten. Bromfietsers zijn weliswaar een paar jaar ouder, met hun kennis van de verkeersregels is het even droevig gesteld. Ze houden zich slecht aan de voorrangsregels, dragen hun bromfietshelmen onveilig, rij den te hard, vooral op kruisin gen en bij het nemen van bochten. Bromfietsers zijn dan ook vaak bij ongevallen be trokken. Door hun onbezon nenheid vormen ze zowel een gevaar op de weg voor hun fietsende medescholieren als voor het overige verkeer. Veel gevaarlijke of onverwach te situaties op de schoolrou tes worden veroorzaakt door de jeugdige leeftijd van de kinderen. Ze zijn speels, ge dragen zich onbezonnen, zijn onervaren in het verkeer en hebben weinig kennis van de verkeersregels. Andere weg gebruikers moeten hiermee rekening houden. Autorijders wordt geadviseerd extra alert te zijn en snelheid te matigen. De geringe kennis van de verkeers regels leidt vooral tot voorrangsfou- ten. Het gebrek aan ervaring leidt ertoe, dat scholieren niet op de juiste en vaak ook op onvoorspelba re wijze reageren op het andere verkeer. Bij oversteekplaatsen komt dit tot uiting in foutieve inschattin gen van de snelheid en afstand van naderende auto's. Ook bij links af slaan komen karakteristieke overtre dingen voor. Zo kijken kinderen pas op het laatste moment om. Ze hou- den pas rekening met achteropko mend verkeer als dat binnen ge- hoorsafstand komt. De kinderen 'slalommen' over de weg, ze schie ten van de stoep de rijweg op. Ze trekken zich weinig aan van het rode verkeerslicht. Als scholieren in groepen fietsen, I rijden ze vaak te dicht op elkaar of met te veel fietsers naast elkaar, ze stoeien en plagen, waardoor hun aandacht voor het verkeer verslapt. Als het overige verkeer zo'n groep scholieren nadert, is het raadzaam extra attent te zijn. Door het groepsgedrag worden de scholieren minder oplettend. Ze doen domweg wat andere fietsers doen. Ze houden te weinig en te laat rekening met het overige ver keer. Vooral bij het oversteken en bij het links afslaan kan dit tot gevaar lijke situaties leiden. Tijdens de campagne Wij gaan weer naar school" let de politie speciaal op het gedrag van alle verkeersdeelnemers op de schoolrou tes. Tijdens de campagneperiode "Wij gaan weer naar school" bleek in 1989 in de deelne mende Limburgse gemeenten het aantal verkeersslachtof fers onder de schoolgaande jeugd met circa 25 procent te zijn afgenomen, vergeleken met dezelfde periode in 1988 toen er geen campagne werd gevoerd. In 1989 deden 49 Limburgse ge meenten mee aan de actie en heb ben 150 gemeenten spandoeken boven de wegen gehangen. Het Re gionaal Orgaan voor de Verkeersvei ligheid Limburg (ROVL) heeft het project, en vooral de invloed van het spandoek via een telefonische en quête onderzocht. De meeste mensen (86%) hebben het spandoek gezien. Meer dan driekwart zegt de boodschap te hebben begrepen. Ruim de helft van de mensen (58%) heeft het eigen gedrag niet veranderd door de actie, omdat men vindt dat men toch al voorzichtig en niet te hard rijdt. Degenen, die hun gedrag wel veran derden, geven aan oplettender te zijn in het verkeer en meer rekening te houden met kinderen. De bood schap wordt vooral goed begrepen door mensen, die zelf kinderen heb ben en valt sterk op bij automobilis ten. Tot slot zegt 80% van de onder vraagden de campagne "Wij gaan weer naar school" zinvol te vinden. Als voornaamste reden wordt opge geven dat men attent wordt ge maakt op de aanwezigheid van schoolkinderen. Tevens ziet men de actie als middel om de snelheid van motorvoertuigen te verlagen. Bij de jaarlijkse campagne "Wij gaan weer naar school" zijn talrijke personen en organisa ties betrokken. Gemeenten tre den op als coördinator. Zij worden bijgestaan door de Re gionale Organen voor de Ver keersveiligheid (ROV's), de plaatselijke afdeling van de vereniging Veilig Verkeer Ne derland (WN), het onderwijs en de politie. Kortom, iedereen, die bij het wel en wee van de school gaande jeugd is betrokken, doet mee. Dan kunt u als auto mobilist natuurlijk niet achter blijven. Dus spreken we af dat alle autorijders ook mee doen en er aan bijdragen "Wij gaan weer naar school" tot een suc ces te maken. De veiligheid van 2,5 miljoen schoolkinderen ligt in uw hand. HEILOO - Huisdieren kunnen een be langrijke rol spelen in ons leven. Dat geldt vooral voor oudere mensen. Bij ouderen hebben huisdieren niet alleen positieve effecten op hun gezondheid en levenslust. Ze kunnen ook bijdragen aan een groter gevoel van veiligheid, zorgen voor meer contacten, en troost bieden in moeilijke momenten. Oudere mensen met een huisdier leven vaak lan ger en voelen zich beter dan mensen zonder dier. In dit IVON-persbulletin wordt wat meer verteld over de rol van huisdieren in het leven van ouderen. IVON staat voor Informatie en Voorlichting over Huisdieren en hun Voeding in Neder land. Dieren en hun voeding zijn onder werpen waarover de behoefte aan informatie erg groot is. Eén van de meest voor de hand liggende functies van huisdieren is die van gezel schapsdier. Vooral in onze grote steden kunnen oudere mensen zeer eenzaam zijn. Met een hond of kat als huisdier zijn ze niet meer alleen en hoeven ze .niet bang te zijn buiten gesloten te worden. Volgens de Amerikaanse arts Alan Beck neemt hun levensverwachting zelfs met tien tot vijftien procent toe. Uit de over- lijdensstatistieken blijkt dat het percen tage alleenstaanden, weduwen, weduw naars, en gescheiden mensen dat over lijdt veel hoger is dan het percentage ge huwden. De mens leeft niet graag al leen. En hoe jammer dat ook is: een huisdier biedt vaak de laatste en enige bescherming tegen de eenzaamheid. Gezonder met huisdier Het geweldige effect van huisdieren op oudere mensen wordt bevestigd door Britse sociologen. Bij een proef met 48 mensen van zeventig jaar en ouder kreeg de helft een parkiet ter verzor ging; de andere helft kreeg planten. Ge durende drie jaar werd herhaaldelijk geïnformeerd naar de geestelijke en li chamelijke gezondheid. De bejaarden met een huisdier bleken duidelijk gezon der dan de plantenverzorgers. Boven dien hadden zij duidelijk meer contacten met hun omgeving. Dat is logisch, want huisdieren zijn een makkelijk gespreksonderwerp. Een hond is op straat, in de lift of in het trappenhuis vaak aanleiding tot een gesprek dat zonder de hond misschien niet tot stand zou zijn gekomen. De Amerikaanse psycholoog Randall Lockwood nam met zijn medewerkers op een simpele manier de proef op de som. In Washington wandelden ze twee keer door zelfde straat, één keer met hond en een keer zonder. Zelf stelden ze zich passief op. Het resultaat was dat ze met hond vaker en langer met voorbij gangers in gespek kwamen. Zo maken mensen kennis met elkaar, die elkaar anders nooit zouden hebben gesproken. Door het huisdier ontstaan contacten en onverwachte relaties. Dat is vooral voor oudere mensen van belang. Troost bieden Ook bij ingrijpende gebeurtenissen in ons leven kunnen huisdieren een belan grijke rol spelen. Aan een dier kunnen zonder aarzeling pijn en zorg worden toevertrouwd. Volgens de Amerikaanse psychiater Dr. Heimann kunnen bij voorbeeld honden bij het verlies van een geliefd medemens veel troost bieden. ,,Een hond is iets levends, dat men kan aanraken of liefkozen. Hij geeft het ge voel dat men nog nodig is". In slaapste den of flats, met steeds wisselende buren, is het huisdier vaak het enige constante element. Bij het huisdier is men steeds welkom, het is bijna nooit slecht gehumeurd, en het hier zal nooit zijn normen of gedrag veranderen. In de Verenigde Staten is het daarom al lang normaal dat het huisdier meever huist naar het bejaardentehuis, of dat men daar een huisdier aanschaft. In ons land is dat helaas nog geen gewoonte. Bovenop de zorgen rond de overgang naar een bejaardentehuis komt dan Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerk weg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw, Midden weg 26a, 1906 AR Limmen. Spreekuur ma. t/m vrij. van 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedgevallen en in het weekend: tel. 072-126482 (alarm nummer). Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Openingstijden: ma., wo. en vrij. van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtist: lidmaatschap van Interkruis Noord-Kennemerland is noodzakelijk. Afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: Gasthuisstraat 2, Postbus 67, 1800 AB Alkmaar. Ma. t/m vrij. van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199222; na 17.00 uur en in het wee kend, tel. 072-145454. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 uur. Door de geringe personeelsbezetting kan zij op andere dagen wel eens geslo ten zijn. Gezinsverzorging, Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Westerweg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van vaak nog eens het pijnlijke afscheid van een vertrouwde kameraad: hond, kat of parkiet. Bescherming Voor ouderen is ook van belang dat huisdieren een belangrijke rol spelen bij ons gevoel van veiligheid. Uit een en quête bij politiebureaus van vijftig grote Duitse steden bleek dat huizen met hon- 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden/ maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur yan 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en Ph.K.H. Juch, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel au tomatisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. Duyser zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Bejaardenwelzijn Limmen Secr.: Mevr. A. van Bleisem, Visweg 18, 1906 CS Limmen, tel. 02205-1295. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 72 (in de Pius), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donder dag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor aanmeldingen voor en informatie over het gastouderproject: mw. A. Vlietstra; spreekuur op woensdag van 9.30-10.30 uur in het gemeentehuis. Zij is dan tel. bereikbaar onder nummer 1456. Tijdens de overige kantooruren kunt u haar bellen onder nummer 072- 332932. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480). den door inbrekers over het algemeen worden gemeden. Maar niet alleen thuis, ook bij wandelingen, boodschap pen doen, en vooral in de schemering of het donkder voelen mensen zich aan zienlijk veiliger met een hond. Geen en kele dief, ook al is hij nog zo brutaal, zal het wagen om de handtas van een oudere dame te stelen, als ze een beetje formaat hond aan de lijn heeft. BLOEDAFNAME-AVOND IN HET PAROCHIEHUIS LIMMEN - Bloed is een onmisbare bron voor tal van geneesmiddelen die le vensreddend zijn bij de behandeling van patiënten. Voor verkeersslagtoffers, bloederziektepatiënten en kankerpa tiënten, maar ook bij hart- en vaatope- raties is elk jaar meer bloed nodig. In 1989 werden al meer dan 780.000 dona ties bloed verbruikt en nog was het niet genoeg. Vooral voor de behandeling van patiënten met bloederziekte is er nog steeds onvoldoende bloedplasma en kunnen we in Nederland alleen door hulp van het Belgische Rode Kruis het tekort dekken. Dit jaar zal het tekort aan bloedplasma oplopen tot bijna 100.000 donaties. Iedereen die gezond en in de leeftijd van 18 tot 70 jaar is, is in principe geschikt om bloeddonor te zijn. Kom daarom naar de komende bloedafname in Lim men, die het plaatselijke Rode Kruis daar organiseert en meldt u als nieuwe donor bij E. Admiraal, Dusseldorper weg 27, tel. 2391. Bedenk dat de noodzakelijke voorzie ning van de vele bloedprodukten alleen in stand kan worden gehouden als er in Nederland voldoende donors zijn. Te vens wordt deze avond de in 1989 opge nomen film, waarover vorige week werd geschreven in de Uitkijkpost, non-stop vertoond. Zo zorgt de dagelijkse omgang met huisdiern voor lichamelijke en geestelij ke beschermingsfactoren. Dat is nog eens aangetoond in een omvangrijk on derzoek van de Amerikaanse biologe professor Erika Friedmann. Bijna twee jaar lang observeerde en ondervroeg zij mensen die met angina pectoris of een hartinfarct in het ziekenhuis waren op genomen. Een jaar later werden de pa tiënten die het infarct hadden overleefd opnieuw opgezocht. Professor Fried mann kwam daarbij tot de verrassende conclusie dat de meesten van hen een huisdier hadden. Van 28 patiënten zon der huisdier stierven er elf, bijna de helft. Van de in totaal vijftig patiënten met huisdier stierven er slechts drie. Hond, kat of parkit kunnen dus letter lijk van levensbelangs zijn. Samen ouder worden De Commissie Ouderen en hun Huisdie ren geeft de krant Samen ouder wor den" uit. In deze krant staan handige tips om het verblijf van een huisdier in verpleeg- of verzqrgingstehuis voor alle partijen prettig te laten verlopen. Ook bestaat de mogelijkheid om gezamenlijk dieren te houden, als je zelf niet meer kunt. Voor inlichtingen over de) krant Samen ouder worden', kunt u terecht bij: De Commissie Ouderen en hun Huisdieren, Prins Johan Frisostraat 7, 3461 LZ Waarder, tel. 03487-1601 (mw. C. Veltkamp). WIE HELPT BIJ OPGRAVINGEN? LIMMEN - Duizenden jaren van bewo ning in het gebied wat nu Limmen is, heeft vele sporen in de Limmer bodem achtergelaten. Door toenemende grond werkzaamheden ten behoeve van wo ningbouw en het agrarisch bedrijf dreigen deze sporen echter verloren te gaan, voordat ze door een opgraving vastgelegd kunnen worden en een re constructie kunnen geven van het Lim mer verleden. Het huidige groepje van amateur-archeologen vraagt daarom vrijwilligers om in voorkomende geval len te assisteren bij opgravingen. Wilt u ook avonturier zijn in eigen bodem? Belt u dan voor meer informatie naar Mark van Raaij, tel. 02205-3097. MUZIEKSPEKTAKEL IN EGMOND AAN ZEE EGMOND - De Marlboro Music Tour '91 komt donderdag 8 augustus naar Egmond aan Zee. De twee en een half uur durende show wordt vanaf 21.30 uur opgevoerd op het pompplein met medewerking van Tony Scott, Girl- street, Daisy Dee, Full Effect Stacey Paton, The Obsession en Infobeat. Ook staat er een indrukwekkende lasershow op het programma. Voorafgaand aan de show registreert een camerateam ver rassende videoclips, waarin het publiek een belangrijke rol speelt en die tijdens het concert worden uitgezonden. De presentatie is in handen van Robin Albers. PONYCLUB HEILOO E.O. HEILOO - Uitslagen tweede onderlinge wedstrijd voor pony's en paarden op 4 augustus. Rijbaan 1, wedstrijdruiters pony's, B dressuur: 1. Martine Kuyper 120; 2 Janneke Kuyper 119. Ml- er M2-dressuur: 1. Sandrine van Rees 107 Paarden, Ml-dressuur: 1. Martijn Fa vot 111. Rijbaan 2, LI- en L2 dressuur pony's 1. Eric Groot 126, 2. Renske van Vlie 1233. Suzanne Groot 123. Paardei LI - en L2-dressuur: 1. Marinette van d< Peet 127, 2. Heieen Admiraal 124. Rijbaan 3, B-dressuur pony's: 1. Lind; de Koning 130, 2. Jenny Beukeveld 122 Paarden B-dressuur: J. Jaap van Sant< 124, 2. Wil Bak 118. Springen pony's: 1. Eric Groot, 2. Su zanne Groot, 3. Jonathan Groot, 4 Marlies Broers, 5. Soraya Groot. Paar den: 1. Loes Leeuwenburg. Spel pony's: 1. Marie-Christine Hoed jes, 2. Renske van Vliet, 3. Vanessa vai Arkel, 4. Suzanne Groot, 5. Jonathai Groot, 6. Sandrine van Rees, 7. Janne ke Peeters. Paarden: 1. Helen Admi raai, 2. Roland Thier.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8