Rob van Holland Equipe Cdffi/ires jaap en Wil Kaandorp voor Kip en Kaas mm LIMMEN „MARGARETHA" spaarbankbóekje; Mag 't ook 11,7% worden èn belastingvrij? Voorbereidingsbesluiten Bouwplan supermarkt Bouwvergunningen De bloembollen-gemeente in Noord-Kennemerland A.s. zondag 15 september Aanvang 20.00 uur Wij staan iedere zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur bij het Parochiehuis in Limmen. Sportinstuif 55-plussers Gastouderproject zoekt gast(groot)ouders Zaterdag monumentendag Tennisclub Hogedijk K.V.G. en het geheugen Open monumentendag Limmer kermis Publieksprijs via openbare bibliotheek Superloterij Scouting Jeugdclub Samen Beet •X» Iedere zaterdagavond C voor alleenstaanden LIMMEN Gezellige accommodatie voor bruiloften en partijen. RIJKSWEG 121 02205-1383 KAPSALON Behandeling volgens afspraak. Telefoon (02205) 1951 Nauwelaantje 1A, Limmen UW KERASTASE-KAPPER W.A.-PREMIE gezin 59.50 UITGEBREIDE GEVAREN OPSTAL 0.75%o INBOEDEL 1.40%o Vakantie? Denk om een reisverzekering! O.V.M.SCHERMEER v 1813 GRASZODEN TUINAARDE TUINTURF POTGROND COMPOST ZAND MEST GEBR. Hoogeweg 94 - Visweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 W. M. ROTTEVEEL L J UITKIJKPOST 11 SEPTEMBER 1991 LIMMEN - Steeds meer 55-plussers doen aan sportbeoefening. De mens be gint er gelukkig aan gewend te raken dat bewegen erbij hoort. Sinds enkele jaren zijn we ook in Limmen in sporthal D'Enterij aan het bewegen onder des kundige leiding. We noemen het spor tinstuif. Je mag komen en gaan wanneer je wilt. Het is op donderdag middag van 14.00-15.30 uur. De groep bestaat uit dames en heren uit Limmen en Heiloo. U zult er zich zeker snel thuis voelen. Wat te doen? We starten met een warming-up, daarna doen we oefenin gen voor het hele lijf gevolgd door een gezamenlijk spel. (dit is variabel). Heeft u nog energie dan kunt u met elkaar lijnbal spelen, badminton, tennis, tafel tennis, etc. Voor elk wat wils. Tot slot drinken we koffie of thee. Men is altijd vrij naar eigen keuze om aan één of meerdere onderdelen niet mee te doen. Kom gerust eens kijken en neem uw buurman, vriendin mee. Gemakkelijk zittende kleding en gymschoenen wordt aanbevolen. We starten weer op don derdag 19 september. Kosten; 3,00 per keer. Informatie: Meintje Guyt, tel. 2930. Volksdansen Elke woensdagmorgen van 9.30-11.00 uur zijn we gezellig aan het dansen in de Wollewei (ingang Lage Weide). We dansen internationale dansen zoals een vlotte Amerikaanse dans, dansen uit de Balkanlanden en natuurlijk ook Neder landse dansen. Een paar keer per jaar hebben we een bal o.a. in Alkmaar, Heiloo, Heerhugowaard. Hier zijn geen extra kosten een verbonden. Het is heel gezellig om ook eens met anderen te dansen of om naar anderen te kijken. Zonder dat je er erg in hebt ben je met allerlei zaken bezig: bewegen, het luiste ren naar muziek, omgaan met anderen en heerlijk lachen ook dat hoort er bij. Er wordt ook op de woensdagavond ge danst van 19.30-20.30 uur in de Wolle wei. Bij deze groep zouden we ook graag nog wat jonge dames en heren er bij willen hebben. Aarzel niet, het is een heerlijke ontspanning. Kosten 10,00 per maand. (jonge) kinderen hebben in aanmerking kunnen komen voor het gastouder schap. Niets is minder waar. Gastouderschap is niet aan leeftijd ge bonden. Veel vraagouders geven er zelfs de voorkeur aan om hun kinderen bij gast-grootouders onder te brengen. Als uw kinderen al groot zijn of misschien allang de deur uit zijn en u vindt het leuk om bij u thuis een kind op te van gen, dan kunt u zich aanmelden als gastouder. U kunt hiertoe contact opnemen met de coördinator, Anke Vlietstra. Zij is be reikbaar in het gemeentehuis, iedere woensdag van 9.30-10.30 uur, tel. 1456. Overige dagen tijdens kantooruren: 072-332932. Wanneer u het antwoor dapparaat aan de lijn krijgt, dan kunt u uw naam en telefoonnummer inspre ken, u wordt dan teruggebeld. van de prachtige kunstuitingen in de KK Kerk, of de historie te proeven in de NH kerk. Om daar eens met aandacht te kij ken naar de rouwborden van de Am bachtsheren van Limmen en een epitaaf van de Vrouwe van Limmen. Het inte rieur ademt nog de sfeer van lang ver vlogen eeuwen. In Vredeburg kunt u het museum voor bloembollencultuur bezoeken en een di aserie van 10 minuten gaan zien, waarin de Hortus Bulborum met de oude tul pen worden vertoond. In de bovenzaal van Vredeburg kunt u even uitrusten en onder het genot van een kop koffie of een drankje, de dubbelvierkant- construktie van de stolpboerderij be wonderen. LIMMEN - Het gastouderproject van de gemeente Limmen is nog steeds op zoek naar mensen, die belangstelling hebben om gast(groot)ouder te worden. Doordat in de vorige oproep stond ,de gastouder biedt opvang aan 1 tot maxi maal 4 kinderen, inclusief eigen kinde ren', is er wellicht het misverstand ontstaan dat alleen mensen, die zelf LIMMEN - In 500 gemeenten in Neder land zijn op 14 september de monumen ten gratis voor het publiek toegankelijk. Limmen is er daar een van, de beide kerken en Vredeburg zijn die dag tussen 10.00 en 17.00 uur open en er zullen mensen rond lopen om de bezoekers eventueel rond te leiden of hun vragen te beantwoorden. Dat is een mooie gelegenheid om nu eens goed rond te kijken en te genieten EGMOND - De jaarlijkse grote klus voor de wedstrijdscommissie van de T.C. Hogedijk, het organiseren van de clubkampioenschappen, is geklaard. De ruim 380 deelnemende leden speelden in totaal bijna 600 partijen. De wedstrijd leiding was uiterst soepel. Alles een deelnemer op het geplande tijdstip niet kon spelen, dan was geen moeite te veel om te pogen de partij te verzetten. Op een enkele uitzondering na slaagden Willem Kooy en z'n medecommissiele den daar ook in. Over de nieuwe opzet van de clubkam pioenschappen was het merendeel van de deelnemers zeer tevreden. In voor gaande jaren werd wat de enkelspelen betreft eerst in poules gespeeld, waarna gedurende enkele weekends in au gustus/september de eindronden een af- valsysteem kenden. Dit jaar was van het poulesysteem afgestapt, omdat het beslag op de banen onaanvaardbaar groot werd gevonden, waardoor met name de recreatieve leden gedupeerd werden. Kategorie veteranen: HE 1. Jan Spaans, DE 1. Joke Beentjes. Kategorie Al HE 1. Erik Jan Kingma, DE 1. Judith Heddes, HD 1. Erik Jan Kingma/Jacco Hopman, DD 1. Judith en Margriet Heddes, GD 1. Erik Jan Kingma/Judith Heddes. Kategorie A2: HE 1.: Martijn Bart, HD 1. Herman Belleman/Ben Half, DD 1. Joke Beentjes/Nel Denneman; GD win naars: 1. Martijn Bart/Daniël v.d. Voort. Kategorie B: HE 1. Rob Klaassen, DE 1. Mariëtte Brand, HD 1. Nico en Frank van Weelderen, GD winnaars: 1. Clemens Beentjes/Nel Denneman. Kategorie Cl: HE 1. Alain Bok, DE 1. Agathe Fris, HD 1. Alain Bok/Barry Veldhuizen, DD 1. Ellen Hoetjes/Els Verhoef, GD winnaars 1. Jan Groen/Elly Mooy. Kategorie C2 HE 1Dennis van Weelde ren, DE 1. Monique Ory, GD 1. Pieter de Haan/Mandy Vermanen. LIMMEN - Het K.V.G. Limmen nodigt een ieder uit, zowel leden als niet-leden, voor de eerste avond van het seizoen '91-'92. De avond wordt verzorgd door de heer Bouwma. In zijn praatje over geheugen behandelt de heer Bouwma de huidige kennis over de hersenwerking vooral met betrekking tot het geheugen. De geheugen-wetten komen uitgebreid aan de orde. Vooral de practische toe passing bij het leesproces staat centraal. Spreker geeft een geheugen demonstra tie waarbij hij de zaal zestig woorden laat noemen en welke hij feilloos repro duceert in ieder gewenste volgorde. Woensdag 18 september, aanvang 8 uur in het parochiehuis. Entree voor niet- ledem/ '7,50. LIMMEW/AKE-RSLOOT - Op 14 sep- tember wórdt de vijfde Open Monu mentendag gehouden. Ook in onze regio zijn lokale comité's actief om daar weer een geslaagde activiteit van te ma ken. Veel monumenten zullen die dag hun deur geopend houden voor be langstellenden. Daaromheen worden tal van activiteiten en evenementen georga niseerd, zoals rondleidingen, ten toonstellingen en concerten. In onze regio hebben de comité's van Beverwijk, Heemskerk, Castricum, Uit geest, Limmen en Akersloot hun han den ineen geslagen om één gezamenlijke folder uit te geven met informatie over de monumenten, die op die dag bezocht kunnen worden. Het is een zeer handza me folder geworden met een overzichte lijke plattegrond van de regio, waarop de monumenten staan aangegeven. In deze folder wordt beknopt een beschrij ving gegeven van een groot aantal be kende en onbekende monumenten. Bij de monumenten zelf is meer informatie beschikbaar en staan mensen klaar om nadere inlichtingen te verschaffen. De deelnemende monumenten zijn te herkennen aan de vlag met het logo van de Open Monumentendag. De meeste monumenten zijn geopend van 10.00-17.00 uur. Afv/ijkingen hierop zijn in de regiofolder duidelijk aangege ven. De toegang is gratis. De regiofol der en de landelijke Open Monurnentendagkrant liggen op 14 sep tember voor het publiek klaar bij de monumenten en de overige centrale in formatiepunten: Beverwijk: VVV, Sta tionsplein 46; Castricum: VVV, Stationsweg 5; Heemskerk: NH, Kerk, Kerkplein 1; Limmen; Cultureel Cen trum Vredeburg, Dusseldorperweg 64; Uitgeest; Rechthuis, Kerkplein 3. In 1990 was aan de Open Monumenten dag een tekenwedstrijd verbonden. Dit jaar is er een landelijke literaire wedstrijd voor de jeugd tussen 9 en 18 jaar. Verhalen, gedichten of limericks over monumenten kunnen worden inge zonden. Er zijn drie leeftijdsgroepen en er zijn prijzen te winnen ter waarde van 500,00. Weflstrijdformulieren kun nen op de Open Monumentendag wor den opgehaald bij de centrale informatiepunten. Het is alweer voorbij, de Limmer Kermis. Elke avond een volle tent met feestvierders en natuurlijk ook drukte op het kermisterrein zelf. En zulke types, nu ja, die horen er bij en die kom je dus ook tegen. LIMMEN - Kies de beste kinderboeken schrijver en maak kans op een compu ter. In de bibliotheek van Limmen liggen deelnameformulieren waarop één van de tien genomineerde schrijvers of een vrije keus aangegeven kan worden. Het moet wel een Nederlandstalige kin derboekenauteur, zijn die nog in leven is. De tien genomineerde schrijvers zijn: Thea Beekman, Paul Biegel, Dick Bru- na, Miep Diekmann, Evert Hartman, Guus Kuijer, Joke van Leeuwen, H. de Roos, Annie Schmidt en Jan Terlouw. In de bibliotheek Limmen liggen ook gratis kranten waarin iedere bo venstaande auteur over zichzelf vertelt en verdere gegevens over de Pu blieksprijs 1991. De deelname formulieren kunnen tot en met 22 okto ber ingeleverd worden in de stembus in de bibliotheek Limmen, Kapelweg 6a, tel. 02205-2135. LIMMEN - Zaterdag 14 september is het weer zover. De 7e trekking van de superloterij in restaurant Gastronome, Rijksweg 100, Limmen, aanvang: 20.30 uur. De trekking begint om 21.00 uur. U wordt verwelkomd met koffie en ge bak. Na de trekking gezellig samenzijn met muziek o.l.v. Mark Admiraal. De prijswinnaars krijgen persoonlijk be richt. Inlichtingen: W. Hageman, tel. 02205-1504, W. v.d. Steen, tel. 02205-3381. LIMMEN - Zondagmiddag 1 september hield de jeugdvisclub zijn laatste wedstrijd in de Schulpvaart. De om standigheden waren ideaal. Een goede stemming, mooi weer, maar wat toch het belangrijkste is, een uitstekende vangst. De 40 deelnemers wisten 264 vissen te vangen. Uitslag van de wedstrijd A-klasse: 1 Niels Terluin, Ronald Levering 39 st. 2 Wouter Sloog 35 st., 3 Arnoud Snijder 32 st., B-klasse: 1 Frits Schefferli 19 st., 2 Dave Groot 18 st., 3. Rick Metselaar 16 st. Omdat dit de laatste wedstrijd was, werd de grootste prijsuitreiking in de Lantaarn gehouden alwaar de bekers konden worden uitgereikt. Vanwege de grote vangst van de laatste wedstrijd vielen dezelfde vissers weer in de prij zen. A-klasse; 1. Niels Terluin, 2. Ar noud Snijder, 3. Wouter Sloog, 4. Ronald Levering, 5. Wim Miltenburg; B-Klasse: 1. Frits Schefferli, 2. Dave Groot, 3. Rick Metselaar, 4. Barry Veldt, 5. Paul v.d. Steen. Maandagmiddag en zaterdags gesloten. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Dusseldorperweg 65, 1906 AJ Limmen, telefoon 3581. Geopend: 's middags van 13.30 tot 16.00 uur Dinsdag gesloten. Ook na telefonische afspraak. "*f/VTSëricbJummct439 L li*. ':L~V Uiteraard heeft u liever 11,7% belastingvrij, dan bijvoor beeld 6% belaste rente op een spaarbankboekje. En die kans heeft u. Want Spaarbeleg, een 100% dochter van AEG ON, biedt u KoersPlan. Met KoersPlan profiteert u van de unieke combinatie van sparen en beleggen. Het werkt eenvoudig: u legt iedere maand een vast bedrag in (vanaf 50,-). De beleggingsexperts van AEGOr^ beleggen uw geld in aandelen. Het rendement is niet gegarandeerd, maar door zorgvuldige belegging in nationale en internationale kwaliteitsaandelen wordt risico gespreid. Over het rendement (voor de spaarperiode tot en met 1990 liefst 11,7%) betaalt u geen belasting. Zo kan uw spaargeld aan groeien tot een flink kapitaal. Ideaal voor iedereen die een goed rendement wenst, zonder de rompslomp en risico's van het zelf beleggen in aandelen. Er zitten meer aantrekkelijke kanten aan KoersPlan. Stuurt u de bon in, dan sturen wij u direct meer informatie. U kunt ons natuurlijk ook bellen: 02205-3061. PENSIOEN- en SPAARADVIES buro Ja, stuur mij - vrijblijvend - meer informatie over KoersPlan. m/v Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: In een envelop zonder postzegel zenden aan: Assurantie Spaarkantoor W. M. Rotteveel, Postbus 102, 1906 ZJ Limmen Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 De burgemeester van Limmen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22, lid 2 van de Wet op de ruimtelijke ordening bekend, dat de raad van de gemeente Limmen in zijn openbare vergadering van 29 augustus 1991 heeft besloten te verklaren, dat een (herziening van het) bestemmingsplan wordt voor bereid voor de navolgende percelen: 1. het perceel Westerweg 68a te Limmen, kadas traal bekend gemeente Limmen, sektie C, nr. 1602; 2. het perceel Pagenlaan 9 te Limmen, kadastraal bekend gemeente Limmen, sektie C, nr. 1868; 3. het perceel Westerweg 25 te Limmen, kadastraal bekend gemeente Limmen, sektie C, nr. 1743; 4. het perceel Hogeweg 68 te Limmen, kadastraal bekend gemeente Limmen, sektie C, nr. 1774 (ged.); 5. het perceel Dampegheestlaan 2, kadastraal be kend gemeente Limmen, sektie A, nr. 3193. De besluiten, genoemd onder 13,4 en 5 zijn in wer king getreden op 30 augustus 1991. Het besluit, ge noemd onder 2, is in werking getreden op 1 sep tember 1991. De besluiten liggen met de bijbehorende tekeningen met ingang van heden voor een ieder ter inzage ten gemeentehuize. Limmen, 11 september 1991, De burgemeester van Limmen, E. J. Th. M. Huisman Het college van burgemeester en wethouders van Limmen is van plan om aan de fa. Levendaal, Am pèrestraat 11 te 1976 BE IJmuiden, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning, in afwijking van het ter plaatse geldende uit breidingsplan in onderdelen, vergunning te verlenen voor het bouwen van een supermarkt met dagwinkels en een ruimte voor een dienstverlenend bedrijf. De bouw zal plaatsvinden op een lokatie aan de Kerkweg, nabij de artsenpraktijk, op het punt waar de in aanleg zijnde weg Vuurbaak in de toe komst zal uitmonden op de Kerkweg. Het bouwplan ligt met ingang van 12 september 1991 gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schrif telijk zijn bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. Burgemeester en wethouders hebben besloten de hieronder genoemde personen een bouwvergun ning te verlenen. - Nic. Konijn Caravans, Burg. Nieuwenhuij- senstraat 12 voor het plaatsen van een show room/berging; - P.J.A. Bührs, Rijksweg 72 voor het gedeelte lijk vernieuwen/vergroten van de bijkeuken/ berging; - Aannemersbedrijf Jonker BV, Rijksweg 58 voor het bouwen van 7 seniorenwoningen aan de Vuurbaak; - F.J. Custers, Kerkweg 8 voor het bouwen van een woonhuis met garage aan de Dusseldor perweg; -J.P. Valkering, Bogerdlaan 48 voor het plaatsen van een serre; - P.J.M. Lute, Kerkweg 29 voor het gedeelte lijk vergroten van een bollenschuur; - Mooij BV, Middenweg 2 voor het uitbreiden van bedrijfsruimte aan de Middenweg 13; - M. Metselaar, Hogeweg 41 voor het bouwen van een bijkeuken; - J.C.M. Joosten, Hogeweg 165a voor het plaatsen van een dakkapel; - C.G.M. Pronk, Rijksweg 77a voor het bou wen van een woonhuis met garage aan de Zomerschoon. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen 30 dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegenen, die door verlening van de bouwvergunning recht streeks in zijn/haar belang getroffen wordt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 19