dat ietsje meer service... /Mascotte ft) A.J. vos Tröckener Kecks simon peek juwelier C. HACHMANG 56e JAARGANG NO. 37-11 SEPTEMBER 1991 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Marianne Perlot bij Boekhandel Deutekom bij BUK BUK gaat NIET door wegens ziekte. Kaartverkoop De Beun Geslaagd Ton ten Hoope ontvangt erepenning van Heiloo Politieberichten Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 VUUREN Elfzadenbrood nieuw bij Bakkerij Hemmer Knipping bij 't Loo Boreas ensemble in de Slotkapel Veiling en rommelmarkt in het Kruispunt Fancy fair in de Loet Wethouder Willemse-van der Ploeg opent expositie Abraham Brouwer OPENINGSTIJDEN: 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur Gevonden voorwerpen Excursie Heilooër Bos Kinderen Willibrord- school lopen voor kinderen van Santiago en Roemenië. Noordhollands jeugd orkest in De Vest ANBO en KBO bieden winterprogramma aan Cursus Pools voor beginners Veel belangstelling bij open dag brandweer m I Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175 Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Vrijdag 13 september krijgt een bijzondere invulling bij Boekhandel Deutekom aan de Heerenweg in Heiloo. Die middag namelijk, van 14.30 tot 17.00 uur verzorgt Marianne Perlot een demonstratie van het maken van sier- poppetjes en andere decoraties. Deze handvaardigheid geniet na de introduc tie enkele jaren geleden al een grote po pulariteit. Het maken van figuurtjes, poppetjes, knuffels enzovoort werd door Marianne Perlot zelf bekend ge maakt. Zij zat boordevol ideeën en wist uitgever Cantecleer te overtuigen om een boekje met voorbeelden en technie ken uit te geven. De uitgave werd een bestseller in het fonds van één van de grootste uitgevers op het gebied van kunst en creativiteit. Inmiddels zijn er diverse boekjes, welke vanzelfsprekend verkrijgbaar zijn bij Boekhandel Deute kom. Marianne Perlot neemt de origi nelen uit 'Charmante beesten van stof' mee, een nieuwe serie van Cantecleer, terwijl ze ook een voorproefje laat zien van het derde boekje over sierpoppet- jes, dat binnenkort zal verschijnen. Daarnaast zijn er vele andere modellen en natuurlijk laat Marianne Perlot zien hoe zij te werk gaat. Kaarten uit voorverkoop blijven geldig. HEILOO - Voor diegenen, die ver zuimd hebben tijdig in te tekenen op de professionele voorstellingen in theater De Beun in het seizoen 1991-1992 bestaat zaterdag 14 september alsnog de gelegenheid dit te doen bij een stand in winkelcentrum 't Loo. De heer en mevrouw Ten Hoope, blij en verrast door de uitreiking van de erepenning van de gemeente Heiloo door burgemeester Schoof (links). HEILOO - Aan de universiteit van Amsterdam is onze plaatsgenote Jolan- da Keijzer geslaagd voor het doctoraal examen ortho-pedagogiek. HEILOO - Het raadslid A.J.M. ten Hoope, fractievoorzitter van Heiloo 2000 in de gemeenteraad van Heiloo, heeft tijdens de raadsvergadering van 5 september de erepenning van Heiloo ontvangen. De heer Ten Hoope ontving deze onderscheiding van burgemeester Schoof in verband met zijn 25-jarig raadslidmaatschap. De penning werd hem uitgereikt als blijk van waardering en erkentelijkheid voor de wijze waarop hij zich in hoge mate verdienstelijk heeft gemaakt voor de gemeenschap van Heiloo. De heer Ten Hoope werd in 1966 voor de eerste keer benoemd tot raadslid, toen voor de Boerenpartij. Vanaf 1970 vertegenwoordigt Ton ten Hoope Hei loo 2000 in de gemeenteraad van Heiloo. De erepenning van Heiloo wordt slechts bij hoge uitzondering uitgereikt. Na 1980 heeft geen uitreiking meer plaats gevonden. Bij een eerder 25-jarig raadslidmaatschap werd in 1970 aan het raadslid J. Bolten de erepenning verleend. Burgemeester Schoof benadrukte de be trokkenheid van de heer Ten Hoope bij Heiloo, maar ook diens kritische opstel ling, waarbij de eerste burger sprak over een 'horzel-functie' en enkele politieke botsingen memoreerde. Het initiatief om te komen tot een stedenband met de Poolse gemeente Swietochlowice noem de de burgemeester als voorbeeld dat de heer Ten Hoope - geboren en getogen Heilooënaar - open staat voor solidari teit, die de gemeentegrens over schrijden. De heer Post sprak namens de raad. Normaal treedt de heer Ten Hoope zelf op als nestor; plaatsvervanger Post greep de kans aan vergelijkingen te ma ken tussen 'vroeger' en 'nu': de lawine van rapporten (nu) tegenover het uitje met de raadsleden en de bijeenkomst met Sint Nicolaas (vroeger). De heer Post prees de standvastigheid van Ton ten Hoope door de jaren heen, maar liet niet onvermeld dat hij soms ook zeer emotioneel kan reageren. ,,Hij liep een keer de raadszaal uit tijdens een discus- sie met één van de wethouders", aldus Post. De heer Ten Hoope was duidelijk ge roerd door de onderscheiding en de woorden die gezegd waren. Vooral door de penning van het dorp waar ik geboren en getogen ben". In aansluiting op de woorden van de heer Post maakte ook Ten Hoope een vergelijking. ,,Ik kwam vol kritiek en onervaren in de raad, dat was niet zo makkelijk. Het raadslidmaatschap is echter alleen maar gecompliceerder geworden". Na afloop van de raadsvergadering sprak in de kantine van het gemeente huis ook nog kort de heer Rus, voorzit ter van Heiloo 2000. Hij overhandigde aan Ton ten Hoope een foto, waarop deze affiches opplakt voor de gemeente raadsverkiezing. HEILOO - Er werd ingebroken in de kantine van De Foresters aan de Laan van Muijs. Toegang werd verkregen door een ruit te vernielen. Er werd een tosti-apparaat weggenomen. Op 4 september bekende een 21-jarige Heilooënaar bij de politie ALkmaar ook dit feit te hebben gepleegd. Er werd geprobeerd een auto te stelen vanaf de Zevenhuizerlaan. Kennelijk zijn de daders gestoord in hun be zigheden. In Alkmaar werd een auto teruggevon den, die op 9 augustus 1991 was ont vreemd vanaf de Kloosterhof. Uit een vrachtauto van een besteldienst werd een pakje gestolen, terwijl de bestuurder iets afleverde. Er werd ingebroken in een gebouwtje op de gemeentekwekerij aan de Wester- weg te Heiloo. Een compressorpistool met slang werd ontvreemd. In de ochtend van 5 september werden uit een winkel in het Loo twee autora dio's ontvreemd. Een speurtocht naa de daders had niet het gewenste resultaat. Een ruit van een woning aan de Nieuwe Plantagie werd beschoten met vermoe delijk een windbuks of iets dergelijks. Bij camping Heiloo kwam een uitgeput te hond, Collie, teef, bruin-leren hals band aanlopen. Deze is naar het asiel gebracht. Het bushaltehokje op de Kenne- merstraatweg bij de TerCoulsterlaan is vernield. Een auto op het Hoekstuk raakte be schadigd, vermoedelijk door er tegen te trappen, waardoor enkele deuken ont stonden. Op het Malevoort werd een auto gesig naleerd, waarvan het kenteken de verze kering en de apk vervallen waren. De bestuurder werd achtervolgd, maar voordat hij kon worden staandegehou- den, stopte hij en rende weg. De auto is weggetakeld. De identiteit van de bestuurder is bekend. Bij nader onder zoek vertoonde de auto diverse techni sche gebreken. In het kader van de regionale alcohol campagne werd ook in Heiloo, Limmen en Egmond controle gehouden. In to taal 18 bestuurders dienden een Adem test af te leggen, één van hen had te veel gedronken (0,9 promille; de wettelijke grens bedraagt 0,5 promille). Een oplettende getuige zag, dat twee in woners van Heiloo, respectievelijk 25 en 21 jaar, auto's vernielden aan de Westerweg te Heiloo. De politie kon de beiden aanhouden waarna ze werden in gesloten. Er werden vorige week 6 fietsen gestolen. DAKDEKKER Holleweg 19 LOODGIETER 072-335085 ALKMAAR BEVERWIJK - HAARLEM HEEMSKERK HEILOO Eén van de door Abraham Brouwer tentoongestelde werken. De stedenband met de Poolse stad Swietochlowice is op komst. Vorige week werd de oprichtingsacte voor de stichting, die zich namens Heiloo hiermee zal bezighouden, getekend. In het kantoor van Notaris Van Wijk zette onder andere voorzitter de heer Rus rechtsj zijn handtekening ten overstaan van mr. R.H.C. Winter onder de daarvoor benodigde stukken. Het voltallige bestuur was hierbij aanwezig. Deze week brengt een delega tie van de nieuwe stichting een bezoek aan de Zuidpoolse stad. In de Uit kijkpost zult u hierover de komende maanden veel kunnen lezen. HEILOO - Gezond en lekker dat is elf zadenbrood, de nieuwe broodsoort van Echte Bakker Hemmer, gebakken van maar liefst elf verschillende granen en zaden. Het is een heerlijk grof brood, gebakken van zes zongerijpte granen, zoals rogge, tarwe, haver, rijst en gerst en vijf zaden, namelijk gierst, sesam zaad, zonnebloemzaden, lijmzaad en soja. Iedere soort levert zijn eigen bij drage aan de voedingswaarde. Het elf zadenbrood zit vol vezels, vitaminen en mineralen. De zaden geven het brood een hoger gehalte aan meervoudig on verzadigd vet dan gewoon wit- of volko renbrood. Bovendien zorgen ze ervoor dat elfzadenbrood lang mals en lekker blijft. HEILOO - Knipping, de specialist op het gebied van de toepassing van kunststof in en aan de woning, staat de ze week weer met de demonstratiewagen bij winkelhof 't Loo. Vanaf vandaag tot en met zaterdag staan de deskundige medewerkers klaar om u te adviseren over de mogelijkheden. De toepassing van kunststof blijft al lang niet meer beperkt tot deuren en ko zijnen. Ook voor een serre bijvoorbeeld is er allerhande informatie beschikbaar. Nieuw in de collectie is de honderd pro cent inbraakvrije keukendeur. Laat u deze dagen informeren door Knipping. Tijdens de winkeluren vindt men de mobiele showroom op het plein bij 't Loo voor u open. EGMOND - Op zondag 15 september treedt op in de Slotkapel te Egmond aan den Hoef het Boreas Ensemble'. Het concert begint 's middags om drie uur, de entree-prijs bedraagt 10,00, waar voor men in de pauze koffie, thee en koek krijgt aangeboden. Kaarten zijn in de hal van de Slotkapel verkrijgbaar; en kunnen eventueel ook tevoren telefo nisch worden gereserveerd (02206-2387 HEILOO - De Hervormde Gemeente van Heiloo houdt op zaterdag 21 sep tember wederom een veiling en een rom melmarkt in en om het kruispunt aan de Maas Geesteranusweg hoek Frederica's Hof te Heiloo van 10.00 tot 16.00 uur. Er worden voorwerpen van velerlei aard te koop aangeboden, zowel uit de oude als de tegenwoordige tijd, van huishou delijke aard als ook fijn handwerk, boe ken en nog veel meer. Om 11.30 uur en om 14.00 uur worden diverse bijzondere artikelen geveild. Echt zeer de moeite waard. U vindt er een koffie-corner, een poffertjeskraam, een ijskar. U kunt er een kop soep nutti gen of iets anders eten. Het rad van Avontuur geeft u de kans om uw geluk te beproeven. Leuke prijzen staan ter beschikking. Ook aan de jeugd is ge dacht. U vindt er verschillende leuke ak- tiviteiten. De opbrengst van deze veiling rommelmarkt is bestemd voor het jeugdhonk. HEILOO - Op zaterdag 14 september vanaf 10.00 uur, houdt het verzorgings huis De Loet haar jaarlijkse fancy fair, met een grote rommelmarkt. De fancy fair heeft vele attracties (kinderen altijd prijs). Ook zal het Rad van Avontuur weer draaien met vele mooie prijzen. Tussen 12.00 en 14.00 uur wordt er pa tat gebakken en gedurende de hele dag zijn er koffie, poffertjes etc. te verkrij gen. De fancy fair-commissie gebruikt de opbrengst voor de organisatie van een boottocht voor de bewoners van De Loet. Als u eventueel nog spulletjes heeft voor de rommelmarkt, kunt u die tot en met vrijdag 13 september bij de receptie van De Loet inleveren. HEILOO - Vanmiddag om 16.00 uur opent wethouder A. A. M. Willemse- Van der Ploeg in het Raadhuis te Heiloo de expositie van de kunstenaar Abra ham Brouwer. Deze expositie zal tot en met 4 november te zien zijn in de hal en de gangen van het Raadhuis van Hei loo. De expositie bestaat uit zestig wer ken, voornamelijk gouaches. De werken zijn te bezichtigen op werkda gen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 uur. Als kunstenaar is Abraham Brouwer geen onbekende in Heiloo. Eerder was er werk van hem te zien in de Ze vensprong en, samen met de Werkgroep 77-11, in de Witte Kerk. De uitingen van het werk van Brouwer zijn door drenkt met experiment. De gouaches zijn fijnzinnige exposities die het ro mantische karakter van de maker verra den. Dat blijkt ook uit de titels zoals Liefdespaar of Achter buurt. De werken van Brouwer zijn vaak door kijkjes of stukjes landschap waarvan het lijkt alsof hij ze in stukjes knipt en vervolgens heel precies, maar niet in de oorspronkelijke volgorde, weer in el kaar zet. Brouwer laat zich insprireren door het onvoorstelbare in de natuur maar ook door sociale aspecten, getuige zijn werk Vluchtende Tamils'. De kleuren in zijn werk zijn goed op el kaar afgestemd en door zijn goede kleurbeheersing zijn de gouaches een lust voor het oog. Al met al vormen de zestig werken een boeiende ten toonstelling. maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Stationsweg 85,1851LJ Heiloo INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17-00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 Makelaar Taxateur o.g. Apotheken °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - Op vrijdag 27 september or ganiseert de Wiilibrordschool te Heiloo voor de tweede keer een sponsorloop voor haar leerlingen. De kinderen zullen proberen zoveel mogelijk geld bij elkaar te lopen voor Pater Theo Borst, die al jaren zorgt voor de allerarmste kinderen van Santiago. Dit jaar echter zal een deel van de op brengst ook gaan naar de weeskinderen in de kindertehuizen van Galati en Bir1 lat in Roemenië, dit in aansluiting op de inzameling van kleding, speelgoed en dergelijke eerder dit jaar op school. Va naf vrijdag 13 september zullen onze kinderen op pad gaan met hun inteken lijsten op zoek naar sponsors. Hopen- lijk stelt u hen niet teleur! ALKMAAR - Het Noordhollands Jeug dorkest gaat binnenkort weer een nieuw concertprogramma ten gehore brengen. Het NHJO, een volledig symfonieor kest dat bestaat uit ca. 90 jonge talent volle musici uit Noord-Holland in de leeftijd van 13 tot 23 jaar, staat sinds twee jaar onder de uitstekende leiding van vaste dirigent Pieter Jan Olthof. Het concert wordt geopend met de com positie ,Ricercare' van Hendruk An- driessen. Vervolgens worden de ,Kindertotenlieder' van Gustav Mahler ten gehore gebracht, waarin de altpartij gezongen wordt door de bekende zange res Margareth Beunders. Na de pauze wordt de tweee symfonie van Vasily Sergeyevich Kalinikov gespeeld. Zaterdag 14 september speelt het NHJO in de Vest in Alkmaar. Aanvang is 20.15 uur. Entree 10,00 volwassenen, 7,50 CJP/652,50 kinderen tot 12 jaar. HEILOO - Bij de rijkspolitie in Heiloo zijn vorige week de volgende goederen als gevonden aangebracht: leesbril aan zwarte ketting, 2 cd's Fats Waller, zwarte hond (klein soort herder), paars kinderschoentje (links), rose toilettas met inhoud, wit kinderschoentje, klein model bril met zilverkleurig montuur, suède winterjack, rood zakmes, beige portemonne met inhoud, zilverkleurige ketting (50 cm), zwart Casio-horloge met rode band, deel van een tekentafel en diverse sleutels. HEILOO - Op zondag 15 september houdt het Instituut voor Natuurbe schermingseducatie (IVN) afd. Noord- Kennemerland, haar maandelijkse rondleiding in het Heilooër-Bos. De ex cursie begint om 11.00 uur bij de Kat- tenberg (aan de Kennemerstraatweg in het bos), duurt anderhalf uur en wordt geleid door ervaren natuurgidsen. Extra informatie is te krijgen op 072-331588. Het unieke IVN-bezoekers- en na tuurstudiecentrum Parnassia, in het Parnassiapark in Bergen aan'Zee (eerste weg links), is elke zondagmiddag geo pend van 13.00 tot 17.00 uur. Wethouder Willemse-van der Ploeg (midden) nam de jaarprogramma's van de ouderenbonden vorige week in ontvangst. HEILOO - Namens de beide ouderen bonden werd vorige week door de AN BO en de KBO het nieuwe winterpro gramma aangeboden aan wethouder A.A.M. Willemse-v.d. Ploeg. Aanwe zig waren voor de ANBO, J. Staal en J. Buwalda en namens de KBO, H. Dek- ker-ldema, C. Wijnkoop en A. van der Hulst. Wethouder Willemse toonde zich en thousiast: ,,Ik ben geïnteresseerd in de nieuwe dingen die u oppakt". De ouderen beginnen, vooral in Heiloo, een steeds belangrijker doelgroep te worden, waar men terdege rekening mee dient te houden. Dé ANBO is een bond met 190.000 le den in 570 afdelingen en 15 gewesten. De KBO hoopt volgend jaar het 250.000 -ste lid in te kunnen schrijven! De bonden maken gezamenlijk steeds meer gebruik van ontmoetingscentrum 't Trefpunt. Hier zorgen vrijwilligers er ook weer voor dat alles op rolletjes loopt. Beide programma's beloven dat u zich van de winter beslist niet hoeft te vervelen. HEILOO - Met ingang van donderdag 3 oktober organiseert de Stichting Oude renwerk Heiloo van 14.00 - 15.15 uur in het Trefpunt, Westerweg 294 wekekjks een cursus Pools voor beginners. Reden hiervoor is de indruk, dat onder andere door het toenemen van de contacten van Heilooërs met Polen er behoefte en belangstelling is om (in enige mate) in hun landstaal te kunnen communiceren. Doel van de cursus is in de eerste plaats het leren spreken en verstaan van de Poolse taal. Docente is mw. Ewa Briefjes- Cudowska. De kosten bedragen 5,00 per week. Belangstellenden kunnen voor nadere informatie en/of opgave kontakt opnemen met het bureau van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo, telefoon 331297 (bereikbaar van 9.00-12.30 uur). Degenen die zich reeds eerder aange meld hebben, hoeven niet opnieuw te reageren. De open dag bij de jarige brandweer van Heiloo trok veel belangstelling. De rit met oude en nieuwe voertui gen door het dorp en de mogelijk heid voör de jeugd om eventjes spuitgast te spelen lokten veel inwo ners van Heiloo.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1