Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO Burgerlijke stand gemeente Heiloo Geboorten t/m 6 september 1991 Elders geboren Huwelijksaangiften tot 6 september 1991. Huwelijken tot 6 september 1991 Overlijden tot 6 september 1991 Elders overleden Verleende bouwvergunningen Abraham Brouwer exposeert in het Raadhuis Heiloo Nieuw bouwplan Nieuw bouwplan (Art. 19 Wet R.O.) Gemeenteraad Heiloo behandelt de gemeenterekening 1990 Hinderwet Wat te doen met uw grof vuil Grof vuil mag in uw grijze rolemmer! Waar moet u op letten als u grof vuil aanbiedt? Oproep voor bevolkings onderzoek borstkanker gaat straat voor straat Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Symposium: Ouderen in beeld i Vernieuwde midden standsopleiding gestart Gespreksgroep epilepsie UITKIJKPOST 11 SEPTEMBER 1991 Denise J.M. d.v. Kabel, Nico A. en: Beentjes, Catharina G.M. Geen. Tervoort, Cornelis J. en: Rozing, Alida M.M. Schoenmaker, Ronald en: Marcker, Bianca. Opdam, Adrianus J.B. en: Kroon, Sijgje de Haan; Robbert J.N. en: Cowdrey, Alison. Rozing, Robertus en: Broers, Cornelia A.M. Daamen, Hendrik K. en: Stokman, Maria E.M. van Diepen, Johannes T. en: Heijne, Alida G. Koolhaas, Maarten J. en: van der Mik, Pauline van Buitenen, Johannes P.H. en: van Schooten, Simone A.M. Bijman, Cornelis S.M. en: Oranjeboom, Maria P. Boekei, Cornelia e.v. Slooten van Veen, Dieuwertje w.v. de Graaft. Kaij, Maria w.v. Krabbendam. Kielen, Adriaan. Koopmans, Jacob. Koedooder> Antonius. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Het Maalwater 14, R. Nowee - veranderen/verbouwen woonboerderij. De Kuilenaar 39, J.H.M. Toussaint - bouw tuinhuisje. Nijverheidsweg 17, Mirron B.V. - uitbreiden bedrijfsruimte. De Kuilenaar 45, W. Come - bouw tuinhuisje. De Kuilenaar 60, G.M. Dekker - vergroten berging. Holleweg 96, N. Doets - vergroten woonhuis. Werkendelslaan 112, G.P. Groot - bouw garage. Baetenburg 66, J. Steenhoek - bouw dakkapel. Boekelermeerweg 23, J. Rus - veranderen berging. Swanendael 11, B.J. Leenhouts - vergroten woning. De Ronge 17, P. van Dantzig - plaatsen schommel. De Kuilenaar 37, A. Orelio - bouw tuinhuisje. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunningen heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Vanaf donderdag 12 september a.s. exposeert de in Heiloo geboren, en momenteel in Egmond wonende, Abraham Brouwer in het Raadhuis van Heiloo. Als kunstenaar is Abraham Brouwer geen onbekende in Heiloo. Eerder was er werk van hem te zien in de Zevensprong en, samen met de Werkgroep 77-11, in de Witte Kerk. De uitingen van het werk van Brouwer zijn doordrenkt met experiment. De gouaches zijn fijnzinnige exposities die het romantische karakter van de maker verraden. Dat blijkt ook uit de titels zoals Liefdespaar of Achter buurt. De werken van Brouwer zijn vaak doorkijkjes of stukjes landschap waarvan het lijkt alsof hij ze in stukjes knipt en vervolgens heel precies, maar niet in de oorspronkelijke volgorde, weer in elkaar zet. Brouwer laat zich inspireren door het onvoorstelbare in de natuur, maar ook door sociale aspecten, getuige zijn werk 'Vluchtende Tamils'. De kleuren in zijn werk zijn goed op elkaar afgestemd en door zijn goede kleurbeheersing zijn de gouaches een lust voor het oog. De bijna 60 werkstukken vormen dan ook een boeiende tentoonstelling. De opening van de expositie vindt plaats op woensdag 11 september om 16.00 uOr door wethouder A.A.M. Willemse-Van der Ploeg. De expositie is op werkdagen te bezichtigen van 8.00 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 16.30 in het Raadhuis van Heiloo. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer E. Molenaar te Heiloo, voor het uitbreiden van de woning op het perceel Zeeweg 8. Het ontwerp-besluit ligt met hpt bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 12 sept. 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Woningwet, vergunning te verlenen aan het gemeentebestuur van Heiloo voor de bouw van een nieuw onderkomen t.b.v. de afd. Sport en Recreatie op het H.S.V. - complex aan de Bayershoffweg. Bovengenoemd bouwplan ligt met de daarbij behorende stukken vanaf 12 september 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak.) Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. leder jaar stelt de gemeenteraad een begroting vast. In de begroting staat wat het College van burgemeester en wethouders mag uitgeven. Om aan de gemeenteraad te laten zien wat er in een jaar werkelijk is uitgegeven, stelt het College de zgn. jaar- of gemeente rekening op. Met deze rekening legt het College verantwoording af aan de gemeenteraad over het gevoerde beleid. Tussen de begroting en de rekening zillen verschillen. Hieronder geven wij u een overzicht van de inkomsten (baten) en uitgaven (lasten). Zoals u ziet, zijn de uitgaven in 1990 hoger geweest dan de inkomsten. Dit is onze gemeente sinds 1986 niet meer voorgekomen. Het ziet er niet naar uit dat het om een eenmalige tegenvaller gaat. Het positievie verschil tussen inkomsten en uitgaven vertoonde namelijk al vanaf 1988 steeds kleiner wordende verschilllen. Om tijdig te voorkomen dat het tekort verder oploopt, is er inmiddels een ombuigingscommissie ingesteld. Deze, uit de raad breed samengestelde, commissie zal maatregelen voorstellen die de financiële positie van onze gemeente weer blijvend gezond moeten houden. Heeft u belangstelling voor de financiële positie van uw gemeente? De Rekening in één oogopslag is er voor u! De gemeentelijke jaarrekening is niet echt makkelijk te lezen. Daarom maakt de gemeente Heiloo sinds enkele jaren een zgn. Rekening in één oogopslag (RIEO). Deze RIEO bevat de hoofdlijnen en belangrijkste aandachtspunten in de gemeenterekening. Het gemeentebestuur hoopt hierdoor de rekening meer toegankelijk te maken voor zoveel mogelijk mensen. Als u belangstelling heeft voor de RIEO kunt u deze publicatie inzien bij de receptie in de hal van het gemeentehuis en in de openbare bibliotheek Heiloo. U kunt ook een gratis exemplaar afhalen bij de balie van het gemeentehuis. GEMEENTE HEILOO BATEN EN LASTEN 1990 SOORTEN bedragen x f 1000 1990 1990 1989 werkellik beqroot werkelük baten uitkering gemeentefonds 12.571 12.572 12.413 belastingen 2.882 2.856 2.822 heffingen, huren en leveringen 5.278 4.714 4.798 rijksvergoeding onderwijs 5.457 5.608 5.460 rijkevergoeding bijstand c.a. 4.973 5.458 5.086 overige bijdragen/subsidies 3.745 2.723 4.019 rentebaten en winstuitkeringen 2.688 2.209 2.332 diversen 13 62 totaal baten 37.608 35.626 36.992 lasten personeel 13.111 12.821 12.292 goederen en diensten 7,724 7.006 6.419 bijstandverlening c.a. 5.757 5.580 5.955 overige subsidies en bijdragen 5.525 4.652 5.641 afschrijvingen 1.895 1.808 1.987 rentelasten 3.418 3.122 3.435 diversen 309 898 402 totaal lasten 37.739 35.889 36.131 saldo •>131 -263 861 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ingevolge artikel 24, tweede lid, onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bekend, dat zij voornemens zijn op de aanvragen van Kommer-Biopharm B.V. (AZ-1a) voor vergunning ingevolge de Hinderwet tot het in werking houden van een groothandel in diergeneesmiddelen c.a. aan de Handelsweg 28, alhier, alsmede van Germefa B.V. (AZ-64) tot het in werking houden van een bedrijf ter productie van fijn mechanische onderdelen in de metaal aan de Oosterzijweg 23, alhier, positief te beschikken onder 175 respectievelijk 149 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De ontwerp-beschikkingen, de aanvragen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van donderdag 12 tot en met donderdag 26 september 1991 elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 16 en 23 september 1991 van 19.00 tot 22.00 uur. Desgewenst kan op de gemeentesecretarie een mondelinge toelichting op de stukken worden verkregen. De aanvragers alsmede degenen, die bezwaren hebben ingebracht naar aanleiding van de aanvragen en een ieder, die aantoont, dat hij/zij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, kunnen tot bovengenoemde datum gemotiveerde schriftelijke bezwaren inbrengen naar aanleiding van de ontwerp-beschikkingen. Degene, die een bezwaarschrift indient, kan verzoeken zijn/haar persoonlijke gegevens niet bekend maken. Een bezwaarschrift moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo. Heiloo, 11 september 1991, nrs. AZ-1a en AZ-64 Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, Regelmatig bellen inwoners van Heiloo de gemeente met de vraag wie zij moeten bellen als zij grof vuil hebben. In dit artikeltje hopen wij u hierover wat meer duidelijkheid te verschaffen. U leest het goed: uw grijze rolemmer, waarin u uw 'gewone' afval gooit, mag ook gebruikt worden voor grof vuil. Uiteraard moet het dan wel om grof vuil gaan dat inderdaad in de rolemmer past. Als voorbeeld: een oude radio of een houten sinaasappelkistje kunt u via de grijze rolemmer aanbieden. Alleen als het gaat om grof vuil dat qua formaat niet in de grijze rolemmer past, dan kunt u bellen met de Reinigingsdienst van de gemeente Heiloo. Zij maken dan met u een afspraak over het tijdstip dat het grof vuil wordt weggehaald. U kunt de reinigingsdienst hiervoor bellen van maandag tot en met woensdag tussen 8.00 en 12.00 uur, tel. 072 - 33 00 01. De Reinigingsdienst zorgt ervoor dat het grof vuil, na uw telefoontje, bij u wordt weggehaald. Voor zowel uw omgeving als voor de mensen van de Reinigingsdienst is het prettig als u bij het aanbieden van het grof vuil een aantal 'spelregels' in de gaten houdt. Hieronder geven wij enkele regels kort weer: zet het afval zo laat mogelijk buiten, en zet het zoveel mogelijk voor uw huis. Dit om te voorkomen dat buurtbewoners hun grof vuil bij dat van u leggen en dat daardoor de maximale hoeveelheid van 3 kubieke meter wordt overschreden; bundel zoveel mogelijk het losse afval maar zorg ervoor dat de bundels niet langer zijn dan 1 meter 50, en niet zwaarder dan 12 kilo; zet u vooral geen losse plastic zakken bij uw grof vuil; puinafval hoort niet bij het grof vuil. Puin kan niet verbrand worden. Kleinere hoeveelheden (tot een halve kubieke meter) kunt u gratis inleveren bij de Reinigingsdienst. De afvoer voor grotere hoeveelheden naar het Regionaal Grofvuilstort, aan de Kanaaldijk 13 te Heiloo, moet u zelf verzorgen; papierafval hoort evenmin thuis bij het grof vuil. Met uw oud papier doet u veel verenigingen in Heiloo een veel groter plezier. Als u direct van uw grof vuil af wilt, kunt u het afval ook zelf bij de Reinigingsdienst brengen. Zet uw oude koelkasten nooit bij het grof vuil! In verband met strenge milieuvoorschriften, en het gevaar dat spelende kinderen met dit gevaarlijke 'speelgoed' in aanraking komen, mag u uw oude koelkast niet zomaar buiten zetten. De Reinigingsdienst houdt speciale ritten om oude koelkasten bij u op te halen. Als u hen belt, hoort u wanneer de volgende rit is. Ook hiervoor kunt u bellen met 072 - 330001 E. de Boer N.P.M. Schoof Er komen de laatste weken veel vragen binnen over de oproepen voor het bevolkingsonderzoek naar borstkanker. Wij willen via deze rubriek nog eens benadrukken dat de oproepen voor het onderzoek straat voor straat worden verzonden. Als u tot de vrouwen behoort die opgeroepen gaat worden, ontvangt u uw oproep voor 8 november a.s. De mammobiel waarin het onderzoek plaatsvindt, staat op de parkeerplaats bij Theater De Beun. ALKMAAR - Ouderen in Beeld. Hoe zien zij ouderen hun toekomst? Thuis zorg of in een bejaardenhuis? In een aanleunwoning of bijna zelfstandig. De stem van ouderen, de kern van ouderen in beeld. Op woensdag 18 september wordt in De Zandhorst in Heerhugo- waard een symposium gehouden. Tij dens dit symposium trachten politici, beleidmakers, hulpverleners en andere deskundigen een antwoord te geven op de vraag hoe het beste gestalte kan wor den gegeven aan de toekomst van ouderen. Want, hoe zien ouderen hun toekomst? Welke eisen stellen zij aan de kwaliteit van hun leven? Tijdens zes hoorzittin gen, die eerder op initiatief van Noord- i i Holland-Noord zijn gehouden in Hoorn, Schagen, Den Helder en Alk maar, hebben ouderen de kans gekregen hun mening te geven over hun toe komst. Eén conclusie staat als een paal boven water. Er wordt te weinig ge luisterd naar de wensen van ouderen. Het antwoord is nu aan de politici, de beleidsmakers, de hulpverleners en an dere deskundigen. Ouderen zijn min of meer een vergeten groep in de samenleving. De mogelijk heden van ouderen om invloed uit te oe fenen op hun toekomst, zijn altijd beperkt geweest. Veelal bepalen ande ren hun toekomst. Afhankelijk van hun gezondheid, komen zij terecht in ver zorgingshuizen, verpleeghuizen of aan leunwoningen. Een enkele keer is thuiszorg mogelijk. Kansen De jaren negentig bieden volop moge- lijkheden voor nieuwe kansen. Volstaan met verbetering van de bestaande prak tijk is onmogelijk. De vraag naar goede voorzieningen voor ouderen is groter dan het aanbod. Dit leidt tot mogelijk heden voor vernieuwingen. Ziekenfonds en ziektekostenverzeke raar Noord-Holland-Noord hebben daarop ingespeeld met het project Ou deren in Beeld. ,,Een geslaagd project," aldus R. Harskamp, hoofd public rela tions van Noord-Holland-Noord. Gaandeweg is duidelijk geworden dat er veel schort aan de zorg voor ouderen. Er wordt onvoldoende rekening gehou den met hun wensen. Soms worden ze van het kastje naar de muur gestuurd. Met het project Ouderen in Beeld heb ben we de problemen in kaart ge bracht." Noord-Holland-Noord hoopt in samen werking met alle betrokkenen gestalte te kunnen geven aan een nieuw ouderen- i i beleid. De resultaten van deze bijeen komst leiden tot een beleidsplan, waarvoor Noörd-Holland-Noord de bouwstenen heeft aangedragen. Gezamenlijk ,,Een gezamenlijk plan," aldus Hars kamp. ,,Een rapport dat niet alleen ge schreven is vanachter een bureau bij Noord-Holland-Noord, maar een rap port dat een visie geeft, die gebaseerd is op de dagelijkse ervaringen van ouderen en toekomstige ouderen. Een visie waa rin politici, beleidmakers, hulpverleners en natuurlijk ouderen zich kunnen vin den. Ofwel, een plan waarmee we geza menlijk echt iets kunnen doen." Over de rol van ziekenfonds en ziekte kostenverzekeraar Noord-Holland- Noord is Harskamp duidelijk. „We voelen ons verantwoordelijk voor de ge zondheidszorg. Noord-Holland-Noord ontpopt zich steeds nadrukkelijker als zorgverzekeraar. Dankzij het aantal mensen dat bij ons verzekerd is, kunnen we een belangrijke rol spelen in de regi onale gezondheidszorg. Als belangenbe hartiger kunnen wij veel, heel veel voor onze verzekerden doen. In het kader is Ouderen in Beeld een goed voorbeeld." HEILOO - De Middenstandsavond school Heiloo is tfegonnen aan het cur susjaar 1991/1992. Deze cursus trekt kandidaten uit Akersloot, de Egmon- den, Limmen en Heiloo. Vanaf dit schooljaar is het mogelijk ook één avond in de week de opleiding te vol gen. Veel cursisten geven de voorkeur l aan deze ene avond. Zodoende houden ze nog vrije tijd over voor andere zaken. Na dit jaar doen ze examen in drie vak ken. Volgend jaar volgen ze twee vak ken, waar ze dan ook examen in doen. Slagen ze voor beide dagen, dan ont vangen ze het Middenstandsdiploma. Ook bestaat de mogelijkheid nog, om twee avonden per week de lessen te vol gen. Deze cursisten doen dan na één jaar in alle vakken examen. Voor beide mogelijkheden heeft een be hoorlijk aantal cursisten zich opgege ven. De lessen' worden gegeven op maandag- en donderdagavond, van 19.00 tot 21.45 uur, in de St. Jan Mavo, de Dors 2 in Heiloo. Nieuwe cursisten kunnen nog geplaatst worden. Elke avond melden zich nog nieuwe kandida ten aan. Dus heeft u interesse en wilt u meer weten, bel dan naar A. Boerhave, tel. 072-332768. ALKMAAR - De Epilepsie Vereniging Nederland, afdeling Noord-Holland zal op dinsdagavond 24 september a.s. be ginnen met een gespreksgroep. Deze wordt gehouden in een zaal van het Me disch Centrum Alkmaar te Alkmaar en heeft als hoofdthema: leven met epilep sie. In een reeks van 5 tot 7 bijeen komsten zullen allerlei onderwerpen m.b.t. epilepsie bespreekbaar zijn. Elke avond heeft weer een eigen thema, waa rover men onder leiding van twee erva ringsdeskundigen met elkaar van gedachten kan wisselen en waarbij men over de persoonlijke ervaringen daar omtrent kan praten. Door met elkaar over deze zaken te praten voelt u zich minder alleen staan. Wilt u zich opge ven voor de gespreksgroep of wilt u eerst nog wat meer weten, dan kunt u bellen met Greet Suijkerbuijk, telefoon 02518-57870. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4