In 't hart van 't Loo Heiioo In 't hart van Heiloo Heiioo Heiioo Winkelhof 't Loo 41 Heiioo Tel. 335535 M UZI EKCASSETTES COMPACT DISC ACCESSOIRES Prijswijzigingen voorbehouden. Mevrouw Klein' in De Beun Ambachtelijke slagers in de prijzen Taalcursussen voor volwassenen Sportweekend voor jeugdleden ,This is me' met Joop Doderer Toernooi De Spetters Skigymnastiek op muziek UITKIJKPOST 11 SEPTEMBER 1991 DAAR ZIT MUZIEK Eindelijk, hij is uit: deKnieuwe njro StraïtS A VERRE BESTEMMINGEN STEEDS MEER IN TREK VOOR WINTERVAKANTIE Terwijl u nog nageniet van de zomerva kantie liggen de nieuwe winterreispro gramma's al op de balies. Hierin worden naast de vele sneeuwvakanties steeds meer verre bestemmingen aan geboden. Voor veel Nederlanders bestaat de win- tervakantie uit een skivakantie in de Al pen. De wereld van de sneeuw is echter wijdser dan u denkt. U kunt de win tersportvakantie heel anders beleven, als u deelneemt aan een skisafari of een skihuttentocht. Met een goed uithou dingsvermogen en een redelijke ski ervaring zijn prachtige safari's in rusti ge gebieden te ondernemen. Een goede gids weet u in het uitgebreide Frans/Zwitserse skigebied 'Les Portes du Soleil' de mooiste vergezichten op een zware afdaling te laten volgen. Ook een skihuttentocht in de Italiaanse Do lomieten onder leiding van een erkende gids kan u over prachtige pistes bren gen. Romantische overnachtingen in hooggelegen hutten vervolmaken de tocht. Verre bestemmingen zoals de Domini caanse Republiek, Mexico, Kenia en het Verre Oosten deden het goed in het vo rige winterseizoen. Het aandeel van de ze reizen in het totaal neemt gestaag toe. Er komen ook steeds meer nieuwe bestemmingen bij, waaronder Jamaica. Dit eiland is bekend van rum, reggae en zonovergoten stranden. Voor de meer actieve vakantieganger bieden de grilli ge kust, de mysterieuze bergen en de mooie dorpen mogelijkheden te over voor een aangenaam verblijf. Een ande re parel in het Caraïbische gebied is Bo naire, op de Nederlandse Antillen. Sinds kort is dit eiland vanuit nederland rechtstreeks met het vliegtuig te berei ken. In een prachtige omgeving kunt u genieten van rust of uw tijd doorbren gen met duiken. U kunt hier de eerste beginselen van het duiken leren. Het on derwaterleven van het 'Bonaire Marine Park' zal ook de gevorderde duiker ui termate boeien. Meer'informatie over deze bestemmin gen vindt u in het Rabobank Vakantie Magazine. Daarin treft u o.a. ook nog informatie over bestemmingen dichter bij huis, culturele activiteiten in een aantal Europese hoofdsteden, de gehei men van Rome, een wintersymphonie in Wenen, het 'kinderparadijs' de Lom- merbergen en Cyprus. Dit gratis Maga zine kunt u nu afhalen bij de Rabobank, evenals de nieuwe winter reisprogramma's en de Winter Vakantie Wijzer. Deze wijzer bevat allerlei prak tische gegevens over ruim 270 vakantie bestemmingen. HEJLOO - Woensdag 25 september wordt in theater De Beun het stuk Me vrouw Klein' van Nicholas Weight gespeeld. De voorstelling start om 20.15 uur. De entree is 22,50 (CJP/65 20,00). Melanie Klein was een voor aanstaand psycho-analytica in de derti ger en veertiger jaren. Haar opvattingen over de kinder-psycho-analyse waren controversieel en deden veel stof op waaien. Kleins theorie gaat ondermeer uit van de tegenstelling tussen levens- en doodsdrift en dit komt volgens Klein tot uiting in de strijd tussen liefde en haat die het leven van de mens domineert. Mevrouw Klein' is een spannende psy chologische triller over een moeder dochter relatie. Zij zijn geen gewone moeder en dochter. Beiden zijn psycho analytica èn elkaar rivalen. Melitta was Melanie Kleins enige dochter en haar grootste tegenstander. Zij probeerde de opvattingen van haar moeder keer op keer in het openbaar onderuit te halen. Het derde personale in dit stuk is eve neens een psycho-analytica. Zij is getui ge van deze titanen-strijd. Ze tracht buitenstaander te blijven, maar wordt afwisselend door moeder en dochter ge bruikt als schietschijf en wapen. Het stuk speelt zich af in Londen in 1934 ten huize van Melanie Klein. Aan leiding voor de bijeenkomst is de dood van Melanie Kleins zoon, Hans. Was het een ongeluk of was het zelfmoord? Nicholas Wright graaft diep in de bitte re verhouding tussen moeder en doch ter. Hij beschrijft de spanningen, de verwijten, het psychische geweld en de pijn die hun verhouding zo domineren. Op geraffineerde wijze verweeft hij de theorie van Melanie Klein met de werke- Annet Nieuwenhuijzen als Me vrouw Klein (Foto: Patrick Meis) lijkheid van het moment. Het is een boeiend stuk dat op een fascinerende manier de gelegenheid biedt kennis te nemen van Kleins gedachtengoed. Tot op de dag van vandaag doen haar ideeën opgeld in de wereld van de kinder-psychiatrie. De rol van Melanie Klein wordt gespeeld door Annet Nieuwenhuijzen. Marjon Brandsma speelt de rol van Me litta, haar dochter. De rol van de derde analytica wordt gespeeld door Nettie Blanken. Mette Bouhuijs regisseert. Jan van der Wal ontwerpt het dekor van Yan Tax de kostuums. HEILOO - Op 9 september heeft Ted de Braak op Flevohof te Biddinghuizen aan 550 slagers een I.A.S.-erkenning voor de duur van 1 jaar uitgereikt. NA een aantal keuringen, waaronder een onverwachte, hebben de slagers hiermee officieel waardering gekregen voor hun in eigen worstkeuken ambachtelijk ver vaardigde vleeswaren en/of worst soorten. Het I.A.S. keurt de meest verkochte vleeswaren en worstsoorten in Neder land: rookwordt, gekookte worst, lever worst, hausmacher, gebraden gehakt, gekookte achterham, droge worst en paardeworst. Een keuring van een pro- dukt bestaat uit een aangekondigde keuring en een onverwachte waarbij, naast de hoogwaardige samenstelling, aanzien en natuurlijk de smaak belan grijke criteria zijn. Ook de klanten van de slager letten sterk op deze aspecten. Iedere slager in Nederland wordt de mo gelijkheid geboden met een produkt, in eigen worstkeuken vervaardigd, aan de I.A.S.-keuring deel te nemen. Een select gezelschap van keurmeesters uit alle de len van het land maakt het nl. mogelijk dat ook met de authentieke smaak van de streek bij de keuring rekening wordt gehouden. Een Friese droge worst smaakt immers heel anders dan een Limburgse! Nederland kent nog ca. 3500 slagers (60% van het totaal aantal slagersbe- drijven) die zelf in meer of mindere ma te vleeswaren bereiden. De I.A.S.-erkenning is dan ook de kroon op het werk van de slager en krijgt een ereplaats in de winkel. Gouden onder scheidingen waren er dit jaar voor de gekookte worst van Slagerij Brink, Keurslagerij J. v.d. Peet en Slagerij Kramer. Slager Brink kreeg bovendien een erkenning voor zijn leverworst. De spelers van de theater-thriller This is me'. Het gepresenteerde rapport zal in de na bije toekomst gebruikt worden bij het maken van plannenv Een uitbreiding van 't Loo lijkt daarbij een eerste stap, echter de gemeente heeft al laten weten eerst behoefte te hebben aan meer inzicht. Tijdens de raadsvergadering van vorige week werd min of meer een 'wapen stilstand' opgelegd. Het Stationscen trum werd 'bevroren' in plannologisch opzicht: voorlopig geen uitbreiding van het winkelbestand. Voor 't Loo en 't Hoekstuk is de situatie al min of meer zo dat uitbreiding niet zomaar mogelijk is. Burgemeester Schoof verklaarde zich daarbij bereid om indien nodig ook voor deze winkelgebieden een vergelijk baar besluit te nemen als voor het Stati onscentrum gedaan is. De raad kon zich hierin vinden. Voorlopig dus nog geen grote verbouwingen of nieuwbouw, maar overleg en plannen maken. Dat er binnen enkele jaren toch iets gaat ge beuren is echter een logisch gevolg van het BRO-onderzoek. HEILOO - Het komend seizoen organi seert de Stichting Ouderenwerk Heiioo de volgende talencursussen voor begin ners en gevorderden: Engels, Frans, Duits, Spaans en bij voldoende be langstelling ook Pools. De cursussen zijn bestemd voor volwassen levensge nieters van 55 jaar en ouder. De cursussen worden overdag gegeven in het Trefpunt en in het Open Huis te Heiioo. De cursussen zijn niet diploma- gericht. Als cursist bepaalt men zelf me de het tempo van de lessen. Men neemt deel gezamenlijk met leeftijdgenoten. De cursussen worden gegeven door be voegde docenten. Voor nadere informatie en/of opgave: Stichting Ouderenwerk Heiioo, Wester- weg 294 1852 AS Heiioo, telefoon 331297. Het bureau van de Stichting is dagelijks bereikbaar van 9.00 tot 12.30 uur. HEILOO - Vind je het leuk om activi teiten te organiseren, om samen met an dere bosspelen of een nachttocht uit te zetten? Meld je dan aan voor de (gratis) sportweekendeen voor jeugdleden. Op 9 en 10 november en 16 en 17 november starten de kennismakingsweekenden op de Volkshogeschool Het Zeepaard te Schoorl in samenwerking met Sportser vice Noord-Holland. Onder deskundige leiding worden de basisbeginselen geleerd van leidingge ven, organiseren van toernooien en vele andere activiteiten. Natuurlijk wordt er tijdens de weekenden ook volop gesport, waarbij het niet op de eerste plaats gaat om het winnen, de contacten met anderen zijn net zo belangrijk. Een van de doelstellingen van de weekenden is om jeugdleden op een uitdagende ma nier enthousiast te maken om taken bin nen de vereniging uit te voeren. De sportweekenden bestaan uit een tweetal weekenden, een kennismakings weekend (zaterdagmorgen tot en met zondagmiddag) en een vervolgweekend (vrijdagavond tot en met zondagmid dag). Het aantal deelnemers per wee kend is 30, waarvan maximaal per vereniging 6 personen kunnen inschrij ven. De deelname is gratis, een voor waarde is echter wel dat men inschrijft voor het kennismakingsweekend én het vervolgweekend. Daarnaast moeten de deelnemers lid zijn van sportvereniging, waarbij ook de vereniging haar goed keuring geeft voor deelname. In ver band met het beperkt aantal plaatsen wordt geselecteerd naar volgorde van inschrijving. Voor nadere informatie over deelname en inschrijving voor de weekenden kunt u zich wenden tot Sportservice Noord- Holland, Nieuwe Gracht 7, 2011 NB te Haarlem. Telefoon, 023-319475. Nieuw systeem bij Rabobank SNELHEID EN ZORGVULDIGHEID BIJ AANVRAAG LENING Direct zeker weten of u over een lening kunt beschikken, en xiat geld zonodig zelfs meteen mee kunnen nemen. Dat is sinds kort bij veel Rabobanken moge lijk door een nieuw geautomiseerd systeem. Met dit nieuwe systeem kan in veel gevallen binnen tien minuten en op een verantwoorde wijze een persoonlij ke lening of een doorlopend krediet worden afgesloten. Soms staat men voor een grote aankoop of een plotselinge uitgave. Er moeten nieuwe meubels worden aangeschaft of de auto heeft het begeven. Het spaarte goed laat deze (onverwachte) uitgaven niet altijd toe. Dan kan het nodig zijn om een doorlopend krediet of een per soonlijke lening af te sluiten, het is dan prettig om snel te weten of men daaro ver kan beschikken. Met het nieuwe Aanvraag-, Acceptatie-, en Invoer systeem van de Rabobank is het moge lijk om binnen 10 minuten te weten of metn het gewenste bedrag kan krijgen en wat dat per maand kost. Dit in tegen stelling tot de nu toe gebruikelijke pro cedure, die al gauw enige dagen in beslag neemt. Tijdens het gesprek met de klant wordt eerst een aantal gegevens gevraagd. Daarna wordt er in het bijzijn van de aanvrager direct via een beeldscherm verbinding gemaakt met de computer van De Lage landen, de financierings dochter v^n de Rabobank die het systeem heeft ontwikkeld. Alle noodza kelijke gegevens worden in de computer ingevoerd. Daarbij is het geautomatiseerde systeem geen vervanging, maar een ondersteu ning van het adviesgesprek. Nadat alle gegevens zijn ingebracht, zoekt het systeem automatisch contact met het Bureau Krediet Registratie in HEILOO - Het Familietheater is een theaterfamilie dat sinds 1983-plezierto- neel presenteert. De Naam Familiethea ter is ontleend aan het feit dat de kern van de groep door vier leden uit een ge zin wordt gevormd. Het spelen buiten de gebruikelijke podia voor onder ande re de congressen, seminairs en bedrijfs feesten vereist veel aanpassingen. Om daar aan te kunnen voldoen worden on dermeer de decors in eigen beheer ge maakt, en zo danig geconstrueerd dat zij bijna onder alle omstandigheden te gebruiken zijn. Iedere produktie wordt er een beroep gedaan op gastspelers voor een seizoen. Zo hebben wij voor onze nieuwe pro duktie Joop Doderer Pamela Teves als speciale gasten. Verder werken mee: Tiel. Hier wordt nagegaan of de daar bekende gegevens de kredietverlening niet in de weg staan. Tevens wordt op basis van informatie over inkomen en gezinssituatie berekend of door de le ning de verhouding tussen inkomsten en lasten binnen de daarvoor gestelde nor men blijft en of men ook aan de overige werstrekkingsvoorwaarden voldoet. Bij een positieve uitkomst stelt de computer een contract op dat indien gewenst di rect kan worden ondertekend. De klant kan dan eventueel meteen over het geld beschikken. Snel en zorgvuldig Met het nieuwe systeem kan snel en zorgvuldig worden gewerkt. Zorgvul dig, omdat goed wordt nagegaan of de kredietverlening voor de cliënt en voor de bank verantwoord is. Snel, omdat voor deze toetsing nu gebruik wordt ge maakt van de meest moderne automati seringssystemen. Dit leidt tot een forse tijd- en kostenbesparing en minimali seert de kans op fouten. Vaak gekozen leenvorm Een persoonlijke lening of doorlopend krediet blijkt voor veel mensen een goe de oplossing te zijn. Er zijn natuurlijk ook nog andere vormen waarvoor-men kan kiezen. Zo kan men kopen op huur koop en ook postorderbedrijven verle nen kredietfaciliteiten. Voor een weloverwogen keuze is een goede verge lijking tussen al deze vormen belang rijk. Denk hierbij aan de hoogte van de rente en of wel of niet een grote aanbe taling moet worden gedaan. Vrijwel al tijd zal de conclusie zijn dat de bank een aantrekkelijk aanbod kan doen. Wel gaat de bank na of de verplichtingen die de financiering met zich meebrengt pas sen binnen het inkomens- en uitgaven patroon van de aanvrager. Een toetsing die zeker ook in het belang van de cliënt is, want niemand heeft er behoefte aan om in financiële proble men te komen door onverantwoorde fi nancieringsverplichtingen Erik Graumans, Ine van der Vorst, Ruud Drupsteen en Anke Kollen in de comedy ,This is me', (auteur H. J. Preil). Als Marleen haar beste vriendin tegen het lijf loopt, hoort ze dat zij al een jaar gelukkig getrouwd is met Karei. Mar- leen's ervaring met mannen is niet zo gunstig, en zij gelooft ook niet meer in echte trouw. Daarom stelt Marleen voor. Karei op de proef te stellen als het om vertrouwen gaat. Marleen stemt toe, en dan gaat het feest beginnen. Dan is er een goede vriend van Karei, die hem bij staat is voor- en tegenspoed. Een vrouw die roet in het eten gooit. Een oom die onverwacht langs komt en wil blijven slapen. Kortom iedereen blijft slapen, en niemand doet een oog dicht. ,This is me' wordt zaterdag 21 septem ber gespeeld in de Beun, aanvang 20.15 uur. Bij de voorverkoopadressen zijn kaarten verkrijgbaar a 20,00 (cjp/65 17,50). HEILOO - Onder bijzondere gunstige weersomstandigheden werd zondag 1 september in Het Baafje het jaarlijkse Waterpolo-toernooi van de Stichting Z PC De Spetters gehouden. Hoewel duidelijk te zien was dat vele teams nog weinig trainingsuren achter de rug heb ben, konden de talrijke toeschouwers toch vaak van spannend en bij vlagen goed polo-spel genieten. Uitslagen Heren I: hier eindigde Olym pus op de le plaats. De 2e plaats was voor de Spetters en 3e werd Zeemacht. Heren II: hier eindigde Orkeno'75 als le, West-Friesland als 2e en St. Pancras als 3e. Jongens I: hier eindigde Orkeno als le, Olympus als 2e en Alliance als 3e. HEILOO - Donderdag 19 september start de Nederlandse Vereniging voor Skigymnastiek afdeling Alkmaar en Omstreken met frisse moed weer de cur sus skigymnastiek op muziek. Een idea le vorm van ski-conditietraining als voorbereiding op de wintersport. Het programma speelt in op de eisen, die het skiën stelt aan de lichamelijke conditie, souplesse, lenigheid en snelheid. In een gezellige, rustige sfeer worden veel oefeningen op muziek uitgevoerd, waardoor tevens het voor het skiën zo belangrijke ritme en coördinatiegevoel wordt ontwikkeld. Tevens prima ge schikt voor iedereen, die op een muzika le manier wat aan de conditie wil doen. Natuurlijk kunt u de eerste keer gratis komen kijken op donderdag 19 septem ber van 19.00-20.00 uur in gymzaal De Dors te Heiioo. HEILOO - Enige weken terug werd een rapport gepresenteerd over de detail handel in Heiioo. Dit rapport, samen gesteld door het bureau BRO Adviseurs uit Vught, was het gevolg van een wens van de Middenstandsvereniging Heiioo om inzicht te krijgen waar en hoe de winkelstand in onze gemeente aange past dan wel uitgebreid moet worden om aan de wensen .van het publiek te blijven voldoen. De algehele strekking is dat de Heilooër ondernemers het be paald niet slecht doen, maar dat er wel behoefte is aan verandering. In het rapport blijkt dat de positie van de supermarkten van groot belang is. In Heiioo zijn er zeven, met gemiddeld een klein vloeroppervlak. Daarnaast zijn de winkelconcentraties, zoals 't Loo, Raadhuisweg, Kennemerstraatweg en het Stationscentrum, de knooppunten voor het winkelend publiek. Er wordt van het winkelaanbod goed gebruik ge maakt. Een enquête vanwege dit onder zoek onder 500 gezinnen wees uit dat er een binding met Heiioo is van 94 pro cent (koopkrachtbinding) wat betreft de dagelijkse artikelen. Voor de niet alle daagse goederen is het percentage 54, wat lager is dan het landelijk ge middelde. Uit het onderzoek bleek verder dat er onder het publiek behoefte bestaat aan een groter aanbod op het gebied van kleding, schoeisel, delicatessen, vis en speelgoed. Daarnaast moet gekeken worden naar de situering van de super markten. De onderzoekers zijn van me ning dat een uitbreiding van 't Loo zinvol is, waarbij de komst van een tweede supermarkt aldaar aan te beve len is uit concurrentie-oogpunt. Voorts wordt in het rapport een uitbreiding van de Hema gesuggereerd. Bij een uitbrei ding van 't Loo wordt gedacht aan de zuidzijde en de kant van de Raad huisweg. Wat betreft het Stationscentrum wordt in het rapport de komst van een goede (grotere) supermarkt aanbevolen, ter wijl de middenstanders het centrum niet te veel moeten laten 'uitwaaieren', maar juist kiezen voor concentratie. In het centrum is bijzondere aandacht voor het parkeren gewenst. Ten aanzien van 't Hoekstuk werd alleen een vergroting van de supermarkt voorgesteld; een ver dere uitbouw werd ontraden. Tijdens de presentatie van het rapport voor de Heilooër middenstand en poli tiek spitste de discussie zich met name toe op een tweetal items. In de eerste plaats de keuze voor al dan niet één gro te winkelconcentratie in plaats van ver schillende centra, waarbij met name Stationscentrum en 't Loo werden be doeld. In de tweede plaats de positie van de Heilooër middenstand ten opzichte van het aanbod in de 'stad' Alkmaar, waar een veel groter aantal winkels is. Winkelcentrum 't Loo vanuit de lucht gezien. Uitbreiding van het cen trum zal de komende tijd ter discussie staan.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6