Bijzondere acties Inzameling voor het Prinses Beatrix Fonds Sportcenter nu ook in winkelhof 't Loo Openbare VVD-discussie over ontgroening en vergrijzing in Heffee Geslaagde open dag bij Trias UITKIJKPOST HEILOO - In de week van 15 tot en met 21 september houdt het Prinses Beatrix fonds weer zijn landelijke collecte. Reeds 35 jaar! Immers, in 1956 werd het Fonds opgericht. In de beginjaren was de aandacht gericht op het bieden van hulp aan de door polio getroffen men sen. Tegenwoordig wordt bijna ieder kind tegen kinderverlamming of polio ingeënt. Deze ziekte* komt daardoor vrijwil niet meer in ons land voor. Hier door kreeg het Prinses Beatrix Fonds de ruimte ook andere gehandicapten hulp te verlenen. Ziekten en afwijkingen waarvoor het Prinses Beatrix Fonds collecteert: polio, spasticiteit, multiple sclerose, spierziek ten, ziekte van Huntington, ziekte van Parkinson. Het geld wordt goed besteed: medische wetenschappelijk on derzoek; project-subsidies; indivuele subsidies, o.a. orthopedisch schoeisel, vervoermiddelen, studie en scholing, technische voorzieningen, huishoudelij ke apparaten, kleding, communicatie middelen; negen aangepaste vakantiehuizen, verspreid over het ge hele land, worden tegen een lage vergoe ding beschikbaar gesteld; vakantiebijdragen. Het Prinses Beatrix Fonds is een parti culiere instelling, die geen enkele subsi die ontvangt en daarom in de eerste plaats afhankelijk is van de opbrengsten van de jaarlijkse collecteweek, die dit jaar gehouden zal gaan wordn van 15 tot en met 21 september. Tienduizenden collectanten gaan in die week geheel be langeloos langs de deuren met de beken de oranje bussen. Steun het Prinses Beatrix Fonds, opdat de zon weer gaat schijnen voor de gehandicapten mede mens. Geef aan de deur of stort uw bij drage op giro 969 t.n.v. het Prinses Beatrix Fonds, 's Gravenhage. Een kijkje in de nieuwe zaak van Sportcenter in HEILOO - Nadat alweer bijna twee jaar geleden Sportcenter BV haar twee sportzaken opende in de Wastora city shopping centra in Alkmaar en Zaan dam, is vorige week het derde filiaal van Sportcenter geopend in winkelhof 't Loo. Doordat de winkelruimte in Hei- loo aanzienlijk minder is dan in de twee andere filialen, zal het assortiment in 't Loo aangepast zijn. Veel aandacht is er wel voor functionele en modische sport- en wintersportkle- ding met bijbehorende accessoires. Ook de racket-sporten squash, tennis en bad minton, evenals de sportschoenen, ne men een behoorlijke plaats in. Op de mode-pagina's in de Uitkijkpost van de ze week vindt u diverse interessante ope ningsaanbiedingen van Sportcenter. HEILOO - De afdeling Heiloo van de VVD organiseert maandag 16 septem ber om 20.15 uur in 't Open Huis een openbare discussiebijeenkomst over het thema Ontgroening en Vergrijzing". Er zal ter voorbereiding van een lande lijk Themacongres van de VVD worden gediscussieerd over stellingen, die de problematiek van de ontgroening en vergrijzing betreffen, zoals o.a.: is de AOW straks nog wél betaalbaar? Moe ten de AOW-premies zo spoedig moge lijk worden verhoogd? Hoeveel belastinggeld gaan alle sociale voorzie ningen kosten? Moeten de rijkstekorten gedekt worden uit de kassen van de pen sioenfondsen en is er dan straks wel ge noeg over voor mijn eigen pensioen? Is er voor mij straks nog plaats in een be jaardentehuis? Waarom moet ik persé met pensioen als ik 65 ben? Moet er op alle onderwijsniveaus ruimte voor oude ren komen? Op deze discussiebijeenkomst is iede reen hartelijk welkom. Voorafgaande aan de discussie houdt de VVD- gemeenteraadsfractie vanaf 19.30 uur spreekuur in 't Open Huis, waarop vra gen en opmerkingen over het gemeente lijk beleid kunnen worden gesteld. Opgave van het te bespreken onderwerp vooraf aan de fractiesecretaris drs. E. M. I. ten Hacken (tel. 330316) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. HEILOO - Afgelopen zaterdag werd de eerste activiteit op de nieuwe kunststof- baan georganiseerd. Die dag was de at- letiekaccommodatie domein voor de jeugd van Heiloo. Alle jongens en meis jes konden kennismaken met de atletiek door het beoefenen van een sprint-, werp- en springnummer. De belangstel ling was zeker bij de jongste jeugd zeer groot en er heerste een gezellige en ont spannen sfeer. Na afloop van deze geslaagde dag kreeg iedereen een diplo ma mee naar huis, waarop de behaalde prestaties vermeld stonden. Wellicht zien we velen nog eens terug op de prachtige accommodatie van Trias. Zondag waren diverse finalewedstrijden voor de competitie. De B-junioren had den in Krommenie de finale voor de dis trictscompetitie. De meisjes van Trias eindigden als achtste, terwijl de jongens negende werden. Wat de individuele re sultaten betreft viel Petra Nierop Groot op met een overwinning bij het speer werpen met 38.26 m. Bij de jongens won Dumas Bruin het discuswerpen met 33.22 m. en werd hij tweede bij het ko gelstoten met 13.03 m. Uitstekende prestatie leverde Remco van der Zwan door bij het hoogspringen de 1.80 m te overbruggen. De herenploeg kon zich in Santpoort bij de districtsfinale niet plaatsen voor de promotiewedstrijden om plaatsen in de landelijke competitie. De ploeg draaide een wedstrijd zonder uitschieters naar boven of naar beneden en kwam daar mee toch iets te kort. De dames hand haafden zich in Sittard met gemak in de landelijke eerste divisie. Zij wonnen met grote overmacht de wedstrijd, die over degradatie moest beslissen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8