Delegatie uit Heiloo bezocht Swietochlowice Oud papier acties in Heiho Boekhandel Avis helemaal veranderd Keunië Radboudschool Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. i m _s" -- 'i- ggjgg pA Kleurwedstrijd Intratuin Cursus hulpverlening Dierenbescherming Feestelijke opening van muziekafdeling voor jeugd Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Heiloo Sint Willibrord ojtent woonhuizen in woonwijk Ontspanning en meditatie Tienerdisco bij Buk Buk Zonta organiseert concert met Edison winnaars ABN AMRO ook in Heiloo officieel van start HiilimKiW. HEILOO - De fusie tussen de ABN Bank en de AMRO Bank heeft op 22 september officieel zijn beslag gekre gen. Dat betekent dat vanaf maandag 23 september ook het ABN-kantoor Kennemerstraatweg 97 en de AMRO- vestigingen Kennemerstraatweg 380 en Het Hoekstuk 1 in Heiloo zijn samen gesmeed tot ABN AMRO. De ABN AMRO kantoren in Heiloo hebben - zoals alle ongeveer 1470 kanto ren in Nederland - met ingang van 23 september een ander uiterlijk gekregen. Alle interieurs zijn nu uitgevoerd in de huisstijl van de nieuwe bank. Zowel het bekende ABN-groen als het AMRO- rood heeft plaats gemaakt voor het groen/geel van ABN AMRO. Het meest in het oog springend is de wijze waarop de bank haar produkten presenteert. In de cliëntelhal staan fol derzuilen, waarmee op overzichtelijke wijze vrijwel het gehele produktassorti- ment wordt uitgestald. Cliënten kunnen op die manier naar eigen behoefte en in zicht informatie inwinnen. Andere blik vangers in het interieur zijn de ABN AMRO sfeerlampen, uitgevoerd in groen, geel en zwart. Inmiddels zijn 150 vestigingen ook voorzien van nieuwe gevelbelettering. De gevels van de overige kantoren - waaronder die in Heiloo - zullen nog voor de zomer van 1992 in de ABN AM RO huisstijl zijn uitgevoerd. Cliënten van ABN en cliënten van AM RO bankieren vanaf 23 september bij de grootste bank van Nederland. Hoewel alle vestigingen van ABN AMRO nu de zelfde produkten en diensten aanbie- deh, blijft voor relaties van de bank veel bij het oude. Ze blijven cliënten bij het oude kantoor, houden hetzelfde reke ningnummer en ontmoeten er de ver trouwde gezichten van de medewerkers. ABN AMRO is met circa 1470 kantoren in ons land, ruim 400 vestigingen in het buitenland, zo'n 59.000 werknemers en een balanstotaal van 400 miljard gulden de grootste bank van Nederland. De bank staat nummer zes op de Europese en nummer zestien op de wereldranglijst van grootste banken vergeleken naar balanstotaal. De afgelopen dagen was nog wat behelpenin de noodwinkelmaar vanaf vandaag heeft u alle ruimte in de vernieuwde Bruna-boekhandel. HEILOO - Op het eerste gezicht zou je denken dat boekhandel AVIS aan het Stationsplein een stuk groter is gewor den, maar dat is niet het geval. Door een andere indeling te maken en alles helemaal op te knappen lijkt het alleen maar zo. Hoewel, er is nu veel meer ge legenheid wat meer artikelen te laten zien. De tijdschriften afdeling is ruimer van opzet, de kantoorbenodigdheden zoals computerpapier en postpapier zijn HEILOO - Niet alleen via kranten en affiches, nee zelfs aan de lantaarnpalen stond het vermeld. De leerlingen had den het jubileum al gevierd: een feest van een week lang. De veertiende echter was het voor de bijna duizend oud leerlingen. En zij kwamen! Ja, met hon derden en van alle kanten. Zij hadden het gelezen, zij hadden het gehoord van ouders en van elkaar. De een had de an der gewaarschuwd en het werd een ge weldige ontmoeting. Vele foto's werden geschoten, vele her inneringen werden opgehaald. Vele hia ten werden opgevuld, vele ervaringen uitgewisseld. Er werd heel wat bijge praat. De school zelf was door de ver bouwing onherkenbaar, totaal veranderd. Een leslokaal was nog zoals 23 jaar terug en het geheel stond nog opdezelfde plaats verscholen en op gaand in het bos. Een grote feesttent was voor de rëunie opgezet. Daar speelde deze grootse hap- af. Cm vijf uur eerst een aanlhet assortiment toegevoegd. Om de ansichtkaarten wat beter te kunnen be kijken is er ook wat meer ruimte geko men. „We hebben nu ook veel. blanco kaarten, want daar is veel vraag naar", zegt Rina van Saase. Vanwege de heropening zijn Falkplan- kaarten en jotterpennen in de aanbie ding. Kijkt u maar even naar de advertentie. Iedereen die nieuwsgierig is om te kijken hoe de winkel geworden is mag woensdagavond van 19.00-21.00 uur even komen kijken. Donderdag is de noodwinkel verdwenen en kunnen de dames weer op hun vernieuwde ver trouwde plekje gaan winkelen. eenvoudige, officieel gedeelte met een weerzien van de oud-leerkrachten en le den van de oudercomitees en school bestuur. Daarna: in een groeiende stroom kwamen ze, de oud-leerlingen en verscheidene ouders. Het werd al drukker, al gezelliger, al enthousiaster, een geweldige stemming. De serverende ouders konden het bijna niet bijbenen. En dat ging zo door tot in het kleinste uurtjes. ,,Dat moeten ze nog eens doen!" wenste iedereen voldaan. Wie weet, over vijf en twintig jaar. Misschien is er dan weer zo'n gedreven hoofd van de school en zijn er weer van die hulpvaar dige ouders, leerkrachten en leerlingen. HEILOO/SWIETOCHLOWICE - Een vijfkoppige delegatie uit Heiloo heeft van 12 tot en met 16 september een offi cieel bezoek gebracht aan de Poolse stad Swietochlowice. De Heilooënaars maken allen deel uit van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice, die kort voor het vertrek naar Polen werd opgericht. De reis naar de Zuidpoolse industriestad in het hart van Opper- Silezië stond dan ook geheel in het teken van de in de toekomst te realiseren ste- denband tussen beide gemeentes. Ge sprekken met Poolse bestuurders van gemeente en diverse organisaties vorm den het hoofdbestanddeel van het bezoek. De contacten met Swietochlowice ko men niet 'uit de lucht vallen'. Reeds vele jaren bestaan er contacten, ondermeer door hulpacties en zeker door de vakan tiemogelijkheden, die Heilooënaars bie den aan kinderen uit Swietochlowice. Dit particulier initiatief is in Heiloo op gepikt door de politiek en heeft vorm gekregen in de genoemde stichting. Het is echter geen politieke dan wel gemeen telijke aangelegenheid. De stichting ont vangt morele en enige financiële steun bij de totstandkoming van de contac ten, maar moet verder in hoofdzaak haar eigen boontjes doppen. In de Stichting Stedenband Heiloo- Swietochlowice hebben dan ook verte genwoordigers uit allerlei Heilooër groeperingen zitting: politiek, kerk, middenstand, sport, jongeren, ouderen, gezondheidszorg, enzovoort. Samen met de vertegenwoordigers in Polen wil de Heilooër stichting voor 1992 werken aan een uitwisselingsprogramma op in ieder geval cultureel en sportief terrein, Uitwisseling in brede zin wel te ver staan: voor jeugd en volwassenen uit zowel Heiloo als Swietochlowice. In de gesprekken in de Poolse stad, ge voerd door Piet Rusch, Jan Hartog, Eric Smit, Jan Braam en Jaap-Wim van der Horst, bleken de Poolse collegae zeer enthousiast. Weliswaar wordt in Swietochlowice elk contact nog gecoör- dineerd door het gemeentebestuur, maar de gekozen volksvertegenwoordi gers willen maar wat graag aan de uit voering van de voorstellen meewerken. In dat opzicht was de reis voor de Hei looënaars zeer bevredigend. In de nabije toekomst zullen de plannen verder uitgewerkt worden en zullen Hei looër verenigingen en andere instanties geïnformeerd worden. Om werkelijk goede banden aan te knopen met de Poolse stad is het van groot belang dat zoveel mogelijk mensen en groepen van mensen bij het programma worden be trokken. De initiatiefnemers en leden van de stichting zijn zich daar sterk van bewust en zet zich daarvoor in. In de Uitkijkpost zal in de komende maanden uitgebreid verslag worden ge daan van zowel het eerste bezoek aan Swietochlowice door vertegenwoordi gers van de Stichting Stedenband als van de plannen voor 1992. HEILOO - Tijdens de dolle tuindagen bij Intratuin werd voor de jeugd een kleurwedstrijd georganiseerd. De uit slag hiervan is als volgt: In de leeftijdsgroep 8 jaar en ouder: 1. Sanne Pos, 2. Iris Zomerdijk, 3. Miran da Hoogland. In de leeftijdsgroep 3 tot en met 7 jaar: 1Sessie van der Kolk, 2. Stefanie Molenaar, 3. Fiona Offerhous. De hoofdprijs overall was voor de 7-jarige Sanne Beentjes. V IIÉS- HEILOO - Binnenkort wordt een cur sus onderlinge hulpverlening gehouden voor gehandicapten en arbeidsonge schikten. Deze cursus wordt georgani seerd door de SOGA en voor het eerst ook in Alkmaar. De cursus bestaat uit dertien lesdagen vamelk vier uur en start op donderdag 26 september in het Sint Elizabeth gebouw, Van Everdingestraat 18 te Alkmaar. Deelname is gratis. In lichtingen: 335325 of 332344. Vrijdag tot en met maandag Hockey vereniging De Terriers, kantine sportcomplex Het Vennewater. Zater dag en zondag van 11.00-17.00 uur; vrijdag en maandag van 20.00-22.00 uur. Zaterdag 28 september Zwem- en Poloclub De Spetters, par keerplaats bij zwembad 't Bqafje. Tus sen 10.00-12.00 uur. Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis actie plan Zuid. Dozen en/of bun dels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Ook gebruikte kle ding. Halen óp verzoek: 331783 (bellen tussen 17.00-18.00 uur). Muziekvereniging Eensgezindheid, huis-aan-huis actie Blockhovepark. Do zen en/of bundels gereed zetten langs de kant van de weg voor 10.00 uur. Halen op verzoek: iedere zaterdag na tel. op gave: 336799 (bellen tussen 19.00-20.00 uur). Elke zaterdag Atletiekvereniging Trias, kantine bij de atletiekbaan, Het Maalwater 1. Tussen 9.00-11.00 uur. Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner op parkeerterrein achter de Moeder Godskerk. Tussen 10.30-11.30 uur. En container bij flatgebouw in De Kande laar nabij nr. 12. Tussen 13.00-14.00 uur. Iedere maandag Volleybalvereniging Effect, container nabij sporthal Het Vennewater. Tussen 18.00-22.00 uur. Woensdag 2 oktober Fanfare showband Heiloo, huis-aan- huis plan Ypestein. Dozen en/of bun dels gereed zetten langs de kant van de weg voor 18.00 uur. Halen op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook gebruik te kleding. Iedere woensdag Gymnastiekvereniging Klimop, contai ner bij flatgebouw in de Kandelaar, na bij nr. 12. Tussen 18.00-19.00 uur. Maandag t/m vrijdag (school- en/of werkdagen) WAO/AAW Belangenbehartiging Hei loo, container nabij 't Trefpunt, Westerweg 292. Tussen 9.00-17.00 uur. Halen op verzoek: 331840 of 02206- 3525. Muziekvereniging Eensgezindheid, Laan van Muijs 1. Tussen 8.00-16.00 uur. Halen op verzoek, iedere laatste zaterdag van de maand, alleen na opga ve: 336799 (tussen 19.00-20.00 uur). Vondelschool, Breedelaan 6. Brengen tijdens de schooluren, 8.45-15.30 uur. De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43. Tij dens de schooluren. Ook gebruikte kleding. Volksmuziekschool, Het Veld 1. Tussen 9.00-12.00 en 14.00-20.00 uur. Frpinetschool, Het Malevoort 9. Bren gen tijdens de schooluren, 8.30-15.15 uur. Alle dagen Fanfare-showband Heiloo, Werken- delslaan 66. Tussen 8.00-20.00 uur. Ha len op verzoek: 331783 (17.00-18.00 uur). Ook gebruikte kleding. Victorie-groep Scouting Heiloo, contai ner nabij clubgebouw De Bolder, hoek Kerkelaan/Westerweg. Ook gebruikte kleding, mits in plastic zakken. Willïbrordschool, container naast de Grosmarkt, hoek Ewislaan/Westerweg. HSV, parkeerterrein sportpark Bayers- hoffweg. Indonesië naderbij HEILOO - Voor de echte bewonderaars van het schitterende eilandenrijk Indo nesië, moet het een doorn in het oog zijn geweest dat slechts de beter bij kas zittende personen een bezoek aan dit land konden brengen. Zeer veel Neder landers hebben nog banden met Indone sië of hebben uit de vele verhalen het verlangen gekregen dit land nog eens te mogen zien. Aan dat verlangen is, door het oprichten van de stichting ,Het schone streven' tegemoet gekomen, en over enkele maanden vertrekt het eerste vliegtuig met reislustigen. Algeheel gevolmachtigde van deze stich ting is de heer Crawfurd. Sinds jaar en dag ,,gek van" Indonesië. Dat is op zich zelf niet zo verwonderlijk want hij is op West-Java geboren en getogen. Hij raakt niet uitgepraat over de schoon heid van het landschap met haar eerlijke en vriendschappelijke bevolking waar uit zoveel vriendschap ontstaat. Samen met enkele andere idealistische vrijwilligers werd het plan gesmeed om zelf questhouses te laten bouwen. Een inlandse architect maakte de ontwerpen en die vielen bij de betrokken instanties in goede aarde. De bouwtijd van deze bungalowparken vergen ongeveer drie maanden en volgens Crawfurd kan er weinig meer fout gaan met dit schone streven, want alles ligt op schema. Het wordt duidelijk dat familiebanden en vriendschappelijke relaties met de bewoners een belangrijke rol hebben gespeeld bij het realiseren van de plan nen en de prijs waarvoor Nederlanders een prachtige reis kunnen gaan maken. Voor 2500 gulden, 23 dagen geheel ver zorgd, dat is de opdracht die de stich ting ,Het schone streven' zich ten doel stelt. Als men bij ons een reis boekt, beloven we geen luxe hotels met overdadig luxe suites omdat dat niet de cultuur van In donesië weerspiegelt, aldus de Ijeer Crawfurd. Wat wij wél bieden is een verblijf in eenvoudige stijlvolle quest houses ingericht met airconditioning, douche en toilet. En maaltijden, een voudig maar smaakvol. Aan de andere kant, zo blijkt uit de tekeningen die voor ons op tafel liggen, worden de questhouses van buiten uitgevoerd ge heel volgens de gangbare bouwstijl van de streek waarin ze. zijn gesitueerd. Zwembaden, wasserettes, restaurants en een paar winkeltjes zullen het geheel compleet maken. Verder zijn er al gesprekken geweest met de plaatselijke medici. Door de medewerking van veel vrijwilli gers in Nederland kan de stichting dit zeer aanlokkelijke tarief op tafel leggen. De stichting wil echter meer dan alleen maar bungalow parken exploiteren. Zij stelt zich ook ten doel het bieden van steun aan de bevolking van de Repu bliek Indonesië op economisch, sociaal en cultureel gebied. Daarom wil men bij de bouw zoveel mogelijk de bevolking inschakelen en de inlandse produkten gebruiken. Ook als de projecten een maal zijn gerealiseerd zal de bevolking een voorname rol krijgen toebedeeld. De stichting mag geen winst maken cn een gedeeke van de baten zullen dan ook worden aangewend voor humani taire projecten. Op deze manier kunnen we een hand geven aaq de mensen die ons indertijd een hand hebben gegeven. Donateurs Om van deze aanbieding gebruik te kunnen maken dient men voorafgaande aan de reisboeking, donateur of dona trice van de Stichting ,Het schone stre ven' te zijn. Uit de meegebrachte bankafschriften blijkt dat de giften, om dit project te kunnen realiseren, binnen stromen. Voor vijf en twintig gulden kan men al donateur van de stichting worden. Boekt men binnen twee jaar bij de stich ting een reis naar Indonesië, dan ont vangt men na aankomst aldaar een waardebon ten bedrage van het gestorte bedrag. Maakt men de reis niet mee, dan verplicht de stichting zich het be drag na 2 jaar terug te storten op uw re kening. De stichting hoopt dan ook dat de lezers van dit artikel donateur wor den. Zij ontvangen dan bij de terugstor ting bovendien als dank voor de steun in deze aanloopfase, een kleine Indonesi sche attentie. Voor alsnog denken de initatiefnemers geen gebrek aan klandizie te hebben. Ze hebben uitgezocht datzeker zeshon derdduizend Nederlanders ergens ban den hebben met het land van de stille kacht en daarbij komen dan nog de vele andere reislustigen. In de reissom is in begrepen de retourticket vanaf Schip hol. Vol pension in de questhouses vlakbij Bogor, Cirebon, Yogya en Bali en indien gewenst trips met airconditio ning bus in de omgeving van deze ver blijfplaatsen. Voor meer informatie kan men terecht bij de heer J. Smeets, contactpersoon van de stichting ,Het schone streven' in Noord-Holland, Ewisweg 120, Heiloo, telefoon 072-335316, b.g.g. 058-137706. Inspectie Heiloo e.o.: 072-335642, na 18.00 uur ook 337516. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106 of 337853. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Actie vakantiepleegdier: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor: Katten: een heel stel kittens van 8 we ken: één zwart/wit en twee schildpad poesjes, één cypers, één zwart/wit en drie rood/witte katertjes, een zwart/wit en een rood/wit katertje van 14 weken. Volwassen katten zijn er ook nog: Don na, een grijs-cyperse poes met 3 poten (6 jr.) Noesje, een blind cypers poesje (2 jr.) Jop, een cypers met witte kater (12 jr.) Ramona, een cyperse poes (11 jr.) Nadere bijzonderheden bij tel. 072- 337853. Honden: Lo, Ihasa apso van 2Vi jr. een gec. reu, die niet tegen alleen zijn kan en ook liever niet bij kleine kinderen. Coc ker spaniel, een reu van 7 jr. die wel lief is voor kinderen maar niet voor katten en die niet te lang alleen kan zijn. Een herder teef van 5 jr. die niet met kinde ren of met andere dieren overweg kan en die 's avonds niet alleen kan zijn. Inl. 02518-56881. Oppas gevraagd Wie wil op Wesley passen? Hij is een zwart bastaard reutje van 4 jaar dat overdag een gastgezin zonder katten zoekt in Heiloo. Inl. 02205-2256. Vermist: Schildpadpoes met witte béf en met 1 rood en 1 zwart voorpootje, Wi jr., Westerweg, Limmen. Zwarte gec. kater met witte snuit, bef en voetjes met witte vlooienband met zilverkl. koker, 1 jr. De Moestuin, Heiloo. Inl. 072-616106. Gevonden: Grote zwart/witte poes, van boven vooral zwart, van onderen veel wit, zwarte oren, witte snuit met zwarte vlekken op neus en kin, Past. van Mui- jenweg, Heiloo. Donkercyperse gec. ka ter met bruinbeige vlooienband, Mariënstein, Heiloo. Inl. 072-616106. Kalender Deze zijn weer te krijgen bij mevr. I. van Beek-Nicolaï, Slimpad 9, Heiloo, tel. 072-332759. HEILOO - Op woensdagmiddag 18 sep tember werd in de openbare bibliotheek op feestelijke wijze de muziekafdeling voor de jeugd geopend. De collectie is uitgebreid met een groot aantal kinder- cd's. Nadat mevr. Sabel (muziekb.iblio- thecaresse) de bijeenkomst had geopend stapte Renée Tan (4 jaar) door een pa pieren muziekdeur naar binnen om als eerste jeugdlid een cd uit te zoeken. Leerlingen van basisschool De Zeskant luisterden de middag op door het zingen van enkele liedjes, waarna alle kinderen de gelegenheid hadden een mooie cd uit te zoeken. Door een muur van (blad)muziek en de jeugdafdeling van de muziekbi bliotheek is geopend. Kinderen van de Zeskant zorgden voor een muzi kale felicitatie. HEILOO - Dit jaar organiseert de Ne derlandse Vereniging van Huisvrouwen een ledenwerfactie. Voor u zeer aan trekkelijk, want wanneer u besluit lid te worden van onze vereniging, dan bent u tot 1 januari 1992 gratis lid. Het seizoen 1991/92 begint bij ons op 26 september met een info-middag in het Open Huis, aanvang 13.45 uur. Op deze middag houdt mevr. N. de Vries uit Akersloot een lezing over natuurlijke geneeswij zen. U bent van harte welkom. HEILOO - Psychiatrisch Centrum St. Willibrord neemt op 1 oktober twee woonhuizen aan de Hoge Weydt in Hei loo in gebruik voor huisvesting van tien van haar bewoners/sters. Hiermee gaat voor St. Willibrord een eerste woonre- validatieprojekt van start, waarbij haar bewoners niet direkt binnen hpi moede rinstituut zelf verblijven, maar zullen wonen in een huis, gelegen in een woonwijk. Binnen de bestaande mogelijkheden op St. Willibrord is gebleken dat een grote re mate van zelfstandig funktioneren van bewoners niet realiseerbaar is. Met de ingebruikname van de panden aan de Hoghe Weydt verwacht men bewoners binnen een termijn van ongeveer twee jaar te kunnen voorbereiden op leven in een zgn. „Beschermde Woonvorm". Een Beschermde Woonvorm behoort niet meer tot een psychiatrisch zieken huis, maar wordt beheerd door een zelfstandige stichting (RIBW). Een tiental bewoners krijgt op de Hog he Weydt een woonsituatie aangeboden die zoveel mogelijk lijkt op het leven in de samenleving: zij voeren hun eigen huishouding, doen de boodschappen en koken. Zij besteden aandacht aan hun zèlfverzorging, ontwikkelen aktiviteiten in- en buitenshuis, zullen kontakt heb ben met familie, vrienden en buren. Een woonsituatie waarin bewoners voorna melijk op elkaar zijn aangewezen. Wel zal er overdag en een deel van de avond sprake zijn van ondersteunende begelei ding door een verpleegkundige. De woningen zijn eigendom van De Congregatie. Bij de officiële opening, welke plaatsvindt op vrijdag 27 septem ber, zal broeder A. Hufen de sleutel overdragen aan St. Willibrord. HEILOO - Vele tieners waren op vrij dag 13 september naar de Buk gekomen voor de Tienerdisco. Ze hadden ge hoord dat de tienerdisco om de twee we ken zou plaatsvinden, dus ook op 13 september. Dit klopte echter niet, door dat dit pas vanaf eind september zou plaatsvinden óf beter gezegd pas vanaf oktober. Op vrijdag 27 september is er volgens de oude regeling toch nog een tienerdisco vanaf 19.30 uur. Entree 2,50 en drankjes (alcohol-vrij) 1,00. Galaxy verzorgt als vanouds weer met de verve de muziek. Vrijdag 27 september 19.30 uur, zaal Buk Buk aan de Pastoor van Muijenweg. ALKMAAR - Op donderdagavond 3 oktober om 20.00 uur start in het Vrou wengezondheidscentrum Truitje aan de Wielingenweg 235 de cursus ontspan ning en meditatie. Dit is een cursus om vrouwen bewust te leren omgaan met li chamelijke spanning, spanning te leren voelen en loslaten. De nadruk ligt op het ervaren en behouden van positieve veranderingen. Inlichtingen en opgave via tel. 072-624001. ALKMAAR - Op vrijdagavond 4 okto ber om 20.15 uur vindt er een uniek concert plaats met het Gemini ensemble en zanger Philippe Elan in de Re monstrantse Kerk, Fnidsen 39 te Alk maar. De Zonta Club Alkmaar Area i.o. is de organisator van dit projekt dat als doel heeft geld in te zamelen voor het Centrum voor Vrouwenhulpverle ning te Alkmaar. De Stichting Centrum voor vrouwenhulpverlening heeft ten doel het aanbieden van ruimte en on dersteuning aan de vrouwengroepen die zich bezig houden met verschillende vormen van vrouwenhulpverlening b.v. de Stichting Vrouwengezondheidscen trum Zondag Alkmaar heeft dit als eerste service-projekt gekozen omdat zij zich als serviceclub van vrouwen met een zelfstandige positie in bedrijf of be roep o.a. als doel heeft gesteld de verbe tering van de juridische, politieke en professionele situatie van een ieder, in het bijzonder van de vrouw. Het uit zes personen bestaande Gemini ensemble dankt zijn naam aan het feit dat twee tweelingen deel uitmaken van de groep. Het ensemble heeft zich in korte tijd veel bekendheid verworven als vertolkers van klassieke muziek. Het programma van 4 oktober in de Re monstrantse Kerk is echter uniek omdat men met de Franse chansonnier Philip pe Elan een avondvulling programma heeft samengesteld van authentieke Franse Chansons. Bekende arrangeurs hebben speciaal voor het Gemini ensem ble bewerkingen van tekst en muziek ge maakt. Men vertolkt liederen van o.a. Jacques Brei, Jean Ferrat. Ruud van Dijk heeft veel van de arrangementen voor ze gemaakt. Het ensemble door breekt met dit programma de grens tus sen klassieke en lichte muziek. CD's van het Gemini ensemble zijn in de pauze van het concert en na het concert ver krijgbaar. Zonta rekent, gezien het originele pro gramma, op een grote opkomst. De kaartverkoop voor dit concert is reeds van start gegaan. De kaarten a 30,00 zijn telefonisch te bestellen nr. (072-125138). Voor jongeren onder de 21 jaar en studenten heeft Zonta een speciale prijs ingesteld van 17,50 per kaart. Zonta Alkmaar hoopt u op 4 ok tober bij deze bijzonder sfeervolle avond te ontmoeten in de intieme Re monstrantse Kerk. Tijdens het bezoek aan Swietochlowice werd een rondrit door de stad gemaakt. Daarbij kwamen niet alleen de nieuwe projecten aan bod, maar ook de oude stadswijken, zoals Lipiny, waar de Poolse fotograaf Piotr Sowisto deze foto maakte.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6