m-s* Drukkerij Uitkijkpost langs de lijn in Heiloo m De Viersprong even de lucht in Mary Koekenbier exposeert bij De Kleuver Vijfentwintig jaar Vrije lijst Akersloot Bijzonder concert in Pancratiuskerk Jubileum De Sluys Veel belangstelling voor IJsselmeerestafette Oude bollenschuur naar Torencroft Kermis Egmond-Binnen Meervogels Handbal Popweekend Akersloot met de Dijk en Shorline Bibliotheek Limmen in ban van kinderboek Ook per FAX bereikbaar: 335644 Schaken in Limmen Veiling voor jeugd en kerk te Limmen Avonden Oud-Akersloot voor onderling contact 'Kind en ziekenhuis' jubileert mee Van Lauwerszee tot Dollard in Vredeburg Film in Conquista UITKIJKPOST 2 OKTOBER 1991 In de maand september is voor de meeste veldsporten het nieuwe seizoen begonnen. De Uitkijkpost is daarbij van de partij. Niet alleen als medium voor wedstrijdverslagen en aankondigingenmaar ook als steuntje in de rug. Bij De ForestersHSV en De Terriërs werden fraaie blauw-gele recla meborden geplaatst. Hoewel geen wintersport deelt ook atletiekvereni ging Trias mee door een bord langs de gloednieuwe kunststofbaan. CASTRICUM - Vrijdag 4 oktober vindt in de St. Pancratiuskerk aan de Dorpsstraat in Castricum een bijzonder concert plaats waarvan de opbrengst bestemd id voor het onderhoud van he Davidorgel. Aan het concert nemen een aantal bekende Castricumse ensembles en solisten deel, die onlangs met veel succes optraden tijdens het laatste Toer- In concert in de Ned. Hervormde Kerk. De organisatie van het concert is in han den van het Orgel- en klokkencomité St. Pancratius. Solistische medewerking verlenen Paula Schram: sopraan; Anneke Kraakman: alt Jan Boogers; Davidorgel en positief (koororgeltje) en Gerard Brakenhoff (alt-blokfluit). Daarnaast treden het R.K. Gemengd Zangkoor o.l.v. dirigent Joost Doodeman, het Herenkoor van de St. Pancratius o.l.v. Jaap Hoogland en het fanfareorkest van muziekvereni ging Emergo o.l.v. Willem van Kool voor het voetlicht. Kaarten voor dit aantrekkelijke concert zijn a raison van tien gulden in voorver koop verkrijgbaar bij sigarenmagazijn Vader in de Torenstraat en muziekhan del Borstlap in de Bakkummerstraat. ALKMAAR - Scholengemeenschap De Sluys bestaat 15 jaar. Dat willen wij niet ongemerkt voorbij laten gaan. Op 9, 10 en 11 oktober zullen leerlingen, perso neel, oudercommissie en bestuur de no dige aktiviteiten ontwikkelen. In de eerste plaats willen wij ons presen teren door middel van een Open Huis. Een Open Huis waar wij als scholenge meenschap volop in bedrijf zijn, met speciale aandacht voor de mogelijkhe den zoals die na de opleiding na onze school liggen. Diverse bedrijven en be drijfsopleidingen zijn dan ook in het centrum van onze school te vinden. Het Open Huis is op woensdag 9 oktober 's middags van twee tot vier uur en 's avonds van zeven tot negen uur. De tweede dag zijn wij feestelijk in aktie voor onze scholieren in Shimoga, India. Door middel van een sponsorfietstocht 's morgens, een aktiviteiten en rommel markt 's middags en een disco 's avonds willen wij met elkaar geld bij elkaar brengen. Met dat geld kan men in India de meest noodzakelijke stukken gereed schap aanschaffen. Op vrijdag wordt er een sportdag georganiseerd voor de klassen 3 en 4 en een vossenjacht voor de le en 2e klassen. HEILOO - In de winkelhof 't Loo, bij De Kleuver Interieur, is tot begin december een expositie van de schilderes Mary KoekenbierMary laat bij na allemaal nieuw werk zien: landschappen, bloemen en portretten. Op de foto de kunstenares voor één van haar nieuwe, grote doeken. LIMMEN - Als de voortekenen niet be driegen gaat hardlopend Nederland zich massaal storten op 's werelds langste estafetteloop. Geboeid geraakt door de verhalen van atleten die al eens eerder mochten deelnemen loopt een groeiend arsenaal aan ploegen zich warm voor de vierde editie van de estafetteloop rond het oude IJsselmeer. Niet onterecht, ge tuige de lovende woorden van practisch alle deelnemers naar aanleiding van eer dere edities. Enthousiasme over hun ei gen prestaties, over de organisatie, maar vooral over die wonderlijke etma len, waarover je alleen kunt meepraten als je erbij bent geweest. Het "erbij zijn" kan op allerlei manie ren. In een imponerende stoet van vol gauto's, busjes, fietsen, campers, vrachtwagens en legertrucs priegelen de ruim 1000 wedstrijd- en toerlopers zich dwars door Nederland. Aan het einde van de nacht zal er tussen de eerste en de laatste groep#een afstand van 80 km blijken te bestaan, wat voor geen enkele groep een reden hoeft te zijn om de 390 kilometer lange strijd te staken. De vo lop aanwezige EHBO-mensen verwach ten weer een "rustige" dag. Behalve wat spierpijn zijn er zelden fysieke klachten, of het moet de grote ver moeidheid zijn, waar iedereen last van krijgt. Ook voor de vierde editie, die op zater dag 12 oktober vanuit cafe-restaurant De Driemaster in Medemblik van start gaat, kan men zich inschrijven in 2 cate gorieën. In de wèdstrijdcategorie is het aantal lopers vrij gelaten. Dit laatste maakt "het rondje IJsselmeer" haal baar voor elke hardloopliefhebber. De loop is gekoppeld aan hetzelfde goe de doel als vorige jaren. Onder het mot to: "sporters voor sporters" liep men tot nu toe een netto opbrengst van 60.000 gulden bij elkaar voor de breed tesportontwikkeling van de Nederland se Invaliden Sportbond (NIS). Juist deze koppeling maakt het voor veel groepen mogelijk hun ploeg te laten fi nancieren door sponsors. Het inschrijf geld bedraagt 25 gulden per deelnemer. Voor aanvullende informatie kunt u te recht bij: Margot en Rem Pronk, Mo lenweg 7, 1906 DE Limmen, tel. 0225-3076 (organisatie). Loopgroep Limmen Uit Limmen doet de Loopgroep Lim men mee, een club mensen, die op spor tieve wijze de NIS wil steunen. Óm dat te breiken is een groep sponsors gevon den, die ook een groot deel van de kosten voor hun rekening nemen. Deze bestaan ondermeer uit een volgauto, een camper voor verzorging en als rust plaats, voeding en drinken. Het is voor de tweede keer dat de lopers uit Limmen deelnemen. Vorig jaair eindigden zij als zesde in de categorie toergroepen. LIMMEN - Na veel over en weer ge praat zijn burgemeester en wethouders, de diaconie van de Nederlands Her vormde Kerk en het bestuur van de Hortus Bulborum het er over eens, dat de oude bollenschuur op de Torencroft geplaatst zal worden. Nog dit jaar zal de Hortus Bulborum van Heiloo naar haar oorspronkelijke plek Limmen terug verhuizen. In de omgeving van de Nederlands Hervorm de Kerk wil Limmen een originele oude bollenschuur, het bollenmuseum en de Hortus Bulborum bij elkaar brengen. Zo wil men de historie van Limmen voor het nageslacht bewaren en er te vens een toeristische trekpleister van maken. Aanvankelijk was men van plan de bol lenschuur achter verenigingsgebouw Ons Huis te plaatsen. De gemeente kon daar niet mee instemmen en nam een stedebouwkundig adviseur in de arm. Deze gaf de gemeente gelijk dat de schuur op die plek een veel te massaal beeld gaf. Het advies werd gegeven de schuur zo'n 60 meter naar achteren te plaatsen tegen Wiijdér aan. De diaconie en het bestuur van de Hor tus Bulborum vonden dat het college hen nooit op de hoogte had gebracht van de gewijzigde plannen. En zo ont stonden er problemen. Had het besluit echter nog langer op zich laten wachten dan had de Hortus Bulborum wel eens aan de neus van Limmen voorbij kunnen gaan. Het Pro- duktschap van siergewassen, die de ver plaatsing van de bollenschuur wil subsidiëren, wil dat dat dit jaar nog ge realiseerd wordt, zoniet, dan gaat de Hortus naar Lisse. ,,Dat is iets wat na tuurlijk nooit mag gebeuren", aldus wethouder van Noord. Nil de bollenschuur met te zijner tijd het museum, aan de westkant van de tuin worden gebouwd, worden de siertuinen op de akker en achter Ons Huis samen gevoegd. Kosten 150.000,-. De aanpassing vergt een extra investe ring van zo'n 200.000,-. De gemeente is bereid de extra investe ringskosten samen met de Hortus Bul borum te delen. Dit bedrag zal döor de gemeente worden betaald op het mo ment dat het museum bij de bollen schuur wordt gebouwd. De financiële dekking vindt plaats uit het fonds dorp suitleg. Eerder had de gemeente al een toezegging van 75.000,- gedaan. De Hortus Bulborum hoopt het bedrag te zijner tijd uit fondsen bij elkaar te krijgen. AKERSLOOT - In 1991 is het 25 jaar geleden, dat in Akersloot de plaatselijke kiezersgroepering Vrije Lijst" ont stond als gevolg van een onbevredigen de uitslag van de in dat jaar gehouden K.V.P.-groslijststemming voor de raadsverkiezing. Het was W. Veldt, die met veel publiciteit de Vrije Lijst" voor de verkiezingen in 1966 bij het hoofdstembureau indiende. Kandidaten waren dissidente K.V.P.-ers en politiek onafhankelijken. Veldt, die zelf in 1974 in de raad werd gekozen en thans we thouder is, heeft destijds niet kunnen bevroeden, dat zijn partij 25 jaar later al bijna 10 jaar deel uit zou maken van een coalitie met het C.D.A. in de raad van Akersloot. Een Vrije Lijst" kon in Akersloot ont staan door onvrede over het functione ren van de toen almachtige K.V.P. (in 1962 nog ruim 70% van de kiezers). Een ordinaire ,,dorpsrel" tijdens de raadsperiode 1962-1966, waarbij de toenmalige K.V.P. nadrukkelijk be trokken was en waarover zelfs vragen werden gesteld in de Tweede Kamer, vormde de indirecte aanleiding. Overi gens behield de K.V.P. tot 1970 de meerderheid in de raad van Akersloot. De nieuwe plaatselijke groepering (se dert 1982 Vrije Lijst Akersloot) kreeg in 1966 21,5% van de kiezers achter zich en een tweemansfraktie, bestaande uit S. Kaandorp en J. Meijne, deed zijn in trede in de raad van Akersloot. Velen beschouwden toen het verkiezingsresul taat van de nieuwe groepering als tijde lijk. In 1970 boekte V.L.A. echter winst (23,4%) en een driemansfraktie trad aan. In 1974, toen W. Veldt voor de eerste maal als lijsttrekker fungeerde, was er een terugval (15,2%). In 1982 werd V.L.A. tweede partij in Akersloot en een absoluut hoogtepunt bereikte V.L.A. in 1986 door maar liefst 31,6% van de kiezersgunst te krijgen en in Akersloot-dorp tot de grootste partij uit te groeien. De V.L.A.-koers in de raad van Aker sloot was aanvankelijk opportunistisch met een oppositionele raadsfraktie. De ze opstelling werd niet altijd in dank af genomen en V.L.A. werd meer verket terd dan serieus genomen. Door de ja ren heen werd V.L.A. een volwassen partij en de koers veranderde in een po sitief kritische opstelling. Bovendien boekte V.L.A. na de terugval in 1974 opmerkelijke verkiezingsresultaten. De coalitie-vorming in 1982 met het C.D.A. in 1982 betekende na 16 jaar een erkenning. Het zou overigens nog tot 1990 duren, voordat V.L.A. door al le partijen als „volwaardig" aanvaard werd. V.L.A. startte in 1966 met aktiepunten, ontbrak er een partijprogramma, waren er geen leden en presenteerde de partij zich met de verkiezingsleuze Vrije Mensen, Blije Mensen". In 1991 is V.L.A. een kiesvereniging (sedert 1982) met leden en is er een uitgebreid op Akersloot gericht partijprogramma met als motto „Met het oog op het jaar 2000". Sedert 1989 is V.L.A. aangeslo ten bij de landelijke Vereniging Plaatse lijke Politieke Groeperingen. Hierdoor kan beroep worden gedaan op landelij ke kaders. De huidige fraktie van V.L.A. in de raad van Akersloot wordt gevormd door W. Veldt (wethouder), C. Tiebie (fraktievoorzitter) en C. Hol- lenberg. EGMOND-BINNEN - Het komend weekend is het weer tijd voor de jaar lijkse kermis in Egmond-Binnen. Op vrijdag vanaf 15.00 uur en zaterdag en zondag vanaf 14.00 uur kan iedereen weer terecht bij de verschillende attrac ties op het terrein. Op vrijdagavond om 20.30 uur bieden de exploitanten de be zoekers een knallend vuurwerk aan dat afgestoken wordt op het bouwterrein achter de kerk. Van 4 tot en met 6 oktober staan de vol gende attracties opgesteld: autoscooter, zweefmolen, een reuzerad (voor het eerst in Egmond-Binnen!), de kinder draaimolen, verschillende behendig heidsspelletjes, een snoepkraam, de suikerspin, oliebollen- en gebakwagen en natuurlijk voor de kinderen nog touwtje trek en ballen gooien. In de horeca-gelegenheden zijn ook verschil lende activiteiten. AKERSLOOT - Voor de regioteams van Meervogels een uitstekend wee kend. De dames senioren kwamen na 4-4 ruststand pas in de tweede helft goed in hun spel. Techniek en konditie waren debet aan deze overwinning. Zondag de belangrijke thuiswedstrijd tegen medekoploper De Meer uit Amsterdam. Eindstand 13-10. De dames junioren met de nieuwe coach Adri Koot wonnen vooral door het af breken van OSC aanvallen. Laura Ver zijde was hier sterk in en Kunegonda Zwaan, de doelvrouwe, stond steeds op de goede plek. Eindstand 13-3. Met de grote nederlaag van vorige week in gedachte waren de heren senioren sterk gemotiveerd tegen Berdos. Tot 10 minuten voor het einde een flinke voor sprong. Berdos mocht inlopen tot 12-14, maar de punten waren voor Meervogels. De heren junioren speelden tegen het gepromoveerde Schagen een perfekte wedstrijd. Er werd fel verdedigd, snel gespeeld en juweeltjes van doelpunten van o.a. Theo Krom, Denis Weel en Pe ter Schagen. Eindstand 20-10. AKERSLOOT - In het derde weekend van oktober zal in Akersloot een groot popweekend worden gehouden, waa raan verschillende grote nationale ar tiesten en bands zullen meewerken. Op de parkeerplaats van de A.R.Z.V. zal een reusachtige tent worden geplaatst, waar een keur aan bekende artiesten en bands zullen optreden. Op vrijdag 18 oktober zal er een Amsterdamse avond worden gehouden waaraan door een groot aantal Amster damse artiesten zal N worden meege werkt, zoals Trio Manke Nelis. Verder deze avond niemand minder dan Koos Alberts, Dries Roelvinck, de Mokum- mers, Imca Marina, Carry Tefsen en nog veel meer. Een gigantisch program ma dat 's avonds om acht uur zal aan vangen vanwege het grote aantal artiesten dat op zal treden deze avond. Zaterdag 19 oktober zal de bekende for matie Shorline naar Akersloot komen om aldaar het afscheidsconcert van drummer Jitse Bijpost te houden. Na een periode van bijna 25 jaar vindt Jitse de tijd gekomen om op te stappen en heeft hij besloten om Shorline vaarwel te zeggen. Na deze klapper op zaterdag staat Akersloot zondag 20 oktober te trillen onder de tonen van Neerlands popu lairste formatie van dit moment de Dijk! Na veel moeite is men er in Akersloot in geslaagd om deze razend populaire formatie hier na toe te halen en ook zij zullen ongetwijfeld deze gi gantische hal vol trekken met hun talrij ke fans om zodoende van deze zondag een groot feest te maken. Het voorpro gramma van de Dijk zal worden ver zorgd door de populaire formatie Desire. Al met al een fantastisch programma tijdens dit popweekend Akersloot en kaarten voor al deze avonden afzonder lijk zijn verkrijgbaar bij o.a. Radio Ex pert platenzaken van Ypma en Popeye in Alkmaar en natuurlijk in café De Vriendschap te Akersloot. De kaarten kosten 15 gulden en zijn vanaf heden verkrijgbaar op deze adressen. LIMMEN - Op de tentoonstellingstafel in de bibliotheek Limmen is een over zicht te zien van de geschiedenis van het bekroonde jeugdboek. Sinds 1954 wor den er elk jaar kinderboeken bekroond. Dit gebeurt tijdens de kinderboeken week. De prijs voor het "beste" kinder boek heette vroeger "Kinderboek van het jaar" en vanaf 1971 "Gouden Griffel". De Gouden Griffel is bedoeld voor oor spronkelijke Nederlandse kinderlitera tuur. De onafhankelijke jury bestaat uit onderwijskundigen, bibliothecarissen, boekverkopers, vertalers, neerlandici en andere mensen die aantoonbaar actief zijn op het gebied van de kinderlitera tuur. Deze jury doet voorstellen aan het bestuur van de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek over de bekroningen. Naast de Gouden Griffel worden er jaarlijks tien Zilveren Griffels toege kend. Zilveren Griffels zijn er ook voor vertaalde kinderboeken en worden zo veel mogelijk verdeeld over leeftijdsca tegorieën en genres. Sinds 1980 zijn de "Vlag en Wimpels" ingesteld, deze functioneren als eervolle vermeldingen. De boeken die op deze tafel staan wor den uitgeleend. In een apart boekwerkje is informatie te vinden over de kinder boekenweek, de bekroningen en de ju ryrapporten. Evenals voorgaande jaren staan ook de bekroonde boeken 1991 tentoongesteld. Deze worden niet uitgeleend, maar kun nen gratis gereserveerd worden. Na de als je aan de beurt bent om het boek op te halen. Dan is er verder nog steeds aandacht voor de kinderboekenschrijvers via de Publieksprijs. Je kunt je stem uitbren gen op je favoriete schrijver of schrijfster (ook volwassenen kunnen hieraan deelnemen), die dan kans maakt op een prijs en jij ook. Dus heb je nog geen biljet ingevuld, doe dat dan meteen even als je toch in de bibliotheek bent om naar de tentoonstelling te kij ken, voor de activiteiten van de kinder boekenweek op de woensdagmiddagen van 2 en 9 oktober en/of om boeken te halen. LIMMEN - Het eerste team van Vrede- burg startte de eerste bondswedstrijd bij Lange Rochade met een een 5-3 neder laag. Een redelijk resultaat in een uit wedstrijd, waarbij in aanmerking genomen dient te worden, dat vier topspelers niet beschikbaar waren. T. Morcus en J. Limmen behaalden het volle punt, terwijl T. Schut en G. Haf kamp genoegen moesten nemen met remises. De tweede ronde van de interne compe titie gaf enkele verrassingen in de A- groep: G. De Graaf troefde R. v.d. Storm af en N. Hageman wist J. Lim men verrassend op remise te houden. Opvallend was de tweede overwinning van J. Venis, nu op G. Hes. In de B- groep haalde N. Min en W. Koenekoop fors uit door resp. zus H. Min en B. Dirkson aan de zegekar te binden. De beide dames R. Komen en M. Bos moesten hun meerdere erkennen in slimme F. Nijman en R. Slob. Overige uitslagen A-Groep: B. Kerkhof - J. Admiraal 0-1; K. Aafjes - G. Haf kamp 0-1; P. v.d. Heydt - H. Levering 1-0; C. Limmen - A. Kaandorp 1-0; R. Rommel - J. Zentveld 0-1; A; Dui- kersloot - R. Denekamp 1-0; M. Lim men - P. de Waard 1-0; H. Druiven - B. v.d. Heijdt Vi-Vi\ B-groep: R. Hooij- boer - B. de Waard 1-0; M. Zuurbier - E. Hekkelman 1-0; R. Lammers - F. Beukeveld 1-0; O. Kaandorp - M. Brief jes 1-0; G. Kaandorp - R. Jagtenberg M-lA. LIMMEN - Op vrijdag 1 november is het weer zover: de grote Kerk- Jaarmarkt, zo mag je de grote veiling wel noemen. De organisatie voor dit jaarlijkse spektakel is reeds in volle gang. In 1990 was de opbrengst een top per, nl. 54.650,00. Van de opbrengst is het leeuwedeel opgeslokt door de zeer fraai uitgevoerde inwendige restauratie van de kerk. Dit jaar wordt uw steun gevraagd voor een goede opknapbeurt van het grote plein voor de kerk en het parkeerterrein aan de noordzijde. We willen de kerk en omgeving een visitekaartje laten zijn voor Limmen. De bestratingen verkeren in slechte staat, het parkeerterrein is te veel aan het zicht onttrokken. De be plantingen vereisen dringend onder houd, enz. En natuurlijk niet te verge ten het jeugdwerk kan ook best een ex tra steun van ons allen gebruiken. Als Limmers weten we dat we samen heel sterk kunnen zijn. Onder het mot to: "Samen Sterk voor Jeugd en Kerk" pakken we de jaarlijkse veiling weer op. Half oktober worden de formulieren voor giften en gaven rondgebracht, ter wijl u een week voor de veiling de kata- logus ontvangt. De medewerkers achter de schermen staan in de startblokken, de veilingmeesters zijn paraat, samen zullen we er opnieuw een groot feest van maken. Jeugd en Kerk rekenen gaarne od u. Inlichtingen: J. Koppes, tel. 1717. AKERSLOOT - Vereniging Oud-Aker sloot start op 10 oktober met vaste vere- nigingsavonden in De Lelie. Deze avon den hebben als doel bevordering van onderlinge contacten tussen leden en uitwisseling van kennis. Behalve leden zijn ook anderen, die zich willen orieën- teren op gebieden als archeologie, ar chief en ander historisch onderzoek, welkom. Op de avonden zijn steeds bestuursleden aanwezig voor informatie over de historie van Akersloot. Van 19.30 tot 20.30 uur kan men in De Lelie terecht. De volgende avond is gepland op 24 oktober. Inlichtingen bij mevr. G. Blokker, tel. 02513-11209. LIMMEN - Henk van den Boogaard, eigenaar van drukkerij Van den Boo gaard in Limmen, heeft zijn 25-jarig ju bileum op een bijzondere originele manier afgesloten. Ter afsluiting van de feestelijkheden bood hij de genodigden in Motel Heiloo namelijk een koffie concert aan, dat door zijn broer, de be kende pianist Bernhard van den Boogaard, werd verzorgd. In de pauze konden de aanwezigen ge nieten van het tentoongestelde teken werk van broer Theo van den Boog aard. Het meest bekend is deze mis schien van zijn stripalbums met Sjef van Oekel in de hoofdrol. Dat verhult echter het feit dat Theo zijn uitzonderlijk te kentalent voor het grootste deel wijdt aan illustratieopdrachten voor grote be drijven zoals de Nederlandse Spoorwegen. Geen familie LIMMEN- Texaco De Viersprong op de Rijksweg in Limmen wordt aan gepast aan de nieuwste milieu-eisen. Vloeistofdichte bestrating kunststoftanks en leidingen worden geplaatst. Zes weken is het tankstati on gesloten. In die periode vindt de verkoop plaats bij het Texaco-station aan de Hogeweg 72 in Limmen. over stonden, bleek aan het begin van het koffie-concert. Trots liet Henk van den Boogaard aan de aawezigen een uit vergrote OLA (optisch leesbare accept giro) zien met een bedrag van bijna tienduizend gulden. Dit was de voorlo pige opbrengst van de giften die in de plaats van een jubileumgeschenk waren overgemaakt voor de Vereniging Kind en Ziekenhuis, afdeling MCA Alkmaar. Het bedrag was intussen al overhandigd aan de voorzitter, mevrouw Van Zonne veld. Het geld zal worden besteed om de kinderen, die langer in het ziekenhuis moeten verblijven de tijd daar zo aange naam mogelijk te maken. Uiteindelijk bevordert dat ook weer het gene zingsproces. Op zich gaf alleen al die ge dachte aan het jubileum nog een extra feestelijk tintje. Wel maakte Henk van den Boogaard de aanwezigen erop attent dat de medewer king van zijn broers, waarmee hij bij zonder ingenomen was, niet betekende dat de drukkerij nu een familiebedrijf zou zijn. Integendeel, als eenling begon nen in zijn geboorteplaats Castricum heeft hij thans een moderne drukkerij met 17 man personeel in Limmen, waar bij de DTP-afdeling (Desk Top Publis- hing) een steeds grotere rol gaat spelen. Iets van dat niveau was ook op de ten toonstelling te zien, want naast het werk van broer Theo hing ook het fotowerk van één van de medewerkers. De foto's waren artistiek verrassend, maar vooral bijzonder goed afgewerkt. De drukkers hand was er duidelijk in te herkennen. Verrassing Tijdens het concert werd o.a. ,De woe de om de verloren stuiver' van Beetho ven ten gehore gebracht. De componist was namelijk heel erg op de penning en de tegenwoordige status van ,natuurre- Iar. aor» tariinhliir in hpt vprle- LIMMEN - Op 8 oktober komt Klaas Kreuyer uit Farmsum in Vredeburg met zijn audiovisuele presentatie ,Van Lau werszee tot Dollard'. De serie Achter de Dijk' geeft een beeld van de hele Groningse kuststrook vanaf het Lau wersmeer tot en met de Dollard. Hierin worden de meest kenmerkende elemen ten belicht, met de nadruk op de natuur. ,Rottumeroog' geeft een beeld van het vanouds bekende Groningse eiland, met scheen zich een keer aan zijn hospita te hebben geërgerd, omdat ze een stuiver had zoek gemaakt. Het stuk was in dit geval bedoeld als een ironische noot richting jubilaris. Een jubileum kost echt wel een paar stuivers. Dat er echter ook baten tegen- servaat' en een terugblik in het verle den. De serie ,Van noord-westplaat tot de Rottumerplaat' gaat over het tweede Groninger eiland. Door een natuurlijk proces ontstond er naast Rottumeroog een hoge zandrug, de noord-westplaat, waar de natuur duinen vormde. Dit pro ces wordt door mensenhanden gestimu leerd. Het eiland is momenteel 7 km lang. Ook dit eiland maakt de status natuurreservaat' meer dan waar. Tenslotte wordt aan de hand van ver schillende langs de kust voorkomende dieren een indicatie gegeven van de s tand van zaken t.a.v. hun en ons milieu. Tevoren kaarten reserveren is mogelijk: tel. 02205-1456 (gemeentehuis). Entree 5,00, aanvang 20.00 uur. LIMMEN - Ook het komende weekend zit Conquista weer vol verrassingen. Op de vrijdagavond zijn we ook deze keer geopend voor de jongeren vanaf 16 jaar. Met goede muziek en gezellige bar keepers, zodat je even lekker kunt bij komen van een week werken, cq. studeren. Een goede reden dus om even langs te komen. Op zaterdagochtend zijn we alweer geopend voor de kinde ren van 4 tot 7 jaar om zich even lekker uit te leven. Deze keer gaan de kinderen onder de vakkundige leiding van de kin derwerkgroep kleien. Zaterdagavond zijn we geopend voor de tieners van 12 tot 16 jaar. Voor jullie wordt er komend weekend een spette rende komische film gedraaid. De film heet 'Coupe de Ville' en gaat over drie jongens die door Amerika trekken met een Caddilac en daar voor tal van pro blemen komen te staan die ze het hoofd moeten bieden. De entree voor deze film is maar 1,00. Zondagmiddag is er een speciale activi teit. Er wordt dan een dart-competitie gehouden waar je leuke prijzen mee kunt winnen. Kom op tijd om je in te schrijven, om teleurstelling te voorkomen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 12