Architektenburo Muhren en Bode: Onderling vertrouwen heel ZOON ZOON Ruime keuze kleden kussentjes kaarsenlampjes kandelaars geurpotpourri van de ri '•KHjI PüLYDAUN george tervoort schilders heiloo tel.072-33570 'T is Weer Tijd Voor De Winterschilder B De juiste temperatuur bepaalt de sfeer in uw huis de Nefit-Turbo. Stokerij met Schone Winst! Sfeervolle decoraties voor ieder huis BEL NU NVM «srsri met een premie tot f 50,- per man per dag. Thuis in uw huis Kunst in uw huis KR BEEMSTER kadoshop, Westerweg 353, Heiloo. Tel. 072-331970. makelaars trttford Zorgvuldig kiezen: Juiste tapijt voor elke ruimte Met zo'n fantastische zomer, zijn wij met de warmte verwend. Maakt U zich geen zorgen deze winter, voor de warmte in Uw huis, laat dat over aan ZOON - Centrale Verwarming Onze monteurs staan klaar voor: SI» flvW» j 350 EEN VNI-INSTALLATEUR MAAKT HET GOED. GOED IN ONROEREND GOED HEILOO KENNEMERSTRAATWEG 129 TEL. 072-330332 3 kantoren voor U aktief! u INTERIEUR-ARCHITECTUUR BINNENHUIS-DECORATIE DEKBEDDÉN ËNTÖNDÉtëÖÉkÉtiM Deze drie topmerken staan garant voor een heerlijk warm dekbed en door het uitgekiende vier-seizoenen-dekbed, de mogelijkheid om ook tijdens de strengste winter behagelijk te slapen. Bij deze grote keuze in dekbedden en samenstellingen is er natuurlijk ook een groot assortiment dekbedovertrekken, waarbij er een flink aantal is met bijpassende gordijnstof. Holleweg 44 - Heiloo - Tel. 072-330656 UWWINIERSCHILOER Aannemer IJs Kops: goed ontwerp noodzaak De Pauwenhof voor sfeer in de woning De grootste vaste lezerskring UITKIJKPOST 9 OKTOBER 1991 Het juiste tapijt in de juiste kamer: dat kan door de ruime keuze in kleur en kwaliteit. HEILOO - Even een tapijtje leggen in een kamer is er bij de firma Beko in Heiloo niet bij. „Het gaat erom het juiste tapijt voor de juiste ruimte te kie zen* zeggen Ans en Kees Koomen. Weten waarvoor een kamer gebruikt wordt is doorslaggevend bij het advies wat gegeven wordt. Daarbij hoort na tuurlijk ook de verhouding tussen prijs en kwaliteit. Uit het ruime aanbod moet een zorgvuldige keuze gemaakt worden. De consument maakt tegenwoordig veel bewuster zijn of haar keuze: impulsief 'even' een tapijtje kopen komt nog maar nauwelijks voor. „Wij adviseren de mensen heel graag, daarmee kan je mogelijke problemen voorkomen", zegt Ans Koomen. „Men wil z'n eigen sfeer in huis realiseren. Er is zoveel keuze, juist nu, zoveel kleuren! Daarbij hoort steeds minder het grijze tapijt, dat is op z'n retour". Het gaat bij tapijt echter om meer dan kleur al leen. Zo is het van groot belang om te weten of de ruimte waarvoor men vloer bedekking zoekt gebruikt wordt door een huishouden met kinderen, een gezin met huisdieren of door ouderen, die meer binnenshuis verblijven. De kwali teit van het tapijt moet daarop af gestemd zijn. Marmoleum met motieven Men hoeft natuurlijk niet voor tapijt te kiezen. Marmoleum kan bijvoorbeeld een ideale oplossing blijken. Fabrikant Forbo heeft dit jaar een nieuwe lijn op de markt gebracht, die aan de behoefte aan kleur en sfeer tegemoet komt. Hier in wordt gewerkt met zogeheten insets: een aantal speelse motieven, die in een effen marmoleumvloer ingesneden kun nen worden. Het leuke oplossing voor de kinder- of speelkamer. Noodzakelijk is wel dat het leggen van zo'n vloer door vakmensen wordt gedaan voor een opti maal effect. De toepassing van marmoleum - overi gens een volledig natuurprodukt - past in de opkomst van de harde vloerbedek king, waaronder ook vinyl en lineleum. Steeds meer mensen kiezen hiervoor uit praktische overwegingen. Voorlichting daarbij is van groot belang. Men kan het beste naar een vakman gaan om te voorkomen dat 'goedkoop' een 'mis koop' wordt. Beko geeft graag advies, zeker ook bij de keuze van de kleur, wanneer ingehaakt moet worden op de kleuren, die in het interieur van een wo ning aanwezig zijn (bijvoorbeeld die van meubels en gordijnen). Gordijnen geven warmte Een ideale afstemming van kleur en de sign is natuurlijk mogelijk wanneer men zowel nieuwe vloerbedekking als nieuwe gordijnen zoekt. De laatstgenoemden hebben meer functies dan het afsluiten van de ramen alleen. „Gordijnen zijn heel belangrijk in het interieur, qua kleur en design", meent Kees Koomen. „Maar ook als geluidsdemper in combi natie met harde vloerbedekking. In z'n algemeenheid kan je zeggen dat gordij nen warmte in huis brengen". Dat laatste kan uitstekend gerealiseerd worden door het aanbrengen van drape rieën, een nieuwe trend bij interieurver zorging met zeer veel mogelijkheden en een ruime keuze aan speciaal ontworpen stoffen. Draperieen passen uitstekend in het (semi-) klassieke interieur. In een adem met gordijnen kan ook de zonwering genoemd worden. Lamellen, rolgordijnen, raffinette enzovoort: het is er in vele soorten en maten en wat be treft de kleurstelling loopt de zonwering in het modebeeld mee. Een optimaal ef fect van zonwering (maar natuurlijk ook van vloerbedekking en gordijnen) heeft men, wanneer zorgvuldig wordt gekozen en de maten heel goed worden opgenomen. De inschakelingen van vakmensen, zoals die van Beko, is sterk aan te raden. HEILOO - Het bouwen of verbouwen van een woning is geen gebeurtenis waa rover in een uurtje wordt beslist. Het is een ingreep in de persoonlijke woo nomstandigheden van mensen. Daarom is het zaak om bij (ver)bouwplannen de tijd te nemen en vooral ook om advies te vragen aan deskundigen. De architekt is de eerste waar je dan aan denkt. In Heiloo kan men bijvoorbeeld terecht bij het architektenburo van Henk Muhren en Hans Bode. „Ons uitgangspunt is om plezierige ruimtes af te leveren", zegt Henk Muh ren. "Ruimtes, die niet groot of te klein zijn, maar die wel voegen bij de men sen, die erin leven. Bovendien moet een ruimte ook doelmatig zijn". De samen hang tussen 'plezierig' en 'doelmatig' komt tot stand in het overleg tussen op drachtgever en architect. „Een ontwerp moet je altijd afstemmen op de wensen van de mensen", aldus Muhren. Het gebeurt heel vaak dat men zelf als eerste vorm geeft aan z'n plannen voor bouw of verbouw. Er wordt getekend, waarbij men de eigen ideeën ruimtelijk vorm geeft. „Het is voor ons heel pret tig wanneer mensen met een schetsje ko men. Natuurlijk zitten daar fouten in, maar er is wel een uitgangspunt voor de verdere samenwerking", licht Henk Muhren toe. Die samenwerking is voor de twee architekten, die al zeventien - vakbekwame en veilige vernieuwing van Uw C.V. ketel en warmwatervoorziening - onderhoud en reparatie van de bestaande installatie - opheffen van storingen als U in de kou zit Centrale Verwarming Stationsplein 6 Heiloo Tel. 072 - 338200 Uw V.N.I. installateur Voor Energie »K« beheer lid van de Vvrsniging van N«d«rland»e ln»follo»i«bedrijv«n Kama1 lid van d Nefit-Turbo. De zuinigste HR cv-ketel en tevens de schoonste. Zo kunt u eindelijk «gf- een milieu- maatregel nemen die u geld oplevert. Stap eens bij ons •'binnen. We vertellen N IT u er graag meer over: verwarming Vereniging van Nederlandse Installatiebedrijven Centrale Verwanping MAKELAAR J t 5*1." 4 jaargetijden dekbed voor ZOMFiR - WINTER - HERFST - LENTE ALKMAAR GEESTERSINGEL 18, TEL. 072-113504 NOORD-SCHARWOUDE DORPSSTRAAT 589, TEL. 02260-15341 de Pauwen Hof KANAALWEG 19, 1851 LR HEILOO 072 - 33 22 28 WOLLEN/ DÉKBEDDEN a *rWVW W.fW/ -p-" 1 ir.a'i De samenwerking tussen architect en aannemer is voor zowel nieuw bouw als verbouw van groot belang. jaar werkzaam zijn in Heiloo, van groot belang. Vertrouwen „Je moet het vertrouwen van de mensen hebbèn. Anders is er geen werkbare si tuatie. Dat geldt ook voor ons zelf. Wij doen veel projecten Samen om onze in dividuele ideeën te toetsen". Het maken van een ontwerp is een soort proces, zo blijkt uit de woorden van Muhren en Bode. Vanuit gesprekken en wellicht dus een schetsje van de opdrachtgever komt het ontwerp tot stand. Men hoeft echter niet te vrezen dat door deze werkwijze per definitie veel tijd verloren gaat. „Al vrij snel maken wij een eerste schets. Het is voor de mensen vaak verrassend met wat voor oplossing wij komen. Soms is die schets direct een schot in de roos, een andere keer wor den er meerdere schetsen gemaakt", zegt Henk Muhren. Ter ondersteuning van zijn betoog laat hij aan de hand van tekeningen zien hoe het uiteindelijk ont werp voor de verbouw van een particu liere woning tot stand is gekomen. Winkelgevoel in welke mate de architekt betrokken is bij een project is afhankelijk van de op drachtgever. De één heeft alleen behoef te aan een schets, de ander wil een complete begeleiding tot aan de opleve ring. Voor Henk Muhren en Hans Bode is dat geen bezwaar. Voor iedereen is er een mogelijkheid om tot een prettige sa menwerking te komen, waarbij het niet zonder meer handen vol geld hoeft te kosten wanneer men een architekt in schakelt. De architekten Muhren en Bode geven naar aanleiding van de schetsen al in een vroeg stadium een prijsindicatie van de bouwkosten. Uitgangspunten bij een bouwproject, hoe klein of groot ook, blijft het ontwerp. De persoonlijke wen sen en natuurlijk de ruimte binnen het netwerk van regels en afspraken op het gebied van bouwen worden daarin ver werkt. Een goed voorbeeld is het onder komen waarover architektenburo Muhren en Bode zelf beschikt aan de Heerenweg: ingepast tussen bestaande bebouwing, een plezierige ruimte, die vanaf de weg makkelijk toegankelijk is. „Het is hier voor ons prettig werken", zegt Henk Muhren. „Het geeft een beetje een winkelgevoel". HEILOO - Wanneer men besluit de ei gen woning te gaan verbouwen en men bezit zelf niet de vaardigheid om dat uit te voeren, dan is men aangewezen op de diensten van een aannemer. Deze kan ervoor zorgen dat de plannen, in de meeste gevallen vastgelegd in een teke ning van een architect, correct worden uitgevoerd. „Het is voor ons een uitda ging om een klus te doen", zegt Patrick Kops van aannemersbedrijf IJs Kops. „Een staaltje vakwerk afleveren en zor gen voor tevredenheid: bij de klant, de architect èn onszelf". IJS Kops is als aannemer een bekende naam in Heiloo. In onze gemeente zijn heel wat panden gebouwd en verbouwd door dit bedrijf. „Het is misschien wel toeval, want we bouwen ook veel buiten Heiloo", zegt Patrick Kops. „We heb ben al in heel Noord-Holland gebouwd, zowel particulieren woningen, winkel panden als bedrijfsruimtes". Wanneer de aannemer benaderd wordt voor de uitvoering van een bouwplan zal deze naar aanleiding van de tekening eerst offerte doen. „De klant moet we ten waar hij aan toe is. Ook moet hij weten wat de begindatum van het werk is en hoe lang het zal duren", vindt Kops jr. Dat laatste kan ook beïnvloed worden door bijzondere omstandighe den op de bouwplaats, zoals de bereik baarheid vanaf de weg of speciale aanpassingen in het bouwplan die de ar chitect mogelijk over het hoofd heeft gezien. „Wij gaan daarom van te voren altijd ter plekke kijken", zegt Patrick Kops. Vakwerk leveren is een uitgangspunt voor het bedrijf aan de Stationsweg. Men heeft een aantal timmerlieden in ei gen, vaste dienst, terwijl er daarnaast wordt gewerkt met een aantal vaste on deraannemers. Hierdoor kan tijdverlies tot een minimum beperkt.worden. Iede reen wil immers dat een verbouwing zo snel mogelijk achter de rug is! Door het ervaren personeel, meer kènnis en steeds beter wordend materiaal kan een bedrijf als dat van IJs Kops prima in spelen op de wensen van klanten. HEILOO - De winter komt er aan. De tijd waarin de mens gezelligheid zoekt in de huiselijke sfeer. Bent u toe aan iets nieuws of wilt u gewoon eens wat an ders? Loop dan weer eens binnen bij de Pauwenhof. Sjaak en Elly Dalenberg staan met hun medewerkers klaar om u hun nieuwe meubelen, gordijnen, tapijten en woon decoraties te tonen. De collectie is uitge breid met enkele stuks antiek. De warme kleuren van de nieuwe stoffen zullen u de winter doen vergeten. Graag dient men u van advies, eventueel door vooraf bij u thuis de situatie te ko men bekijken. Van dinsdag tot en met zaterdag bent u van harte welkom in modelwoning De Pauwenhof, Kanaal- weg 19, Heiloo. HEILOO - Je merkt het direct als je een woning binnenkomt: het tocht, het is te warm of te koud of precies de goede temperatuur. Je voelt je er prettig bij of juist niet. Maar voor het plezier van wo nen is het zeer belangrijk dat de verwar ming in een woning goed functioneert. Dat vindt zeker de heer Jaap Zoon al vele jaren actief in de techniek, aanleg en het onderhoud van verwarmings systemen, de centrale verwarming in het bijzonder. „Het gaat erom dat de warmte op de juiste manier en op de beste plaats in de kamer komt. Als het tocht langs de vloer zit je toch bepaald niet lekker", zegt Zoon. Tocht ontstaat door het cir culeren van warme en koude lucht. De kou ontstaat langs de wanden van een woning. Vandaar dat maatregelen als muurisolatie en dubbel glas veel worden toegepast: minder kou daar betekent immers ook minder verwarmen en dus minder kosten. Overigens zitten de fabrikanten van ver warmingen niet stil. De introductie van de hoog rendement-ketel (met een subsi die van de overheid aan te schaffen) be tekende een enorme verbetering voor de consument, die aanmerkelijk minder geld kwijt was en is voor stookkosten. Het aanbrengen van een efficiënte cv- installatie is één van de specialiteiten van Zoon Centrale Verwarmingen. Ze- ip a*> wat oudere woningen, om schakelen van gevelkachels naar een cv, komt het erop aan om op de juiste plaatsen de juiste radiatoren te in stalleren. „Je moet vaak voor elke woning een an dere oplossing zoeken, dat is voor een leek moeilijk", zegt Zoon. „Bovendien is het verkeerde zuinigheid om zomaar zelf te installeren. Er worden makkelijk fouten gemaakt". Informatie over cv-installaties is na tuurlijk verkrijgbaar bij de firma Zoon. Ook verzorgt net gasbedrijf documenta tie. Maar wat u ook van plan bent op dit gebied: ga eerst eens langs een vakman voor advies.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 16