limmen Onderscheidingen in Akersloot UITKIJKPOST 16 OKTOBER 1991 Akersloot Speelgoedbeurs in Limmen Wereldwinkel Limmen Akersloot op z'n kop door muziekfestival Plaats bollenschuur nog steeds niet zeker Nationaal Jeugdfonds helpt Scouting Limmen De Vrijheid Burgerlijke stand gemeente Akersloot WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. Kerstpakkettenactie voor Joegoslavische vluchtelingen Van Oostrom wint pol- dertrimloop Egypte-avond in Vredeburg Burgerlijke stand gemeente Limmen Limmer Gemeenschap ziet gemeentehuis liever in Vredeburg Politieberichten Schaken in Limmen Lezing over vulkanisme P.L.V. en K.V.G. Volleybal stratentoernooi Kledinginzameling voor mensen in nood Scouting Limmen helpt Unicef Conquista Nieuws T.T.V. Limmen Collecte Nierstichting Dunking Limmen Programma in d'Enterij Trio Manke Nelis Amsterdamse avond. besluit De Dijk: de uitsmijter op zondaga vond in Akersloot. AKERSLOOT - Akersloot staat letter- lijk en figuurlijk op z'n kop voor het grote muziekfestival dat komende wee kend staat gepland in de enorme evene mentenhal, die op de parkeerplaats van de A.R.Z.V. zal verschijnen. De organi sator van dit hele muziekgebeuren, De Vriendschap, heeft er alles aan gedaan om dit spektakel vlekkeloos te laten ver lopen en is met een programma geko men waar iedere muziekliefhebber aan z'n trekken kan komen. De start op vrijdag 18 oktober wordt dan ook eentje van zwaar kaliber, want op deze avond zal het Amsterdamse le venslied door verschillende grote ar tiesten ten gehore worden gebracht. Grote namen komen we tegen deze avond, wat te denken van Koos Alberts, na zijn ongeluk toch weer er bovenop gekrabbelt en Koos heeft met zijn aller nieuwste plaat weer een hit van klasse. De spaarzame optredens van Koos Al berts worden nog steeds gekenmerkt door gezelligheid en het is ook niet zo verwonderlijk dat Koos nog steeds een van de meest gevraagde artiesten is. Naast Koos Alberts krijgen we deze avond onder andere De Mokummers, de nieuwe ster van dit moment Dries Roelvinck, Imca Marina, Renee de Haan en als klapstuk van deze avond de volkszanger bij uitstek Manke Nelis. Normaal gesproken krijg je Nelis niet meer op de planken en had hij z'n afsc heid al gevierd, maar ook Nelis heeft met Akersloot een bijzonder band, waardoor hij bereid bleek ook dit festi val op te luisteren samen met zijn maten Eddy Hornman en Huib Eikelboom. De muzikale omlijsting deze avond is in handen van het bekende trio Penthouse. Deze avond zullen er een groot aantal zitplaatsen worden gecreeërd; wie het eerst komt.... Zaterdag 19 oktober staat volledig in het teken van het grote afscheidsconcert van drummer Jitse Bijpost van de for matie Shoreline. Na een periode van 25 jaar hangt Jitse de drumstokken aan de wilgen en heeft hij besloten om zijn lang geplande wereldreis nu eindelijk te gaan uitvoeren. Door middel van dit geweldi ge afscheidsconcert wil hij graag al die trouwe fans van de afgelopen jaren nog eenmaal zien en de hand schudden. Dit concert belooft een fantastisch spekta kel te worden en Jitse zelf staat nu al met kippevel als hij bedenkt dat num mers als "Never Walk Alone" door ruim vierduizend mensen massaal wor den meegezongen. De allerlaatste dag van dit muziekspek takel is gereserveerd voor Neerlands po pulairste formatie van dit moment De Dijk. Zij zullen op zondagavond Aker sloot op haar grondvesten doen trillen en samen met hun supportact Desire zal het optreden van De Dijk uitgroeien tot een absoluut hoogtepunt. De aanvangstijden zijn als volgt: voor vrijdag is dat 19.30 uur, gezien het grote aantal artiesten dat voor het voetlicht komt deze avond; voor zaterdag ook 19.30 uur en voor zondag 18.00 uur. De eerste twee avonden zal een groot aantal zitplaatsen worden gereeërd en gardero be en toiletten zijn in ruime mate aan wezig. Kaartjes zijn op de bekende adressen verkrijgbaar en tevens 's avonds aan de zaal. LIMMEN - Het eerste plan om de bol lenschuur, behorende bij de nieuw aan te leggen Hortus Bulborum, tussen Ons Huis en de Ned. Hervormde Kerk te plaatsen werd van de hand gewezen. Het tweede plan, de bollenschuur achter Ons Huis te plaatsen, op de Torencroff, tegen Winder aan, is een stuk duurder. Extra kosten hiervoor zijn zo'n dikke 150.000. De raad ging donderdaga vond akkoord om 75.000 van dit be drag beschikbaar te stellen. Het resterende bedrag is voor rekening van de Hortus Bulborum. Toch staat nog steeds niet vast waar de bollenschuur nu precies komt. Volgens wethouder A. van Noord was overeenstemming be reikt met het bestuur van de Hortus Bulborum. Een dag voor de raadsverga dering hadden de raadsleden echter een brief ontvangen waarin stond dat de Hortus Bulborum niet over de nodige financiële middelen beschikt. A. Hes, van de Limmer Gemeenschap zei: ,,Er is nu al lang genoeg gepraat over de Hortus, er moet nu zo snel mogelijk ge bouwd worden en wel op de eerste loka- tie". Ook C.Kroone VVD was het hier mee eens: „We hebben de Torencroft veel te hard nodig voor de bollen wissel teelt, daarom hier geen bollenschuur, maar terug naar het eerste plan". Burgemeester Huisman reageerde hier op: ,,Wij zijn nog niet in de gelegenheid geweest, de brief te lezen, laat staan er een oordeel over te geven. Er is één ding essentieel, dat de Hortus naar Limmen komt, met de intentie de kwaliteit te be vorderen". Mevrouw Maréchal reageer de nogal fel: „D&t we er nu niet uitkomen is niet de schuld van de raad, maar van het bestuur van de Hortus Bulborum". De heer Kroone wees er nog op dat het museum en de Stichting Oud Limmen straks ook hun aantal vierkante meters nodig hebben. ,,Het voltallige bestuur van de Hortus moet zich zo spoedig mogelijk unaniem uit spreken". De heer Pepping CDA vroeg of het ex tra dat eventueel nodig is en waaraan ook het museum gekoppeld is, moet worden terug bétaald als het museum er eventueel niet zou komen. Burge meester Huisman kon hem op dit punt geruststellen. Haast om tot een besluit te komen is geboden, de bollen moeten nodig de grond in! LIMMEN - Het NJF, in de volksmond beter bekend als Jantje Beton, heeft Scouting Limmen een belangrijke bij drage geschonken voor de nieuwbouw van hun clubhuis. Dit is natuurlijk weer een mooie financiële injectie, die de bouw bevordert. Het NJF steunt vele verenigingen en jeugdclubs. Nu dus de Limmer scouting-vereniging. Misschien voor u weer een reden om dit jaar Jantje Beton te steunen als dit in uw mogelijk heden ligt. Want door uw steun, steu nen zij ons AKERSLOOT - De wethouders G. Groot (rechts) en J. Terluin ontvin gen vorige week donderdag, na afloop van de raadsvergadering, een zil veren erepenning van de gemeente Akersloot. Beiden waren 25 jaar raadslid. Burgemeester Cornelisse middendankte de beide raadsleden voor hun jarenlange grote inzet. AKERSLOOT - Overleden: Margrieta P. van der Laan, e.v. Koning. Ondertrouwd: F.P. Zijp en A.G.A. Konijn. Gehuwd: S.J. Bleeker en A. de Groot; M.C.C. Twaalfhoven en W. van de Veer. HEILOO - De stichting Kerk in Nood organiseert eind oktober/begin novem ber een kerstpakkettenactie voor Joe goslavische vluchtelingen, die gevlucht zijn naar andere delen van Joegoslavië of naar bijvoorbeeld Hongarije. In het kader van deze landelijke actie wordt uw medewerking aan deze le vensmiddelenactie mee te doen. U kunt dat doen door zelf een pakket van maxi maal 5 kg samen te stellen, met bijvoor beeld meel, macaroni, rijst, suiker, thee, koffie, cacao, gedroogd fruit, conserven in blik. Tussen 28 oktober en 8 november kunt u deze kerstpakketten op het verzameladres bij de fam. G. Nieuweboer, Bayershoffweg 66 Heiloo, tel. 072-333655, afgeven. In de tweede week van november wor den deze kerstpakketten opgehaald. Het transport naar Joegoslavië zelf is gep land in de derde week. Wij hopen dat velen van u aan deze oproep gehoorge- ven. Uw steun is daarbij onontbeerlijk. Ook al zou binnenkort een einde aan de burgeroorlog komen, dan nog zullen ve le tienduizenden steun van buitenaf no dig hebben. Voor uw medewerking aan deze actie wordt u bij voorbaat bedankt door de Stichting Kerk in Nood. AKERSLOOT - De poldertrimloop op zondag 13 oktober, georganiseerd door de handbalvereniging Meervogels '60 werd gewonnen door Tom van Ooste- rom op de 14 km, door Kees Sijm op de 8 km en door Erik Ruijs op de 4 km. Ondanks het slechte weer verkozen 127 trimmers dit weekend in Akersloot deel te nemen aan de poldertrimloop. De volledige uitslagen zijn: 4 km: le Er ik Ruijs 14 min 20 sec., 2e Leon Veldt 15 min. 30 sec., le veteraan 15 min. 38 sec., 3e Theo Velseboer 15 min 38 sec., le dame Kirsten Stoffers 17 min 27 sec,, le jeugd Mathijs de Bruin. 8 km: le Kees Sijm 28 min 35 sec., 2e Bob Bruschke 28 min 57 sec., 3e Jody Tesselaar 29 min 10 sec., le dames Cla- sien de Waard 36 min 43 sec., le vete raan 29 min 25 sec., Jan Slijkerman, le jeugd Bram de Waard 38 min 46 sec. 14 km: le Tom v. Oosterom 47 min 42 sec., 2e Marco Holterman 47 min 54 sec.,' le veteraan 50 min 12 sec., 3e Eric Nederhorst 50 min 12 sec., le dame Er na Hopman 59 min 12 sec. HEILOO - Op dinsdag 22 oktober is er in Vredeburg een dia-presentatie door de bekende Egypte-kenner J.J. Braken- hoff uit Oegstgeest, welke al meerdere malen in Limmen voor vele liefhebbers van de cultuur uit het oude Egypte boei ende lezingen hield. Op deze avond is het onderwerp "De vrouw in het Rijk der Farao's". Over het algemeen speel de de vrouw in het antieke Midden- Oosten een ondergeschikte rol. De oud- Egyptische cultuur vormt hierop een uitzondering; de rechtspositie van de vrouw stond gelijk met die van de man. Speciaal de moederfiguur was bijzonder populair. In beelden, reliëfs en schilde ringen werd zij talloze malen weergege ven. Ook in de godsdienst namen de godinnen een voorname plaats in, speci aal Isis. Tevoren plaatsen reserveren is mogelijk: tel. 02205-1456 (gemeentehuis Limmen). Aanvang 20.00 uur, entree 5,00. LIMMEN - Uitslagen van 9 oktober bij schietvereniging de Vrijheid in Limmen:' E klasse: 1. T. Vermolen 100, J. Drenth 99, C. Mooij 98; A-Klasse: R. Schaft 97, R. de Ruijter 96, C. S. Pepping 95; B-klasse: 1. Verzijlenberg 98, C. Onder water 96, W. Vaandrager 94; C-klasse: P. Walbeek 92, B. Meijer 92, J. Engel 87; D-klasse: M. Ehlhardt 97, J. Win der 90, J. Zonneveld 88. LIMMEN - Geboren: Eduardus Theo- dorus Franciscus, zoon van Martinus C.M. Admiraal en Johanna P.M. Was senaar. Els, dochter van Coenraad A. van Ballegoij en Catharina M. Broe- dersz. Britt, dochter van Klaas M. Beers en Karin Visser. Coen Cornelis, zoon van Adrianus J. Bijvoet en Gerda KraaijRoanne Daniëlle Maria, dochter van Rudolphus P. Bruin en Anna C.M. Koelman. Lisette Jacoba Geertruida Maria, dochter van Kornelis P.M. Droog en Jacoba Dekker. Suzanne Jo hanna, dochter van Henricus B.A. Nui- jens en Adriana M. Berkhout. LIMMEN - „Als het gemeentekantoor in de tuin van Vredeburg komt bespaart dat ruim twee miljoen gulden. Het nieu we gemeentehuis bouwen aan de Kerk- weg Noord kost heel veel geld" dat wa ren de woorden van de heer A. Hes LG. Zonder ook maar enige illusie te hebben dat de plannen nog zouden veranderen had de LG er toch behoefte aan hun be rekening aan college en gemeenteraad voor te rekenen. Al in juni stonden de overige frakties in een commissie vergadering achter het college voorstel om het nieuwe gemeen tehuis aan de Kerkweg Noord te situe ren. Hes wilde het agenda punt nu aanhouden tot de volgende raadsverga dering om met een goed onderbouwd verhaal te komen. Burgemeester Huis man antwoordde niet op het voorstel te kunnen ingaan, de architecten kunnen niet langer wachten. „Het is een gelo pen koers, u hebt het doek voor Vrede burg laten vallen. Toch hebben wij behoefte onze eigen visie te geven. Wij zijn bang dat Vredeburg als een molen steen om uw nek gaat hangen", aldus Hes. Na het voorlezen van de bereke ning kwam de Limmer Gemeenschap uit op een besparing van 2,5 miljoen gulden. Met zes stemmen voor en drie tegen werd het voorstel aan de Kerkweg Noord een nieuw gemeentehuis te bou wen aangenomen. LIMMEN - In de nacht van 7 op 8 okto ber werd er brand gesticht in een afval container aan de Rijksweg te Limmen. Daar er geen gevaar bestond voor overi ge panden werd de brandweer niet ge waarschuwd en brandde de container rustig uit. In den acht van 8 op 9 okt. werden er vanuit twee in aanbouw zijnde wonin gen aan de Gele Prins (nieuwbouw En- terij) onderdelen van CV ketels gestolen. Men kwam binnen door een achterdeur open te breken. Aan de Kapel weg werden op vrijdaga vond 11 oktober enkele coniferen kapot gemaakt, toen drie jongens in de tuin sprongen. Een korte zoekactie leverde geen resultaat meer op. Nadat een autobestuurder was opgeval len door zijn rijgedrag, bleek hij na con trole teveel alcoholhoudende drank gedronken te hebben. Tegen de 26-jarige inwoner uit Limmen zal proces-verbaal worden opgemaakt. Gevonden voorwerpen Ketting met kla vertje 4 als hanger en een zestal sleutels aan ring. Openingstijden politiebureau Limmen, maandagmorgen fèn 9.00-12.00 uur en donderdagmiddag van 14.00-17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. LIMMEN - Dat het zonder je dame op de 64 velden niks gedaan is, ondervon den in de 4e ronde-onderling de A- spelers K. Aafjes en G. de Graaf, die de zege dan ook respectievelijk aan A. Duijkersloot en J. Zentveld moesten overlaten. Een degelijke partij tussen T. Morcus en P. v.d. Heijdt, waarin laatst genoemde de kwaliteit veroverde, be wees dat zulks niet zonder meer met damewinst overeenkomst. De zeer ster ke loper van Morcus domineerde in het pionnenveld dermate over de toren van diens tegenstander dat Morcus de volle winst zelfs pakte. De overige uitslagen zijn: A.: N. Hageman-G. Hes 0-1; H. Druijven-A. Kaandorp 1-0; M. v.d. Himst-T. Schut 1-0; P. v. Buuren-J. Limmen 0-1; M. Limmen-G. Hafkamp 0£1. B: B. Dirkson-R. Morcus 0-1; H. Min-J. v.d. Vegte 1-0; R. v.d. Storm Jr.-N. Min 1-0; R. Lammers-E. hekkelman 1-0; G. Kaandorp-M. Zuurbier 0-1; W. Koenekoop-G. Pouw 1-0; R. Komen-O. Kaandorp 1-0; N. Admiraal-M. Briefjes 1-0; R. Hooijboer-P. Vessies 0-1. C.: M. Out-L. v.d. Eng 1-0; L. de Boer-C. Struijlaart 1-0; F. v.d. Vegte-B. de Wit remise. LIMMEN - Zaterag 26 oktober van 10.00 tot 11.30 uur is het weer zover. Peuterspeelzaal Klein Duimpje organi seert weer haar jaarlijkse speelgoed beurs. Dit jaar is zij echter grootser opgezet dan andere jaren. Vorig jaar was namelijk het meeste speelgoed bin nen een uur uitverkocht. Ook u kunt uw speelgoed, dat heel, schoon en functioneel is, bij ons inleve ren op vrijdag 25 oktober van 18.00 tot 21.00 uur. Breng het dan naar de peu terspeelzaal, Sportlaan 25 te Limmen. Hier wordt ook de beurs gehouden. Wilt u geen speelgoed inleveren tijdens de schooluren! Zoek uw zolder eens na of er niet iets voor onze beurs bij ligt. Het ruimt bij u lekker op, u krijgt er bo vendien een aardige vergoeding voor en u helpt onze peuterspeelzaam er mee, zodat wij weer spelmateriaal kunnen aanschaffen voor de peuters. Ook kunt u baby- en peuterartikelen in leveren, zoals fietszitjes, buggy's, cam pingbedjes, enzovoort. Geen kleding. Kinderwagens is de afgelopen jaren ge bleken, worden niet goed verkocht. Verder hebben we voor de kinderen een paar leuke attrakties en voor u staat de koffie klaar. LIMMEN - Vulkaanuitbarstingen blij ven de mens boeien. Menigmaal ver schijnen er dan ook beelden op journaal of in televisie documentaires. In april heeft Lia Vriend voor de SWOL (Stich ting Welzijn Ouderen Limmen) een le zing gehouden over het ontstaan van vulkanen in relatie met het schuiven van continenten, aardbevingen etc. in zijn algemeenheid. Er werden veel vragen beantwoord, maar er bleven er ook nog veel liggen, want het één roept het ander weer op. Besloten werd toen om een tweede lezing te organiseren en dan meer in detail te treden. Aan de hand van dia's zal worden uitgelegd wat er in op een vulkaan zoal gebeurt. Ook zullen er voorbeelden van vulkanisch gesteente getoond worden. Het verhaal zal zoda nig gebracht worden, dat het geen pro bleem is als de vorige lezing niet is bijgewoond. Een ieder, die geïnteresseerd is, oud en jong, is van harte welkom op dinsdag 22 oktober om 14.00 uur in de Wollewei in Limmen. Entree 2,00, koffie gratis. LIMMEN - Het bestuur van de Platte landsvrouwen en dat van het Katholiek Vrouwen Gilde hebben weer een geza menlijke avond georganiseerd en wel op woensdag 23 oktober in het parochie huis te Limmen. Uitgenodigd is de groep Octavia uit Anna Paulowna, die een muzikale avond zullen verzorgen. Een ieder, die belangstelling heeft, is welkom. Voor niet-leden is de entree prijs 7,50. De avond zal om 20.00 uur beginnen. LIMMEN - In de periode van half okto ber tot half november vindt een actie van Max Havelaar plaats, onder het motto: Wie bezoekt de koffievelden van de kleine boeren? De consument vindt in deze periode in de wereldwinkeld op alle pakken met het Max havelaar Keur merk een gele sticker, waarop vermeld staat hoe men in aanmerking kan ko men voor een reis naar de koffievelden in de Dominicaanse Republiek. De reis zal voornamelijk een informatief karak ter hebben. Voor de Max Havelaar koffie betaalt de consument aan de boeren een prijs die ver boven de wereldmarktprijs ligt. Dat is geen luxe, dat is een zaak van eerlijke handel .De koffieboer heeft deze prijs nodig als minimuum-inkomen. De extra meerprijs die de boeren ontvangen, wordt in coöperatieverband geïn vesteerd in de aanschaf van nieuwe ge reedschappen, training in bijvoorbeeld biologische verbouw of de aanleg van een weg om de koffie te kunnen ver voeren. De reis naar de Dominicaanse Repu bliek is een unieke gelegenheid voor de Nederlandse koffiedrinker om kennis te maken met de koffieboeren in de Derde Wereld. De aankoop van drie pakken koffie met het Max Havelaar Keurmerk uit de Wereldwinkel en het verzinnen van een originele slagzin zijn voldoende om voor de reis in aanmerking te ko men. Onze winkel vindt u aan de Dus- seldorperweg vóór de kaasfabriek. Openingstijden: vrijdag 14.00-17.00 uur en zaterdag van 10.00-14.00 uur. LIMMEN - Zondag 27 oktober vanaf 12.00 uur is er weer een groots volley balspektakel in d'Enterij in Limmen. Die dag wordt het jaarlijkse vrienden- familie-starten-toernooi georganiseerd door Oranje Wit. Dit toernooi is be doeld voor al die mensen, die eens lek ker willen volleyballen met een zestal kennissen of met de omwonende buurtjes. Voorgaande jaren is dit toernooi een groot succes gebeleken en niets staat een zelfde lot volgende week zondag in de weg. Oranje Wit heeft geprobeerd om het de mensen weer naar de zin te maken, iets wat niet zou kunnen overigens zonder de medewerking van enkele sponsors. Hierdoor kan elk deelnemend team re kenen op een lekkere prijs. Op dit mo ment zijn er al bijna twintig teams ingeschreven, maar er is nog ruimte voor enkele ploegen, mits men er snel bij is. Opgeven kan bij Matthé Mooij (02205-3054) of bij Alex Stuifbergen (02205-1706). U bent verzekerd van een gezellige en sportieve zondagmiddag. De enige eisen die aan de samenstelling van elk team gesteld worden is dat er minimaal twee dames en maximaal twee NeVoBo-spelende leden mee mogen doen. De kosten voor deelname bedra gen 17,50 per team. LIMMEN - De gebruikelijke inzameling van gedragen kleding voor de Stichting Mensen in Noord uit Den Bosch georga niseerd door de Plattelands Vrouwen en het R.K. Vrouwengilde zal plaats vin den op 24, 25 en 26 oktober. Bij de vol gende adressen kunt u de kleding brengen: Fa. Punt, Rijksweg 115; Mevr. Revers, Dusseldorperweg 118; Mevr. Neelen, Kapelweg 15. Wilt u de kleding aanbieden in gesloten plastic vuilniszakken? Mensen in Nood vraagt goede en nog draagbare kleding en schoeisel, dekens, lakens en gor dijnstoffen. (Geen lompen of kapotte schoenen). De ingezamelde kleding komt op twee manieren ten goede aan de armsten in de derde wereld. Een beperkt deel van de kleding wordt, indien nodig, als di recte kledinghulp, verzonden naar men sen in rampgebieden of vluchtelingen kampen. Het merendeel wordt verkocht aan kledingsorteerbedrijven. Hierdoor kan Mensen in Nood, jaarlijks voor ca. anderhalf miljoen gulden, projecten on dersteunen voor de armsten in de Derde Wereld. Maar niet alleen de derde we reld profiteert van deze vorm van kle dinginzameling. Het is ook nog eens goed voor ons milieu: minder afval en minder kans op milieuvervuiling. Het werk van de Stichting mensen in Nood wordt financieel mogelijk ge maakt door zo'n 250.000 trouwe dona teurs. Door hun geldelijke steun, en door de opbrengst van de verkochte kle ding kan de stichting jaarlijks bijna 1500 hulpaanvragen van overal ter we reld, tot een bedrag van ca. 50 miljoen gulden, ondersteunen. Opgericht in 1914, heeft Mensen in Nood een grote ervaring in hulpverlening en is ze in staat om de hulp ook daadwerkelijk aan de armste mensen te besteden voor wie de hulp bedoeld is. t Uit een onderzoek van het Centraal Bu reau Fondsenwerving bleek onlangs dat de kledingactie van Mensen in Nood het hoogste rendement haalt uit elke kilo in gezamelde kleding. Dit kan alleen dank zij de belangeloze inzet van de vele duizenden vrijwilligers. Dus ook op u wordt weer gerekend. LIMMEN - In de week van 20 tot 26 ok tober is de landelijke actie van Unicef Kinderen. Scouting Limmen wil hieraan graag zijn medewerking verlenen door in die week huis aan huis de machti gingskaarten op te halen, die u in uw omroepgids kan vinden. Scouting Lim men wil zo eens aandacht schenken aan de arme kinderen in de hele wereld, en eens iets minder aan hun eigen spel en nieuwbouwperikelen. De actie wordt te vens ondersteund door radio en tv uit zendingen. Laat de scoutingsleden en dus ook de Unicef niet in de kou stan, en geef de machtigingskaarten mee. LIMMEN - Eindelijk is het dan weer zover voor de scholieren: het is her fstvakantie. En ook in deze vakantie zit ten de medewerkers van Conquista niet stil, want het komende weekend is er weer een hoop te doen en ook vanavond (woensdag) is voor de tieners een belan grijke avond. Want vanavond is er een film voor de tieners. En niet zomaar een film, want we gaan kijken naar de film 'Rocky V'. Zoals iedereen wel weet is dit een van de beroemde boksfilms van Sylvester Stallone. En dan nu het komende weekend. Ko mende vrijdagavond zijn we weer ge woon geopend. Deze avond is voor alle jongeren van Limmen en omstreken. Zaterdagochtend kunnen de kinderen van 4 tot 7 jaar gaan kijken naar een leuke videofilm. Welke videofilm dit wordt houden we nog even geheim. Zaterdagavond is het tijd om eens spor tief bezig te zijn in Conquista. Deze avond wordt er een tafeltenniscompeti- tie gehouden voor de tieners van 12 tot en met 16 jaar. De entree is maar 1,00 en er zijn leuke prijzen te winnen. En wat winnen betreft kun je dit wee kend niet stuk in Conquista, want zon dag is er een klaverjasdrive voor de jongeren vanaf 16 jaar en ook daar wor den weer verscheidene leuke prijzen weggegeven. LIMMEN - In de laatste thuiswedstrijd voor de herfstvakantie bleef het eerste seniorenteam van de Limmers weer on verslagen: een fraaie 7-3 overwinning op V.V.W. 3 bracht ze nog steviger aan de top van de ranglijst. Na een sterke start en een vakkundig dubbel stond het 4-0, voordat de Wervers iets konden te rugdoen: even een verlies van concen tratie en het was 4-2, maar daarna lieten de mannen van TTVL niets meer aan het toeval over en scoorden elk twee overwinningen in de enkelspelen. Het tweede was ditmaal dicht bij een overwinning, of tenminste een ge lijkspel tegen DisnieRats 7, maar waar Jaap wél tweemaal won, wisten Wim en cor hem nog niet geheel te volgen en boekten elk maar één winstpartij. Om dat ook het dubbel in drie games nipt verloren ging, kwamen ze niet verder dan een 4-6 nederlaag; maar de vooruit gang is merkbaar. Ook jeugdteam 1 blijft een goede in druk maken en gaat fiks door met ruime winstpartijen. Hoewel Desmond in de wedstrijd tegen De Roemer 1 zijn on geslagen status kwijtraakte door een ne derlaag in zijn eerste enkelspel, speelden Etienne Kramer en vooral Martijn Krom in deze partij ook zó sterk dat een mooie 7-3 overwinning niet eens geflat teerd, kon worden genoemd. Vóór het einde van de komende maand weten we hoe de vaandeldragers het ver volg van de najaarscompetitie hebben doorstaan en of de gedane voorspellin gen van kampioenschappen terecht bleken. LIMMEN - De collecte van de Nier stichting (zuiver omdat het moet!), die in de week van 21 t/m 28 september is gehouden, heeft in Limmen 3821,60, opgebracht, ruim 200,00 meer dan vorig jaar. Dankzij deze collecte kan veel gedaan worden aan wetenschappe lijk onderzoek, voorlichting en activitei ten voor chronische nierpatiënten. Hartelijk dank, aan alle gevers en aan alle collectanten. LIMMEN - De mogelijkheden om lid te worden van een basketbalvereniging in Limmen zijn nu groter dan ooit. Een meisjesteam en twee herenteams zijn al tijd al vertegenwoordigd geweest, maar met een paar nieuwe leden kunnen we binnenkort misschien ook een dames- en een jongensteam vormen. Voor beide teams hebben zich al enkele mensen op gegeven, maar om competitie te kunnen spelen, zijn minimaal zes personen no dig. Dat betekent dat voor elk team nog twee a drie enthousiastelingen voldoen de zijn, maar meer mag natuurlijk ook. Er is zelfs al iemand die training wil gaan geven. Als je (u) denkt dat is wel iets voor mij, bel dan in Limmen tel. nr. 2319. Er was vorig weekend maar één team dat competitie speelde; Heren 2 diende in Beverwijk Racing H.S.Y 7 te vers laan. Dat dit in het hol van de leeuw niet zo gemakkelijk is, bleek al gauw. Som migen vonden de scheidsrechters niet goed genoeg, anderen vonden de zaal te warm en de bal leek maar nooit door de ring te willen. Maar toch: was in de rust de achterstand nog 12 punten, uiteinde lijk was het verschil teruggebracht tot 4, 44-40 voor de Wij kers. Zaalvoetbal K.N.V.B. Vrijdag 18 oktober: Tervoort-Vrone 19.00 van Beek-Diamond Breaks 19.50 MCA-Home Center 20.50 ZVA/de Wereld-Voem Voem 21.40 De Vrije Vogels 22.30 Maandag 21 oktober: P.V. Hooge Huys-Unil Motoroils 19.00 Intercity '90-Loodg.bedr.Wil 19.50 Jong Holland-Broekman Makela 20.40 D'Enterij-G.G.O. 21.30 D'Enterij-A.Z.V. Kaandorp 22.20 Basketbal Zaterdag 19 oktober: Dunking Limmen-Lisse kad. meisjes 15i 5 Dunking Limmen-Hillegom heren 1 16.30 Dunking Limmen-L.C. Players heren 2 17.45 Volleybal Dinsdag 22 oktober Oranje Wit-de Schulp dames 20.10 Oranje Wit-VVO, dames 20.10 Hinksport-Effect, dames 20.10 Oranje Wit-Relay, dames 21.20 Effect-EMMdames 2120 Oranje Wit-Dinto dames 21.20 Er is deze week geen sportinstuif 55- plus op donderdag. Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerkweg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis N oord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw, Midden weg 26a, 1906 AR Limmen. Spreekuur ma. t/m vrij. van 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedgevallen en in het weekend: tel. 072-126482 (alarm nummer). Uitleenmagazijn: Middenweg 26a, 1906 AR Limmen. Openingstijden: ma., wo. en vrij. van 17.30-18.00 uur, tel. 02205-1250. Diëtist: lidmaatschap van Interkruis Noord-Kennemerland is noodzakelijk. Afspraken via tel. 072-199222. Kraamverzorging: Gasthuisstraat 2, Postbus 67, 1800 AB Alkmaar. Ma. t/m vrij. van 8.00-17.00 uur, tel. 072-199222; na 17.00 uur en in het wee kend, tel. 072-145454. Gemeente Limmen Openingstijden gemeentesecretarie: 9.00-12.00 uur (en woensdagmiddag tussen 15.30 en 17.30 uur voor het afha len van rijbewijzen en paspoorten) Het gemeentehuis is tijdens kantooruren te lefonisch bereikbaar onder nummer (02205-)1456. Voor de dienst gemeentewerken gelden dezelfde tijden. Voor grof vuil: 072-413533. De wethouders kunt u spreken tijdens de inloopspreekuren op dinsdagavond tussen 19.00 en 20.00 uur in het gemeen tehuis. De burgemeester slechts na tele fonische afspraak. De afdeling sociale zaken is in ieder ge val bemand op maandag- en donderda gochtend tussen 9.00 en 12.00 uur. Door de geringe personeelsbezetting kan zij op andere dagen wel eens geslo ten zijn. Gezinsverzorging Bejaardenhulp en Alpha-hulp Stichting Noord Kennemerland, Kan toor Heiloo: Wester weg 294. Spreekuur dagelijks: 8.30-9.30 uur. Voor aanvra gen om hulp, bel het centrale tel.nr.: 072-127066. Dit is bereikbaar van 8.30-17.00 uur. Indien u na kantoortijd of in het weekend dringend hulp nodig heeft, bel dan de bereikbaarheidsdienst: 072-156400. Openbare Bibliotheek Kapelweg 6 te Limmen Openingstijden: maandag 14.30-17.00/19.00-20.30 uur; woensdag 14.00-17.00 uur; vrijdag 14.30-20.30 uur. Dierenarts Castricum/Limmen De kleine huisdierenpraktijk van de die renartsen H. Wolters en mw. S. Asyee, De Loet 182, Castricum, is bereikbaar via tel. 02518-54345. Zaterdag spree kuur van 13.00-14.00 uur en volgens te lefonische afspraak. Dierenartspraktijk A. van Lohuizen, J. Borsje en Ph.K.H. Juch, Dotterbloem 7, Castricum, tel. 02518-55910. Tijdens de weekenddienst wordt u eventueel au tomatisch doorgeschakeld. Behandeling kleine huisdieren na tel. afspraak. Dierenarts Limmen Dr. Schaap en Dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 02205-2583 (Rijksweg 104, Limmen). Spreekuur maandag tot en met vrijdag van 13.30-14.30 uur en vol gens telefonische afspraak. Stichting Welzijn Ouderen Limmen Secr.: mw. E.Th.H. Rodenhuis- Janssen, Kerkweg 47, 1906 AV Lim men, tel. 02205-1410. Zwangerschapsgymnastiek Voor zwangerschaps- en nabevallings- gymnastiek: Ellen van der Dussen, tel. 2126. Verloskundige Limmen M.C.G. Groot-Valkering, Hoogeweg 72, Heiloo. Spreekuur na tel. afspraak (02205-2635). Telefooncirkels Telefooncirkels Limmen: mw. W. Sege- rius, coördinatrice, tel. 1772. Welfare Limmen Inlichtingen: mw. Boersen, Visweg 46, tel. 2483. Parochie H. Cornelius Limmen Pastoor: P. Ruiter, Dusseldorperweg 74, tel. 1275. Spreekuur: dinsdag en donderdag 18.00-19.00 uur, woensdag 9.30-10.30 uur. Pastoraal werkster: mw. H.G.M. Boo- mars, Dusseldorperweg 72 (in de Pius), tel. 3793. (Privé: 02513-15563, tussen 18.00-19.00 uur). Spreekuur: donder dag van 13.00-14.00 uur. Banknummer parochie: 336400756; gi ronummer: 248524. Kerkbijdrage bank nummer: 336421400. Unie van Vrijwilligers (UW) Voorzitster: mw. T. Stroethoff-van Lieshout, Visweg 20. Inlichtingen (tuu- sen 18.00-19.00 uur): tel. 1398. Kinderopvang Voor aanmeldingen voor en informatie over het gastouderproject: mw. A. Vlietstra; zij is tijdens kantooruren be reikbaar onder nummer 072-332932. Oefentherapie Mensendieck Lia Kerssens-van de Bult, praktijka dres: Zuidkerkenlaan 21, 1906 AC Lim men, tel. 02205-2048 (b.g.g. 02510- 33480).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 12