Intra-tip... intrcrtuin NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN: O A.J. VOS "Vuur in de sneeuw" 3 Winterheiden HACHMANG H0Heweg 19 072-335085 C.V. KETEL NODIG H.R. V.R. RIOLERING HOGEDRUKREINIGING nCR bobden immm iw u*u 56e JAARGANG NO. 42-16 OKTOBER 1991 Grote rommelmarkt van muziekverenigingen Twee cursussen bij de Federatieve Vrouwenraad Fysio Heiloo geopend Jan Rot in De Buk FALKLANDTONEEL Het toneelspel PERGAMANO DEMONSTRATIE ZATERDAG 2 NOVEMBER van 13.00 - 17.00 uur Jazzsociëteit Heiloo Materie-schilderijen Willem KS bij Galerie Tholen Scouting Heiloo 'on the air' Babs Bannenberg exposeert in Amber Falkland Toneel met 'Vuur in de sneeuw' Bijeenkomsten Interkruis voor hartpatiënten Literair Jazz-café ZELDZAME COLLECTIE BERGENSE SCHOOL Else Berg Arnout Colrtot Dirk Filarski Leo Gestel Jan van Herwijnen Germ de Jong Harrie Kuyten Mommie Schwarz Matthieu Wiegman Piet van Wijngaerdt RENÉE SMITHUIS KUNSTHANDEL Stationsweg 83 - Heiloo Vr.-za.-zo. 14.00 - 18.00 uur OPENINGSTIJDEN maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Extra zware planten in rood, rose, en wit. Per stuk 3,75 Nu3voorJ Franse week in het Hoekstuk Vierhonderd Zandbergen bij elkaar INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 CI I A /VI Jltfl A M/V DAKDEKKER - LOODGIETER p VM* taxateur van ^aofoerènde_9°ederen' Alkmaar. iWINDER Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen: Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (072-331081) Kromme akker 36, 1723 BG Noord-Scharwoude. (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Alweer voor de zesde keer organiseren de muziekverenigingen Nij- enburg, Fanfare Showband Heiloo en het Heilooër Harmonie-orkest Caecilia een grote rommelmarkt in winkelcen trum 't Loo. Vrijdag 18 oktober van 9.00-21.00 uur en zaterdag 19 oktober van 9.00-17.00 uur staan over de diverse pleinen van 't Loo de stalletjes weer op gesteld. Half mei zijn de leden van de drie vere nigingen gestart met het ophalen van al lerlei, nog zeer goed bruikbare tweedehands goederen. Dankzij zij de medewerking van allen, die de muziek een warm hart toedragen, hebben we zoveel spullen opgehaald dat we ze nau welijks konden bergen. Maar daarmee zijn we er nog niet. De goederen moeten ook nog verkocht worden en daarbij is uw hulp onontbeerlijk. De rommelmarkt vormt voor de drie verenigingen een belangrijke bron van inkomsten. Inkomsten, welke hard no dig zijn voor het draaiende houden van de verenigingen. Een instrument kost al gauw een paar duizend gulden en ook een uniform is niet goedkoop. Tel daar bij de huur van de repetitieruimte, de vergoeding van de dirigent en de kosten verbonden aan de opleiding van jonge muzikanten en u begrijpt dat we de in komsten uit de rommelmarkt goed kun nen gebruiken. Gelukkig is er voor iedereen wat te vin den op de markt, zowel voor de toevalli ge passant, de pas op kamers wonende als voor een verwoede verzamelaar. Meubels, t.v.'s, radio's, aarde- en glas werk, speelgoed, huishoudelijke appa ratuur etc. Kortom te veel om op te noemen en het kan dan ook niet anders of er zit altijd wel iets tussen, wat u nog goed kunt gebruiken. Kom dus naar het winkelcentrum 't Loo op 18 en 19 okto ber. U doet er niet alleen de muziekvere nigingen een groot plezier mee, maar ook uzelf. HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo organiseert als afsluiting van het cursusjaar 1991 twee kortduren de cursussen. De eerste cursus bestaat uit twee lezingen door Mw. Drs. E. Jel- lema, kunsthistorica. Data: woensdag 30 oktober en woensdag 6 november. Plaats: Open Huis Heiloo. Aanvang rond 9.15 uur tot ongeveer 11.30 uur. In deze lezingen komt kunst in vele fa cetten - bezien vanuit de vrouw - aan de orde. Er zal ondermeer gebruik worden gemaakt van dia's. De eerste lezing heeft als titel "Van oervrouw tot huis vrouw", de tweede lezing is getiteld "Barbara Hepworth, een beeldhouw ster". Er zal o.a. worden ingegaan op vragen als: wat is "typisch" vrouwen kunst, bestaat er verschil tussen "mannen- en vrouwenkunst". De kosten voor deze lezingen bedragen 10,00 met mogelijk een klein bedrag voor materiaalkosten. De tweede cursus bestaat uit drie bijeen komsten, verzorgd door Mw. Judy van Emmerik, schrijfster (o.a. van "Er moet nodig eens gelucht worden" en "De geest van het borstbeeld"). Data: donderdag 14, 21 en 28 november van 9.15 - 11.30 uur, eveneens in Het Open Huis. De eerste lezing gaat over "feminisme, mythologie en raadsels". Hierbij zal worden ingegaan op het verre verleden en op de mythen waarin vrouwen een belangrijke en sterke rol speelden. Daarbij zullen lijnen worden doorge trokken naar het heden. De tweede le zing gaat over de herkomst en ontwik keling van proza en poezie en is getiteld "proza en poezie, twee zussen of een ee neiige tweeling". De derde lezing gaat over Picasso als bekend schilder van vrouwen en is getiteld "Picasso en zijn vrouwbeeld: het mooiste schilderij, mijn lieveling, ben jij". In de^e lezingencyclus wordt gebruik gemaakt van afbeeldingen en van vondsten uit de archeologie. De kosten bedragen 15,00 plus materiaalkosten. Naast informatie en kennisoverdracht is er uiteraard in beide cursussen de moge lijkheid tot discussie. Alle bijeenkomsten zijn - zoals u van de Federatieve Vrouwenraad Heiloo mag verwachten, op hoog niveau, toeganke lijk voor alle vrouwen, en emancipatori sche van karakter. Wij kunnen deze cursussen goedkoop aanbieden dankzij gemeentelijke subsidie. U kunt zich op geven voor elke cursus apart of voor beide cursussen als totaalpakket bij Mevr. Driest, tel. 331842, of bij Mevr. Van der Neut, tel. 333043. Wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg opende samen met Erika, Alieke en Frits de nieuwe praktijkruimte. HEILOO - Wethouder A. A. M. Wil- lemse-v.d. Ploeg opende aan het Slim- pad 16a de nieuwe praktijk van de fami lie Schefferlie. Zo is het laatste plekje van de oude school 't Kieftenest nu ook bezet. ,,De invulling' van dit laatste stukje was niet eenvoudig, voor de één te groot en de ander te klein. Maar nu hebben we met de praktijk van de fami lie Schefferlie de juiste mensen gevon den. Passend in het geheel van maatschappelijke voorzieningen" aldus de wethouder. De heer Schefferlie is afkomstig uit Castricum waar hij deel uitmaakte van een groepspraktijk fysiotherapie. Toen de gelegenheid zich voordeed zich in Heiloo te kunnen vestigen werd deze kans met beide handen aangegrepen. Op het Slimpad is nu een zeer moderne praktijk gevestigd met de nieuwste ap paratuur. Er zijn ook nog 2 behandel- kabines. U kunt bij Fysio Heiloo terecht voor fysiotherapie, manuele therapie, sportrevalidatie en cyriax. Na het offi ciële gedeelte volgde er zeer drukke re ceptie en kreeg iedereen de kans deze moderne praktijk te bekijken. HEILOO - De titel van zijn theaterpro gramma "Jan Rot gaat nooit uit el kaar" behoeft de nodige uitleg. Jan Rot heeft zo zijn eigen denkwijze: een mens komt alleen op de wereld, sterft alleen en dus waarom zou je met 5 man op een podium gaan staan; "Jan Rot gaat nooit uit elkaar". Verdere uitleg hiero ver zal hij in zijn programma wel naar voren brengen. Zingen kan hij, daar waren we met z'n allen weL van overtuigd. Liedjes als "Manuela" en "Een man mag niet hui len" zijn van zijn hand en "Counting sheep" heeft op bescheiden hoogte in de hitparades gestaan. Maar het theater, dat is toch altijd wat anders. Jan Rot twijfelde dan ook aan zichzelf, wat dat betreft, ondanks dat veel mensen hem toeriepen: "Je moet het theater in!" Uit de praktijk is gebleken, dat alle zor gen voor niets waren geweest. Critici waren diep onder de indruk van zijn prestaties, hoewel dat niet van doorslag gevende aard is voor het wel of niet sla gen, danwel goed zijn, van wat dan ook. Desondanks was het merendeel van het publiek verbluft door het emo tievolle en schaamteloos sentimele zin gen van Rot tijdens zijn voorstelling. Het mag duidelijk zijn: ook in zijn thea terprogramma staat muziek centraal. Rot brengt een rode draad door muziek van Anneke Grönloh, Corry en de Re kels, Doe Maar en de Tröckener Kecks en dat is al iets om halsreikend naar uit te zien. Hoe het ook zijn, Jan Rot is an ders op het podium van de Buk te be zichtigen voor de liefhebbers van theater en muziek op vrijdag 18 okto ber, aanvang 21.00 uur entree 5,00. van Sam Shepard 25 en 26 oktober. Aanvang: 20.15 uur. Entree: f 10,- Kaarten bij: Reisburo Holl. Int. Boekhandel Avis Boekhandel 't Hoekstuk Het Open Huis Eén uur voor aanvang aan de kassa theater De Beun. Kantoorvakhandel Ae Sc/tnifo&uf. Stationscentrum Heerenweg 140 Heiloo HEILOO - Laat het maar een 'Rainy day' zijn met 'Stormy weather' op zon dag 27 oktober. In de foyer van het open huis zit u goed. Warm en gezellig is het daar en aan de muziek wordt deze keer extra aandacht besteed. Er zijn twee solisten van formaat uitgenodigd: Simon Dekker - voor velen van u nog wel bekend uit de tijd dat hij veelvuldig in deze regio optrad, en nog steeds goed voor solide swing en sfeervolle ballads. Daarnaast een geweldenaar op gitaar: Jan de Jong, die de Djangc Reinhard- stijl tot in de perfectie beheerst. Dat be looft wat op 27 oktober in de foyer van het Open Huis, aanvang 15.00 uur. I Scouts van Rurik en Victorie doen mee aan Jamboree on the Air. Blue mistyvan Wim KS ('87). BERGEN - De materie-schilderijen van Willem K.S. beginnen landelijke be kendheid te krijgen. Tot twee jaar gele den beperkte de Heilooër beeldend kunstenaar zich tot maximaal één expo sitie per jaar en dan nog meestal "in de provincie". Sinds hij de beslommerin gen van een eigen bedrijf achter zich heeft gelaten en de rem op exposeren heeft losgegooid volgden exposities in het hele land: Noord wijk (de Leeuwen horst), Amsterdam (PAN), Schevenin- gen (Circustheater), Eindhoven (Contempo), Maastricht (Modern Art Fair) en Nijmegen (Val Montë). Het opvallende van de materieschilde rijen van Willem KS is dat ze zo uitzon derlijk zijn. Dit werk zie je niet vaak. Robuuste, vaak monumentale werken, vroeger veel in aardkleuren, maar de re cente kleuriger en lichter. Het zijn stuk voor stuk persoonlijkheden. Ook in de kleinere afmetingen. Willem KS schil dert landschappen, zonder landschap pen af te beelden. Hij geeft weer wat hij voelde in de woestijn, in de regenwou den, op het poolijs, maar ook in de ber gen van Wallis, van de Vogezen. In zijn openingswoord zei dhr. Johan Schilstra treffend: Willem KS vraagt veel van zich zelf, hij heeft alles voor zijn kunst over, hij vraagt echter ook veel van de toeschouwer. Van hem of haar wordt ook de inspanning gevraagd mee te voelen met de kunstenaar". Dat wordt geholpen door het verhaal achter het schilderij te horen. Van het dramati sche contact met een indiaanse chief, de ontmoetingen met de Nieuwzeelandse Maori's. Wie eenmaal dit mede-gevoel geproefd heeft, raakt niet uitgekeken en gaat steeds meer zien in deze materieschilde rijen. Dan kan hij toetreden tot de fer vente fanclub van Willem KS. Expositie bij Galerie Tholen, Ruïnelaan 3b te Ber gen tot 30 oktober (dinsdag t/m zater dag van 11.00 tot 17.00 uur). HEILOO - Na maandenlang vergaderen is dan nu alles geregeld voor de Jambo ree On The Air. De voorbereidingen zijn al in volle gang, en afgelopen zon dag hebben de leden van scouting Rurik en Victorie de eerste hand gelegd aan de met hout en touw gepionierde zendto- ren, die een hoogte zal moeten bereiken van 15 meter. Ook dit jaar staat de hijskraan van Winder Limmen op het terrein, en sa men met de antennes op de zendtoren moeten deze voor een optimale commu nicatie zorgen met zenders verspreid over de hele wereld. Volgens de plan ning zal alles op vrijdagavond 18 okto ber klaar zijn, want dan zal burgemees ter Schoof om 20.00 uur de opening ver richten van de Jota. Het bijzondere van deze Jota is dat scouting Heiloo dit jaar voor de tiendertiaal meedoet. Dit merkt als u zaterdag op de open dag komt, waar een extra feestelijke sfeer zal han gen. Op de fancy-fair kunt u aan talloze activiteiten deelnemen: zaklopen, blik- gooien, pannekoeken bakken, schmin ken, abseilen, maar ook kunt u van de speciale culinaire hoogstandjes genie ten, zoals van de Jota-burger, brandne telsoep, en een degelijke bak koffie of thee. Natuurlijk kan er ook een kijkje worden genomen bij het zendgebeuren, in de radiostudio, en alle andere activi teiten. Op deze wijze kunnen uw kinderen ook kennismaken met scouting-activiteiten, en meer informatie over het reilen en zeilen vindt u bij de PR-stand. De men sen van Scouting Heiloo zullen het hele weekend in touw zijn. Na de open dag heeft scouting Heiloo de taak om de Jota-cross voor ons district te organise ren. Dit houdt in dat de 12 deelnemende scoutinggroepen elk een team hebben die een twaalftal posten moet bezoeken verspreid over de regio, d.m.v. aanwij zingen via portofoons. Ook heeft elke groep een thuisteam die 30 vragen moet beantwoorden. Kom dus eens kijken op de open dag, u bent zaterdag 19 oktober welkom van 10.00-16.00 uur op het terrein van scou ting Rurik aan de Kistemaker 11 in Heiloo. LIMMEN - Babs Bannenberg-Wilms Flot uit Uitgeest was altijd al bezig met edelsmeden, maar studeerde pas op la tere leeftijd aan de Rietveld Academie, afdeling (edel)smeden en vormgeving (1983-1988). Na haar eindexamen kreeg zij een startstipendium van het Fonds Beeldende Kunstenaars. Sindsdien volg den exposities in Nederland o.a. in het Singermuseum te Laren en het Stedelijk Museum in Amsterdam, en over de hele wereld tijdens internationale biënnales, zoals die van Adelaide (Australië), La- val (Canada), Cincinnati (USA), Tokio (Japan) en Limoges (Frankrijk). Babs Bannenberg is een veelgevraagd gastdocente wegens haar specifieke ma nier van emailleren, een techniek met heel veel mogelijkheden. De vormge ving is een alles overheersend element in haar werk. Uitgaande van een bepaald motief werkt ze steeds verder totdat het motief bijna niet meer te herkennen is. Haar werk doet denken aan archeologi sche voorwerpen, na eeuwen opgegra ven, oervormen, zaaddozen of vissen. Ook maakt Babs Bannenberg heel bij zondere sieraden. De tentoonstelling van objecten van gesmeed koper en email is van 17 okto ber tot en met 9 november te zien bij Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen. Openingstijden: donderdag, vrijdag en zaterdag van 14.00-17.00 uur. De kunstenares is elke zaterdag (behalve op 26 oktober) zelf in de gale rie aanwezig. De tentoonstelling wordt officieel geopend op zaterdag 19 okto ber om 15.00 uifr door schilderes Ria Boerrigter. Dit en ander werk van Babs Barner- berg is te zien in Galerie Amber. Twee Flakland-acteurs in Vuur in de sneeuw HEILOO - Falkland Toneel brengt op vrijdag 25 en zaterdag 26 oktober het toneelspel "Vuur in de sneeuw" van Sam Shepard. Sam Shepard op 5 no vember 1943 geboren in Illinois als zoon van een Amerikaans legerofficier en op dit moment razend populair is als ac teur, toneel/scenarioschrijver en filmre gisseur. In ons land is hij vooral bekend door zijn films 'Paris-Tezas' en 'Far North'. Na een moeilijke, ongelukkige jeugd sluit Sam zich aan bij een reizend to neelgezelschap. Als hij succes als toneel schrijver krijgt, bevindt hij zich in een wereld van sex, drugs en rock and roll. Op dit moment verkeert hij in rustiger vaarwater en woont met zijn tweede vrouw, de actrice Jessica Lange, op een boerderij in het zuiden van de V.S. "Vuur in de sneeuw" gaat over de ver nietiging van het Amerikaanse gezin door deonmogelijkheid van man en vrouw om harmonieus samen te leven. Het stuk laat twee families zien. Jake is iemand die snel over de rooie gaat. Voor de zoveelste maal heeft hij zijn vrouw Lynn in elkaar geslagen. Hij be weert tegenover zijn broer Frankie dat hij haar ditmaal heeft vermoord. Fran kie gaat polshoogte nemen. Lynn blijkt nog in leven..... "Vuur in de sneeuw" is een toneelspel met drama, waarin ook de humor niet ontbreekt. Kaarten a 10,00, C.J.P. en 65+ en 7,50 zijn verkrijgbaar bij Reisburo Holland International, Boekhandel Avis, Boekhandel 't Hoekstuk, Het Open Huis en tevens één uur voor aan vang aan de kassa van theater De Beun, alle te Heiloo, inl. Connie Keijsper, 072-119737. ALKMAAR - Interkruis Noord-Kenne- merland start binnenkort een serie bij eenkomsten voor hartpatiënten en hun partners. De bijeenkomsten worden ge houden op 28 oktober, 11 en 25 novem ber en 9 december van 10.00-12.00 uur. Plaats: gebouw Interkruis Noord- Kennemerland, Gasthuisstraat 2 in het centrum van Alkmaar. Voor leden is de deelname gratis; niet-leden betalen 15,00. Hartpatiënten blijven na ontslag uit het ziekenhuis en/of na revalidatie vaak met veel vragen zitten over praktische zaken, die voortkomen uit bijvoorbeeld hun angst voor herhaling. Twee wijk verpleegkundigen leiden deze serieo bij eenkomsten. Ook een diëtist en een psycholoog werken mee, zodat onder-' werpen als voeding en omgaan met angst ook aan bod komen. Informatie en aanmelding via telefoon 072-199222. HEILOO - Voor het derde seizoen al weer organiseren Han Sondaar, Piet Veen en Klaas Koomen een literair jazz café. Mochten we in de voorgaande sei zoenen begroeten o.a. Nico Scheepma ker, Marjan Berk, Midas Dekkers en Appie Baantjer, nu, in de aankomende 'sombere maanden' komt wederom een aantal bekende en/of minder bekende schrijvers ons aangenaam bezighouden in de gezellige ambiance van de foyer van het Open Huis in Heiloo (boven winkelhof 't Loo). Omlijst door oorstrelende jazz-muziek van befaamde combo's wacht u dan een ontspannende zondagochtend. De eerste editie in het derde jaar is op zon dag 10 november, aanvang 10.30 uur. Peter Smit is de eerste 'schrijfgast', een verhalenschrijver bij uitstek. Het schrij ven van kinderboeken is hem niet vreemd. Zijn voordracht wordt geken schetst als komisch en autobiografisch: "..een mens mag tegenwoordig best wel eens meer lachen..", zegt hij. Het bekende Eastside-combo laat u we derom genieten van herkenbare soft- jazz melodieën van o.a. Gershwin, Je rome Kern, Rodgers, Mercer, Ellington enzovoort. Verder wijzen wij u ook nog op de dan aanwezige expositie van werkstukken door cursisten van de teken- en schilderlessen die Leo Verha gen onder auspiciën van het Nivon geeft in Heiloo. De kaartverkoop van het eerst volgende literaire jazz-café start op 24 oktober. Voor 7,50 per stuk inclusief een kopje koffie zijn de kaarten verkrijgbaar bij Boekhandel Avis (Stationsplein), Reis bureau Holland International (Raad- huisweg), Ria Giesbertz ('t Hoekstuk) en in de foyer van 't Open Huis. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 ÏÏEt 'SÖENE WARENHUIS heilOO (west) Vennewatersweg 15, tel. 072-332727 Ok! Geldig Wo Makelaar Taxateur o.g. Sypotheken °°P I Postbus 95.1850 AB Heiloo.Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor: Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES HEILOO - In de week van 22 tot en met 26 oktober organiseert winkelcentrum 't Hoekstuk een themaweek, waarbij Frankrijk centraal staat. Het centrum wordt in een Franse sfeer gebracht en er worden diverse activiteiten gehouden. Zo zullen tal van Franse produkten worden gepresenteerd en komt er even tueel een wijnproeverij. De gehele week is portrettekenares Ida Bisot aanwezig om uw portret te tekenen, wat tevens te koop is. Op vrijdag en zaterdag verzorgt kunst schilderes Marieke Troost diverse de monstraties. Op zaterdag zal het Eastside combo een optreden verzorgen met heerlijke Franse muziek. De (Mtkif/gtoC wordt gespeld Uw advertentie wordt gelezen Als klap op de vuurpijl is er voor de consumenten ook een leuke actie. Bij besteding van 10 gulden aan inkopen in 't Hoekstuk krijgt men gratis een lot, waarmee men kans maakt op een wee kend Parijs voor twee personen ter waarde van 500 gulden. Er zijn verder nog leuke tweede en derde prijzen. Al met al reden genoeg om tijdens de Fran se week een bezoekje te brengen aan winkelcentrum 't Hoekstuk. f - y -."V In de jaren tussen 1930 en 1940 is de Heilooër Zeeweg aangelegd. Op de foto ziet u enkele noeste werkers met kruiwagen en schop klaarstaan. Onder hen waarschijnlijk ook een telg van de familie Zandbergen. Wie kent de namen van deze personen en in welk jaar kan deze foto genomen zijn? Reacties kunt u sturen naar de redactie van de UitkijkpostRechte Hondsbosschelaan 22 (Postbus 68, 1850 AB) Heiloo. HEILOO - Het onderzoek-virus naar familiestambomen, heeft ook de huidi ge generatie van de Zandbergen besmet. Ruim IVi jaar geleden werd met het on derzoek begonnen en naar ruim 900 adressen werden brieven verzonden, waarin om nadere informatie werd ge vraagd. Ruim 600 antwoorden kwamen terug. Alleen al in de regio Heiloo wer den ongeveer 40 adressen geregistreerd, maar het grootste aantal werd gevonden in de oorspronkelijke omgeving in Zuid-Holland. Ook via officiële kana len werd onderzoek verricht en daarin kon men terugkeren tot het jaar 1540. Als gevolg hierop werd een familiedag georganiseerd welke zaterdag 12 okto ber in het plaatsje Rijnsburg plaats vond. Niet minder dan 400 personen waren hierbij aanwezig, o.a. uit Heiloo, allemaal voorzien van een verschillend gekleurd naamkaartje, hetgeen aan duidde de verschillende takken van de stamboom. Niet alleen uit Nederland maar ook vanuit Canada, Engeland en Duitsland waren de familieleden over gekomen in de leeftijdsgroep van 88 jaar tot 9 maanden. Lezingen en een tentoonstelling brach ten familieleden weer dicht bij elkaar. Vanuit Heiloo bleek zeifedat verwanten op een steenworp ifstdiKh-van elkaar wonen. In 1992 zal een boekwerk over het geslacht Zandbergen in de handel verschijnen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1