winkel-buurten Informatierubriek van de gemeente Heiloo HEILOO WÊkWÊÊÊÊm RETOUR Hinderwet Nieuwe bouwplannen Burgerlijke stahd Gemeente Heiloo Geboorten t/m 10 oktober 1991 Laura C. d.v.: Winder, Andreas J. en: Rood, Johanna M. Elders geboren Huwelijksaangifte t/m 10 oktober 1991 Huwelijken t/m 11 oktober Elders overleden: Inzenden teken- en kleurwedstrijd Ypestein kan nog! Voorbereidingsbesluiten WWÈTi' Politieregio Noord Holland noord houdt alcoholcampagne Surveillance controle Ongevalsbehandeling Grote controles Wilt u meer weten over de campagne? Nieuwe bouwplannen (Art. 19 Wet R.O.) Openbare verlichting: houd zicht op licht! Modeshow bij Alleman Modeman enorm sukses Haaruitval een inwendig probleem Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Sparen is populair Informatie-avond over vrijmetselarij UITKIJKPOST 16 OKTOBER 1991 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 15 oktober 1991 op de aanvragen van Kommer- Biopharm B.V. (AZ-1a) voor vergunning ingevolge de Hinderwet tot het in werking houden van een groothandel in diergeneesmiddelen c.a. aan de Handelsweg 28, alhier, alsmede van Germefa B.V. (AZ-64) tot het in werking houden van een bedrijf ter productie van fijn mechanische onderdelen in de metaal aan de Oosterzijweg 23, alhier, positief hebben beschikt onder 119 respectievelijk 82 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van 17 oktober tot en met 18 november 1991 elke werkdag vanaf 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op maandagavond 21 en 28 oktober en 4, 11 en 18 november 1991. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne staat tot en met 18 november 1991 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bezwaar in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afd. voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwverguning te verlenen: Arklaan 10, M.W.C. Las van Bennekom - vergroten woning. Holleweg 73, L. Steenhoek - verbouwen werkplaats en woning. Zeeweg 25, C. Zoon - vergroten woning. Het Zandstuk 7, J.M. Smit - verbouwen berging. De Wagenmaker, De Groot Beekman Beheer BV - bouw bedrijfsruimte. De ontvyerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 17 oktober 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1 1850 AA Heiloo. Hewina d.v.: Bakker, Klaas J. en: Oosterhof, Jitske Abraham z.v.: van Leeuwen, Wilhelmus I. en: van Puffelen, Clazina J. Sanne d.v.: Leegwater, Gerrit N. en: Ottenbros, Marion Kevin Q. z.v.: Mulder, Paul P. N. en: van der Lubbe, Irma E.A. Michelle d.v.: Duijker, Andreas en: Zandbergen, Anita M. Sophia L. d.v.: Zoon, Hendrikus K. en: de Backker, Angelique S.M. Charlotte E. d.v.: Amson, Max E. en: Roos, Yolanda S. Luuk, z.v.: Rietsema, Jan S. en: Klaver, Francisca H.M. Guus z.v.: Hoekstra, Aant en: Schouten, Josepha M. Casparus V. z.v.: Wesselingh, Isodorus V.A. en: van der Veer, Annigje M. Jerney d.v.: Punt, Hendrik A. en: Baars, Michaele J. Jeroen z.v.: Blank, Nicolaas M. en: de Boer, Geertruida C. Marloes d.v.: Valkering, Timotheus A.P.H. en: Pieters, Margaretha J.M. Marloes d.v.: von Hebei, Michiel en: Koelman, Dieuwke F. Lijfering, Robin en: Klous, Regina M. van der Meulen, Gerben en: van der Weijden, Elise M.P.C. Tervoort, Cornelis J. en: Rozing, Alida M.M. Melgers, Ronald en: Dijst, Annemarie van den Berg, Leendert en: Jubithana, Hillegonda J. Schonk, Rudolphus M. en: Goosens, Elise C. van Rooijen, Adrianus J.J. en: Werdmuller, Catharina B.M. de Haan, Robbert J.N. en: Cowdrey, Alison Overlijden t/m 10 oktober Moejes, Jan C. de Wit, Leonard Speur, Jacob Tiebie, Hendrika M wv Klaase. Bloothoofd, Pieter J. Schouten, Catharina wv Beentjes Vos, Jeremias E. Kroon, Alida H. Op 26 september jl. werd de eerste paal geslagen voor het scholencentrum wijkgebouw in de wijk Ypestein. Voor de kinderen van Heiloo werd rond deze feestelijke gelegenheid een kleur- en tekenwedstrijd gehouden. Hiervoor zijn bij de gemeente Heiloo bouwplaten beschikbaar die kunnen worden gekleurd of ingetekend. In verband met de herfstvakantie is besloten om de inzendtermijn te verlengen tot uiterlijk maandag 21 oktober a.s. 'Platen kunnen worden afgehaald bij de receptie van het gemeentehuis. De werkstukken kunnen hier ook weer worden ingeleverd. De burgemeester van Heiloo maakt bekend, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 3 oktober 1991 heeft besloten te verklaren, dat bestemmingsplannen worden voorbereid voor de hieronder vermelde percelen, een en ander zoals dat op de bij de besluiten behorende kaarten gearceerd is aangegeven en met een zwarte onderbroken lijn is begrensd: a) het perceel Zevenhuizerlaan 87. b) het perceel De Blinkenlaan 33. De besluiten liggen met de daarbij behorende tekeningen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak) en wel vanaf donderdag 17 oktober 1991. Op 6 september jlrging in de politieregio Noord Holland noord, waartoe ook Heiloo behoort, een intensieve alcoholcampagne van start. Het doel van de campagne is het terugdringen van het aantal alcohol ongevallen met 10%. De campagne duurt tot 31 december 1992. Het unieke van de campagne is dat alle politiekorpsen en -groepen in de regio aan de campagne deelnemen. Kenmerkend voor de opzet van de campagne is niet een aantal massale controles maar juist het inpassen van de campagne in de werkzaamheden van alledag. Dat gebeurt op diverse manieren. Hieronder wordt een aantal mogelijkheden aangegeven waarmee u tijdens de campagne te maken kunt krijgen. Iedere surveillant(e) laat iedere dag die de campagne duurt tenminste een bestuurder blazen. Dit kan op elk moment van de dag gebeuren. Het gaat er hierbij om, het publiek te laten beseffen dat ze op elk moment van de dag gecontroleerd kan worden. De politie in de politieregio Noord Holland noord zal alle bestuurders, die tijdens de campagneperiode betrokken zijn bij een ongeval, een blaastest afnemen. Tijdens de projectperiode staat een aantal grote controles gepland. Tijdens deze controles delen medewerkers van Veilig Verkeer Nederland aan alcohol-vrije bestuurders een presentje uit. Voor belangstellenden in de alcohplcampagne is er een brochure beschikbaar. Deze is verkrijgbaar bij het groepsbureau van de Rijkspolitie, Kennemerstraatweg 356 in Heiloo. Als u vragen heeft, kunt u ook contact opnemen met de campagne-coördinator bij het groepsbureau, de heer H. Smit, tel. 072-333144. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de procedure ex artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. de heer E. Harteveld te Heiloo voor het uitbreiden van de woning De Blinkenlaan 33 met een bovenverdieping. 2. de heer M. Wilms te Heiloo voor het uitbreiden van de woning Zevenhuizer laan 87. Bovengenoemde bouwplannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf 17 oktober 1991 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermele bouwplannen vergunning te verlenen, schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Als u een storing constateert in de openbare verlichting dan kunt u de storing op werkdagen melden via telefoonnummer 072-313206. Wilt u bij melding de straatnaam en het nummer van de lichtmast doorgeven? Defecte lichtmasten worden na melding binnen 14 dagen gerepareerd. HEILOO - Zondagmiddag was er geen vrije parkeerplaats meer te vinden aan de Stationsweg in Heiloo. Oorzaak hier van waren de wervelende modeshows die bij Alleman Modeman op het pro gramma stonden. Van heinde en verre was men op dit spektakel afgekomen. En terecht, want deze perfekt georgani seerde shows waren het bekijken meer dan waard. In een razend tempo werd het publiek getrakteerd op een opval lend kleurrijke najaars- en wintercol lectie. Dat kwaliteit hoog in het vaandel staat bij Alleman Modeman blijkt wel uit de vele bekende merken die getoond wer den. O.a. Studio Milano en Baumler (kostuums en kolberts), Gardeur en Gciuso (pantalons), Haubt en Melka (shirts), State of ARt en Seldom (pullo vers) en Johns Slimm en P&P (jacks). Het enthousiasme waarmee deervaren (lokale) modellen deze mode toonden, sloeg over op de zaal. En na afloop kre gen ze dan ook een daverend applaus. Deze toejuichingen waren natuurlijk Ervaren modellen showden de mode bij Alleman Modeman. ook bestemd voor Paulien, Johan en Martin, de organisatoren van deze geslaagde middag. En als het aan dit vriendelijke trio ligt, mogen we in de toekomst regelmatiger modeshows ver wachten. Ook het feit dat er op deze middag opvallend veel jongeren de zaak binnen stapten, stemde tevreden, het is voor een modezaak natuurlijk een uit gelezen mogelijkheid om je ook aan dé ze doelgroep te presenteren. En daar wist men uitstekend op in te spelen. Al leman Modeman heeft met deze shows veel goodwill gekweekt. Okayje bent het negende zaalvoetbalteam van SV De Foresters. Maar van buiten doe je zeker niet onder voor de hoofdmacht. Daar heeft sponsor Y. Kops van het gelijknamige bouwbedrijf voor gezorgd. Kops senior (staand links) poseerde graag even met 9zijnteam. HEILOO - Aan haaruitval kunnen ver schillende oorzaken ten grondslag lig gen. Ziektes, gebruik van medicijnen en onregelmatige en slechte voeding kun nen de oorzaak zijn van slap, futloos en uitvallend haar. Haaruitval kan ook het gevolg zijn van stress, van uit balans ge raakte hormonen of van erfelijke facto ren. Gaan we het proces van haaruitval wat nauwkeuriger analyseren, dan zien we dat bij haaruitval bijna altijd sprake is van slechte doorbloeding van de hoofdhuid. Hierdoor krijgen de haar wortels onvoldoende voeding. Dit is vaak het begin van haaruitval. Haaruit val ontstaat dus van binnenuit. Wil men haaruitval tegengaan, dan is het dus logisch dat van-binnen-uit te bestrijden, zoals Priorin capsules dat doen. Priorin capsules zijn voor inwen dig gebruik en bevatten essentiele voe dingsstoffen voor haar en hoofdhuid zoals gierstextract, calcium- pantothenaat, L-cystine en tarwekiemo- liei Daarnaast verbeteren de biologische Priorin capsules de doorbloeding van de hoofdhuid. Zij bevatten dus geen hor monen. De gebruiker hoeft daarom niet bang te zijn dat Priorin haargroei op ongewenste plaatsen veroorzaakt. Prio rin capsules pakken het probleem van haaruitval aan waar het begint, name lijk bij de wortel. Iedereen die last heeft van haaruitval, man of vrouw, jong of oud, komt in aanmerking voor Priorin. Uit onder zoek blijkt dat bij zo'n 75% van de ge bruikers Priorin positief resultaat geeft. Bij circa 20% van de gebruikers ont staat er zelfs nieuwe haargroei. Ook vrouwen tijdens of na de zwangerschap die last hebben van haaruitvial, kunnen gerust Priorin capsules gebruiken. Prio rin heeft geen negatieve effekten op de zwangerschap en evenmin op de borst voeding. Aangezien haar van nature langzaam groeit: hoe langer de kuur, hoe beter het resultaat. Naast de Priorin capsules voor inwen dig gebruik zijn er ook Priorin sham poos die de werking van de capsules versterken. De biologische shampoos van Priorin zorgen voor een uitstekende reinigende werking van het haar en de hoofdhuid. Daarnaast hebben de sham poos, dankzij bepaalde toegevoegde na tuurlijke bestanddelen, een ondersteunend effect bij haaruitval en bij haargroeistoornissen. Er zijn drie soorten shampoos: normaal en fijn haar, vet haar en anti-roos. De Priorin haar-elixer, dat uitwendig wordt aangebracht, versterkt het haar en het voorkomt dat het haar en de hoofdhuid weer snel vet worden. Eve neens zorgt de Priorin haar-elixer voor een betere doorbloedipg van de hoofd huid, waardoor het in combinatie met Priorin capsules tegen haaruitval ge bruikt kan worden. Als u Priorin haar- elixer dagelijks gebruikt, zal de haarstruktuur snel en zichtbaar verbete ren. Zo krijgt het haar meer volume. Verder beschermt Priorin haar-elixer het haar tegen schadelijke invloeden van buiten, doordat het een dun, on zichtbaar laagje om de haarschacht aan brengt. Meer informatie: drogisterij 't Hoekstuk. Bij Joseph van Schagen waren zaterdag modeflitsen te zien. Naast veel mooie kleding waren er in de zaak ook aquarellen van Magda Bakker en bloemsierkunst van Heieen Groot te zien. Sparen staat weer nadrukkelijk in de gunst bij de consument. Nadat sparen in de tweede helft van de jaren tachtig door de versterkte greep van de fiscus op spaarrente enigszins uit de gratie was geraakt, neemt het spaargeld de laatste jaren weer aanzienlijk toe. Zo zorgden de cliënten van de Rabobank, in de eerste helft van dit jaar, voor een groei van de spaargelden met 3,2 miljard tot 80 miljard. Hoewel de toename over het eerste half jaar van 1990 nog iets hoger lag, bleef de ontwikkeling van de spaargelden op een tevredenstellend niveau. Dit consta teert de bank, tevens de grootste spaar bank van ons land, in het kader van haar traditionele spaarweek. Iedereen heeft zo zijn motieven om te sparen. Vaak staat daarbij de behoefte aan zekerheid voorop. Het gaat er dan vooral om, geld achter de hand te heb ben voor onvoorziene uitgaven. Maar u kunt natuurlijk ook andere motieven hebben. Bijvoorbeeld om min of meer regelmatig terugkerende uitgaven te kunnen doen. Veel mensen die 'sparen om te sparen', beschouwen het spaar geld als een bezit op zichzelf; maar dan wel als iets waarover ze op elk gewenst moment willen kunnen beschikken. Verreweg de meeste spaarders kiezen dan ook voor een vorm waarbij het spaartegoed altijd direct opvraagbaar is. Misschien spaart u om een bepaalde aankoop te kunnen doen. Sparen is dan een middel om een toekomstig doel te bereiken: de aankoop van nieuwe meu bels, een huis of een vakantie. Ook wordt vaak gespaard voor de kinderen of voor een aanvulling op toekomstig inkomen. Veel mensen 'sparen' op hun betaalre kening met het idee, dat het geld gemak kelijker beschikbaar is. Maar ook op veel spaarrekeningen kunt u direct en contant uw tegoed geheel of gedeeltelijk opnemen, terwijl daar wel meer rente over wordt vergoed dan op de betaal rekening. De Rabobank heeft haar assortiment spaarvormen afgestemd op de spaarbe- hoeften van alle spaarders. Er is dan Ook voor iedereen een ideale verhou ding te vinden tussen een zo hoog moge lijke rente en een zo groot mogelijke beschikbaarheid over het spaartegoed, eventueel gecombineerd met andere wensen. ALKMAAR - Vrijmetselarij: wat houdt dat in? Wat betekent dat? En: wat doen vrijmetselaren? Op die vragen Wordt in gegaan tijdens de informatie-avond die de Alkmaarse Loge Noorderkroon op maandag 21 oktober houdt. Belangstel lenden zijn vanaf 19.30 uur welkom in het logegebouw, Gedempte Nieuwe- sloot 153. Over de vrijmetselarij is en wordt veel geschreven. Soms met onbegrip, soms met een ondertoon van verwondering, soms met kennis van zaken. Vast staat dat de officiële geschiedenis van de vrij metselarij ongeveer 270 jaar geleden be gon. Sinds die tijd worden symbolen en gebruiken gehanteerd die herinneren aan de oude bouwgilden uit de midde leeuwen. Daarnaast Yerwijzen de ge bruikte symbolen naar de lichtsymboliek. Vandaag de dag vindt de moderne vrij metselarij - met behoud van de waarde volle en zingevende eeuwenoude ritualen - haar bestaansrecht door een ontmoetingsplaats te zijn voor mannen met zeer verschillende achtergronden en uiteenlopende opvattingen. Al deze mannen willen stil staan bij zichzelf. Vanuit een eigentijdse kijk op broeder schap wordt gewerkt aan innerlijke ont plooiing. Hierdoor wordt ruimte gegeven om vragen van levens- en we reldbeschouwelijke aard aan eikaars in zichten te toetsen. Een vrijmetselaarsloge is een besloten ontmoetingsplaats. Als vereniging staat de vrijmetselarij echter open voor iedere 'vrije man van goede naam'. Kenmer kend voor de vrijmetselarij is dat zij geen voorkeur heeft voor ideologie, ras, godsdienst of welk politiek systeem ook. Vrijmetselaren willen positief en creatief denkende mensen zijn. Zij wil len zelfstandig - niet gehinderd door dogma's - uiteenlopende filosofische, religieuze, culturele en maatschappelij ke vragen benaderen vanuit respect voor de opvattingen van anderen. Zo bezien is de vrijmetselarij een moderne stroming. Zij streeft ernaar weg te ne men wat mensen verdeelt en te zoeken naar dat wat hen tot elkaar brengt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4