m LOOPLAWAAI NSG Wedstrijdnieuws DVW Dames D.V.W. Zwembad Loos Bridgeclub Sans Atout Koplopers wisselen snel bij Oppositie Foresters-nieuws Bedevaartsoord O.L. Vrouw ter Nood heeft uw hulp nodig Bewegingsuur voor minder validen H.S.V. Nieuws Handbalinstuif Foresters Gymnastiek bij Klimop en Doves Raad steunt aanpak overlast door honden Ine Veen en Jean Thomassen in Merlet Dutch Swing College Band concerteert voor de Vijfhoek Unieke tentoonstelling in Alkmaar TV Wimmenum Zonnebloem ontspanningsmiddagen De winkels in Polen zijn goed gevuld. Teken- en schilderles bij het Nivon Heiloo Winterbeurs in het Oosthonk Cursus astrologie CDA Informatie-uur Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Spreekuur VVD Heiloo over gemeentebegroting Mama's Bad Boys te gast bij Buk Buk Cursus Pools voor beginners een succes Franse conversatie-lessen voor 55-plussers Aktiviteiten ANBO-KBO Gevonden voorwerpen UITKIJKPOST 16 OKTOBER 1991 HEILOO - Op zondag 13 oktober werd de tweede en tevens- laatste DVW- baarswedstrijd van dit seizoen vervist in het Noordhollands Kanaal bij St. Maar- tens Vlotbrug. Helaas werd deze wedstrijd nu eens niet gezegend met mooi weer: een onafzienbaar grijs wol kenpakket voerde onvermoeibaar nieu we buien aan. "Bij regen (liefst veel) komen de vissen naar boven", zo heet het in de volksmond. Maar dat dit ver haal niet altijd opgaat, werd door de vangsten wel bewezen. Die vangsten wa ren erg slecht. Hieronder volgen de beste baarsvissers van deze wedstrijd: 1)D. Sanches 1850 gram; 2)H. Scholten 1050 gram; 3)S. Jonkind: 770 gram. Op zondag 27 oktober organiseert Hen gelsportvereniging Alkmaar en Omstre ken haar traditionele open kampioen schap baarsvissen in het N.H. Kanaal bij Alkmaar. Uiteraard wil ook De Vroegte Wint bij deze wedstrijd met een sterke équipe aanwezig zijn. Deze wedstrijd staat zowel open voor indivi- duelen, ouder dan vijftien jaar, als voor korpsen van drie personen boven deze leeftijd. Inschrijven: tot vrijdag 25 ok tober 19.00 uur bij Th. Deekens, Een- drachtstraat 9, 1815 SL Alkmaar, tel. 072-128811. Wel graag vooraf even bel len met de heer P. Scholten, tel. 072-336397, of de heer P. Welp, tel. 02518-54867, zodat zij weten, hoeveel deelnemers DVW afvaardigt en u van eventuele nadere info kunnen voorzien. HEILOO - Woensdag 2 oktober hadden de dames van D.V.W. hun jaarlijkse feestavond. Onder het genot van een muziekje, hapje en borreltje vond de prijsuitreiking plaats. In de A-klasse is le en algemeen kampi oen mevr. Jansen geworden met 199 punten. 2e Rina Hogeboom 195 pnt. 3e Vronie Kaandorp 191 pnt. In de B- klasse: le Hannie de Jong 199 pnt. 2e Ina Lampe 194 pnt. 3e Gre Dekker 194 pnt. Op 23 oktober wordt in La Strada om 20.00 uur een vergadering gehouden. HEILOO - Geslaagden hogere diplo ma's zwembad Loos aan de Omloop te Heiloo: Zilver overlevingszwemmen (S.T.A. brevet): Cleo Peetoom, Kat ja Andeweg, Suzette Peetoom, Bregtje Langkemper, Maaike Bakker. Kadet S.T.A. brevet: Clauda Carst, Kim van de Laerschot, Niels Barendse, Kristel Blankendaal Manon Roke- brand, Julia B^kkum, Christa Valke- ring, Marije Klein Entink, Marije Slippens, Ingrid Yalkering. HEILOO - Uitslagen maandag 14 okto ber: A-lijn: 1. Ds. Bakker-de Waal 63,5% 2. Fam. Schaffer 56,3% B-lijn: 1. Fam. Kuyt 63,8% 2. v. Toornburg-de Vries 56,3% C-lijn: 1. Ds. Piersma-v.d. Pol 59,9% 2. ds. Schouten-v. Twuyver 55,7% D-lijn: 1. Fam. v.d. Wulp 61,5% 2. de Ruiter-Zwitserland 57,3% E-lijn: 1. Ds. Krieger-Poley 62,1% 2. Ds. Boelhouwer-Fragle 58,8% F-lijn: Fam. v. Dijk 66% 2. v.d. Linden-Poley 59%. HEILOO - De strijd om de koppositie bij Oppositie^ is nu volledig los ge barsten na 6 ronden, vooral nu Slob blijft winnen emHafkamp de kop weer terugpakte na een fraaie overwinning op V. Etten die zich een week de trotse lijstaanvoerder mocht voelen. Jongkind lijkt van slag. Nu ging het duel met Fol- kertsma verloren, terwijl Van Lienen zijn eerste overwinning behaalde ten koste van Blom. Plas doet in de B-poule van zich spreken met een paar fraaie overwinningen achter elkaar en zal ze ker een paar plaatsen stijgen. De volledige uitslagen in de 6e ronde zijn: v. Etten - hafkamp 0-1, Kerst - Slob 0-1, Alleman jr. - Morrema Vi-Vi Folkertsma - Jongkind 1-0, v.d. Werff - Ligthart 1-0, Niehaus - Maas Vi - Zi Hassing - Langereis afg., Ebregt - Sauer 0-1, Horninge - Bos 0-1, v. Lienen - Blom 1-0. B-Poule: v. Hoek - Rey.v. Buuren Vi-Vi, Brink - Heeringa V2-V2, v.d. Werf sr. - Alleman afg., Obdam - de Vries 1-0, v.d. Brink - Lindenhovius V2-V2, Koenders - Kracht 0-1, Plas - Ooyevaar 1-0, Beyers - Manni 0-1, v. Bakel - v. Stee 1-0, Moll - Kraayenbrink 0-1. HEILOO - Het weekend van de gelijke spelen. Zo kan voor wat De Foresters betreft het afgelopen weekend gekwali ficeerd worden. Beide zaterdagteams en zondag 2 zagen hun wedstrijd in een ge lijkspel eindigen. Het eerste zondagelftal benutte deze inhaal-zondag door een vriendschappe lijke wedstrijd tegen het eerste elftal van nabuur Limmen te spelen. In een goed gespeelde wedstrijd wisten de onzen met 4-1 de winst te pakken, maar belangrij ker nog was her vertoonde spel, dat ver trouwen geeft voor het verdere verloop van de competitie. Er wordt in deze rubriek zoveel vermeld omtrent de senioren, maar voor de F- pupillen is ook goed bericht te vermel den. Uit Spanje is namelijk het goed nieuws binnen gekomen dat Sint Nico- laas een goede gewoonte weer in ere heeft hersteld en van plan is deze pupil- lengroep op de Egelshoek te bezoeken! Voor de D en E pupillen wordt er door de juegdkommissie een najaars afsluiting verzorgd. Meer nieuws over beide jeugdevenementen worden in het clubblad gemeld. Het voetbalprogramma voor dit wee kend; zaterdag De Foresters 1-C.S.V. 1 (topper van de week!) Alc.Victrix 4 - De Foresters 2; zondag: de Foresters 1 - Q.S.C. 1 en de Foresters 2 - Always Forward 2. HEILOO - Waarvoor zult u zich afvra gen? Het gaat om een hek rondom het Kapelbos. Dat gaat veel geld kosten, maar als iedereen wat doet, kan het. Je praat over 700 tot 800 meter. De prijs is 120,00 per meter. Reken maar uit wat een bedrag dat is. Maar vol goede moed zijn wij gestart met een inzameling en tot onze vreugde vinden wij goede reac ties zowel van in als buiten Heiloo. Wij doen het in fasen. Eerst de Hogeweg, ongeveer 125 meter. Moet dat nu allemaal vragen sommigen zich af? Het antwoord is kort en bon dig: Ja. Het gehele terrein is te open. Door de heg of door een zwakke open plek kruipt men er zo doorheen. Zo'n nieuw hek geeft niet de garantie dat het alles oplost, maar het is wel veiliger. Ook in ons bos worden vernielingen aangericht. Wij zijn er trots op dit plek je te mogen onderhouden en wat is het een heerlijk gezicht als men de mensen zo ziet wandelen of een bezoek brengen aan de kapellen. Een tijdje geleden stond er een artikel in èèn van onze streekbladen waarin werd vermeld, dat twee Katholieke bouwwer ken hun stempel drukken op Heiloo. Dat was het Psychiatrisch Centrum St. Willibrord en het Bedevaartsoord O.L. Vrouw ter Nood. Aan het Psychiatrisch Centrum betalen wij allemaal gerecht mee, maar het Bedevaartsoord moet het hebben van iedere vrijwillige gift, die binnenkomt. Moet er wat extra's gebeu ren, zoals nu een nieuw hek, dan heeft men veel steun nodig. Wie helpt ons? Iedere meter of wat men geven wilt is welkom. Voor ons is het een graadmeter te weten te komen of deze plek werkelijk zo leeft in Heiloo als men voorgeeft. Het com plex ligt tegen de grens van Limmen aan. U, inwoners van Heiloo, moet ons helpen, ondanks dat het religeus getint is. Iedereen kan vrij binnenstappen en dan wordt er ook niet naar religie ge vraagd. Wij rekenen op u allen. Postgiro: nr. 672168 ten name van O.L. Vrouw ter Nood, Heiloo. Rabobank: nr. 120502399, t.n.v. O.L. Vrouw ter Nood, Heiloo. Wij willen u ook een ac ceptgirokaart sturen. Ons adres is: Pastorie O.L. Vrouw ter Nood, Kapel laan 13, 1851 PE Heiloo, tel. 02205-1288. HEILOO - ClOS-sportleider Rob Wuijster geeft naast conditietraining en skigymnastiek, sport- en ontspan ningsmassage ook een bewegingsuur voor minder validen. De bewegings- groep is voor mensen die te goed zijn voor de gehandicapte sport, maar die door beperkingen niet kunnen deelne men aan verenigingssport. Hierop is Rob Wuijster ingesprongen met een bewegingsuur voor minder vali den. Elke deelnemer sport in dit uur op zijn eigen niveau en er wordt rekening gehouden met de beperking(en) van elk deelnemer. De les wordt begonnen met een warming-up, gevolgd door een spel. De les wordt beëindigd door een cooling-dwon, waarin weer ontspannen wordt. Het bewegingsuur vindt plaats op don derdag van 14.00-15.00 uur in de gym zaal de Burenweg. Inlichtingen: Fit door bewegen, Rob Wuijster, 072-332764. HEILOO - Zondag was het eerste elftal vrij en dus ging de aandacht naar H.S.V.2. Dat heeft zich goed hersteld van de nederlaag vorige week tegen S.E.W. Het won nu met 2-1 van Adel- bert 2. In de eertse helft was Adelbert gevaarlijker dan H.S.V., maar gescoord werd er niet. Na rust pakte H.S.V. de zaken wat beter aan en liep uit naar een 2-0 voorsprong. In de slotfase kwam Adelbert nog terug tot 2-1, maar verder liet H.S.V. het niet komen. H.S.V. 3 haalde een verdiend punt weg bij de nog ongeslagen koploper Vitesse 4, de eindstand werd 3-3. Het programma voor zondag 20 okto ber is, als volgt: H.S.V.I. uit naar W.G.W. (aanvang 14.30 uur) H.S.V. 2 uit naar W.G.W. 2 (aanvang 12.00 uur) H.S.V. 3 thuis tegen O.S.V. 3 (aanvang 12.00 uur). HEILOO - De handbalafdeling van De Foresters kan nog wel wat nieuwe leden gebruiken, zowel senioren als jeugdle den. Om nu de jongeren eens kennis te laten maken met de handbalsport orga niseert Foresters een handbalinstuif in sporthal 't Vennewater. De irstuif houdt in dat er op woensdag 23 oktober van 14.00 tot 17.00 uur aller lei spelletjes worden gedaan, die gericht zijn op handbal. Alle leerlingen van de basisschool (groep 3 tot en met 8) zijn deze middag van harte welkom en je mag natuurlijk ook een vriendje of vriendinnetje meenemen. Iedereen moet in de zaal wel sportschoenen aan. De deelname is gratis, daar slagerij Kra mer, de Verswinkel en het BP- tankstation Heiloo als sponsor op treden. HEILOO - Je kunt niet vroeg genoeg met gymnastiek beginnen! Kleine kinde ren hebben behoefte aan beweging, het is belangrijk bij hun groei, de spieren goed te gebruiken. We merken aan het aantal kleuters binnen onze verenigin gen, dat ouders zich daarvan bewust zijn. Ook voor jongere kinderen krijgen we vaak de vraag of er een mogelijkheid is, bezig te zijn bij ons. We willen daarom een "moeder-en- kind-uur" opstarten, voor moeders met kinderen van 2-4 jaar. Deze lessen wor den gegeven op donderdagmorgen van 9.30-10.30 uur in de gymzaal aan de Bu renweg, met als leidster Karin Kaag- Vennik. Wilt u zich aanmelden, bel dan het secretariaat van Doves: Mevr. C.A. Groot, 333319. We zijn van plan zo spoedig mogelijk te beginnen, liefst donderdag 24 oktober. HEILOO - De leden van de gemeente raad stemden tijdens de oktoberverga dering in met dê voorstellen' om de overlast door honden in Heiloo aan te pakken. Dat gebeurde door een wijzi ging van de algemene politieverorde ning, waarin de nodige maatregelen zijn vastgelegd. Nagenoeg alle raadslieden steunden de voorstellen van de gemeente, waarbij wel gevraagd werd om ook overlast door andere dieren waar nodig aan te pakken. Verzet kwam er van mevrouw M.B. van Gelder-Kop. ,,Ik ben het er niet mee eens, de kans is groot dat de maatregelen niet functioneren. Wat me het meest dwars zit is dat de deugdelijke hondenbezitter moet lijden. Het is een hetze tegen honden. Als kinderen niet goed worden opgevoed en je doet ze aan de lijn is er dan ook minder vanda lisme?", aldus het raadslid van Heiloo 2000. Wethouder mevrouw J. Wuijster- Schuddeboom reageerde hierop: ,,De verordening is er niet om streng te wor den, maar om te kunnen optreden tegen mensen wier honden overlast ver oorzaken". In de discussie wjerd ook het Heilooër Bos betrokken. Dit is particulier terrein, waar door de eigenaar Natuurmonu menten al lang geleden een aanlijnge- bod is ingesteld. Het loslopen van de honden wordt echter gedoogd. ,,Als mens en dier zich fatsoenlijk gedragen, wordt het loslopen in het Heilooër Bos geaccepteerd. De algemene politieveror dening is er om op te treden bij schade of misstanden", verklaarde de wethou der nogmaals in tweede instantie. Me vrouw Van Gelder bleef bij haar pleidooi - "Laat het Heilooër Bos vrij, anders krijg je zeker een hetze tegen honden" - en stemde als enige tegen het collegevoorstel. SCHOORL - In de maanden oktober en november exposeren Ine Veen en Jean Thomassen recent werk in hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl. Begin dit jaar trok een reizende expositie rond de 60ste sterfdag van 's werelds be roemdste ballerina Anna Pavlova de be langstelling van de internationale pers. Ook radio en t.v. hebben uitgebreid aandacht besteed aan de unieke exposi tie, die startte in heLHaagse hotel des Indes. De bekende Noordhollandse schilde res/actrice Ine Veen toont in Merlet niet alleen recent werk, maar men kan ook enkele Pavlova-werken zien. Haar be langstelling voor ballet en Pavlova is niet vreemd. In de jaren '50 was ze zelf danseres en haar grote voorbeeld was Pavlova. Jean Thomassen werd begin dit jaar be naderd om het jubileumportret te ver vaardigen van Pavlova, dat nu in de naér haar genoemde salon hangt. Voor die gelegenheid onthulden de ambassa deurs van de USSR en het Verenigd Ko ninkrijk broederlijk het portret van de beroemde danseres. Thomassen is voor al in het buitenland bekend door zijn grote werken met de meest wonderlijke voorstellingen. Zijn landschappen met vliegende spiegeleieren, huizen met ritssluitingen en verkreukelde fietsers le verden hem al een half dozijn Awards op aan de andere kant van de oceaan. De grote werken zijn zeer gezocht door verzamelaars. Ze zijn heel zelden op ex posities in ons land te zien. In Merlet hangt er één. Een unieke gelegenheid om eens kennis te nemen van. dit werk in de maanden oktober en november iri Hotel Merlet te Schoorl. Men kan er pemanent kijken. HEILOO - Op donderdag 24 oktober swingt het in Heiloo weer dat het een lust is. Dan komt de wereldberoemde Nederlandse Dutch Swing College Band (DSC) voor het derde achtereenvolgen de jaar naar Heiloo, waar vanaf 20.00 uur in de Moeder Gods Kerk aan de Holleweg, een concert zal worden gegeven. Op initiatief van de Rotary Club Heiloo zullen Bob Kaper en zijn mannen een verrukkelijk jazz en dixielandprogram- ma brengen met talrijke oude en nieuwe nummers. De netto-opbrengst van dit unieke concert komt geheel ten goede aan het Kinderdagverblijf De Vijfhoek in ons dorp. Ook de jonge Rotaract Club uit Alkmaar e.o. zal zijn medewer king aan deze swinging night verlenen. Kaarten kunnen in beperkte mate nog worden gekocht bij Braam Rookwa- renshop in 't Loo, Jef Letschert Dro gisterij, Avis Boekhandel en Juwelier Simon Peek (allen Stationscentrum) a 17,50. Ook bij huizen waar een affi che inzake dit concert is opgehangen, is dit nog mogelijk. ALKMAAR - In de binnenstad van Alkmaar, in Galerie Sol y Sombra, zal van 20 oktober t/m 17 november werk te bezichtigen zijn van bekende kunste naars zoals Leo Gestel, Anton Mauve, Jan Sluijters, August Allebe, Jan Weis senbach en Isaac Israels. De ten toonstelling die in onze expositieruimte zal worden gehouden is tot stand geko men in samenwerking met de Amster damse kunsthandelaar Hein Klaver. Het is een grote eer om deze verzame ling in Alkmaar te kunnen presenteren. Deze zou anders alleen in de hoofdstad te zien zijn geweest. De kunsthandelaar Hein Klaver heeft geruime tijd aan de opbouw van deze collectie gewerkt. Zijn belangstelling gaat uit naar de Neder landse schilderkunst van rond 1900 en in het bijzonder werken op papier zoals aquarellen en tekeningen van de Ber gense, Haagse en Amsterdamse school. De tentoonstelling zal op zondag 20 ok tober om 16.00 uur officieel geopend worden door Drs. W.F. Loos, conser vatrice van de afd. schilderijen 18e en 19e eeuw in het Rijksmuseum te Amsterdam. Galerie Sol y Sombra, Ver- dronkenoord 94, 1811 BH Alkmaar. Open: vrijdag 10.00-17.00, zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 12.00-17.00 uur. Omgeving 't Loo In meerderheid was de Heilooër ge meenteraad bereid een krediet van 52.000 gulden beschikbaar te stellen voor het opstellen van een plan voor de ontwikkeling van de omgeving van win kelhof 't Loo. CDA, VVD en D66 stem den in met het verzoek, waarbij wel om grote zorgvuldigheid werd gevraagd. H.M. Post (VVD): ,,De charme van het centrum van het dorp moet behouden blijven". Ook drongen diverse fracties aan op een samenhang tussen dit plan en andere, zoals een (nieuwe) structuur visie voor Heiloo en de bijstelling van het verkeersstructuurplan. De heer A. Pleizier (Groen Links) vond het krediet te vroeg. In december zal de raad discussiëren over het distributie planologisch onderzoek (hierin worden zaken als winkelspreiding en centrum vorming besproken, red.). Groen Links meent dat beter gewacht kan worden op de uitkomst van die discussie alvorens men voor een deel van de gemeente al een plan gaat ontwikkelen. Ook Heiloo 2000 wilde zich niet onder de voorstan ders scharen. ,,We zijn bang dat 't Loo teveel aandacht krijgt en dat 't Station scentrum ondergesneeuwd wordt", al dus mevrouw M.B. van Gelder-Kop. Burgemeester N.P.M. Schoof, als por tefeuillehouder economische zaken, kon de twee raadsfracties niet over de streep trekken. De drie andere partijen - PvdA-raadslid mevrouw J.W. van Baarle was afwezig - steunden het college. Direct na dit agendapunt kreeg het col lege steun voor het opstellen en bijstel len van respectievelijk een structuurvisie en het verkeersstructuurplan. Bij het laatst genoemde plan waren Heiloo 2000 en Groen Links tegenstanders. Groen Links vond het plan prematuur: op korte termijn zullen weer nieuwe aanpassingen nodig zijn, zo oordeelde men. Heiloo 2000 zag vooral problemen ten aanzien van de uitvoering van het plan. Sinds 1985 is er weinig beleid ge weest, mede door een tekort aan finan ciële middelen, Nu zijn er ook geen geldmiddelen om de knelpunten op te lossen en dan is 85.000,- weggegooid geld", aldus de heer A.J.M. ten Hoope. De collegepartijen CDA en VVD alsme de de fractie van D66 gaven wel hun steun. Op initiatief van de VVD-fractie is de grondprijs voor vrije sector woningen in Ypestein minder verhoogd dan het col lege van burgemeester en wethouders wenselijk achtten. Met steun van de fracties van Heiloo 2000 en CDA werd het VVD-Voorstel (verhoging van 259,00 naar 275,50 per vierkante meter in plaats van naar 286,00) aan genomen. Groen Links, D66 en de drie wethouders hielden vast aan de hogere prijs. Door de verlaging van de op brengst uit grondverkoop ontstaat een negatief effect van 64.000 gulden, wat volgens VVD-woordvoerder Th.P. Knijff gedekt kan worden uit de reserve van het gemeentelijk grondbedrijf. Op initiatief van de Heilooër D66- fractie heeft de gemeenteraad een brief gestuurd aan diverse instanties, die be trokken zijn bij de realisering van een nieuwe huisvuilcentrale in Alkmaar. Hierin wordt een aantal kritische vragen gesteld met betrekking tot de milieube lasting door de centrale op de gekozen locatie (Boekelermeer). Centraal staat de vraag hoeveel vuil er zal worden ver werkt in de nieuwe centrale. Totdat hierover meer duidelijkheid is zegt de gemeenteraad van Heiloo nog geen ja tegen de komst van de nieuwe in stallatie. EGMOND - In de maand september werd bij TV Wimmenum in Egmond aan den Hoef telkens een week uitge trokken voor de clubkampioenschap pen dubbels, enkel en gemengd dubbels. De spelers werden op sterkte in poules ingedeeld, waardoor men in ieder geval drie partijen speelde. Daarna volgen af- valwedstrijden tot aan de finales. Het was een spannende aangelegenheid, uit stekend geleid door Pop van Os-de Man. De prijzen werden op de slota- vond uitgereikt door voorzitter Cees van der Steen. De winnaars zijn geworden: heren enkel A Sander Hof; heren enkel B Fred van der Reep; heren enkel C Wil van de Ley- graaf; dames enkel A Mea Mittelmeyer; dames enkel B Ans de Groot; deren dubbel A Kees Schigt en Joop Schroder; heren dubbel B Jan Mulder en Bert Lei- jen; heren dubbel C Hans van Reyen en Kees Baltus; dames dubbel A Nelly Winkelbeiner en Tiny van der Wal; da mes dubbel B Riet Schutte en G. van Reijen; gemengd dubbel A Renate Scholten en Sander Hof; gemengd dub bel B Leen en Tineke Zwart; gemengd dubbel C Ans de Groot en Cor Hens- bergen; algemeen clubkampioen heren Sander Hof; algemeen clubkampiuoen dames Ans de Groot. HEILOO - Eén van de aktiviteiten van de Zonnebloem is het organiseren van ontspanningsmiddagen. Zaterdag 19 en zondag 20 oktober organiseert de regio voor ruim 600 gasten ontspanningsmid dagen in De Blinkert te Schoorl. De gasten kunnen dan genieten van de show van Kees Stetje. Met zijn mede werkers verzorgt hij een cabaret/revue- programma vol kostelijke humor en prachtige zang. het beloven zeer gezelli ge middagen te worden. Vanuit Heiloo zullen wij zondag met 50 gasten aan wezig zijn. De firma Vanhof Blokker schonk twee pakketten tulpenbollen aan het gemeentebestuur van Swietochlowice. HEILOO - Een fles wodka kost een gul den of acht, brood, melk en zeeppoeder - om een paar voorbeelden te geven - zijn in ruime mate aanwezig. De winkels in Polen zijn goed gevuld, zo lijkt het en zo is het. Maar toch zijn de verschillen met de Nederlandse middenstand groot. Tijdens het bezoek aan de stad Swie tochlowice kreeg de delegatie van de Stichting Stedenband uit Heiloo de gele genheid in enkele supermarkten rond te neuzen. In het verleden was de middenstand een staatsaangelegenheid. Alle supermark ten vielen onder één directie, ieder per soneelslid was een ambtenaar. Na de omwenteling in de jaren '80 en de om schakeling naar een vrijemarkt economie veranderde ook de structuur van de gigantische staatswinkelketen. De bedrijven kwamen in particuliere handen en er moest geconcurreerd wor den. De grote organisatie in Swietochlo wice werd ongeveer gedecimeerd. Men behield een aantal kleine, middelgrote en grote supermarkten in zowel het cen trum als de buitenwijken van de stad. Opmerkelijke verschillen, niet alleen ten opzichte van de Hollandse situatie, maar ook tussen de drie supermarkten, die tijdens het bezoek bekeken werden. In de grootste winkel, met een breed as sortiment, viel toch nog de lege, grote vrieskist op, terwijl de trossen bananen in de slagerij vraagtekens opriepen. Voor de rest was de winkel ruim opge zet, brede gangpaden en een enigszins logische indeling van de produkten. In de volgende winkel werd de Heilooër delegatie geconfronteerd met twee za ken, die je in Nederland nauwelijks ziet: vers brood dat onverpakt midden in de zaak in een schap ligt, en het vullen van de 'lege plekken' van de winkel met een produkt dat in ruime mate voorradig is, in dit geval flessen sangria en wasmid del. De kleinste zaak had duidelijk een wijkfunctie: niet veel luxe artikelen, maar wel een allround aanbod. Het was jammer dat er niet zoveel tijd was om door te vragen naar de oorzaak van de verschillen tussen de supermark ten onderling. Enerzijds was duidelijk zichtbaar dat men een nieuwe weg heeft ingeslagen, anderzijds zijn er nog duide lijke tekenen van vroeger tijden. Voor de goede orde: het is niet mijn intentie een oordeel uit te spreken over de aan getroffen situatie, maar vooral om de verschillen te schetsen. De directie van de supermarkten gaven, gesteund door het gemeentebestuur van Swietochlowi ce, duidelijk aan dat men een proces doormaakt, dat nog lang niet voltooid is. Na afloop van de rondgang langs de drie bedrijfjes werd de groep Heilooë- naars onthaald op een uitgebreid diner. Op dat terrein doet men nauwelijks on der voor Hollandse ondernemingen, die gasten uit het buitenland ontvangen of die een bezoek aan het buitenland bren gen. De Heilooër delegatie mocht in de ze koerier spelen voor enkele onderne mers uit onze gemeente, getuige de bol- lenpakketten van Vanhof Blokker, de handdoeken van woninginrichter De Groot en de goed gevulde dozen van winkelhof 't Loo, die alle als presentje aangeboden mochten worden aan voor een deel de Poolse gastgezinnen en voor een ander deel het gemeentebestuur. De wederzijdse blijken van waardering voor de gastvrijheid en interesse werden in vriendschappelijke sfeer ontvangen. HEILOO - Onder auspiciën van het Ni von Heiloo geeft Leo Verhagen teken en schilderles op de woensdag in het Open Huis. Hij heeft verschillende groepen: een beginners- en een vervolg cursus. In de laatste groep komt men na één jaar ervaring terecht. Voor de beginners is het vooral het teke nen wat de aandacht krijgt. Tekenen is de basis van vele soorten kunstuitingen, van aquarelleren, olieverven, zijdeschil deren, beeldhouwen, glasontwerpen tot architectuur. Als je met potlood vorm weet weer te geven, kun je dit ook in an dere technieken toepassen. Daarnaast geven de eerste twee jaren van de cursus ook een basis voor goede materiaalken nis, perspectief, soorten beeldelenlenten en compositie. In de vervolgcursus wordt gewerkt on der andere met potlood, kleurpotlood, grafiet, houtskool, pastels, aquarelverf, inkt enzovoort, terwijl de onderwerpen legio zijn. Van stillevens, dieren, por tretten, het menselijk lichaam en in het voorjaar buiten tekenen, schilderen in de open lucht, voornamelijk landschap pen. Er wordt ontspannen gewerkt, een ieder kan een beroep doen op Leo Ver hagen, indien hij of zij dat nodig vindt, en aan het einde van de Cursusuren wordt er naar ieder zijn werk gekeken en wordt het besproken. Het werk van de Nivon-cursisten wordt geëxposeerd in het Open Huis van 15 oktober tot en met 15 november. Voor deze cursussen kan men zich opgeven bij het Nivon Heiloo: Reina Mulder, Het Veld 12, Heiloo, tel. 333127. HEILOO - Op 26 oktober kan men van af 11.30 uur spullen inbrengen die te maken hebben met de winter. Dit kun nen zijn ski's, ski-stokken, ski-kleding, schaatsen enzovoort. De verkoop vindt plaats tussen 12.00 en 14.30 uur in wijk- gebouw 't Oosthonk, Oostkanter 14, Heiloo. De ingebrachte goederen wor den door de Wijkvereniging verkocht en men rekent hiervoor 10% van de ver koopprijs. Wilt u voordelig iets aan schaffen voor de winter komt u dan op 26 oktober naar het Wijkgebouw. HEILOO - Wegens de zeer grote be langstelling voor de beginnerscursus astrologie, die begin oktober van start ging, heeft de Stichting Ouderenwerk Heiloo besloten dit seizoen nog zo'n cursus te organiseren. Op donderdag 2 januari om 9.45 uur wordt in Het Open Huis de eerste les gegeven. De cursus bestaat uit 10 wekelijkse lessen, waarna u op de vervolgcursus kunt inschrijven. U kunt zich nu reeds opgeven bij de do cent, de heer P. Kloos, tel. 330883, of bij bovengenoemde stichting, tel. 331297. Wacht u niet te lang, want er hebben zich al enkele cursisten aange meld. De kosten bedragen 50,00 ex clusief een boekje van 25,00. HEILOO - Een fors aantal aanmeldin gen vooraf leidt ertoe dat het CDA haar inloopspreekuur donderdag 17 oktober zeker uitbreidt met één uur tot 21.30 uur. Dus vanaf 19.30 uur bent u gedu rende twee uur welkom in het Open Huis. Deze CD A-service is er voor elke inwoner van Heiloo en alle besproken zaken worden uiterst discreet be handeld. Tevens kunt u schriftelijk opmerkingen sturen of vragen stellen aan: CDA Frac tiesecretariaat, J. H. Veeninga, Postbus 147, 1850 AC Heiloo. Kunt u de poli tiek niet beïnvloeden? Kom nou! Laat iets van u horen. Het CDA is laagdrem pelig bereikbaar in het Open huis, vele Heilooërs gingen u reeds voor. Ook u bent welkom. HEILOO - Donderdag 10 oktober kwam mevr. R. Slot, met een assistente, voorlichting geven over het gebruik van de magnetron en de combi-magnetron. Ze vertelde hoe de magnetron werkt en wat daarvan de consequenties zijn bij het bereiden van gerechten. Onderwijl werden verschillende eenvoudige ge rechten klaar gemaakt. Aardappelen, groente en vlees, maar ook een sausje, vis en een cake werden gedemonstreerd. Onderwerpen als nagaren, koken met of zonder water, wel of geen zout, wel of niet afdekken werden besproken. Het is een totaal andere manier van koken en een minuut langer of korter geeft direct een ander resultaat. De eigen ervaring is heel belangrijk bij het vertrouwd raken met de magnetron. Na afloop werd er van alles even geproefd en dit was te vens een gezellig slot van een leuke demonstratie-middag Doe er iets aan! De Nederlandse Stichting Geluidhinder helpt bij het vinden van een oplossing voor alle vormen van lawaai in en o.m huis. NSG, Postbus 381, 2600 AJ Delft. HEILOO - Medio november buigt de gemeenteraad zich over de gemeentebe groting 1992 en het meerjarenplan. Be langrijke vergaderingen omdat dan het huishoudboekje van Heiloo ter tafel en kritisch zal worden bekeken. De VVD Heiloo staat dicht bij de bur ger en juist de burgerij heeft alle belang bij het financieel reilen en zeilen van de gemeente. Immers de gemeentelijke be lastingen, de leges en de tarieven voor voorzieningen raken haar onmiddellijk in de portemonnaie. Morgenavond om 19.30 uur houdt de VVD-fractie spree kuur in 't Open Huis en kunnen de inge zetenen hun wensen, op- en aanmer kingen over het beleid in Heiloo met de VVD-gemeenteraadsfractie bespreken Opgave van het te bespreken onderwerp vooraf aan de fractiesecretaris drs. E. M. I. ten Hacken (tel. 330316) werkt een snelle en complete beantwoording in de hand. Overigens blijven de leden van de VVD-gemeenteraadsfractie en het afdelingsbestuur natuurlijk steeds voor een ieder aanspreekbaar. Immers, ook de VVD is er voor de burger! HEILOO - Deze band bestaat uit drie Amerikanen - Lamar Chase (zang), Ra- him (bas) en Cus (drums) - en één Ne derlander - André Duet (gitaar). Laatsgenoemde is vooral bekend gewor den met de band Freddie Cavalli. Om dat de roots van het merendeel van de leden in Californië liggen, omschrijven Mama's Bad Boys hun muziek als West Coast Blues c.q. Hard Blues. De goed- geklede zanger Lamar Chase is werke lijk een lust voor het oog en bovendien heeft hij een prachtige rauwe bluesstem. Onlangs was hij nog te beluisteren bij het radioprogramma La Stampa van de VPRO. Zaterdag 19 oktober is de band te beluisteren bij Buk Buk vanaf 22.00 uur, entree 5,00. Aanstaande zaterdag start bij Buk Buk tevens de voorverkoop van het optreden van Herman Brood, dat op zaterdag 9 november zal plaatsvinden bij Buk Buk. Volgende week dinsdag zijn kaarten te vens verkrijgbaar bij Centerdisc aan de Heerenweg - hoek Slimpad te Heiloo. De kaarten kosten 15,00 per stuk. HEILOO - Op donderdag 3 oktober be gon onder leiding van mevrouw Briefjes-Cudowska bij de Stichting Ou derenwerk Heiloo in het Trefpunt, Westerweg 294 een groep van 12 men sen aan een wekelijks cursus Pools voor beginners. Reden hiervoor was de in druk, dat door de toenemende kontak ten van Heilooërs met Polen er behoefte en belangstelling zou zijn om niet alleen in het Duits, Frans of Engels (of in ge barentaal) met Polen te communiceren maar ook of juist (in enige mate) in de eigen taal van de mensen met wie je con tact hebt. Want vaak spreekt er wel ie mand van ,de Poolse familie' of de groep een vreemde taal, maar met de Overigen is het dan toch moeilijk echt in contact te komen. Naast het spreken en verstaan voelt u zich uiteraard veel meer betrokken bij 'de cultuur, het land, de krant, de uitwis seling, in het bedrijfsleven, in het mu seum als men zelf in staat is om geschreven informatie, al is het in het begin misschien slechts enkele sumiere woorden, te begrijpen. Belangstellen den kunnen voor nadere informatie en/of opgave contact opnemen met het bureau van de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo, tele foon 331297 (bereikbaar van 9.00-12.30 uur. HEILOO - Met ingang van dinsdag 7 januari organiseert de Stichting Oude renwerk Heiloo wekelijks op dinsdag middag van 13.30-14.30 uur conversa tielessen Frans in het Open huis te Hei loo. Deze cursus is bedoeld voor men sen die in de franse taal willen (leren) converseren. U krijgt gedurende één uur les van een bevoegde docent in een groep van ongeveer 10 personen. Tij dens de lessen wordt er uitsluitend frans gesproken. Er wordt niet voor een diploma opge leid. Daarom is het mogelijk om het tempo op uw eigen mogelijkheden te baseren. We spreekt het voor zich, dat van de cursisten verwacht wordt dat zij reeds over enige kennis van de franse taal beschikken. Bijvoorbeeld minimaal mavo-niveau. Docent van deze cursus is de heer J. Vinken. De cursuskosten be dragen 80,00 voor het eerste half jaar. Voor nadere opgave en/of infor matie; Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, 1852 AS Heiloo, tel. 331297. HEILOO - Donderdag 10 oktober was het zover. Met twee bussen vertrokken om 8.30 uur ruim 100 deelnemers voor de bustocht naar het pitoreske Gie thoorn. Met een beetje mist, maar met veel enthousiasme werd in rustig tempo via de Zeeburgertunnel en Almere naar Dronten gereden, alwaar de koffie met gebak klaar,stond. Vervolgens werd de reis voortgezet door een inmidels door de zon overgoten magnifiek polderlandschap richting Kampen en passeerden we daarna mooie plaatsjes als Kamperdijk en Ge- nemuiden met als einddoel het onvol prezen Giethoorn. Hier werd aangelegd bij restaurant het Wapen van Venetie, waarna genot van een aperatief heerlijk werd gedineerd. Hierna werd ingescheept op twee rond vaartboten, die ons door de smalle grachtjes van Giethoorn voerden met uitleg van de schipper over het verleden en heden van dit unieke gebied. Na weer afgemeerd te zijn bij het restaurant werd het bezoek besloten met een rond je bingo. Tot slot werd de terugreis aan vaard via Lelystad Enkhuizen en passeerden we klokslag 19.00 uur de ge meentegrens van Heiloo en werd hier mee afscheid genomen van een prachtige en door iedereen gewaardeer de dag. Zoals reeds eerder gemeld gaat de bingo op 31 oktober niet door. Deze staat nu gepland op donderdag 7 november. Dit wordt ook vermeld in het eerstvolgende maandoverzicht van beide bonden. HEILOO - Bij de politie in Heiloo zijn de afgelopen twee weken de volgende spullen als gevonden ingeleverd: diverse sleutels, dameshorloge met stalen band, groene, geringde parkiet, kleine groen- oranje papegaai, Commodoor horloge vierkant model, ru^ak met camera, zakmes, portemonnee met inhoud, bril in groen etui, dameshorloge met beige bandje, dames schakelarmband, blauw dameshorloge met gekleurde cijfers, lin nen tas met handdoek, t-shirt, linker schoen maat 44, paars-blauwe porte monnee, donkergrijs-blauwe parapluie, blauwe spijkerjas lang model, foto toestel, leren tasje met rode voering, draagbare telefoon, plastic tas met bal letpakje, gouden ring zonder inscriptie, groene rugtas met parapluie, sleutelbos met 8 sleutels waaronder een Mazda- sleutel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 8