Marie Koning en Cor Heeck exposeren in het gemeentehuis Bonden voor ouderen toonden werkstukken in het Trefpunt LEO HORN JUBILEERT. U PROFITEERT! MANTELSTOFFEN EN VELOURS Routiniers Jan Rot en Herman Brood komend weekend in de Buk 29,95 29,95 HERFSTTIJD STUNTTIJD BIJ CENTERDISC DÉ C.D.-ZAAK VAN HEILOO Hoek Slimpad/Heerenweg 072-334906 Geslaagd Falkland met kinderstuk "Een heel klein circus" FALKLAND TONEEL Actie De Zonnebloem in meer dan één opzicht een succes dat ietsje meer service... simon peek juwelier 'Geheimen in de nacht' 21 november in de winkel Voor de kinderen vanaf 4 jaar u "EEN HEEL KLEIN CIRCUS" Entree f 5,- Theater "De Beun" 16 november om 13.30 en 16.00 uur 17 november om 14.00 uur. Kaarten bij: Reisburo Holl. Int. Boekhandel "Het Hoekstuk" Boekhandel "Avis" Het Open Huis Vele basisscholen. MÉÉR METERS MODE per meter Herman Brood in Buk Buk Jong en oud in touw voor Diabetes Fonds Superloterij Foresters INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 OPENINGSTIJDEN: maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 13.00 12.00 uur 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. 56e JAARGANG NO. 45-6 NOVEMBER 1991 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN "OMSTREKEN Een aquarel van Cor Heeck. HEILOO - Vanmiddag, woensdag 6 no vember, om 16.30 uur zal burgemeester N.P.M. Schoof een unieke expositie in het gemeentehuis openen. ,,De oude rotten" in het vak, Marie Koning en Cor Heeck, zullen elk twaalf werken la ten zien uit hun laatste periode. Geen van beiden is meer aktief met het schil deren bezig. Marie Koning Het werk van Marie Koning is uit de pe riode 1976-1980. "M'n gouaches sugge reren een wereld die met het onderbe wustzijn te maken hebben. Na een emo tie heb ik sterk de behoefte te gaan schilderen" zegt Marie Koning. ,,Bij zo'n expositie heb ik dan ook het gevoel of ik naakt aan de wand hang". Zo kwetsbaar als Marie Koning in haar eigen werk is, zo sterk is zij in het les ge ven. Haar opleiding kreeg zij aan de academie voor beeldende kunsten in Antwerpen. Zij werkte op de werk- plaats voor antieke textiel. Daar maakte zij tekeningen voor gobelins. Later gaf zij les aan de werkschuit in Amsterdam en enkele scholen in Haar lem. ,,Les geven vind ik heerlijk, ik heb altijd geprobeerd de kinderen iets uit zichzelf te laten tekenen. Dit werd me niet altijd in dank afgenomen want ik praatte veel met m'n leerlingen. Het hoofd van een school werd daar kwaad over, dat was geen tekenles geven vond hij. Ik op mijn beurt werd toen ook kwaad en antwoordde: ,,U stopt er wat in, maar ik haal er wat uit!" De inspec teur echter wilde dat Marie Koning aan meer kinderen les ging geven, maar ar tiesten en onderwijzers verdragen elkaar moeilijk, het was dan ook niet altijd eenvoudig. Maar op de tentoonstelling „Kinderwerk" in de vishal te Haarlem kreeg de klas van Marie Koning de eer ste prijs. „Het is zo fijn te zien dat kin deren als ze ontdekken dat ze best wat kunnen, veel meer zelfvertrouwen krij gen en daardoor wordt de rest van hun prestaties ook veel beter". Marie Koning heeft ook jaren deel uit gemaakt van de werkgroep 77-11. Cor Heeck Om het werk van Cor Heeck (81) bij el kaar te krijgen was niet eenvoudig, het moest overal vandaan komen. Van hem zien wij aquarellen. Op de vraag: „Waarom alleen aquarel" antwoordt hij, „dat is tenminste snel droog en er zit niet overal verf aan". Ook Cor Heeck heeft zijn penseel aan de wilgen gehangen. In tegenstelling tot wat er op de expositie te zien is praat Cor Heeck heel nonchalant over zijn ei gen werk, ook hij vond meer voldoe ning in het lesgeven. „Ik heb het ideaal nooit bereikt, het blijft verf met papier, de illusie wordt nooit verwezenlijkt". Wie zijn werk ziet vraagt zich af hoe hoog z'n, verwachtingen dan wel waren. Maar les geven was z'n lust en z'n leven en menigeen zal nu nog de vruchten plukken van hetgeen zij van Cor Heeck hebben geleerd. „Ik heb lesgegeven van Den Helder tot Amsterdam, daar ging veel reistijd in zitten". Ook hier werd met de uitspraak „ik kan niet tekenen" geen genoegen genomen en later bleek bijna altijd dat Heeck gelijk had en kwamen er vaak de mooiste dingen uit „Artistieke opvat tingen, allemaal zwammerij". Cor Heeck was de oprechter van Tinto retto, een teken en schilderclub waar heel wat talent ontdekt werd. Mogen beide schilders dan beiden over hun eigen wérk niet zo te spreken zijn, ga kijken in het gemeentehuis en u zult zien dat ze ongelijk hebben. De ten toonstelling is tot januari te zien. Nieuwe c.d. Garland Jeffreys met Hail-Hail Rock 'n Roll van 42,95 voor Nieuwe Hall Oates „Greatest hits" - van 42,95 voor Een voorbeeld uit het werk van Marie Koning Clowns en muzikanten horen thuis in het circusook Een heel klein cir cusdat Falkland voor de jeugd speelt in De Beun. graagJa, wat zou die zo graag wil len? Dat kunnen jullie beter zelf gaan zien in Theater De Beun op zaterdag 16 november om 13.30 en 16.00 uur en zondag 17 november om 14.00 uur. En als je jarig bent is het een leuk idee om op je partijtje met je vriendjes en vrien dinnetjes te komen kijken. De jarige krijgt nog een kadootje ook! Kaarten a 5,00 zijn verkrijgbaar bij: Reisburo Holland International, Boek handel Avis, Boekhandel 't Hoekstuk, Het Open Huis, en op vele basisscholen. Alle te Heiloo. Tevens één uur voor aanvang aan de kassa van theater De Beun. Inlichtingen: 072-119737. HEILOO - Voor alle kinderen vanaf 5 jaar uit Heiloo en omgeving brengt Falkland het kinderstuk "Een heel klein circus" van Wim Burkunk. Dit to neelstuk gaat natuurlijk over een circus en jullie weten: bij een circus horen clowns! Die zijn er en natuurlijk halen ze allerlei gekke fratsen uit! Ook is er een direkteur en zelfs een heus paarde- nummer. En dan is er ook nog Mariette die zo HEILOO - Oud-plaatsgenoot Erwin Agasi is op 28 oktober afgestudeerd aan de Universiteit van Amsterdam in de theoretische fysica. HEILOO - De met veel publiciteit om geven ledenwerfactie van de Zonne bloem is een overweldigend succes geworden. Het Nationale Bureau te Breda kon ruim 900 nieuwe leden in schrijven. Daar zijn we geweldig blij mee en u erkentelijk voor uw steun. Dank zijn wij verschuldigd aan de be drijven die de actie ondersteunden door de hele week de Zonnebloemvlag te la ten wapperen. Financiële steunverlening is één, maar uitvoering geven aan de doelstelling blijft toch de belangrijkste opdracht. Daarom zijn we meer dan content dat zich tevens 15 tot 20 medewerkers heb ben gemeld. Met u wordt deze week contact opgenomen en een afspraak gemaakt. Uitbreiding van het aantal medewerkers is ook nodig omdat tijdens de actie ons verschillende verzoeken om bezoek be reikten. Daar zullen we uiteraard aan dacht aan besteden. Uw betrokkenheid en steunverlening is voor onze mede werkers een extra stimulans. Indien u telefonisch niet bent benaderd en toch ondersteunend lid wil worden a 12,50 per jaar, dan kunt u zich alsnog opgeven bij mevr. Vriend, 072-331810, of bij de heer Spruit, tel. 072-333558. Stationsweg 85A - Heiloo - Telefoon 072-335730 HEILOO - Op donderdag 21 november zal de verhalenbundel 'Geheimen in de nacht' in de winkel verkrijgbaar zijn. De uitgave is 96 pagina's groot en bevat twintig verhalen, geschreven door Jaap- Wim van der Horst, redacteur van de Uitkijkpost. De verhalen spelen zich voor een groot deel af in Heiloo en de gemeentes in de directe omgeving. Het is een mengeling van jeugdherinnerin gen, reiservaringen en andere belevenis sen, nu en dan gebaseerd op ware gebeurtenissen, dan weer verzonnen. Een zestal verhalen werd in de zomer van 1991 in de Uitkijkpost gepubli ceerd. De oplage van deze particuliere uitgave is beperkt. De prijs in de winkel be draagt 15,95. Het boekje zal worden yerkocht bij Boekhandel Deutekom, Heerenweg te Heiloo, Denise's Won derland, Breedstraat te Alkmaar Wethouder Willemse-van der Ploeg maakte met alle deelnemers aan de expositie in 't Trefpunt een praatje. HEILOO - Zaterdagmorgen opende wethouder A.A.M. Willemse-van der Ploeg de expositie van de Katholieke en Algemene bond van ouderen. Na haar openingsverhaal maakte de wethouder in 't Trefpunt een praatje met elk van de exposanten. Creativiteit is tóch een hoog goed en ab soluut niet aan leeftijd gebonden. Dat werd op deze expositie weer eens heel duidelijk. Het penseel werd door velen met veel animo gehanteerd en met vaak heel goede resultaten. Wie zich thuis voelt met de breipen liet ook zien dat men daarin de fantasie de vrije loop kan geven. Sommigen bestemden al hun breiwerk voor de der de wereld. Het knipwerk, dat eruit ziet als vakwerk, vond gretig aftrek. De uit gebreide garderobe voor barbiepoppen was heel leuk. Het aardige is dat een ie der op zijn of haar manier bezig is en daaraan plezier beleeft. De activiteiten die de KBO en ANBO voor 55-plussers organiseert zijn zeer uitgebreid. Van astrologie tot een beleg gingsclub voor dames en nog veel, veel meer kunt u allemaal bij de ouderen bonden in Heiloo doen. Wie wil weten of er iets van zijn of haar gading bij is, kan het boekje met alle informatie over de cursussen aanvragen bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo, Westerweg 294, tel. 331297. Nieuwe cursussen In de maand januari van het volgend jaar gaat er weer een aantal cursussen voor 55-plussers van start. Zo begint op donderdag 9 januari (9.30-12.00 uur) de cursus kunstzinnige poppen maken voor beginners. Deze cursus duurt tien weken en de kosten in clusief materiaal bedragen 100 gulden. De lessen worden gegeven in het atelier van de docente, mevrouw Roos' Margiono. Een dag later, op vrijdag 10 janurai (13.30-16.00 uur) start in samenwerking met de Hobby-Farm een cursus edelsmeden voor beginners. Ook deze cursus duurt tien weken en wordt gege ven in de Hobby-Farm aan de Pastoor van Muijenweg onder leiding van de edelsmid Kristine van Marwijk. De kosten inclusief materiaal een gebruik van gereedschappen bedragen 195 gulden. Met ingang van dinsdag 14 januari (14.15-16.15 uur) organiseert de Stich ting Ouderenwerk Heiloo een cursus pergamano voor beginners. De cursus duurt vier weken en wordt in het Tref punt aan de Westerweg gehouden onder leiding van mevrouw M. Teitsma. De kosten bedragen 65 guide, inclusief een uitgebreid materiaalpakket. Tenslotte gaat er op donderdag 2 janua ri opnieuw een cursus astrologie van start. Het is een beginnerscursus, die vanwege de gróte belangstelling op nieuw wordt gehouden. Na de tien donderdag-lessen (aanvang 9.45 uur in het Open Huis) kan men inschrijven voor een vervolgcursus. Docent is de heer P. Kloos. De kosten bedragen 50 gulden voor de lessen en 25 gulden voor een begeleidend boekje. Verdere informatie over al deze cursus sen kunt u bekomen bij de Stichting Ou derenwerk Heiloo, Westerweg 294 te Heiloo, tel. 331297. Het is raadzaam niet te lang te wachten met inschrijven, daar uit ervaring is gebleken dat de cur sussen vrij snel zijn volgeboekt. Voor een aantal cursussen hebben zich al en kele deelnemers gemeld. HEILOO - Vrijdag novemb^T gaat Jan Rot eindelijk "nooit uit elkaar" in jongerencentrum Buk Buk. Door een misverstand kon het geplande optreden op 18 oktober geen doorgang vinden. Slechts drie weken later gaat het er dan toch van komen, met de meest denkbare zekerheid zal Jan Rot zijn muzikale theatershow' in Buk Buk ten gehore brengen. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 7,50. In de afgelopen drie weken heeft Jan Rot bepaald niet aan populariteit inge boet. Integendeel, door zijn duet met Rick de Leeuw (zanger van The Tröcke- ner Kecks) is Jan Rot zelfs op weg naar de bovenste regionen van de hitlijsten. Geheel aangepast aan de tijd van het jaar heeft hij een wel zeer bijzondere versie uitgebracht van Leen Jonge- waards evergreen "Op een mooie Pinksterdag", samen in de zon". De titel van zijn theaterprogramma be hoeft de nodige uitleg. Jan Rot heeft zo zijn eigen denkwijze: een mens komt al leen op de wereld, sterft alleen en dus waarom zou je met 5 man op een podi um gaan staan; "Jan Rot gaat nooit uit elkaar". Verdere uitleg hierover zal hij in zijn programma wel naar voren bren gen. Zingen kan hij, daar waren we met z'n allen wel van overtuigd. Liedjes als "Manuela" en "Een man mag niet hui len" zijn van zijn hand en "Counting sheep" heeft op bescheiden hoogte in de hitparades gestaan. Maar het theater, dat is toch altijd wat anders. Jan Rot twijfelde dan ook zich zelf, wat dat betreft, ondanks^dat veel mensen hem toeriepen: "Je moet het theater in!" Uit de praktijk is gebleken, dat alle zorgen voor niets waren ge weest. Critici waren diep onder de in druk van zijn prestaties, hoewel dat niet an doorslaggevende aard is voor het wel of niet slagen, danwel goed zijn, van wat dan ook. Desondanks was het me rendeel van het publiek verbluft door het emotievolle en schaamteloos senti mentele zingen van Rot tijdens zijn voorstelling. Het mag duidelijk zijn: ook in zijn thea terprogramma staat muziek centraal. Rot brengt een rode draad door muziek van Anneke Grönloh, Corry en de Re kels, Doe Maar en de Tröckener Kecks en dat is al iets om halsreikend naar uit te zien. Hoe het ook zij, Jan Rot is an ders dan anders op het podium van de Buk te bezichtigen voor de liefhebbers van theater. De jongste en oudste collectant die voor het Diabetes Fonds op pad gaan: Ramona van Kuilenburg (14) en de heer Sengers (79). Jan Rot is vrijdagavond te zien en vooral te beluisteren in Buk Buk. LEO HORN Heiloo, Raadhuisweg 11. Herman Brood, the godfather van de Nederlandse rock roll. HEILOO - Eindelijk Brood op de plan ken van de Buk Buk! Zaterdag 9 no vember verzorgt "The Godfather" van de Nederlandse Rock Roll weer eens gaan optreden in Buk Buk. De voorver koop is in volle gang, kaarten zijn ver krijgbaar op de bekende adressen in Heiloo: Centerdisc en natuurlijk Buk Buk! Voor 15,00 kun je dit toch altijd unieke gebeuren aanschouwen. Ook aan de kassa kun je nog proberen een kaart te bemachtigen, de zaal gaat open om 21.00 uur. Mocht je nog geen kaart hebben kom dan op tijd, want de zaal raakt zeker uitverkocht! Iedereen in Nederland en op vele plaat sen daarbuiten kent Herman Brood. De vaandeldragen van de vaderlandse rock roll houdt de gemoederen al jarenlang op plezierige wijze verdeeld (men spreekt wel van het "verschijnsel Brood") en behoeft daarom eigenlijk geen introduktie. Herman Brood is, zo als bekend, de laatste jaren ook nadruk kelijk met andere zaken dan muziek aan de gang gegaan, zoals tekenen, schilde ren en het schrijven van gedichten. Ondanks deze nevenaktiviteiten van The Brood zit diens hart muzikaal ge zien nog altijd op de juiste plaats. Her man, twee grote liefdes sterk (vrouw Xandra en dochter Lola), achtte nu de tijd rijp voor een heel bijzonder album: "Freeze". Onlangs is het nieuwe album van Herman Brood His Wild Roman ce gereleased. Herman heeft hierbij zeer speciale gasten uitgenodigd: Clarence Clemons, de saxofonist van Bruce Springsteen en Flaco Jiminez, de accor deonist van Ry Cooder. Gevolg: een Wereld-CD! De Bühnezucht van Brood is onverza digbaar en heeft dus nog altijd een druk bezette concertagenda. Met zijn prima begeleidingsband Wild Romance brengt Herman ons rock &roll zonder poespas, waarmee hij de Buk Buk ongetwijfeld weer plat zal spelen. Zaterdag zal het "monument" Heiloo aandoen! HEILOO - 'Jarig, maar (nog) niets te vieren' is het thema van de landelijke collecte 'Geef 's voor diabetes', die van 10 tot en met 16 november wordt ge houden. Jarig, omdat het de tiende col lecte is. Aanleiding dus voor een 'feest'. Dankzij de collecte-opbrengsten van de afgelopen jaren kon al veel onderzoek gedaan worden. De medische begelei ding van mensen met diabetes is verbe terd en er zijn betere behandelingsme thoden ontwikkeld. Maar (nog) niets te vieren. Het ontstaan HEILOO - Onlangs is de zevende trek king gehouden in de superloterij, welke door Foresters is georganiseerd. De uit slag hiervan is als volgt: le prijs: 145; 2e prijs: 107; 3e prijs: 596; 4e prijs: 405; 5e prijs: 275; 6e-10e prijs: 210, 358, 575, 059 en 585; 1 le-15e prijs: 062, 401, 138, 685, 099; 16e-20e prijs: 208, 533, 597, 445 en 583. De prijswin naars krijgen persoonlijk bericht. van diabetes (ook bekend als suikerziek te) is nog steeds een raadsel. Er zijn nu zo'n 300.000 mensen in ons land die de ze ongeneeslijke aandoening hebben. Deskundigen verwachten dat de komen de jaren het aantal mensen met diabetes met ongeveer 50 procent toeneemt. Dit geldt vooral voor ouderdomsdiabetes. Het is dus noodzakelijk dat onderzoek naar het ontstaan van suikerziekte voor tgezet en uitgebreid wordt. Ookaandoeningen, hart- en vaatziekten en nieraandoeningen kunnen optreden als iemand langere tijd diabetes heeft. Daarom wordt veel onderzoek verricht naar terugdringen en voorkomen van deze complicaties. Daar is eveneens vpel geld voor nodig. Daarom is het belang rijk dat deze collecte slaagt. Geef daar om aan de collectant of maak uw bijdrage over op banknummer 70.70.70.805 of gironummer 5766 ten name van het Diabetes Fonds Neder land te Amersfoort. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 f Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren IHIN te bereiken onder nummer 072-330175 illli \s. Redactie-adressen: y Baafjeslaan 1. 1852 BE Heiloo (072-331081) iMJJ Kromme akker 36. 1723 BG Noord-Scharwoude mrJ (02260-18896) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen. Akersloot. Egmond-Binnen. Rinnegom en Egmond aan den Hoef Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. ÖwFtva 7 y 'ih) s

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1