Bijzondere acties HIER BLIJF JE VOOR THUIS! DEUTEKOM B0EKEN-TIP VAN: MUZIEK-TIP VAN: Margriet de Moor: 'Eerst grijs dan wit dan blauw Nieuwe Hoeve wordt door ouders geschilderd 'Mozart-Van Dijk Van Dijk-Mozart' Heiloo, Collecte Brandwonden Stichting in Heiloo Winnaars Franse week in het Hoekstuk Federatieve Vrouwenraad Ingezonden Informatie-avond Verenigde Spaarbank over lijfrente en pensioen Zijper bóerderijenboek vol historische gegevens Jarige Theeklipper Wegwijs in de bibliotheek Dag van de Kunstuileen UITKIJKPOST 6 NOVEMBER 1991 'MUtU'&i W&4% 'iiitf Ai y, Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 16 november: extra sinter klaas-verkoop (speelgoed). Plaats: Vic toriepark 2 te Alkmaar tussen 10.00- 15.00 uur. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Poppentheater Dibbes In de maand november zijn er voorstel lingen op 13, 16 en 20 november. Alle voorstellingen beginnen om 14.30 uur, entree 5,00 p.p. Inlichtingen en reser veringen: Dibbes, Wilhelminaplein 3, Akersloot, tel. 02513-13447. Zaterdag 23 november: jeugdfilm 'Mi rakel in Valby' voor kinderen vanaf 9 jaar, aanvang 19.00 uur. Inlichtin gen/reserveringen: zie boven. Sporthal Het Vennewater Donderdag 7 november: Sportinstuif ouderen 14.00-15.30 Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Vrijdag 8 november: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Zaterdag 9 november: Zaalvoetbal diverse clubs 9.30-15.30 Zondag 10 november: Handbal div. clubs 9.30-13.30 Maandag 11 november: Volleybal Effect 17.45-23.00 Dinsdag 12 november: Volleybal NeVoBo 18.30-23.00 Woensdag 13 november: Zaalvoetbal KNVB 19.00-23.15 Galerie Sol y Sombra Tot en met 17 november is er in galerie Sol y Sombra, Verdronkenoord 94 te Alkmaar werk te zien van o.a. Leo Gestel, Jan Sluijters en Isaac Israels. Openingstijden: vrijdag en zaterdag 10.00-17.00 uur, zondag 12.00-17.00 uur. Expositie Hotel Merlet Tot en met eind november zijn in Hotel Merlet, Duinweg 15 te Schoorl schilde rijen te zien van Jean Thomassen en Ine Veen uit Heiloo. Openingstijden: alle dagen. Galerie Amber Babs Bannenberg-Wilms Floet expo seert tot en met 9 november objecten van koper en email in Galerie Amber, Dusseldorperweg 18 te Limmen. Ope ningstijden: donderdag, vrijdag en za terdag 14.00-17.00 uur. Openbare Bibliotheek Maandag 11 novembeh rondleiding door en uitleg over de bibliotheek voor geinteresseerde lezers van 13.30-15.30 uur. Kosten 1,00 (koffie). Aanmelden tot vrijdag 8 november in de bibli otheek. Paddestoelen in het duin Tot en met 25 november: expositie over paddestoelen in De Hoep aan de Zee weg in Castricum bestaande uit foto's en echte exemplaren, te bezichtigen ie dere zondag van 10.00-17.00. Meervogels handbal Zaterdag 9 november: tussen 17.00- 20.00 uur thuiswedstrijden van meisjes BI en Al en heren 2. Zondag 10 november: tussen 10.00- 134.00 uur thuiswedstrijden van welpen 1 en 2, jongens A en dames 1. Alle wedstrijden in sporthal De Lelie. Najaarsbazaar De vrouwenvereniging Tesselschade- Arbeid Adelt afd. Alkmaar houdt haar najaarsbazars op dinsdag 12 november (10.00-12.30 en 13.30-15.00 uur, Kamer van Koophandel, Alkmaar), woensdag 13 november (19.00-21.00 uur) èn don derdag 14 november (10.00-15.00 uur, Frankenstate, Lindenlaan, Bergen). Werkgroep Alleengaanden Maandag 11 november: oosters buffet bij de interkerkelijke werkgroep voor alleengaanden, met na afloop een expo sitie van de wandkleden van Gudy Hen- drikse met een toelichting door haar echtgenoot. Aanvang 19.30 uur, kosten 19,50. Inlichtingen/opgave: 337282. Thema-avond Fiom Woensdag 13 november: thema-avond over 'vertrouwen' voor gescheiden mannen en vrouwen bij de Fiom, aan vang 20.00 uur, Van der Meijstraat 6 te Alkmaar. Inlichtingen: 072-118812. WAO/AAW Belangenvereniging Iedere maandag houdt de WAO/AAW Belangenvereniging Heiloo en omstre ken een soosochtend in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo vanaf 9.00- 12.00 uur met gelegenheid tot biljarten, kaarten en rummycup spelen. Galerie De Kapberg Tot en met 10 november worden in Ga lerie De Kapberg, Slotweg 17, Egmond aan den Hoef schilderijen en tekeningen van de Egmondse kunstenaar Jos Sley- pen geëxposeerd. Openingstijden: zater dag en zondag van 13.30-17.00 uur. Galerie Dyk 1 Tot en met 24 november is fotografie van Wijnand Vlugt te zien in Galerie Dyk 1, Dijk 1 te Alkmaar. Openingstij den: donderdag, vrijdag en zaterdag 12.00-17.00 uur, zondag 14.00-17.00 uur. Koffiecontact Elke zondag van 14.00-16.00 uur en el ke dinsdag van 10.00-11.30 uur koffie contact in het ontmoetingscentrum aan de MaasGeesteranusweg 2 te Heiloo. Geboden worden sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. In lichtingen: 331668, 331536 of 332364. Galerie Nu Tot en met 2 december is in Galerie Nu, Nuhout van der Veenstraat te Castri cum werk te zien van Harry Dercksen (beelden en schilderijen). Openingstij den: donderdag tot en met zondag van 13.00-17.00 uur. Sociëteit Alleenstaanden Heiloo Maandag 18 november: film van Mari- us Hendriks over Hoogovens en over het jaarlijkse uitstapje van de SAH, aanvang 20.00 uur in het Open Huis. Inlichtingen: Wil Jordens (335652) of Inge Nolta (333218). Genealogische vereniging Maandag 11 november: contactavond in de Hoornsevaart in Alkmaar-N_oord, aanvang 20.00 uur. Speciaal aandacht voor de Alkmaarse binnenstand en haar adressen. Inlichtingen: 072-123029. Kleinkoor Castricum Vrijdag 15 november: concert door het Kleinkoor Castricum met een geva rieerd repertoire. Voor informatie: 072- 334341. Bond van Plattelandsvrouwen Woensdag 13 november: doe-avond in de zaal vaft de geref. kerk aan de Noor dergeeststraat, aanvang 20.00 uur, kosten 1,50. Zelf meenemen: schaar, spelden, naald en garen, lineaal en pot lood. Introducées betalen 2,50. Klaverjasclub EHK Maandag 11 november: maandelijkse open drive in het Open Huis, aanvang 20.00 uur. Inschrijven vanaf 19.30 uur of telefonisch tussen 17.00-19.00 uur bij dhr. Knegt (334056) of dhr. Leurink (334366). Open baarswedstrijd Limmen Zondag 10 november: open baars wedstrijd, georganiseerd door Herman Lute van De Uitkomst i.s.m. de Limmer Visclub. Opgeven vanaf 7.30 uur in De Uitkomst. Na de koffie vertrek naar het viswater (Noordhollands kanaal). Galerie Aftique (voorheen Sonja's) In de maand november exposeert Ida Zwartkruis haar aquarellen in Galerie Artique, Karei de Grootelaan 4 te Ber gen. Openingstijden: maandag 13.00- 18.00 uur, dinsdag-vrijdag 10.00- 18.00 uur en zaterdag 10.00-17.00 uur. Psoriasis Vereniging Dinsdag 12 november: bijeenkomst voor psoriasis-patiënten in café Igesz op de Markt in Schagen, aanvang 20.00 uur. Thema is lichttherapie; een derma toloog is deze avond aanwezig. Inlich tingen: 020-6841870 of 02503-30878. Muziek op Winteravond Vrijdag 8 november: concert door het blokfluitkwartet Brisk met 'muziek uit Amsterdam en Venetië' in de witte kerk in Sint Pancras, aanvang 20.15 uur. Kaarten aan de zaal verkrijgbaar. In lichtingen: 072-641343. Koorvereniging Bergen Vrijdag 8 november: uitvoering van Verdi's Requiem door Koorvereniging Bergen in de Petrus en Pauluskerk te Bergen, aanvang 20.15 uur. Kaartreser- vering: 02208-13339 of 96926. Spreekuur uitkeringsgerechtigden Woensdag 13 november: maandelijks CNV-spreekuur voor uitkeringsgerech tigden in de Kapelkerk, Laat 80 te Alk maar van 14.00-15.00 uur. Inlichtingen: 072-124754. Het is maandagochtend. Een oogarts treft de enige vrouw met wie hij buiten zijn huwelijk een liefdesavontuur heeft beleefd door messteken ver moord aan. Het is drie jaar eerder. Een man ontdekt dat zijn vrouw zon der een woord het huis heeft verlaten. Ze blijft jaren weg. Bij terugkomst weigert ze ook maar iets over haar 'avonturen te vertellen. Een bus-trein-boot- en vliegreis: een vrouw reist terug langs de punten van haar leven om een aantal hoogstper soonlijke belevenissen op te sporen. Het is vrijdagochtend. Een autistische jongen verheugt zich op de begrafenis van een vriendin, een vrouw die hem ooit op het spoor heeft gezet van wat zijn leven zou beheersen: de sterren. 'Eerst grijs dan wit dan blauw' is een vierluik over waarneming, liefde en dood. In deze roman worden beelden en gebeurtenissen zo neergezet dat ge leidelijk duidelijk wordt hoe alle per sonages deel uitmaken van hun eigen verhaal en er tegelijkertijd tot gekma- kens toe van zijn buitengesloten. Margriet de Moor publiceerde al eer der 'Dubbelportret'. Heerenweg 67-69,1851 KL Heiloo "Winkelhof 't Loo" Tel. 072-3314 83 LIB RIS. Uw Complete Boekhandel. Ouders en leerkrachten brachten (nieuwe) kleur in de Nieuwe Hoeve. HEILOO - De deuren en kozijnen van het interieur van de basisschool Nieuwe Hoeve worden door ouders en leer krachten onder handen genomen. Hoe wel de oude verflaag nog in redelijke staat verkeerde, was men na bijna twin tig jaar wel uitgekeken op de kleurstel ling in grijze tinten. Wie nu de school binnenstapt, zal de deuren aantreffen in frisse primaire kleuren. De Londo-vergoedingen, vastgesteld door de rijksoverheid, voor dit onder houd zijn niet van dien aard dat daar een schildersbeurt tussendoor uit be taald kan worden. Vandaar dit eigen in itiatief. De gemeente Heiloo heeft intussen het Bureau Brink in de arm ge nomen om voor de gebouwen een on derhoudsplan op te stellen. Misschien vloeit daaruit binnenkort nog een schil derbeurt 'buitenom' voort. Wie zal het zeggen? Het Mozart Jaar 1991 heeft de muzie kindustrie geïnspireerd tot de uitgifte van ontelbare nieuwe opnames van de meesterwerken van Mozart. Dankzij de modefne techniek heeft dat ook ge resulteerd in kwalitatief betere relea ses dan de historische uivoeringen. Maar met alle respect voor de grote di rigenten, solisten en orkesten, is het album van Louis van Dijk toch wel een van de meest bijzondere. Allereerst natuurlijk omdat Van Dijk een toppianist is met uitstekende tech niek, een fijna toetsaanslag en een fa scinerend gevoel voor muzikale harmonie. Wat Louis van Dijk boven tal van andere klaviervirtuozen uit tilt is zijn aan het ongelooflijke grenzende Prachtige uitvoeringen zijn te horen van 'Voi che sapete' en 'Alia turca'. Samen met zijn trio-genoten en het be geleidingsorkest is er een intrigerend werkstuk ontstaan, dat uitstekend voegt in het Mozart Jaar 1991. Willem Duys zegt over deze cd: 'Wolf gang Amadeus, zelf zo'n groot impro visator en liefhebber van muzikale grappen, zou de frisse benadering van zijn muziek door Louis van Dijk enorm gewaardeerd hebben'. gave tot improvisatie en zijn sterke band met jazz. Deze eigenschappen, gecombineerd met de muziek van Mo zart hebben de bijzondere cd opgele verd, die wij deze week tippen. Winkelhof 't Loo 41 Heiloo Tel. 335535 HEILOO - De collecte van de Neder landse Brandwonden Stichting, die vo rige week in Heiloo werd gehouden, heeft 10.701,00 opgebracht. De op brengst van de collecte gaat naar de vol gende doelen: de voorlichting over en de preventie van brandwonden, weten schappelijk onderzoek naar optimale behandeling, het beheer van Europa's grootste huidbank en het speciale voor lichtingsproject voor senioren. De stich ting dankt alle gulle gevers, collectanten en wijkhoofden hartelijk voor hun inzet. Heeft u de collectant gemist, dan kunt u alsnog uw bijdrage storten op giro 202122 of banknummer 70.70.70.643. Voor nadere informatie kunt u schrij ven naar de Nederlandse Brandwonden Stichting, Postbus 1015, 1940 EA Be verwijk. Contactadres voor Heiloo: G. Zeeman, Holleweg 68, tel. 338272. HEILOO - Enige tijd terug hielden de winkeliers van Het Hoekstuk in Heiloo west een sfeervolle Franse week. Aan dit evenement was een leuke actie ver bonden voor het winkelend publiek met enkele aantrekkelijke prijzen. Afgelo pen zaterdag werden de hoofdprijzen uitgereikt. De familie Elenbaas won een weekend Parijs, terwijl er voor de fami lies De Kleijn en De Cloedt.een weekend in een vakantiehuisje van Aegon be schikbaar was. Daarnaast wonnen nog eens dertig personen kleinere prijzen. De prijswinnaars hebben inmiddels al lo »-> V\Arir»ht nntvanopn HEILOO - De Federatieve Vrouwen raad Heiloo organiseert als afsluiting van het cursusjaar 1991 een cursus bestaande uit drie bijeenkomsten. Do cent zal zijn Judy Van Emmerik, schrijfster (o.a. van ,,Er moet nodig eens gelucht worden" en ,,De geest van het borstbeeld"). De data: donderdag 14, 21 en 28 november van 9.15-11.30 uur in het Open Huis. De eerste lezing zal gaan over ^Femi nisme, mythologie en raadsels'. Mw. Van Emmerijv..;zal ingaan op het verre verleden en op*de mythen, waarin vrou wen een belangrijke en sterke rol speel den. Daarbij zullen lijnen worden doorgetrokken naar het heden. De tweede lezing is getiteld Proza en poë zie, twee zussen of een één-eiige twee ling'. Naast ontstaan en ontwikkeling van proza en poëzie zal mw. Van Em merik een beeld geven van de huidige stand van zaken en wat enkele bekende vrouwelijke schrijfsters hierover over zeggen. De derde bijeenkomst gaat over Picasso (als bekend schilder van vrou wen) en is getiteld Picasso en zijn vrouwbeeld: het mooiste schilderij mijn lieveling ben jij'. In deze lezingencyclus wordt gebruikt gemaakt van afbeeldingen en van vondsten uit de archologie. De kosten bedragen 15,00 plus materiaalkosten. Naast het verkrijgen van informatie, in zicht en kennis bestaat uiteraard de mo gelijkheid tot discussie. Genoemde bijeenkomsten zijn - zoals u van de Fe deratieve Vrouwenraad Heiloo mag ver wachten - van niveau, toegankelijk voor alle vrouwen en emancipatorisch van karakter. Wij kunnen deze cursus zo goedkoop aanbieden dankzij gemeente lijke subsidie. U kunt zich opgeven bij mevrouw Driest, tel. 331842, of bij me vrouw Van der Neut, tel. 333043. Polen HEILOO - Eenmaal gaat een delegatie vanuit de gemeente naar Polen en dan schrijven ze in de Uitkijpost van 16 ok tober: 'De winkels in Polen zijn goed gevuld' en wekken dan de indruk dat het prima is daar. Maar niet met de aan vulling dat de mensen dat niet kunnen betalen, het zijn westerse prijzen. Al tien jaar sturen wij pakketten naar Polen en de brieven vandaar laten weten hoe arm ze nog zijn. Door reorganisatie is er veel werkloosheid. Een voorbeeld. Een vrouw krijgt 600.000 zloty's in de maand. Een goed loon naar Poolse maatstaven is 2 mil joen zloty's per maand, maar daar moe ten ze dan wel 176 uur voor werken. De huur van een huis kost 250 tot 400 dui zend zloty's per maand, inclusief water. Electriciteit kost 100 to 150 duizend zlo ty's per maand. Brood kost 4000, een kilo vlees 2000 en een stuk boter 7000 zloty's. Een spijkerbroek kost omgere kend 100 gulden. Daar moet een maand voor gewerkt worden, voor schoenen geldt hetzelfde. Tel erbij op het kleden van de kinderen, een ziekteverzekering enzovoort. Dit wilde ik toch even kwijt. Met veel plezier gaan we op 29 november weer bij Albert Heijn in Heiloo werken aan de kerstpakketten actie. Daar kijken de mensen in Polen al naar uit. Op donderdag 14 november kunnen er overigens ook weer pakketten voor fa milie, vrienden en kennissen in Polen worden ingeleverd. Het pakket wordt in Polen aan huis bezorgd. Deze pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plak band dichtgeplakt en met een stevig touw er omheen. De adressen van de' geadresseerde en afzender dienen duide lijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen nu ook brieven, tijdschriften en dergelijke be vatten. Het maximale gewicht van een pakket is 25 kilo. De kosten zijn 7,50 per pakket plus 2,50 per kilo. Het pakket kan worden ingeleverd op 14 november tussen 13.00-20.00 uur bij de fam. Velthuis, Zeeweg 17 te Heiloo (tel. 331802). Mw. Velthuis, Heiloo De winnaars van de Franse hoofdprijzen ontvingen afgelopen zaterdag hun prijs in winkelcentrum Het Hoekstuk. ALKMAAR - Op 26 november organi seert de Verenigde Spaarbank een infor matieavond. De onderwerpen zijn: lijfrente, pensioen en belastingvrij spa ren. De avond wordt gehouden in Motel Alkmaar, Arcadialaan 2 te Alkmaar. Iedereen is welkom op deze avond, zo wel cliënten als niet-cliënten van de Ver enigde Spaarbank. Wie wil er niet wat geld achter de hand hebben? De oude sok is uit de gratie, maar spaarrekeningen bij een bank ver heugen zich nog altijd in een grote po pulariteit. Wanneer u uw spaargeld steeds ter beschikking wilt hebben, bie den zij inderdaad een uitstekende oplossing. Anders ligt het als uw spaardoel wat verder weg ligt. Als u bijvoorbeeld wilt sparen voor een aanvulling op uw latere VUT- of pensioeninkomen of voor de studiekosten van uw nu nog jonge (klein)kinderen. Ook sparen om straks de hypotheek in een keer te kunnen af lossen, is zo'n voorbeeld, evenals het bekende sparen voor "een appeltje voor de dorst". Hiervoor kunt u op verschil lende manieren sparen. Lijfrenteverzekering. Met een goede lijfrenteverzekering ver schaft .u zich later de zekerheid van een welkome aanvulling op de bescheiden AOW-uitkering en de veelal tegenval lende pensioenvoorzieningen. Sluit u nu een lijfrenteverzekering af, dan kunt u op het moment van uitkering rekenen op een aanzienlijk bedrag. Hoe hoog dat bedrag precies is, hangt af van het netto-rendement op uw inleg. Dat kan per maatschappij aanmerkelijk verschil len. Daarom is het belangrijk om u van te voren goed te laten informeren. Pensioenregelingen kunnen allerlei hia ten vertonen zodat inkomen in de derde levensfase tegenvalt. Ook het verschijn sel pensioenbreuk is nog lang niet uit de wereld. Door deel te nemen aan een spaarplan kunt u zelf voor een extra in komen naast VUT of pensioen zorgen. De belastingdienst komt u daarbij tege moet: als u in het spaarplan laat opne men dat u de uitkering van uw spaarplan zult besteden aan de aankoop van een lijfrente, dan zijn de betalingen voor het spaarplan aftrekbaar voor de inkomstenbelasting. Later zult u over het extra inkomen uiteraard belasting moeten betalen, maar meestal zal dan een lager tarief gelden dan tijdens de spaarperiode. Studiekosten Heeft sparen voor de studiekosten on der de Wet Studiefinanciering nog wel zin? De hoogte van de uitkering die stu derende kinderen ontvangen is - onder meer - afhankelijk van het inkomen van de ouders. De wet spreekt niet over het hebben van een vermogen. Heeft een student of hebben ouders dat beschik baar, dan heeft dat geen gevolgen voor de hoogte van de studiefinanciering. Een spaarplan is een uitstekende manier om zo'n vermogen bij elkaar te sparen. Over dergelijke lijfrenteconstructies en belastingvrije spaarregelingen is er de laatste tijd in de pers nogal wat te doen geweest in verband met de door de rege ring aangekondigde maatregelen. Daar om bieden wij u de gelegenheid om u, op een speciaal over deze onderwerpen georganiseerde avond, volledig te laten voorlichten en adviseren. Voor ons, als organisator van deze avond, is het belangrijk te weten op hoeveel mensen we kunnen rekenen. Daarom verwijzen wij u naar de adver tentie elders in dit blad. Hierin staat precies omschreven hoe u zich kunt opgeven. HEILOO - Iets meer dan 550 bladzijden telt het op 2 november verschenen boek over de boerderijen in de gemeente Zij- pe. Het is het derde en laatste deel van een trilogie, geschreven door Piet Dek ker, geboren te St. Maartensbrug en nu wonend te Schipluiden. Het is een fantastisch boek geworden, gestoken in een linnen band met goud opdruk en een stofomslag in 5 kleuren. Talrijke foto's en vele kaartjes sieren dit forse standaard week dat uitgegeven is door Pirola te School. Alle informatie over het boek dat bij boekhandel Deute- kom verkrijgbaar is: tel. 02209-3131 (Pirola). In oktober 1986 verscheen het eerste deel van ,,Oude Boerderijen en buiten verblijven langs de Zijper grote Sloot" zoals de volledige titel luidt. Dit deel, inmiddels uitverkocht, behandelt alle boerderijen aan de oostzijde van de Grote Sloot, van Zijpersluis, via Bur gerburg. St. Maartensbrug en Schager- brug tot Oudesluis. Het tweede deel (uit 1988) gaat over de westzijde van de Grote Sloot van Zijpersluis tot halfweg Schagerbrug en het nieuwste deel (ge nummerd 2B) behandelt de rest tot Ou desluis. Bovendien treffen we in het pas verschenen boek het onmisbare register met ruim 8000 persoonsnamen aan! Toen de Zijpe in 1597 droogviel waren het met name rijke kooplieden uit Amsterdam, ALkmaar, Hoorn, Enk huizen en Haarlem die hun geld in de nieuwe polder belegden. Deze welgestel de ondernemers lieten boerderijen aan leggen en ook molens bouwen en het water op peil te houden. Bij de boerde rijen werd dikwijls een plantagie aange legd voor het geval de eigenaar zijn bezit in de polder kwam bezichtigen. Over deze welgestelden gaat het in deze boeken, over hun afkomst en hun bezig heden, over hun kinderen en hun andere Thee en vele aanverwante artikelen in de Theeklipper. HEILOO - De Theeklipper aan de Hee- renweg (naast Houtenbos) viert haar tweede verjaardag. Voor de kinderen staat er daarom een fijne kleurplaat in deze krant. De mooiste plaat krijgt na tuurlijk een prijs en zal hoogst persoon lijk door zwarte piet worden uitgereikt. Voor de theeliefhebber is het goed toe ven in de Theeklipper. Buiten de zestig theesoorten zijn er een heleboel mooie en leuke dingen die allemaal iets met thee te maken hebben en de gezelligheid die dat met zich meebrengt. Thee begint steeds meer terrein te win nen, want degenen die zeggen dat het nergens naar smaakt, hebben nog nooit een goed gezet kopje thee gedronken. Het begint al bij de prachtige serviezen, sommige van dun Chinees porcelein, andere van glas of kristal of een gezellig versierde mok, waar je zo lekker je han den aan kunt warmen. Om het kopje thee ,,aan te kleden" is er ook van alles bij de Theeklipper, heerlijke bonbons en mooie schaaltjes om ze in te doen. Leuke servetjes, kandelaars met kaar sen. Het is ook misschien een iedee ie mand een mandje met thee kado te doen. De Theeklipper verzorgt ook rela tiegeschenken. U kunt altijd vrijblij vend rond snuffelen bij de Theeklipper. HEILOO - „Kunt u mij vertellen waar ik de boeken over.kan vinden?" of: ,,Wil u mij even helpen met het beeld scherm?" of: ,,Ik wist niet, dat dit ook allemaal in de bibliotheek te vinden was!" Dagelijks horen de bibliotheca rissen dit soort opmerkingen en vragen. Het valt ook niet mee, om thuis te raken in het doolhof van informatie, dat de moderne bibliotheek te bieden heeft. Voor hen, die eens uitgebreid en rustig over al deze zaken geïnformeerd willen worden, is er een instructiemiddag op maandag 11 november om 13.30 uur. Kosten zijn er aan deze instructie niet verbonden. Wel wordt een kleine bij drage gevraagd voor koffie of thee. U kunt zich persoonlijk opgeven aan de balie of bellen tel.: 330670. Onze plaatsgenoot Waldemar Pohley exposeert zijn aquarellen in de biblio theek. Het zijn stillevens (bloemen) en ook landschappen uit de directe en ver dere omgeving. De heer Pohley is auto didact en schilder al jaren bij Tinto retto. bezittingen. Ook de pachtersfamilies komen in de boerderijenboeken uitge breid ter sprake. Van de huidige boerde rij is. steeds een recente foto en een kadastrale tekening opgenomen. Het pasverschenen boerderijenboek (en ook het nog verkrijgbare deel 2a) vormt een waardevol bezit dat boordevol staat met historische interessante gegeven. Boeiende lectuur voor liefhebbers van regionale geschiedenis maar ook voor de velen die belangstelling hebben voor genealogie. De historicus Piet Dekker heeft met deze uitgave een Herculestaak volbracht. Eén van de vele foto's in het Zijper boerderijenboek. (Foto: George Stoekenbroek). ALKMAAR - Op zaterdag 9 november wordt landelijk ae Dag van de Kunstuit leen gevierd. Op deze dag zal de kunstuileen van 10.00 tot 17.00 uur geo pend zijn. Dit jaar is het thema: Kunst als Kado. Boeken- en platenbonnen zijn heel gewoon. Misschien minder bekend is het feit dat ook de kunstuitleen kado- bonnen uitgeeft. Voor een gering be drag kan men een ander een abonne ment op de kunstuileen kado doen. De S.B.K. Noord Kennemerland neemt deel aan deze landelijke manifestatie. Wie op 9 november een kadobon voor een abonnement van drie maanden koopt hoeft slechts twee maanden te be talen. Wie zich op de Dag van de Kunstuitleen inschrijft als nieuwe abon nee mag het gekozen werk een maand gratis lenen. De S.B.K. Noord Kennemerland heeft "Kunst als Kado" dus letterlijk geno men en wil kunst kado doen. De kunst uitleen geeft ook een kado aan een ba sisschool. Alle basisscholen uit de regio kunnen meedoen aan de verloting van een abonnement op de kunstuitleen. De winnende school mag gedurende een jaar vijf zelf gekozen kunstwerken in het schoolgebouw ophangen. Op zaterdag 9 november om 15.00 uur zal de Alkmaarse wethouder van cul tuur, de loting verrichten en/bekend ma ken welke school de gelukkige winnaar is. De bekendmaking zal plaats vinden op de lokatie Gedempte Nieuwesloot 36. De S.B.K. Noord Kennemerland is nog gevestigd op twee lokaties, name lijk het Canadaplein (de Vest) en de Ge dempte Nieuwesloot 36 te Alkmaar. Beide lokaties zijn op deze dag van 10.00 tot 17.00 uur open.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 6