Al deze veranderingen zijn bepaald geen verbeteringen. Hoe lang willen we nog doorgaan met het voeren van expansief beleid, waar is het einde, wat is het volgende. Is de tijd niet gekomen dat we met z'n allen moeten zeggen: zover en niet verder? Slechts mondjesmaat bouwen op plaatsen waar geen drastische ingrepen nodig zijn, en via natuurlijk verloop vrijkomende huizen bestemmen voor de Heilooënaar, in plaats van mensen van buitenaf, een beleid wat al jaren wordt gevoerd bijvoorbeeld door de gemeente Bergen. Is het inwonersaantal van 20.000 ons wel zo heilig? Mag dit aantal door natuurlijk verloop niet iets naar beneden, dit alléén al zou veel bestaande problemen oplossen! Inwoners van Heiloo, laat een buro uit Rotterdam niet bepalen hoe Heiloo er moet konen uit te zien, bepaalt u dat zelf. Als het aan het gemeentebestuur ligt gaat men door met ongewenste ingrepen. Spreek u uit vóór matigingsbeleid. Schrijf vóór 17 december a.s. uw brief naar het bestuur waarin u duidelijk maakt dat u tegen de uitbreidingsplannen bent en vóór een matigingsbeleid. Met een ambitieus plan is het gemeentebestuur van Heiloo voornemens een prachtig gebied aan de zuidkant van ons dorp om te toveren tot een tweede Ypestein. Het unieke gebied met vele vormen van agrarische aktivitei- ten moet plaats maken voor zo'n 600 woningen. Tevens voorziet het plan in sterke uitbreiding van middenstandsaktiviteiten in het oude centrum van Heiloo. Dit zal betekenen dat nog meer winkelend publiek van buiten naar Heiloo komt om z'n inkopen te doen, nog meer auto's, parkeerproblemen, verstoppingen, enz. Zit de Heilooënaar daar op te wachten? Er wordt in het plan gedacht aan een randweg ten oosten often westen van ons dorp. Een gigantische ingreep welke tientallen miljoenen guldens zal gaan kosten, of het iets oplost is totaal onzeker. Een aansluiting op de A9 zal ook tot gevolg hebben dat ons dorp zal worden gebruikt als sluiproute, nog meer ver keer door Heiloo. Geluidschermen langs de Kennemerstraatweg, ziet u ze al staan? Een verdubbeling van het treinspoor langs het bestaande traject. Een supersnelle trein welke door ons dorp rijdt met een snelheid van boven 200 km per uur. Stelt u zich eens voor wat hiervoor moet wijken, de geluidsoverlast etc. Deze oproep is geplaatst door een aantal inwoners van Heiloo Voor verdere informatie: tel. 334105. Inwoners van Heiloo pleit voor matiginffsbeleid HFII OO IS MOOI ZO. HOUDEN ZOU!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 10