Limmen St. Nicolaasaktie Limmen 1991 VRIJDANSEN Jaap en Wil Kaandorp voorkipenkaas min Equipe Coiffvims Klaverjasdrive LIMMEN w „MARGARETHA SLAGERIJ W. KROM m Inge van der Heydt-Oberjörg schenkt opbrengst expositie aan project Trinidad Dansschool enthousiaste medewerker ELKE ZATERDAGAVOND RIJKSWEG 43, LIMMEN Wij staan iedere zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur bij het Parochiehuis in Limmen. Café-Bar "DE UITKOMST" J Rondreis door Israël Schaken in Limmen Gemengd koor De Vredeburgers UITSLAGENLIJST, 2e trekking, 2 december. f 250,- 74172 f 100,- 25718, 61781, 69319, 74231, 76887. f 50,- 9635, 20763, 26770, 47900, 49991, 62439, 63101, 70241, 73970, 74156. f 25,- 3550, 11199, 40869, 44434, 46571, 61464, 73279, 74625, 81002, 81227. Waardebonnen kunt u ophalen bij Bakkerij BakkerDusseldorperweg 60. Graffity-avond in Conquista Tafeltennis Limmen SV De Vrijheid Actie Mensen in Nood Programma D'Enterij Bloemkwekerij Mooij B.V. te Limmen vraagt: Gaarne uw reacties naar: P. Mooij, Middenweg 2, 1906 AR Limmen. tel. 02205-1910. (na 19.00 uur). (uitgezonderd schoolvakanties) Aanvang 20.30 Entree f. 5.-- p.p. Tel. 02205-3842 of 072-330675 KAPSALON Behandeling volgens afspraak. Telefoon (02205) 1951 Nauwelaantje 1A, Limmen Politieberichten GRASZODEN TUINAARDE TUINTÖRF POTGROND COMPOST ZAND MEST GEBR. Hoogeweg 94 - Visweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 UW KERASTASE-KAPPER Burgerlijke stand gemeente Akersloot Vogelobservatiehut bij Alkmaardermeer Donderdag geopend van: 8.30 tot 17.00 uur. 100 gram Duitse biefstuk van 2,20 voor 1,95 100 gram Minute steak van 2,50 voor 2,25 Visweg 29 - Limmen - Tel. 02205-1316 Zaterdag 7 december Aanvang 20.00 uur Rijksweg 7 - Limmen Sorry!!! U had me even gemist. Dat klopt mijn huid is zo blank fa/// 9 V Ik moest nodig naar de zonnebank. Maar waar vind je zo iets Uiteraard in Limmen bij Waikikibeach. KAP' Middenweg 10, IJMMI9N- Telefoon 02205-d77<S m mm "Wf Chemocar Limmen privatiseert inzameling bedrijfsafval Regeling teeltverboden stengelaaltjes Verleende bouwvergunningen iuii*i li*r« i -I i>n rMnrn iuui PAGINA 15 LIMMEN - Op uitnodiging van de cul turele raad is er op 10 december om 20.00 uur in Vredeburg, Dusseldorper- weg 64 een grootbeeld dia-produktie door de heer W. Willems uit Apel doorn. Met deze rondreis maakt u uit gebreid kennis met het boeiende Israël. De tocht begint uiteraard in Jerusalem op de olijfberg, vanwaar men een schit terend uitzicht heeft over ,,The Holy City". Alle hoogtepunten uit de stad passeren de revue'; Gethsemané, de Klaagmuur, de Omar en El Aksa mos kee, de kerk van Petrus in Calicante, Gihon en Siloam, de Graftuin, de via Dolorosa, Golgotha en de Grafkerk. Via de Jaffapoort een bezoek aan het nieuwe Jerusalem. Verder wordt een kijkje genomen in Bethlehem en in Jeri cho. Verder naar Qumran in de woestijn van Judea, waar de dode zee rollen werden ontdekt en via de dode zee naar de Massada, de rotsvesting van Herodus de Grote. Voorts bezoeken aan Jaffa. Tel Aviv, Samaria, de heu vels van Galilea met Nazareth, de Kar- mel, Tiberias, boottocht naar Kapérnaum, het meer van Galilea met Nes Ammim, Akko het oude kruisvaar dersstadje, de kust van Rosh haNigra en Ceasarea. Reisbegeleiders op deze pel grimstocht waren o.a. Sipke van der Land en Ds. Jan Meynen te Amers foort. Kaarten reserveren is mogelijk: tel. 02205-1456. Entree 5,00. LIMMEN - Met de vooraf gespeelde verloren wedstrijd van J. Admiraal als een teken aan de wand heeft het Wor- merveerse De Pion SV Vredeburg in Limmen een enorme klap toegediend: 1-7 voor de Pioniers. Dat de eerste drie toppers van de onderlinge clublijst op het appel ontbraken mag daarvoor nau welijks als excuus gelden. Slechts club kampioen O. van Buuren aan het eerste bord wist een vol winstpunt te bemach tigen in een uit een Koningsgambiet voortgevloeid slopend gevecht. Intussen besteeg J. Vanis in de 11e ronde-onderling de hoogste zetel door G. Hes te kloppen en bewees N. Hage- man zijn goede vorm opnieuw met winst op B. van der Heijdt. In de B- regio behaalde R. van der Storm jr. een zege op G. Pouw. De eerste plek was zijn beloning, waarmede aan de ambi ties van Pouw een voorlopig einde kwam. M. Out, pas gepromoveerd, boekte zijn tweede zege op rij door M. Bos met lege handen te laten. De tweede promovendus, L. van der Eng, kwam in zijn eerste partij in de B-groep tot een bemoedigende remise tegen M. Briefjes. De overige uitslagen luiden: A: P. Vlaar-R. v.d. Storm sr. 0-1, J. de Graaf-H. Levering rem., K. Aafjes-Th. Al 1-0, M. Limmen-P. v.d. Heijdt 0-1, T. Schut-C. Limmen 1-0. B: R. Lammers-B. Dirkson 0-1, G. Kaandorp-H. Min, rem., R, Morcus-B. de Waard 1-0, R. Komen-P. Vessies 1-0, F. Nijman-M. Zuurbier 0-1, N. Admiraal-W. Koenekoop 1-0, R. Hooijboer-N. Min 1-0. C: A. v.d. Molen-A. de Waard 0-1, F. v.d. Vegte-C. Out, B. Oud-B. Wit 1-0, L. Boer-C. Struijlaart rem. LIMMEN - Na het geven van drie prachtige concerten in Limmen, Akersloot en Heiloo, zijn De Vredebur gers alweer gestart met een nieuw geva rieerd repertoire. Het probleem is echter een tekort aan tenoren en bassen! Van daar, dat wij een oproep willen doeil aan alle mannen in Limmen en de regio, die van zingen houden en die op don derdagavond van 20.00 tot 22.00 uur kunnen reperteren, om zich bij ons aan te melden. De repetities zijn in de bovenzaal van Vredeburg, Dusseldorperweg 64. Er wordt wekelijks hard gewerkt o.l.v. di rigent Huub Bruschke, maar de gezel ligheid staat ook hoog in het vaandel van De Vredeburgers. Mocht u interesse hebben, schroom dan niet en kom. Ver dere informatie kunt u krijgen in het Cultureel centrum Vredeburg, tel. 02205-1950. Eén van de werkstukken van Inge van den Heijdt. LIMMEN - Vrijdagavond is het weer zover. We zijn dan open voor jong en oud met gezellige muziek, darts, flip perkasten en een poolbiljart. Zaterdagmiddag is er voor de kinderen van 7 tot 12 jaar een hele leuke video film. Welke film dat is vertellen we nog niet, want het is een verrassingsfilm. Maar je moet komen, want het wordt ontzettend leuk. Zaterdagavond begint om 19.00 uur de graffity-avond. Heb je zin om eens te proberen met graffity te spuiten kom dan gerust eens langs. De leiding is in handen van graffity-professionals. De entree is slechts 1,00. En belangrijk voor de ouders is dat we werken met milieu-vriendelijke spuitbussen. Zondag is onze traditionele goud van oud avond en zoals de vaste bezoekers wel weten is dit gewoon lekkere muziek, zolang het maar geen house, hip hop of acid is. Maandagavond zijn we ook open, maar op deze avond zal er alleen koffie, thee en frisdrank geschonken worden. LIMMEN - Hebt u ze ook gehoord, die bazuinen en trompetten van de nieuwe Limmer Fanfare, uitgerukt ter gelegen heid van het kampioenschap van de twee teams van de Limmer tafeltennis vereniging - het eerste senioren en het eerste jeugd? Het eerste seniorenteam had een bijna perfecte serie. In elk geval alleen maar overwinningen, op zich al een compli ment waard, en scoorde op het eind steeds 7-3, eerst tegen het toch sterke A- Merk 2 uit Oosterblokker, daarna tegen Treffers 6 van Bovenkarspel, die met een gelijke nederlaag weer naar het Noorden vertrokken. Het jeugdteam wilde de grote broers overtreffen en haalde tweemaal knallend uit: 10-0 winst op Typhoon en 10-0 winst op Alk maar '71. Het tweede seniorenteam dat, zoals we voorspelden veel punten zou moeten ha len uit de laatste serie wedstrijden, start te zwak met een 1-9 nederlaag tegen Typhoon 1maar dat was dan ook wel een hele goede tegenstander. Het pleit voor de inzet van Henk van Dorsten dat hij nog een partij wist te winnen. Tegen Spoetnik 2 zou dan de stijgende lijn worden getoond: Cor, Wim en Henk wonnen elk een single, Cor en Wim pakten op duidelijke wijze heel sterk het dubbel, maar méér dan die nipte 4-6 ne derlaag zat er nu ook weer niet in. De laatste weken van de najaarscompetitie /uilen alles onthullen: blijven ze wél of blijven ze niet in de vierde klasse. LIMMEN - Uitslagen schietvereniging De Vrijheid Limmen van 27 november: E-klasse: S. Schilder 100, 1; J. Drenth 99, 2; C. Hooyboer 99, 2; A-Klasse W. Erkamp 100, 1; B. Metzelaar 99, 2; R. Schaft 97, 3; B-Klasse: W. Verzijlen- berg 96, 1; J. Admiraal 95, 2; N. Niele/ J. Punbt 95, 95, 2; C-Klasse: P. Wal beek 95, 1; A. Engel 92, 2; J. v. Duin 92, 2; D-Klasse: M. Ehlhardt 92. 1; J. Pepping 91, 2; Jolanda Zonneveld 86, 3. LIMMEN - De onlangs gehouden kle- dingsinzamelingsactie voor Mensen in Nood, georganiseerd door het Rk. Vrouwengilde en de Plattelandsvrou wen, is dankzij u een groot succes ge worden. Er is 6000 kg kleding verzameld en dankzij de actie is het mo gelijk dat deze kleding op aanvraag naar rampgebieden in voornamelijk de derde wereld verstuurd. Volgend jaar oktober rekenen we weer op uw mede werking. Zaalvoetbal KNVB Vrijdag 6 december: Sportteam/Teere - Heertje v.B. 19.00 Telphone - Schermer Wapen 19.50 Ossenhooft - Jong Holland 20.40 Wios/Sp. Boy - Sijs Quick B. 21.30 ZVA/de Wereld - ERHO 22.20 Maandag 9 december: d'Enterij - Altamira 19.00 d'Entrij - Intercity 19.50 Diamon Breaks - Br. Makela 20.40 AYYild. Sp. - Meervogels 21.30 Knip i.d. Mare - Students 22.20 Basketbal Zaterdag 7 december: D. Lim. - Onze Gezellen k.ms. 15.15 D. Lim. - Rac. HSY 5 hr. 16.30 D. Lim. - Rac. HSY 7 hr. 17.45 Volleybal Dinsdag 10 december: Oranje Wit - RS 77 ds. 20.10 Oranje Wit - Hinksp. ds. 20.10 Zuid Wester - Oranje Wit hr. 20.10 WA - Effect hr. 21.20 EMM - WA hr. 21.20 LIMMEN - Zaterdag 7 december gaat in het Dorpshuis in Bergen t.o. de Ruï- nekerk, een expositie van aquarellen van Inge v.d. Heydt van start, waarvan de opbrengst in z'n geheel ten goede komt aan een projekt Vrouwen voor Vrouwen" in Moruga-Trinidad (Zuid Amerika). Inge van der Heydt is een bewogen vrouw. Toen «ij in 1987 met een groep mensen naar Trinidad ging was zij zeer geschokt door de minimale omstandig heden waarin deze mensen moesten le ven. Er werd een fancy fair georganiseerd voor een straat die drin gend renovatie behoefde;. Het geld kwam bij elkaar en er ligt nu een straat die met Hollands geld werd gereno veerd. De situatie van de vrouwen was en is vreselijk. De meeste moeten met prostitutie de kost verdienen. ,,Er is daar een zeer vruchtbaar klimaat maar ze weten niet hoe er mee om te gaan" zegt Inge van der Heydt. Na kontakt met Pater Oudshoorn, die als schakel tussen Nederland en Zuid-Amerika fun geert zijn er verschillende projekten op gestart. Groepen vrouwen hebben leren koken, leerden over hygiëne, boekhou ding, babyverzorging en drugvoorko- ming. Tevens werd geleerd hoe het land te bewerken. Moruga ligt erg afgelegen, ,nu is er een groep vrouwen die kleding- maken maar er is behoefte aan naaima chines en tafels. Inge van der Heydt heeft nu deze expositie in Bergen waar voor al het geld dat dit opbrengtx bestemd is voor deze mensen. Al het geld gaat direkt naar de plaats van bestemming want pater Oudshoorn draagt er persoonlijke zorg voor dat het geld op de goede plaats terecht komt. Ook het Katholiek Vrouwengilde zet zich in voor dit projekt. U kunt de prachtige aquarellen van Inge van der Heydt bekijken (en kopen) in het Dorpshuis, Raadhuisstraat 2-4 in Bergen, openingstijden van 9.00-22.00 uur. Zaterdag en zondag gesloten even als de kerstweek en nieuwjaarsdag. Opening zaterdag 7 december om 11.00 uur. ff Maandagmiddag en zaterdags gesloten. LIMMEN - Bij een inbraak in een be drijfspand aan de Uitgeesterweg werd een complete kluis weggenomen. De da ders maakten gebruik van een gestolen personenauto, die later bij een leegstaande boerderij te Limmen werd teruggevonden. Ook de inmiddels open gebroken en leeggehaalde kluis werd daar weer teruggevonden. Een aanrijding op de Rijksweg, ter hoogte van de kruising met de Visweg, vond op 24 november plaats. De perso nenauto welke de Rijksweg overstak moest aan de overkant even wachten en blokkeerde het fietspad: Een naderende bromfietser had dit te laat in de gaten en botste tegen de rechterzijkant van de personenauto. Gelukkig bleef het bij materiële schade. Van 24 op 25 november werd er bij een garagebedrijf aan de Rijksweg een nieu we personenauto gestolen. Op 25 november werd er vanuit een wo ning aan de Schoolweg te Limmen een dameshorloge gestolen. De voordeur van de woning heeft ongeveer 10 minu ten open gestaan. In deze tijd werd het horloge uit de hal gestolen. Door een misverstand omtrent het al dan niet afslaan van een personenauto. Ontstond er op 27 november een aanrij ding op de Rijksweg, ter hoogte van de kruising met de Zuidkerkelaan. De bestuurder die vanuit de Zuidkerkelaan de Rijksweg op wilde rijden, was van mening dat de over de Rijksweg nade rende personenauto rechtsaf ging. Deze deed dit echter niet en éen aanrijding was het gevolg. Bij een snelheidscontrole op 27 novem ber, langs de Dusseldorperweg, werd 1 bestuurder bekeurd. In de avond van 29 november werd er ingebroken in een woning aan de Rijks weg. Via een dak werd een slaapkamer raam opengebroken. Vermoedelijk is de dader gestoord door thuiskomst van de bewoner. In de avond van 30 november werd er ingebroken in een won mg aan de Rijks weg. Hier maakte de dader gebruik van een ladder, welke in de tuin van de be nadeelde lag. De gehele woning werd doorzocht en vooralsnog wordt alleen een pasje vermist. Gevonden voorwerpen: een witte meis- jesfiets. Verloren voorwerpen: zwarte heuptas met inhoud en een kinderwant (lila). Openingstijden bureau Limmen; maan dag van 9.00 tot 12.00 uur en donder dag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een afspraak maken. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen Sportinstuif 55-plussers Donderdag 5 december voor dames en heren van 14.00-15.30 uur. AKERSLOOT - Geboren: Rinus Johan nes, zoon van Kok, Johannes P.M. en Nanne, Anna P.M. Maria Jacoba Jo- sephina, dochter van Zoon, Cornelis J.C. en Kaptein, Maria J. Willeke Ariënne, dochter van Nieuwenhuizen, Wilhelmus J. en Kos, Maria T. AKERSLOOT - Het Alkmaardermeer- gebied is rijk aan vogels. Toch zullen er binnenkort nog meer vogels een rustig plekje weten te vinden. In het natuurre servaat de Hempolder, een schiereiland in het Alkmaardermeer, is een ondiepe plas gegraven speciaal met het doel vo gels aan te trekken. Om het publiek de ze vogels van dichtbij te laten zien plaatste Het Noordhollands Land schap, beheerder van de Hempolder, een vogelobservatiehut. De burge meester van Akersloot, de heer Corne- lisse, nam vrijdag 29 november deze observatiegelegenheid officieel in ge bruik. In de toekomst zullen in de Hem polder ook andere maatregelen getrof fen worden om meer soorten vogels en planten aan te trekken. Dit natuurbouwproject is de eerste van een reeks die in de Hempolder zullen volgen. Zo wordt er in het kader van de ruilverkaveling een perceel piasdras ge zet en hoge slootkanten worden afge vlakt. Dit afvlakken is niet alleen goed voor vogels ook allerlei oeverplanten kunnen zich er vestigen. Door de observatiehut zijn de mogelijk heden voor natuurrecreatie in de Hem polder toegenomen. Was voorheen de Hempolder alleen te bezoeken tijdens speciale, door het Noordhollands Land schap georganiseerde excursies, vanaf nu is iedere geïnteresseerde welkomAl leen in het broedseizoen, van 1 april tot 15 juni, is de observatiehut gesloten. Dan kan men de hut slechts op speciaal verzoek bezoeken. Dit natuurbouwproject kon tot stand komen dankzij financiële steun van par ticulieren. Voor de observatiehut werd een gift een gift ontvangen van de Rota ry Akersloot, Castricum en Limmen. De plas kon worden gegraven met het geld dat leerlingen van de Jac. P. Thijs- se Scholengemeenschap te Castricum bijeenbrachten tijdens een vorig jaar ge houden sponsor loop. Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 Op vrijdag 6 december a.s. is er weer gelegenheid tot het afgeven van huishoudelijk klein chemisch afval (KCA) bij de chemocar. Een globale omschrijving van wat huishoudelijk KCA is: batterijen, bestrijdingsmiddelen en verpakkingen (voor Storl- verpakkingen s. v.p. contact opnemen met de afdeling Milieu), oude medicijnen, schrijfmachinelinten, fotochemicaliën, type- out vloeistoffen, verf resten, TL's/energiezuinige lampen, cosmetica, verfafbijtmiddelen, zuren, schoonmaakmiddelen, kwikthermometers enz. Accu's kunnen afgegeven worden op de gemeentewerf aan de Hogeweg 123. Op vrijdag 6 december komt de chemocar op de volgende plaatsen: - bij het parochiehuis: tussen 13.20 en 15.50 uur - op het Achtkant bij de kruising met de Hogeweg: tussen 15.55 en 17.00 uur. De resultaten van de acties met de chemocar zijn nog steeds goed. Op 8 maart 1991521 kg, op 7 juni 1991700 kg en op 6 september 1991 werd 600 kg opgehaald. Bedrijven dienen hun KCA rechtstreeks aan een vergunninghouder af te geven en niet bij de chemocar. Heeft u alsnog vragen, dan kunt u bellen met de gemeenschappelijke technische dienst Limmen-Akersloot, afdeling Milieu, telefoon 02205-2174. Maak gebruik van deze mogelijkheid om uw bijdrage te leveren aan een schoner milieu. Sinds maart van dit jaar worden de huishoudelijke afvalstoffen in Limmen gescheiden ingezameld door middel van groene en grijze minirolcontainers. Deze inzameling wordt uitbesteed aan de firma G.P. Groot uit Heiloo. Het voorgaande heeft een aanpassing van de Afvalstoffen- verordening gemeente Limmen noodzakelijk gemaakt. In de raadsvergadering van 20 november j.l. heeft de gemeente raad van Limmen dan ook een nieuw Afvalstoffenverordening vastgesteld. Deze nieuwe Afvalstoffenverordening heeft vooral betrekking op de regulering van de afvoer van huishoude lijke afvalstoffen. In deze Afvalstoffenverordening blijft het bedrijfsafval buiten beschouwing. Dit houdt verband met het feit dat het college aan de raad heeft geadviseerd over te gaan tot privatisering van de inzameling van bedrijfsafval. Uit con tacten met de Provincie, die de Afvalstoffenverordening dient goed te keuren, is inmiddels gebleken dat de nieuwe Afvalstoffenverordening zal worden goedgekeurd voor 1992. Het inzamelen van bedrijfsafvalstoffen zal dan ook per 1 januari 1992 worden geprivatiseerd. Onder bedrijfs afvalstoffen moet verstaan worden alle afval dat niet vrijkomt bij particuliere huishoudens. Dus ook het afval dat vrijkomt bij scholen, kerken, campings, enz. wordt als bedrijfsafval be schouwd. Alle bedrijven, instituten en instellingen zijn/worden in dit kader aangeschreven met de mededeling dat zij vanaf 1 januari 1992 verplicht zijn hun bedrijfsafvalstoffen via derden te laten afvoeren. De gemeente Akersloot heeft de firma G.P. Groot bereid gevonden, via een afvoersysteem dat los staat van het ophalen van huishoudelijke afvalstoffen, de afvoer van bedrijfsafval van de bedrijven in Akersloot op zich te nemen. G.P. Groot zal hiervoor een vergunning op grond van artikel 38 van de nieuwe Afvalstoffenverordening krijgen. Mochten er ondanks voornoemde aanschrijvingen nog bedrij ven, instellingen, instituten enz. zijn die nog vragen hebben betreffende de privatisering, dan kunnen zij met deze vragen terecht bij de afdeling Milieu. Bedrijven, instellingen, instituten enz. die geen aanschrijving hebben ontvangen, verzoeken wij contact op te nemen met de afdeling Milieu. De afdeling Milieu is elke werkdag tussen 09.00 en 12.00 upr telefonisch bereikbaar onder nummer 02205-2174. Op het gemeentehuis liggen voor eenieder ter inzage de geactualiseerde lijsten van terreinen waarop de aanwezigheid van het stengelaaltje is aangetoond of wordt vermoed. Ingevolge de Regeling teeltverboden stengelaaltjes geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: - de tulp, de hyacint en voorts alle soorten bol-irissen, Allium, Camassia, Chionodoxa, Crocus 'Grote Gele', Galtonia, Muscari, Ornithogaium, Puschkinia, Scilla en Triteleia als mede alle soorten behorende tot de familie der Amaryllidaceae (narcisachtigen). Tot het geslacht Allium behoren o.a. uien, sjalotten, prei, sieruien en knoflook. Tot de familie der Amaryllidaceae behoren o.a. Narcis, Amaryllus, Galanthus of Sneeuwklokje, Hippeastrum, Hymenocallisoflsmene, Leucojum, Lycoris, Nerine, Sprekelia, Stembergia en Vallota. (Wet AROB) Burgemeester en wethouders hebben besloten een bouwver gunning te verlenen aan: - Levendaal v.o.f. te IJmuiden (26-11-1991) - bouw 76 woningen in 6e fase van de Enterij; - H. v.d. Lei - bouwen garage/berging aan de Thalia; - R.C. Pronk - bouw 3 woningen aan de Oudeweg. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen dertig dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegene, die door verlening van de bouwvergun ning rechtstreeks in zijn/haar belang getroffen wordt. 4 december 1991, Burgemeester en wethouders van Limmen r

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 15