o I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo jj@m w N Tf HEILOO 9 OPTICIEN Winkelhof 't Loo 40, Heiloo - tel. 072-332595 Geesterduin 37, Castricum - tel. 02518-56695 SI Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur BURGERLIJKE STAND GEMEENTE HEILOO ELDERS GEBOREN HUWELIJKSAANGIFTEN T/M 27 HUWELIJKEN ELDERS OVERLEDEN Stukken over Regeling teeltverbod stengelaaltjes ter inzage Inschrijving leerlingen nieuwe scholen Ypestein nu mogelijk! Wanneer gaan de scholen open en welke groepen vindt u er? Inschrijving nu van start, waarom en hoe? Wilt u meer informatie? Bezoek dan de voorlichtingsbijeenkomst. Openbaar onderwijs R.k. onderwijs Gemeente Heiloo en regio gemeenten werken samen bij bestrijden van fraude Veranderingen door invoering Paspoortwet op 1 januari 1992 Nieuwe tarieven reisdocumenten Bijzondere exposities in gemeentehuis Heiloo Inventarisatie verbetering woonomgeving ouderen van start Vergadering Commissie Milieu en Educatie OOGMERK OPTICIEN PAGINA 4 UITKIJKPOST 4 DECEMBER 1991 GEBOORTEN T/M 27 NOVEMBER 1991 Dion z.v.: Gouwerok, Lenoardus J.P. en: Overmeer, Maria C. Mike z.v.: Kramer, Robertus R.A. en: Morsch, Catharina I.M. Jelmer z.v.: Van Silfhout, Ronaldus R. en: Zonneveld, Anna W.M. Anne L. d.v.: Blaauboer, Martien en: Admiraal, Geertruida A.M. Xaviere M. d.v.: Kuiper, Robert en: Rokebrand, Elisabeth M.B. Martijn z.v.: IJtsma, Timon en: Mak, Catharina M. Anne L. d.v.: Van Vulpen, Robert J. en: Hartog, Marian Mike z.v.: de Lange, Jacobus W.M. en: De Lange, Johanna C.M. Sophia H. d.v.: Ursem, Hendricus N. en: Jeijsman, Maria A. Boi L. z.v.: De Moei, Ronald G.M. en: Stam, Cunera J. Loes d.v.: Rijnsburger, Jan en: Schut, Elisabeth Jan E. z.v.: Guit, Pieter en: Reimer, Claudia Sandra d.v.: Rotteveel, Petrus A.J. en: Potze, Marjolein Dominic B. z.v.: Clarke, Anthony B. en: Dast, Marie-Christine Jan-Jaap z.v.: Van der Borden, Pieter en: Weijers, Oda J.M. Lisanne d.v.: De Ridder, Gerrit en: Limmen, Louise R.M. NOVEMBER 1991 Maart, Frederik en: Rooda, Marieke C. Magno Bataglia, Armando L. en: Breedveld, Babette W.S. Kool, Ronald A.A. en: Mors, Alexandra C.A. Vlug, Hans G. en: Bark, Simone OVERLIJDEN T/M 27 NOVEMBER 1991 Bakker, Theodorus Segers, Femmina M.H. w.v. Schimmel Israels, Jacob I. Van Onna, Hermanus J.D. Van der Weerd, Janna w.v. Naberman Dekker, Wilhelmus Dojes, Roelof Groot, Catharina E.M. e.v. Van der Meer Van 4 tot en met 11 december a.s. liggen bij de afdeling Beplantingen in het gemeentehuis van Heiloo, Raadhuisplein 1, stukken ter inzage die betrekking hebben op de Regeling teeltverbod stengelaaltjes. Stengelaaltjes zijn microscopisch kleine diertjes die grote schade kunnen aanrichten aan allerlei gewassen. Ter inzage ligt een geactualiseerde lijst van terreinen waarop de aanwezigheid van het stengelaaltje is aangetoond of wordt vermoed. Ingevolge de Regeling teeltverboden stengelaaltjes geldt voor deze terreinen een verbod op de teelt van de volgende gewassen: de tulp, de hyacinth en verder alle soorten bol-irissen, Allium, Camassia, Chionodoxa, Crocus 'Grote Gele', Galtonia, Muscari, Ornithogalum, Puschkinia, Scilla en Triteleia alsmede alle soorten behorende tot de familie der Amaryllidaceae (narcisachtigen). Tot het geslacht Allium behoren o.a. uien, sjalotten, prei, sieruien en knoflook. Tot de familie der Amaryllidaceae behoren o.a. narcis, Amarylus, Galanthus of sneeuwklokje, Hippeastrum, Hymenocallis of Ismene, Leucojum, Lycoris, Nerine, Sprekelia, Sternbergia en Vallota. U kunt de stukken tot en met 11 december inzien bij de afdeling Beplantingen, op werkdagen tussen 8.30 en 12.00 uur. Op 26 september jl. werd de eerste paal geslagen voor een scholengebouw wijkcentrum in de wijk Ypestein. Het gebouw omvat een 5-klassige r.k. basisschool, een 7-klassige openbare basisschool en een wijkcentrum. Met die heuglijke gebeurtenis ging een langgekoesterde wens van wijkbewoners, maar ook van het openbaar en r.k. schoolbestuur in vervulling. De wens om erin te voorzien dat de kinderen uit de wijk Ypestein en omgeving dichtbij huis naar de basisschool kunnen, zonder dat zij daarvoor de drukke en -zeker voor kinderen gevaarlijke- Kennemerstraatweg hoeven over te steken. Hoewel de scholen op de eerste plaats bedoeld zijn voor de wijk Ypestein, begrensd door de Kennemerstraatweg en de Kanaalweg, kunnen ook leerlingen uit een wijdere omgeving deze scholen bezoeken. Met de dag krijgt het scholengebouw meer vorm. Hoe de school eruit gaat zien, hebben we u al eerder laten zien. Wat we u nu graag willen vertellen, is hoe straks het onderwijs op de scholen eruit gaat zien en hoe u uw kinderen kunt aanmelden. Het is de bedoeling dat, na de zomervakantie, op maandag 24 augustus 1992 de scholen hun deuren openen. Beide scholen starten voor alle leeftijdsgroepen, van kleuters tot en met groep 8. Hoewel de datum van 24 augustus 1992 nog ver weg lijkt, moet er toch nu al begonnen worden met de aanmelding van leerlingen voor de nieuwe scholen. Van het aantal leerlingen hangt namelijk af hoeveel leerkrachten de school mag benoemen. Ook voor het bestellen van interieur en leermiddelen is dit een belangrijk gegeven. Dat is dan ook de reden waarom u vanaf heden uw kind(eren) aan kunt melden voor de nieuwe school. U kunt dit doen door het invullen van een aanmeldingsformulier dat u kunt aanvragen bij een van beide schoolbesturen. Hun adressen vindt u onder deze publicatie.Het formulier moet liefst voor 1 februari 1992 ingeleverd worden. Aanmelding geldt ook voor kinderen die in de loop van het schooljaar '92 - '93 vier jaar worden. Op dit moment is het vooral belangrijk dat u uw kind zo snel mogelijk aanmeldt voor een van de nieuwe scholen. De informatie die nu bekend is, vindt u terug in deze publicatie. In de komende maanden zetten wij de voorbereiding echter voort en dat betekent dat er ook nieuwe informatie te geven is. Daarom organiseren wij op donderdagavond 16 januari 1992 een informatiebijeenkomst over de nieuwe scholen in Ypestein. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in de kantine van Openbare Werken van de gemeente Heiloo aan het Roosendaal. Op deze voorlichtingsavond wordt ook informatie gegeven over de personele bezetting van beide scholen. De besturen van beide scholen bevelen deze bijeenkomst van harte aan en hopen dat u deze datum vrijhoudt in uw agenda. De besturen van het openbaar en r.k. onderwijs in Heiloo zorgen voor een mooie, veilig-bereikbare school in uw wijk. Wij hopen dat uw kinderen hier straks een fijne schooltijd gaan beleven. Voor aanmeldingen en/of vragen kunt u zich richten tot onderstaande besturen en personen: Gemeentehuis Heiloo, Bureau Onderwijs, J. Beelen, tel.nr. 072 - 31 31 75. Postadres: Postbus 1, 1850 AA Heiloo. mevr. Y. Dellemijn, tel.nr. 072 - 33 17 26 de heer H. Morshuis, tel.nr. 072 - 33 21 36 Postadres: Mevrouw Y. Dellemijn, Goodeslaan 4 1852 ET Heiloo De heer H. Morshuis F. Verschuirlaan 12 1852 CL Heiloo. De gemeente Heiloo heeft met de gemeenten Alkmaar, Akersloot, Egmond, Graft-De Rijp, en Limmen een samenwerkingsovereenkomst gesloten voor het bestrijden van fraude en oneigenlijk gebruik van de uitkeringen die door de Sociale Diensten worden verstrekt. Op verzoek van de genoemde gemeenten verricht de sector Sociale Zaken en Welzijn van de gemeente Alkmaar vanaf heden het fraudeonderzoek (bijzonder onderzoek) voor de genoemde gemeenten. De samenwerking is tot stand gekomen op verzoek van de betrokken regio-gemeenten. Fraudeonderzoek leent zich uitstekend voor een aanpak in regionaal verband. Met name uit het oogpunt van efficiency zijn de voordelen van regionale samenwerking groot. Voor Sociale Diensten en afdelingen Sociale Zaken is de bestrijding van fraude geen hoofdtaak. Fraudebestrijding vraagt echter wel om een hoge mate van specifieke deskundigheid en is zeer arbeidsintensief. Ook de organisatorische en beleidsmatige kanten vragen veel tijd. Een samenwerkingsverband ondervangt een groot aantal knelpunten waar vooral kleinere gemeenten mee worden geconfronteerd, zoals kwetsbaarheid door verlof en ziekte. Het samenwerkingsverband dat nu in de regio Noord Kennemerland is gestart, sluit aan bij een landelijke tendens tot regionale samenwerking bij fraudebestrijding. Bij de uitvoering van het onderzoek en de registratie van meldingen en gegevens wordt gebruik gemaakt van het Fraude Registratie Systeem dat door de gemeente Alkmaar is ontwikkeld. Dit systeem staat borg voor een efficiënte, systematische afhandeling van de ontvangen fraudemeldingen waarbij met name de privacy van de betrokken cliënt is beschermd. De resultaten van het bijzonder onderzoek worden besproken met de betrokken functionaris van de betreffende gemeente. Het gemeentebestuur beslist uiteindelijk welke gevolgen er aan een bijzonder onderzoek worden verbonden. Het is niet de bedoeling van de gemeente Heiloo dat er nu een 'jacht' geopend wordt op uitkeringsgerechtigden. De fraudebestrijding is voornamelijk bedoeld om onterecht gebruik van uitkeringen te voorkomen. Voor nadere informatie over dit onderwerp kunt u bellen met de heer A. Haanstra, Bureau. Sociale Zaken, tel. 072 - 31 31 80. De leeftijd waarop kinderen kunnen worden bijgeschreven in een reisdocument (bij voorbeeld een paspoort) van de ouders gaat vanaf 1 januari 1992 van 12 jaar naar 16 jaar. Ook is het na 1 januari 1992 mogelijk om kinderen tot 16 jaar in de reisdocumenten van beide ouders bij te schrijven. Voor jongeren tot 16 jaar is het mogelijk om in Heiloo een toeristenkaart te krijgen tegen een speciaal jeugdtarief. Met zo'n toeristenkaart kan in bijna alle landen van Europa gereisd. Deze wijzigingen zijn het gevolg van het in werking treden van de Paspoortwet op 1 januari 1992. Een andere wijziging is dat vanaf 1 april 1992 het reizen op een verlopen paspoort niet meer mogelijk is. Ook niet binnen EEG-lidstaten. Het verlengen van een reisdocument is nu al niet meer mogelijk. Hieronder volgt een opsomming van de belangrijkste gevolgen voor de burger per 1 januari 1992. bijschrijving in reisdocumenten van beide ouders is mogelijk de bijschrijvingsleeftijd is verhoogd tot 16 jaar (na het bereiken van de 16-jarige leeftijd kunnen kinderen niet meer meereizen.) de toeristenkaart BJ is verkrijgbaar tot 16 jaar jongeren beneden de 16 jaar kunnen in Heiloo voorlopig nog een paspoort tegen verlaagd tarief aanvragen reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd (wel kan in bijzondere gevallen in een geldig reisdocument een noodverlenging worden aangebracht door de Koninklijke Marechaussee) reizen op een verlopen reisdocument kan nog tot 1 april 1992. Na die datum moet een ongeldig geworden reisdocument worden ingeleverd. 2e paspoorten worden verstrekt door de burgemeester collectieve paspoorten zijn afgeschaft de toeristenkaart A (verstrekt door de Koninklijke Marechaussee aan de grens) is vervangen door een laissez-passer het teruggeven van ongeldig gemaakte reisdocumenten blijft beperkt tot die gevallen, waarin het reisdocument een nog geldig visum of een nog geldige buitenlandse verblijfstitel bevat. Nationaal paspoort (boven de 16 jaar) Nationaal paspoort (tot 16 jaar) Toeristenkaart Toeristenkaart BJ tarief tarief na nu 1-1-92 f 92,- f 93,80 f 62,30 f 63,50 f 43,50 f 44,40 f31,70 f32,30 (De toeristenkaart BJ kan nu nog afgegeven worden voor jongeren tot 18 jaar. Na 1 januari 1992 kan de toeristenkaart BJ alleen nog afgegeven worden voor jongeren tot 16 jaar.) Mocht u vragen hebben over de nieuwe Paspoortwet dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Bevolking van de gemeente Heiloo, tel. 31 31 10. Naast de bijzondere expositie van de twee schilderkunstenaars Marie Koning en Cor Heeck is er in het gemeentehuis sinds vorige week ook een expositie van twee jonge keramisten. Het gaat om het werk van Marije Jansen en Menno Watzema die ieder herkenbaar zijn aan een eigen 'keramische' stijl. Zowel de schilderijen als het keramiek is te bewonderen op werkdagen tussen 8.30 en 16.00 uur in het gemeentehuis van Heiloo. Het gemeentelijk huisvestingsbeleid voor ouderen is gericht op het bevorderen van het zelfstandig wonen van ouderen. In de Nota Ouderenbeleid is hierover (onder nr. 6) een aanbeveling opgenomen. Het zelfstandig wonen wordt bevorderd door het wonen in een woning, aangepast aan de situatie van de oudere bewoner. Maar ook door een woonomgeving die is afgestemd op gebruik door ouderen o.a. door een pakket van (zorg-)voorzieningen. Ter uitvoering van aanbeveling nr. 6 in de Nota Ouderenbeleid probeert bureau Welzijn in beeld te brengen welke verbeteringen in de woonomgeving van ouderen in Heiloo nodig zijn. Het uiteindelijke doel is om -aan de hand van de lijst van 'knelpunten' in de woonomgeving van ouderen- deze knelpunten te bestuderen en zo mogelijk in de toekomst op te lossen. Het zal duidelijk zijn dat niet alle knelpunten direct kunnen worden opgelost. Veel hangt af van de ingreep die nodig is, en het benodigde geld dat daarbij mee gepaard gaat. Bij het in beeld brengen van knelpunten in de woonomgeving van ouderen vraagt de gemeente Heiloo de medewerking van Heilooër ouderen. Verschillende ouderenorganisaties zijn benaderd met de vraag welke verbeteringen nodig zijn. Via deze rubriek vragen wij ook individuele ouderen om suggesties ter verbetering van de woonomgeving. Het kan daarbij gaan om bij voorbeeld de'volgende zaken: - zijn er plaatsen die voor u moeilijk bereikbaar zijn door op- of afstapjes of andere belemmeringen in de omgeving? - zijn de loop- en fietsroutes naar winkelcentra, bushaltes of andere openbare voorzieningen goed begaanbaar en veilig? - is er gelegenheid om te wandelen en zou u bankjes geplaatst willen hebben om te rusten tijdens de wandeling? - waar zijn openbare toiletten gewenst? - zijn openbare gebouwen en winkelcentra goed bereikbaar en toegankelijk? - welke verkeersmaatregelen zijn er naar uw mening nodig om de veiligheid in het verkeer te bevorderen? - ervaart u uw woonomgeving en winkelcentra als veilig? (Zo neen, waarom niet?) Als u wilt reageren dan kan dit zowel schriftelijk als mondeling. U kunt uw reactie sturen aan de gemeente Heiloo, ter attentie van mevr. I. van Zanten, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. U kunt mevrouw Van Zanten ook bellen van maandag tot en met woensdag op tel.nr. 31 31 64. Op woensdag 4 december a.s. vergadert de raadscommissie Milieu en educatie om 20.00 uur in het gemeentehuis van Heiloo. Van 20.00 tot 20.30 uur zal de heer Lijnsvelt, directeur van de J.F. Kennedy- MAVO een uiteenzetting geven over de invoering van de basisvorming in het voortgezet onderwijs. Na het stellen van vragen door commissieleden wordt de verdere agenda afgehandeld. Op de agenda staat o.a. uitritconstructies nabij Kerkakkers 1a wijzigingen in het kader van inzameling bedrijfsafval. De vergadering is openbaar. U bent dan ook van harte welkom. Als u vragen heeft over de vergaderingen van de commissie Milieu en educatie kunt u contact opnemen met de secretaris van de commissie, de heer K. van 't Veer, tel. 072 - 31 31 25. John Moen Uw oogmerk opticien

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 4