Vakantie Magazine Rabobank een uitgebreide reiswijzer rfs de Heiloo-Zuid in beeld gebracht Drukke en plezierige dagen in jongerencentrum Buk Buk intratuin Ifr a.j. vos upErQiscount Fantastische feestavond Foresters NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN stomerij propershop Binnenkort Nieuw stomerij propershop Binnenkort Nieuw GESLOTEN theek NINTENDO De Uitkijkpost in december 56e JAARGANG NO. 51-18 DECEMBER 1991 w- K OPENINGSTIJDEN: Zing vanavond mee met MoGoJoKo Herdertjesviering GEHEIMEN IN DE NACHT nét iets beter Let op onze openingsadvertentie in de volgende uitkijkpost. Kerstconcert in de Witte Kerk Voorlichting over Poolse 55-plussers Speciale programma's Kerst en Nieuwjaar bij Radio Noord-Holland COMPUTERSPELEN Gevonden voorwerpen nét iets beter Let op onze openingsadvertentie in de volgende uitkijkpost. Wegens inventarisatie VRIJDAG 27 DECEMBER ZATERDAG 28 DECEMBER Zelf kerststukjes maken, plezier voor groot en klein 3Ë Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 - Postbus 68 - 1850 AB Heiloo, tel. 072-330175. Fax 072-335644 Redactie: De redactie is tijdens kantooruren 0KT) j te bereiken onder nummer 072-330175. Hy7 Redactie-adressen: v A Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo. (0/2-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072)-333775) Dit blad verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 13.000 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. HEILOO - Waar gaan we dit jaar naar toe op vakantie? Ver weg naar de ande re kant van de wereld, of blijven we binnen Europa? Veel mensen maken nu - terwijl het hier druilerig en koud is - hun vakantieplannen. Het onlangs ver schenen Rabobank Vakantie Magazine helpt een handje bij het maken van een keus. In een uitgebreid reisverslag wordt dui delijk waarom Indonesië zo populair is bij mensen die eens een keer echt ver weg willen. De afwisseling van natuur en cultuur op de eilandengroep is enorm. Java, Bali, maar ook de regen wouden van Sumatra, en het minder be kende Kalimantan worden sfeervol beschreven. Van een totaal andere orde zijn de kasteelarrangementen in eigen land. Een verblijf van enkele dagen op een Frans chateau of een Portugese Pousa- da is iets aparts en zeer de moeite waard. Maar dat zoiets ook gewoon in Nederland kan, weten veel mensen niet. Vakantie met het hele gezin Op vakantie gaan met het hele gezin be tekent dat er naar een plek moet worden gezocht, waar iedereen het naar zijn of haar zin kan hebben. Het Rabobank Vakantie Magazine schetst de Dordog- ne als het ideale vakantiegebied voor het hele gezin. Op campings waar ouders en kinderen zich prima kunnen vermaken worden luxueuze bungalowtenten en stacara vans verhuurd (met echte bedden, ver lichting, tafel en stoelen, compleet ingerichte keuken, enzovoort). Het is tenslotte voor allemaal vakantie. In het magazine staat ook een verhaal over Malta met zijn historische schat ten, het zonnige klimaat, de verschillen de stadjes en het rotsachtige landschap. Typisch een eiland om rond te neuzen of lekker te wandelen. Het is niet zo groot, maar overal is wel wat te zien. Verder is er aandacht voor de gezellig heid van Rijncruises, Istanbul als Exoti sche stad waar Europa en Azië elkaar ontmoeten, het groene noorden van Portugal en het - voor veel Nederlan ders bekende - Luxemburg als vakantie bestemming lekker dicht bij huis. Maar ook een zeilvakantie in Turkije: een ac tieve ontspanning. In het magazine wordt hiervoor een aantrekkelijke aan bieding gedaan. Iedereen die vakantie-ideeën wil op doen, kan het Rabobank Vakantie Ma gazine gratis ophalen bij de Rabobank in de buurt. Ook de daar beschikbare videobanden kunnen helpen om een goede keuze te maken, u kunt ze gratis lenen. De zomervakantiewijzer maakt het geheel compleet. Met deze hulpjes moet het niet moeilijk zijn om een bestemming voor de vakantie te kiezen: er is voor iedereen een geschikte plaats bij. Voor alle informatie over de Rabobank-reismogelijkeden kunt u te recht op één van de kantoren. (Zie ook de advertentie elders in deze Uitkijkpost.) maandag - dinsdag - woensdag - donderdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 16.45 uur vrijdag 08.30 - 12.00 uur 13.00 - 15.00 uur zaterdag gesloten Drukkerij Uitkijkpost b.v. Rechte Hondsbosschelaan 22 Heiloo - Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Om u alvast in de kerstsfeer te brengen organiseert MoGoJoKo va navond, 18 december, de traditionele Kerstsamenzang. Dit jaar hebben wij een uitgebreid samenzang-repertoire op het programma staan. Iedereen, jong en oud, die het leuk vindt om te zingen of alleen te luisteren, is van harte welkom. Aan de kinderen vragen wij weer om een ritme-instrumentje mee te nemen. De Kerstsamenzang begint om 19.30 uur in de Moeder Gods Kerk, Holleweg 11, Heiloo, de toegang is gratis. Bij bin nenkomst krijgt iedereen een tekstboek je om alles nog beter te kunnen volgen. HEILOO - Op Eerste Kerstdag is er in de Moeder Godskerk 's morgens om 11.00 uur een viering voor jonge kinde ren en hun ouders. Voor de kinderen wordt het kerstverhaal verteld en samen gaan ze door de kerk, zingend naar de stal. Om de boom bij de stal te versie ren, mogen de kinderen een tekening meebrengen. Van papier een kerstbal uitknippen kleuren, dat kan goed in de boom worden opgehangen. (verhalen uit Heiloo) door Jaap-Wim van der Horst 96 p. - f 15,95 Verkrijgbaar bij: Boekhandel Deutekom in het stationscentrum stationsplein 3c Het vocaal ensemble Ottovoci verzorgt het kerstconcert in de Witte Kerk. HEILOO - Het traditionele kerstcon cert in de Witte Kerk te Heiloo zal plaatsvinden op zondag 22 december om 15.30 uur. Het concert wordt dit jaar gegeven door het Vocaal Ensemble Ottovoci o.l.v. Maurice Broussard. HEILOO - In deze speciale kerst-editie van de Uitkijkpost zijn er enkele bijzondere pagina'sgewijd aan de middenstanders aan de zuidkant van de bebouwde kom: Het Zevenhuizen, Heerenweg, Zevenhuizerlaan, Ken- nemerstraatweg en Oosterzijweg. Onder de noemer Heiloo Zuid is van alle markten thuispresenteren de winkeliers zich in samenwerking met de redactie van de Uitkijkpost. Bijvoorbeeld de Super Discount. De B. IJzerman werkt daar nu zo n tien weken als de nieuwe eigenaar. Het bevalt hem uitstekend. Service staat hoog in aanzien. Bij besteding van meer dan vijftig gulden worden de boodschappen gratis thuis bezorgd. Onder dit bedrag is bezorging ook mogelijk, maar dan wordt een rijksdaalder in rekening gebracht. Met het oog op de feestdagen is er een uitgebreid assortiment. HEILOO - In februari zal de Stichting Ouderenwerk een middag organiseren over de situatie van 55-plussers in de Poolse stad Swietochlowice. De voor lichtingscommissie van het Ouderen werk besloot daartoe na een gesprek met enkele vertegenwoordigers van de "Stichting Stedeband Heiloo-Swietochlo- wice. Uit hun mededelingen over de toestand in deze Poolse zusterstad kwam naar voren, dat men daar on danks de vaak moeilijke economische situatie beslist niet uit medelijden gehol pen wil worden. ,,Hier zie je soms AOW-ers in een pr achtig verzorgingshuis eenzaam voor het raam zitten; daar trekken ouderen overdag naar een gemeenschapshuis en doen veel gezamenlijk. Hun probleem is, dat ze zelf van alles kunnen ipaken, maar dat het nogal eens aan grondstof fen voor hun hobby's ontbreekt. We zouden kunnen helpen door bijvoor beeld wol naar Polen te sturen, zodat ze zelf truien kunnen breien. De voorlichtingscommissie is het met de vertegenwoordigers van de Stedeband eens, dat 55-plussers van Heiloo niet de grote problemen in het Oosten kunnen oplossen. Maar de helpende hand bie den om de dagelijkse probleempjes wat te verlichten is wel mogelijk. Er wordt nu gewerkt aan het voorbereiden van een middag, die de ouderen in Heiloo meer inzicht in de dagelijkse werkelijk heid van Swietochlowice verschaft. Dit professionele dubbelkwartet werd in 1986 geformeerd. Inmiddels heeft Otto voci zich ontwikkeld tot een topensem- ble met een gedegen podiumervaring. Er worden werken uitgevoerd van Men delsohn, Bartholdy, Saint-Saëns, Schu mann en Rossini. Voorts zullen er een aantal Christmas Carols worden gezon gen. De toegangsprijs bedraagt 10,00 7,50 voor 65+ en CJP). HEILOO - Op beide Kerstdagen en op Nieuwjaarsdag brengt Radio Noord- Holland speciale programma's. De pro grammering ziet er op die dagen als volgt uit: le Kerstdag 10.00 - 12.00 uur: Jan Meng leest Kerst verhalen voor, afgewisseld met toepas selijke muziek. 18.00 - 19.00 uur: Documentaire: ,Truus Menger's reisverhaal'. Beeld houwster en oud-verzetsstrijdster Truus Menger trok eind november door Duits land uit protest tegen het oplevende ra cisme en neo-nazisme in West-Europa. Radio Noord-Holland reisde met haar mee en legde haar wederwaardigheden vast op de band. 2e Kerstdag: 10.00 - 11.00 uur: Een Kerstreis door de lichte muziek via 78-toeren platen uit de jaren twintig, dertig en veertig, samen gesteld door de Stichting Historische Geluidsjagers. 11.00 - 12.00 uur: Korte documentaires, o.a. ,Het verhaal van de sprekende dieren'. 18.00 - 19.00 uur: Documentaire: ,de Gooise Moordenaar'. Vanaf 1891 bestond de tramlijn van Statipn Mui- derpoort in Amsterdam naar het Gooi. De tram kreeg door de vele ongelukken die hij veroorzaakte de bijnaam ,De Gooise Moordenaar'. Arie Geerdink is de enige nog levende machinist van die tramlijn. Hij legde het traject nog een maal af en vertelt zijn belevenissen. Nieuwjaarsdag 10.00 - 12.00 uur: ,Het zondagochtend- gevoel Speciaal'. Joost van Krieken peilt de (muzikale) gevoelens van Caro line Kaart, Ton Lutz en Ann Ha- sekamp. 18.00 - 19.00 uur: Documentaire: Ko lonies in het Gooi'. Stef Lokin blikt te rug op de kolonies die 't Gooi telde rond de eeuwwisseling. De meest beken de kolonie was Walden', gestart door Frederik van Eeden in Bussum en in Blaricum had de Christelijke broeder schap haar eigen kolonie. Ook Nescio deed een poging zijn eigen kolonie op te richten. Nu ook verhuur f 5,- per dag iedere dag langer M Heerenweg 138 072-334940 De formatie Sin Semilla opent het jaren 60 feest in Buk Buk. HEILOO - De komende kerstdagen zul len voor velen weer het nodige plezier betekenen. Buk Buk doet daar doet een schepje bovenop. In de kerstvakantie hoeft niemand zich te vervelen want het is weer eens volop feesten in de Buk. Back to the Sixties Komende zaterdag is het zover, de Buk gaat terug naar haar prille begin. The Porcupines, Sin Semilla en Center disc laten van zich horen en wel op een heel speciale manier. De hits van de jaren '60 zijn van stal gehaald en zullen een lange avond vullen. Vanaf 20.00 uur precies kan iedere fan van de jaren-zestig- muziek zijn hart luchten. De jonge Hei- loose band Sin Semilla zal het publiek alvast opwarmen. Iets dat haar zeker zal lukken, Sin Semilla speelde al eerder met veel succes in het voorprogramma van The Porcupines in het overvolle ca fé La Strada. Vervolgens zal de in Heiloo ,wereldpe- roemde' band The Porcupines de mi crofoon overnemen en afgewisseld met de drive-inshow van Centerdisc de vol ledige Top 100 jaren '60 de zaal in bla zen. De volgorde van deze Top 100 is door het publiek zelf tot stand geko men. De Top 50 zal door The Porcupi nes gespeeld worden. Voor iedereen die van een gezellige avond houdt en eventueel een paar dansstapjes durft te wagen wordt deze Sixtiesnight zeker een succes. Zoals al eerder vermeld staat begin de avond vroeg, precies om 20.00 uur. Voor die gene, die geen vrij kaartje heeft bemach tigd, kost de entree 5,00. De eerste 50 aanwezigen maken kans op een extraat je, er wordt namelijk een aantal Buk- boeken verloot. Dus zorg dat je er vroeg bij bent! Tienerdisco en caféband Het weekend na de feestdagen kan de jeugd weer de nodige kerstkilootjes wegswingen. Op vrijdag 27 december is weer de tweewekelijkse Tienerdisco gep- Kerstmis 1991 HEILOO - Op de tentoonstellingstafels in de bibliotheek is gedurende enige we ken een uitgebreide boekenpresentatie aan de gang, met als onderwerp: Kerst mis. Er is al veel uitgeleend, maar toch hebben we nog een paar titels van inter essante boeken voor u genoteerd: ,In het licht van Kerst', Kerstvertellingen voor het hele gezin', een Europees ge tinte verzameling met kerstverhalen van Andersen, Brunt, Böll, Dickens, Midas Dekker, e.v.a.; Onzin en zin van Kerst feest', van Dr. Buskes, Symbolen van het Kerstfeest', van Rudolf Steiner. Dus, zoals van een bibliotheek verwacht mag worden, Kerstmis belicht en toege licht vanuit de verschillende denk- en geloofsrichtingen in onze pluriforme maatschappij. Op de thematoren vindt men allerlei lectuur uitgestald, om het kerstfeest thuis zo feestelijk mogelijk te- doen zijn. Voor wie thuis blijft kan Kerstmis één van de hoogtepunten van het jaar wor den. Met z'n allen rond de feestelijk ge dekte tafel met een verrukkelijke maaltijd. Het huis sfeervol aangekleed met het groen van groen blijvende heesters en uiteraard de kerstboom. Dit in schril contrast met buiten, waar de natuur, ontdaan van haar dramatisch getinte herfsttooi en andere verhullende charmes, zich thans in al haar naaktheid toont. Natuurlijk is zo'n groene kerstboom in huis veel aantrekkelijker dan de knoes tige, soms zelf scheefgegroeide bomen, die nu zonder opsmuk te kijk staan, kaal tot op het hout. Soms kaarsrecht met warrige kruinen. Soms is de kruin in evenredigheid gericht op het licht en vertoont een harmonisch geheel. Zo'n boom heeft dan een dusdanig plekje on der de zon weten te veroveren, waar'hij, stormen trotserend, zijn fierheid gestal te kan blijven geven. Anderen zijn wat krom gegroeid. Weer anderen hebben zich onmogelijk kun nen ontwikkelen. Beknot in de groei door te weinig licht en zonnewarmte en de totaal verarmde ontkiemingsgrond. Je zal er als zaadje maar neervallen! Nee,, dan de vruchtbare humuslaag, die is rijk aan kansen en mogelijkheden. Wanneer jouw start daar ligt, dan kun je als bos- of tuinbewoners de toekomst terecht zonnig inzien. Hoe dan ook, mensen, struiken, bo men, kortom de natuur kan niet zonder licht. Wij mensen zoeken in onze stre ken voor het steeds verder wegstervende licht in december compensatie in de warmte in het samenzijn met dierbaren. Voor de ons omringende natuur zit er niets anders op dan het onvermijdelijke van de winter te aanvaarden: een lang durige ontbering van zonlicht; in som mige streken gepaard gaande met een ijzige kou. Maar dan op een dag is ze daarzo maar opeens, de lente met zon en milde regen. Het groeiproces barst aan alle kanten los. En omdat groeien gaat het, jaar in, jaar uit. Daarvoor is binnen en buiten licht veel licht en warmte nodig, met af en toe een fikse regenbui, dat wel. Want zonder water is er evenmin sprake van groei. Carla van de Bibliotheek HEILOO - Bij de rijkspolitie in Heiloo zijn de volgende gevonden voorwerpen ingeleverd: diverse sleutels, zwart mapje met tissues, zwarte leren handschoen, brochure Nederlandse taal- en letter kunde, groene PTT-brievenbus, zwarte portemonnee met inhoud, gouden kruisje, notitieboekje met gegevens van een loodgieter, leesbril met roodbruin montuur. land. Deze avond voor 12 tot 16 jarigen begint als gewoonlijk om 19.30 uur. En tree is 2,50, consumpties 1,00. Er wordt geen alcohol geschonken. De volgende avond, zaterdag 28 decem ber, treedt de band The Bearmothers op in het café. Deze band stamt af van The Jeffrey Winder Experiment, welke voorheen meerdere malen de Buk heeft bezocht. De Amsterdamse formatie The Bearmothers speelt pure rock met een knipoog naar Jimi Hendrix. De entree bedraagt 5,00. Aanvang 22.00 uur. Swingend 1992 in! In de zeer vroege ochtend van 1 januari wordt het nieuwe jaar zeer feestelijk in geleid binnen de muren van het Bruno- gebouw. Vanaf half één zet drive-in show Galaxy zijn boxen open. Swin gend en feestend zet deze Oud en Nieuw Disco zich voort tot 5 uur! Als je deze nacht mee wil maken moet je wel van te voren een entreekaart kopen a 5,00. Deze kaarten zijn vanaf morgen te koop bij Centerdisc en de Buk. Op de avond zelf worden er dus géén kaarten aan de deur verkocht! Nog even voor de duide lijkheid: entree (alleen voorverkoop) 5,00, aanvang 0.30 uur, afgelopen 5.00 uur. INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17-00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot -èn met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 in het stationscentrum stationsplein 3c Th. A. J. Borst v Heerenweg 140 - 1850 KV Heiloo Telefoon 072-334955 pax 072-338354 Woensdag 18 december verschijnt de uitgebreide KERST EDITIE van de Uitkijkpost. In de week van 23 tot 27 december zal de Uitkijkpost niet ver schijnen. Op dinsdag 31 december komt de laatste Uitkijkpost van 1991 uit. Redactionele bijdragen en advertenties dienen uiterlijk maandag 30 december om 10.00 uur in ons bezit te zijn. De .drukkerij is gesloten van dinsdag 24 december (13.00 uur) tot en met zondag 29 december en op woensdag 1 januari '92. In spoedeisende gevallen: tel. 072-334035. Dat kan bij Intratuin, op zaterdag 21 december tot 12.00 uur, voor maar 'h et GROENE WAREN HUIS heiloo (west)Vennewatersweg 15 telefoon 072-332727 CIIASMJIUIAM/'* DAKDEKKER - LOODGIETER rlAUhlVIANU Holleweg 19 072 335085 C V. KETEL NODIG H R. V.R. - RIOLERING - HOGEDRUKREINIGING Sandra Eikenaar ontvangt uit handen van de heer Schrassen de sleutels van haar Suzuki Swift. Vriend Vinnie Doesburg kijkt toe. Tröckener Kecks In 1992 kun je veel van ons verwachten. Onder andere de Tröckener Kecks. De ze Nederlandstalige band, die eindelijk ook op de radio ontdekt is, zou eigen lijk al eerder in de Buk spelen maar kon toen door ziekte niet komen. Op zater dag 18 januari gaat het dan toch door. De al eerder verkochte kaarten blijven gewoon geweldig. Er is nog een aantal kaarten te bemachtigen. Vanaf morgen liggen we zeer klaar bij Centerdisc en de Buk. De prijs is 15,00. Wees er snel bij, want ze lopen als warme broodjes. HEILOO - Het was afgelopen vrijdag meer dan gezellig druk in de Foresters- kantine. De meeste bezoekers kwamen aarzelend en met een vol verwachting kloppend hart binnen. De grote feesta vond stond namelijk in het teken van de Foresters Superloterij Deze loterij met 700 loten kende in to taal 145 prijzen. De opbrengst voor de Foresters bedraagt ruim 60.000 gulden. Het grootste deel van deze som wordt besteed aan het Foresters-jeugdplan. De lothouders hadden een persoonlijke uitnodiging ontvangen om de bekend making van de vijf laatste (hoofd)prij- zen mee te maken. Notaris Schellekens uit Schagen had daarvoor 's middags in het diepste geheim de winnende num mers getrokken. Deze nummers zijn door hem in enveloppen gedaan en ver zegeld. Om 22.15 uur begon de voorzitter van de loterijcommissie, Michiel van Beijsterveldt, met het officiële gedeelte van de avond. Na het bedanken van de wederverkopers en de behulpzame mid denstanders kreeg mevrouw J. Wuijster-Schuddeboom, wethouder van sportzaken het woord. Zij benadrukte het positieve resultaat van de loterij en het vele werk van de vrijwilligers in het algemeen. Vervolgens opende zij de verzegelde en veloppen en maakte de winnende num mers bekend. Na het voorlezen van het nummer dat recht gaf op de super hoofdprijs,, een Suzuki Swift, braken er emotionele momenten aan. De winna res, Sandra Eikenaar, schreeuwde het uit van vreugde en toen haar vriend Vin nie Doesburg, die de bekendmaking niet gehoord had, erbij kwam, braken ook de tranen door. De heer Schrassen van Autobedrijf Hans Zoon had de grootste moeite om de autosleutels te over handigen. Hierna was er alle ruimte voor de Scha- ger formatie Greyhound om de voetjes van de vloer te krijgen. De Foresters- jeugd, maar ook de oudgedienden be leefden een fantastische avond, welke tot»in de kleine uurtjes duurde. Een waardig slot voor een grootste loterij, waarbij de overige vier hoofdprijzen gingen naar D. Leeuwenkamp (reische- que Holland International), Nico Heilie (fiets van Martien Hoebe), Rob Burge ring (cheque ABN-AMRÓ) en P. Nolta (autoradiocassette) Makelaar Taxateur o.g. SypÓthekenK00P Postbus 95,1850 AB Heiloo.Tel.072-331895 ASSURANTIËN NV! Kantoor; Zeeweg 20,1852 CR Heiloo TAXATIES

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 1