Feestelijke variaties voor jong en oud(er Feestelijke opstekertjes Veelzijdig Feestkleding voor zelfbewuste vrouw Stralend effect Gecultiveerde nonchalanee «i«fep Kleinere feestvierders UITKIJKPOST 18 DECEMBER 1991 ïy ".V - <v Stijlvol, klassiek, chic, sportief of fleurig gekleed tijdens de vele vrolijke en sfeervolle uren van de laatste maand van 1991 en het prille begin van 1992. Het kan allemaal. De persoonlijke stijl en eigen voorkeur geven de doorslag bij de keuze van de favoriete kleding voor dè feestdagen. Links: een sierlijk rechtvallend jasje in glinsterend brokaat; rechts een getailleerde streepblazer op heuplengte. Chic en eigentijds gekleed. (Foto: C&A) De man, die optimale stijl wenst, kan een smoking aantrekken. Twee variaties zijn aan te bevelen: een model met een glanzende sjaalkraag én een double-breasted model met opgesneden revers. Het smoking- hemd, de strik, de cummerbund (de sierlijke tailleband die u met de plooien naar boven draagt) en bij passende pochettes zijn er ook in allerlei uitvoeringen. De man, die een smoking te officieel vindt, ziet er ook zonder meer ge distingeerd uit in een chic, mo dern-klassiek belijnd kostuum. Ei gentijds comfortabel van vorm en uitgevoerd in decent grijs/mosgroen, zacht wijnrood of een diepe tint blauw is zo'n pak ook na alle feestelijke uren een mooie (zakelijke) outfit voor vele momenten. Zijde is een prachtig en bijzonder aantrekkelijk materiaal. Zijden jasjes in zwart of vurig rood staan uitste kend op een donkere pantalon en een gedessineerd hemd. Ze behou den hun feestelijke waarde zelfs voortreffelijk op een sportieve jeans. Naar hartelust combineren om bij zonder feestelijk, maar vooral in een zeer eigen stijl voor de dag en vooral niet te vergeten voor de avond te komen. Wat dacht u van zo'n zacht glan zende jurk waarbij de lange rok wijd uitwaaiert onder een slanke taille en een fraai uitgesneden decolleté? Een feestjurk om het stralende mid delpunt te zijn. Ook de kortere cocktailjurkjes vol feestelijke accen ten als glans en glitter, strikken en pailletten staan prachtig. Het accent van de nieuwe feestmo- de ligt toch op het persoonlijk com bineren van de outfit: sophisticated, chic, meer casual of zelfs sportief. Het is allemaal mogelijk met ver schillende kledingstukken, waarvan sommige ook ver na de feestdagen nog uitstekend in de garderobe pas sen. Zo zijn er sierlijke jasjes in glinste rend brokaat, in fluweel met een opdruk van gouden bloemen en pailletten of juist in een uitvoering waarbij een mooi dessin in fluweel is verwerkt op satijn. Deze jasjes com bineren voortreffelijk met verschil lende lange en kortere rokken, slan ke pantalons of broekrokken. Goud, zilver, diepe tinten rood en groen en natuurlijk stijlvol zwart én smetteloos wit vormen het spranke lende kleurenpalet van de feestmo- de waarbij vooral de blouses opval len. 'Antieke', fraai uitgewerkte knopen, borduurwerk waarbij pareltjes zijn verwerkt, kant, prachtige kragen. Kortom, unieke ontwerpen die fraai combineren met broek of rok. Ook voor de vrouw, die zich meer op haar gemak voelt in comfortabe le of meer ingetogen kleding, heeft de mode ruime keuze. Een stijlvol, langer jasje in een simpele A-lijn, een party-parka in zachtglanzend, soepel satijn. Of een elegant Mo- zart-jasje, dat uitklokt onder een slanke taille zijn daar prachtig voor beelden van. De zo succesvolle sluike skibroek is er ook in tricot-velours en velours- de-panne. U kunt hem combineren met tops in dezelfde zachte en makkelijk dragende materialen of Feest voor de kleinsten. Lieflijke jurkjes voor de meisjes en een echt vest voor de jongens. Het vest is mooi te combineren met een feestjasje maar ook goed apart te dragen. (Foto: C&A) met comfortabele gebreide vestjes opgesierd met fantasie-dessins, subtiele glanseffecten en borduur werk. Stuk voor stuk kledingstukken met een wat nonchalanter, sportie ver karakter, dat toch uitstekend past in deze feestelijke tijden. Vrolijk of lief is de party-mode voor de jongens en meisjes, die de ge zellige dagen van december ook in feestelijke kledij willen vieren. Lieflijke jurkjes in modieuze pepita- en vichyruitjes met een fris wit kraagje en een fluwelen strik, of jurkjes en setjes van vest en rokje (soms swingend wijd door een tule petticoat) in sierlijk gebloemd baby- cord en fluweel zorgen ervoor dat jonge meisjes er prachtig feestelijk uit zien. De jongetjes hoeven daar niet voor onder te doen: als 'Little Lord' zien ze eruit in jasjes met zwart/witte ruitjes gedragen over een vestje in een kleurig pied-de-poule dessin, een mooi wit hemd en een donkere corduroy broek. Sportieve streep- shirts worden door een vrolijk vestje en een strik tot feesthemden, die natuurlijk ook na de kerstvakantie weer gewoon dienst kunnen doen als praktische, maar leuke kleding stukken voor school en thuis. Zo ook de slanke ski- en stretch broeken voor meisjes. Prachtig en praktisch gaan goed samen bij de feestmode voor de kleinsten. Dit geldt eveneens voor de kleding van scholieren en tieners. Er zijn sportieve rokjes vol kleurige bloe metjes. Hetzelfde dessin siert ook een comfortabele bodywarmer. Tij dens de decern bedeesten staat dit kledingstuk prachtig over een bloes je of zachtgekleurde trui; ook nog tot ver in het nieuwe jaar is zo'n bodywarmer makkelijk en mooi. Bij jongens staan witte overhemden, waarbij op het front een swingende saxofoonspeler of een andere ver siering de aandacht, trekt, uitste kend. Het opsteken van lang haar hoeft geen ingewikkeld kunst- en vliegwerk te zijn. Sterker nog, het is eenvoudiger dan u denkt U moet alleen niet bang zijn met uw eigen kapsel aan de slag te gaan. Met een elastiekje, haarlak of gelspray en voldoende schuifspelden, kan er weinig misgaan. Sierlijke nonchalancetijdens de feestdagenjof een avondje uit Voor de basis voor beide kapsels is het belangrijk dat u uw haar water golft. Dit moet geen probleem zijn. De meeste gezinnen hebben wel een watergolfset in huis. Wanneer uw haar de gewenste grove krullen heeft, kunt u het gaan opste ken. Wilt u uw haar hebben zoals het model met het hoge kapsel, dan gaat u als volgt te werk. U maakt eerst een losse, hoge staart maar gebruikt niet al het haar. Enkele plukken laat u los hangen. Van de plukken die u nu over heeft, gebruikt u een gedeelte om boven op het hoofd vast te zetten aan het begin van de staart. De rest van de plukken laat u los langs uw gezicht hangen. U hebt nu een sierlijk kapsel verkregen dat door de loshangende plukjes een gespeel de nonchalance uitstraalt. Het kapsel van het model met de gedraaide staart is evenmin moeilijk om te maken. U trekt een scheiding overdwars van oor tot oor. U hebt nu als het ware uw haar in tweeën verdeeld. Het haar beneden de schei ding draait u in een lage staart en zet dit met een sierklem vast. Het haar boven de scheiding zet u met schuif spelden vast zodat u een 'dotje haar' boven op het hoofd heeft. Even wat haarlak over het kapsel en klaar is uw feestelijke coupe. Klassiek, feestelijk kapsel.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1991 | | pagina 49