I Informatierubriek van de gemeente Heiloo IctNTf Centrale voor Pleegzorg. O HEILOO V ALARM ALS ELKE SECONDE TELT Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30'uur BOUWPLAN Publicatie ontwerp-verordening bedrijfsafvalstoffen Burgerlijke Stand Elders geboren Huwelijksaangiften Huwelijken Overleden Elders overleden Een schoon begin van 1992 Ook dit keer weer Kerstboominzameling Gemeente Heiloo start 1992 op muzikale wijze! Veranderingen door invoering Paspoortwet op 1 januari 1992 Laat uw rolemmer niet te lang buiten staan Aanpassing ophalen huishoudelijk afval in verband met feestdagen Openbare kennisgeving wijziging algemene politieverordening Kerstbijeenkomst Schildersgroep Heilooër Bridgeclub Pen verlaagt tarieven Cursussen Alliance Francaise Alkmaar Cursussen Dekenkist Eenmalige Rembrandt- Lezing in Heiloo Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. PAGINA 4 UITKIJKPOST 1 JANUARI 1992 Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen aan de heer P. Duin te Heiloo voor het uitbreiden van de garage annex hobbyruimte op het perceel Warmoezierslaan 22. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 2 januari 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovengenoemd bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Van vrijdag 6 december 1991 tot zaterdag 18 januari kunnen schriftelijke inspraakreacties worden ingediend op de ontwerp-verordening bedrijfsafvalstoffen Noord-Holland. Deze verordening is van toepassing op alle Noordhollandse bedrijven. Doel van de verordening is door middel van registratie inzicht te krijgen in de stromen bedrijfsafval. Hergebruik van bepaalde afvalstromen wordt via de verordening bevorderd. Ook wordt controle op de naleving van milieuregels beter mogelijk. De verordening bedrijfsafvalstoffen is voorbereid samen met de provincies Utrecht, Zuid-Holland en Noord-Brabant. Het is de bedoeling in de vier provincies een gelijkluidende verordening van kracht te laten zijn. Voor de verordeningen van de genoemde provincies geldt een eigen inspraakprocedure. De stukken liggen tijdens kantooruren ter visie bij: 1. de Noordhollandse gemeentehuizen 2. openbare bibliotheken in de provincie Noord-Holland 3. bij de Dienst Milieu en Water, Houtplein 33 te Haarlem. Een toelichting op de stukken kan worden verkregen bij ing. J.J. Neele, tel. 023 - 14 37 61. Reacties op de Verordening bedrijfsafvalstoffen Noord-Holland kunnen voor 18 januari worden verstuurd aan het College van gedeputeerde Staten van Noord- Holland, inspraak VBA, Postbus 123, 2000 MD Haarlem. tot en met 19 december 1991 Geboorten Cornelia R. d.v.: Sombroek, Johannes W. en: Van Sikkelerus, Geertruida M.E.J. Bo A. d.v.: Sombroek Petrus G.M. en: Appel, Johanna G, Saskia VA d.v.: Van Dooren, Arnold C. en: Henselmans, Louise M.A. Tessa d.v.: Suurmond, Pieter en: Van Dungen, Edmée M.J. Joost C. z.v.: Ligthart, Johannes en: Kreunen, Wilma A. Theodorus J.A. z.v.: Broers, Jacobus N. en: Min, Maria E.J. Max z.v.: Sprenger Rob en: Friethoff, Caroline W.M. Rosjgar z.v.: Fatah, Ihsan G. en: Tofic, Shara A. Anna d.v.: De Nekker, Geert en: de Waard Anna M.P. Roy z.v.: Brouwer, Cornelis J.A. en: Kooiman, Augustine Zoë d.v.: Hoogeland Johannes P. en: Davidzon, Ingrid Van Duijkeren, Johan P. en: Kloos, Yvonne Buijs, Johannes J.P. en: Wildschut, Antonia M. Houtenbos, Marinus L. en: Vriesman, Jacqueline E.M. Suërs: Frank M. en: Laurenssen, Monique Van Schilt, Petrus A. en: Hulskes, Marleen Loopstra, Abraham Dupon, Elisabeth M. wv Bood Wijffels, Aimé J.A.M. De Geus, Alida C. wv Mulder Kuijper, Maaike, wv Peute Breet, Martinus Derks, Grietje wv Germans Van Essen, Jantje D wv De Vries Steeman, Barbare F.M. ev Hageman Kiesling, Johan Het begin van een nieuw jaar wordt door velen gevierd met vuurwerk. Aan iedereen die vuurwerk afsteekt, vragen wij -behalve uiteraard voorzichtigheid bij het afsteken- ook medewerking om het nieuwe jaar schoon te beginnen door het vuurwerkafval dat u veroorzaakt zoveel mogelijk op te ruimen. In de meeste huizen staat de kerstboom nog in volle pracht. Toch maken we u er alvast op attent dat binnenkort, alweer voor de vijfde keer in successie, in Heiloo de kertboominzameling wordt gehouden. En voor de vierde achtereenvolgende keer worden de kerstbomen niet meer verbrand, maar versnipperd. Hierdoor kunnen we luchtverontreiniging voorkomen en is de belasting voor het milieu minder groot. Naast personeel en machines van de gemeentelijke afdeling Beplantingen, stelt de Werkvoorzieningschap Noord Kennemerland hiervoor belangeloos een houtsnippermachine ter beschikking. Ervaringen uit vorige jaren hebben geleerd dat, ondanks de kerstboominzameling, toch veel kerstbomen via het huisvuil worden aangeboden. Daarom worden de kerstbomen nu pas na Driekoningen ingezameld. Bovendien ontvangt iedereen voor iedere ingeleverde boom een bon die ingewisseld kan worden voor een versnapering. Iedere tien verzamelde bonnen kunnen ook ingewisseld worden voor een boekenbon van vijf gulden. Op die manier is de kerstboom zelfs na huiselijk gebruik nog waardevol. i De kerstbomen kunnen ingeleverd worden op woensdag 8 januari 1992 tussen 11.30 en 17.00 uur op de volgende plaatsen: Parkeerplaats zwembad 't Baafje Parkeerterrein bij De Loet Centrum Ypestein (omgeving Grosmarkt) Onze gemeente kent al jaren een nieuwjaarsbijeenkomst waarbij burgers en gemeentebestuur elkaar een goed nieuw jaar wensen. Ook in 1992 is daartoe weer gelegenheid al zal de wijze waarop dat gebeurt afwijken van voorgaande jaren. Het jaar 1992 wordt, als het aan het gemeentebestuur ligt, op informele wijze ingezet. Daarom is zij verheugd over de samenwerking met het Heilooër Harmonie orkest Caecilia die tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst 1992 zal zorgen voor de 'muzikale noot'! Tijdens de informele bijeenkomst verzorgt het Harmonie-orkest in totaal vier muzikale intermezzo's. Op het programma staan beroemde melodieën uit o.a. 'Die Fledermaus', maar ook de Leichte Cavalerie en de Radetzki Mars. Wij beyelen u aan om vrijdag 3 januari tussen 20.00 en 22.00 uur vrij te houden in uw agenda voor het bezoeken van het gemeentelijke nieuwjaarsevenement in zalencentrum Het Open Huis te Heiloo. De leeftijd waaróp kinderen kunnen worden bijgeschreven in een reisdocument (bij voorbeeld een paspoort) van de ouders gaat vanaf 1 januari 1992 van 12 jaar naar 16 jaar. Ook is het na 1 januari 1992 mogelijk om kinderen tot 16 jaar in de reisdocumenten van beide ouders bij te schrijven. Voor jongeren tot 16 jaar is het mogelijk om een toeristen kaart te krijgen tegen een speciaal jeugdtarief. Met zo'n toeristenkaart kan in bijna alle landen van Europa gereisd. Deze wijzigingen zijn het gevolg van het in werking treden van de Paspoortwet op 1 januari 1992. Een andere wijziging is dat vanaf 1 april 1992 het reizen op een verlopen paspoort niet meer mogelijk is. Ook niet binnen EEG-lidstaten. Het verlengen van een reisdocument kan al na 1 januari 1992 niet meer. Hieronder volgt een opsomming van de belangrijkste gevolgen voor de burger per 1 januari 1992. reisdocumenten dienen persoonlijk te worden aangevraagd en afgehaald bijschrijving in reisdocumenten van beide ouders is mogelijk de bijschrijvingsleeftijd is verhoogd tot 16 jaar (na het bereiken van de 16-jarige leeftijd kunnen kinderen niet meer meereizen.) de toeristenkaart BJ is verkrijgbaar tot 16 jaar reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd (wel kan in bijzondere gevallen in een geldig reisdocument een noodverlenging worden aangebracht door de Koninklijke Marechaussee) reizen op een verlopen reisdocument kan nog tot 1 april 1992. Na die datum moet een ongeldig geworden reisdocument worden ingeleverd. toeristenkaarten C worden niet meer verstrekt. De oude toersitenkaarten C blijven nog vijf jaar geldig. collectieve paspporten zijn afges&h&ft de toeristenkaart A (verstrekt door de Koninklijke Marechaussee aan de grens) is vervangen door een laissez-passer het teruggeven van ongeldig gemaakte reisdocumenten blijft beperkt tot die gevallen,'waarin het reisdocument een nog geldig visum of een nog geldige buitenlandse verblijfstitel bevat. Mocht u vragen hebben over de nieuwe Paspoortwet dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Bevolking van de gemeente Heiloo, tel. 31 31 13. Wij ontvangen af en toe berichten van inwoners uit Heiloo over vervuiling die ontstaat in de omgeving van de plaats waar de rolemmers op de wekelijkse ophaaldienst wachten. Een van de oorzaken van de vervuiling is het te lang van te voren buiter zetten van de rolemmer. Hierdoor worden kinderen nogal eens verleid tot het spelen met het afval, wat vervolgens weer kan leiden tot vandalisme en zwerfvuil. Dit kan voorkomen worden door de volle rolemmer zo kort mogelijk voor de komst van de Reinigingsdienst buiten te zetten en, na het legen, direct weer weg te halen. Als iedereen zich zoveel mogelijk aan deze richtlijn houdt, blijft ons dorp schoon! In verband met Oud en Nieuw wordt het huishoudelijk afval in bepaalde wijken van de gemeente Heiloo op een andere dag opgehaald dan gebruikelijk is. In de wijken waarin op woensdagen de rolemmer wordt geleegd, gebeurt dit op maandag 30 december in plaats van woensdag 1 januari. Burgemeester en wethouders van de gemeente Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 203 van de gemeentewet bekend, dat met ingang van heden gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie (afdeling Algemene Zaken) voor een ieder ter lezing is neergelegd het besluit van de raad der gemeente Heiloo van 3 oktober 1991 tot wijziging van de algemene politieverordening Heiloo 1970 (12e wijziging). Deze wijziging heeft betrekking op de regels die gesteld zijn in het kader van de bestrijding van hondenoverlast. De wijzigingsverordening treedt in werking op 3 januari 1992. Heiloo, 31 december 1991 Burgemeester en wethouders van Heiloo De drie amateurmusici, die de kerstbijeenkomst muzikaal aankleedden. HEILOO - De kerstbijeenkomst van de Schildersgroep van de Stichting Oude renwerk is dit jaar een cultuurhuwelijk geworden tussen de schilderkunst, poë zie en muziek. Uitgenodigd waren drie amateurmusici: Annemarie Degenaar (piano), Elly Horjus (viool) en Jeannet Pos (dwarsfluit). Ondanks een matige akoestiek en een houterig klinkende pia no wist dit drietal de aanwezige leden een uur lang te boeien, zo nu en dan on derbroken door voordrachten van mw. de Git-Honig, lid van de schildersgroep. Het muzikale trio bracht, o.a. kerstlie deren en een aantal klassieke nummers, waaronder een trio van Telemann. De drie dames beheersten hun instrument vrijwel volledig, waardoor de aandacht volledig besteed kon worden aan het sa menspel. Er werden geen liedjes gespeeld, maar er werd echt, met volle overgave, muziek gemaakt. Met betere faciliteiten kan Heiloo nog menig boei end muzikaal uurtje van dit trio tege moet zien. Mw. de Git-Honig wist met haar poëzie in afwisselend Nederlands en Westfries, de lachers op haar hand te krijgen. Al met al een geslaagde middag, die werd afgesloten door een verloting met mooie prijzen en een borreltje en een dan kwoord aan alle aawezigen van de heer J. m. Kuijzer. HEILOO - Uitslagen dinsdag 17 decem ber: A-Lijn: 1. hr. Adams - mw. Wee huizen 66.00, 1. fam. Happe 55.00, 2. ds. Klerk - Stark 53.00, 2. ds. Blanken- Manshanden 52.50; B-Lijn: 1. fam. v. Brunschot 58.00, 1. hr. Pin-mw. Toni- no (55) 58,50, 2. ds. Oosterwijk- Warmenhoven 50.00. Uitslagen donderdag 19 december; A- Lijn ladder 3/2, 1. fam. Nieuweboer 66.00, 2. mw. Arnold-hr. Hutting 49.00, 1. ds. de Bruyckere-Stark 71.00, 2. hr. Berkman-Evers (55) 61.00; B- Lijn: 1. ds. Jonker-Vogel 58.50, 2. hr. Plas-Tamminga 58.00, 1. hr. Kat-Smit 63.50, 2. fam. Romar 62.00; C-Lijn: 1. fm. Nierop Groot 56.25, 2. fam. v.d. Steen 51.39, 1. ds. Damman -in 't Veld 61.11, 2. fam. v. Os 50.69; D-Lijn: 1. fam. de Winter 53.47, 2. hr. v. Happeren-Hurkmans, 52.08, 1. hr. Lohr-mw. Spaan (55) 59.71, 2. ds. Kooyman-v. Ursem 51.30. Afzeggen: voor de dinsdag op maanda gavond bij de heer Happe, tel. 331416; voor de donderdag op woensdagavond bij de heer Lohr, tel. 330051. ALKMAAR - Met ingang 1 januari ver laagt nv Pen Energiebedrijf Noord- Holland zijn basistarieven voor elektri citeit voor zowel klein- als grootverbrui kers. Voor de kleinverbruikers wordt het basistarief met 3% verlaagd. Voor een gemiddeld gezin betekent dit een besparing op de elektriciteitskosten van 10,00 a 12,00 per jaar. Bovendien wordt de vastrechttoeslag voor kleinver bruikers die een meter met twee telwer ken hebben, met 6,00 per jaar verlaagd. Deze verlaging van de groot- en kleinverbruikerstarieven heeft voor het PEN op jaarbasis een opbrengstver mindering van ongeveer 16,5 miljoen tot gevolg. De tariefsverlaging houdt verband met een daling van de inkoopprijs van elek triciteit in 1992. De inkoopprijs is de prijs die het PEN voor elektriciteit aan het Energieproduktiebedrijf UNA be taalt. Deze inkoopprijs dekt met name de kosten van bediening, onderhoud, rente en afschrijvingen van de elektrici teitscentrales in Nederland. Naar ver wachting zal de inkoopprijs in de jaren na 1992 weer stijgen, onder andere als gevolg van de ingebruikname van nieu we kolencentrales in Geertruidenberg en Amsterdam. Het PEN streeft zo stabiel mogelijke tarieven na en zal dan ook proberen het niveau van de verlaagde tarieven van 1992 enkele jaren ongewij zigd te laten. ALKMAAR - Naast de septembercur- sussen start het Cursuscentrum Alliance Francaise Alkmaar op 21 en 23 januari bij voldoende belangstelling een tweede serie cursussen Frans. vVoor de eerste maal wordt een dagcursus georgani seerd. Deze zal op donderdagmiddag van 13.45 tot 15.15 uur worden gegeven in het Dorpshuis in Bergen. Deze dag cursus is bedoeld voor (ver-)gevorder- den, d.w.z. personen die in het bezit zijn van een Havo- of VWO-diploma met Frans in het examenpakket of per sonen, die tenminste 4 jaar Frans heb ben gestudeerd. Voorts wordt naast de lopende cursus sen een tweetal extra avondcursussen georganiseerd. Deze worden beide gege ven in het gebouw van de Chr. Scholen gemeenschap Jan Arentsz in Alkmaar- Noord. De twee cursussen zijn wat be treft niveau verschillend. Door middel van een korte test zal worden beoor deeld welk niveau voor belangstellenden het meest passend is. Informatie- en inschrijfavond, waarop tevens de test wordt afgenomen, op dinsdag 14 januari van 18.30 tot 20.30 uur in de scholengemeenschap Jan Arentsz (eerste gebouwtje rechts), Man denmakerstraat 11 Alkmaar-Noord. BERGEN - Bij De Dekenkist aan de Raadhuisstraat 2-4 te Bergen gaan bin nenkort weer verschillende cursussen van start. Natuurlijk van alles op het ge bied van quilt en patchwork, maar ook het maken van dozen en lampekappen is mogelijk. Naast het uitgebreide pro gramma in Bergen worden er ook vier cursussen in Heiloo gegeven: basiscur sus patchwork, smpler cursus, appliqué cursus en droomdozen. Voor verdere informatie kan men terecht bij De De kenkist (tel. 02208-98451). HEILOO - Ondersteund door de Open bare Bibliotheek Heiloo organiseert de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onderwijs een eenmalige Rembrandt- lezing. Deze lezing vormt de start van het nieuwe cursus-semester en vindt plaats op dinsdag 7 januari van 13.0 tot 15.00 uur in het Open Huis. Gezien het belang van de grote Rembrandt-tentoonstelling van het Rijksmuseum te Amsterdam (tot 1 maart) organiseert de Vrije Academie een Rembrandt-lezing in Heiloo. Deze wordt gegeven door de enthousiaste Rembrandt-specialiste drs. Frederike Upmeijer. De lezingzal toegespitst zijn op de werken op de tentoonstelling en vormt zo een mooie voorbereiding op de expositie. De openbare lezing is voor iedereen toegankelijk en de toe gangsprijs is slechts 3,50. De lezing begint precies om 13.30 uur. Reserveren is niet mogelijk en bezoekers wordt aan geraden om tijdig aanwezig te zijn zodat u niet het risico loopt dat de zaal vol is. Rembrandt-kenner drs. Frederike Upmeijer (Vrije Academie). De lezing vormt tevens de start voor het nieuwe cursus-semester in Heiloo, dat vanaf 20 januari begint. De entreeprijs vn de Rembrandt lezing is bewust laag gehouden om een breed publiek kennis te laten maken met de activiteiten van de Vrije Academie. Dit voorjaar zullen drie cursussen worden gegeven: de Overzichtscursus Kunstgeschiedenis, de cursus Symboliek in de Kunst en de cur sus Kunst en Cultuur in de Middeleeu wen. De gratis cursusbrochure met het volledige cursus- en excursieaanbod is telefonisch aan te vragen bij de Vrije Academie voor Kunsthistorisch Onder wijs, 020-6249348. De brochure is te vens af te halen bij de Openbare Bibliotheek Heiloo. Tijdelijk een ander thuis gezocht. Jaarlijks zijn er duizenden kinderen en jonge- j ren die voor korte of lange tijd niet door hun eigen i Naam dhr/mevr - ouders verzorgd kunnen worden. Voor hen zoeken de straat Centrales voor Pleegzorg geschikte pleegouders. j Postcode— -Tel - Wilt u weten wat het is om pleegouder te zijn? Stuur J Plaats - I U hoeft geen postzegel te plakken. dan de coupon in een open envelop naar: 1 Antwoordnummer 17574,1000 TN Amsterdam.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4