Eventjes leek het een hele strenge winter te wordenmaar het bleef bij een dag of wat sneeuw- en ij spiezier. Geschaatst werd er vo lop op de vijvers van Heiloo. De vrijwillige brandweer van Heiloo vierde het 50-jarige bestaan met tal van activiteiten voor de locale bevolking. Soms moet je er lang op wachtenmaar soms ook gaan ingrijpende beslissingen in sneltreinvaart. Bijvoorbeeld de sluiting en opheffing van de Hofdijkschool in zuid westelijk Heiloo. Een jaar eerder dan aanvankelijk werd gedacht werd het gebouw gesloten en gingen de leerlingen naar andere basisscholen. De voormalige Kruiskerk in Plan Oost werd hero pend als ontmoetingscentrum 't Kruispunt. Met veel spektakel werd de verlengde Ven- newatersweg, beter bekend als de zuidelijke wijkontsluitingsweg, geopend (foto boven). Vanuit het particulier initiatief werd een actie gestart ten bate van kinderdagverblijf De Vijfhoek. Onder andere een benefiet concert door The Dutch Swing College Band bracht geld in het laatje. Opnieuw kwam er een groep kinderen uit Polen naar Heiloo voor een vakantie van drie weken. Ze kwamen uit de zusterstad Swietochlowice en genoten van het uitgebrei de programma, dat mede door de hulp van de plaatselijke middenstandgeboden kon worden. Ruim 25 jaar al roert Ton ten Hoope (foto links) zijn mond in de gemeente raad van Heiloo. Ter gelegenheid hiervan ontving hij uit handen van burgemeester Schoof (foto on der) de erepen ning van de gemeente die hem zo dierbaar - Dikke rappor tenuren over leg, acties politiek ge touwtrek en nog veel meer gingen vooraf aan de aanleg van de kunststof atle tiekbaan aan het Maalwater voor de Hei- looër vereniging Trias. De ope ning - onder een stralende zon - zullen de werkers van het eerste uur niet J licht vergeten. In 1991 werden de banden tussen Heiloo en de Poolse stad Swietochlowice steviger aangehaald. Een Heilooër delegatie bracht een bezoek aan de Zuidpoolse stad. Diverse organisaties besloten waar mogelijk de krachten te bundelen wat betreft de samenwer king met en hulp aan de Poolse bevolking, zoals mevrouw Velthuis (kledinginzame- ling/pakketten) en de heer Rusch (Stichting Stedenband). UITKIJKPOST 1 JANUARI 1992 PAGINA 7 - ...VNY'- 1991: een jaar te kijk A.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 7