Winkelcentra in Heiloo: hoe was 1991 en wat zijn de wensen voor de toekomst - r* PAGINA 8 UITKIJKPOST 1 JANUARI 1992 WH 'yyy'y/, i' m 1991: een Scouting Limmen nam het nieuwe clubhuis in gebruik V." Voor de grote muzikale happe ning in Egmond aan den Hoef werd een gondel uit Venetië over gebracht naar de slotgracht. De nagelstekers lieten zich dit jaar wereldwijd inspirerenzoals bij deze creatie duidelijk werd. <r Onderscheidingen wer den ook in 1991 weer vele keren uitgedeeld. In Akersloot werden twee raadsleden in het zonnetje gezet door de burgemeester. Er kon in Limmen niets van enige importantie gebeuren of de raad van carnavalsvereniging De Uylenspieghels was van de partij. Bovendien organiseerde men zelf tal van feesten, waaronder het eigen jubileumfeest wegens het 25-jarig bestaanopnieuw was er geen 'zee te hoog'. Iedere gemeente deed haar uiterste best om goe de maatregelen te nemen ter bescherming van het milieu. Egmond kwam in het nieuws door de introductie van de speciale machine om honde- poep van de straat te verwijderen en door de opening van een milieuparkje, waarbij de Eg- mondse jeugd nauw betrokken werd (foto boven). Jan Ran zijn (MVH). andere bestemming geven en gebruiken voor het winkelcentrum en met roltrap pen bereikbaar. Optisch, zou ik het cen trum willen verlagen, dat maakt wat intiemer maar de grote hoogte zorgt voor frisse lucht en dat is ook heel be langrijk. Een hartewens is ook dat alle winkels dezelfde tijd open zijn, zoals het nu is werkt dat klantonvriendelijk, maar het is een moeilijke zaak iedereen op een lijn te krijgen. De grote charme van de winkelhof 't Loo is dat je van buiten niet kunt zien dat er 33 winkels gehuisvest zijn. En met deze winkels zullen we het met el kaar moeten maken", zegt Jan Braam. M.V.H. Tot slot hadden we nog een praatje met de voorzitter van de middenstandsvere niging Heiloo de heer Jan Ranzijn. ,,ln het rapport van de detailhandel struk- tuur Heiloo wordt het Loo als eerste winkelcentrum aangemerkt. Er zijn er die zich daar sterk tegen verzetten maar ik zeg altijd: als het met je zaak niet goed gaat geef dan niet een ander de schuld. Kijk bij jezelf wat er niet goed gaat. Sta positief in het zakenleven. Zorg voor een goed produkt en een goe de bediening, daar komen de mensen voor". Dit artikel is niet bedoeld als een voor spelling over de ontwikkelingen in de winkelcentra, maar een beetje filosofe ren over het afgelopen jaar. Zeker is wel, dat de Heilooër middenstand aktief is en er is hen alles aan gelegen het win kelend publiek van Heiloo zoveel moge lijk naar de zin te maken. overgang zal nog langer gesloten zijn, om over de geluidsoverlast maar te zwij gen. Maar nogmaals, er staat nog niets vast". Het Stationscentrum ziet er in deze peri ode van het jaar extra gezellig uit en past zo uitstekend in het patroon van winkelend Heiloo. Gerard Rozing ziet een ideaal centrum in z'n dromen als volgt. "De nu nog le ge plaatsen helemaal vol met winkels ge bouwd, de Stationsweg, stukje Heeren- \yeg tot aan de Butterlaan en ook over het station richting Westerweg tot aan Kosters een galerij van winkels. En een goede supermarkt in het Stati onscentrum. Duidelijkheid over het parkeren en borden die naar het cen trum verwijzen". Winkelhof 't Loo Voorzitter Jan Braam zegt redelijk te vreden te zijn over 1991. ,,Maar ik weet niet of het beter wordt, ook de omlig gende supermarkten (Castricum, Heer- hugowaard en de Mare) trekken ook mensen aan. We moeten streven naar een gezellige winkel met een goede be diening, dat is de wens van de klant en daar moeten we in de eerste plaats reke ning mee houden", aldus Braam. Er zijn veel heropeningen geweest van vernieuwde zaken en er zijn nieuwe vestigingen bijgekomen. „We zijn een homogene club, die kerngezond is. Me de door uitbreiding van Ypestein ziet het Stationscentrum de toekomst roos kleurig tegemoet. Ook de evenementen die in het centrum georganiseerd zijn zoals de geranium markt, de vroege vo gels en dit jaar voor het eerst een ouder wetse aardbeienmarkt, die werkelijk alles sloeg, hebben bijgedragen aan het succes". Ereek Baanders ('t Hoekstuk). HEILOO - De gemeente Heiloo heeft vier winkelcentra, elk met hun eigen ka rakter. Nu 1991 naar z'n einde loopt gingen we eens kijken hoe dit jaar voor hen verlopen is en wat hun wensen voor de toekomst zijn. De Kennemerstraatweg, het kleinste van de vier, was redelijk tevreden over 1991 Maar er rijzen toch wel wat donkere wolken aan de horizon. We spraken met Johan Jansen. ,,De Boer, de supermarkt, is hier binnen de drie jaar vertrokken en dat baart ons toch wel zorgen. De gemeente wil alleen meedewerking aan een verplaatsing van supermarkt de Boer verlenen als er ter plaatse op de Kennemerstraatweg geen andere supermarkt dan eventueel die van de Zeverhuizerlaan wordt ge vestigd", aldus Johan Jansen. Een combinatie van een goede super markt samen met een aantal verswinkels is in de praktijk een uitstekende formu le. Toch blijft een supermarkt op het punt waar hij nu aan de Kennemer straatweg is gevestigd, ook niet ideaal. De parkeergelegenheid is niet optimaal en de aan- en afvoer van goederen be zorgt de omgeving veel overlast. ,,Het is ook moeilijk als centrum naar buiten te treden, iedereen wil iets anders", zegt Jansen. ,,Toch zullen we het zelf moe ten doen, op eigen kracht, je ziet dat de afgelegen winkels, zoals b.v. Van Vel- zen, de Heerenslager en slagerij Króm aan de Westerweg het ook uitstekend doen". De wens voor de toekomst. Een goede Joopzaak" in het centrum die veel pu bliek trekt. Het Hoekstuk Het Hoekstuk is erg tevreden over 1991 Na een moeilijke start is er na de ver bouwing in 1989 een hoop ten goede veranderd. „We hebben geen leegstand meer en er is een zekere stabiliteit te constateren", aldus voorzitter Freek Veel ondernemers woekeren met de ruimte, dat werkt niet prettig. Ze kun nen geen kant op. Nu zijn er plannen het Loo te vergroten. Albert Heijn en de Hema staan te springen om meer ruim te. Nu zijn er plannen (maar niets is nog zeker), de kant waar het beeldje met de fiets staat, de hele straat bij 't Loo te trekken. Aan de andere kant zou het mooi zijn als Deutekom en van Vuuren in het centrum zouden komen, de steeg die tussen Hema en Deutekom loopt wordt dan bij de Hema getrokken. ,,Het is niet de bedoeling dat we er nieu we vestigingen bij krijgen, alleen mëer ruimte voor de bestaande winkels", zégt Jan Braam. De kreet Heiloo is mooi, houden zo", is goed, maar het groeit wel door en daar moet ook reke ning mee gehouden worden. Er wordt veel gepraat, maar het kan nog wel anderhalf jaar duren voor men eventueel met de verwezenlijking van deze plannen gaat beginnen. Aan het gebouw 't Loo moeten ook de nodige reparaties worden verricht, o.a. aan het dak. Als ideaal ziet Jan Braam: ,,Dat de winkeliers niet de parkeerplaatsen van de klanten bezet houden. Er is parkeer ruimte genoeg, lang parkeerders moeten verderop parkeren. Bij de gereformeer de kerk, of bij de Loet. Het lijkt me ook een goed idee met parkeerschijven te gaan werken, eventueel met een par keerwachter. Aan de kant van het marktplein zou ik de etalages meer open willen zien, daar een pergola met begroeiing tegen aan zodat de mensen onder het groen door lopen. De ingang van de Hema naar de N.M.B. gericht en het Open Huis een Johan Jansen (Kennemerstraatweg). Jan Braam ('t Loo) Baanders. „We zullen het met elkaar moeten maken en niet individueel te werk gaan. Elke klant die het centrum betreedt komt voor 'één van ons' ".Op de vraag, hoe hij zich een ideaal cen trum voorstelt antwoordde Baanders: „Veel groter hoeft het in principe niet, maar een non-food zaak en een goede viszaak of poelier zou toch wel fijn zijn en dan een grotere supermarkt". Het Hoekstuk kan de toekomst positief tegemoet zien en er moet tenslotte iets te wensen overblijven. Met betrekking tot de supermarkt doen vele verhalen de ronde, maar besloten is, een goede supermarkt in het Stati onscentrum. Een probleem is dan echter ook weer, het parkeren, gedacht wordt aan parkeren boven op de supermarkt of misschien wel onder de grond, maar hierover is nog niets bekend. De N.S. heeft ook plannen, men wil bij het station een extra baan om de be staande banen heen aanleggen, zodat de intercity treinen door kunnen rijden. Gerard Rozing staat wat argwanend te genover deze plannen, om niet te spre ken van een ramp). ,,Bij Alkmaar wordt flink gebouwd, ér komen drieduizend mensen bij, waarvan velen naar hun werk in hef zuiden moeten. Er komen dus steeds meer treinen, de spoorweg- Gerard Rozing (Stationscentrum). Het Stationscentrum Gerard Rozing,zegt: ,,De middenstand hier heeft een goed jaar gehad, er is heel wat gebeurd, maar wel in positieve zin".

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 8