WÊÊSm HIER BLIJF JE VOOR THUIS! Wethouder J. Wuijster-Schuddeboom: 'Inwoners van Heiloo zijn positief over de gescheiden inzameling van het afval' ueen Uitkijkpost ontvangen? DEUTEKOM B0EKEN-TIP VAN: IVjUZIEK-TIP VAN: -theek Bibli- F'>V ZuS X*J.. Agenda Open Huis en Theater De Beun Geslaagde start 1992 voetballers HSV Muziekschool Heiloo Help het Milieu: wat elke Nederlander kan doen Mozarts le vioolconcert door Anne-Sophie Mutter Heiloo Dierenbescherming Ingezonden Indonesië Bridgeclub Sans Atout PAGINA 2 UITKIJKPOST 8 JANUARI 1992 INLEVEREN KOPIJ EN ADVERTENTIES Redactionele kopij en adverten ties voor de Uitkijkpost moeten uiterlijk de maandag voor plaatsing om 17.00 uur in ons bezit zijn. Plaatsing van kopij en adverten ties na deze termijn kan niet worden gegarandeerd. Reservering van advertentie ruimte in de Uitkijkpost kan tot en met de vrijdag voor plaat sing. Inlichtingen: Drukkerij Uitkijkpost B.V. Telefoon 072-330175 Fax 072-335644 HEILOO - Het jaar 1991 is wat be treft de inzameling en verwerking van afval een gedenkwaardig jaar geweest. Niet alleen de ontwikkelin gen wat betreft de vuilverbrandings installatie in Alkmaar trokken veel aandacht, maar ook nieuwe inza- melwijzen in Heiloo hielden de ge moederen bezig. Vooral de geschei den inzameling van het huishoude lijk afval door middel van de grijze en groene rolemmers maakte de tongen los. De angst voor stanko verlast, het lawaai van de rollende bakken en de 'vervuiling' van het uitzicht door de verzamelplaatsen voor de rolemmers langs de openba re wegen. Het is allemaal nogal meegevallen, zo kan driekwart jaar na de introductie van de groene en grijze bakken gezegd worden. De verantwoordelijke wethouder, me vrouw J. Wuijster-Schuddeboom, zegt: ,,Veel mensen zagen er. tegen op. Men moest vooral wennen aan het scheiden van het vuil in de keu ken. Nu is vrijwel iedereen po sitief". De helft van de gemeente Heiloo is nu voorzien van rolemmers. Naar verwach ting wordt de distributie in maart van dit jaar voltooid en beschikt ieder huis houden over een grijze en groene bak. Bij de introductie werd uitgegaan van een standaardset: een groene rolemmer van 140 liter en een grijze van 240 liter. Deze laatste is groter, daar men er ook klein grof vuil in kwijt kan. Hiervan wordt inmiddels behoorlijk gebruik ge maakt. Het omruilen van rolemmers is nogal meegevallen. ,,Heilooërs zijn ac tieve tuiniers", aldus mevrouw Wuijs- ter, ,,en plegen intensief onderhoud. Men bleek wel eens te kort te hebben aan de kleinere groene rolemmer. Bij de tweede fase van de distributie wordt vooraf geïnformeerd naar de wensen van inwoners, die een grote tuin hebben". Medewerkers gemotiveerd Behalve voorlichting aan de bevolking heeft de gemeente ook veel aandacht besteed aan de interne voorlichting voor het personeel. ,,We hebben een gemoti veerde ploeg in de buitendienst, men is er goed mee bezig", zegt de wethouder. ,,Men heeft veel contact met de bevol king en bedrijft zo enige voorlichting. Het werk is voor de medewerkers fysiek lichter geworden. Bij de vuilniszakken kan je aan de buitenkant niet zien hoe zwaar deze zijn. Bij de rolemmers is de werkwijze totaal anders". De eerste we ken had men wel last van wat spierpijn in de kuiten: met een bepaalde beweging worden de emmers in het kantelmecha nisme op de wagen geduwd, een onbe kende handeling, die enige gewenning vereiste. Wat betreft de gesuggereerde nevenef fecten van de rolemmers - met name stank - is het reuze mee gevallen. Maar weinig klachten hebben de gemeente be reikt. Er is dan ook veel aandacht besteed in de voorlichtingscampagne aan de behandeling van bederfelijk af val. Alleen bij een flat in Vrieswijk zijn wat problemen geweest", zegt me vrouw Wuijster. ,,De containers bleken wel eens niet goed gesloten, waardoor wat klachten over stank binnen kwa men. We hebben toen enkele rolemmers verplaatst, waarmee het probleem was opgelost". Gesloten systeem De groene rolemmers zijn op kosten van de gemeente enkele malen gereinigd, de grijze emmers tot dusver eenmaal. Dat gebeurt via een speciaal gesloten systeem, zodat het milieu niet wordt be last met verontreinigd afvalwater. Hoe vaak de rolemmers moeten worden ge reinigd, dat is toch ook een persoonlijke keuze. Binnen het gemeentelijk budget is ruimte voor een aantal reinigingen per jaar. Een uitbreiding hiervan zou direc te gevolgen hebben voor de tarieven van de afvalverwerking. Immers, de ge meente streeft ernaar in 1994 een kosten-dekkend tarief te hebben, waar uit alle onkosten in verband met de af valverwerking worden betaald. Bij het financiële deel van de afvalver werking speelt een belangrijke rol, dat er in Heiloo vrij veel groen afval gepro duceerd wordt. De verwerking van dit afval tot compost kost 115 gulden per ton tegenover 150 gulden per ton voor het afval wat verbrand moet worden. Meer groen afval betekent dus een rela tieve besparing. Een vervolg hierop wordt de campagne om het zelf com- posteren van (tuin)afval te bevorderen. Deze campagne - met als belangrijk on derdeel het tegen een gereduceerd tarief beschikbaar stellen van compostvaten - zal vlak voor de zomervakantie z'n beslag krijgen. Preventie en hergebruik Naast de verwerking van het afval heeft het beleid in Heiloo ook veel oog voor preventie", zegt de Heilooër we thouder. Preventie en hergebruik van grondstoffen zijn uitgangspunten voor ons. Bijvoorbeeld wordt door de ge meente een sticker voorbereid voor op de brievenbus met een tekst in de trand van 'Geen reclame drukwerk' Daar naast wordt aandacht besteed aan het terugdringen van overtollige verpakkin gen, met als grote voorbeeld de plastic tasjes: ,,Men kan toch makkelijk zelf kin en vele anderen, die ondermeer het leefklimaat van voor 1917 beschrijven. Dan liggen er op de boekenpresentatie werken van dissidente schrijvers zoals Solsjenitsyn, Pasternak en anderen, wellicht de wegbereiders tot de alles om vattende historische gebeurtenissen van de afgelopen zes jaar? Verder vindt de lezer bij de boekenpre sentatie de meer recent verschenen lec tuur over de periode van de Sovjet-Unie onder Gorbatsjov, zoals 'Perestrojka' van Gorbatsjov en 'Gorbatsjov en de vorming van het nieuwe Rusland' van Salman. En uiteraard nog veel meer lec tuur en wetenswaardigheden over het reilen en zeilen van zo'n slordige 200 miljoen mensen, die steeds opnieuw af hankelijk zijn van steeds weer andere gezagsverhoudingen en hun reacties daarop. In de muziekfadeling alle stromingen van de veelal Russische muziek, vanaf de middeleeuwen (oude Russische kerk muziek) tot hedën. Klassieke, religieu ze, populaire en filmmuziek. Bekende en minder bekende uitvoeringen van de componisten Prokotjef, Strawinsky, Tsjaikowski enzovoort. Maria Sabel, hoofd van de muziekafdeling verzorgt twee lezingen, welke gratis toegankelijk zijn, over de Russische muziek en wel op woensdag 31 januari 's ochtends om 10.00 uur en 's avonds om 19.00 uur. De lezingen en de boekenpresentaties zijn gratis voor iedere belangstellende uit Heiloo. Carla van de Bibliotheek Voor het personeel van de gemeente is het werken met de rolemmers een fysiek minder belastende aangelegenheid. een tas meenemen als men boodschap pen gaat doen?", meent mevrouw Wuijster. Met betrekking tot hergebruik van plastic gaat er deze maand een uniek proefproject van start. De gemeenten Heiloo en Alkmaar zijn hiervoor door het Ahold-concern uitgekozen. Bij win kelhof 't Loo zal een container worden geplaats waarin men plastic flessen kan deponeren. Deze worden later door DSM verwerkt en later vermaakt tot nieuwe flessen. Het project zal in ieder geval acht maanden duren. In die tijd moet duidelijk worden of de mensen be reid zijn om de plastic flessen apart in te leveren. Binnenkort wordt hierover door de gemeente veel informatie ver strekt. Milieupremie papier Veel onderdelen van de afvalverwerking worden overigens in regionaal verband aangepakt. Dat geldt bijvoorbeeld voor de rolemmers, maar niet in de laatste plaats ook voor het oud papier. Er zijn regionale afspraken gemaakt met een Alkmaarse oud-papier handel. Ook gel den in de meeste gemeenten vergelijkba re subsidieregels voor het oud papier. ,,De inzameling moet blijven", aldus wethouder Wuijster. ,,Nu is er even een probleem met de afzet door de enorme toevoer van oud papier uit Duitsland, waar de gemeenten verplicht papier in zamelen. Over een jaar of twee zal de Nederlandse markt, al-vanaf 1976 een koploper wat betreft de inzameling van oud papier, wel weer hersteld zijn. Overigens is de milieupremie voor het inzamelen van oud papier altijd nog goedkoper voor de gemeente dan de kosten voor de inzameling en verwer king van huisvuil. Wij zien de subsidie echter wel op de eerste plaats als milieu maatregel. Op de tweede plaats is het een bron van inkomsten voor verenigin gen en scholen en pas ten derde is het een besparing voor de gemeente". Als milieumaatregel kan zeker ook de gescheiden inzameling vari klein che misch afval aangerekend worden. En hier is absoluut geen sprake van een kostenbesparing. ,,De verwerking wordt steeds duurder door de beperkte capaciteit van de verwerkende bedrij ven. Steeds gaan de prijzen omhoog", zegt de wethouder. Een voorbeeld is het feit dat de chemokar, die twee dagen per twee maanden wordt ingehuurd om het KCA in Heiloo in te zamelen, tegen woordig door twee mensen bemand moet worden, terwijl dat er vroeger maar één was. ,,Het is een dure zaak voor de inwoners, maar een belangrijke zaak voor het milieu", aldus mevrouw Wuijster. Hierbij speelt bovendien dat de verbrandingsresten van de A.V.I., de zogeheten afvalslakken, beter geschikt zijn voor hergebruik wanneer er geen chemisch afval verbrand wordt. Gemeentelijk milieubeleidsplan De afvalverwerking is de laatste jaren steeds meer in het teken van milieube houd komen te staan. Volgend jaar zal dan ook een gemeentelijk milieube leidsplan worden opgesteld, waarvan de afvalverwerking een integraal onderdeel is. Maar er is meer. Bijvoorbeeld de ver werking van snoeiafval uit particuliere tuinen. Dat belandt nu nog veelal bij het grof vuil. Het plan is om in de tijd van het jaar dat er veel gesnoeid wordt een extra ronde GFT in te zamelen, zodat het snoeihout niet gestort hoeft te wor den, maar tot compost verwerkt kan worden. Een ander plan voor 1992 is de inrichting van een 'milieuparkje': een plaats in het dorp waar mensen oud pa pier, glas, gebruikte kleding en eventu eel plastic flessen in diverse containers kwijt kunnen. Met behulp van subsidie van het rijk is inmiddels een start gemaakt met de con trole op het naleven van de Hinderwet. Dit blijkt een enorme klus, daar sommi ge bedrijven nu opereren met sterk ver ouderde of helerrfaéJ geen hinderwetver gunning. Deze situatie is niet uniek voor Heiloo, maar het is wel de bedoeling dat voor 1994 de nu ingezette 'inhaalslag' is voltooid. ,,De taak van de gemeente is om bedrijven door goede voorlichting te helpen om aan de hinderweteisen te vol doen, en niet alleen om als een soort boeman op te treden", zegt mevrouw Wuijster. Natuur- en milieu-educatie Is de hinderwet-procedure vooral een zaak tussen volwassenen, op het gebied van natuur- en milieu-educatie is het ge meentelijk beleid sterk op de jeugd ge richt. Een gemeentelijke werkgroep heeft ten behoeve van de basisscholen een jaarprogramma opgesteld, waarop de Heilooër scholen konden inschrij ven. De reacties zijn zeer enthousiast. De formule om de jeugd ,,de natuur aan den lijve te laten ondervinden en bele ven" slaat zeer goed aan. Vooral het maken van excursies naar bijvoorbeeld een dierenpark, een boerderij of de ge meentelijke plantsoenen zQrgt ervoor dat het onderwijs praktijkgericht is, hetgeen tot een positieve respons heeft geleid. Er gebeurt ontzettend veel op het gebied van het milieu, ook in Hei loo. Dat mag na het verslag van een gesprek met wethouder mevrouw Wuijster-Schuddeboom duidelijk zijn. Veel zaken haken ook in el kaar: van de rolemmers naar com postvaten, van subsidie voor oud papier naar milieu-educatie. Het één vloeit voort uit het andere. In het gemeentelijk milieubeleidsplan zal de verwevenheid nog duidelijker worden. Een veel omvattend plan, dat zonder meer breed onder de aandacht gebracht zal worden. Want als er nog een aspect van groot belang is bij het doen slagen van het milieubeleid, dan is het wel adequate voorlichting. Wie de ge meentelijke rubriek in de Uitkijk post volgt, weet dat voorlichting aan de bevolking zeker niet wordt vergeten. ,,En wat nog belangrijker is", zegt mevrouw Wuijster tot slot, ,,Het slagen van een goed milieube leid valt of staat met de medewer king van de bevolking. En daar kunnen we in Heiloo gelukkig volop op rekenen!" Jaap-Wim van der Horst Donderdag 9 januari s.o.h. Franse les v. ouderen09.30-i 1.30 s.o.h. Astrologie 09.30 11.30 s.o.h. Yoga v. Ouderen 09.30-11.30 NIVON zijdeschilderen 13.30-15.30 Yoga Heiloo 13.30-15.30 H.O.V. Operettever.rep. 20.00-23.00 NIVON Schrijfgroep 20.00-22.00 Sjoelclub Heiloo 20.00-22.00 H.B.C. bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 Eurotaai cursus 19.30-22.30 Winkeliersver. 't Loo 20.00-23.00 de Beun: Filmliga Heiloo 20.15 Vrijdag 10 januari Plattel.vr. volksd. 09.00-10.30 s.o.h. volksd. v. oud. 11.00-12.00 Fed. Vrouwenraad cursus 09.30-11.30 N.v.v.H. damesbridge 09.30-11.30 Plattel.vr. volksd. 14.00-15.30 s.o.h. yoga v. oud. 13.30-16.30 Begel.orkest v. N.H. rep. 20.00-22.00 NIVON Petrologie 20.00-22.00 Pridini volksd. 19.30-22.30 Oppositie schaken jeugd 19.30-20.30 de Beun: voorstelling 'De Troefkaart is verzet naar 4 april! Zaterdag 11 januari Gesloten. Zondag 12 januari Kindernevendienst NHK 10.00-11.00 de Beun: Koffieconcert Chopin 11.30 Maandag 13 januari T'ai Chi 08.15-10.30 N.v.v.H. zang 14.00-15.30 NIVON Doe-middag 13.30-15.30 Rode Kruis Welfare 14.00-16.00 Plattelvrouwen zang 14.00-15.30 s.o.h. Beleggingscursus 14.00-15.30 Hatha Yoga Heiloo 13.30-15.30 Sans Atout bridge 20.00-23.00 NIVON aquarellen gev. 20.00-22.00 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 E.H.K. klaverjassen 20.00-22.00 Postzegelver. Heiloo 20.00-22.00 Hatha Yoga 19.30-21.30 D.V.W. vergadering 20.00-23.00 Dinsdag 14 januari DOVES gym 11.00-12.00 NIVON Aquarellen gev. 09.30-1 1.30 s.o.h. Astrologie 09.45-11.45 V.O.C. examens 09.00-14.00 s.o.h. Yoga v. ouderen 09.30-11.30 s.o.h. Franse les v. oud. 13.30-14.30 Nieuw Leven zangver.rep. 20.00-22.00 NIVON zonnekindpoppen 20.00-22.00 Oppositie schaken 20.00-23.00 H.B.C. bridgeclub Heiloo 20.00-23.00 NIVON Vouwgroep 20.00-22.00 Woensdag 15 januari NIVON Tekenen beg 09.30-11.30 s.o.h. Astrologie 09.45-11.45 s.o.h. Franse les v. oud. 09.30-11.30 Sans Atout damesbridge 13.00-16.00 N.v.v.H. toneel rep. 13.30-16.00 OARP soos 14.00-17.00 NIVON Origami beg. 20.00-22.00 Falkland toneel rep. 20.00-23.00 Rotaryclub Heiloo 19.00-21.00 de Beun: BN/AMRO Reisavond 20.00 HEILOO - Alle zaalvoetbaltoernooien, die rondom de jaarwisseling voor alle categorieën van HSV zijn gehouden, kunnen weer bijgeschreven worden in het boek van de grote successen. Daar naast was ook de nieuwjaarsreceptie weer bijzonder sfeervol en druk bezocht. Terecht wees de voorzitter van HSV, de heer Leek, er in zijn nieuwjaarsspeech op dat het zowel op de velden als binnen de organisatie heel goed gaat met de vereniging. Onbekend was op dat mo ment nog wat er in saamhorigheid ook bij de start van 1992 kon worden ge presteerd. Donderdag 2 januari werd door twintig vrijwilligers het gehele dak van de kantine (65 vierkante meter) gesloopt. Vrijdagmiddag om drie uur was het kant en klaar vervangen door een nieuwe dakbedekking. Een betere start van het nieuwe jaar had HSV zich niet kunnen voorstellen. HEILOO - In het kader van de "winter- cufsu'Ssen" begint op 30 januari de tweede cursus "Muziekbeluisteren". De vorige stond in het teken van het Mo- zartjaar. De komende lessen hebben een meer algemeen karakter. In overleg met de cursisten worden de lessen afgerond met een bezoek aan een concert. Docent is wederom Kees de Bruijn. De lessen worden gegeven op 4 donderdagen: 30 januari, 6, 13 en 20 februari, 's morgens van 10.00 tot 11.30 uur. U behoeft er dus niet 's avonds voor over straat en als de kinderen uit school komen bent u weer thuis! Waarom deze lessen? Het doel is de cur sisten te leren luisteren naar muziek. Met meer kennis van zaken valt bijvoor beeld ook van moeilijker toegankelijke muziek te genieten. Inschrijven voor de ze cursus, als altijd, schriftelijk. Op ver zoek zenden wij u ons informatieboekje en een inschrijfformulier toe. De school is tijdens kantooruren telefonisch te be reiken: 072-332460. Deze week komt in de Uitkijkpost de Heilooër wethouder voor het milieu aan het woord. In het streven de af valberg te beperken en het milieu zo veel mogelijk te sparen legt zij een belangrijke verantwoordelijkheid bij de inwoners. Scheiden bij de bron: dat kan geen overheid voor je doen, dat moet je zelf ter hand nemen, om maar een voorbeeld te noemen. Het boekje 'Help het Milieu' kan een nuttige kameraad zijn voor een ieder, die met het milieu het beste voor heeft. Schrijver Lucas Reijn- ders gaf de uitgave niet voor niets de ondertitel 'Wat elke Nederlander kan doen'. Het handzame boekje is een bundeling van honderden tips, die soms zo voor de hand liggen, dat het vreemd is als ze niet toegepast worden. Reijnders, bekend als een vooraan staand milieudeskundige, heeft de Het officiële Mozart-jaar mag dan wel gesloten zijn, maar de enorme belangstelling voor deze componist is natuurlijk niet verdwenen. De cd van de maand bevat dit keer dan ook werken van Mozart, die zeer de moeite waard zijn. In de eerste plaats omdat men kan luisteren naar'Anne-Sophie Mutter in het le vioolconcert van de compo nist, Het heeft lang geduurd alvo rens EMI Classics weer een nieuwe opname van haar mocht presente ren. Zij wordt begeleid door The Academy of Saint Martin in the Fields onder leiding van Neville Marriner. In de tweede plaats een beoiende cd omdat men kan luisteren naar de 'Sinfonia concertante' voor viool, schrijfwaren en papier, groen in en om het huis, dieren in en om het huis, schoonmaakmiddelen en doe- het-zelf-produkten, energieverbruik in huis, het huis en op stap en recrea tie. Naast een zeer overzichtelijke in houdsopgave en een uitgebreid register worden de onderwerpen dui delijk omschreven en wordt door middel van tabelletjes aangegeven welke oplossing het minst en het meest milieu-onvriendelijk is. Het is even wennen om bij alles wat zo ge woon lijkt je af te vragen of het niet op een andere, milieu-vriendelijkere manier kan, maar tenslotte ga je vanzelf anders om met zaken.in huis, tuin en keuken. Heerenweg 67-69. 1851 KL Heiloo "Wmkelhol "I Loo'' Tel. 072-331483 LIBRIS. Uw Complete Boekhandel, (o.a. kamermuziek); zij gaan als hechte muziekvrienden door het leven. Al met al een boeiende maand-cd, die aantrekkelijk is "geprijsd gedu rende het restant van januari. In de bijna verstikte Mozart-cd-markt komt de kwaliteit van solisten en or kest op deze uitgave makkelijk bo ven drijven. Winkelhof 't Loo 41 Heiloo Tel. 335535 Tentoonstelling over Rusland en de overige republieken van de nieuwe Gemenebest HEILOO - Voordat we deze wel zeer ac tuele tentoonstelling onder de loep ne men, eerst een zakelijk mededeling. Leden met een abonnement van f 40,00 of f 50,00 per jaar - waardoor zij recht hebben op het in huis hebben van respectievelijk 10 en 15 stuks aan biblio theekmaterialen - konden wij dit jaar nog geen acceptgirokaart zenden. Wilt u daarom zo vriendelijk zijn om, wan neer de vervaldatum van uw abonne ment in zicht is, dit eventjes aan de balie te voldoen? En nu dan de tentoonstelling. Voor de reislustigen, die in een vakantie Rusland en de overige republieken van het nieu we Gemenebest willen verkennen, zijn er veel oude en nieuwe reisgidsen over Rusland en de afzonderlijke republie ken met vermelding van onder andere de culturele mogelijkheden (bezoek aan ballet, concerten, musea, kerken, enzo voort) en er is zeker ook lectuur over de Transsiberische Spoorlijn. Verder een uitgebreide collectie litera tuur. Lectuur over kunst, politiek, ge schiedenis en de cultuur van het oude tsarenrijk en de Sovjet-Unie. Schrijvers ak Tolstoi, Gorki, Dostojewski, Poesj- Inspectie Heiloo e.o.: 072-335642. Katten Heiloo en Limmen: 072-616106 of 337853. Honden Heiloo en Limmen: 02205- 2256. Knaagdieren Heiloo en Limmen: 072- 333838. Honden en katten Akersloot: 02513- 10079. Actie vakantiepleegdier: 072-336180. Asiel (ook voor een adoptiehond om mee te wandelen): 072-114861. Goed tehuis gezocht voor: Honden: Sabor, een bouvier (reu) van 4/2 jr., niet geschikt bij kleine kinde ren. Boefie, gest. bouvier van 11 jr. Spi ke, zwart met witte reu van 2 jr., Sarah, bast. Mechelse herder van 3 jr., Casa, bast. poedel (gest. teeD van 11 jr. Nora, bast. groenendaeler van ca. 3 jr. Meer informatie bij tel. 02205-2256. Katten: Een langharige zwarte poes sa men met een halflangharige zwarte ka ter, allebei 3 jr. Een lavendelkleurige Oosterse korthaar, een ondeugende ka ter die veel aandacht vraagt (7 jr.) Na dere inlichtingen bij tel. 072-337853. Vermist: Licht cypers poesje met witte bef en pootjes, Mariënstein Heiloo. Rood ka tertje van 6 maanden met witte bef en sokjes, Kloosterhof, Heiloo. Klein cy pers poesje van 2 jr. me wit befje en sokjes, Thalia, Limmen. inl. tel. 072-616106. Overlast door honden HEILOO - Diep geschokt, verontwaar digd en wit van woede heb ik de 'drasti sche aanpak van de overlast door honden' van de gemeente Heiloo bestu deerd en gelezen. Erg drastisch vind ik die aanpak niet. Nog steeds hoeft niet overal de hondepoep te worden opge ruimd. Ik heb geconstateerd dat bijna elk stukje groen in de beouwde kom, dat groter is dan de strook gras voor de huizen tot 'loosloopgebied' is ver klaard. Maar ook'kinderen willen graag op een groen veldje spelen! Zelf woon ik met mijn gezin aan één van de plantsoentjes die aan één kant aan de Breedelaan grenzen. Er zijn drie van dergelijke plantsoentjes en één er van is voor kinderen, twee zijn er voor honden. Dit zou geen enkel probleem zijn als de hondepoep overal moet wor den opgeraapt. Nu echter wordt het 'poep-probleem' voor kinderen alleen maar groter. Er is blijkbaar wel aan vol wassenen gedacht die uit hun auto stap pend in de hondepoep terecht komen. Maar kinderen? Ho maar! Honden zijn kennelijk belangrijker. Ik doe een beroep op iedereen in Heiloo om ook een klein beetje actie te voeren. Hetzij door ook te schrijven aan het col lege van burgemeester en wethouders, hetzij door te protesteren bij het ge meenteraadslid dat het dichts bij u in de buurt woont, het zij door met uw mede buurtbewoners iets te ondernemen te gen de hondepoep op het speelveld of op de 'hondenroute' in uw buurt. Liesbeth Schoute HEILOO - Nu vakantiebestemmingen steeds verder van Nederland afliggen en Indonesië één van de landen is die nu als zodanig meer in de belangstelling ko men, lijkt dit land de KMTP een goed onderwerp voor de eerste lezing met dia's in het nieuwe jaar. Met de heer Stoppelenburg bezoeken wij allereerst Sumatra, het op één na grootste eiland van de archipel. In tegenstelling tot Ja va is Sumatra onderbevolkt en met zijn enorme oerwouden landschappelijk to taal verschillend van bijvoorbeeld Java en Bali. Het Tobameer met als hoofdbe woner de Batakker is van een onvergete lijke schoonheid evenals de route naar de havenplaats Padang. Op Java brengen wij eerst een bezoek aan Djakarta, een niet bepaald schone, maar wel heel ruime stad met veel Hol landse gebouwen. De beroemde plan tentuin van het voormalige Buitenzorg herbergt heel veel soorten bomen en struiken en uw kamerplanten groeien tips gegroepeerd in tien hoofdstuk ken: eten en drinken, textiel en schoeisel, cosmetica en medicijnen, daar menshoog en hoger. Via Bandung, Surakarta en Solo reizen we naar Java's oostkust en steken over naar Bali. Het toerisme heeft dit .eiland niet onberoerd gelaten, maar het blijft een juweel met zijn rijstvelden en de vele hindoe tempels. De kunstzinnige bevolking is nog dagelijks bezig hun mooie eiland te verfraaien. Dat zal u zeker duidelijk worden bij het bekijken van de dia's, voor welke presentatie daarvan een ie der welkom is op dinsdag 14 januari in de gereformeerde kerk aan de Noorder geeststraat. De aanvang is 20.00 uur en de toegang is gratis. HEILOO - Uitslagen maandag 30 de cember: A-lijn: 1. Ds Bakker-de Waal 62,9% 2. Fam. Mak 57,1% B-lijn: 1. Pippel-de Bier 65,6% 2. Fam. Kaas- koek 56,3% C-lijn: 1. Fam. Schneider 65% 2. Ds. Potze-Rootjes 60,4% D- lijn: 1 Mevr. Hellemous-Grootes 63,5% 2. Mevr. Antonysen-Witting 58,3% E- lijn: 1. Ds. de Jager-de Wilde 60,9% 2. Mevr. v. Straaten-Charldorp 58,9% F- lijn: 1. Ds. Stolk-Harreveld 68,1% 2. Fam. v. Dijk 59%. altviool en orkest. In feite kan men spreken van een dubbelconcert, waarbij Bruno Giuranna de altpartij voor zijn rekening neemt. Mutter en Giuranna treden zeer veel samen op en hebben diverse opnames gemaakt Bel 's donderdags tot 15.00 uur: 072-330175

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 2