CORNELIS DREBBEL COLLEGE Nadere standpuntbepaling O GIRO 646900 Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen.Telefoon 02205-1456 Onlangs is de accommodatienota verschenen, waarover veel publiciteit is geweest. De ge meente heeft daarover ook een informatieavond belegd, en wel op 30 januari jl. Deze avond was druk bezocht. Centraal stond het behoud van het gemeentelijk gebouw Vredeburg in het centrum van het dorp, dat op dit moment wordt gebruikt als sociaal-cultureel centrum. Het bollenmuseum is in dit gebouw ondergebracht en er worden, tot nu toe, raadsvergaderingen gehouden. Het gebouw dient ook voor het voltrekken van huwelijken. Er bestaan plannen voor de bouw van een nieuw gemeentehuis met raadzaal én bibliotheek. Het is dan ook niet verwonderlijk, dat er over dit onderwerp een discussie losbrandde. Het is van belang te weten, dat de Culturele Raad Limmen het beheer heeft over Vredeburg. Naast Vredeburg beschikt Limmen ook over een parochiehuis, dat eigendom is van de r.k. kerk. Ook het parochiehuis is een verzamelgebouw voor verenigingen. Wat hield de accommodatie nota ook al weer in? Informatieavond en reacties Actie behoud Vredeburg Het gebouwVredeburg Bouw nieuw gemeentehuis Privatisering sporthal Enterij "Twee belangrijke data Chemocar Ontgrondingsvergunning Verleende bouwvergunningen Hoe reeël is de over- heidsrealiteit? Toneelgroep Huisvrou wen Heiloo TOEKOMST VOOR EEN KIND terre des hommes 070-3637940 ONDERWIJS VOOR VOLWASSENEN MAVO: 1 -jarige opleiding op D-niveau VOORLICHTINGSAVONDEN: MAVO/HAVO/VWO wo. 11 maart MEAO do. 12 maart 19.00 uur NASSAUPLEIN 10, ALKMAAR, TEL. 072-123109 De inschrijving begint op 10 juni 1992. PAGINA 14 UITKIJKPOST 26 FEBRUARI 1992 LIMMEN Voor wie de publikatie hebben gemist nog even deze opfrissen Het college van burgemeester en wethouders heeft in de accommo datienota enkele varianten tegen het licht gehouden. De voorkeur ging uit naar realisering van variant H. In het kort betekent dit: - Wollewei handhaven - Vredeburg afstoten - parochiehuis optuigen - bouw nieuw gemeentehuis met raadzaal en bibliotheek. Tijdens de informatieavond op 30 januari jl. spitste de discussie zich toe op Vredeburg. De vertegenwoordiger van de Culturele Raad Limmen was de vertolker van de gevoelens. Wat was de boodschap? Vredeburg behouden en niet afstoten. De Culturele Raad stelde zich voor om, na het vertrek uit Vredeburg van het bollenmuseum en de commissie- en raadsvergaderingen, het gebouw in eigendom over te nemen en een meer commerciële exploitatie te bereiken. Men zou proberen de jaarlijkse last voor de gemeente van f 200.000,- weg te werken. Dat was toch mede het doel van de gemeente. Deze voorzetwas de aanjager van de discussie. Zouden bij verkoop van Vredeburg alle verenigingen in het parochiehuis worden onder gebracht? Enkele verenigingen waren bezorgd over ledenverlies en een toename van hogere kosten voor het huren van ruimtes. Tot 10 februari 1992 konden schriftelijke reacties op de accommo datienota worden ingediend. Natuurlijk was daarbij de onderbou wing van het voorstel van de Culturele Raad Limmen. Daarnaast hebben nog 17 andere besturen van verenigingen van deze moge lijkheid gebruik gemaakt. De reacties worden door het gemeentebestuur aangemerkt als positief-kritisch. Hun inhoud is vaak constructief. Burgemeester en wethouders spreken daarover hun waardering uit. In die schriftelijke reacties is een lijn te ontdekken, die in de nadere standpuntbepaling wordt opgepakt: het gaat in feite om Vredeburg, het parochiehuis, de financiële onderbouwing van de accommoda tie en het nieuwe gemeentehuis annex raadzaal en bibliotheek. Ook de privatisering van de sporthal speelt een rol. Inmiddels is er een actie-comité opgericht tot behoud van Vredeburg. Het resultaat: er zijn I978 formulieren verspreid; 66% is terugontvangen. Als Limmen 4I50 stemgerechtigde burgers telt, dan hebben 2425 inwoners een handtekening geplaatst. Dit is 58%. Het actie-comité heeft aan de hand van een steekproef geconclu deerd, dat 75% van de stemgerechtigde Limmer bevolking tegen verkoop van Vredeburg is. Velen zullen zich opwerpen als vrienden van Vredeburg. Het gemeentebestuur heeft hiervoor het volste begrip, maar het zou juist zijn geweest in die actie te betrekken wat Vredeburg op dit moment aan de Limmer samenleving kost én de vraag of de bereidheid aanwezig is die kosten te blijven dragen. Mogelijk dat deze vragen het resultaat van de actie zouden hebben beïnvloed. Nadere standpuntbepaling Het gemeentebestuur heeft ten aanzien van de accommodatienota een nader standpunt bepaald. Alle 18 reacties zijn van een antwoord voorzien. Er is voor het gemeentebestuur geen aanleiding een andere voor keur uit te spreken dan die van variant H. Het stelt de raad voor de voorkeursvariant om te zetten in een definitieve variant. Wel worden nog een paar kanttekeningen geplaatst: het zou een definitief standpunt onder voorwaarden kunnen zijn. Uit de besluitvorming van de gemeenteraad op 12 maart 1992 worden twee onderdelen tijdelijk geïsoleerd: het afstoten van Vredeburg en het optuigen van het parochiehuis. De reactie van de Culturele Raad -Vredeburg behouden, commer ciëler exploiteren, meer vrijwilligers in plaats van beroepskrachten, positief resultaat- is constructief opgevat. De reactie van het gemeentebestuur: het Voordeel van de twijfel'. In de komende maanden zullen gemeentebestuur en bestuur van de CRL om de tafel gaan om de plannen op hun haalbaarheid te toetsen. De eigendom van Vredeburg zal niet worden overgedragen, zoals is gevraagd. Wél zal de Culturele Raad gedurende een proefperiode de haalbaarheid van het voortbestaan van Vredeburg als sociaal- cultureel centrum bewijzen: tót 1995 en indien gewenst tot na het seizoen 1995. Daarna zal een besluit worden genomen. (Kanttekeningen worden geplaatst bij het para-commerciële as pect, de financiële haalbaarheid en het inschakelen van vrijwilligers.) De haalbaarheid van dit plan zal worden onderzocht én vóór de zomervakantie I992 duidelijk zijn. Zo ja, dan wordt er een over eenkomst gesloten en zo neen, dan zal de gemeenteraad op 9 juli I992 een definitief besluit moeten nemen. Het nader standpunt van het gemeentebestuur over Vredeburg heeft meer gevolgen. Op diverse plaatsen is door het gemeentebestuur verkondigd dat meerdere sociaal-culturele centra in Limmen niet haalbaar zijn: er is slechts plaats voor één. Nu gekozen is voor een koersverandering ten gunste van Vrede burg wordt het niet wenselijk geacht op welke manier dan ook te participeren in het parochiehuis. Parochiehuis Uitgaande van de stelling dat twee of meer sociaal-culturele centra te veel zijn wordt voorgesteld het parochiehuis thans te laten voor wat het is. Doel was een bedrag van f 100.000,- te investeren en ook bestuurs- invloed te verkrijgen in het beheer. Een bedrag van f 100.000,- lijkt weinig, maar gedacht was aan een verbeteringsinvestering van f 500.000,- om het parochiehuis weer te laten voldoen aan de eisen van de tijd. Dan is die ton nog altijd 20%. Financiële onderbouwing accommodatienota 'De financiële onderbouwing laat te wensen over', is gezegd. Dat is juist, maar het gemeentebestuur heeft die op hoofdlijnen willen leveren. Die onderbouwing diende ook meer om de 'onderlinge vergelijkbaarheid van de varianten te kunnen beoordelen. In dit stadium is het niet zinnig financieel meerwerk te leveren: dan zouden alle plannen nader uitgewerkt moeten worden en zou een architectenbegroting moeten worden gemaakt. Als op 12 maart 19892 het besluitvaltzullen de onderdelen worden uitgewerkt en financieel onderbouwde plannen worden gemaakt. Als bij een bepaald project blijkt, dat de investering aanmerkelijk hoger is dan nu geraamd staat het de gemeenteraad uiteraard vrij daartegen 'ja of neen' te zeggen. Een besluit over de accommodatie nü betekent niet zonder meer dat de gemeenteraad tegen een bepaald onderdeel nooit meer 'neen' kan zeggen. De bouw van een nieuw gemeentehuis houdt nauw verband met de accommodatienota, niet in de laatste plaats in financieel opzicht. De gemeenteraad zal dus op 12 maart 1992 ook déérover een definitief besluit moeten nemen: wat voor gemeentehuis wordt er gebouwd, met of zonder raadzaal en/of bibliotheek? In een volgende editie van de gemeentelijk rubriek zullen we hier uitvoerig op ingaan en ook het financiële verhaal schetsen. De totale investering voor een compleet gemeentehuis met raad zaal en bibliotheek komt uit op f 6,- miljoen. Door de bibliotheek bij te bouwen bij het gemeentehuis wordteen jaarlijks financieel voordeel behaald: van f 38.000,- of van f 9.000,- afhankelijk van de financieringswijze die wordt gekozen. Het bijbouwen van een raadzaal vergt een investering van ruim f 200.000,-. Volgens het Bouwcentrum worden de 'meerkosten', als de raadzaal in een latere fase wordt bijgebouwd, f 136.645,-. In de accommodatienota is ook aandacht geschonken aan de privatisering van de sporthal. Het gemeentebestuur is hier nog niet uit: een ander onderzoek zal nodig zijn. Daarbij wordt ook betrok ken de mogelijke bestemming van een strook grond, die vrijkomt door sloop van het huidige gemeentehuis. Pas als de kaarten duidelijk liggen en op 12 maart over de accom modatienota is beslist wordt een nader onderzoek ingesteld en een definitief besluit genomen. Ook aan dit onderwerp zullen we in een volgend artikel aandacht besteden, omdat de indruk bestaat dat de gemeente uitverkoop houdt om het nieuwe gemeentehuis te kunnen betalen. Niets is minder waar. Wel streeft het gemeentebestuur naar een sanering van de gemeen- tefinanciën en het terugdringen van de kosten -van de overdekte sportaccommodaties. Deze kosten zijn in vergelijking met andere gemeenten te hoog. Het in te stellen onderzoek zal zich daarop moeten richten. 26 februari I 992: extra commissievergadering De accommodatienota en het nadere standpunt van het college van burgemeester ^n wethouders zullen worden besproken in een extra commissievergadering op woensdag 26 februari 1992 20.00 uur in het sociaal-cultureel centrum Vredeburg. De raadsleden komen dan aan het woord. De mogelijkheid wordt geboden in te spreken op het nader standpunt van het college van burgemeester en wethouders. De insprekers zullen zich vooraf bij de voorzitter van de commissie moeten melden. Let wel: de voorzitter laat eerst de insprekers aan het woord; de raadsleden kunnen aan de insprekers nog toelichtende vragen stellen. Er wordt geen discussie tussen insprekers en raadsleden gevoerd. De vooriitter zal ingaan op alle reacties. De commissie formuleert een advies aan de raad. 12 maart I 992: gemeenteraad Een belangrijke datum is ook die van de raadsvergadering van 12 maart 1992. Dan zal worden beslist over de accommodatie en de bouw van het nieuwe gemeentehuis. U bent bij de genoemde vergaderingen van harte welkom. Het is de moeite waard een zo belangrijke zaak als de accommodatienota van nabij te volgen. Op vrijdag 6 maart a.s. is er weer gelegenheid tot het afgeven van huishoudelijk klein chemisch afval (KCA) bij de chemocar. schrijfmachinelintenfotochemicaliën, type-out vloeistoffen, verfresten, TL'slenergiezuinige lampen, cosmetica, verfafbijtmiddelenzuren, schoonmaakmiddelen, kwikthermometers etc Accu's kunnen afgegeven worden op de gemeentewerf aan de Hogeweg 123. Op vrijdag 6 maart komt de chemocar op de volgende plaatsen: - bij het parochiehuis: tussen 13.20 en 15.50 uur - op het Achtkant bij de kruising met de Hogeweg: tussen 15.55 en 17.00 uur. Door de firma Res, Pieter Kieftstraat 14 te Castricum is een vergunning ex artikel 3 van de Ontgrondingswet gevraagd voor een perceel grond aan de Üitgeesterweg, achter huisnr. 4, kad. bek. gem. Limmen, sectie A, nr. 666. De aanvraag met bijbehorendè tekeningen ligt met ingang van 27 februari 1992 gedurende dertig dagen ter inzage. Gedurende deze termijn kan eenieder tegen de aanvraag bezwaren indienen bij de Direkteur van de Dienst Ruimte en Groen, postbus 6090 te 2001 HB Haarlem. Een globale omschrijving van wat huishoudelijk KCA is: batterijen, bestrijdingsmiddelen verpakkingen (voor Storl-verpakkingen s.v.p. contact opnemen met de afdeling Milieu), oude medicijnen, De resultaten van de acties met de chemocar zijn nog steeds goed. Bouwplannen September 1991600 kg en december 1991500 kg. Bedrijven dienen hun KCA rechtstreeks aan een vergunninghouder af te geven en niet bij de chemocar. Heeft u alsqog vragen, dan kunt u bellen met de gemeenschappelijke technische dienst Limmen-Akersloot, afdeling Milieu, tel. 02205- 2174. Maak gebruik van deze mogelijkheid om zelf uw bijdrage te leveren aan een schoner milieu. Het college van burgemeester en wethouders van Limmen is van plan om ad I vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan Vinkenbaan teneinde bouwvergunning te verle nen en ad 2 met toepassing van artikel I8A van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen, aan: 1 J.H.M. van Veen, het Achtkant 36 te Limmen - oprichten carport; 2 A.H.J. Keijzer, Burg. Nieuwenhuijsenstraat43 te Limmen - bouwen serre. De bouwplannen liggen met ingang van 29 februari 1992 ad I en 27 februari 1992 ad 2 veertien dagen voor eenieder ter inzage op het gemeentehuis. Gedurende genoemde termijn kan eenieder schrif telijk zijn/haar bezwaren tegen de plannen aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. (Wet AROB) - B.H.H. Hunnekink, Dronenlaan 3 - vervangen garage - M.A.J. Nieuwland, Het Achtkant 14 - plaatsen dakkapel - J. Boode, Het Achtkant 38 - plaatsen dakkapel. Tegen de verleende bouwvergunningen kunnen binnen dertig dagen na de datum van deze publikatie bezwaren ingediend worden door diegene, die door verlening van de bouwvergunning recht streeks in zijn/haar belang getroffen wordt. 26 februari 1992, Burgemeester en wethouders van Limmen Reeël staat voor werkelijkheid en hoe kan je zoiets toetsen? Alleen door 'alle' cijfers, ook de onbekenden, met elkaar te vergelijken. Wij als burgers houden niet van halve waarheden, daarom in het kort wat harde feiten. Nederland telt 950.000 geheel of gedeeltelijk ar beidsongeschikten 600.000 werklozen, - mensen met bijstand, totaal 1.550.000. Nederland heeft 120.000 beschikbare banen. Resumerend heeft Nederland dus voor 1.430.000 mensen geen baan! Waarom vindt de regering het dan een goed idee dat 400.000 wao'ers jonger dan 50 jaar een herkeuring moeten on dergaan. Gezien het vorenstaande is de overheidsrealiteit niet meer dan een uto pie (een niet te verwezenlijke droom). De wao'ers zijn dit soort handen met lucht van de regering meer dan beu. Nu, na de WAO'ers, zijn ook de gehan dicapten aan de beurt. Hun demonstra tie bij de Tweede Kamer, die overigens geen voorziening voor gehandicapten kent, heeft u in de krant en op de tv ge zien. Naast de bezuinigingen op de wo ningaanpassing en de leefkilometers staat hen nog meer negatiefs te wachten nl.-huurverhoging, -beperking aftrek buitengewone lasten, -korting op huur subsidie. De decentralisatieervaringen van het rijk hebben geleerd, dat alleen Den Haag daar wel bij vaart. Waarom? zij zijn voor haar financieel aantrekkelijk; a) werkzaamheden worden verlegd, b) gelden gaan op in de gemeentelijke uit kering c) geheel wordt daardoor on- doorzichtelijk d) gemeente, ouderen en gehandicapten schieten er bij in. Het is nu al duidelijk dat de gemeente volgend jaar veel te weinig geld krijgt om de voorzieningen op peil te houden. Uit hetzelfde potje moet de gemeente nl. ook de voorzieningen van de 65 betalen. Gezien het feit dat de gemeente al met een grote bezuinigingsoperatie bezig is, belooft dit weinig goeds. Kor tom, als de plannen doorgaan wordt 1993 een echt rampjaar. Als u het met ons 'niet meer ziet zitten' voor de gehandicapten en deze regeling wil tegenhouden, steun dan onze aktie om de gemeente te bewegen hieraan niet mee te werken. De AAW/WAO Belangenvereniging Inl. Mevr. H. v. Broeckhuysen (secr) Kandelaar 102, Heiloo Op dinsdag 3 maart a.s. om 20.15 uur in de Beun, opvoering van "Harten twee, harten drie" van Paul Rodenko. Kaart verkoop mevr. Spoelstra, tel. 330486 of mevr. Gronert, tel. 335116. Op de avond van de uitvoering zijn kaarten aan de kassa verkrijgbaar. Leden 7,50. Belangstellenden 10,00 Zaal open om 20.00 uur. TERRE DES HOMMES HELPT! Terre des Hommes helpt kinderen in nood, ongeacht geloof, ras of politieke overtuiging. In kleinschalige projekten krijgen kinderen onderdak, scholing en medische verzorging. hulp aan kinderen in nood VOOR EEN GOEDE AANSLUITING OP BEROEPSONDERWIJS EN UNIVERSITEIT HAVO: 2-jarige opleiding 1-jarige cursussen voor een aantal vakken. VWO: 1-jarige opleiding. MEAO: 1-jarige opleiding in alle richtingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 14