Informatierubriek van de gemeente Heiloo NTf HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Oproep kandidaten adviescommissie Welzijn Informatiebijeenkomst over nieuwbouw Holleweg Verleende bouwvergunningen Nieuwe bouwplannen Commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken Expositie van Heilooër kunstenaar Bert Jonk in gemeentehuis Zelfverdediging voor 50+ vrouwen Wereldgebedsdag vrijdag 6 maart. Samenkomst in Heiloo: n.m. 7.30 uur in de kapel aan de Moeder Godskerk aan de Holleweg Damclub Heiloo Heilooër bridge club Bijzondere kinder voorstelling goochelaar Panta Rhei Gered gereedschap zoekt. Begrotingen Gemeente Heiloo Een bakkie koffie op het station DRINGEND VERZOEK Aandacht voor samen wonende 55-plussers PAGINA 4 UITKIJKPOST 26 FEBRUARI 1992 Het gemeentebestuur van Heiloo roept kandidaten op die zich beschikbaar willen stellen als lid van de Adviescommissie Welzijn voor het deelterrein Amateuristische Kunstbe oefening en Kunstzinnige Vorming (AKKV). De Adviescommissie Welzijn adviseert het college van Burgemeester en Wethouders over het sociaal cultureel werk in de gemeente. De Amateuristische Kunstbeoefe ning en Kunstzinnige Vorming richt zich op de bevordering en instandhouding van een gevarieerd en samenhangend aanbod van aktiviteiten van de AKKV. Behalve de AKKV behoren tot het werkterrein van de Adviescommissie o.a. het ouderenwerk, jeugd- en jongerenwerk, biblio theek, emancipatie. De instellingen werkzaam op het terrein van de AKKV zijn eveneens gevraagd kandidaten aan te wijzen. Burgemeester en wethouders benoemen uit de gegadigden een kandidaat. De benoeming geschiedt voor de periode van vier jaar. Deze periode kan eenmalig direct met vier jaar worden verlengd. Kandidaten dienen woonachtig te zijn in Heiloo en een brede maatschappelijke belangstelling te hebben. De adviescommissie Welzijn vergadert gemiddeld een keer per maand. Kandidaten worden verzocht voor 1 maart 1992 een brief te sturen, gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA te Heiloo. Voor nadere informatie kunt u zich wenden tot het bureau Welzijn van de gemeente, telefoonnummer: 31 31 65. De Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo heeft de gemeente om medewerking gevraagd voor de bouw van een aantal nieuwe woningen aan de Holleweg 57 t/m 63. Het gaat om een complex van tien appartementen in de sociale huursector, te bouwen in twee woonlagen. Op de plaats waar het nieuwe complex ge pland staat, staan op dit moment vier woningen die gesloopt moeten worden om de bouw van de appartementen mogelijk te maken. Met de bewoners van deze woningen heeft inmiddels overleg plaatsgevonden. Bij deze publicatie treft u een schets aan van het bouwplan. Zowel de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo als de gemeente Heiloo menen dat een goed en tijdig overleg met alle betrokkenen, waaronder ook de direct omwonenden, nodig is. Op deze wijze kan zoveel mogelijk rekening gehouden worden met hun reacties, suggesties en wensen. Veelal blijken hierdoor beroep- en bezwaarprocedures voorkomen te kunnen worden. Graag nodigen wij belangstellenden uit voor een informatieve bijeenkomst op maandag 2 maart om 20.00 uur in zalencentrum Het Open Huis. Op deze avond worden zowel de plannen als de procedure toegelicht. Hiertoe zijn vertegenwoordigers van de Vereniging voor Volkshuisvesting Heiloo en de gemeente Heiloo, alsmede de architect van het plan aanwezig. De avond wordt ingeleid en voorgezeten door mevrouw A.A.M. Willemse- Van der Ploeg. (/0Ü.EWE&. Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Oosterzijweg 57, P. Pilkes - bouw van een loods. Kapellaan 3, J. Swart - vergroten van de woning. Kennemerstraatweg 183, A. Stuifbergen - veranderen doucheruimtè. Van Merlenlaan 2, B. Gelling - bouw dakkapel. Kennemerstraatweg 419, Fa. Punt - plaatsen van een koelcel. Heerenweg 142, fam. v.d. Aat - veranderen van de voorpui. Baijershoffweg (sportcomplex HSV), Gemeentebestuur van Heiloo - bouw nieuw onderkomen t.b.v. afd. Sport Recreatie. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekeningen en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed i's en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Burenweg 25, J. PalladèN bouw garage/berging ter vervanging van oude, te slopen schuren. Bosrank 64, L. Aelbers - uitbreiden woonhuis d.m.v. tochtportaal. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 27 februari 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 11850 AA Heiloo. De eerstvolgende vergadering van de commissie Openbare Werken, Beplantingen en Sociale Zaken vindt plaats op maandag 2 maart a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis van Heiloo. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: Mededelingen en ingekomen stukken: a. wijzigen datum commissievergadering mei 1992 b. stand van zaken 'werken in uitvoering' c. brief voetgangersvereniging VBV d. statistiek der gemeentebegrotingen C.B.S. e. vervanging bomen plan Zuid, Tuindorp en 't Hoekstuk f. lijst van toezeggingen raadsvergadering november 1991 bij behandeling van de begroting Regiozaken: - Portefeuillehouderskring Sociale Zaken Sociale Zaken: - Evaluatie minimabeleid - Invoering kostendekkende tarieven Openbare Werken: - Krediet t.b.v. vervanging vrachtwagen De vergadering van deze commissie is openbaar. U bent dan ook van harte welkom. Voor nadere informatie over het werk of de agenda van deze commissie kunt u bellen met de heer G. Zweers, secretaris van de commissie, tel. 072 - 31 32 04. Op vrijdag 21 februari opende wethouder Willemse-van der Ploeg in het gemeentehuis van Heiloo de expositie van de Heilooër tekenaar/beeldhouwer Bert Jonk. De expositie duurt tot begin mei en telt in totaal 63 kunstwerken waaronder bronzen plastieken, tekeningen en aquarellen. Tijdens de openingsuren van het gemeentehuis van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.30 uur is de expositie vrij toegankelijk. Bert Jonk werd in 1931 geboren te Leiden. Hij is een autodidact op zijn vakgebied. Hoewel hij niet uit een artistieke familie komt, tekent hij al vanaf zeer jonge leeftijd. Van die tijd dateert de opmerking uit zijn directe omgeving: "Je kan nog niet schrijven, maar tekent wel geiten". Later in de tijd bezocht hij avondcursussen waar zijn talent opviel. Hij heeft inmiddels een groot aantal exposities gehad o.a. in de Boerhaave-zaal en Lakenhal in zijn geboorteplaats Leiden, maar ook in Haarlem en het Stedelijk Museum te Alkmaar. In zijn huidige woonplaats Heiloo heeft hij al een aantal malen op zijn privé-adres 'open huis' gehouden en exposeerde hij bij Renée Smithuis. Onder de werken die in het gemeentehuis van Heiloo tentoongesteld staan, bevinden zich een serie bronzen plastieken van dieren. In het oog springend is de plastiek van de wisent, de Europese bizon, die in de hal van het gemeentehuis een opvallende plaats inneemt. In voorbereiding op het maken van zijn beelden, tekent Bert Jonk zijn modellen. Hij is hierdoor een veelvuldig bezoeker van bij voorbeeld Artis. Andere bijzondere werken die in het gemeentehuis van Heiloo staan opgesteld, zijn beelden van de bekende Heilooënaar Wertenbroek en Willem Bijmoer. Laatstgenoemde persoon is o.a. bekend van zijn jarenlange samenwerking als illustrator met Annie M.G. Schmidt, en als decorontwerper voor toneelgezelschappen en bij de NOS. Heiloo, 19 februari 1992. Een cursus, die zowel op lichamelijke als mondelinge weerbaarheid gericht is. Het gaat erom dat u zich minder kwets baar voelt, waardoor u zich beter kunt beschermen. Tijdens de cursus leert u om uzelf te beschermen in situaties waa rin u zich angstig of bedreigd kunt voe len. U leert bepaalde grepen en oefeningen. In rollenspelen worden situaties na gespeeld, waardoor u leert via uw hou ding en gedrag eventuele belagers de baas te zijn. De cursus is bestemd voor vrouwen van 50 jaar en ouder, woon achtig in Alkmaar en omgeving. Start: maandag 23 maart. Tijdstip: 13.30-15.30 uur. Plaats: gebouw Haji- me aan de Koornlaan. Kosten: 70,00 totaal. Duur: 12 bijeenkomsten. Voor inlichtingen en/of opgave kunt u terecht bij de Stichting Koördinerend Welzijnswerk voor Ouderen, Kenne merstraatweg 23, Alkmaar, tel. 072-124344. Thema: In wijsheid leven met de schepping. In 180 landen komen die vrijdag man nen, vrouwen en kinderen bijeen om be paald te worden bij Gods opdracht aan de mensen om Zijn schepping te behe ren en te bewaren. Vrouwe wijsheid spreekt" is een van de aangrijpende on derdelen van de liturgie, die deze keer is samengesteld door een werkgroep uit Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland. Spreuken 8, Psalm 104, zie zonnelied in Franciscus van Assisien hedendaagse liederen o.a. van Huub Oosterhuis klin ken en doen ons beleven hoe de verbon denheid van de mens met de schepping in een eeuwenoude traditie wordt verwoord. Lep op de (veranderde) plaats van sa menkomst! Dat velen willen deelnemen! Het comité van voorbereiding HEILOO - Een enorm gemotiveerd opererend DCH heeft in het kader van de competitie van de Kennemerdamk- ring voor een daverende surprise ge zorgd door in Akersloot tegen De Broei kas een onverwachte zege binnen te sle pen. Met 9-11 werden de sterke Akersloters met de neus op de feiten ge drukt. Ook de onderlinge competitie stond weer bol van de verrassingen. Verantwoordelijk daarvoor waren de trotse koplopers Koersen en Bijwaard die beide verloren. Eerstgenoemde tui melde in een slim slagzetje bij een van een fikse vormcrisis herstellende André Valkering. Bijwaard vond een getergde Cor van Lieshout tegenover zich. Na een schitterende partij, waarbij Bij waard een ingewikkelde winstgang over het hoofd zag, trok de glunderende Van Lieshout aan het langste eind. De con currentie profiteerde gretig. Frans Schouten won moeizaam van Martin Houtenbos en Marc Out had de punten al vroeg in de knip bij Robert Koch die een combinatie te lang op het bord liet staan. De uitslagen waren: R. Koch-M. OUt 0-2, C. Bijwaard-C. van Lieshout 0-2, L. Koersen-A. Valkering 0-2, F. Schouten-M. Houtenbos 2-0, P. Heijne-P. Zwart 1-1. Dinsdag 18 februari 1992 ladder 4/4 A-lijn: 1. fam. v.d. Vlies 65.00 2. ds. Oosterwijk-Warmenhoven 51.00 1. ds. Brinkhuis-Meuleman 56.50 2. hr. Kloots-mevr. Kramer 55.50. B-lijn: 1. ds. Admiraal-Visser 57.50 2. fam. Kraakman 56.50 1. fam. v.d. Laan 65.00 2. hr. Noom-Pin 61.50. Donderdag 20 febr. 1992 A-lijn: 1. Hr. Evers-Haan 55.50 2. ds. Haan-v. Loon 54.50 1. mevr. Plas-Hr. Roelofs 55.502. ds. v. Baar-v.d. Linden 50.50 B-lijn 1. ds. Eichelsheim-Wijnbeek 56.25 2. hr. PJfls-Tamminga 52.92 1. Hr. Kat-Smit 55.42 2. ds. Damman-In 't Veld 52.92 C-lijn 1. fam. v. Os 54.50 2. ds. v.d. Goot-Oud 53.50 1. ds. Koster-Visser 61.50 2. ds. de Jager-de Wilde 53.00 D- lijn 1. fm. Wegewijs 61.33 2. fam. Schoonhoven 57.10 AFZEGGEN: voor de dinsdag op maandagavond bij hr. Happe, tel. 331416, voor de donderdag op woens dagavond bij hr. Lohr, tel. 330052. Goochelaar Panta Rhei aan het werk. Jongens en meisjes, opgelet! Een ge heimzinnige magiër bezoekt binnenkort Heiloo. Hij woont in de straat der kristalbollen te Nergenshuizen in Nie mandsland. Zijn naam Panta Rhei bete kent: Alles verandert! En zo gaat het ook: telkens als hij ergens komt gebeu ren er onbegrijpelijke en grappige din gen. Komt dat misschien door zijn vreemde "hulpdieren"? Als je tussen de 5 en 12 jaar bent kun je dat zelf zien. Vóór jullie en ook mèt jullie zal hij goo chelen. Er zijn twee voorstellingen: op woensdag 4 maart a.s. om 13.30 en 16.00 uur in zaal 1 van Cultureel Cen trum "Open huis", Winkelhof 't Loo .19. Kaarten ad 5,- per kind en 10,- per volwassene zijn aan de zaal verkrijg baar. Wees tijdig aanwezig voor een goed plaatsje, want "Op is op"!!! Adverteren doe je niet zomaar Kies voor de Gered gereedschap afd. Heiloo/Alk- maar is nog steeds bezig met het projekt in Sierra Leone, Afrika. Het gaat goed, we krijgen steeds meer gereedschap binnen, fantastisch! We zijn nu speciaal op zoek voor dit projekt naar tuingereedschap, want het betreft hier een gemengd agrarisch projekt, waar vrouwen mee aan het werk gaan in Sierra Leone. Zo kunnen zij voor hun eigen levenson derhoud zorgen. Wij van Gered Gereed schap knappen de ingebrachte gereed schappen op, en deze worden dan geza- melijk verscheept naar de plaats van bestemming. Wat zoeken wij nu, spa des, stelen en handgieters, deze mogen van zink of plastic zijn met en/of zon der sproeikop. Ook zijn wij op zoek naar veiligheidshelmen. Denkt u een van deze artikelen kan ik missen of ge bruik ik niet meer bel ons of breng het op vertrouwde inlever adres van de We reld Winkel in Heiloo, wij zijn er erg blij mee. Spreekt u bovenstaande aan en denkt u daar wil ik me ook voor inzet ten bel ons op! Voor meer informatie Sandra 072- 400157 of René 072-156999. Ingezonden: De notulen van de begrotingen van de gemeenteraad- na 2Vi maand eindelijk beschikbaar - bevatten voor de burger nog enige interessante gegevens. Vrijwel alle partijen zijn het erover eens, dat Heiloo een forensendorp is. Of dat zo moet blijven, daarover lopen de meningen uiteen. De verdere on gunstige ontwikkeling van de gemeente- financiën vervult de meeste partijen met enige zorg. Het CDA wil de burger wat meer bij het politieke gebeuren betrekken, maar de financiële zaken komen nauwelijks aan de orde. VVD en PvdA zeggen aan een aantrekkelijk dorpskarakter te hechten, maar willen 't Loo verder uitbreiden. De PvdA ziet zelfs voor het centrum een meer regionale functie in het verschiet. Heiloo 2000 gaat op alle begrotings hoofdstukken in, maar kan zich vinden in vrijwel alle aangekondigde tariefsver hogingen van de gemeente. D'66 wijst op een teveel aan onderzoeken, plan nen, rapporten en nota's. (In de be schouwingen komen minsten tien verschillende plannen en nota's van B W ter sprake!) Groen Links vindt o.a. dat de burger nauwelijks serieus wordt genomen. Van teveel voorzieningen en uitbreidingen zullen naar haar mening voornamelijk niet-Heilooërs profiteren. Terwijl de eigen inwoners ervoor moe ten betalen. B W geeft in haar antwoord aan, dat haar plannen nog steeds de voorkeur verdienen. Zij wil uitgroeien naar een eenheid van 30.000 inwoners, teneinde wat onafhankelijker van de provincie te worden. Zij gaat er daarom van uit dat er fors sociale woningbouw moet wor den gepleegd; zoals in het volkshuis vestingsplan staat vermeld. Dat op deze wijze veel te veel woningen zouden wor den gebouwd en dat dit mede g'ezien de te verwachten torenhoge grondlasten peperdure woningen gaan worden, daarop wordt geen acht geslagen. Deze woningen worden onbetaalbaar voor de kleine man en zullen daarom nog eens extra huursubsidie gaan vergen. Daar mee komen ze dus-min of meer ten laste van de overige burgers. Is dat nu wel gewenst? Alle partijen erkennen dat met de diver se plannen de financiën verder onder druk dreigen te komen. Doch daar blijft het bij! Een groei naar meer inwoners vraagt meer voorzieningen, meer amb tenaren, meer huisvesting, een hoger sa larisbudget etc. De rijksoverheid wil het ambtenarenapparaat inkrimpen wegens te hoge kosten, maar Heiloo wil on geacht toenemende automatisering juist meer ambtenaren. Is dat wel logisch? Een noodzakelijk matigingsbeleid - zie bezuinigingscommissie - dat toch alle partijen zou moeten aanspreken, komt echter niet op tafel. In tegendeel, niet te realiseren, futuristische plannen, waa rover maanden (jaren?) in tijd en geld verslindende procedures, moet worden gediscussieerd, worden aan de lopende band gepresenteerd. Als dat zo verder nog doorgaat, dan vindt u de volgende belastingverhoging binnenkort in uw bus. De mooie uitspraak van het CDA "dat rekening gehouden moet worden met de wens van de burger", blijkt dan een holle frase of loze kreet. Heilooërs ga eens praten met raadsleden of politieke partijen, wellicht dat ze dan met beide benen op de grond blijven en zich niet verliezen in de hun voorge schotelde, dure structuurvisie en andere kostbare plannen. Heiloo, 22-2-'92 L. Klamer "Herinnert u zich nog het genot van dat warme bakje koffie, zo 's ochtens vroeg bij het station? Vond u het ook zo ont zettend jammer dat die Rowans Sher pa's er alleen in de schoolvakanties stonden? Wij vonden het ook jammer, maar dit jaar komen wij weer terug, en wel in de week van maanag 2 maart t/m vrijdag 6 maart zullen de Rowans Sherpa's van Scouting Rurik Heiloo zich inzetten voor uw bakkie!! Vanaf 06.00 tot 09.00 uur 's ochtends zal er naast het station van Heiloo kof fie en thee verkocht worden. De prijs voor een bekertje warm nat zal één gul den zijn en met de opbrengst zullen di verse activiteiten en een deel van het zo merkamp bekostigd worden. Voor deze prijs kunt u nog even langer in bed blij ven liggen! Voor deze prijs is het 's och tends minder koud! Voor deze prijs bent u meteen goed wakker!" De redactie van de Uitkijkpost wil via deze oproep het volgende ver zoek doen aan alle schrijvers en schrijfsters van kopij: WILT U DE TEKST BIJ VOOR KEUR GETYPT INLEVEREN BIJ DE BEKENDE ADRESSEN? Dit voorkomt eventuele fouten en bespaart de redactie veel tijd. Bij voorbaat dank! De redactie. HEILOO - Op donderdagmiddag 12 maart zal notaris R.H.C. Winter op verzoek van de voorlichtingscommissie spreken over het Nieuw Burgerlijk Wet boek, het Familierecht en Schenkingen. Bij het familierecht zal hij vooral in gaan op wettelijke bepalingen over hu welijksgoederen en het erfrecht. Notaris Winter zal ook aandacht besteden aan het nut voor ouderen, die samenwonen om hun rechten te regelen. Steeds meer ouderen besluiten na het overlijden van hun partner om niet op nieuw in het huwelijk te treden maar met een ander te gaan samenwonen. In dien niets geregeld wordt kunnen er moeilijkheden met de kinderen en ande re nabestaanden ontstaan, wanneer een van hen komt te overlijden. Een bekend voorbeeld vormt het huis, dat eigendom van een van de partners is en dat na het overlijden door de kinderen wordt op geëist met als gevolg dat de overblijven de partner op straat dreigt te worden gezet. Het is daarom voor samenwonenden het overwegen waard óf een contract gesloten moet worden, dat de rechten van de langst levende regelt. De bijeenkomst, die op 12 maart 's mid dags om twee uur in Het Trefpunt aan de Westerweg 294 gehouden wordt, is toegankelijk voor alle 55-plussers. De toegangsprijs bedraagt 2,50 per per soon, inclusief een kopje koffie. Voor nadere inlichtingen kunt u terecht bij de Stichting Ouderenwerk, Wester weg 294 te Heiloo en telefonisch elke ochtend tijdens kantooruren onder no. 331297.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4