Vondelschool gerenoveerd Vlag in top in Ypestein Karwei deeït prijzen uit VVD-Spreekuur Afvalstoffenwijzer in Medisch Centrum Voorverkoop 'Amadeus' start 24 maart Lezing bij Oud Heiloo over monumentale panden Zonnebloem ontspannings middag in de Blinkerd Tweede fietsronde en info-uur CDA Leerlingen Hasebroek school krijgen diploma brandwondenstichting Schietvereniging De Vrijheid Meervogel handbal Squash-kampioenschap bij De Voetel Lezing helderziende P. van Diepen over ongeneeslijke ziekten Concert in de Witte Kerk LTB-Cadeau Geslaagd concert Fanfare en Showband HEILOO - Binnenkort is het 65 jaar ge leden dat op 20 april in Heiloo officieel de eerste steen werd gelegd voor het hui dige raadhuis. Deze plechtigheid werd verricht door de toenmalige burge meester van Heiloo, jonkheer N. van Foreest, in aanwezigheid van o.a. de wethouders A.J.C. Maas Geesteranus en C. Bakker, architect D. Saai en de plaatselijke aannemer M. van Steeg als mede veel genodigden en familieleden. De Alkmaarse architect D. Saai bekend door o.a. het ontwerpen van het bejaar dentehuis Westerlicht in Alkmaar, heeft ook ons raadhuis ontworpen en de bouw begeleid. Het verrees op de plek die tien jaar braak had gelegen, nadat in 1917 'Hotel De la Promenade' was af gebroken. De bouw zou ongeveer een half jaar duren en op 25 november werd het met veel festiviteiten officieel in ge bruik genomen. Ook het raadhuis is opgenomen in het Monumenten Inventarisatie Project (MIP) en als zodanig waard om behou den te blijven en eventueel te zijner tijd op de monumentenlijst geplaatst te wor den. Morgenavond, donderdag 19 maart, om 20.00 uur zal de heer E. van der Kleij als samensteller van MIP Hei loo aan de hand van dia's van gebou wen in Heiloo voor de vereniging Oud Heiloo een lezing houden. Deze avond die gehouden wordt in de gereformeer de kerk aan de Noordergeeststraat is ook voor niet leden gratis te bezoeken. 65 Jaar worden betekent voor de mens misschien met pensioen gaan, maar voor dit zo degelijk gebouwde raadhuis moet het juist de aanleiding zijn om eens flink in het zonnetje gezet te wor den. Jammer genoeg kan men constate ren dat de verzorging van het gebouw de laatste tijd te wensen overlaat. We mogen hopen dat het onderhoud niet bewust achterwege wordt gelaten om dan straks aan de hand van een overtrokken begroting te kunnen aanto nen dat herstel of renovatie financieel niet haalbaar zou zijn en er beter tot sloop kan worden overgegaan, om daarmee dan plaats te maken voor één of ander geldverslindend mausoleum achtig bouwsel waar we dan weer mee in ons maag zitten als Heiloo 'mee mag doen' als financiële kurk van een groot Noord-Kennemerland. Laten we Heiloo mooi en herkenbaar houden! HEILOO - De VVD-Heiloo kan terug zien op een bijzonder succesvolle open bare bijeenkomst. Na een gezellige boerenkoolmaaltijd, waaraan vijftig le den en niet-leden deelnamen, belichtte het Tweede Kamerlid drs. Frans Weisg las voor een volle zaal in Restaurant Klein Varnebroek de landelijke actuele politiek. Een levendige discussie besloot de vergadering. Van de landelijke naar de gemeentelijke politiek. De VVD-fractie houdt morge navond in het gemeentehuis (oude in gang aan de Raadhuisweg) weer haar maandelijkse spreekuur. Aanvang 19.30 uur. De gemeenteraadsfractie van de VVD staat dan weer open voor ge- dachtenwisseling met de burgers over alle onderwerpen het gemeentebeleid betreffende, zoals het sterk in het dorp levende Concept Structuurvisie Heiloo. Bedenk dat de uiteindelijke structuurvi sie te toekomst van Heiloo bepaalt! Een ander actueel onderwerp, dat ons allen raakt of zal raken, is het thans alom in de regio in discussie zijnde Samenwer kingsverband Noord-Kennemerland. Opgave van het te bespreken onderwerp vooraf aan de fractiesecretaris drs. E.M.I. ten Hacken, (tel. 330316) werkt een snelle en complete beantwoording vragen in de hand. Wie het VVD- spreekuur niet kan bezoeken, kan na tuurlijk altijd één van de fractieleden benaderen. Zij stellen een nauw contact met de burgerij op prijs. HEILOO - Het milieu krijgt binnen het M.C.A. steeds meer aandacht. ALs één van de eerste ziekenhuizen in ons land introduceert het M.C.A. een afvalstof fenwijzer. Op 12 maart tijdens een mi nisymposium in de sportzaal van het M.C.A. overhandigde dhr. Neurden- burg, hoofd civiele dienst, de afvalstof fenwijzer aan de directie. Dat de juiste verwerking van afval een hoge prioriteit heeft binnen het M.C.A. blijkt uit het feit dat er een symposium over het verzamelen en verwerken van afval wordt gehouden. Tijdens dit sym posium introduceert het M.C.A. zeven verschillende afvalbakken. Door het ge scheiden verzamelen van afval op de verschillende afdelingen, kan op een meer verantwoorde wijze vernietiging van afval plaatsvinden. Neurdenburg: „Jaarlijks produceert het M.C.A. 650.000 Kilo afval. Het M.C.A. vindt het van groot belang dat dit afval op verantwoorde wijze afge voerd en vernietigd wordt. Aanleiding tot de afvalstoffenwijzer en brochure zijn het overheidsbeleid en de vragen van ziekenhuismedewerkers en patiën ten over de verwerking en verwijdering van ziekenhuisafval geweest". De ministeries van VROM en WVC zijn in '89 gekomen met een beleid voor de verwerking van ziekenhuisafval. De Na tionale Ziekenhuis Raad heeft op dit be leid een toelichting gegeven. Vervolgens heeft het M.C.A. een inventarisatie ge maakt van de verschillende afvalstro men. Met behulp van deze gegevens is het M.C.A. tot eigen richtlijnen geko men. Deze staan vermeld in een af valstoffenwijzer en brochure.' De afvalstoffenwijzer helpt de zieken huismedewerkers om doelmatig gebruik te maken van de afvalbakken. Voor ie dere afdeling is een aparte wijzer ge maakt. Hierop staat aangegeven hoe het afval van een betreffende afdeling ver zameld, verpakt en afgevoerd wordt. Tegelijkertijd introduceert het M.C.A. een brochure. Dit is een naslagwerk waarin duidelijke informatie staat over welk afval er in het ziekenhuis voor komt, hoe dit afval wordl verzameld, wat er met het afval gebeurt als het de afdeling verlaat, verpakking en afvoer van chemisch afval en een regeling voor de vernietiging van vertrouwelijk papier. Voor het verwerken van afval zijn af spraken gemaakt met externe instanties. Eén van deze instanties is de huisvuil- centrale Noord-Holland. Burgemeester Schoof (rechts) nam vorige week het eerste entreebewijs in ontvangst uit handen van de Heilooër Amadeus. HEILOO - Falkland Toneel brengt op 10, 11 en 12 april het stuk 'Amadeus' van Peter Shaffer in theater De Beun. Het is het verhaal van de jonge Mozart, wiens reputatie hem is vooruitgesneld als hij in 1781 in Wenen aankomt. Dit tot groot ongenoegen van hofcomponist Salieri. Op alle mogelijke manieren werkt hij Mozart tegen. Het theaterstuk heeft voor de bezoekers veel te bieden: een flinke cast, interes sante vormgeving, prachtige muziek en kostuums en bovenal een spannend en indrukwekkend.verhaal. Falkland To neel hoopt met de keuze voor 'Ama deus' velen te plezieren tijdens twee avond- en één middagvoorstelling. De entree hiervoor bedraagt 10,00 (cjp/65 ƒ7,50). Kaarten zijn vanaf woensdag 24 maart te koop bij Holland International, Boekhandel Avis, Boek handel 't Hoekstuk en het Open Huis. Reserveringen: 072-338022. Met enig spektakel werd het gerenoveerde gebouw van de Vondelschool afgelopen maandag weer in gebruik genomen. HEILOO - Afgelopen maandag (16 maart) werd de Vondelschool met een feestelijke optocht door de kinderen weer in gebruik genomen. In drie maan den is de school totaal gerenoveerd. On der leiding van van de dienst gemeentewerken, m.n. door de heren Schot en Jongbloed, zijn het bouwbe drijf Kuyper en de onderaannemers van de Peet (verlichting), Bakker (verwar ming), Huitinga (stoffering), Freeke (schilderwerk) en J. P. de Groot (bestrating) erin geslaagd de veertig jari ge school totaal te vernieuwen. Verwarming, verlichting, stoffering en schoolplein werden geheel vernieuwd. Op vrijdag de 13de was het eindelijke zover en konden de verhuiswagens wor den voorgereden en evenals in december verliep de verhuizing mede dankzij de fantastische inzet van ouders, leerlingen en leerkrachten en uiteraard het enthou siaste verhuisbedrijf de Graaf perfekt. De komende weken zullen de leerkrach ten het gebouw verde inrichten en zoda- ra alles geraliseerd is, zal de school met ,een officieel tintje op nieuw ingebruik worden gesteld. Voorlopig kunnen de leerlingen weer tenminste veertig jaar vooruit met de Vondelschool. De groepen 6 en 8 van de Vondelschool trokken op de laatste dag voor de kerstvakantie in twee lokalen van De DuifHet werden acht leuke we ken, waarin de kinderen heel intens kennis maakten met een andere school. Het schoolplein was wel vol tijdens het spelen, maar de sfeer was prima. Nu is de verbouwing klaar en is de Vondelschool weer thuis. Maar eerst werd er afscheid genomen in de aula van De Duif. De leerkrachten van beide scholen hadden voor de kinderen een afscheidsprogramma ge maakt, dat op donderdagmiddag werd uitgevoerd. Er was veel muziek, een quiz en een toneelstuk met alle leerkrachten in een hoofdrol. Tot slot zongen de kinderen van de Vondelschool de leerlingen van De Duif toe. Het was een gezellig slot van een ongewone, maar leuke logeerpartij. LIMMEN - Uitslagen woensdag 11 maart: E-I^lasse: K. Hooijboer 98, 1, F. Zonneveld 98, S. Schilder 97, 3; A- Klasse: C.Pepping 98, 1, G. Molenaar 96, 2, J. Nuijens 95, 3; B-Klasse: N. Niele 99, 1., W. Verzijlenberg 98, 2; C. Onderwater 96, 3; C-Klasse: P. Wal beek 97, 1A. Engel 94, 2, B. Meijer 88, 3; D-Klasse: M. Ehlhardt 96, 1, R. Ha- geman 90, 2, J. Zonneveld 90. SCHOORL - Ruim 650 gasten van de Zonnebloem, waaronder 80 uit Hei loo, waren zaterdag aanwezig in de Blinkerd te Schoorl. Ze hebben daar kunnen genieten van amusement van hoog niveau. Café Chantant staat voor gezelligheid, muzikaliteit en warmte. Luisterliedjes gezongen door Loekie Knol, die met haar mooie stem en haar sprankelende optreden de aanwezigen meenam naar veileden en heden. Een fijn repertoir, begeleid door Hans Ver hoeven en Peter Jongeneel. Les Benson, vader en dochter, brachten variété nummer, waarbij evenwicht, snelheid en soeplesse een belangrijke rol speel den. Verbijsterend knap. Na de pauze zagen wij hem terug als Mr. Walter, die met en op de fiets een zeer geraffineerd en acrobatisch nummer ten tonele bracht. Barbra en Bas brachten een eigentijds Nederlands repertoir ten gehore, waa ronder het warme en emotionele Jeru zalem', alsmede Franse chanchons en Nederlands-Indische liedjes. Tot slot Caroline Kaart, die met haar prachtige warme en krachtige stem de aanwezigen in vervoering bracht. Ierse songs alsme de een lied van Robert Stolz maakten deel uit van haar repertoir. Het welkomstwoord en de presentatie waren in handen van de charmante Ju dith Bos. Een extra dimensie verkreeg de ontspanningsmiddag toen de heer Hans Dekker uit Egmond-Binnen als 5000ste gast een boeket bloemen in ont vangst mocht nemen. De Zonnebloem- gasten hebben een prachtige middag in hun herinnering. HEILOO - Op donderdag 19 maart zet ten wij ons in het Open Huis vanaf 19.30 uur aan ons telkens welbezochte info-uur. Om teleurstelling te voorko men verzoeken wij hen die het plan heb ben te komen dit te doen na 21.00 uur (tot die tijd reeds volgeboekt). Ons info-uur behandelt morgenavond zaken van uiteenlopende aard. Het is voor u niet aantrekkelijk bij een gesprek te zitten dat voor u niet relevant is. En wachten is eveneens niet prettig. Veel belangstelling is er naar aanleiding van het vorige week dqnderdag in de raad behandelde Volkshuisvestingsplan (VHP). Bent u nieuwsgierig of geïnte resseerd, schroom dan niet om te komen. Zij die het CDA ,te velde' willen spre ken, ook dat kan! Zaterdag 28 maart maakt het CDA weer een fiets-ronde, door het westelijk deel van ons dorp. Grofweg aangeduid: westelijk van de Ewisweg/Ringweg/De Dors. Zo rond 10.30 uur a 11.00 uur drinken we in het Hoekstuk een kopje koffie, wenst u ons te spreken? Schuif dan aan en maak ge bruik van de mogelijkheid ons te con fronteren met zaken waarover u al lang iets kwijt wilde. Wenst u voor vooraf melding te maken dat de CDA-fractie ergens naar moet komen kijken, belt u dan één van de na volgende CD A-ers. Anne Marie Worm- de moei (120544), Henk Veeninga (331412), Hans Vrugt (335836), Evalyn Schoutsen (334319), Ad v.d. Ent (334916) of Wim Swart (331239). De leerlingen van de Hasebroekschool met het certificaat van de Neder- landse Brandwonden Stichting. HEILOO - De Nederlands Brandwon den Stichting is d.m.v. een cursus, bezig de kinderen van de basisscholen op de hoogte te brengen met wat te doen als iemand brandwonden oploopt. Als eerste was in Heiloo de Hasebroek school aan de beurt. Onderwijzer L. Terwolde had, met behulp van materi aal van de Brandwonden Stichting een aantal uren met zijn leerlingen aan dit onderwerp besteed. Het resultaat was enorm. Alle 26 leerlingen die examen hadden gedaan waren geslaagd waarvan 15 met nul fouten, een prachtige presta tie. De diploma's, vergezeld gaande van een button en een folder werden uitge reikt door iemand van het brandwon dencentrum. Tevens werd er die ochtend nog een dia serie vertoond om te laten zien hoe belangrijk donorhuid is. Deze wordt nl. als een soort verband op de verbrande plekken gelegd en zorgt voor een prachtige genezing. De Hasebroekschool heeft dus het spits gebeten. In april is de Rehobothschool aan de beurt. Een zeer nuttige aangele genheid. Een weet is iets dat ieder kind heel goed moet onthouden: 'Eerst wa ter, de rest komt later!' HEILOO - De afgelopen maanden heeft bij Karwei het Sport en Prijs spektakel plaatsgevonden. De klanten konden, naast leuke aanbiedingen ook kans ma ken op een van de vele prijzen variërend van een Karwei sporttas tot een comple te zeilvakantie in Griekenland. Bij Kar wei, Hoefsmid 2, in Heiloo werden zaterdagochtend 14 klanten uitgenodigd die in de prijzen vielen. Na voorzien te zijn van koffie met gebak ontvingen zij vergezeld van een bos bloemen, hun prijzen. De volgende klanten vielen in de prijzen T. van den Ark, Hometrai ner, Trainingspakken waren er voor H. Hendrikse uit Heiloo en L. Visser en E. Hof uit Egmond. Sporttassen waren er voor J. Schrama, H. Dijkstra, E. Papa, Terpstra, C. de Lijster, M. Hink en E. M. Bierman, allen uit Heiloo en J. Lief- ting, J. N. Kaandorp afkomstiguit Limmen en Staalduinen uit Egmond. AKERSLOOT - Met het besef dat een tweede plaats er nog steeds in zit, start ten de dames furieus. Vanaf het begin was er de wil om te winnen. Daarbij ge voegd dat het gehele team de vorm van de dag had en wachtte op reële scorings kansen, dan kan de overwinning niet uitblijven (16-17). Zaterdag de laatste wedstrijd in de Enterij te Limmen om 19.30 uur. Hoewel de dames junioren als deelna men aan de voorronden voor een plekje volgend seizoen in de jeugddivisie, werd er hard gewerkt om de score tegen de Blinkert hoog mogelijk te maken. Dit lukte probleemloos (19-10), maar er zal nog hard getraind moeten worden om de voorronden door te komen. De plaatsingwedstrijden zijn zondag in Schagen, tegenstanders zijn Kolping en Foresters. De heren van Alkmaar, reeds gedegra deerd, werden vooral in de eerste helft onderschat, waardoor de ruststand 8-8 werd. Na rust toch een beter gemoti veerd Meervogels, dat het won door be ter technisch verzorgd spel (19-12). Zondag de laatste uitwedstrijd tegen Spartanen. Bij winst zal een derde pel gehandhaafd blijven. LIMMEN - Squashvereniging De Voe tel in Limmen organiseert op zaterdag 21 en zondag 22 maart het jaarlijkse open toernooi met als inzet de open clubtitels. De inschrijving is ook open voor niet-leden: beginners, gevorderden en wedstrijdspelers. Bij geringe be langstelling wordt alleen op zondag gespeeld. Inschrijvingen en/qf inlichtin gen vai tel. 02205-1862. HEILOO - „Alle ziektes kunnen gene zen worden, ook kanker en Aids". Woorden van de inmiddels bekende hel derziende Piet van Diepen. Op maan dag 23 maart geeft hij in het Open Huis te Heiloo op uitnodiging van de Stich ting Arbor Vitae een boeiende maar vooral leerzame lezing voor iedereen die op zoek is naar zichzelf en wil leren luisteren naar zijn eigen natuur. Na de pauze zal Van Diepen uitgebreid ingaan op de vragen die vanuit het publiek naar voren komen. Tijdens deze avond zullen er ongetwij^ feld sceptici aanwezig zijn, die dergelij ke optredens sterk afwijzen. De helderziende is hier niet bang voor. „Ik hoop zelfs dat deze mensen het aandur- fen om te komen. Wanneer ze een lezing hebben meegemaakt is de mening vaak veranderd. Ik heb bijvoorbeeld de laatste tijd steeds meer mensen uit de medische wereld op consult". De zienswijze van deze uit Ursem af komstige man is op z'n minst opmerke lijk te noemen. Tijdens zijn lezingen staat het publiek meerdere malen ver steld over de antwoorden die hij op vra gen uit de zaal geeft. Hij vertelt mensen dingen uit hun jeugdjaren of wijst op li chamelijke ongemakken op een simpe le, begrijpbare manier. „Alles is in feite heel simpel, vaak hoef je de dingen al leen maar om te draaien. Het leven is ontzettend moeilijk en ingewikkeld ge worden door regels en besturingen. We zien het niet meer, we zien niet meer hoe het leven werkelijk in elkaar steekt". Vele mensen komen regelmatig tèrug bij lezingen van Van Diepen, omdat zij in middels ervaren hebben hoe waar zijn woorden kunnen zijn. Hun leven is po sitief veranderd. „Steeds vaker komt het voor dat de moderne wetenschap geen oorzaak, laat staan een oplossing kan vinden voor bepaalde klachten. Ik kan de film van ieders leven zien en daardoor aangeven wat de oorzaak is van de ziekte en hoe je dit kan oplossen. Meestal verdwijnen de klachten al heel snel en de ziekte lost op". Wie belangstelling heeft voor deze le zing over ziekte, milieu, opvoeding en nog veel meer kan op 23 maart terecht in het Open Huis te Heiloo, aanvang 20.00 uur. De entree bedraagt 7,50. Voor verdere informatie kan men con tact opnemen met Arbor Vitae, tel. 072-624909. HEILOO - Op zaterdag 21 maart, 20.15 uur geeft het Gemini Ensemble een con cert in de Witte Kerk te Heiloo. Het concert staat geheel in het teken van het Eeuwfeest Hendrik Andriessen. Het Gemini Ensemble vormt een ver frissende uitzondering op de haast tra ditionele opvatting van het ensemble spelen. Het heeft gebroken met de ge bruikelijke samenstelling en het gangba re repertoire. Hendrik Andriessen is overigens de grootvader van de vier Van der Grinten's in het ensemble. Twee tweelingen uit één gezin. Zij spelen fluit, hobo, viool, altviool en cello. Voorts werken aan het concert mee: In- grid Stijsiger, mezzosopraan, Maarten Veeze, viool en altviool, Noëmi Bod den, viool en Tilly Kessen, piano. Het Gemini Ensemble is een gezelschap dat perfect op elkaar is ingespeeld. Het kan zich verheugen op het feit dat diverse componisten, w.o. Hendrik Andries sen, speciaal aan hen werken hebben opgedragen. Zij hopen u, in diverse sa menstellingen, een gevarieerd program ma te brengen. De toegangsprijs bedraagt 10,00 7,50 voor 65 en CJP). Plaatsreser vering is mogelijk. Telefoon 072-332882 of 331721. HEILOO - Zaterdagavond gaf de Fan fare en Showband Heiloo haar jaarlijk se donateurs concert in de Volksmu ziekschool. Het orkest stond als altijd onder de bezielende leiding van Ruud Peerdeman. De band krijgt het tegeno ver haar donateurs steeds moeilijker, want wie in Kerkrade goed meedoet, schept verplichtingen. Hieraan werd volledig beantwoord. De band is vol wassen geworden en hoopt zich dit-jaar wederom te kwalificeren voor Kerkra de, de eerste punten zijn al binnen. De muzikale nummers werden afgewis seld met show-nummers van de Majo rettes. Na de pauze was hier' een optreden van Wendy en Marit die hun eigen choreografiejiadden geschreven, een compliment waard. Er waren meer opvallende zaken in de show, zo had men bij het nummer Indian Summer een echt Totem-trommeltje, opgeknapt door een opa van een van de leden van de band. Het instrumentarium was voor een groot deel vernieuwd, vooral het slag werk. De enorme bassdrum maakte hiervan wel de meeste indruk. De band bestaat in het totaal uit zo'n 50 leden in clusief de jeugd. Het bijzondere van de afvaardiging naar Kerkrade is dat men ook de jeugd hier in mee laat spelen dat is bijna nooit het geval. Na de pauze speelde de waarnemend voorziter Arco van Dam een uitsteken de trompet solo. Jur Veen zorgde er voor dat de nummers, duidelijk, aan el kaar werden gepraat. Na afloop hadden de meesten nog helemaal geen zin om naar huis te gaaan en bleven met elkaar nog gezellig een drankje drinken. Voor Ruud Peerdeman waren er bloemen, voor zijn inspirerende manier van lesge ven en voor Liesbeth Vleugel en Willem Meyer omdat ze nu gegiplomeerd tam- boermaitre zijn. HEILOO - Vorige week ging de vlag in top bij de bouw van de nieuwe basisscholen en het wijkgebouw in Ypestein. Het hoogste punt was be reikt. Wethouder Wuijster van onderwijs viel de eer te beurt de Hollandse driekleur te laten wapperen. Alle betrokken partijen waren aanwezig i EGMOND - De bloembollenkwekers uit de Egmonden e.o.l verenigd in de L.T.B., bestonden onlangs 75 jaar. Naast het feest wat hierbij hoorde, wil de de L.T.B. het agrarisch onderwijs ter gelegenheid hiervan extra steunen. Op dinsdag 10 februari is door het bestuur van de L.T.B. .een cheque van 1710,00 aangeboden aan de Agrari sche School Noord-Kennemerland te Castricum. Dit bedrag is reeds besteed aan de plantenkas van deze school: een geheel nieuwe verlichting is ge monteerd.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 10