LIMMEN Besluit raadzaal uitgesteld Equipe Coiffures MET SKH-KEUR R. MIN b.v. de 02205-1339 SLAGERIJ W. KROM MARIAN ROOS MACHINAAL WERK KOZIJNEN - RAMEN EN DEUREN, ETC. BIEFSTUKDAG Kip cordon bleu 100 gram Gericht adverteren kan bij uitstek in de Vakantie? Vernieuw tijdig uw paspoort! Frequenties OSU Ligplaatsen aan het Stet Grondwater-wet Inleveren plastic Bouwplan Openbare commissie vergaderingen UW KERASTASE-KAPPER Cineast Druyven in Wollewei Basisscholen verdiepen zich in het Rode Kruis Jeugdveiling VV Limmen Gymvereniging Tios Mozaïeken Parochiehuis in bloemengeur T.I.O.S. 't Meest gelezen in Heiloo, Limmen, Akersloot en de Egmonden Donderdag: Visweg 29 - Limmen - Tel. 02205-1316 T.V. Limmen KAPSALON SCHOONHEIDSSALON GEDIPL. VISAGISTE Gezichts behandeling 45,- Mini vaque 60,- Middenweg 10, 1906 AR LIMMEN Telefoon 02205-3778 Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur Kom eens langs voor een afspraak Politieberichten Bibliotheek Limmen in teken van Europa Optreden Jostiband in kader actie 'Geef ze de Ruimte' UITKIJKPOST 18 MAART 1992 PAGINA 13 Informatierubriek van de gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3a, Limmen. Telefoon 02205-1456 De nieuwe Paspoortwet is op l januari jl. in werking getreden. Op I april a.s. gaat echter de grootste verandering uit deze wet in. Dan moet iedereen die buiten de grenzen van Nederland wil reizen een geldig reisdocument bij zich hebben. De tijd dat je nog vijf jaar met een verlopen paspoort kan reizen, is definitief voorbij. De ervaring heeft geleerd, dat nogal wat mensen op het laatste moment een nieuw paspoort aanvragen. Omdat vanaf I april I992 niemand meer met een verlopen paspoort mag reizen worden er nogal wat paspoortaanvragen verwacht Om lange wachttijden te voorkomen is het daarom raad zaam om nu uw paspoort te vernieuwen en niet te wachten tot de drukke zomerperiode. Hoe een paspoort aan te vragen De aanvrager van een nieuw paspoort dient persoonlijk te verschijnen bij het aanvragen èn het ophalen van het paspoort Reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd. Wel dient het oude paspoort te worden meegebracht bij de aanvrage. Kinderen kunnen worden bijgeschreven tot 16 jaar. De andere ouder (voogd) dient hiervoor toestemming te geven. De kosten bedragen f 100,- per paspoort Bovendien dient u twee zwart-wit pasfoto's mee te brengen (niet uit een flitsapparaat bij b.v. V&D of station). Voor jongeren tot 16 jaar bestaat de mogelijkheid tegen een goedkoper tarief (f 70,-) een paspoort aan te vragen. De ouders van het minderjarige kind dienen toestemming te geven voor de afgifte. In het geval dat een kind in het reisdocument van de ouder(s) staat bijgeschreven, dient het reisdocument van de ouder te worden ingeleverd. Deze ontvangt uw kind retour bij het ophalen van het nieuwe paspoort. Uiteraard zijn bij deze aanvraag ook twee zwart-wit pasfoto's nodig. In plaats van een paspoort kan men ook een goedkopere toeris- tenkaart aanvragen. Die kost f 40,-. Bovendien geldt hier een goedkoper tarief van f 30,- voor kinderen beneden de 18 jaar, Dit document is slechts twee jaar geldig in een beperkter aantal landen (wel de meeste landen van Europa). Bij de aanvraag dient u eveneens het hierboven vermelde mee te brengen. T ot slot: - het is thans ook mogelijk kinderen in het paspoort van beide ouders te laten bijschrijven. Bijschrijving kan alleen in geldige of nieuwe reisdocumenten. Bijschrijving in een reeds afgegeven reisdocument kost f 6,50. - het teruggeven van ongeldig gemaakte reisdocumenten is alleen mogelijk indien het reisdocument nog een geldig visum of een buitenlandse verblijfstitel bevat Wie nadere informatie wil omtrent de aanvraag van een nieuw reisdocument kan maandag t/m vrijdag tussen 9.00-12.00 uur bij de afdeling Bevolking terecht De frequenties waarop u de OSU kunt ontvangen zijn: I04.5 (kabel) en 106.7 FM (ether). Burgemeester en wethouders maken eigenaren van een boot er op attent dat het niet is toegestaan het openbaar groen aan het Stet te gebruiken als ligplaats voor hun boot Burgemeester en wethouders hebben geconstateerd dat diverse eigenaren van een boot deze op de walkant van de Dusseldorper- vaart stallen. De plantsoenendienst ondervindt hierdoor hinder bij het maaien van de gazons en het onderhouden van de plantsoenen. Eigenaren van boten wordt daarom verzocht deze van het open baar groen te verwijderen. Het aanleggen van boten is alleen toegestaan op officiële ligplaatsen. Aan het Stet zijn ligplaatsen aanwezig die gehuurd kunnen worden. - Informatie omtrent huur van deze ligplaatsen kan ingewonnen worden bij de heer Kruizinga, tel. 02513-14253 Vanaf maandag 23 maart 1992 ligt gedurende een maand ten gemeentehuize ter inzage een aanvraag tot wijziging van een reeds bestaande vergunning van: - N.V. Nederlandse Gasunie voor een tijdelijke grondwateront trekking Lb.v. de aanleg van een 24" gastransportleiding tussen Heemskerk en de Oudelandertocht te Wieringermeer. Tevens is aangevraagd de vergunning onmiddellijk in werking te laten treden nadat door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland een beschikking is vastgesteld. De terinzageligging van deze vergunningaanvraag zal gedurende bovengenoemde termijn (eindigend op donderdag 23 april 1992) plaatsvinden in het gemeentehuis aan de Middenweg 3a te Limmen. De vergunningaanvraag zal ook ter visie liggen in de gemeentehui zen Schermer, Heemskerk, Castricum, Akersloot, Heerhugowaard, Obdam, Opmeer, Noorder-Koggenland en Wieringermeer. Gedurende de termijn van terinzageligging kunnen bij ons college bezwaren tegen de vergunningaanvraag ingediend worden. De bezwaren kunnen nader worden toegelicht op een op vrijdag 24 april I992 om 10.00 uur in het gemeentehuis van Schermer te houden hoorzitting. Ook zij die geen bezwaren hebben ingediend, kunnen op die zitting mondeling van hun gevoelen omtrent de aanvraag doen blijken. De zitting zal alleen dan gehouden worden, wanneer gedurende de eerder genoemde termijn van terinzageligging telefonisch (tel.: 02205-1456) danwel schriftelijk bij ons college hierom verzocht wordt Landbouwplastic Sinds een aantal jaren werd het landbouwplastic dat bij de agra rische bedrijven in het voorjaar vrijkomt, ingezameld door de gemeente. Dit plastic werd vervolgens afgevoerd naar een recy clingbedrijf. In verband met de privatisering van o.a. het ophalen van bedrijfsvuil en afzetproblemen wordt het landbouwplastic niet meer ingeza meld door de gemeente. Vanaf heden kunt u, tijdens de openstellingstijden, tegen de daarvoor geldende afleveringskosten landbouwplastic inleveren bij de regionale stortplaats van G.P. Groot b.v., langs het Noordhol lands kanaal tussen Akersloot en Alkmaar. Ondanks deze problemen hopen wij dat eenieder zijn medewer king hieraan verleent Overig plastic Wij verzoeken u vanaf heden, in veroand met afzetproblemen, geen zachte plastics en flacons meer af te geven bij de gemeenteloods aan de Hogeweg. Voor eventuele vragen: afdeling Milieu, telefoon 02205-2174. Het college van burgemeester en wethouders is van plan om met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen aan: - P.F.M. Schuyt, Burg. Nieuwenhuijsenstraat 70 te Limmen - bouwen dakkapel. Het bouwplan ligt met ingang van 18 maart I992 veertien dagen voor eenieder ter inzage. Gedurende genoemde termijn kan eenieder schriftelijk zijn/haar bezwaren tegen het plan aan het college van burgemeester en wethouders kenbaar maken. 18 maart 1992, Burgemeester en wethouders van Limmen Commissie I tijdstip 26 maart 1992, 20.00 uur plaats cultureel centrum 'Vredeburg', Dussel- dorperweg 64, Limmen agenda: 1. Opening. 2. a. Verslag 23 januari 1992. 2. b. Verslag gecombineerde commissieverga dering 11 februari 1992. 3. Mededelingen; ingekomen stukken. 4. Terugrapportage samenwerkingsverbanden. 5. Rondvraag. 6. Partiële herziening diverse bestemmings plannen. 7. Krediet stedebouwkundige werkzaamheden 1992. 8. Aangaan vaste geldleningen. 9. Jaarrekening Technische Dienst 1990. 10. Kommentaar PPC inzake structuurvisie. 11. Rampenplan. 12. Sluiting. De vergaderingen van de bovengenoemde com missies zijn openbaar. Vooraf bestaat gedurende een beperkte tijd de gelegenheid om van het spreekrecht gebruik te maken met betrekking tot onderwerpen die op de agenda voor de desbetref fende commissievergadering staan. 18 maart 1992, Burgemeester en wethouders van Limmen. Commissie II tijdstip 24 maart 1992, 20.00 uur. 8. 9. 10. 11. 12. 13. 14. 15. 16. 17. 18. Terugrapportage samenwerkingsverbanden. Rondvraag. Grondverkoop L. van Twuijver, Kerkweg. a. Grondverkoop perceel hoek Enterij Bartigon aan firma Levendaal. b. Grondverkoop perceel ten westen van perceel Dusseldorperweg 35. Grondverkoop G.A.W. Pouw, Molenweg. Aankoop grond heer Bijl in plan Enterij. Vaststellen verbeteringsplan voor Sportlaan en omgeving. Vaststellen verbeteringsplan Kerkweg. Krediet uitbesteding voorbereidende werk zaamheden. BUGM-verslag '91. Uitvoeringsprogramma SPM. Intentieverklaring vervoer-regio Noord- Holland-Noord. Ontwikkelingen project Hortus Bulborum. Jaarstukken VVI 1990. Sluiting. cultureel centrum 'Vredeburg', Dussel dorperweg 64, Limmen. plaats agenda: 1. Opening. 2. Verslag gecombineerde commissievergade ring 11 februari 1992. 3. Ingekomen stukken; mededelingen. Commissie III tijdstip 25 maart 1992, 20.00 uur plaats cultureel centrum 'Vredeburg', Dussel dorperweg 64, Limmen agenda: 1. Opening. 2. a. Verslag vergadering 8 januari 1992. 2. b. Verslag gecombineerde commissieverga dering 11 februari 1992. 3. Ingekomen stukken; mededelingen. 4. Terugrapportage samenwerkingsverbanden. 5. Rondvraag. 6. Delegatiebesluit regeling woninggebonden subsidies niet budgetbeherende gemeenten. 7. Doordecentralisatie budgetbeheer woningge bonden subsidies. 8. Vaststelling volumebesluit Wet op de Stads en Dorpsvernieuwing. 9. Vaststelling planningslijsten nieuwbouw en woningverbetering. 10. Jaarrekening Li-Ak 1990. 11. Jaarstukken mozaïekenkomitee 1992. 12. Sluiting. Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen LIMMEN - Het leidde vorige week don derdag niet tot een besluit de raadzaal meteen met de bouw van het gemeente huis mee te nemen. Het college wil eerst met de culturele raad Limmen tot een fi nancieel bevredigende oplossing zien te komen voor de exploitatie van culturele centrum Vredeburg. Wethouders A. van Noord maakte dui delijk dat hij niet voor de plannen van de bouw van een raadzaal was evenals de fraktie van het CDA en de Limmer Gemeenschap. Van Nobrd zei: ,,Zet een gemeentekantoor neer zonder franje, maak het voor de ambtenaren gerief lijk, maar houd het sober". De Limmer Gemeenschap ziet het hele plan van een nieuw gemeentehuis niet zitten. Het CDA vindt de raadzaal, zoals nu in Vre deburg, een uitstekende accommodatie. Wethouder van Noord is bang dat een nieuwe raadzaal aan publieke be langstelling zal inboeten. ,,De unieke raadzaal in Vredeburg en de sfeer die hier heerst zorgen er voor dat Limmen de naam heeft gekregen waar de raads vergaderingen zo druk bezocht wor den". Mevrouw Maréchal bracht hier tegen in dat het publiek hopelijk vanwe ge de inhoudelijke kant van de politiek kwam en niet voor de entourage. VVD en P.v.d.A dienden een motie in om de beslissing tot juli uit te stellen. De culturele raad voelt veel voor het plan het horeca gedeelte te pachten maar als de gemeente aktiviteiten in dat zelfde gebouw gaat organiseren zouden die elkaar wel eens in de wielen kunnen rijden. Mevrouw Maréchal (P.v.d.A.) zei: Limmen heeft zo gevochten voor zijn zelfstandigheid, daar moet een prijs voor betaald worden, we wilden een ei gen gemeente, met een eigen burge meester en eigen wethouders, laten we deze dan ook in een volwaardig gemeen te huis onderbrengen". Met de bibliotheek hadden de partijen het minder moeilijk. De bibliotheek heeft van meet af aan een onderdeel uit gemaakt van het bouwplan voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Het situeren van de bibliotheek dicht bij de lezers Vas een argument van belang. In totaal zal de oppervlakte van de biblio theek 432 m2 gaan beslaan. Men heeft nog even overwogen de bibliotheek in de benedenverdieping van Vredeburg te plaatsen (waar nu het museum is), maar deze ruimte bleek te klein. Men denkt voor de bibliotheek aan de Kapelweg een bedrag van 620.000,- te krijgen. De meerderheid van de raad sprak zich uit voor de bouw van een nieuw ge meentehuis annex een bibliotheek, maar de Limmer Gemeenschap was niet op andere gedachten te brengen en stemde tegen de hele accommodatie nota. Hoe wel deze raadsvergadering voor iede reen een lange zit was, zal men op 2 juli het onderwerp Raadzaal-Vredeburg op nieuw ter tafel brengen. Conquista In een motie maakte O. Bruschke na mens de Limmer Gemeenschap (LG) bekend dat Conquista in de accommo datie nota duidelijk moet worden mee- genomenm, dat de jongeren in Limmen verzekerd kunnen zijn van een goede huisvesting voor al hun aktiviteiten. Vervanging mag niet afhangen van een bedrijventerrein. ,,Het college moet er alles aan doen om voor Conquista tot een goede huisvesting te komen". Te vens bepleitte Bruschke dat voor het opknappen van de Wollewei veel meer nodig is dan de uitgetrokken 40.000. Denkal Aannemer Denkal heeft een aangepast bouwplan gemaakt voor de plaats waar vroeger de supermarkt van Van der Peet was gevestigd. Men denkt aan detail handel op de begane grond. Mevrouw Maréchal was blij dat nu eindelijk dui delijk werd wat op deze moeilijke hoek gebouwd-gaat worden. De heer Kroone (VVD) toonde zich verdrietig en stemde tegen: „Het oorspronkelijke plan was zeer wel mogelijk". De LG is tegen te veel winkels: ,,Als Albert Heijn straks al een omzet van 13 miljoen moet halen en het te besteden bedrag 14 miljoen is dan is het bestaansrecht voor de overige winkeliers wel erg klein" aldus Brusch ke. Burgemeester Huisman stelde de Limmer Gemeenschap gerust dat er op de begane wel twee winkels gepland wa ren, maar als blijkt dat dit niet werkt deze eenvoudig om te zetten zijn in een woning. Niemand heeft er belang bij als daar een dooie hoek komt" aldus Huisman. LIMMEN - De Stichting Welzijn Oude ren Limmen heefi voor dinsdag 24 maart de bekende cineast Cees Druyven uitgenodigd voor een middagvoorstel ling, welke aanvangt om 14.00 uur. De heer Druyven zal filmopnamen verto nen over het mooie Limburgse land en ook het hart van Brabant zal hij op het witte doek projecteren. Wij hopen dat wederom vele senioren zullen komen ge nieten van ditschitterende filmwerk. Entree bedraagt 2,00 en de koffie is gratis. LIMMEN - Alle drie de basisscholen in Limmen zijn op dit moment bezig met hun jaarlijkse project. Als onderwerp zijn ze op de suggestie van de afdeling Limmen van het Nederlandse Rode Kruis ingegaan om in het project aan dacht te geven aan het Rode Kruis. Het Nederlandse Rode Kruis bestaat dit jaar 125 jaar en dan mag je best eens wat extra aandacht hebben. En voor het Rode Kruis is het belangrijk dat ook de jeugd goed bekend is met deze organisa tie. Want wie de jeugd heeft, heeft de toekomst. Het Rode Kruis heeft ook in de toekomst veel vrijwilligers nodig. Op dit moment verzorgen leden van de colonne Rode Kruis Korps van de Afde ling Limmen voor de groepen acht van alle drie de basisscholen de opleiding jeugd-E.H.B.O. Het blijft dus niet al leen bij kennis, ook aan vaardigheden wordt hard gewerkt. Donderdag 19 maart van 18.30 - 20.00 uur zijn op de Dusselhoek en de Corneliusschool de vruchten van deze activiteiten te bewon deren. Iedereen is daar van harte welkom. LIMMEN - Bij voetbalvereniging Lim men wordt vrijdag 20 maart weer de jaarlijkse klaverjasdrive, verloting en veiling ten bate van de jeugd gehouden. Er is gezorgd voor fantastische prijzen bij de verloting en voor de veiling zijn er enkele wel zeer bijzondere kavels. Bij voorbeeld een schaap met - twee lammeren. VV Limmen vindt het van groot belang dat er voor de jeugd zoveel mogelijk wordt gedaan. Er is een speciaal jeugd- plan, waarbinnen de jeugdige voetbal lers zowel recreatief als prestatief de ruimte voor hun sport krijgen. Om alles in goede banen te leiden heeft de vereni ging natuurlijk de nodige faciliteiten nodig: trainers, trainingsmateriaal en zovoort. De opbrengst van vrijdag 20 maart is hiervoor van het grootste belang. LIMMEN - Bij de gymvereniging Tios kunt u op verantwoorde wijze aan sport doen. We hebben alle soorten gym: ca- lanetics, grondgym met en zonder mu ziek, aerobics low impact, jazzballet en alles onder giplomeerde leiding. Een overzicht: Maandagmorgen 9.00-10.00 uur: da- mesgym; inlichtingen 02205-2768. Maandagavond 19.00-20.00 uur: aero bics; inlichtingen 02518-51137. Maandagmiddag 14.00-15.00 uur: grondgym; inlichtingen 02205-3079. Dinsdagavond 19.00-20.00 uur: grond- gym/calanetics; inlichtingen 02205- 2768. Woensdagavond 20.00-21.00 uur: jazz ballet vanaf 18 jaar, start 1 april; inlich tingen 02205-3390. Donderdagmorgen 9.00-10.00: grond- gym/calanetics; inlichtingen 02205- 2768. LIMMEN - Op dinsdag 10 maart is weer de traditionele voorlichtingsavond voor de bloemendagen geweest. Ook dit jaar waren er weer twee schitterende films te zien van Kees Hooijboer: één over de voorbereidingen en het maken van de werkstukken, en één van de re sultaten. Verder zijn de volgende onder werpen ter sprake gekomen: De „bloemenroute" is ten opzichte van vorig jaar licht gewijzigd: oostkant. De route langs de Achterweg buigt niet meer ter hoogte van café De Lantaarn af naar de Dusseldorperweg, maar pas ter hoogte van bakker Bakker. West kant: Het alternatieve startpunt bij de Visweg is komen te vervallen. Door de ze wijziging is het misschien mogelijk de driehoek Visweg-Kapelweg-Pagenlaan weer op te nemen, hetgeen om verkeer- situaties redenen niet mogelijk was. Het komitee zal dit voorstel tot wijziging aan de politie voorleggen. Om gezondheidsredenen heeft H. Sege- rius zijn werk voor het komitee moeten neerleggen. U kunt daarom uw deelna me formulier niet meer bij hem kwijt. Het nieuwe inlever-adres is: J. F. Seig- nette, Dusseldorperweg 2c. Het komitee zal binnenkort nog een tweede bulletin verspreiden met informatie over de bloemendagen. Het komitee ziet terug op een geslaagde avond en wenst alle deelnemers succes s en sterkte toe voor de komende - onget wijfelde drukke tijd. LIMMEN - Heeft u schoolgaande kin deren, dan heeft u nu ongetwijfeld een bloeiende hyacint in huis. Denkt u er aan, dat de hyacinten op vrijdag 20 maart weer op school moeten worden ingeleverd. Alle hyacinten en kleur- en tekenplaten worden zondag, 22 maart, tentoongesteld in het Parochiehuis. Ook de prijswinnaars zullen dan bekend zijn. U komt met uw kinderen toch even langs? Het Parochiehuis is open van 11.00 tot 17.00 uur. Tevens zullen enkele Limmer en Hei- looër leden van dé vereniging Groei en Bloei een demonstratie van bloemsier- kunst ten beste geven. De ongetwijfeld fraaie resultaten zullen door deze bloei ende vereniging aangeboden worden aan de bejaarden in de Cameren. Het is beslist de moeite waard even een kijkje te komen nemen en alvast iets van de sfeer van de komende bloemendagen te proeven. LIMMEN - Zaterdagavond en zondag hebben de meisjes van T.I.O.S. meege- dan aan de Regio kampioenschappen in Amsterdam o.l.v. Carolien Welboren en Els Lemmens. In de categorie 6 eindigde Jolanda Kaandorp in de middenmoot. Ze deed voor het eerst mee. In de categorie 5d eindigde ook Fenneke Vegter in de mid denmoot. Haar brugoefening was uit stekend. In de categorie 3d werd Jill Koot 16e, Sandra van Vlimmeren 23e en Gitta van Duin 23e: Jammergenoeg heeft niemand zich ge plaatst voor de Provinciale kampioen schappen. De meisjes zijn in ieder geval een ervaring fijker. van 2.20 voor Gepaneerde Kipschnitzel 100 gram van 1.90 voor i LIMMEN - Het tennisseizoen gaat over 2 weken weer van start. Tennisvereni ging T.V. Limmen heeft voor komend seizoen een bijzonder attractief pro gramma voor haar leden samengesteld. Onder het motto Actief en Gezellig" worden er voor zowel beginners als voor gevordenen diverse toernooien georga niseerd. Op het fraaie tennispark De Voetel waar T.V. Limmen 8 banen ter beschik king heeft, zijn ook de ouderen onder u welkom. Speciaal voor deze groep wordt op bepaalde uren gelegenheid ge boden om te tennissen. Natuurlijk wordt ook de jeugd niet vergeten. Dit seizoen is er voor de jeugd een apart clubblad verschenen met alle activitei ten voor komend seizoen. Ook wordt de jeugd in de gelegenheid gesteld ten- nislessen te volgen tegen een geredu ceerd tarief. Indien u belangstelling heeft voor de tennissport dan kunt u voor informatie terecht bij de ledenadministratie, tel. 02205-2319, of bij het secretariaat, tel. 02205-3061. Dampegheestlaan 31 Limmen behandeling volgens afspraak 02205-1928 ZONNE-STUDIO LIMMEN - Op 9 maart werd er in een winkel aan de Rijksweg een inwoner uit Krommenie betrapt op winkeldiefstal. De oplettende winkelier leverde de man over aan de politie waarna proces verbaal opgemaakt werd. Er was voor een bedrag van ongeveer 25,00 gestolen. Bij een tweetal snelheidscontroles langs de Hogeweg en de Kerkweg werden er 12 bekeuringen uitgeschreven. De hoogst gemeten snelheid bedroeg langs de Hogeweg 66 kilometer, en langs de Kerkweg 62. De controles werden ge houden op 10 maart in de middag. Op 16 maart vond er omstreeks kwart voor zeven een aanrijding plaats op dé Rijksweg. De bestuurster van een perso nenauto reed vanuit de Hogeweg rechte saf de Rijksweg op en raakte door nog onbekende oorzaak de controle over haar voertuig kwijt. Zij botste tegen een voor haar aan de linkerzijde van de weg staande lichtmast. De auto raakte flink beschadigd en de bestuurster werd met een flinke hersenschudding ter observa tie in het ziekenhuis opgenomen. De politie constateert dat het fietspad aan weerszijden van de Rijksweg in toe nemende mate door bestuurders van motorvoertuigen op verschillende ma nieren wordt gebruikt. Wij willen u er op wijzen dat dit niet is toegestaan. Het fietspad mag slechts gekruist worden om een inrit in te rijden. Parkeren en in de lengte richting volgen is uit den boze. Dit geldt uiteraard niet voor fietsers en bromfietsers. Een bekeuring voor een personenauto die het fietspad volgt, kost toch al gauw 100,00. Ook de be woners en winkeliers langs de Rijksweg willen wij vragen hun bezoekers hierop te wijzen. Openingstijden bureau Limmen: maan dagmorgen 9.00-12.00 uur en donder* dagmiddag 14.00-17.00 uur. Buiten deze uren kunt u het beste even een af spraak maken. LIMMEN - Europa is in beweging. Historische verschuivingen vinden plaats. Grenzen gaan open; bedrijven fuseren, protectionisme steekt hier en daar de kop op. Wat gaat er gebeureq en hoe ziet straks dat Verenigd Europa eruit? Wat is het buitenlands beleid van Nederland in deze? Wat hebben wij ep wat de andere landen te bieden? Kortom, een heleboel vragen waarop dé bibliotheek van Limmen wil proberen u een antwoord te verschaffen. Daartoe heeft de bibliotheek materiaal aange schaft, maar ook de verkeersbureau^ van de betreffende landen aangeschre-ï ven. Dit heeft geresulteerd in een geva* rieerd aanbod brochures per land. De bibliotheek zal iedere maand wisse lende tentoonstellingen inrichten waarin één of meerdere landen centraal staan. Gedurende de maand maart is dat de Benelux, met de nadruk, wat brochures betreft, op Luxemburg. In april zal het Groót-Brittannië en Ierland zijn. Al met al reden om regelmatig de bibliotheek aan de Kapelweg 6a te bezoeken. De openingstijden zijn: maandag van 14.30-17.00 en van 19.00-20.30 uur, woensdag van 14.00-17.00 uur en vrij dag van 14.30-20.30 uur. LIMMEN - Met de campagne ,Geef ze de Ruimte' die deze week van start gaat in Limmen wil de Stichting Vrienden van de Vijfhoek minstens 200.000 gul den bijeen brengen om een snoezelruim- te te realiseren bij het kinderdagverblijf de Vijfhoek. De Vijfhoek, gelegen in Heiloo, heeft een functie voor de gehele regio Noord- Kennemerland en biedt plaats aan 40 kinderen in de leeftijd van 2 tot 17 jaar met een verstandelijke handicap en vaak ook een lichamelijke handicap (b.v. spasticiteit) of zintuigelijke handi cap (b.v. slechtziendheid of slechtho rendheid). Ook zijn er kinderen met een autistisch gedrag of met een vertraagde ontwikkeling of een zware epilepsie door onbekende oorzaak. Juist deze kinderen kunnen vaak niet „zelfstandig" spelen, ze zijn altijd af hankelijk van spel- of speelbegeleiding. Dit is arbeidsintensief en kost veel tijd en geld, wat helaas niet genoeg aanwe zig is. Ook de kinderen van de Vijfhoek verdienen de ruimte om zich te verma ken en zich te ontwikkelen. De ruimte die ze daarvoor nodig hebben is een Snoezelruimte. Deze Snoezelruimte heeft een speciale inrichting met aange paste spelmaterialen die op geringe fy sieke inspanning reageren met optische-, geluids-, tast- en geurprik- kels. Deze zijn sterker en of anders dan de normale omgevingsprikkels en wer ken stimulerend en activerend. De Snoezelruimte is een fijne leefomge ving. Kortom genieten ongeacht de zwaarte van de handicap. Heeft u de financiële ruimte om te hel pen, wordt dan donateur van de Vijf-» hoek. Maakt u naar eigen inzicht uw bijdrage over op gironummer 6293351 of op bankrekeningnummer 39.64.59.560 t.g.v. Stichting Vrienden van de Vijfhoek te Alkmaar o.v.v. Snoezelruimte. In het kader van deze aktie organiseert de Stichting Vrienden van de Vijfhoek op zaterdag 20 juni 1992 twee optredens van de Jostiband in de Vest te Alkmaar. De Jostiband is een orkest bestaande uit ruim 110 verstandelijk gehandicapten. Ze genieten ondertussen landelijk enige bekendheid en in december waren ze te zien en te horen op de televisie. Door de sponsoring van Makelaardij Zonneveld kan de totale opbrengst van de voorstel lingen ten goede komen aan de aktie voor de Snoezelruimte. Ter ere van 5-jarig bestaan heeft Makelaardij Zon-- neveld 10.000 geschonken voor de Jostiband in de Vest. De toegangsprijs voor volwassenen be draagt 15 gulden en voor kinderen tot 12 jaar 10 gulden. De middagvoorstel ling om 15.00 uur is een „mee doe" voorstelling en is bedoeld voor kinderen en verstandelijk gehandicap ten. De avondvoorstelling begint om 20.00 uur en is een luisterqoncert. Aan dit avondconcert werkt het Heiloose koor MoGoJoKo geheel belangenloos mee.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 13