UfcNTf Informatierubriek van de gemeente Heiloo ÖS HEILOO Nieuws veer SS plussers Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Hinderwet Vergadering Commissie Financiën en Personeelszaken Extra commissievergadering Ruimtelijke Ordening over woningen Holleweg gaat niet door! Bewoners van de nieuwe 'rolemmer-wijken' opgelet! Hoogste punt scholen-/ wijkcentrum Ypestein Burgerlijke stand gemeente Heiloo Een plastic fles voor een plastic fles. Nieuwe rubriek zoekt pakkende naam HEILOO - Tot ons genoegen kun nen wij constateren, dat er dank zij de medewerking van uitgeverij Uitkijkpost weer een aparte ru briek 'voor 50-plussers' in de Uit kijkpost zal komen. De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen, de Katholieke Bond van Ouderen en de Stichting Ouderenwerk Hei loo zullen gezamenlijk deze ru briek gestalte geven. De rubriek zal vooralsnog een maal per veertien dagen verschij- en; zoals u ziet in een groot lettertype worden gezet en ge plaatst op pagina 4 of 6. Het is de bedoeling van de rubriek een ge varieerd geheel te maken, waarin niet enkel informatie van of over genoemde initiatiefnemers. Andere organisaties, mits zonder commerieel oogmerk, welke zich tot ouderen willen richten kunnen eveneens gebruik maken van deze rubriek. Indien zij hierin geïnte resseerd zijn, kunnen zij kopij opsturen naar: Stichting Ouderen werk Heiloo, Westerweg 294, Heiloo, telefoon 331297. Voor de goede orde: kopij voor déze ru briek dient uiterlijk donderdag ochtend ingeleverd te worden voor de woensdag daarop volgend. Wij hebben nog geen naam voor de rubriek. Wie weet een naam, die duidelijk uit laat komen, dat het een gevarieerde rubriek is voor een lezerspubliek van 50 tot 100 jaar? Geen geringe opgave, daar om zullen we aan het bedenken daarvan een prijs verbinden. Ideeën kunnen worden gestuurd naar bovengenoemd adres. Hoe krijgen ouderen bonden invloed op gezondheidszorg? HEILOO - Op gezondheidszorg trekt de overheid zich steeds meer terug. De aanbieders van de zorg en de verzekeraars van deze zorg gaan de hoofdrol spelen. Maar er .is ook nog een derde partij: de consumenten zorg ofwel de pa tiënten. De belangen van de oude ren in de gezondheidszorg mogen niet ondergesneeuwd raken. Daarom wil de Katholieken Bond van Ouderen voor zijn 2Vi mil joen leden op landelijk, provinci aal en regionaal niveau die derde partijrol gaan spelen. Daarvoor moeten tussen de ouderenorgani- saties op deze drie niveaus afstem ming plaatsvinden. De KBO wil landelijk gezien overleg voeren en adviseren over de financiering van de gezondheidszorg, over de spreiding van voorzieningen, over kwaliteit en toegankelijkheid, over de omvang van het zoge naamde basispakket en over ethi sche vraagstukken; de KBO wil op provinciaal/grootstedelij k niveau meepraten over de zogenaamde regiovisie, waarin op regionaal ni veau onder andere de volgende onderwerpen aan bod komen: kwaliteit, prioriteit in de zorg, ge zondheidstoestand bevolking, klachtenopvang en bemiddeling. Ouderenorganisaties dienen in de toekomst vertegenwoordigd te zijn in landelijke en provinciale adviesorganen voor de gezond heidszorg. De Unie KBO sluit zich aan bij het LPCP (Landelijk Pa- tiënten/ConsumentenPlatform), omdat dit orgaan in de toekomst een centrale rol zal gaan spelen in de gezondheidszorg. De KBO sluit zich aan bij de provinciale en regi onale platforms. Ook voor de ge zondheid van niet alleen hun leden, maar voor alle ouderen zet ten de ouderenbonden zich in; helpt de bonden! Gezocht: docent houtbewerking HEILOO - De Hobbyfarm, de Stolp en de Stichting Ouderen werk Heiloo organiseren sinds kort iedere dinsdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de Hobbyfarm aan de Pas toor van Muijenweg te Heiloo Creatieve Activiteiten voor oude ren met een lichte geestelijke han dicap (zoals sommige bewoners van het gezinsvervangende tehuis De Stolp te Heiloo) en andere ou deren, die een zelfde soort (niet- intensieve) ondersteuning op prijs stellen. Hiervoor willen wij graag in con tact komen met iemand (u mis schien?), die in samenwerking met de docent houtbewerking (ook een vrijwilliger) op vrijwillige ba sis deze kleine groep begeleidt. Wij bieden een zinvolle en creatie ve tijdsbesteding in een klein maar enthousiast vrij willigersteam Voor nadere informatie: de heer J. Schrama, tel. 331459, of me vrouw F. Brinkhuis, tel. 331115. Tennis: sport voor ouderen HEILOO - Rust roest geldt zeker als men niet meer deelneemt aan het arbeidsproces. De spieren ver stijven, de gewrichten ontberen hun smering en het hart en de lon gen vertragen hun werking. De meeste mensen zo rond de zestig en ouder zijn zich hier terdege van bewust. Zij maken daarom ook druk ge bruik van de geboden kansen. Ie dere week beoefenen zij in de sporthal meerdere takken van sport. In de gymzaal aan de Dors traint trouw en intensief een fit- nessgroep. In het bos leidt een deskundige de trimmers. In Eg- mond en Alkmaar geniet men van de zwemmogelijkheid. Bij de ou derenbonden is een wandel- en/of fietsgroep in oprichting. Het lijkt alsof er voor de ouderen in alle opzichten voldoende moge lijkheden aanwezig zijn. Toch is er in ieder geval één sport, wel ge wild, maar geen ruimte! En juist deze sport is zo in opkomst, niét alleen door de televisie: tennis! Je kunt dit spel intensief en zeer snel beoefenen, maar ook rustig. Of je nu tachtig bent of zestig, je be paalt zelf het ritme, het tempo, de tijdsduur, zelfs je spelpartners. Het gaat om de beweging, de ont spanning en de sfeer. Het is uitste kend voor je lichaam en schept een vriendenkring. Jammer genoeg is er juist voor de ze tak van lichaamstraining en conditieopbouw te weinig gele genheid. De tennishal De Dors heeft alleen op de maandag- en op de vrijdagmiddag gelegenheid voor ouderen. Honderdvijftig mensen komen er reeds wekelijks hun balletje slaan. Maar nog eens honderd staan op de wachtlijst. Er is dus wel behoefte! H.S.V. be seft dit eveneens en ijvert al voor twee extra banen. Er is een schro melijk tekort. Zeker nu ook de banen van Valkering in Limmen gesloten zijn. Nu concentreert al les zich op Heiloo en daar kón men al niet aan de vraag voldoen. De squashbaan aan het Zevenhui zen zou enige verlichting kunnen bieden. Voor vele jongeren zou dit een fantastische mogelijkheid zijn om ondanks hun veel zittend werk de conditie op peil te hou den. Helaas ook dit plan komt maar niet van de grond. Juist voor hun jongere leden willen de ouderenbonden zich sterk maken om ruimere tennismogelijkheden voor ouderen te scheppen. Een ge zonde geest in een gezond lichaam was reeds bij de Romeinen het devies. Wat is er met de ziekte kosten aan de hand? HEILOO - In de afgelopen maan den is veel te doen geweest over de wijzigingen in het sociale verzeke ringsstelsel. We herinneren maar aan de ruzie tussen de verzeke raars van ziektekosten en staatsse cretaris Simons. Momenteel wordt onderzocht, of de premie van de ziektekostenverzekeringen inderdaad omlaag kan, zoals de staatssecretaris beweert. Voor de leek, die direct met alle vernieuwingen en wijzigingen in het sociale stelsel te maken heeft, is het vaak moeilijk uit te maken, wat er nu werkelijk aan de hand is. De voorlichtingscommissie van de Stichting Ouderenwerk Heiloo heeft de heer M. Huijsen van de ziektekostenverzekering Noord- Holland-Noord bereid gevonden om voor 55-plussers uit de doeken te doen, wat zich rond de stelsel herziening afspeelt. De bijeenkomst over het plan van staatssecretaris Simons zal wor den gehouden op woensdag 25 maart 's morgens om 10.00 uur. De toegangsrpijs bedraagt 2,50, waarvoor men naast goede voor lichting een kopje koffie ont vangt. De heer Huijsen zal in het kort aangeven, waarom de huidi ge sociale wetgeving veranderd moest worden, welke plannen daartoe bestaan en wat in het jongste verleden daarvan al ver wezenlijkt is. Hij zal vooal stilstaan bij hetgeen kortelings ge wijzigd is, zoals de vergoeding van geneesmiddelen, audiologie, revalidatie en erfelijkheidsonder- zoek. Ook zal hij uiteenzetten, wat er veranderd is in de premie betaling aan het ziekenfonds en waarom dat gebeurd is. Voor iedere 55-plusser een voor lichtingsbijeenkomst, waar veel kan worden opgestoken. Notarissen waren dom en onbekwaam HEILOO - In de zestiende eeuw stond de notaris niet in hoog aan zien. Je most tenminste corrupt, onbekwaam en dom zijn om dat ambt te bekleden. Tweehonderd jaar later was het nog niet veel be ter met het notariaat gesteld. Als je schrijven kon, dan beschikte je over voldoende kennis om een no tarisbordje aan de deur te spijke ren. In het belastingtarief van die tijd werd de keurmeester van ha ring voor 75 gulden per jaar aan geslagen, maar de notaris werd niet hoger dan een jaarinkomen van 50 gulden geschat, waarmee hij gelijk gesteld werd aan de doodgraver. Met deze - zoals hij zelf zei - 'wei nig serieuze opmerkingen' begon notaris Winter zijn betoog over tal van onderwerpen, die we te genwoordig aan de deskundigheid van hem en zijn collega's toever trouwen. Op de bijeenkomst, die de voorlichtingscommissie van het Ouderenwerk Heiloo, had georga niseerd over familie- en erfrecht en die door tachtig 55-plussers werd bezocht, passeerden tal van situaties de revue. Dat daarbij vooral in verschillen de vormen de vraag naar voren kwam, wat gedaan kan worden met een eigen woning, voordat het bejaarden- of verpleeghuis wenkt, was gezien de leeftijd van het pu bliek begrijpelijk. Ook vragen over hu weli j ksgoederenrecht schenkingsrecht, samenwooncon- tracten, alsmede de gevolgen voor de achterblijvende kinderen kwa men ruimschoots aan de orde. Notaris Winter verklaarde aan het slot van de middag, dat hij slechts in grote trekken de verschillende wetten en mogelijkheden had kunnen beschrijven. Voor per soonlijke adviezen zijn vaak uren lange gesprekken tussen cliënt en notaris nodig, om vast te stellen welke oplossing het beste gekozen kan worden. Want ook aan deze kwesties zit meestal een 'maar' verbonden. Sos-telefonische hulp dienst Noord-Holland HEILOO - Iedereen heeft wel eens problemen. Soms kunnen problemen gezondheidsklachten (mede) veroorzaken. Soms zijn gezondheidsklachten de oorzaak van andere problemen. Het kan helpen erover te praten. De Tele fonische Hulpdienst probeert daarom momenteel haar bekend heid te vergroten onder mensen die worden geconfronteerd met dergelijke problemen. De Telefonische Hulpdienst is al tijd bereikbaar, dag en nacht, voor ieder die met vragen of moei lijkheden zit en daar zelf niet uit komt. De 55 vrijwilligers zitten om beurten aan de telefoon om te luisteren en te praten met mensen die even een gesprek ,,van mens tot mens" nodig hebben, om daarna zelf weer verder te kun nen. Degenen die bellen kunnen er op rekenen dat, wat zij vertellen strikt geheim blijft. Ook hoeven zij hun naam niet te noemen: 'vei lig' voelen en vrijuit praten. Iedereen, jong of oud, man of vrouw, kan bellen met de Telefo nische Hulpdienst over zijn of haar vragen, zorgen, verdriet. Misschien heeft u moeilijkheden waarover u in uw eigen omgeving niet kan of durft te spreken. Mis schien kunt of wilt u de stap naar andere hulpverlening (nog) niet zetten, öf zit u in een crisissituatie en weet niet meer wat te doen. In deze situaties kunt u de Telefoni sche Hulpdienst bellen. Gesprek ken kunnen gaan over allerlei onderwerpen: het kan gaan over relaties of over eenzaamheid, over sexualiteit of gezondheidsproble men, over dood en rouwverwer king, maar ook over depressivi teit, financiële problemen of de vraag waar voor uw problemen verdere hulp te verkrijgen is. De SOS-Telefonische Hulpdienst is te bereiken onder nummer 072-613614. Het telefoonnummer staat altijd achterop de telefoon gids met de aanduiding: voor een gesprek van mens tot mens. De dienst is dag èn nacht bereikbaar. Hogeschool Alkmaar geeft belastingadviezen Wandelmarathon bij psychiatrisch centrum PAGINA 4 UITKIJKPOST 18 MAART 1992 Burgemeester en wethouders van Heiloo maken, gelet op artikel 31, tweede lid onder c. van de Wet algemene bepalingen Milieuhygiëne, bekend, dat zij d.d. 17 maart 1992 op een aanvraag van Jong Automobiel Lancia (AZ-63) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een autoverkoopbedrijf, brandstof-vulstation en herstelinrichting voor motorvoertuigen, gelegen aan de Pastoor van Muijenweg 9, alhier, positief hebben beschikt onder 213 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. Tevens maken zij bekend, dat zij d.d. 17 maart 1992 op een aanvraag van Forta- Design (AZ-68) voor een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het oprichten en in werking hebben van een timmermanswerkplaats annex spuiterij, gelegen aan de Kennemerstraatweg 405, alhier, positief hebben beschikt onder 144 voorwaarden om gevaar, schade of hinder voor de omgeving te ondervangen. De beschikkingen en andere ter zake zijnde stukken liggen op de gemeentesecretarie van Heiloo, Raadhuisplein 1, afdeling Openbare Werken, kamer 113, ter inzage en wel van 19 maart t/m 20 april 1992, elke werkdag vanaf 09.00 tot 12.00 uur alsmede op het bureau van de Rijkspolitie aan de Kennemerstraatweg 356, alhier, op vrijdagavond 20 en 27 maart en 3, 10 en 17 april 1992 van 18.00 tot 21.00 uur. Ingevolge artikel 44, tweede lid, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne staat tot en met 20 april 1992 beroep open bij de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvragers; b. de betrokken adviseurs; c. degene, die overeenkomstig artikel 20, 21 en 22, tweede lid, of 28, eerste lid onder c, van de Wet algemene bepalingen milieuhygiëne bezwaren heeft ingebracht; d. enige andere belanghebbende, die aantoont, dat hij/zij redelijkerwijs niet in staat is geweest overeenkomstig de onder c. genoemde artikelen bëzwaar in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen die termijn beroep wordt ingesteld of met toepassing van artikel 60a van de Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening. Een beroepschrift moet in tweevoud worden gericht aan de Raad van State, afdeling voor de geschillen van bestuur, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Een verzoek om schorsing of voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State. Heiloo, 18 maart 1992, nr. AZ-63. Burgemeester en wethouders van Heiloo, de secretaris, de burgemeester, E. de Boer. N.P.M. Schoof. De eerstvolgende vergadering'van de commissie Financiën en Personeelszaken vindt plaats op donderdag 19 maart om 20.00 uur in het gemeentehuis van Heiloo. Op de agenda staan o.a. de volgende punten: Regiozaken: jaarrekening 1990 VVI en begroting 1992 NV Huisvuilcentrale verkoop diverse stroken openbaar groen c.a. gelegen aan Van der Feen de Lilleweg, Vredenoord en De Ronge invoering kostendekkende tarieven van voorzieningen met medische of sociale indicatie voorlopige vaststelling exploitatie inkomsten en -uitgaven Kennedy-mavo over 1990. De commissievergadering is openbaar. U bent dan ook van harte welkom. Als u 5 vragen heeft over de agenda of over het beleidsterrein van deze commissie dan kunt u contact opnemen met de heer W. Knaap, secretaris van de commissie, tel. 072-313150. Tijdens de informatiebijeenkomst over de nieuwbouwplannen aan de Holleweg, die op 2 maart jl. plaatsvond in Het Open Huis, werd aangekondigd dat het bouwplan besproken zou worden op een extra commissievergadering op woensdag 18 maart a.s. De tijd tussen de informatiebijeenkomst en de extra vergadering is echter te kort gebleken om zorg te besteden aan het verwerken van de reacties in relatie tot de bouwplannen. Daarom is besloten om de behandeling van dit bouwplan te laten plaatsvinden in de eerstvolgende reguliere vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening. Deze vergadering vindt plaats op 14 april a.s. om 20.00 uur in het gemeentehuis. Als u informatie wenst over de commissie of als u gebruik wenst te maken van uw spreekrecht tijdens de vergadering, dan kunt u contact opnemen met de heer L. Bas, secretaris van de commissie, tel. 072 - 31 31 21. Deze week ontvangen alle bewoners van de wijken, waar binnenkort de tweede fase van het gescheiden inzamelen van huisafval wordt ingevoerd, een brief met informatie over het nieuwe systeem. Graag brengen wij via deze rubriek nog enkele punten onder uw aandacht: bewoners van de nieuwe rolemmerwijken kunnen hun oude afvalemmer op 25 maart of 1 april inleveren. Als u de em mer aan de straat zet, wordt deze door de reinigingsdienst opgehaald in de brief die u ontvangen heeft, staat het nummer van de GFT-infolijn niet cor rect vermeld. Het nummer van de GFT- infolijn is 072 - 31 31 33. Ook overige inwoners van Heiloo kunnen met hun vragen over hgj gescheiden inza melen van huishoudelijk afval terecht via de GFT-infolijn! Op donderdag 12 maart jl. werd het hoogste punt bereikt van het scholen- en wijkcentrum in de wijk Ypestein. Ter gelegenheid hiervan hees de wethouder van Onderwijs, mevrouw J.J. Wuijster-Schuddeboom, de nationale driekleur in top. Zowel het openbaar als het r.k.- schoolbestuur zijn verheugd over het aantal aanmeldingen van leerlingen voor de nieuwe school. Zo is bij voorbeeld al bekend dat de heer Ph.L. Rokebrand de directeur wordt van de r.k. basisschool. Voor de openbare school heeft het College van burgemeester en wethouders vorige week de benoemingsbesluiten genomen voor een viertal leerkrachten. De benoemingen betreffen de heer A.C. Kok (directeur van de nieuwe school), de heer P. Brouwer (leerkracht voor 16 uur), mevrouw E.R. Bais (leerkracht voor de onderbouw, 38 uur) en mevrouw A.P.A.J. Kuiper (leerkracht voor 38 uur). Als het aantal aanmelding blijft toenemen, zullen naar aanleiding daarvan meer leerkrachten benoemd gaan worden. Hoewel om organisatorische redenen aan de ouders in de wijk Ypestein gevraagd is om hun kind(eren) voor 1 februari jl. aan te melden, blijft het mogelijk om nieuwe leerlingen aan te melden voor de school in Ypestein. Leerlingen voor de openbare basisschool kunnen aangemeld worden bij Bureau Onderwijs van de gemeente Heiloo, tel. 072 - 31 31 75. Nieuwe leerlingen voor de r.k. basisschool kunnen aangemeld worden bij mevrouw Y. Dellemijn, tel. 072 - 33 17 26 of bij de heer H. Morshuis, 072 - 33 21 36. Informatie tot en met 12 maart 1992 Geboorten. Anna B.A. dochter van Van Dam, Johannes M.G. en Keijzer, Maria J.A. Matthew T.M. zoon van Hergaarden, Johannes A.F. en Verberne, Anna M.C. Roy F. zoon van Van Dijk, Franciscus M. en Springer, Johanna A.M. Céline C.M. dochter van Kaandorp, Petrus H.G. en Katee, Sophia J.M. Jorien, dochter van Meijer, Jan R. en Van der Helm, Margot. Johanna E. dochter van Rootjes, Cornells M. en Zomerdijk, Petronella M.M. Elders geboren. Kim, dochter van Buijs, Petrus M.J. en Kraakman, Catharina J.M. Thomas G. zoon van Schaepsmeyer, Harry H.W. en Schaepsmeyer, Susan L. Matthijs, zoon van Vogel, Richard H. en Otto, Ellen. Johannes C.J. zoon van Roemer, Petrus H.M. en Verberne, Johanna A.M. Rieneke J. dochter van Velstra, Ritske T. en De Jong, Richtje. Huwelijksaangiften. Min, Jacobus W. en Jonker, Jeanine A.M. Meines, Maarten P. en Van Zomeren, Caroline F. Kramer, Robert M. en Kleijn, Caroline. Huwelijken. Van der Aat, Cornells J.A. en Bosman, Jolande A.C. Elders overleden. Dirks, Johanna G. Hartenberg, Elisabeth H.C. Schneiders, Johannes M. Krone, Hedwig L. Rozendal, Hendrika. Wasterval, Jannetje. Ten Wolde, Thijs. ALKMAAR - De Rechtswinkel van Ho geschool Alkmaar geeft particulieren zaterdag 21 maart gratis advies bij het invullen van hun belastingpapieren 1991. Dit initiatief van de Rechtswinkel wordt uitgevoerd in samenwerking met studenten en docenten van de Accoun tancy Studierichting van de sector Eco nomie (HEAO). Belangstellenden kunnen tussen 9.00 en 17.00 uur terecht in het nieuwe Hogeschoolgebouw op de hoek van de Bergerweg en de Jan Lig- thartstraat in Alkmaar. Vierdejaars studenten - begeleid door docenten belastingrecht - bieden de be zoekers op twee manieren hulp: Als het aangifteformulier al ingevuld is, maar er nog enkele vragen zijn. Bijvoorbeeld op welke plek bepaalde bedragen moe ten worden ingevuld en de kwestie of bepaalde bedragen al dan niet aftrek baar zijn. In de kantine van de HEAO zijn informatiestands ingericht die de antwoorden op een duidelijke manier presenteren. De studenten van Hoge school Alkmaar kunnen de aangifte ook geheel met behulp van de computer ver zorgen. De computeraangifte hoeft dan alleen nog maar ondertekend en bij de belastingdienst ingeleverd te worden. De hulpcapaciteit is beperkt en daarom bepaalt de Rechtswinkel bij binnen komst een volgorde van behandeling met een globale tijdsaanduiding. Bezoe kers wordt gevraagd hun gegevens geor dend mee te brengen, zodat de werkzaamheden zo vlot mogelijk kun nen verlopen. De Rechtswinkel van Ho geschool Alkmaar houdt elke maandag van 16.30 tot 19.00 uur (op het adres Burgemeester Palingstraat 10) spree kuur voor particulieren met vragen op juridisch gebied. En dat is óók een kosteloze service. HEILOO - Op verzoek van de bewo nersraad van het Centrum St. Willi- brord wordt er op dinsdagmiddag 24 maart een wandelmarathon gehouden. Dit evenement valt in de week van de psychiatrie (21 t/m 28 maart) en wordt mogelijk gemaakt door de medewerking van de direktie ep de Interne Diensten. Het circuit is uitgezet op eigen terrein. Het nieuwe Ontmoetingscentrum zal deze middag open zijn voor inschrijving en opvang van vermoeide deelnemers. Een groot draaiorgel zal dit evenement van een vrolijk tintje voorzien. Het deelnemersveld zal dit jaar alleen bestaan uit bewoners, familie, en perso neel, plus genodigden. Na afloop zal de directie aanwezig zijn bij het uitreiken van de certificaten. Men heeft de keuze tussen 1, 3, 5 of 8 kilometer maar alle vier is natuurlijk ook een uitdaging. De Bewonersraad hoopt dat deze middag mag slagen, zo wel voor de deelnemers alsmede voor de organisatoren. i

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4