mm ma c psp&j Rederij Woltheus viert 25-jarig jubileum C. Kamer maakt Heiloo al 25 jaar een beetje groener Sint Jan Mavo op zeer veel fronten actief in Heiloo Actief in de atletiek op Alkmaarse sportbeurs Nationale hartweek 5 t/m 11 april mrnrnm fiüllS Noordhollands Jongenskoor zingt Matthaus Passion Damesbridgeclub Sans Atout Verzet tegen hoogbouw en eiland in zee groeit Klaverjas-drive Adelbert Super Ladies Night Damclub Heiloo Werk van Dick Beentjes bij Galerie Amber Foresters handbal if Heilooër brigde club Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mo gelijk volgende week opnemen. Oppositie-nieuws Zwemdiploma's Succes Allard Kalff Geslaagd Geslaagd Computer-cursussen bij Stichting Invo PAGINA 12 UITKIJKPOST 1 APRIL 1992 HEILOO/ALKMAAR - Tijdens de eerste Alkmaarse sportbeurs, die op vrijdag 3, zaterdag 4 en zondag 5 april wordt georganiseerd in sporthal de Hoornse Vaart, zal ook de atletiek ruim vertegenwoordigd zijn. De atletiekunie (KNAU) zal samen met de regionale verenigingen Hylas (Alkmaar), Trias (Heiloo) en Hera (Heerhugowaard) de atletiekactiviteiten tijdens de beurs gestalte geven. De informatiestand van de KNAU is het vaste aanspreekpunt voor belangstellen den. Daarnaast wordt aan diverse actie ve onderdelen aandacht besteed. Hoogtepunt op zowel de zaterdag als de zondag zal zijn de demonstraties hoogspringen door Sven Ootjers uit Warmenhuizen. Beide dagen om 14.00 en 15.30 uur zal deze Nederlandse juni orenkampioen, die dit jaar al over de 2.16 meter sprong, zijn kunnen laten zien. Zelf actief Maar ook voor de actieve beursbezoe ker heeft de KNAU een programma klaarliggen. Zo zal op zaterdagochtend om 8.15 uur een recreatieve duathlon van start gaan voor mensen van 15 jaar en ouder. De duathlon bestaat uit 500 meter zwemmen, gevolgd door 5 kilo meter hardlopen. Elke deelnemer ont vangt een leuke herinnering en een diploma met daarop vermeld de gelever de prestatie. Aansluitend kunnen de deelnemers nog een ronde maken over de beurs. Op zaterdag en zondag vanaf 11.00 uur geven drie ervaren looptrainers van de genoemde verenigingen gedurende een uur een deskundige training op het sportcomplex. Sportieve recreanten kunnen daar belangrijke informatie op doen over looptechniek, blessurepre ventie en trainingsopbouw. En voor mensen, die zelf wel eens met een kogel (tussen de 2,0 en 7,25 kg) wil len stoten, een speer willen hanteren of een sprintje willen trekken vanuit een echt startblok, hebben de atletiekvereni gingen op beide beursdagen om 12.30 uur een uur lange 'atletiek: doe het zelf eens'-sessie. Wederom onder deskundi ge begeleiding, geassisteerd door regio nale topatleten. Bovendien kunnen de deelnemers aan alle genoemde actieve onderdelen gratis gebruik maken van douche- en kleedge legenheid, sportmedische behandelin gen en/of massage. Olympische atletiek-quiz Voor hen die alleen de papieren atletiek- kennis willen testen, heeft de Knau een Olympische atletiek-quiz samengesteld. Elk half uur wordt deze quiz gehouden. De deelnemers hieraan ontvangen een kleine attentie. De beurs vindt plaats op vrijdag 3 april (19.00-22.30 uur), zaterdag 4 april (10.00-17.00 uur) en zondag 5 april (10.00-17.00 uur) in sportcomplex Hoornse Vaart. De toegang tot de beurs bedraagt vijf gulden voor volwassenen en de helft hiervan voor kinderen tot 12 jaar. De kosten voor deelname aan de duathlon inclusief toegang tot de beurs bedragen f 3,50. Geïnteresseerden die nen zich van te voren op te geven b._< sport- en organisatiebureau Jan Wit, tel. 02207-19498. Zaterdag 4 april vanaf 8.00 uur kan men zijn of haar startnum mer tegen betaling van het inschrijfgeld afhalen bij de kassa. Voor de trainin gen, inclusief toegang tot de beurs, be taalt men eveneens f 3,50. Voor de looptraining kan men zich tot 10.30 uur opgeven bij de kassa, voor 'atletiek: doe het zelf eens' tot 12.00 uur, eveneens bij de kassa. HEILOO - Van de 100 Nederlanders die een hartinfarct krijgen, komen er tegen woordig 95 levend het ziekenhuis uit. In 1967 - toen de Vrienden van de Hartstichting de eerste collecte organi seerden - waren dat er slechts 65. Dr. W. Stiggelhout, medisch directeur van de Nederlandse hartstichting: 'Deze vergelijking illustreert het beste wat we in de afgelopen 25 jaar hebben bereikt door de invoering van nieuwe medische technieken, zoals hartbewaking, bypass (omleidings-) operaties, dotteren en de invoering van stoffen die bloedstolsels oplossen, de zogeheten trombolytica'. Catheterisatie - een kijkje in hart of ader nemen door het inbrengen van een dun slangetje (catheter) - maakt in veel gevallen een ingrijpende hartoperatie overbodig. Tegenwoordig worden in ons land ongeveer 33.000 van die cathe- terisaties uitgevoerd. In de jaren zeven tig gebeurde dat nog maar mondjes maat. Nog steeds zijn hart- en vaatziekten doodsoorzaak nummer één. Jaarlijks worden 65.000 mensen getroffen door een hartinfarct of beroerte. Daarom zet de hartstichting de strijd voort en doet zij een beroep op het publiek. Meer dan de helft van de giften gaat naar weten schappelijk onderzoek voor verbetering van onderzoeksmethoden, operatietech nieken, revalidatie en nazorg. Jaarlijks krijgt de hartstichting tientallen subsi dieaanvragen van wetenschappelijke in stellingen. De wetenschappelijke adviesraad van de hartstichting, een col lege van hoog gekwalificeerde deskun digen op het gebied van hart- en vaatziekten, beoordeelt deze aanvragen. Patiëntenzorg Wetenschappelijk onderzoek alleen is niet genoeg. De Hartstichting is ook nauw betrokken bij de verbetering van de patiëntenzorg. Brochures en films ondersteunen de revalidatie van patiën ten, waardoor het ziekteproces milder verloopt. In Bilthoven ligt de Harte nark, een centrum van de Hartstichting, waar op kleinere schaal patiënten wor den geholpen. Hier genieten kinderen met een aangeboren hartafwijking van een vakantie en volgen volwassenen de cursus omgaan met stress. Bovendien verzorgt de Hartstichting zeilkampen en buitenlandse reizen voor jongeren die niet zonder medische begeleiding met vakantie kunnen gaan. Gratis infolijn 06 - 0650 De Hartstichting trekt zich het lot van hart- en vaatpatiënten aan, Daarom is zij 10 jaar geleden gestart met een Infor- uUmrino «dWw'W'-'»" ■w>»i»ww De vloot van Rederij Woliheus. ALKMAAR - Deze maand is het 25 jaar geleden dat vader Dirk Woltheus, de Alkmaarse rederij Siebrijns overnam. Zo kwam Woltheus in het bezit van het pontveer bij de Bierkade, wier boten voor de rondvaart dienst door de Alk maarse grachten doen en het schip Alc- maria I, een passagiersschip voor dagtochtjes naar de Zaanse Schans en Amsterdam. Het pontveer werd in 1977 overgedaan en de Alcmaria I werd vervangen door een grondig verbouwd Duits schip dat plaats bood aan 250 passagiers, de Alc maria II. Maar de markt veranderde, er kwam veel vraag naar korte cruises waar te vens de inwendige mens niet vergeten mocht worden. Reden voor Woltheus om nu een geheel nieuw schip te laten bouwen, geschikt voor 350 passagiers en met een mooie keuken. De Alcmaria II werd verkocht en nummer III maakte op 10 mei 1979 zijn proefvaart. De eenmanszaak kreeg nu versterking van de beide zoons Dirk en René. In 1989 werd het bedrijf opgesplitst in twee aparte firma's. De ene helft houdt zich bezig met de dagtrips naar b.v. de Zaan se Schans en verhuur van de twee sche pen de Alcmaria en de Friesepoort aan gezelschappenpersoneelsverenigingen en b.v. het Rode Kruis. De andere helft van het bedrijf is de b.v. Grachten Rondvaart Alkmaar. Anno 1992 vervoert rederij Woltheus zo'n 30.000 passagiers uit binnen- en buiten land door de grachten van Alkmaar. Zo half april als de kaasmarkten weer beginnen gaat het seizoen van start en dat loopt dan door tot medio sep tember. De officiële viering van het 25 jarig bestaan is in drieën verdeeld. Zondag 29 maart mocht het personeel zelf nu eens een dagje met de Alcmaria mee. Op zondag 5 april van 13.00-17.30 uur is er een receptie voor genodigden en 's avonds wordt het heugelijke feit nog eens in familiekring herdacht. De heer en mevrouw Kamer werden verrast met een enorm bloemstuk. HEILOO - Een compleet verraste pen ningmeester van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde vierde zaterdagmiddag zijn 25 jarig ju bileum. In een stampvolle foyer van het Open Huis waren veel leden samen ge komen om de jubilaris C. Kamer met dit heugelijke feit te feliciteren. Wethouder Wuijster-Schuddeboom prees Kamer om zijn vele werk dat een grote bijdrage is om Heiloo een beetje mooier te maken. Hoewel het hier ging om het 25 jarig penningmeesterschap, waren de werk zaamheden daarom heen zeker zo be langrijk. ,,De tuinkeuringen, driemaal per jaar, de schoolbroei, dat zoveel voorberei dend werk heeft, het bloemschikevene ment in 't Loo, de fuchciatentoonstel- ling en nog veel meer. U was er altijd met uw vrijwilligers enthousiast mee be zig", aldus de wethouder. Mevrouw A. Kempers, de nieuwe voor zitter van de maatschappij zei: 'Als u er niet was, waren wij niet wat we nu zijn, een bloeiende vereniging met veel aktie- ve mensen". Toen kwam het klapstuk van de mid dag. Aan iedereen was gevraagd een bloem mee te nemen. Veel kundige han den hadden hier snel een heel groot boe ket van gemaakt. Dit werd de heer Kamer namens iedereen aangeboden. Het was een gezellige bijeenkomst, die muzikaal omlijst werd door Kitty den Hamer. matielijn. Vrijwilligers beantwoorden alle vragen van patiënten en betrokke- nën. Ruim 9.700 mensen belden in 1991 het nummer 06 - 0650, een stijging van 35% ten opzichte van 1990. De behoefte van hart- en vaatpatiënten en betrokke nen aan een telefonische hulpdienst groeit. Reanimatie Ruim twee miljoen Nederlanders heb ben inmiddels via de Nederlandse Hartstichting een reanimatiecursus ge volgd. Heel wat zult u denken, maar dat aantal moet groeien. Juist in de eerste minuten na een infarct is kordaat han delen van levensbelang. Wat is er erger dan je medemens te zien lijden omdat je niet weet hoe je hem moet helpen? Preventie De Nederlandse Hartstichting is er voor iedereen. Ook voor mensen die niet ziek zijn en zo lang mogelijk gezond willen blijven. Een goed voorbeeld hiervan is het supermarktprojekt in Alkmaar. Dit is een proef van de Hartstichting waar bij diëtisten rondleidingen geven in su permarkten en uitleggen hoe je tot een gezond eetpatroon kunt komen. Want een gezonde leefwijze is nog altijd de beste methode om het gevaar van hart en vaatziekten te keren. Steun Voor al deze activiteiten heeft de hartstichting uw steun nodig. De druk op de hartstichting groeit. Wetenschap pers doen steeds vaker een beroep op de hartstichting voor subsidie van onder zoek. omdat de overheidssteun ontoe reikend is. Maar de bronnen van de hartstichting zijn niet onuitputtelijk. Vorig jaar moest aan negen onderzoe ken, waaraan de Wetenschappelijk Ad viesraad al haar fiat had gegeven, 'nee' worden verkocht. Daarom gaan de Vrienden van de hartstichting, ongeveer 70.000 vrijwilligers, ook dit jaar weer enthousiast met collectétus of -zakje op pad in het belang van al die mensen die aan hart- of vaatziekten lijden. ALKMAAR - Traditioneel vindt op goede vrijdag (17 april) weer de uitvoe ring plaats van Bach's Matthaus Passi on in de Grote Kerk te Alkmaar. Voor het Noordhollands Jongenskoor is dit inmiddels een vast onderdeel op het concertschema. Het wordt voor het jon genskoor de veertiende uitvoering van de Matthaus Passion. Sinds 1986 klinkt het werk in de Grote Kerk zoals J.S. Bach voor ogen had, toen hij dit grootse werk componeerde, namelijk met jongens en mannen stem men. Het is juist deze samenstelling die de jaarlijkse uitvoering zo bijzonder maakt en in klankkleur met heldere jon genssopranen en countertenors voor de altpartijen een volkomen uniek en eigen geluid oplevert. Bijzonder is ook dat de wereldberoemde tenor Kurt Equiluz, de Bach-vertolker bij uitstek, zijn medewerking aan deze uitvoering zal verlenen en de tenoraria's voor zijn rekening neemt. De Japanse tenor Yoshifumi Hata is de evangelist en werkt hierdoor voor het eerst samen met het Noordhollands Jongenskoor. Voor de altaria's (Jan Brink), de so praanaria's (Rob Petri), de Christus partij (Gerard Rooker), de basaria's (Niek van Klaveren) en overige aria's (Martin Pronk) tekenende leden van het Noordhollands Jongenskoor. De or kestbegeleiding is in handen van het Amsterdams Begeleidingsorkest, terwijl het geheel onder leiding staat van de cantor van de Grote Kerk, Hendrik Timmerman. Aan en in de kerk worden op dit ogen blik restauratiewerkzaamheden ver richt, die dit monumentale bouwwerk in zijn oude glorie moeten herstellen. Daardoor zijn er minder plaatsen be schikbaar dan bij eerdere uitvoeringen. Voor het bespreken van kaarten is er een apart telefoonnummer: 072-335506 (dagelijks tussen 15.00-19.00 uur). Het concert begint op 17 april om 19.00 uur, de kerk is open om 18.00 uur. De entree bedraagt 45 gulden (40 gulden voor CJP en 65 HEILOO - Uitslagen woensdag 25 maart '92. A-lijn:* 1. Schaap-Zijlstra 59.7% 2. Stark-Klerk 57.9% B-lijn: 1 Cornelissen-Schreiber 60.9% 2. Tuinstra-Tuinstra 58.3% C-lijn: 1. v. Halem-v. Dijk 59.4% 2. Poland-Lus 58.9% D-lijn: 1. Visser-Koster 62.5% 2. Lansdorp-Coebergh 58.2%. EGMOND - De plannen van het college van B W van Egmond om te komen tot vergaande mogelijkheden voor hoogbouw aan de Boulevard en de aan leg van een pier in zee met een eiland, stuiten op groot verzet onder de Eg- mondse bevolking. De afgelopen weken is er achter de schermen veel werk ver zet. Er is een comité opgericht dat de ac ties tegen de grootschalige plannen coördineert. In dit comité zijn onder meer de Stichting Hart voor Egmond, de Stichting Oud Egmond, de Geuzen van Sonoy, de PvdA en Groen Links vertegenwoordigd Het comité heeft ervoor gezorgd dat het onderwerp op de agenda van de raads vergadering van afgelopen maandag (30 maart) stond. De PvdA en Groen Links hebben de raad een voorstel gedaan om verder af te zien van een onderzoek naar de voor- en nadelen van het eiland-plan, aangezien het de sfeer en het karakter ernstig aantast en er zeer weinig maat schappelijk draagvlak voor het plan is. Er is een tweetal affiches ontworpen. Deze affiches geven beide op hun eigen wijze aan dat hoogbouw en een eiland de doodsteek zijn voor het leefklimaat in Egmond. Deze affiches zijn in heel Egmond aan Zee verspreid met het ver zoek aan de inwoners om ze op te han gen en daarmee aan te even dat men tegen de plannen is. De respons hierop is zeer groot, waaruit het comité conclu deert dat haar actie tot dusver een suc ces is. EGMOND-BINNEN - De St. Adelbert supporters-vereniging Rood Zwart houdt vrijdagavond 3 april weer een klaverjasdrive. Deze zal plaats vinden in de gezellige Adelbert kantine op sport park de Kwekerij te Egmond-Binnen. De aanvangstijd is 20.00 uur, en de dri ve is voor iedereen toegankelijk. Er zijn zowel bij de verloting als bij de drive weer leuke prijzen te winnen. Voor alle inlichtingen en opgaves kunt u zich wenden tot mevr. Sentveld, Vennewa- tersweg 19, Egmond-Binnen, tel. 02206-3743. ALKMAAR - Net als elders in Neder land lijkt de speciaal voor vrouwen ge organiseerde Super Ladies Night pp zaterdag 4 april in de Alkmaarse Vei linghal op voorhand al een groot succes te worden. De afgelopen weken was er een ware run op toegangskaarten voor dit gecombineerde optreden van Gerard Joling, de Gibson Brothers en The Lon don Knights. De Veilinghal is op 4 april alleen toe gankelijk voor vrouwen. Alkmaarder Gerard Joling bijt voor zijn thuisfans om 21.00 uur het spits af. Zijn optreden zal bestaan uit nummers van het met platina bekroonde album 'No more bol- leros' afgewisseld met het nieuwste re pertoire van de zanger, die sinds 1985 (winnaar soundmixshow) ongekend po pulair is. Na Joling betreden The Gibson Bro thers het podium voor een swingend op treden. De broers Christian, Kool en Patrick zullen het publiek verder op warmen voor de apotheose, het optre den van The London Knights. Deze groep werd vorig jaar opgericht en bin nen zeer korte tijd werd men overal ge vraagd voor optredens. Voor de gespierde fotomodellen werd een show 'op het lijf' geschreven van 75 minuten. Alle optredens in de Veilinghal vinden plaats op een podium dat midden tussen het publiek staat. Er zijn voor deze Su per Ladies Night nog kaarten (a 30 gul den) te koop bij Disco Heiloo in 't Loo en bij Assurantiekantoor Rotteveel aan de Molenweg 107 te Limmen. Ook aan de zaal zullen op 4 april nog kaarten verkrijgbaar zijn. HEILOO - De strijd om het felbegeerde kampioenschap van Heiloo begint nu in een beslissend stadium te komen. Ook tijdens de 24e ronde werd er weer danig slag geleverd om de eerste plek. De hui dige koploper Cor Bijwaard moest de degens kruisen met zijn naaste belager, de heer Koersen. Na een uiterst enerve rende confrontatie vol valkuilen en mij nenvelden werd de partij toch op tempo beslist. Het was tenslotte Koersen die zijn opponent vastzette en daardoor verdiend zegevierde. Voorzitter Jan Kraakman blijft het dit seizoen ook uitstekend doen. De man met de hamer deelde ditmaal een forse dreun uit aan de taai Piet Heijne. De dit jaar debuterende Martin Houtenbos be haalde zijn eerste zege op clubniveau te genover de heer Kroon. De uitslagen waren: A. Kroon-M. Houtenbos 2-0, R. Koch-C. van Lieshout 0-2, R. de Boer- A. Valkering 1-1, L. Koersen-C. Bij waard 2-0, J. Kraakman-P. Heijne 2-0, P. Zwart-F. Schouten 0-2. <v Een portret door Dick Beentjeste zien in Galerie Amber. LIMMEN - Van 2 april tot 26 april zijn bij Galerie Amber in Limmen schilderij en en tekeningen tentoongesteld van Dick Beentjes. Opgegroeid in Haarlem en in Heiloo, woont Dick Beentjes al zo'n twintig jaar in Oudorp. De kunstenaar heeft enkele jaren les ge had van Roelof Klein, kunstschilder te Spaarndam. Rond 1980 behaalde hij zijn tekenaktie. Bij de schildersvereni ging Doorwerken, waarvan Dick Beent jes thans voorzitter is, schildert hij veel naar model. Vooral het portret gaat hem steeds meer boeien. Galerie Amber aan de Dusseldorperweg 18 te Limmen is iedere donderdag- vrijdag- en zater dagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur geopend. HEILOO - Voor het eerst in het 45-jarig bestaan van Foresters Handbal is het eerste A-juniorenteam gepromoveerd naar de hoogste afdeling van Neder land. Ze hebben dit bereikt door afgelo pen zondag twee van de drie promotiewedstrijden te winnen. Voor de afdeling handbal van De Foresters is dit een voortzetting van de opgaande lijn, die vorig jaar is ingezet. De Fo resters Al bestaat uit Esther Bruin, Ma- reille Feiken, Yvette Berendsen, Helen Goedhart, Ester Koot, Christi Vergeer, Ellen Vos, Merel de Vries, Petra van Leeuwen, Petra Knippenberg, coaches Anna-Marie Oud en Ingrid Vos en trai ner Jan-Willem Warnier. Basketbal was één van de onderdelen tijdens de sportdag van de Sint Jan Mavo in sporthal Het Vennewater. HEILOO - Dinsdag 24 maart, A-lijn: 1. ds. Boelhouwer-Frugte 53.50 2. Hr. Kloots-mevr. Kramer 53.00 1. ds. Klerk-Stark 56.00, 2. hr. Adams-Mw. Weehuizen 55.50 B-lijn: 1. ds. Oosterwijk-Warmenhoven 53.50 2. ds. Hardeveld-Lemstra 50.50 1 fam. Happe 61.00 2. fam. v. Brunschot 51.00. Donderdag 26 maart, A-lijn: 1. Hr. Happe-Koot 60.83 2. ds. v. Baar-v.d. Linden 53.33 1. ds. de Bruyckere-Stark 61.94 2. hr. Adams-Bennink 53.28. B-lijn: 1. ds. Hopman-Leek 57.08 2. Hr. Dijkstra-Leek 53.33 1. fam. Nieu- weboer 55.83 2. fam. de Jong 54.17 C-lijn: 1. ds. v.d. Dool-Neyens 57.00 fm. de Winter 57.00 1. fam. v.d. Steen 59.00 2. mw. Hart-Hr. M. Jansen 57.50. D-lijn 1. fm. v. Os 59.72 2. ds. Heyne- Vasbinder 56.25 Afzeggen: voor de dinsdag op maanda gavond bij hr. Happe tel. 331416. Voor de donderdag op woensdagavond bij hr. Lohr, tel. 330052. HEILOO - Hafkamp op de weg terug in de A-poule. Na een lange periode van nederlagen om het lekkere schaakgevoel weer te krijgen is het heerlijk om na een paar mooie overwinningen het zelfver trouwen te laten groeien. Een kleine competitie in de A-poule, dit door de bondswedstrijd van het 2e team. Uitsla gen A-poule: M. Alleman-P. Fol- kertsma 1-0, K. Jongkind-G. Heeringa rem., C. van Etten-J. Langereis 1-0, R. Sauer-L. Lindenhovius rem., G. Hafkamp-W. Bos 1-0. B-poule: W. van Lienen-P. v.d. Werff 1-0; J. Plas-J. de Jong 0-1, H. Hassing-L. Obdam 1-0, G. v.d. Brink-P. Manni rem., J. Alleman- W. van Bakel 1-0, F. Beyers-O. Koen- ders 0-1, P. Ooyevaar-H. Horninge 0-1, D. Kraayenbrink-H. Moll 1-0. Door de prachtige overwinning op P. Folkertsma deed M. Alleman goede za ken, en bezette na deze schaakprestatie de 2e plek. Een plek, die je helaas maar al te gauw uitnodigd om tegen clubkam pioen A. Slob de schaakdegens te krui sen. In die partij liet Slob zien, dat het middenspel in het midden-gambiet een zeer lastige is waarbij je geen foutje kunt permitteren. HEILOO - Op vrijdag 27 maart hield de St. Jan Mavo weer één van de twee sportdagen, die jaarlijks op het school programma staan. Hebben de activitei ten van de decembersportdag meestal een 'zeskamp' karakter met een circuit waarlangs de leerlingen in groepen spor tieve opdrachten moeten vervullen, om streeks maart/april gaat het, uiteraard ook in groepsverband, om de reguliere sporten basketbal, volleybal en tafelten nis. In een sportieve en gezellige sfeer is in de sporthal 't Vennewater om de prij zen gestreden. 's Morgens waren de derde en vierde klassers aan de beurt, de leerlingen van de eerste twee leerjaren konden daarna de "strijdhal" betreden. Met behulp van veel leraren en verder leden van de basketbalvereniging Flashing Heiloo, alsmede vakleerkrachten van buiten de school, maar ook van de leerlingen, kon elke wedstrijd met deskundigheid geflo ten en geteld worden. In de gastvrije kantine van de sporthal konden de do centen lichamelijke oefening H. Kok- Kraakman en A. Boerhave met de direc teur van de school Th. Kaandorp de paaseieren aan de winnaars uitdelen. Dat de lerarenteams-volleybal buiten de prijzen vielen was ook voor de insiders een verrassing. Binnen het docenten team gaan stemmen op om de komende jaren wat meer aan de fysieke voorbe reiding te doen. Een andere sportieve activiteit wordt binnenkort gekoppeld aan een actie ten bate van de Nederlandse Stichting voor Leprabestrijding. Op de St. Jan Mavon is in de voorbereiding op het kerstfeest en tijdens de kerstviering zelf in de aula van de school op allerlei manieren inge gaan op het thema 'Weg ermee!' en in het bijzonder op de doelstellingen van de Leprastichting. Met Pasen krijgt dit allemaal een vervolg. Eerst komt op vrijdag 3 april Jos Dekker, als ontwik kelingsarts werkzaam in Afrika, voor de leerlingen al bekend van een eerder vertoonde film, een tweede film "Het verhaal van Baobab" persoonlijk op school laten zien en toelichten. Op don derdag 16 april is er weer sprake van sportieve inspanning. In de vorm van een sponsortocht van 10 of 15 kilometer in de omgeving van Heiloo proberen de leerlingen zoveel mogelijk geld bij el kaar te lopen ten bate van de Le prastichting. Vorig jaar is in dezelfde vorm een bijdrage van 6.000,- bijeen gebracht voor de ontwikkelingswerkers Jan de Beer en Marion van Tricht, respectievelijk oud-leraar en oud- leerlinge van de St. Jan Mavo, werk zaam in Zambia. De leerlingen hopen voor hun wandel tocht op royale geldelijke steun. Wel licht kan een fors bedrag ten goede komen aan het werk van de Leprastich ting. Ter oriëntatie: voor 15,- zijn een paar eenvoudige sandalen te maken om wonden te voorkomen bij gevoelloze voeten, 25,- zijn de kosten voor een ooglidoperatie bij een leprapatiënt in clusief een medische en beschermende HEILOO - Zaterdag 28 maart hebben de volgende kinderen, die zwemles heb ben genoten in 't Vennewater afge zwommen. Voor het A-diploma Sandra Wamelink, Arjan Mooij, Suzan Jacobs, Margaux v. Woerkens, Hans Wijsma, Max Groot, Lesley Wentzel, Lara Valkering, Sjoerd L'abée, Frederick Mantje, Da vid v. Diepen, Cassandra Groenland, Nicolet Koopman, Rianne Smit, Saskia Prangen, Sanneke Masteling, Marloes Groen, Stefan v.d. Haak, Daan Eijkel, Lars Helderman, Tarno Brugman, Maarten v.d. Seys, Maarten de Boer. Voor het B-diploma: Marleen Mole- graa, Jordi Peper, Gé en Pieter Smit, Arno Veldt, Mathilde Franse, Dennis en Jeroen de Zeeuw, Johan v. Beek, Mi- rande Schut, Meryl Nooy, Benno Kaan dorp, Krista Freriks, Rob Min, Jeffrey Lute, Daan Kuys, Bart Schipper. HEILOO - Tijdens de openingsraces op het circuit van Zandvoort is Allard Kalff met een Alfa Romeo 33 1.7 QV op een onverwachte eerste plaats geëin digd. De door het autobedrijf van Stef Visser uit Heiloo geprepareerde Alfa moest het met zijn 1700 cc opnemen te gen de 2000 cc van ondermeer Nissan en BMW. Zaterdag werd tegèn ieders verwachting de snelste trainingstijd gereden. Op zon dag nam Kalff vanaf de zevende ronde de leiding in de race over en behield de ze tot de finish met minimaal verschil naar de nummers twee en drie. En pas sant werd ook het ronderecord aange scherpt. De eerst volgende wedstrijd voor het Nederlands kampioenschap is op maandag 20 april (tweede paasdag). zonnebril, daarmee is voor jaren het ge zichtsvermogen van een patiënt gered en voor 50,- zijn de kosten van de ge combineerde geneesmiddelen ten behoe ve van een patiënt betaald. Ook voor de komende schooljaren wor den de lijnen op buitenschools gebied al weer uitgelegd en mogelijk bijgesteld. Per slot van rekening heb je zeker op een niet al te grote school uitstekende mogelijkheden om in een goede sfeer en samenwerking ook buiten de lessen op veel fronten actief te zijn. HEILOO - Op 27 januari werden door de ETI (Stichting examens in toegepaste informatica) examens afgenomen. Voor het rijkserkende diploma MS DOS (BCG) slaagden de dames H. Hamwijk- Kemper (Alkmaar), J. Nijland (Hei loo), G. de Ruiter-Nagelhout (Petten) en de heer J. Jonk (Schermerhorn). Voor het deelcertificaat theorie MS DOS slaagden de dames J. Barwegen (Alkmaar), M. Kat (Heiloo) en de heren M. Dekker (Heiloo) en F. Willems (Alk maar). Het diploma basiskennis Spreatsheet (Lotus 123) werd behaald door de dames J. Mooij-Smit (Alk maar) en M. Morsch-Wouters (Heiloo). Het diploma computerboekhouden werd behaald door de dames L. Glaude- Dupont (Bergen), M. Loendersloot (Heiloo), M. Verver-Vendel (Egm. a/zee) en de heer C. Brinksma (Hyppo- lytushoef). Zij werden opgeleid door in stituut Dompvloet te Heiloo. HEILOO - Op het in januari afgeno men examen door het Bureau Stichting Middenstandsexamens slaagden voor het rijkserkende diploma basiskennis boekhouden (BA en het MKB) de da mes M. Bakkum (Br.o/Langedijk), C. Bloemhof (H.H.Waard), Th. Bosman (Alkmaar), E. Brouwer (Heiloo, A. Hikke, P. Hikke (Egm.a/zee), A. Joosten-Wijnhoven, (Alkmaar), J. Dekker-Vendel (Egm.a/zee), M. Klaver-Baltus ('t Zand), Ch. Koopman (Warmenhuizen), M. Meijer-Verstegen (Heiloo), M. Nagel-Meijs (Alkmaar), R. Pieters (Akersloot), J. Scholten- Beurs (H.H. Waard), S. Sierhuis (Hei loo), I. van Wijngaarden (Avenhorn), E. Winter (H.H. Waard) en de heer P. Brouwer (Heiloo). Zij werden opgeleid door Instituut Dompvloet te Heiloo. HEILOO - De Stichting Invo Computer Opleidingen organiseert in samenwer king met Kennedy Computer Opleidin gen in de week van 13 april weer een aantal avondcursussen. Allereerst 'Wat kan een PC en wat kan ik ermee?'. U maakt kennis met de computer en het besturingssysteem MS- DOS. Ook worden de beginselen van het tekstverwerken met WP 5.1 behan deld. Verder maakt u kennis met een bèstandenprogramma, de NS- reisplanner, de ANWB Campinggids et cetera. Dan is er de Basiscursus WP 5.1. Een tekstverwerkingscursus voor degenen die in het bedrijfsleven werken of (weer) willen gaan werken. Op eenvoudige wij ze maakt u kennis met dit programma. De cursus bestaat uit drie blokken: in troductie, vormgeven van tekst en vormgeven van pagina's. Ook het behe ren van bestanden komt uitgebreid aan de orde. De Vervolgcursus WP 5.1 speelt in op de vraag van het bedrijfsleven. De on derwerpen die behandeld worden zijn: mailing, etiketten afdrukken, sorteren van adressenbestanden, gebruikt voor bedrukt papier, de tabelfunctie en zovoort. Tenslotte start er een Creatieve DOS- cursus, waarin u leert om te gaan met dit besturingssysteem. Tevens komt het inrichten van de harde schijf van de computer aan de orde. U leert wat bestanden zijn en gaat deze zelf maken. Door het zelf maken van een menu kunt u de computer menu-gestuurd maken, afgestemd op de eigen wensen. De docenten van dit opleidingsinstituut werken met helder geschreven, van veel instructies voorziene cursusboeken, zo dat. u hiermee gemakkelijk ook thuis aan de slag kan. Iedere cursist werkt achter een eigen computer. Als u van plan bent een eigen computer aan te schaffen, kunnen de docenten u ad viseren. Alle cursussen worden 's avonds gege ven. Heeft u belangstelling, belt u dan even voor een brochure en een inschrijf formulier. Het nummer van de Stich ting Invo is 075-217343 (G. Fris of A. Rozenberg); bij geen gehoor 072-335099 (L. Poetsema).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 12