J. KUYPER ra ra de Hieuws vuur SS plussers de Best makelaardij b.v. Bif regelmatig adverteren in de faideifkptot aanzienlijke reductie 'n ridderlijk aanbod.^ ridderlijk aanbod Openingstijden; EGMOND A/D HOEF PRINS WILLEM ALEXANDERSTRAAT 54 HEILOO ZEVENHUIZERLAAN 84 HEILOO DE HARRELAERS 19 Heerenweg 167,1851 KN Heiloo.Tel.: 072-331716. NIEUW IN DE VERKOOP HEILOO GEESTAKKER 31 Makelaardij Heiloo Van de Ridder Makelaardij Heiloo Van de Ridder Senioren-zomerschool in Drebbelcollege HEILOO - Het Ouderenwerk in Alkmaar en Heiloo zal in de ko mende maanden een zomerschool houden voor 55-plussers. Docen ten van het Cornelis Drebbelcolle ge zijn bereid speciale program ma's voor deze seniorenzomer school te maken. Deelnemers kunnen zich voor een bepaald programma inschrijven en gaan in de vakantiemaand een dag per week naar school. Er zijn onder andere program ma's over: - reizen in de literatuur; - ontwikkeling van het landschap in de directe omgeving van Alk maar en Heiloo. - mythologie; - wiskunde, maar dan in een praktische vorm; - drama; - de geschiedenis van de stad Alkmaar. In de ochtenduren wordt er les ge geven en na de gezamenlijke lunch, waarvan de kosten in het lesgeld zijn inbegrepen, volgt het praktijkgedeelte, bijvoorbeeld door een bezoek te brengen aan een plek of evenement, die in de lessen besproken zijn. De zes genoemde lesprogramma's kunnen gevolgd worden in de ge bouwen van het Cornelis Drebbel college in Alkmaar en Heiloo. Momenteel wordt met de provin ciale overheid de mogelijkheid van een subsidie besproken om de kosten voor de deelnemers ook betaalbaar te houden. Nadere informatie volgt, zodra meer bekend is over lesgeld en in houd van de programma's. Voor inlichtingen over Heiloo kan men terecht bij de Stichting Oude renwerk, Westerweg 294, telefo nisch bereikbaar in de ochtend uren onder no. 331297. Badminton 50 HEILOO - Natuurlijk bent u het eens dat het verstandig is Uw kon- ditie op peil te houden. Daarom schaft u zich die sport fiets aan. Wie niet zo ver van huis wil zit beurteling met zijn of haar part ner op de hometrainer. Prachtige wedstrijden kunnen dat zijn! Of er wordt met regelmaat gejog- ged of getennist. Ook wandelen is uiteraard een voortreffelijke be zigheid om de beenspiertjes los te peuteren. Zelfs handwerken en in tensief kaarten zijn prima; je krijgt er van die lenige vingers door. En van gëpassioneerd brid gen kan je zeer alert worden. Goed voor de grijze cellen! Toch zullen er onder u wel zijn die veronderstellen dat nog wat meer of andere beweging geen kwaad kunnen. Behoort u ook tot die groep? Wilt u nog wel eens echt transpireren? Op uw leeftijd? Welnu de badmintonclub 50 afdeling van de Stichting Oude renwerk Heiloo, organiseert op woensdag 29 april van 9 tot 12 uur een 'open dag'. Indien u met deze sport en een stel leeftijdgenoten wil kennismaken bel dan nu direct mevr. Nettie Schalks tel. 072- 331175 voor een afspraak. U mag natuurlijk ook zo maar binnen vallen in de badmintonhal 't Ven- newater te Heiloo. Demonstratie Tai Chi HEILOO - Ter afsluiting van het seizoen geven de deelnemers aan de cursus Tai Chi op maandag 27 april 's morgens van half negen tot kwart over elf in Het Trefpunt doorlopend demonstraties van de ze Chinese bewegingsleer. Bezoe kers kunnen ook deelnemen aan een vrije les. De belangstelling onder 55-plussers is zo groot, datnn sep tember bij de aanvang van het nieuwe seizoen een derde groep geformeerd zal worden. Tai Chi is een bewegings- en ge zondheidsleer, die al meer dan 2000 jaar beoefend wordt. De langzame, vloeiende bewegingen en de juiste houding bij de oefe ningen hebben invloed op de spie ren en stellen tegelijkertijd de energiebanen in het lichaam open. Vooral voor pijnlijke schouders en nek kan Tai Chi een weldaad zijn. De Chinese gezondheidleer onder scheidt vijf energieën, die elkaar beïnvloeden. Vanuit deze leer zijn vijf elementenoefeningen ontwik keld, die makkelijk en prettig zijn uitgevoerd kunnen worden. Deelnemers aan Tai Chi komen door het oefenen van hun concen tratie en geduld tot ontspanning. Misschien klinkt het allemaal wat theoretisch. Een reden temeer om op 27 april naar de demonstraties te komen kijken. U zult bemer ken, dat de deelnemers aan Tai Chi hun oefeningen uitvoeren, zonder de achtergronden van deze eeuwenoude Chinese gezond heidsleer er bij te betrekken. Wie prijs stelt om die achtergron den te kennen, krijgt vanzelfspre kend alle gewenste informatie. Opfriscursus geheugentraining HEILOO - Voor deelnemers aan de cursus Geheugentraining komt er een middag, waarop ze de ken nis kunnen opfrissen, die ze heb ben opgedaan om hun herinne ringsvermogen op peil te houden. Deze 'terugkom-middag' zal ge houden worden op vrijdag 15 mei van 2 tot 4 uur. Plaats van samen komst is als vanouds Het Tref punt aan de Westerweg 291. Ook nu is de leiding weer in han den van mevr. Ans Leyenaar. De kosten bedragen 9,50. Vragen over deze middag kunt u elke och tend tijdens de kantooruren tele fonisch doorgeven aan het kantoor van de Stichting Oude renwerk. Tafeltje-Dekje, een dienstverlening met veel inzet HEILOO - Wie kent niet 'Tafeltje-Dekje' het bekende kin derverhaal. Hoe dan ook het 'ezeltje-trekje' is beslist niet van toepassing op de mensen die ach ter de organisatie staan van het projekt warme maaltijdvoorzie ning van de Stichting Ouderen werk Heiloo. Zij kunnen zich pas strekken na gedane arbeid als het zoet rusten is. Veel werk gaat vooraf alvorens de vrijwilligers zich rond het midda guur verzamelen bij de keukens van de verzorgingshuizen 'De Loet' en 'Overkerck', om van daar, na het inladen, zich door Heiloo te verspreiden om de maal tijden op tijd af te leveren op de aangegeven adressen. Pas na deze arbeid is het ook voor hen zoet rusten en kunnen ook zij zich aan de maaltijd zetten. Alles is dan weer goed geregeld dankzij goede coördinatie door mevrouw Huis- man-Hoogeland in samenwerking met de beide keukens. Ook hier wordt in snel tempo gedegen werk verricht door de koks en hun keu kenbrigade. Zij zorgen ervoor dat gemiddeld zeventig maaltijden per dag voor bezorging klaar staan. Het aantal personen dat thans in aanmerking komt voor tafeltje- Dekje is gemiddels honderdtien. In dit getal is inbegrepen zij die de hele week of een of meerdere ma len per week geboekt staan voor een warme maaltijd. Momenteel zijn er tien vrijwilligers die de maaltijden rondbrengen. Maar hoe is dit allemaal begon nen. Wie hebben er aan de baker mat gestaan in Heiloo van dit inmiddels landelijk fenomeen. Het begon in de jaren '70 met en kele vrijwilligsters van de federa tieve Vrouwenraad die de eerste aanzet hebben gegeven. Er waren gemiddeld vijf maaltijden per dag en er werd driemaal per week be zorgd. Vrij snel nam de Stichting Ouderenwerk Heiloo de organisa tie over. Vanaf 1982 werden taken naar de toen opgerichte U.V.V. overgeheveld. De bezorging'werd geregeld door taxibedrijf Zwart. Vanaf f986 heeft de U.V.V. de gehele organi satie overgenomen en werd ook driemaal per week bezorgd. Me vrouw Post nam de coördinatie op zich. Bij de U.V.V. gold het sociaal contact als uitgangspunt. Iedereen werd persoonlijk be zocht en men nam de tijd voor een praatje. Geld ophalen deed men ook zelf en er was een telefoon dienst voor klachten. Hoofdthe ma was, met mensen bezig zijn. Door het vele administratieve werk en de ontstane rompslomp, kwam men hoe langer hoe meer in tijdnood, waardoor veel sociaal contact verloren ging. Er is toen besloten om deze taak over te dra gen aan de Stichting Ouderenwerk Heiloo waar vanaf februari 1990 deze dienstverlening werd voor tgezet en men gekomen is tot de huidige stand van zaken. Ouderen op (de) weg HEILOO - Het CSO (Coördina- tieorgaan Samenwerkenden Ou- derenorganisaties) heeft het tweejarig studieproject 'Ouderen veilig in beweging' afgesloten. De bevindingen heeft het samengevat in het handboek: Ouderen op (de) weg, naar een doeltreffende aan pak van verkeers- en vervoerspro blemen. Ook de ouderenbonden van Hei loo gaan zich actief bemoeien met mobiliteitsproblemen van hun le den. Zij signaleren de problemen niet alleen, maar willen ook actie voeren voor verbeteringen. Zij doen dit uit het oogpunt van on middellijke belangenbehartiging. Moch u ook knelpunten in de buurt, gemeente of regio kennen, geeft u-ze dan door aan uw bond. Activiteiten Overkerck HEILOO - Op dinsdagavond 10 maart was er een Mozart-uurtje georganiseerd in Overkerck door de muziekafdeling van de openba re bibliotheek. Aan de hand van een dia-serie vertelde mevrouw Maria Sabel het één en ander over het leven van Wolfgang Amadeus Mozart en werden er fragmenten van zijn bekendste werken ten ge hore gebracht. De leerlingen van de balletschool Astrid Hart zorgden voor een dansje er tussendoor. Het was een gezellig uurtje. Woensdagavond 25 maart verzorgde de Heilooër operette vereniging een avond voor bewoners en belangstellen den. Er werden gedeeltes gezon gen en voor zover het mogelijk was, ook gespeeld uit de operette ,,der Vogelhandier van Carl Zei ler. De bewoners konden van heel dichtbij de kostuums bekijken. Deze voor veel mensen bekende operette bracht veel herinneringen naar boven en het was daarom een mooie waardevolle avond, waar nog veel over nagesproken werd. De grootste vaste lezerskring Kosten ziekenfonds rijzen de pan uit HEILOO - Op een bijeenkomst van de voorlichtingscommissie van de Stichting Ouderenwerk heeft de heer M. Huijsen van het ziekenfonds Noord Holland Noord vorige week in Het Tref punt een uiteenzetting gegeven over de wijzigingen in het zieken fondspakket. Al vele jaren wordt gesproken over een herziening, want de kosten voor de dokter en het zie kenhuis, de apotheek en de speci alistische hulp rijzen steeds verder de pan uit. De heer Huijsen vertel de, dat dit geen specifiek Neder lands probleem is. Ook in andere landen stijgen de ziektekosten on rustbarend. De regering heeft, om die kosten beter in de vingers te krijgen, besloten het sociale stelsel te her zien. Op 1 januari is een stap in die richting gezet door bijvoor beeld de medicijnen uit het zie kenfondspakket te halen en onder te brengen bij de Algemene Wet Bijzondere Ziektekosten (ABWZ). Ook de apothekers- kosten van de particulier verze kerden vallen thans onder deze volksverzekering. Voor alle particulier verzekerden betekent deze overgang, dat ze evenals de ziekenfondsverzeker den onder het Geneesmiddelen Vergoedings Systeem vallen. Dat sytsteem geeft voor duizend medi cijnen aan tot welk bedrag maxi maal de kosten mogen worden vergoed. Wil men toch een duur geneesmiddel, dan moet men het verschil zelf bijbetalen. Op die manier denkt de overheid geld in de gezondheidssector te besparen. Het bij te betalen bedrag zal in sommige gevallen niet meer dan een paar dubbeltjes zijn. Maar het kan ook voorkomen, dat enkele honderden guldens dodr de verze kerden uit eigen zak moeten wor den bijbetaald. De verzekerden betalen voor die hulp uit de ABWZ maandelijks een vast bedrag plus een percentu ele premie over het inkomen. We noemen al de geneesmiddelen, die dit jaar niet meer door het zie kenfonds, maar door de ABWZ worden betaald. Ook de kosten voor audiologische hulp, erfelijk- heidsonderzoek en revalidatie val len vanaf 1 januari onder de volksverzekering. Noord Holland Noord houdt zich niet aan alle strenge regels. Voor astma-patiënten is er als alterna tief voor salbutamol bijvoorbeeld ventolin nebules. De heer Huijsen vertelde, dat de Vereniging van Nederlandse Ziekenfondsen beta ling van laatstgenoemde medicijn ontraadt. Noord Holland Noord vergoedt dit medicijn tot 200 gul den per maand. Inmiddels is uit berichten in de pers duidelijk geworden, dat de geplande overheveling van hui sartsenhulp en kraamzorg naar de ABWZ met ingang van 1993 waarschijnlijk niet doorgaat. Partij kiezen in de gezondheidszorg HEILOO - Vandaag 1 april orga niseert de Unie KBO een symposi um onder de titel: 'Partij kiezen in de gezondheidszorg; ouderen aan zet!' Doel van dit symposium is antwoorden te vinden op de vraag hoe ouderen meer grip kunnen krijgen op de gezondheidszorg die zij nodig hebben. Want dat is toch een van de belangrijkste doelstel lingen van het kabinetsbeleid: de gezondheidszorg moet beter aan sluiten bij de wensen van de con sumenten/patiënten. Zij moeten meer invloed krijgen en zij moe ten naast de zorgaanbieders en de zorgverzekeraars de 'derde' partij worden; de partij die mee bepaalt hoe de gezondheidsmarkt in Ne derland gaat werken. Ouderen vormen een grote maar ook kwetsbare groep consumen ten/patiënten in de gezondheids zorg. Wat zijn hun specifieke wensen en hoe kunnen zij invloed krijgen op de gezondheidszorg? Deze en andere vragen zullen aan de orde komen tijdens het sympo sium van de Unie KBO: Partij kie zen in de gezondheidszorg: ouderen aan zet! Eindtermen voor geriatrie nodig HEILOO - De Nationale Raad voor de Volksgezondheid en de Raad voor het Ouderenbeleid hebben op woensdag 3 maart een advies uitgebracht aan minister d'Ancona van W.V.C. over geria trie. Geriatrie is het geneeskundig specialisme dat zich bezig houdt met de medische verzorging van ouderen. In hun advies stellen de beide raden dat er zogenaamde eindtermen moeten worden vast gesteld op het gebied van geriatrie voor basisopleidingen van artsen, verpleegkundigen, fysiotherapeu ten en gezinsverzorgenden. Eind termen geven in algemene bewoordingen weer wat men van een afgestudeerde kan verwachten wat betreft kennis, kunde, hou ding en vaardigheden. Eindter men maken dus duidelijk wat het gewenste niveau van geriatrische deskundigheid is van betrokke nen. Als deze eindtermen eenmaal zijn opgesteld kan daarmee ook gezocht worden naar gaten in de deskundigheid van hulpverleners en naar tekortkomingen op geria trisch gebied in onderwijspro gramma's. De eindtermen zijn dus nodig om de zorg voor oude ren te verbeteren. Jaarvergadering Unie van Vrijwilligers HEILOO - Op donderdagmiddag 9 april, om twee uur houdt de Stichting Unie van Vrijwilligers in huize De Loet de jaarvergadering. Naast het zakelijke en huishoude lijke gedeelte is er ook gelegenheid om elkaar te ontmoeten en van ge dachten te wisselen. Bovendien is mevr. Lia Vriend uit Limmen uit genodigd om aan de hand van dia's te vertellen over het ontstaan en de geschiedenis van het eigen woongebied. Noteert u het even; tot donderdagmiddag 9 april. Rommelmarkt WAO-AAW Belangenvereniging Wie helpt de U.V.V. helpen? PAGINA 6 UITKIJKPOST 1 APRIL 1992 KANTOOR MACHINES KANTOOR MEUBELEN KANTOOR ARTIKELEN maandag t/m vrijdag van 9.00-18.00 uur en zaterdag van 9.00-12.30 uur. Royale middenwoning met vrijstaande ste nen garage en schuur, uitst. onderhoud, fraai aangelegde tuin op 't W., dakisol., dubbel glas (grotendeels), c.v. op gas. Alg.: eigen grond, opp. 152 m2, woninginh. ca. 400 m3. Ind.: B.g.: Entree, toilet, Z-kamer met open haard, woonkeuken met veel in- bouwapp. (2 jaar oud!). 1e Verd.: Overloop, 2 ruime slaapkamers (voorheen 3!), luxe badkamer in blauw/wit met wastafel, dou che, ligbad en 2e toilet. 2e Verd.: Vaste trap, overloop, c.v./was-ruimte, 1 grote slaapkamer met dakkapel. VRAAGPRIJS f 240.000,- k.k. Fraaie vooroorlogse 2/1 kap woning met berging en ruime tuin op 't Z., in 't centrum nabij openbaar vervoer en winkels. Garage kan erbij gehuurd worden. Bouwjaar 1935, eigen grond, opp. 218 m2, woninginh. ca. 360 m3. Ind.: B.g.: Entree, toilet, L-kamer, kelderkast, keuken. 1e Verd.: Overloop, 2 ruime slaapkamers, een berging/wasruim te, badkamer, met ligbad, douche en 2e toi let. 2e Verd.: Vaste trap, zolder, kap geïs. en afgewerkt, slaapkamer mog. Alg.: Uit stekend onderhouden, c.v. op gas, dub belglas, dakisolatie. VRAAGPRIJS: f 245.000,- k.k. Centraal gelegen half vrijst. villa, uitge bouwd, met aangeb. stenen garage (ver warmd), fraaie tuin op 't O. Bouwjaar 1976, grondopp. 268 m2, inhoud ca. 500 m3. Ind.: B.g.: Entree, toilet, T-kamer met schuifpui (dubbelglas) naar terras, ruime lichte keu ken, aangebouwde bijkeuken. 1e Verd.: Overloop, 3 slaapkamers, badkamer met ligbad, 2e toilet. 2e Verd.: Vaste trap, voor zolder, 1 slaapkamer. Alg.: Grotendeels voorzien van dubbelglas, spouwmuurisola tie, c.v.-gas ketel 1988, alles in perfekte staat. Aanvaarding in overleg. VRAAGPRIJS: f 395.000,-- k.k. NVM MAKELAAR, TAXATEUR O.G. EN ASSURANTIËN. kennemerstraatweg 111 1851 BC heiloo, tel. 072-333000 Goed onderhouden woonhuis voorzien van cen trale verwarming, met ruime berging en tuin op het Zuiden. Gelegen nabij centrum in kindervriendelijke buurt. Indeling: begane grond: entree, vergrote woon kamer met open haard en lametvloer, goed in gerichte open keuken, toilet. 1e verd.: overloop, 3 slaapkamers, fraaie badkamer met ligbad en 2e toilet. 2e verd.: grote kamer, wasruimte en berging. Aanvaarding: augustus 1992. VRAAGPRIJS: f 175.000,- k.k. NVM J. de Best makelaar o.g. dienstverlening bij de aan- en verkoop huur en verhuur van onroerende goederen HEILOO KENNEMERSTRAATWEG 484 Niet ver van alle voorzieningen (zoals winkels en station) staat deze HOEKWONING met 212 m2 eigen grond. Indeling: Entree-gang, trapkast, toilet, royale woonkamer 30 m2 met openslaande tuindeuren, keuken. 1e Verd.: 3 slaapkamers van respectievelijk 12 m2, 9 m2 en 6 m2, overloop met wastafel, aan de achterzijde een balkon over de gehele breedte van de woning, eenvoudige douche. Vaste trap naar 2e Verd.: geheel bevloerde zolder met moge lijkheden. Voorzien van gedeeltelijk dubbel glas, geyser voor de warmwatervoorziening en lokale ver warming. Diepe tuin met stenen berging. Aanvaarding in overleg. VRAAGPRIJS f 189.000,- k.k. NVM Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 goed in onroerend goed Tevens kantoren te Alkmaar en Noord-Scharwoude Extra presentatie in de vitrine bij het VVV in Heiloo. lok voor HYPOTHEKEN, VERZEKERINGEN, TAXATIES HEILOO GROOTE OLVEN 2 Niet ver van het centrum gelegen WOONHUIS op 167 m2 eigen grond. Ind.: entree, toilet met fonteintje, provisiekelder, keuken, doorzonwoonkamer met parket. 1e Verd.: 2 royale slaapkamers en een 3e kleinere slaapkamer met balkon, douche met wastafel, vaste trap naar 2e Verd.: zolder met dakkapel, met de mogelijkheid voor een 4e slaapkamer. Gedeeltelijk dubbel glas, elektrische boiler voor de warmwatervoorziening. Diepe tuin op het zuidoosten met berging. Aanvaarding juli/augustus 1992. VRAAGPRIJS f 154.000,- k.k. NVM doé® Kennemerstraatweg 129 1851 BC Heiloo Tel. 072-330332 goed in onroerend goed Tevens kantoren te Alkmaar en Noord-Scharwoude Extra presentatie in de vitrine bij hel VVV in Heiloo. )ok voor HYPOTHEKEN, VERZEKERINGEN. TAXATIES HEILOO - Op zaterdag 27 juni organi seert de W.A.O.-A.A.W. belangenvere niging een grote rommelmarkt. De opbrengst is bestemd voor de aanschaf van een computer. De rommelmarkt wordt gehouden aan de Pst. van Muij- enweg 14 en begint om 9.00 uur. Voor al uw overtollig huisraad, rommeltjes en spulletjes e.d. houden wij ons aanbe volen. U kunt contact opnemen met één van deze telefoonnummers: 331840, 334861 of 02206-3525. HEILOO - Voor de Soos, die op iedere woensdagmiddag in verzorgingshuis De Loet gehouden wordt, zoekt de Unie Van Vrijwilligers (UW) afdeling Hei loo, mannen en vrouwen die bereid zijn van 13.45 - 16.00 uur te helpen bij de bingo, het klaverjassen en het éénen dertigen. Als één van de acht vrijwilligers werkt u eraan mee, dat de bewoners en mensen die van buiten De Loet komen een ge zellige middag hebben, die de dagelijkse sleur doorbreekt. Als dit het vrijwilli- gerwerk is, wat u zoekt en u wilt zich hiervoor opgeven of u wenst meer infor matie, dan kunt u bellen naar één van de hieronder vermelde personen. Niet alleen bij de Soos in de Loet zijn vrijwil ligers nodig, maar ook bij andere UVV- projekten is uw hulp welkom, zoals Vriendschappelijk kontakt (zowel zelfstandig als in de tehuizen wonende ouderen worden regelmatig bezocht), het Huiskamerprojekt in verzorgings huis 'Overkerck' (na de gymnastiek of kerkdienst wordt er koffie gedronken) en bij de watergymnastiek (voor oude ren, die daarbij hulp nodig hebben). Voor opgave en/of meer informatie kunt u bellen (liefst tussen 17.00 - 19.00 uur) naar: mevr. A.J. de Groot-Vos, tel. 332626 of mevr. G. Bakker tel. 336036.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6