"Bowlen, eten en Snooker: sportief en gezellig uitgaan 'R it'ld eli li e rsb e d rijf 'Eiland" ZONNEVELD. ASSURANTIËN Buiten bloeien de bollen Bij ons bloeit u op met een montuur uit onze geheel nieuwe collectie. Keuze uit meer dan 750 leuke, gewaagde, modieuze en sjieke modellen. BOWLING- en SNOOKERCENTER'HEILOO' \jr~J JiJ Tot ziens! Pridini met Britse dansgroep avondvullend in theater De Beun Falkland presenteert unicum: 'Amadeus' op planken van de Beun The Cropdusters sluitstuk in goed gevuld weekendje De Buk a „THE BALLS R CCO 'KEEpfnO IN HEIL® Tevens bieden wij u een: Gratis computeroogmeting Vakkundige oogmeting deskundig glasadvies Gratis oogdrukmeting uitgebreid assortiment contactlenzen Ook voor het ontwikkelen en afdrukken van uw foto's.' Tel. 072-331275 PAGINA 8 UITKIJKPOST 1 APRIL 1992 Kennemerstraatweg 341 - Tel. 072-331992 JfiowLin^ (j-è&iloo 8 bowlingbanen met computertelling 8 snookertafels POLLING'-- oocp koud buffet - fondue - barbecue - steengrillen De gehele week geopend voordakvernieuwing, u 'i. reparatie en onderhoud. Knujcwec/ 106 75 I Schacjerlriuj EJJ. 02247-1605 MÉÖ11 EBStïlfv; Parkeergelegenheid voor de deur. Heerenweg 151 - Heiloo Telefoon 072-335285 Telefax 072-339172 SPAREN-PENSIOENEN tede,e donde,dag Heerenweg 234A van 9.00 tot 21.00 uur 1851 KZ Heiloo adviesavond MIDI CENTER BIEDT TE KOOP AAN: 14 MULTIFUNCTIONELE BEDRIJFSRUIMTES Vanaf 70 m2, deeluitmakend van bedrijfs verzamelgebouw "Midi Center Plus", te bouwen op bedrijventerrein "De Oude Werf" te Heiloo. Als u alleen genoegen neemt met de hoogste rente van Nederland zonder beperkingen, dan belt u ons voor een afspraak of bezoekt onze adviesavond. Voor veel doelen geschikt Oplevering eind 1992. Perfekte isolatie. Ruime parkeergelegenheid. Electra, water en afvoer. Hoge kwaliteit bouwmaterialen Representatief. Koopprijzen, excl. B.T.W. vanaf: f 84.000,- V.O.N. UNIT VAN 70 M2 f 99.000,- V.O.N. UNIT VAN 140 M2 Vereniging van Huisvrouwen Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen Falkland brengt volgende week driemaal 'Amadeus'. The Cropdusters spelen zondag vanaf 16.00 uur in Buk Buk. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Ook voor uw verenigingsnieuws WÊ Concert Alkmaarse Oratorium Vereniging Nivonlezing: Ontstaan van het leven Voorjaar bij ZONNEVELD OPTIEK - 7. BOSCH INL.: 072 - 125090 152205 De zang- en dansgroep van Pridini. HEILOO - Tijdens de komende paasda gen is er bij de volksdansvereniging Pri dini uit Heiloo een dansgroep uit Groot-Brittannië te gast. Naast diverse andere activiteiten vormt een gezamen lijk optreden een hoogtepunt van dit be zoek. De voorstelling vindt plaats op zaterdag 18 april, aanvang 20.00 uur in theater De Beun. Kaarten a f 7,50 kunnen vanaf vandaag (1 april) op werkdagen tussen 17.00 en 19.00 uur gekocht worden bij Flora Groot, Stationsweg 59, of bij Nel Coo- legem, Werkendelslaan 39, beiden in Heiloo. Telefonisch reserveren kan ook, tijdens de bovengenoemde uren, op de volgende nummers: 336538 (fam. Dirkson), 336012 (fam. Groot) of 335427 (fam. Coolegem). Gereserveerde kaarten dienen 30 minuten voor de aan vang van de voorstelling afgehaald te worden bij de kassa van het theater. Tijdens de avond in De Beun is Pridini te zien in series dansen uit onder andere Bulgarije, Griekenland en Nederland. Daarnaast kan men de zanggroep be luisteren en zal ook de kindergroep een steentje bijdragen. De Engelse gasten komen uit King's Lynn in Norfolk. De groep heet Ouse William Morris Company, naar de ri vier de Ouse, welke door de streek stroomt, en naar William Morris, een artiest en filosoof uit de 19de eeuw. De groep dans, evenals Pridini, al bijna twaalf jaar samen en maken met hun programma voor het eerst de oversteek naar het vasteland. Zij brengen Morris-dans, een bijzonde re dansvorm, waarin veel wordt gesprongen en waarin gebruik wordt ge maakt van onder andere doeken, stok ken en belletjes. Naast Morris-dans brengt de groep ook zogenaamde Molly-dans, een traditionele dansvorm uit hun woongebied East Anglia. Deze dansen werden uitgevoerd rond mid winter en bieden de mogelijkheid tot in teressante en humoristische voorstel lingen. Al met al biedt deze avond u de moge lijkheid om kennis te maken met folklo re uit Groot-Brittannië, hetgeen vooral ook leuk is wanneer u van plan bent dit land in de toekomst te gaan bezoeken, Heeft u tijdens de paasdagen zelf bui tenlands bezoek, dan is het wellicht een aardig ideen om deze gasten eens een ander aspect van Nederland te laten zien. De dansvoorstelling in De Beun, door Pridini en Ouse William Morris Company, op zaterdag 18 april is daar voor uitstekend geschikt. HEILOO - Op 9 april is er in de Gere formeerde Kerk, aanvang 13.00 uur, een paaslunch en causerie over 'Oranje zonder Franje', door de heer H.H. Fel- derhof uit Hilversum. Meer dan een volle eeuw wordt Neder land geregeerd door vrouwen op de troon, uniek in de gehele wereld. Her man Felderhof (1911) heeft met zijn leeftijdgenoten nu al 5 generaties Oran je meegemaakt, van verre (Emma), van naderbij (Wilhelmina) tot van zeer dichtbij (Juliana en Beatrix). Zijn causerie - beslist geen 'lezing'! -is dan ook doorspekt nïbt persoonlijke be levenissen, zowel uit de jaren dertig als van na de oorlog, toen hij o.m. vele bui tenlandse staatsbezoeken mocht vers laan als radio-reporter. Ook heeft hij enkele boeken geschreven over het leven en openbaar optreden van Koningin Wilhelmina (Temidden van Haar volk), de verloving van Prin ses Beatrix en hij tekende voor de sa menstelling van een dubbel-langspeel- plaat 'Juliana Regina', 1948-1980, in opdracht van Elsevier/Bonaventura. Zijn causerie, gelardeerd met vele anek dotes, is verre van een dorre opsom ming van feiten, garant voor enkele uren recreatie van een bijzondere soort, die u niet mag missen! Voorafgaand hieraan willen wij graag met zijn allen de paaslunch gebruiken: kosten 15,-. U kunt zich hiervoor op geven voor 7 april a.s. bij mevr. W. van Veen-Bleyenberg, Zeeweg 129, 1852 CV te Heiloo. (Deze middag is uitsluitend voor leden). HEILOO - Dinsdagmiddag 24 maart kwam dhr. N. y# Am stel, arts, homqo- paat en acupüttcturist in Egmönd aan den Hoef, met een dia-lezing in het Open Huis. Al tijdens zijn medische studie kwam hij bij toeval in aanraking met de acu punctuur. Hier is hij zich meer in gaan verdiepen. Diverse pijnklachten reage ren er goed op en verslavingen zijn posi tief te beinvloeden. In de loop van de tijd zijn er meer specifieke acupunctuur-punten bij gekomen en ook de manier van prikkelen kan ver schillen. De acupunctuur kan bij de anestesie een ondersteunende werking hebben, met het gevolg dat er minder medicijnen nodig zijn. Mede omdat acupunctuur minder ge schikt is voor kinderen is Dhr. Van Amstel zich in de homeopatie gaan ver diepen, want juist kinderen reageren hier heel goed op. Voor volwassenen kan het ook een gunstige invloed heb ben; op z'n minst voelt men zich vaak prettiger en kan men de klachten beter aan. Zijn theoretisch verhaal ondersteunde hij met dia's. Maar vooral door de vele vragen werd het duidelijk wat men van de homeopatie en de acupunctuur kan verwachten. Omdat dhr. van Amstel een door het ziekenfonds erkende ho- meopaat is, wordt een gedeelte van de kosten vergoed. De goede opkomst voor de lezing maakte duidelijk dat er veel vragen leven over alternatieve ge neeskunde. Dhr. van Amstel heeft zeker de drempel, die men overmoet, verlaagd. HEILOO - Falkland Toneel brengt, als eerste amateurvereniging in Nederland op 10, 11 en 12 april het beroemde to neelstuk 'Amadeus' van Peter Shaffer in theater De Beun in Heiloo. Mozarts reputatie als geniaal wonder kind is hem al vooruit gesneld als hij in 1781 in Wenen aankomt. Dit tot groot ongenoegen van de succesvolle, maar HEILOO - Lang verwacht, maar vrij dag is het er weer: F.A.A.G. De alterna tieve dansavond van Buk Buk Heiloo. De avond begint om 21.00 uur, de en tree bedraagt vijf piek. Zoals altijd wordt er muziek gedraaid van o.a. The Cure, The Red Hot Chili Peppers, Madness, etc. Naast de mu ziek helpt de groots opgezette licht installatie ook een handje mee aan de sfeer. Dit laatste wordt natuurlijk hele maal opperbest door het publiek zelf. Na de eerste paar keer blijkt dat deze activiteit als een bom inslaat, dit mede omdat er nergens in de buurt zo'n avond te vinden is. Als je de muziek die je doorgaans op de radio hoort meer dan zat bent, kom dan naar de Buk en maak zo'n F.A.A.G. avondje mee. De sfeer onderling is echt fantastisch, iede reen kan helemaal uit zijn bol gaan! Om even op adem te komen heeft het cafe natuurlijk ook haar deuren open. Vrijdagavond begint ook de voorver koop voor de finale van de Big Buk Buk Band Battle op 11 april en voor het Tok Tok Festival op le paasdag. De Buk be vindt zich aan de Pastoor van Muijen- weg 12, 3 minuten lopen vanaf het station. Isis Zaterdag heeft het cafe van jongeren centrum Buk Buk Heiloo haar deuren weer open voor een band. Dit keer is dat Isis. De band begint om ca. 22.00 uur en de entree bedraagt 5,-. Isis is een klein jaar geleden opgericht rond Hans Brussee. Brussee heeft de nodige ervaring opgedaan als gitarist bij de helaas ter ziele gegane band Spasmo- dique. Het laatste concert dat Spasmo- dique in de Buk gaf (november jl.) werd dan ook ingeleid door Isis. Dat bleek een succes en dus had de programme ring alle redenen om de band nog een keer te boeken, maar nu in de hoofdrol. Isis speelt voornamelijk melancholische rock in de voetsporen van Spasmodique terwijl ze kwalitatief zeker niet onder doet voor deze band. Cropdusters Wat de muziekstijl betreft lijken ze op The Pogues, wat het drankgedrag aan gaat meer op The Dubliners. Folk zit er in elk geval in. Ook als de bandleden van The Cropdusters het daarmee niet eens zijn. Volgens hun is de punk een veel belangrijker invloed. Namen zoals The Clash en The Petrol Emotion dui ken op. Folkige rockklanken of rockige folk, hoe je het wilt noemen. Als je aan de viool en de banjo denkt, heeft The Cropdusters zeker een folkloristisch tintje. In vergelijking met The Pogues zijn zij minder Iers, af en toe een lief desliedje voor de gezelligheid, maar de meeste songs zijn kritisch en gaan over de belangrijke dingen zoals bandvader Cobert Cook opmerkt. Een tijd lang is de band verbonden geweest met het la bel DDT, wat toepasselijk was met een naam als The Cropdusters (cropdusting is het besproeien van akkers vanuit een vliegtuigje met een vergif waardoor elk levend beestje wordt gedood). De zesta- lige Zuidengelse band kent ook in Ne derland een enthousiaste schare fans. Hun in 1989 verschenen album 'If The Sober Go To Heaven' is zeker in Neder land niet onopgemerkt gebleven. Het album bestaat uit een zestal studionum mers en een zestal live-opnames. Na een aantal optredens in eigen land volgde in 1989 de eerste tour door Duitsland, Oostenrijk en Engeland. In 1990 speel de de band nog in De Panne in België voor een meer dan enthousiast publiek. Zomerfestivals als Waterpop vindt The Cropdusters leuk om te doen, als was het maar vanwege het gratis bier. Drank is een niet onbelangrijke inspiratiebron. Maar ja, zoals Marcus Scott, banjospe ler van The Cropdusters verklaart, iede re band drinkt wat. Toch heb je drank zeker niet nodig om in stemming te ko men op een concert van de band. Het vrolijke en bovendien stevige geluid wordt vooral bepaald door Marcus Scott en Corbert Cook (viool). De fans weten dan ook op elk tempo te pogoën en als je daarvan houdt dan moet je ab soluut op zondag naar de Buk komen. Kaartjes zijn in de voorverkoop ver krijgbaar a 10,-, aan de deur 15,-. Dus als je verzekerd wilt zijn van een toegangskaartje wees er dan snel bij! De band speelt op zondag 5 april, aanvang: 16.00 uur. oerdegelijke hofcomponist Antonio Sa- lieri. Hij kan niet begrijpen waarom de ze onbenullige jongeman met meer talent begiftigd is dan hijzelf. Op alle mogelijke manieren probeert hij zijn concurrent tegen te werken. Door Salieri's invloed aan het hof raakt Mo zart in steeds grotere moeilijkheden. De inmiddels waanzinnig geworden Salieri verzint een duivels plan om Mozart te vernietigen. Het intrigerende verhaal werd met veel succes op Broadway opgevoerd. Willem Nijholt speelde het stuk vorig jaar in ve le Nederlandse theaters. In 1984 werd het stuk verfilmd. Zowel toneelstuk als film werden met vele prijzen onder scheiden. Falkland Toneel speelt 'Amadeus' op vrijdag 10 en zaterdag 11 april om 20.15 uur en zondag 12 april om 14.00 uur. Kaarten a 10,00 (cjp en 65+ 7,50) zijn in Heiloo verkrijgbaar bij Boekhandel Avis (Stationsplein), Holland Internati onal (Raadhuisweg), Boekhandel 't Hoekstuk en het Open Huis (ook 's avonds). Op de avond of middag zelf kan men terecht aan de kassa van thea ter De Beun, vanaf één uur voor de aan vang van de voorstelling. Voor inlichtingen kan men bellen naar 072-338022. HEILOO - Op zaterdag 4 en zondag 5 april organiseert het Heilooër Harmo nie Orkest Caecilia voor de achtste keer een Leerlingen Orkesten Fe'stival. Dit festival is acht jaar geleden ontstaan ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van Caecilia en mag zich sindsdien in een stijgende belangstelling verheugen. Was het in de beginjaren nog te organi seren op één middag, de laatste jaren zijn het al twee middagen. Dit jaar is de deelname bijzonder hoog: achttien or kesten zullen laten hpren en zien wat ze kunnen. Dat komt neer op ruim 500 deelnemers. De juryleden Kees Vlak en Theo Jansen zullen elk orkest beoordelen op muzika liteit, presentatie en spelplezier. Alle orkesten zijn afkomstig uit de pro vincie Noord-Holland en de bezetting varieert van 15 tot 50 leden. De deelne mers zijn leerlingen die minstens één of twee jaar muziekles hebben op hun in strument en zich reeds oefenen in het sa menspel. Het begrip Teerling' is niet aan leeftijd gebonden, zodat zich ook volwassenen tussen de deelnemers be vinden. Daar dit festival uniek is in Noord-Holland en ook daarbuiten, is de provincie tot nü toe steeds bereid ge weest om subsidie te geven. Dankzij de vele sponsors kan mevrouw Willemse- v.d. Ploeg, wethouder van cultuur in Heiloo, ieder orkest een aanmoedi gingsprijs overhandigen. Tevens reikt zij de wisselbeker uit. Beide dagen bent u van harte welkom in de muziekschool van Heiloo, Het Veld 1Zowel zaterdag als zondag is de aan vang 12.00 uur. De toegang is 2,50. De prijsuitreiking is zondag 5 april rond 18.00 uur. Voor meer informatie kunt u kontakt opnemen met M. van Veldhui- zen-Hottentot, tel. 072-619488 of E. Kunst-Verberne tel. 072-129326. ALKMAAR - Op zaterdag 11 april wordt door de Alkmaarse Oratorium Vereniging de traditionele Mattheus Passion van J.S. Bach uitgevoerd. De plaats van uitvoering is de Don Bosco kerk, Geert Grootesplein in Alkmaar. Het geheel staat onder leiding van diri gent Johan Akerboom. Aanvang van de uitvoering is 19.00 uur, kerk open om 48.00 uur. Toegangsprijzen in de voor verkoop 20,00, CJP en Pas 65 17,50. Op de avond van het concert aan de kerk 22,50 resp. 20,00. Voorverkoop op de volgende adressen: Heiloo: Disco Heiloo, Winkelhof 't Loo 41. Telefonisch reserveren uitslui tend 02208-95932, b.g.g. 072-120775. HEILOO - Op vrijdagavond 3 april houdt de heer S. Dekker uit Winkel voor de geologiegroep van het Nivon- Heiloo een lezing met als thema: "Het ontstaan van het leven in het Pre- Cambrium". Plaats: Open Huis, Hei loo. Aanvang 20.00 uur. Kosten: leden en jongeren t/m 18 jaar 2,00 p.p.; niet-leden 4,00 p.p. Op zondag 12 april organiseert de geo- groep een excursie naar het geologisch museum 'Hofland' in Laren. Voor in lichtingen hierover kan men zich wen den tot de heer J.P. Koorn, tel. 334001.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 8