Sterke uitvoering 'Amadeus' door Falkland Toneel in Beun het Kaasmuseum in Alkmaar Marshall O'Band in Akertje Paashaas in Stationscentrum 'Lisa': nieuw modewinkeltje in hart van Stationscentrum Falkland Toneel presenteert 'De gehaaide zeemeerman' Meervogeis 6 kampioen Mary Koekenbier exposeert in Hulp aan slachtoffers Atletiekseizoen van start Burgerlijke stand gemeente Akersloot Meervogeis handbal HSV 2 kampioen R.K. Basisschool Ypestein Start honk- en softbal- competitie Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. Stop met het voeren van de buitenvogels Cursus slank en fit de zomer in 'fcufo Een scene uit 'Amadeus', met v.l.n.r. Jaap Schuuring, cor veen, Aiiara de Graaf en Martin Affourtit. HEILOO - Falkland heeft zich het afge lopen weekend van zijn beste zijde laten zien. Door de vele voor-publiciteit had den zij veel waar te maken. Maar het is zé gelukt. 'Amadeus' was in één woord een schitterende voorstelling. Eigenlijk had het stuk van Peter Shaffer net zo goed 'Salieri' kunnen heten. Hij is de man waar het om draait en is ook "de hele avond op het toneel, soms aan het woord, soms als toeschouwer. Mar tin Affourtit maakte van deze Salieri een ware creatie. Hoewel Affourtit nog wel eens de neiging heeft wat heftig te gaan spreken, maakte hij van zowel de oude als de jonge Salieri twee hele mooie ingetogen types. De grote lappen tekst waren een plezier om naar te luisteren, hij maakte het stuk. Amadeus, gespeeld door Mike Kuijt, had hele sterke momenten, maar ook mindere. Hij was prachtig om naar te kijken in zijn fraaie kostuum. Als meestal waren het decor, dat helemaal in zwart-wit was gehouden, en de aan kleding van de spelers een plezier om naar te kijken. De regie, die in handen van Jan Hoedjes was, straalde een zekere rust uit, iets wat door de vele luistertekst erg prettig aandeed. Deze voorstelling van Falk land mag bovenaan geplaatst worden. HEILOO - 'Voor de daders staat alle mogelijke hulp klaar. Maar wat doen ze voor de slachtoffers?' Het is een vraag, die nogal eens gesteld wordt, wanneer de plegers van een misdrijf onder behande ling van een psychiater zijn ge plaatst. Toch is er ook in onze omgeving een instantie, die hulp biedt aan de slachtoffers van een misdrijf. De voorlichtingscommissie van de Stichting Ouderenwerk heeft op 23 april 's middags om 2 uur een bijeenkomst in het Open Huis ge organiseerd, die aandacht zal besteden aan het werk van het bu reau Slachtofferhulp. Op deze middag zal mevrouw Marjolijn Bartlema, regio-coordinator van het bureau Noord Kennemerland- Noord, vertellen welke hulp zij en haar collega's aan slachtoffers biedt. Behalve een uiteenzetting over de organisatie van het werk zal ze aan de hand van een videofilm la ten zien hoe de medewerkers in de dagelijkse praktijk hun taak uit voeren. Vanzelfsprekend is er alle gelegenheid om vragen te stellen. Niet alleen slachtoffers van een misdrijf, zoals inbraak, diefstal, mishandeling, aanranding en be roving, kunnen om hulp vragen, ook slachtoffers van een verkeer songeval kunnen bij het bureau terecht. De hulp kan onder andere bestaan uit een gesprek met het slachtoffer, informatie over mo gelijke schadevergoeding, hulp bij het invullen van formulieren en schrijven van brieven en eventueel meegaan naar politie of recht bank. Wie meer wil weten over het werk van het bureau Slachtofferhulp moet zeker deze bijeenkomst be zoeken. De toegangsprijs is 2,50 per persoon. HEILOO - Met testwedstrijden heeft av Trias het atletiekseizoen ingeluid. Voor de eerste keer gebeurde dat in samen werking met Hera uit Heerhugowaard. De oudste jeugd en de senioren kwamen in Heerhugowaard in actie, terwijl de jongste jeugd van beide verenigingen in Heiloo van start ging. Iedereen was zeer tevreden over dit initiatief en de bedoe ling is dat het een jaarlijkse traditie wordt. Bij deze wedstrijden werd ook het eerste clubrecord van dit seizoen gevestigd en wel op de 4x400 meter jongens B. Mi- chiel Cadenau, Pieter Westers, Joris Daniels en Michiel Edelman bleven de Hera-jongens voor £n finishten na 3.55.4 min. Andere goede prestaties kwamen op naam van Jorg van der Wel, die de speer 46.50m ver wierp, en van veterane Jolande Brasser die bij het discuswerpen een afstand van 36.72 m bereikte. Het komende weekend is het rustig op AKERSLOOT - Geboren - Maxime, dochter van Johannes B. Schoon en Ur sula J. van Wonderen, David Wijnan- dus Gerardus, zoon van Petrus J.M. Pennekamp en Anna J.C. Olgers. Loed, zoon van Cornelis P. Veth en Marion van Eekelen. Wilhelmus Gerar dus Marcel, zoon van Marcel Quax en Ingrid Draijer. Petrus Cornelis Jaco bus, zoon van Johannes P.J. Mul en Anna M.A. Mul. Jantien Geerdiene, dochter van Hendrik Delbrugge en Aaltje A. Arends. Gerben, zoon van Gerardus J. Groot en Willy J. Kos. Overleden: Jacoba de Boer, e/v W.J. Dekker, oud 61 jaar. AKERSLOOT - Het 'Hans van der Eng Timmewerkplaats' elftal, Meervogeis 6, is weer kampioen geworden. Het familie-elftal is in de afgelopen 6 jaar 5 keer kampioen geworden. Het gehel sei zoen stond het elftal bovenaan, maar werd op 1 punt gevolgd door Kolping Boys. De beide duels tegen Kolping Boys kwamen toevallig aan het einde van de competitie, waarbij Meervogeis 6 definitief afstand nam van Kolping Boys door 2 overwinningen, 0-1 en 2-0. Het elftal werd door sponsor en bestuur in de bloemen gezet, waarna het feest kon beginnen. Het einde is nog niet in zicht, want de spelers hebben besloten er nog een voetbalseizoen aan vast te plakken. ALKMAAR - In het Kaasmuseum in het Waaggebouw te Alkmaar is momen teel een unieke tentoonstelling van olie verfschilderijen van Mary Koekenbier te zien. Aansluitend op het thema 'kaas' ziet u hier een verzameling koeienschil- derijen. In verschillende landen nam Mary Koekenbier voor een bepaalde tijd haar intrek op een boerderij. Over dag was zij altijd in de stal te vinden. Ook de markt in Purmerend werd niet vergeten. Koeien hebben op mij een grote aan trekkingskracht, ik schilder ze daarom graag", aldus Mary. U kunt in het Kaasmuseum gaan kijken van maandag tot en met donderdag van 11.00-16.00 uur en op vrijdag van 9.00-16.00 uur, dan is het kaasmarktdag. Op zondag is het museum gesloten. AKERSLOOT - Een derby tussen twee damesteams die beide op de tweede plaats staan en dit ook met volle inzet waar wilden maken. ADO liet vooral in de eerste helft het betere spel zien terwijl Meervogeis tijdens de eertse thuis wedstrijd van de buitencompetitie slor dig met kansen en bal omgingen. Ruststand 5-4. In de tweede helft was doelvrouw Susan Bron na een jaar af wezigheid weer van de partij. Cora Broerse en Ellen Tiebie wisten de ADO- verdediging nog vier keer te verschal ken. Deze overwinning brengt de dames dichter naar de bovenste plaats (11-7). Bij de dames Al een wedstrijd met pie ken en dalen. Een goede start van beide teams met in de hoofdrol Laura Verzij- de die met haar bekende keiharde scho ten uit de tweede lijn Meervogeis steeds langszij ADO bracht. Door hard de cir kel in te gaan wist ADO nogal eens stfafworpen te forceren wat het spel niet ten goede kwam. Na rust werden de ju nioren van ADO op snelheid verslagen o.l.v. gelegenheidscoach Arie Krom een terechte overwinning (9-5). De wedstrijden van de heren Al zijn, omdat men snel en open speelt, altijd voor de handballiefhebber door het gro te aantal doelpunten schitterend om naar te kijken. Meervogeis, kansvol voor het kampioenschap hield de score steeds in hun voordeel. Soms werd door Volendam duidelijk gemaakt dat zij zich niet zonder meer neerlegden bij verlies. Zij wisten tot op één punt te na deren, doch vooral tempoversnellingen brachten de volle winst voor Meervo geis: 32-25. Rommelmarkt Traditioneel is er op Koninginnedag een rommelmark waarvan de opbrengst ten goede komt aan de handbaljeugd. Heeft \i nog iets staan wat u in de weg staat en voor ons iets kan opbrengen dan kunt u dit bezorgen bij T. Kerssens, Die- lofslaantje 13, of bel 13734 en wij ko men het halen. Mary Koekenbier aan het werk op de markt in Purmerend. HEILOO - Op eerste paasdag, zondag 19 april, treedt in café 't Akertje de Marshall O'Band op. Deze Amsterdam se formatie timmert flinbk aan de weg en heeft inmiddels bij het Sweat Re cords label haar debuut-cd uitgebracht. De vijfkoppige band brengt muziek, die niet zomaar onder één noemer te vatten is. Soul, funk, jazz en disco, maar ook hiphop en rap zijn in de muziek terug te horen: een gevarieerde sound, die in een aantrekkelijke show aan het publiek ge presenteerd wordt. De formatie bestaat uit zanger Roi Straube, zangeres Franny Gebhart, gitarist Edgar Tjokrohamid- jojo, en het duo Wally en Brian voor respectievelijk bas en drums. De Marshall O'Band is zondagavond vanaf 21.30 uur te horen in het gezellige Akertje op de zuidelijke grens van Hei loo aan de Kapellaan. Een swingend muzikaal einde, van de eerste paasdag, dat mogen we aannemen, 't Akertje heeft in dat opzicht immers een prima naam opgebouwd. HEILOO - In een zaalvoetbalsei zoen waarin HSV2 Radio Bakker in de competitie nog altijd ongesla gen is, wist het team het kampioen schap in de reserve eerste klasse veilig te stellen. Na een 5-3 overwin ning op ZVVC Uniekaas 2 mocht op vrijdag 3 april de champagne atletiekgebied, maar daarna barst het seizoen in alle hevigheid los. Op 16 mei is de volgende wedstrijd op de kunststofbaan in Heiloo en wel een competitiewedstrijd voor C/D- junioren. In het Stationscentrum kunt u aanstaande zaterdag de Paashaas tegenko men met een mand vol verrassingen. HEILOO - Zoals ieder jaar rond Pasen is er in het Stationscentrum weer iets feestelijks te beleven. Dit jaar zal de Paashaas met een mand vol eieren door het centrum lopen. Elke voorbijganger mag er één uitnemen en u maakt dan kans op een verrassing, die in het ei zit. Dit kan zijn een waardebon of een ver rassing, die in één Van de winkels opge haald kan worden. Zaterdag 18 april loopt de Paashaas door het Stationscen trum van 11.00 tot 15.30 uur. HEILOO - De Stichting R.K. School- bestuur Heiloo heeft naast dhr. P. Ro- kebrand twee leerkrachten benoemd aan de R.K. basisschool in Ypestein. Mevr. K. Fabius en Mevr. A. Mooij zul len het team komen versterken. Mo menteel zijn zij werkzaam op de Benedictusschool. Als het aantal kinde ren blijft stijgen zullen naar aanleiding daarvan meer leerkrachten benoemd worden. Woensdagavond 22 april is er in de kan tine van Openbare Werken aan de Ka- naalweg een tweede informatieve avond voor de toekomstige ouders van de R.K. basisschool in Ypestein. De avond be gint om 20.00 uur. U kunt dan ken nismaken met de teamleden, ouderraad leden en een aantal lesmethoden inzien die op de school gebruikt zullen worden. HEILOO - Het komend weekend breekt het uur van de waarheid aan voor de se lectieteams van Double Stars Heiloo. Na de nodige voorbereidingen vinden de eerste competitiewedstrijden plaats. Honkbal 1 bijt zaterdag de spits af. Te genstander is het tweede team van The Herons. Honkbal 1 kent de nodige nieu we gezichten, zo is Peep Papa de nieuwe coach van de de selectie. Peep Papa is geen onbekende in Heiloo, reeds eerder heeft hij Foresters onder zijn hoede ge had. Voorts krijgt de jeugd een kans bij honkbal 1, met name Niels Bay en Job Peeters zijn met hun jeugdige leeftijd de opvallendste geslecteerden. De wedstrijd op het Vennewater vangt aan om 14.30 uur. Softbal 1 speelt maandag (2e Paasdag) haar eerste competitiewedstrijd tegen Peattown Peppers. Ook bij softbal 1 nieuwe gezichten. Oud-eersteteam- speelster Ciska Hemmekam treedt dit seizoen als coach op, daarbij geas sisteerd door Bert Kostense. De wedstrijd, een double-header, vangt aan om 14.00 uur en burgemeester Schoof van Heiloo heeft zich bereid verklaard de eerste bal te gooien. HEILOO - ,,Wij verkopen jonge mode in het betere genre" zegt Lies Bremer, eigenares van het nieuwe modezaakje „Lisa" op de hoek van de Stationsweg en de Heerenweg. Voorheen was Ivy House hier gevestigd. Lies Bremer heeft al vijf jaar een modezaak in Bergen en nu dus haar tweede zaak in Heiloo. Het pand is grondig veranderd, de spiegel wanden doen alles twee keer zo groot lijken en de verfkwast heeft de rest ge daan, het ziet er heel leuk uit. Lies Bre mer verkoop bekende merken als Turn over, Pepe, Beachlife, Index en Cotton- club. Er worden ook schoenen verkocht van het merk Palludium. Het voordeel dat de andere zaak in Bergen er is, is dat in Heiloo niet de gehele collectie op voorraad hoeft te zijn. Lies rijdt heen en weer tussen Heiloo en Bergen en ze kan dus altijd iets wat er in Heiloo niet is uit Bergen meenemen en het is er dan in enkele uren. Vrijdag is „Lisa" open gegaan en was er voor elke klant een drankje en een hapje. Het eerste honkbalteam van Double Stars Heiloo. worden ontkurkt. Dankzij dit resul taat komt het team volgend seizoen in de reserve hoofdklasse uit. Op de foto staand v.l.n.r. Marcel Lapère, Armand v.d. Lee, Richard Turk en Karl Mul; gehurkt Richard Mul, Pierre Ruiter, Jan Piet Ruis en Mervin Doesburg. Op de foto ont breekt Bert Out. HEILOO - Nu het voorjaar schoorvoe tend nadert en veel vogels al druk met nestmateriaal aan de gang zijn, is het verstandig om met het voeren van de buitenvogels te stoppen. Het is mis schien niet bij iedereen bekend, maar als de vogels jongen hebben, en dat tijdstip is toch heel nabij, is voedsel als stukjes vetbol, brood, spek, pinda of zaden zeer schadelijk voor deze jonge dieren. De jonge vogels die dit voedsel van hun ouders krijgen aangeboden zul len wel dikke buiken hebben, maar groeien doen ze niet. Erger zelfs, hun spijsverteringskanaal en darmen raken verstopt door die onverteerbare rommel en ze sterven een pijnlijke dood. Bijna alle jongen van zangvogels worden im mers in de eerste weken van hun leven met insecten gevoerd. De dierenbescherming doet daarom een dringend beroep op alle vogelliefheb bers om de pindakorfjes, voertafels en vetbollen uit de tuin op te ruimen. De vogels kunnen nu makkelijk op eigen kracht genoeg voedsel bij elkaar scharrelen. Katten kunnen in deze tijd van het jaar de vogels en hun jongen veel schade be rokkenen. Misschien kunt u dit enigs zins voorkomen door aan de halsband van de kat een belletje te hangen. De vo gels horen de kat dan tijdig aankomen. Door de kat wat vaker binnen te houden kunt u wellicht meer leed voorkomen. De Marshall O'Band, te beluisteren in 't Akertje. HEILOO - Voor alle kinderen vanaf 5 jaar én hun ouders, speelt Falkland het toneelstuk 'De gehaaide zeemeerman' van Jan Staal. Janus, een sullige sluiswachter, laat op eend ag zijn trouwring in het water val len. Adeline, een mooie zeemeermin, wordt verliefd op Janus en sleurt hem mee naar de bodem van de zee. Daar verandert zij hem, met de hulp van dok ter Inktvis en zeemeermin Cedeline, in een heuse zeemeerman. Adeline is niet de enige zeemeermin, die verliefd wordt op Janus. Wie zal Janus krijgen? Adeli- ne, Cedeline of Klaar, zijn echte vrouw Wil jij weten wat Janus zal doen, kom dan gezellig naar theater de Beun. Je bent welkom op 25 april om 13.30 of 16.00 uur en 26 april om 14.00 uur. Ben je jarig en wil je een leuk feestje vieren. Kom dan met je vriendjes en vriendin netjes naar dit leuke toneelstuk kijken. De jarige krijgt zelfs een heus verjaar- dagskadootje! De kaarten kosten 5,00 en zijn te koop bij: Boekhandel Avis (Station plein), Reisbureau Holland Internatio nal (Raadhuisweg), Boekhandel 't Hoekstuk, het Open Huis (ook 's avonds) én op vele openbare scholen. Kaarten kunnen ook één uur voor aan vang aan de kassa van Theater de Beun, gekocht worden. Voor inlichtingen kunt u bellen naar 072-338022. Het ruim ogende interieur van het modewinkeltje 'Lisa'. HEILOO - 'Fit door bewegen' organi seert de cursus slank en fit de zomer in. De cursus start vrijdag 24 april en ein digt op woensdag 24 juni. Het doel van de cursus is op een gezonde en verant woorde manier en op natuurlijke wijze af te slanken en een beter figuur te krij gen. Dit wordt bereikt door een combi natie van beweging en voedingsadviezen o.l.v. diëtist Arjan Verdonk, die één bijeenkomst per week aanwezig zal zijn. De cursisten trimmen drie keer per week: maandag van 10.00 - 11.00 uur, woensdag van 10.00 - 11.30 uur en vrij dag van 10.00 - 11.00 uur. Op woensdag en vrijdag wordt er in het Heilooërbos getrimd en woensdag vindt de bijeen komst in de gymzaal De Driestal plaats, waar ook de diëtiste aanwezig is. Voor vragen en inlichtingen: Fit door Bewegen, Rob Wuijster, 072-332764. De Falkland-acteurs in 'De gehaaide zeemeerman

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 10