Nog twee gezinnen nodig voor Poolse kinderen Juf Klerks stopt na met modevakschool 60 jaar in Heiloo rfr a. j. vos C /Mascotte Renee Smithuis Kunsthandel Concert Hollands Vocaal Ensemble aan alle medestanders van de Stichting Flinke restauratie VVV-kantoor I C. HACHMANG KLASSIEK MODERNEN /ALLDEK^ Zie pagina 6 57e JAARGANG NO K88S NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EM OMSTREKEN 15 APRIL 1992 Collecte hartstichting Egmond start energieprojekt Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mo gelijk volgende week opnemen. Mevrouw Klerks bij de entree van haar modevakschool. Natuurwandeling het Maalwater De Vroegte Wint Sponsorwandeltocht voor Peru Slijpautomaat bij Zonneveld optiek Desiree verlovingsdiamant bij juwelier Herman Kwaad Dans- en feestcentrum Limmen Maandag 20 april D.J. LEON en ROB VAN HOLLAND Aanvang 17.00 uur Rijksweg 121 02205-1383 Opera- en Operette concert in Vriendschap V oorjaarsverkoop Welfare Heiloo DAKDEKKER - LOODGIETER Holleweg 19 072-335085 Tentoonstelling schilderijen uit het begin van de eeuw. Uitsluitend werk van schilders die in museum-kollekties zijn vertegenwoordigd. Voor alle bezoekers is er een gratis kunstkalender van Jan Altink 1992. Open: vrijdag, zaterdag en zondagmiddag 14.00-18.00 uur (en op afspraak 02518-55903) Ook op 2e Paasdag. Stationsweg 83 1851 LJ Heiloo 072-337766 b.g.g. 02518-55903 (ook inkoop van goede schilderijen uit dezelfde periode). Vlaggen - vlaggemasten Rijksweg 63, 1906 BE Limmen tel. 02205-2507 fax. 02205-1952. Advertenties en administratie Uitkijkpost: Rechte Hondsbosschelaan 22 Postbus 68 1850 AB Heiloo. Tel. 072-330175. Fax 072-335644. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 8.30-12.00 en 13.00-16.45 uur vrijdag van 8.30-12.00 en 13.00-15.00 uur Redactie: De redactie is tijdens kantooruren te bereiken onder nummer 072-330175. Redactie-adressen Baafjeslaan 1, 1852 BE Heiloo (072-331081) Westerweg 371, 1852 PR Heiloo (072-333775) Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 072-330175 De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 15.000 exemplaren in Heiloo, Lirnmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Rinnegom en Egmond aan den Hoef. Redactionele kopij en advertentie-opgaven moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm 72 cent (excl. BTW). Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. Drukkerij Uitkijkpost BV verzorgt tevens al uw drukwerk: van briefpapier tot full-color brochures. Vraag offerte! HEILOO - Al voor het vijfde jaar orga niseert de Stichting 'Een Hart voor Po len Heiloo' een gezonde, ontspannen en leerzame vakantie voor 25 kinderen uit Polen in Heiloo en omgeving. Dit jaar van 5 tot 24 augustus. Nu de gemeente Heiloo een stedenband heeft aangegaan met de Poolse stad Swietochlowice mo gen wij als Heilooënaars niet nalaten ons gastvrijheidsgezicht te laten zien. Deze Poolse stad, één van de meest ver vuilde steden van Polen door zware in dustrie en mijnbouw, is ongezond om er te wonen, zeker voor jonge kinderen in de groei van hun leven. Luxe kennen de ze kinderen niet. Omdat beide ouders moeten werken om in het dagelijks on derhoud te kunnen voorzien, zijn het de kinderen, die elkaar moeten opvangen, zorg moeten dragen voor huishoudelijk werk en het doen van boodschappen, etc. Daarom wil de Stichting kinderen over laten komen: om de gezonde Hollandse lucht in te ademen, even uit de vervuilde lucht; om te genieten van een stuk ont spanning, even uit de sores van iedere dag; om te zien hoe er in een ander land geleefd wordt hoe het anders kan. Tenslotte zal de jeugd van Polen nu de toekomst van Polen later zijn. Onze Stichting heeft nog twee gastge zinnen nodig. Heiloo laat ons of beter gezegd laat deze kinderen toch de gele genheid krijgen iets te zien en te proeven van onze mooie omgeving. Geeft u op als gastgezin. Informatie wordt graag gegeven door: J. Hartog, Kapellaan 11b, Heiloo, tel. 02205-3403, óf J. Rood, De Moestuin 19, Heiloo, tel. 072-335297. Makelaar Taxateur o.g. hypotheken °°P Postbus 95.1850 AB Heiloo Tel 072-331895 ASSURANTIËN Kantoor Zeeweg 20.1852 CR Heiloo TAXATIES Het Hollands Vocaal Ensemble verzorgt een sfeervol Paas-concert. HEILOO - Op tweede Paasdag (20 april) om 15.00 uur treedt het Hollands Vocaal Ensemble voor u op in de Witte Kerk van Heiloo. We beginnen met kof fie en thee te schenken en het eigenlijke concert vangt aan om 15.30 uur. Wij zingen dan voor u een Paascantate van Johann Sebastian Bach (BWV 4), 'Christ lag in Todesbanden', een canta te van Buxtehude 'Der Herr ist mit mir' en een cantate van Kuhnau 'Gott sei mir gnadig". De begeleiding is in handen van een klein barokorkest, dat ook nog een instrumentaal nummer voor u zal spelen. Zij spelen op historische instru menten. HEILOO - Afgelopen week heeft de jaarlijkse collecte van de Nederlandse Hartstichting plaatsgevonden. In Hei loo heeft deze collecte het prachtige be drag van 15.114,10 opgebracht. Het comité Vrienden van de Nederlandse Hartstichting wil alle gulle gevers bij de ze heel hartelijk bedanken voor hun bij drage. Dank zij uw bijdrage kan de Nederlandse Hartstichting haar werk blijven voortzetten. Ook willen wij langs deze weg alle col lectanten bedanken voor hun hulp, zon der hun inzet heeft de collecte niet kunnen slagen. Mocht u de collectant gemist hebben, dan kunt u uw bijdrage alsnog storten bij de Rabobank op reke ning 12.05.83.488 t.n.v. Vrienden van de Nederlandse Hartstichting. EGMOND - Vorige week dinsdag ging de energiebesparingsaktie van het gas bedrijf Kop van Noord-Holland en het Provinciaal Energiebedrijf Noord- Holland van start. Het doel is het ener gieverbruik in huis te verminderen. Wie dat wil kan door medewerkers van het team het energieverbruik laten me ten. Zij zullen u aanwijzingen geven waarop bespaard kan worden.. Wie de ze aanwijzingen heeft opgevolgd krijgt hiervoor een certificaat. Egmond bijt bij deze aktie het spits af. Bergen en Schoorl zullen volgen. De be volking van Egmond is middels een schrijven van dit plan op de hoogte ge bracht en kan door het opsturen van een bijgesloten antwoordkaart duidelijk maken of men bezoek van het team wil hebben. Voor elke energiebesparende voorzie ning die wordt aangebracht krijgt de be woner punten toegekend. Een tien is het hoogste, maar bij een minimum van ze ven punten wordt al een certificaat uit gereikt. Men verwacht dat ongeveer tien procent van de bevolking hierop zal rea geren. Het Provinciaal Waterleidingbe drijf wil ook met zo'n dergelijke aktie gaan beginnen, maar dan om het warm- waterverbruik te miniseren. Kuhnau zowel als Buxtehude waren voorlopers van Bach, Kuhnau was zelfs zijn voorganger als organist te Leipzig. Zijn cantate is in zijn eenvoud van een grote klankschoonheid. Bach zelf was een grote bewonderaar van Buxtehude en toen hij in 1750 vier weken verlof kreeg om naar het beroemde orgelspel van de grote meester te gaan luisteren, bleef hij vier maanden weg. Dit voorval kostte hem echter wel zijn organisten- baan te Arnstadt. Het is ook duidelijk te horen hoe Bach voortbouwt op het werk van Buxtehude, zijn Paascantate is als het ware de kroon op het werk. En dan te bedenken dat hij deze cantate op zeer jonge leeftijd schreef. Kaarten voor dit concert zijn verkrijg baar bij de koorleden, of voor de aan vang van het concert in de kerk. Telefonische reserveren: 072-330596. De toegangsprijs is 15,00 CJP, 65 18,- 10,00 Kinderen tot 12 jaar gratis. HEILOO - Juf Klerks, bijna tachtig jaar, gaat stoppen met haar modevak school aan de Heerenweg 68. Na 60 jaar vindt zij het wel genoeg. Ogen en ge zondheid laten haar wat in de steek maar de 60 jaar moesten en zouden vol- gemaakt worden. Daarom blijf ik tot juni les geven, dan is het zomergoed af en heb ik de, buiten m'n ziek zijn, de 60 jaar toch vol gemaakt". Haar 50-jarig jubileum staat haar nog duidelijk voor ogen, een receptie bij Koekenbier liep helemaal uit de hand. Op een gegeven moment waren er 3 za len open en nog zaten er mensen op de trap. Nu heeft ze het 60-jarig jubileum rustig met de kinderen gevierd, maar toch staat haar huiskamer vol bloemen. Van attente leerlingen die de datum ont houden hadden. Juf Klerks was wat je noemt een geë mancipeerde vrouw. Op haar 19e begon ze haar eigen modevakschool, met 6 di ploma's op zak kon zij nu haar kennis aan anderen overdragen. Haar vader, die een slagerij had aan de Kenne- merstraatweg, kreeg in de winkel vaak te horen: ,,Dat je die meiden laat leren, ze trouwen toch wel". Gelukkig heeft niemand zich daar iets van aange trokken. Vroeger was boven de oude brandweer- kazerne een woonruimte, daar werd be gonnen met les geven, het was 1932. In het begin geen vet pot, en werd er ook les gegeven aan boerinnen in het Zwarte Kerkje in Schermer. Op de fiets toog juf Klerks daar naar toe. Les tot 4 uur, want dan moest er gemolken worden. Het tweede jaar waren er genoeg leerlin gen en kon alle aandacht aan de school in Heiloo worden gegeven. In 1937 vond een verhuizing plaats naar de Hee renweg 68, daar werden 2 slaapkamers als leslokaal ingericht. Toen brak de oorlog uit en werd er, vanwege de ver warming les gegeven in de huiskamer, met het verzoek wel een blok hout mee te nemen. Er werd alleen nog overdag les gegeven want 's avonds wilde men de deur liever niet uit. In de oorlog kwamen er veel Egmonders naar Heiloo en omdat er bijna geen kle ding meer te krijgen was kwamen veel van hen naar de school van Juf Klerks om van oud nieuw te maken. ,,Er wer den heel wat jassen en pakken uit elkaar gescheurd en dan maar kijken wat er uit kon, een rokje, een jack? Maar door al dat scheuren is er heel wat Egmonds- zand in m'n huis gekomen", aldus Juf Klerks. Ook de Heilooërs konden de weg naar de school goed vinden. Toen zei de man van Juf Klerks op een dag: ,,En nu wil ik wel eens een rustige huiskamer" en er kwam een schooltje achter in de tuin. Eigenlijk een groot kippenhok dat door het ruilen van allerlei zaken, om materi aal te krijgen werd omgebouwd tot een schooltje. Er kwamen ook Egmonders op de fiets naar de modevakschool, toen alles schaars werd, werden de banden ver vangen door tuinslang. Toen dat er ook niet meer was kwam men lopend, op klompen in weer en wind. Vroeg van huis om op tijd op de les te zijn van 9-12 uur en van 2-5 uur en dan weer lopend terug. Juf Klerks zegt: ,,Wat dacht u van al die klompen, dat was goud, dus zetten we ze maar in de gang. Je kon in die tijd ook briefjes op de wand vinden met de volgende tekst 'Wie wil bruine bonen ruilen voor een lappie stof?' Na de oorlog bleven de Egmonders, Castricummers, Limmers en Heilooëna- ren komen, er waren in de omgeving geen modevakscholen. Juf Klerks: ,,Gek hé, ik ben er gewoon van gaan houden, van die Egmonders". Degenen die bij haar op les zijn geweest zijn haar ook nog altijd dankbaar dat ze het vak daar zo grondig hebben geleerd. De eerste leerling die het diploma be-" haalde van de school, mevrouw van OPROEP HEILOO HOUDEN ZO Tricht, kwam vanwege het 60-jarig bestaan een bloemetje brengen. Er wa ren trouwens meer leerlingen die, on danks dat het niet officieel gevierd werd, toch hun waardering lieten blij ken. Velen hebben de school afge maakt, maar het was ook mogelijk een gedeelte van de school te doorlopen, maar wel altijd patroon tekenen! Juf Klerks heeft al 43 jaar een strand huisje in Egmond waar ze graag ver toeft, dit jaar mag ze een maand langer. ,,Ik ken daar zoveel mensen". Er staat sinds 5 jaar ook een houten strandhuis op de Heerenweg, ter vervanging van het ,,kippehok"; dit kreeg d+toepasse lijke naam ,,De Vingerhoed". ,,Als ik nu uit Egmond weer thuis kom, zal het wel stil zijn, maar ze hebben al gevraagd of ik niet eenmaal in de week wat naai les wil geven, al was het alleen maar voor de gezelligheid. Wie weet...", zegt Juf Klerks een beetje bedenkelijk, het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan. HEILOO - Op dinsdag 21 april houdt het Instituut voor Natuurbescherming seducatie (IVN) afd. Noord Kennemer- land, een rondleiding voor belangstellenden in het natuurgebied Maalwater (Heiloo-West). De avond wandeling duurt anderhalf uur, begint om 19.00 uur vanaf het zwembad Het Baafje en wordt geleid door ervaren na- tuurgidsen. Extra informatie is te krij gen op 072-331588. HEILOO - Op zondag 12 april werd de eerste witviswedstrijd voor de heren van dit seizoen vervist. Het was jammer dat ondanks het mooie weer zich niet meer dan zeven deelnemers hadden aange meld. De beste vier vissers van deze dag waren: 1) G. TUin, 4800 gram; 2) D. Sanches, 1650 gram; 3) S. Blokker, 1600 gram; 4) hr. v.d. Heydt, 1400 gram. HEILOO - Zaterdag 4 april was een mooie dag. Ruim honder kinderen lie pen geld bijeen voor het radiozendstati on voor de Indianen in Peru. Het bedrag voor Heiloo en Limmen samen bedraagt 6.000,--, waarvan de kinde ren uit Limmen de grootste duit in het zakje gedaan hebben. Akersloot had de sponsorwandeltocht eerder gelopen, de opbrengst was ruim 4.000,-, dus ook geweldig. De opkomst van Heiloo was jammer ge noeg niet zo groot. Maar het enthousi asme waarmee de kinderen gelopen hebben was daar niet minder om. Het was een prachtige wandeling door het mooiste gedeelte van Heiloo. Het is het vermelden waard, dat Ronald Terlien voor Heiloo en Nathalie Nuijens voor Limmen het hoogste bedrag bijeen gelo pen hebben. Zij krijgen een T-shirt uit gegeven door GreenPeace voor het behoud van het Tropische regenwoud, waaronder een gedeelte van Peru valt, waar het radiostation het Project, voor bestemd is. Met medewerking van veel spontane mensen is het een geslaagde tocht ge worden, waardoor het project gereali seerd kan worden. De Werkgroep Kerk en Samenleving dankt graag alle kinde ren, ouders en scholen voor hun mede werking, als ook de heer Van Zaal, die voor iedere deelnemer een pot met hya cinthen tot groei en bloei had gebracht. HEILOO - Toen Rob en Edith Zonne veld een half jaar geleden de optiekzaak van Wuyts overnamen kregen ze het ge zellig druk in de winkel. Rob Zonneveld kreeg assistentie van zijn broer Ruud en er werd geïnvesteerd in nieuwe appara tuur. Het nieuwste snufje is thans in ge bruik genomen: Zonneveld Optiek beschikt nu over een zeer geavanceerde computergestuurde slijpautomaat. Hiermee worden de glazen beter en mooier dan ooit tevoren in de vorm van het montuur geslepen. Daarna worden de glazen op de exacte maat in het mon tuur gemonteerd. De nieuwe Topcon slijpmachine slijpt het glas zodanig dat het nauwelijks meer opvalt dat iemand een hoge sterkte heeft. Een ingebouwd computerprogramma tast het glas af, waardoor een ideale dikteverdeling van het glas t.o.v. het montuur bereikt wordt. Een zichtbaar mooiere bril is het resultaat. Zonneveld Optiek, Heeren weg 151 in Heiloo geeft u graag deskun dig advies. HEILOO - Diamant is uniek, waarde vol en voor altijd. Het is dan ook geen wonder dat een zo veelzijdig edelsteen als de diamant weer een prominente plaats veroverd in het meest waardevol le sieraad dat twee mensen aan elkaar kunnen geven: de verlovings- en trouw ring. Bij juwelier Herman Kwaad is er hierin een ruime keuze. Het accent ligt op de onlangs op de markt gebrachte collectie, die helemaal past bij de relaties van deze tijd. In acht exclusieve ontwerpen wordt de hechte band tussen twee partners gesymboli seerd, zonder het individuele karakter van beiden aan te tasten: voor de vrouw een subtiele creatie met een sprekende diamant, voor de man een krachtige ring die daar perfect bij aansluit. Het is een lijn sieraden die past bij mensen met een hedendaagse kijk op het huwelijk. Het gebruik om een verloving te bezege len stamt al uit de Romeinse tijd. Be scheiden ringen van ijzer symboliseerden toendertijd de oneindi ge levenscyclus en de in principe onver brekelijke band tussen man en vrouw. Vanaf de 2e eeuw na Christus werden voor het eerst gouden ringen gebruikt, een traditie die de christenen hebben overgenomen. Pas laat in de 15e eeuw werd de symboliek van de diamant duurzaamheid en dus eeuwigheid-7 aan die van de ring toegevoegd. Door de eeuwen heen is het gebruik van diamant in verlovings- en trouwringen toegenomen. Hoe eigentijds diamant in de twintigste eeuw als symbool van lief de verwerkt wordt, kunt u bij juwelier Kwaad bewonderen. Stationsweg 85,1851LJ Heiloo AKERSLOOT - Op vrijdag 24 april treedt op in de zaal van De Vriendschap het Noordhollands Opera- Operette Quintet. Het ensemble kan gerangschikt worden onder de betere amateurgezel schappen. Het bewijst in zo'n 25 beken de opera- en operette-fragmenten dat ze niet voor het eerst dit repertoire ten uit voering brengt. Het Quintet bestaat uit de sopranen Jo ke Muller en Annie Elfring, de tenor Arwi^ Kluft en de bas Jan Hoek. Ze worden begeleid door het vijfde lid van het gezelschap, de pianist Peter Möhrin- ger. Niet alleen het geijkte werk van Le- har en Strauss wordt ten gehore gebracht; ook staan o.a. Verdi en Mo zart op het programma. Na het optreden is er bal na met levende muziek. Kaartverkoop: Mevr. C. Reij- merink, Wagnerlaan 43, Akersloot, tel. 02513-13452. HEILOO - Op woensdag 22 april houdt de welfare van het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Heiloo, een grootse voorjaarsverkoop. U bent tussen 10.00 en 16.00 uur van harte welkom in het Rode Kruis gebouw, Slimpad 16c, in Heiloo. In vroeger dagen was hier de kleuterschool 't Kieftennest gevestigd. Tijdens deze verkoop zal de gehele voorraad voor u uitgestald zijn. Er is een grote keuze in o.a. tuinkussens en tuinkleedjes, maar natuurlijk zullen ook schorten, handgebreide sokken en truien niet ontbreken. De opbrengst van de verkoop wordt besteed voor de aan schaf van nieuw materiaal voor de deel nemers. Aan het welfarewerk in Heiloo nemen zo'n kleine honderd mensen, meest ou deren, deel. Meestal wordt er in groepen gewerkt, o.a. in de Heilooër verzor gingshuizen, het Open Huis en 't Tref punt. Het motto van de Welfare is 'contact en bezig zijn', hetgeen zowel voor de deelnemers, als voor de begelei dende vrijwilligers geldt. In de vrijwilligersgroep is nog plaats voor enkeje nieuwe mensen, die kundig zijn op het organisatorische en/of ad ministratieve vlak. Inlichtingen over het welfarewerk kunt u verkrijgen bij Nel Coolegem, tel. 072-335427, of tijdens de verkoop op 22 april in het Rode Kruisgebouw. wmm Opvallend: dat is het VVV-kantoor na de opknapbeurt. HEILOO - Het VVV-kantoortje in het Stationscentrum heeft een flinke op knapbeurt ondergaan. Door de wit met blauwe kleuren valt het goed op en zal een bezoeker van Heiloo niet lang be- hoeven te zoeken om informatie te krij gen. Het jaar is goed begonnen voor de VVV, een groot aantal bussen kwam al deze kant op en er komen er nog heel wat. Verleden jaar had Heiloo ook niet te klagen over belangstelling. Zo'n 1288 gasten hadden een of meerdere over nachtingen in Heiloo. Men schrijft de toename van bezoekers toe aan de gasten uit de Oostbloklanden. Er zijn nieuwe folders uit in het Nederlands en het Duits en deze liggen op het VVV- kantoortje. De VVV wil zijn best doen de S status te verkrijgen. De ANVV (Al gemene Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer) is het overkoepelend orgaan van de VVV. Deze wil dat een kleia kan toor samen moet werken met een andere plaats. Welke plaats dat wordt is nog niet bekend, Castricum, Alkmaar? Hei loo wil het liefst zelfstandig blijven en met z'n eigen vrijwilligers werken.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 1