Informatierubriek van de gemeente Heiloo ctNTf HEILOO Raadhuisplein 1 Postbus 1 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Aanmelding leerlingen basisonderwijs Heiloo Ouderavond openbare basisschool Ypestein Oproep aan particulieren met een eigen drinkwatervoorziening Gemeentelijke diensten gesloten Sticker tegen ongewenst reclamedrukwerk 'Reclamedrukwerk niet in deze bus' Expositie van Bert Jonk Verleende bouwvergunningen Nieuw bouwplan Stand van zaken concept- structuurvisie Heiloo Gemeentelijke reorganisatie gaat 15 april officieel in Lege plastic flessen zonder statiegeld kunt u deponeren in de container bij de noordelijke ingang van winkelcentrum 't Loo. Tok Tok festival FAAG en House Party Teenage Dance Club: Hip Hop Live Moeder/dochter-weekend bij scouting Rurik Manifestatie Taalvaria Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zul len wij de tekst zoveel mogelijk volgende week opnemen. PAGINA 4 UITKIJKPOST 15 APRIL 1992 Een belangrijke tijd voor uw kinderen breekt weer aan. In de loop van dit jaar of volgend jaar bereikt uw kind de leeftijd van 4 jaar. De leeftijd waarop kinderen aan een basisschool kunnen worden toegelaten. Mede om schoolbesturen en de scholen tijdig op de hoogte te stellen van de te verwachten aantallen leerlingen wordt u vanaf heden weer in de gelegenheid gesteld om uw kinderen op de school van uw keuze aan te melden. Toelatingsleeftijd Kinderen die op de eerste schooldag van het schooljaar 1992/1993 (24 augustus 1992) de leeftijd van 4 jaar hebben bereikt, kunnen direct worden toegelaten. Kinderen die na 24 augustus 1992 4 jaar worden, kunnen direct worden toegelaten op de dag na hun verjaardag. Om alvast te wennen aan het schoolgebeuren kunnen kinderen die de leeftijd van 3 jaar en 10 maanden hebben bereikt tot de dag waarop zij 4 jaar worden, gedurende maximaal 5 dagen worden toegelaten. Dit hoeven geen 5 aaneengesloten dagen te zijn. Vanaf de leeftijd van 5 jaar is uw kind leerplichtig. Dan moet uw kind naar de basisschool. Waar en wanneer aanmelden In verband met vrije schoolkeuze kunt u uw kind rechtstreeks aanmelden bij een van de hieronder genoemde scholen. Er is geen vaste aanmeldingsdatum. U kunt vanaf vandaag uw kind aanmelden. Wel wordt aandacht gevraagd voor tijdige aanmelding. Dus als uw kind in de loop van het schooljaar 1992/1993 4 jaar wordt, d.w.z. geboren is tussen 24 augustus 1988 en 1 juni 1989 dan wordt u vriendelijk verzocht uw kind tijdig aan te melden. Openbare basisscholen Vondelschool, Breedelaan 6 tel. 331327 directeur R.W.E. Raats De Nieuwe Hoeve, Boekenstein 43 tel. 333600 directeur G.P. Piersma J.P. Hasebroekschool, Sluysweijdt 9 tel. 331550 directeur L.G. ten Wolde. De Zeskant, Het Malevoort 7 tel. 332277 directeur C.E. Westrus OBS Ypestein, De Hucht 2, aanmeldingen via gemeentehuis, bureau onderwijs tel. 313175, directeur A.C. Kok. Rooms-katholieke basisscholen St. Radboudschool, Slimpad 18 tel. 332530 directeur A.M.H. van Riel Willibrordschool, Boekenstein 47 tel. 331098 directeur J.A.M. Langedijk Benedictusschool, J.P. Hasebroekweg 21, tel.331857 directeur A.J.M. Duynmayer. RKBS Ypestein, De Hucht 6, aanmeldingen via R.K. Schoolbestuur tel. 331726, directeur P.H.L. Rokebrand (privé 330570). Protestants-Christelijke basisscholen De Duif, Mariënstein 180 tel. 330051 directeur L. Sinke Rehoboth, Holleweg 98, tel. 333559 directeur B. Molenaar Stichting Freinetschool Heiloo Freinetschool, Het Malevoort 9 tel. 332122 directeur mw. Y. Zeegers Stichting Scholen van het Rozenkruis Jan van Rijckenborghschool, Trompenburg 49 tel. 338286 directeur mw. H. Peters. Attentie. De openbare basisschool en de rooms- katholieke basisschool in de wijk Ypestein openen na de zomervakantie hun deuren. Daarom kunt u uw kinderen voor die scholen nog niet aan de school zelf opgeven maar wordt u verzocht via de bij de scholen vermelde telefoonnummers uw kinderen aan te melden voor zover u dat nog niet gedaan heeft. De bouw van de scholen en het wijkcentrum Ypestein verloopt voorspoedig en volgens plan. Op donderdag 23 april a.s. organiseert het team van de Openbare basisschool in Ypestein een tweede kennismakingsavond. Deze avond vindt plaats in de kantine van Openbare Werken aan het Rosendaal 2 te Heiloo. De aanvang is 20.00 uur. Op deze avond kunt u nader kennismaken met de leerkrachten. Zij zullen u iets vertellen over de werkwijze in de groepen, de te gebruiken methoden en materialen. De bijeenkomst is bestemd voor alle belangstellenden: ouders, die hun kind(eren) reeds hebben aangemeld en ouders, die overwegen dit binnenkort te doen. Een ieder is van harte welkom. Voor alle groepen van 1 t/m 8 kunnen leerlingen worden aangemeld voor het nieuwe schooljaar, wat op 24 augustus 1992 in het nieuwe gebouw begint. Wij hopen op de voorlichtingsavond weer veel ouders en belangstellenden te mogen verwelkomen. Herhaalde oproep Op vele plaatsen in Nederland is de grondwaterkwaliteit dusdanig achteruitgegaan, dat het grondwater niet meer voldoet aan de drinkwaternormen. De waterleidingbedrijven in Nederland verrichten dan ook nauwgezette controles op de kwaliteit van het grondwater en zuiveren dit water alvorens het zijn weg vindt naar de huishoudens als drinkwater. Er zijn in Nederland echter nog steeds woningen die niet aangesloten zijn op de openbare waterleiding, maar die een eigen drinkwatervoorziening hebben. Dat aantal woningen is weliswaar klein (0.5%) maar het risico voor die kleine groep gebruikers is echter groot. Regelmatig moet het gebruik van drinkwater uit eigen voorziening na controle ernstig worden afgeraden. Bij consumptie hiervan lopen vooral kleine kinderen risico. Het gemeentebestuur van Heiloo roept particulieren met een eigen drinkwatervoorziening op om zich te melden bij de afdeling Openbare Werken van de gemeente Heiloo. Hen wordt dan de mogelijkheid geboden, om op kosten van de gemeente Heiloo, een onderzoek te laten verrichten naar de waterkwaliteit van,hun particuliere drinkwatervoorziening. Mocht uit dit onderzoek blijken dat het drinkwater van onvoldoende kwaliteit is, dan is in de regel aansluiting op de openbare watervoorziening de enige mogelijkheid. Particulieren met een eigen drinkwatervoorziening kunnen zich melden bij de heer G. Zweers van Openbare Werken, tel. 072 - 31 32 04. Bij hem kunt u ook terecht als u vragerT heeft naar aanleiding van dit artikel. Op vrijdag 17 april (Goede Vrijdag), maandag 20 april (Tweede Paasdag) donderdag 30 april (Koninginnedag) en dinsdag 5 mei (Bevrijdingsdag) zal het gemeentehuis van Heiloo gesloten zijn. Het ophalen van het huisvuil zal derhalve ook anders verlopen, namelijk: Was: Maandag 20 april Donderdag 30 april Dinsdag 5 mei Wordt: Dinsdag 21 april Vrijdag 1 mei Maandag 4 mei Voelt u zich ook zo bedrukt door al dat ongevraagde ^reclamedrukwerk? Steeds meer mensen hebben bezwaar tegen de grote hoeveelheid reclamedrukwerk die ongevraagd bij hen in de bus valt. Vaak belandt het ongelezen in de oudpapierbak, of erger nog: Bij het afval in de rolemmer. Daarom heeft de gemeente Heiloo een sticker laten maken met de tekst: Deze kan gemakkelijk op de brievenbus of het postkastje worden aangebracht. De sticker is verkrijgbaar aan de balie van het gemeentehuis tegen betaling van een kwartje per stuk in de daarvoor gereedstaande bus. Aan de 'huis-aan-huis' weekbladen is verzocht om aan hun bezorgers ook een stapel weekbladen zonder ingestoken drukwerk mee te geven voor de adressen met een brievenbussticker. Door de felle kleur is de sticker op afstand voor de bezorgers herkenbaar. Wilt u meewerken aan een stukje afvalpreventie? Haal darr zo'n sticker op het gemeentehuis. Want: Ongewenst reclamedrukwerk verhinderen afvalberg verminderen. Wanneer u wel geïnteresseerd bent in reclamedrukwerk, wilt u het dan na lezing bij het oudpapier deponeren? U weet: Oudpapier bewaren grondstof sparen! Te bezichtigen tot 7 mei tijdens de kantooruren van het gemeentehuis tussen 09.00-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Door het college van burgemeester en wethouders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend: Pijlemeeth 6, J.H. Goosens - uitbreiden woning. Kennemerstraatweg 83, mr. R.H.C. de Winter - veranderen kantoor. Lijnbaan 1, Fa. C.J. Hageman en Zn. - vernieuwen bedrijfsloods. Vossenakkers 20, W.J. van Schooten - plaatsen dakkapel. Boekenstein 104, W. Blakborn - bouw garage. Stationsweg 85, Mascotte Mode - veranderen winkel. Westerweg 376, J. Kassing - plaatsen tuinhuisje. Krommelaan 2, F.J. Hogewind - uitbreiden woonhuis. De Blinkenlaan 33, E. Harteveld - uitbreiden woning. Deze bouwvergunningen met de bijbehorende tekening en overige stukken liggen ter inzage bij de afdeling Openbare Werken, Raadhuisplein 1, maandag t/m vrijdag tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak). Degene die de bouwvergunning heeft aangevraagd, krijgt bericht van de afdeling Openbare Werken wanneer de bouwvergunning gereed is en wat de kosten zijn. Pas nadat de bouwleges zijn betaald en de vergunning is ontvangen, mag met de bouw worden begonnen. Het begin van de bouwwerkzaamheden moet nog wel tevoren bij de afdeling Openbare Werken (buro Bouwzaken) worden gemeld; dit kan telefonisch onder de nrs. 313217 of 313240. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn bouwvergunning te verlenen aan de heer B. Hafkamp te Heiloo voor het uitbreiden van de woning op het perceel Boekenstein 77. Het ontwerp-besluit ligt met het bouwplan en de daarbij behorende stukken vanaf 16 april 1992 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken, op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak tel. nr. 313152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Over de structuurvisie heeft u van de gemeente al enkele maanden niets meer vernomen. Hoe is de stand van zaken? De structuurvisie is in november vorig jaar gepresenteerd als een discussienota over het toekomstig ruimtelijk beeld van Heiloo tot het jaar 2015. In deze visie worden mogelijke ontwikkelingen op het gebied van wonen, werken, recreëren en verkeer beschreven en op elkaar afgestemd. Het gemeentebestuur heeft eind november een drietal informatie- en inspraakavonden over de structuurvisie georganiseerd. Daarnaast werd de mogelijkheid geboden om ook schriftelijk te reageren. Wij vinden het verheugend dat veel inwoners hun ideeën en mening hierover aan ons kenbaar hebben gemaakt. De reacties zijn gebundeld en in een samenvatting weergegeven. Inmiddels zijn deze reacties voorgelegd aan de commissie voor ruimtelijke ordening en volkshuisvesting. Hierna zal het college een standpunt bepalen, waarbij uiteraard de reacties in beschouwing worden genomen. Dit collegestandpunt zal openbaar gemaakt worden waarna een tweede ronde hoorzittingen georganiseerd wordt. Behandeling door de gemeenteraad zal naar verwachting niet meer voor de zomer plaatsvinden. De laatste tijd is er door anderen dan de gemeente informatie over de structuurvisie aan de inwoners verstrekt. Helaas bevat dit een aantal onjuistheden waarover velen zich terecht ongerust hebben gemaakt. Voor de goede orde willen we daarom hierbij een aantal zaken recht zetten. Het is onjuist dat er een weg door het gemeentebosje aangelegd wordt. Het gemeentebosje maakt in de structuurvisie deel uit van de Loo-as, een fiets- voetgangerspad met groenvoorzieningen dat in noord-zuid richting door Heiloo loopt. Het huidige pad door het bos wordt daarom zo gehandhaafd. Het is onjuist dat een groei van het inwonertal tot 25.000 voorgestaan wordt. In de structuurvisie wordt ervan uitgegaan dat het inwonertal de komende 15 jaar weinig zal veranderen. Vanwege het feit dat er steeds minder mensen in een woning wonen en het grote aantal Heilooër woningzoekenden zal wel extra woningbouw noodzakelijk zijn. Het is onjuist dat de helft van de op De Oude Werf gevestigde bedrijven van buiten Heiloo komt. Slechts één bedrijf is afkomstig van elders. Voor vragen en informatie over de concept- structuurvisie kunt u terecht op het gemeentehuis. Ook in de bibliotheek ligt de visie ter inzage. Over het verdere vervolgtrajekt van de structuurvisie houden wij u op de hoogte. U vindt hierover informatie in de gemeenterubriek van de Uitkijkpost. Het is zover. Met ingang van 15 april aanstaande zal de gemeentelijke reorganisatie officieel van start gaan. In plaats van vijf afdelingen, zal het gemeentelijk apparaat drie sectoren tellen, die elk weer zijn onderverdeeld in drie afdelingen. Bedoeling van de reorganisatie is vooral door een betere indeling van de organisatie en verdeling van taken efficiënter, meer klantgericht te werken. Een en ander zal geleidelijk gestalte krijgen. Regelmatig zult u van de gang van zaken op de hoogte worden gesteld. Met ingang van 15 april 1992 veranderen er ook heel concreet enige zaken. Zo zal bureau huisvesting worden overgebracht van de afdeling Bevolking naar de afdeling Sociale Zaken. U vindt deze afdeling beneden, direct links. U kunt daar terecht voor alle woonruimtezaken, onder meer inschrijving als woningzoekende voor zowel een huur- als premie koopwoning. Ook voor de huursubsidies kunt u voortaan bij bureau huisvesting terecht. Tenslotte zullen de activiteiten van de stichting ouderenwerk op het terrein van ouderenhuisvesting voortaan eveneens door de afdeling sociale zaken behartigd worden. In deze zelfde editie vindt u een verwijzing van de stichting naar de gemeente. Voor huisvesting is onze contactpersoon de heer E. Blind en voor huursubsidie mevrouw M. Schipper. In een van de volgende edities van onze berichtgeving zullen wij onze medewerkers nader aan u voorstellen. HEILOO - Net als vorig jaar zal ook dit jaar het Tok Tok Festival plaatsvinden in jongerencentrum Buk Buk Heiloo. Regionale bands zullen zondag 19 april strijden om het 'gouden ei'. Het pro gramma zal, evenals vorige keer, afwis selend zijn. Vanaf 15.30 uur kan men terecht bij de Buk. Het eerste optreden staat om 16.00 uur gepland. De entree bedraagt 7,50 voorverkoop is reeds gestart bij Centerdisc (Heiloo) en de Buk zelf. De band De Theezakjes heeft een eigen repertoire waarmee ze vorig jaar nog in de finale van Noord-Hollands Glorie is gekomen. Vivid, die in 1987 is begon nen onder de Naam Cease Fire, speelt ongetwijfeld het publiek plat. De band heeft zo langzamerhand een eigen ge luid weten te brengen met invloeden van Living Colour, Wendy Lisa en The Beatles. Kortom, Vivid brengt zeer kleurrijke en levendige muziek.1 Stagedrivers opgelet! Met de band Riff Raff kom je helemaal aan je trekken. Riff Raff speelt eigen muziek richting The Exploited, de Boegies en de Toy Dolls: echte pretpunk. Hou je van stevi ge blues en rock, dan mag je Nighttrain niet missen. De Amerikaanse zanger Rudy sleurt het publiek door de 50er en 60er jaren heen. Met deze formatie valt niet te spotten. De band Stages staat ga rant voor rock en new wave in een eigen jasje. Dansbaarheid en herkenbaarheid zijn het motto van deze band. Do you want to die? Maak dan kennis met de trashmetal-band Questionmark. Waverockers pas op, want hier komt The Fact. Eerlijke muziek, omschreven als The Cult, The Cure en Spasmodi- que. Aanschouw het en oordeel zelf op het Tok Tok Festival in de zaal van de Buk op eerste paasdag. HEILOO - Ook op vrijdag 17 april staat de alternatieve dansavond van Buk Buk Heiloo gepland. Dit keer begint de avond om 23.00 uur. De entree be draagt 5,00. Fridaynight All Alterna tive Groove zal weer helemaal in het teken staan van de meest mogelijke al ternatieve dans- en pogomuziek. De avond erna, zaterdag 18 april, zal de House Party weer voor het nodige zweet zorgen. Deze begint om 21.00 uur. De entree bedraagt 10,00. De House Par ty zal dit keer helemaal in het teken van Pasen staan. De muziek zal wederom verzorgd worden door ervaren DJ's die een beste selectie house-muziek uit de kast zullen toveren. HEILOO - De Teenage Dance Club van jongerencentrum Buk Buk Heiloo orga niseert deze maand een spectaculaire disco. Naast muziek van drive-inshow Galaxy verzorgt de formatie The Guar dians een live optreden op vrijdag 17 april. Deze avond - voor tieners tot 16 jaar - begint om 19.30 uur en eindigt om 22.00 uur. De entree bedraagt 2,50 (al coholvrije) consumpties 1,00. The Guardians is een rasechte hiphop band uit Medemblik. Samen met groot se licht- en rookeffecten kan iedereen weer uit zijn of uit haar dak gaan. Dit seizoen is de Teenage Dance Club ver der geopend op 8 en 29 mei, 12 en 26 ju ni en 10 juli. HEILOO - Kon u vorige week nog lezen over het vader/zoon-weekend van de welpen, nu waren de kabouters en hun moeders aan de beurt. Dit weekend was bedoeld om de moeders bekend te ma ken met het reilen en zeilen van het zo merkamp. We speelden in een thema waarbij we veel leuke avonturen be leefden. Zo kregen we eerst een koningin op be zoek en liepén we'een speurtocht naar hek Akkaba. We vonden haar ergens hoog in een boom. We deden een postenspel, waarbij de opdrachten in een heksenkring stonden. Na het eten begonnen we met de bonte-avond. Hier voor had iedereen een leuk toneelstukje of liedje ingestudeerd. Toen de kinderen al lang in bed lagen, rond middernacht, werden de moeders het bos ingestuurd. Onder het slaken van veel kreten, gillen en andere angsti ge geluiden losten de moeders daar een moord op. 's Zondags was het al weer vroeg dag en werd er met z'n allen ge danst en geschminkt. We hapten snoep uit een bak water en voetbalden nog wat. Om half drie werd het geslaagde weekend afgesloten. Wil je meer weten over Scouting, bel dan, vrijblijvend voor informatie naar Mariët Bakker, tel. 072-334539. ZAANDAM - Theater De Speeldoos staat zondag 3 mei geheel in het teken van de vereniging voor amateurschij- vers en-dichters 'Vrienden van het Schrijven'. De afdeling Noord-Holland viert dan namelijk haar tienjarig bestaan met een grootscheepse mani festatie onder de titel 'Taalvaria'. Va naf 13.00 uur vinden er vele activiteiten plaats, terwijl er ook een jubileumbun del 'Venster in de tijd' gepresenteerd wordt. Hierin is werk opgenomen van de leden, waaronder Mies Jonker uit Heiloo en Rietje Clazing en Bep Kors, beiden uit Akersloot. Vanaf 13.00 uur biedt het programma ondermeer workshops onder leiding van Simon Vinkenoog, Gerard Kooistra en Maarten van Eek, een voorstelling van cabaretgroep Tikje Kritiek, diverse vi deobeelden, o.a. van Kees van Kooten, voorlezen door Clara Linders, poppen kast Pantijn en demonstraties door il lustrator Ted van Lieshout, 's Avonds om 20.00 uur treden Herman Pieter de Boer en Lenny Kuhr, begeleid door gi tarist Freek Dickke op. Er zijn tal van informatiestands van literhire organisa ties. Entree 's middags 7,50; 's avonds 10,00; gehele dag 15,00. Voor meer informatie over de mani festatie, de jubileumbundel of de vere niging kan men telefonisch contact opnemen met Hanneke Toorenent (02246-1670) of Maja Reinderman (02290-18538).

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4