Met de Rabobank naar de Floriade Rabobank Q ®oo TJNWE LIMMEN Actlf live ip Limmer bühne Kinderopvang in Limmen gaat in juni opnieuw van start gebr. min Eójl/tipe Cöiffl/IK£5 Kapsalon „Margaretha 'V v AANGENAAM Visweg 14 tel. 02205-1951 Extra uitzendingen OSU rond Limmer bloemendagen Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Bloembollenwandeltocht Keuze valt op bedrijven terrein aan noordkant S.V. De Vrijheid Op donderdag 4 juni a.s. organiseert de afde ling Reizen van de Rabobank Limmen een dag trip met een luxe touringcar naar de Floriade. We vertrekken om 08.30 uur en via een bezienswaardige route en koffie met gebak arriveren we op het Floriade-terrein waar u naar hartelust kunt genieten van deze unieke Wereld Wonder Tuin. We verwachten rond 18.00 uur weer in Limmen te zijn. De kosten bedragen incl. koffie en de toegangskaart f 50,00 per persoon. U kunt zich tot 1 mei a.s. aanmelden bij onze afd. reizen. Wacht niet te lang, want de belangstelling is groot en vol is vol. Kerkweg 2, lammen, tel. 02205-2044. Middenweg 10, 1906 AR LIMMEN Telefoon 02205-3778 Openingstijden: maandag t/m zaterdag van 10.00 tot 22.00 uur Kom eens langs voor een afspraak. Maandagmiddag en zaterdag de gehele dag gesloten. GRASZODEN TUINAARDE TUINTURF POTGROND COMPOST ZAND MEST Hoogeweg 94 - Visweg 23 Telefoon 02205-1337 - 2306 UW KERASTASE-KAPPER Schermeer van 1813 Dusseldorperweg 65, bijkantoor, Limmen, tel. 02205 - 3581 Bromfiets met versnelling: v.a. 1-5-1992 410,- jaarpremie WA incl. plaatje en ass.belasting Bromfiets zonder versnelling: 140,--jaarpremie WA v.a. 1-5-1992 incl. plaatje en ass.belasting Spartamet/Rivolt: 70,-jaarpremie WA incl. plaatje en ass.belasting VRAAG OOK NAAR ONZE VOORDELIGE AUTO-PREMIE Geopend: 's middags van 13.30-16.00 uur behalve dinsdags of na telefonische afspraak Vakéntie? Vernieuw tijdig uw paspoort! Hoe een paspoort aan te vragen Rijbewijzen Hoe een rijbewijs aan te vragen PAGINA 10 UITKIJKPOST 22 APRIL 1992 w/// W/y LIMMEN - Zondagmiddag 26 april geeft de popformatie Actlf uit Alkmaar een doorlopend concert tijdens de Lim mer mozaïek dagen. Het concert wordt gegeven op een mobiel podium dat wordtt opgesteld op het veld aan de Burgemeester Nieuwenhuysenstraat, dat perfect op de route ligt. Het optre den begint om twee uur 's middags en duurt tot een uur of zes. Ook voor de jeugd heeft Limmen hiermee tijdens dit specifieke evenement iets leuk te bieden. Autodealer Middelbeek uit Limmen sponsort het concert. De muziek die de band op een professionele wijze ten ge hore brengt is moeilijk onder één noe mer té vangen. Swingende Rock Roll nummers lopen bij Actlf naadloos over in hits van bijvoorbeeld Fleetwood Mac, Bryan Adams, Santana, Paul Mc Cartney of een van de vele nummers van andere top-artiesten die Actlf schijnbaar moeiteloos speelt. Echter ook pakkende country songs en zwoele ballads worden door deze enthousiate band niet geschuwd. LIMMEN - De Omroepstiching voor Uitgeest, Akersloot en Limmen zal in de week van de bloemendagen veel extra uitzendingen verzorgen. Op woensdag 22 april tussen 19.00 en 20.00 uur besteedt het kinderprogram ma Babbel al aandacht aan de bloemen- mozaieken. Truus en Christel praten met kinderen van de Corneliaschool over het prikken, steken en uitdenken van de mozaieken. Donderdag 23 april tussen 21.00-22.00 uur kijken de medewerk(st)ers van AK- KU samen met het college van burge meester en wethouder en leden van het bloemencomitee over de schouders van de prikkers. Een blik achter de schermen. Vrijdag 24 april: samen met de OSU de nacht door, van 22.00 tot 01.00 uur zendt de OSU een speciaal verzoekpla- tenprogramma uit. Maar niet alleen dat: twee telefoonlijnen (02513-14519 of 15611) staan open voor alle prikkers, zoekers naar hyacinthennaalden etc. De OSU biedt in dit programma de gele genheid aan alle Limmers om nog aan de benodigde kleuren hyacinthen te ko men of om gezellig een plaatje aan te vragen voor de buren of andere prik- ploegen. Maar ook in de studio wordt koortsach tig geprikt aan een mozaiek. Het OSU- embleem zal ergens in Limmen op gesteld staan. Wie de bon uit het pro grammaboekje inlevert en weet te vertellen waar het OSU-embleem staat maakt kans op een prijs. Zaterdag 25 april 's middags vindt de trekking van de prijzen plaats. Zaterdag 25 april beleeft Limmen de primeur. De nieuwe lokatie-stand zal dan officieel in gebruik worden geno men. Tegenover het Cultureel Centrum Vredenburg zal deze prachtige stand op gesteld staan. Vanaf 10.00 uur 's mor gens zal de OSU een rechtstreekse verslag uitbrengen van de aankomst van Prinses Margriet en de officiële ope ning. Samen met alle genodigden zal de OSU ook de rondrit door het dorp maken. Voor alle Limmers die niet bij de offi ciële opening zijn uitgenodigd zorgt de OSU dat zij er via de radio wel bij aan wezig kunnen zijn. Tussen 12.00-14.00 uur is er vanaf de nieuwe lokatie-stand een muziekprogramma en vanaf 14.00 uur is de OSU weer met flitsen vanaf de diverse lokaties in de lucht. We gaan op zoek naar de mogelijke bloemenkonin- gin. Verder intervieuws met prikkers en ontwerpers. De OSU zoekt de juryleden op. Kortom, stem die dag af op de OSU. Via de ether op de 106.7 FM (ook via de autoradio) en via de kabel op de 88.9 FM. Iedereen is van harte welkom om ook een bezoekje te brengen aan de nieuwe lokatie-stand tegenover het Cultureel Centrum Vredenburg. Wilt u eens zien hoe radio gemaakt wordt of heeft u in teresse om medewerk(st)er bij de OSU te worden, meldt u zich dan bij de stand. LIMMEN - Op zaterdag 25 en zondag 26 april zullen de jaarlijkse N.H.W.B. Bloembollenwandeltochten plaats vin den. De te wandelen afstanden zijn: 5, 10, 15, 20 of 25 km., dit geheel naar ei gen keuze. De start en finish wordt ge houden vanuit het parochiehuis Sint Maarten, Dusseldorperweg 103 te Lim men. De starttijden zijn voor de 25 km. van 10.00 tot 11.00 uur en de overige af standen van 10.00 tot 13.00 uur. Het inschrijfgeld voor deze wandeltocht is 5,00 per persoon, deelnemers die dit inschrijfgeld voldoen ontvangen een medaille met een afbeelding betreffende deze wandeltocht, ook kan men in schrijven voor organisatiekosten a 2,50. Leden van de N.H.W.B., N.W.B. en andere door de N.H.W.B. erkende wandelsportbonden, ontvan gen een reductie van 1,00 op dit in schrijfgeld. Voor informatie kunt u terecht onder de telefoonnummer 020-6310180 of 020-6109898. LIMMEN - Na lang aarzelen, of het nu de noordkant of de zuidkant zou wor den, heeft de raad vorige week donder dag definitief voor de noordkant, bij de Valkeyhal. Een terrein voor de kleine HAL" (Heiloo, Akersloot en Limmen) aan de oostkant van de Oosterzijweg werd met vier stemmen tegen en zeven voor eveneens aangenomen. De Limmer Gemeenschap was het met de definitieve keuze van de Noord (nog) niet eens. „We moeten alles maar dan ook alles proberen om toch voor de zuidkant te kiezen. Waar staat officieel dat zuid niet haalbaar is?" aldus de heer Hes. Burgemeester Huisman antwoord de hierop: ,,Ik voel er niets voor met een plastic geweertje en een plastic sa beltje naar hogere overheden te gaan om te vechten". De Provinciale Plano logische Commissie vindt de zuidlokatie onaanvaardbaar. De P.v.d.A en de heer Pepping van het C.D.A. zijn evenals de L.G. tegen een bedrijventerrein ten oosten van de Oosterzijweg. Toch zal men dat nodig hebben omdat er niet genoeg ruimte is voor alle bedrijven die naar deze plaats toekomen. ,,Van de 8 hectare zal er hoog uit 2 hectare overblijven", aldus Huisman. Maar men heeft deze ruimte nodig voor de kleine HAL, of dit echter doorgaat is de vraag want Akersloot heeft te kennen gegeven, er niets voor te voelen in tegenstelling tot Heiloo dat er graag over wil praten. Men blijft ook hopen op een aansluiting op de A9 maar deze kans is uiterst gering, maar als de krachten gebundeld worden, wie weet. De bewoners van de Oosterzijweg zijn het met deze plannen helemaal niet eens zij hebben zich verenigd in het aktieco- mité. Houdt Limmen landelijk". De Limmer Gemeenschap diende een motie in: Deelgebied I (Zuidkant) aan te hou den en uit te breiden met kleinschalige bedrijvigheid rondom het voormalige terrein van de familie Huisman. Ten tweede af te zien van ontsluiting van deelgebied I naar deelgebied li (W-O verbinding). De motie haalde het niet, want er is nog geen sprake van deze ver binding als men nog niet eens zeker weet of het tweede gedeelte van het bedrij venterrein er wel komt. Om een recreatief gedeelte bij het gl!WMm& WMmSM' Karin Min en Dieneke van der Meij coördineren de kinderopvang in Lim men, die op 1 juni van start gaat. LIMMEN - Op 1 juni gaat de kinderop vang Limmen K.O.V.L. opnieuw van start. Karin Min en Dieneke van der Mey zullen coördineren tussen vraagou- ders, die om opvang vragen en gastou ders die opvang aanbieden. Het gaat om ouders die overdag niet in staat zijn hun kinderen op te vangen. Via posters en informatieboekjes zullen zij u informe ren. Het gaat om kinderen tot 13 jaar en opvang voor tenminste acht uren per week. De gastouders moeten zelf ook kinderen hebben. In totaal wil men per gezin, niet meer dan vier kinderen (incl. de gastkinderen). Wie zich als gastouder opgeeft krijgt eerst bezoek van een van de coördinatri ces, dit om te kijken of de wens van de vraagouder en het type kind een beetje bij elkaar passen. Het gaat ook om bui tenschoolse opvang. Voor werkende ou ders biedt de K.O.V.L. veel voordelen. De opvang is altijd gewaarborgd, zal het buro zorgen voor een vervangende opvang en is tevens verantwoordelijk voor de kwaliteit van de kinderopvang. Tevens wordt door het K.O.V.L. een passende aansprakelijkheids en onge vallen verzekering afgesloten. Voor het opvangen van kinderen be staat een vaste vergoeding 4,- voor 1 kind 6,- voor twee en 8,- voor drie kinderen. De kinderopvang valt onder verant woordelijkheid van de peuterspeelzaal. Karin en Dieneke krijgen een eigen kan toortje in de Wollewei en zullen elke woensdagochtend van 9.15 - 10.15 uur spreekuur houden. Iedereen die vragen heeft of informatie wil hebben kan ge woon even aan komen lopen. Er bestaat ook een mogelijkheid voor bedrijven om plaatsen te huren, zodat het perso neel door kan werken als dat nodig mocht zijn. Wilt u zich als gastouder aanmelden dan kan dat nu al, telefoon tot 1 juni 02205-2951daarna loopt alles via het kantoor in de Wollewei. zwembadje aan de Dampegheest te ma ken wil de raad zich wel sterk maken hoewel ook dit door de eerder genoem de commissie werd afgewezen. Toch zou het van groot belang zijn als dit plan wel doorging i.v.m. met het voort bestaan van het zwembad. De heer Pepping van het C.D.A. zei al bij voorbaat het met deze plannen hele maal niet eens te zijn. Boerderij Westerweg 25 De raad ging akkoord met het voorstel van het college de boerderij Westerweg 25 uit het complex van stolpboerderijen te lichten. Eigenaar van de boerderij is P. Dries- sen, deze wil de boerderij verbouwen en krijgt daarvoor een bouwvergunning. De welstandscommissie heeft hier zijn fiat aan gegeven. Wethouder Snijder die als portefeuille houder belast is met het monumenten beleid zei: ,,Ik ben van mening dat intrekking van het besluit de boerderij op de lijst van monumenten te zetten, geweld doet aan een redelijke kans van slagen van uitvoering van het plaatselij- Huisartsen Onder tel. 1272 is altijd één van de dok toren bereikbaar. Dierenbescherming Limmen Honden en katten: mw. Waijers, tel. 2256. Knaagdieren: Prins, tel. 2266. Praktijken Fysiotherapie Fysiotherapiepraktijk Waal, Kerk weg 20, Limmen, tel. 02205-1796 (b.g.g. 072-331266), beh. dag. vlg. afspraak. R.P.M.Donker, Het Achtkant 12, Lim men, tel. 02205-3369. Praktijkadres: Dusseldorperweg 139, tel. 02205-3219. Alg. Maatschappelijk Werk Spreekuur: donderdag van 14.00 tot 15.00 uur in het wijkgebouw, Midden weg 26a, tel. 1250. Bereikbaarheid don derdagochtend en overige weekdagen: Slimpad 16 te Heiloo (tel. 072-330984 of 072-110804). Indicatiecommissie Bejaardenoorden Verzoeken om opname in een bejaar denhuis dienen te worden ingediend bij de indicatiecommissie bejaardenoorden te Limmen, p/a Afdeling Sociale Za ken, Middenweg 3a, 1906 AP Limmen. Tafeltje-dek-je Mevr. Baltus, Hoogeweg 49, Limmen, tel. 02205-1483. Stichting Interkruis Noord-Kennemerland Ledenadministratie: tel. 072-199222. Wijkverpleging: Wijkgebouw, Midden weg 26a, 1906 AR Limmen. Spreekuur ma. t/m vrij. van 13.00-14.00 uur, tel. 02205-1250. Voor spoedgevallen en in het weekend: tel. 072-126482 (alarm nummer). ke monumentenbeleid. Het is moeilijk dit aan de andere boerderijeigenaren uit te leggen". ,^Voor makkelijke bood schappen zijn we niet geroepen", aldus burgemeester Huisman. Op de P.v.d.A. na wilde de raad niet op het idee van de wethouder in gaan en ging dus niet akkoord. LIMMEN - Resultaten overzicht 15 april: Klasse El.K. Mooy 99 pnt. 2. J. Drenth 97 pnt., K. Hooyboer 97 pnt. 3. S. Schilder 96 pnt. A-klasse: 1. R. Schaft 98 pnt. 2. B. Metselaar 97 pnt., R. Lehman 97 pnt. 3. J. Nuyens 96 pnt. Klasse B 1. C. Onderwater 97 pnt. 2. N. Niele 94 pnt., W. Verzijlenberg 94 pnt. 3. K. Punt 92 pnt. C-klasse: 1. A. Engel 94 pnt. 2. B. Meijer 93 pnt. 3. J. v. Duin 90 pnt. Klasse D: 1. J. Pepping 99 pnt. 2. M. Ehlhardt 96 pnt. 3. J. Zonneveld 90 pnt. ZONNE-STUDIO Nog voor de vakantie je RIJBEWIJS? Dan ben je bij verkeersschool ,HET KLAVERBLAD' aan het goede adres. Een complete opleiding. Theoriecursus examen. Rijopleiding examen compl. voor 1750,-. Opgeven voor 24 april '92. Tel. 072-336750. Voor het maken van alle KOZIJNEN, ramen, deu ren en trappen. BOUWBE DRIJF, C. Th. Langedijk, Stationsweg 70, Heiloo, tel. 072-331648. Voor al uw tuinaanleg en onderhoud. HOVENIERSBEDRIJF DE IRIS. Kees Hageman, Tel. 072-336002. Kenn*merstr w°erisd gesloten 337061 Rijksweg 77 Tel. 02205-2953 Limmen J VERZEKERINGEN 1 J Informatierubriek van de Gemeente Limmen. Inlichtingen en reacties: Middenweg 3A, Limmen. Telefoon 02205-1456 Op 1 januari jl. is de nieuwe Paspoortwet in wer king getreden. De grootste wijziging houdt in dat iedereen die buiten de grenzen van Nederland wil reizen een geldig reisdokument bij zich moet hebben. De tijd, dat je nog vijf jaar met een verlopen paspoort kan reizen, is definitief voorbij. De ervaring heeft geleertd, dat nogal wat men sen op het laatste moment een nieuw paspoort aanvragen. Omdat vanaf 1 april 1992 niemand meer met een verlopen paspoort mag reizen worden er nogal wat paspoortaanvragen verwacht. Om lange wachttijden te voorkomen is het daarom raadzaam om NU uw paspoort te vernieuwen en niet te wachten tot de drukke zomerperiode. De'aanvrager van een nieuw paspoort dient per soonlijk te verschijnen bij het aanvragen èn het ophalen van het paspoort. Reisdoku- menten kunnen niet meer worden verlengd. Wel dient het oude paspoort te worden meegebracht bij de aanvrage. Kinderen kunnen worden bijgeschreven tot 16 jaar. De andere ouder (voogd) dient hiervoor toestemming te geven. De kosten bedragen f 100,- per paspoort. Bo vendien dient u 2 zwart-wit pasfoto's mee te brengen, (niet uit een flitsapparaat bij b.v. V&D of station). Voor jongeren tot 16 jaar bestaat de mogelijkheid tegen een goedkoper tarief (f 70,-) een paspoort aan te vragen. De ouders van het minderjarige kind dienen toestemming te geven voor de afgif te. In het geval dat een kind in het reisdokument van de ouder(s) staat bijgeschreven, dient het reisdokument van de ouder te worden ingele verd. Deze ontvangt uw kind retour bij het opha len van het nieuwe paspoort. Uiteraard zijn bij deze aanvraag ook 2 zwart-wit pasfoto's nodig. In plaats van een paspoort kan men ook een goedkopere toeristenkaart aanvragen. Die kost f 40,-. Bovendien geldt hier een goedkoper ta rief van f 30,- voor kinderen beneden de 18 jaar. Dit dokument is slechts twee jaar geldig in een beperkter aantal landen (wel de meeste landen van Europa). Bij de aanvraag dient u eveneens het hierboven vermelde mee te brengen. Tot slot: - het is thans ook mogelijk kinderen in het paspoort van beide ouders te laten bij schrijven. Bijschrijving kan alleen in geldige of nieuwe reisdokumenten. Bijschrijving in een reeds afgegeven reisdokument kost f 6,50. - het teruggeven van ongeldig gemaakte reis dokumenten is alleen mogelijk indien het reisdokument nog een geldig visum of een buitenlandse verblijfstitel bevat. Per 1 oktober 1992 zullen de oude - linnen - model len rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 oktober a.s. dit rijbewijs laat vernieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u hiertoe over te gaan. Wie na 1 oktober komt dient namelijk opnieuw rij examen te doen. Indien u familieleden in het buitenland heeft wo nen is het raadzaam hen van bovenstaande op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlich ting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Het oude rijbewijs dient bij de aanvraag te worden meegebracht, alsmede twee pasfoto's. De kosten bedragen 50,00 en dienen bij de aanvraag te wor den betaald. In sommige gevallen is een geneeskun dige verklaring nodig'. Mocht u vragen hebben over reisdokumenten en rijbewijzen, dan kunt u kontakt opnemen met de afdeling Bevolking van de gemeente Limmen. Wij zijn geopend van maandag tot en met vrijdag tus sen 9.00 en 12.00 uur. Telefonisch zijn wij te berei ken via telefoónnr. 02205-1456, toestel 217.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 10