Grandioze actie met fantastische prijzen tijdens Deze actie wordt u aangeboden door Middenstands Vereniging Heiloo. Tijdens de eerste Poolse week in Heiloo bie den de leden van Middenstands Vereniging Heiloo hun klanten een grandioze actie aan: een loterij met in totaal f 3.250,— aan prijzen. Deelname aan de actie is geheel gratis. Bij elke besteding van f 10,aan boodschap pen bij de deelnemende winkeliers (herkenbaar aan raambiljetten) ontvangt u een gratis lot. Daarop vult u uw naam, adres, woonplaats en telefoonnummer in en u depo neert het lot in één van de bussen, die in de verschillende winkelcentra van Heiloo staan opgesteld. Op maandag 1 juni om 12.00 uur zal burge meester Schoof van Heiloo in samenwerking met notaris Winter de trekking verrichten. Wellicht bent u dan de winnaar van één van de volgende fantastische prijzen: 1e prijs 2e prijs 3e prijs 4e t/m 13e prijs reischeque kadocheque kadocheque kadocheque t.w.v. f 2.000,- t.w.v. f 500,< t.w.v. f 250,- t.w.v. f 50,- De uitslag wordt bekend gemaakt in de Uitkijk post van woensdag 3 juni a.s. Deze actie is goedgekeurd onder nr. 37/92/404 (KvK Alkmaar) h**£fS****ïf -'/ /.y PAGINA 6 UITKIJKPOST 20 MEI 1992 Eerste Poolse week in Heiloo boordevol 'leuke activiteiten HEILOO - Van maandag 25 tot en met zaterdag 30 mei wordt in Heiloo voor het eerst een Poolse week gehouden. De Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice is de organisator van deze week, waarin de komst van een delegatie uit de Poolse stad Swietochlowice centraal staat. Muziek, dans en sport zijn maar enkele van de vele activiteiten, die op het programma staan. Daarnaast is er een grote lotenactie voor de consu ment, waaraan meer dan honderd Heilooër middenstanders deelnemen. De contacten tussen Heiloo en Swie tochlowice stammen van een aantal ja ren terug. Kinderen uit deze industrie stad in zuidelijk Polen, met zo'n 70.000 inwoners, werden in de zomer voor een vakantie naar Heiloo gehaald. Ook wa ren er diverse individuele contacten. Binnen enkele maatschappelijke en po litieke organisaties ontstond het idee een stedenband aan te gaan met een Oosteuropese gemeente. Een initiatief groep werd gevormd, de voorloper van de huidige stichting. De initiatiefnemers kozen voor Swie tochlowice. Er waren immers al particu liere contacten, die een goede basis vormden. De gemeentebesturen van zo wel Heiloo als Swietochlowice reageer den positief en de eerste uitwisselingen kwamen tot stand. Vorig jaar kwam een ambtelijke delegatie naar Heiloo en gin gen vijf bestuursleden van de Stichting Stedenband naar Polen. Gastgezinnen Volgende week is er voor het eerst een uitwisseling op grotere schaal. Naast een aantal officiële vertegenwoordigers van de stad Swietochlowice komen ook een voetbalteam, een dansgroep en een muziek- en zangensemble naar Heiloo. In totaal bijna zestig personen, die van maandagavond tot zaterdagmorgen in Heiloo verblijven bij gastgezinnen. Het individuele contact, één van de uit gangspunten voor een stedenband, kan zo optimaal tot stand komen. Het programma voor de Poolse delega tie is uitgebreid. Natuurlijk staan er en kele excursies op het programma: de Broeker Veiling en de Kaasmarkt ont breken niet. Maar daarnaast wordt er in Heiloo zelf veel gedaan. Dat begint op dinsdag 26 mei, wanneer om 14.00 uur de Poolse week wordt geopend bij het raadhuis van Heiloo met het hijsen van de Poolse vlag door de onder-ambassa deur van Polen in Nederland. Optredens Aansluitend zullen de dansers, zangers ën muzikanten uit Polen hun kunnen demonstreren. Om 15.15 uur treedt de dansgroep op in het Stationscentrum, de zang- en muziekgroep is vanaf 15.45 uur te beluisteren in winkelcentrum Het Hoekstuk. Het voetbalteam gaat op ex cursie naar AZ in Alkmaar. De dins dagavond is bestemd voor het officiële welkom. In het Brunogebouw aan de Pastoor van Muijenweg treden de Stich ting Jeugd Jongeren Heiloo, de Hei looër harmonie Caecilia en het tamboer- en majorettenkorps Nijen- burg op als gastheer. Deze avond is niet openbaar toegankelijk. Iedere belangstellende is wel welkom op woensdagavond in het theater De Beun. Om 20.00 uur zal het zangkoor van de Nederlandse Vereniging van Huisvrou wen de avond openen, gevolgd door het Aeschbacher Ensemble, beide uit Hei loo. Daarna is het de beurt aan respec tievelijk de dansers en de muziekgroep uit Swietochlowice om er een feestelij ke, muzikale happening van te maken. Kaartjes voor deze avond kosten vijf gulden per stuk en deze zijn te koop bij Ria Giesbertz (Het Hoekstuk), Boek handel Avis (Stationsplein) en Rooks- hop Jan-Tine Braam ('t Loo). Stedenband-toernooi Op donderdag 28 mei (Hemelvaartsdag) komen de voetballers uit Swietochlowi ce in actie. Vanaf 12.00 uur nemen zij deel aan het door HSV georganiseerde Stedenband-toernooi, waaraan ook teams van Limmen en Foresters deelne men. Er wordt tot 16.00 uur gespeeld, waarna om 16.30 uur de prijsuitreiking volgt. Ter verhoging van de vreugde zullen deze middag ook de Poolse dans groep (14.30 uur) en de muziekgroep (16.00 uur) een optreden verzorgen op het sportpark van HSV aan de Bayers- hoffweg. Iedere belangstellende is hier bij welkom. Met een avond in Bowling Heiloo op donderdag, een bezoek aan Alkmaar op vrijdag, gevolgd door een rondrit in Heiloo en omstreken en een ontmoeting met het gemeentebestuur en leden van de Lionsclub Heiloo bij Intratuin Wie- linga wordt het officiële programma af gerond. Naar verwachting zullen de Polen in de loop van zaterdag 30 mei de reis naar huis aanvangen. Publieksactie Gedurende de Poolse week is er voor het winkelend publiek een fantastische actie van de Heilooër middenstand. Wanneer men tussen maandag 25 en za terdag 30 mei boodschappen doet bij de deelnemende winkeliers (herkenbaar aan het gele affiche), krijgt voor elke tien gulden aan inkopen een gratis lot. Hierop moet men naam en adres invul len, waarna de loten gedeponeerd kun nen worden in de bussen, die bij verschillende winkeliers staan. Op maandag 1 juni zal burgemeester Schoof een aantal winnende loten trek ken: een reischeque ter waarde van 2.000 gulden als hoofdprijs en verder één prijs van 500 gulden, één prijs van 250 gulden en tien prijzen van 50 gul den. Deze prijzen worden in de vorm van Heilooër kadobonnen uitgekeerd. De eerste Poolse week in Heiloo zit boordevol activiteiten, zowel voor de delegatie uit Swietochlowice als voor de inwoners van Heiloo. Naast de reeds ge noemde zaken zal er in winkelhof 't Loo ook een expositie zijn van kunst- en historische voorwerpen uit Swietochlo wice. Iedereen kan zo enigszins kennis nemen van het leven in Polen. En dit aspect, de wederzijdse uitwisseling op cultureel, maatschappelijk en sociaal terrein, is de kern van de Stichting Ste denband Heiloo-Swietochlowice.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 6