limmen Gerton en Johwin houden enquête onder klantenkring i Kampioenschap voor Grasrockers A Ve orr Sjoelclub Heiloo Recreanten-Trophy bij de Boscrossers Heilooër Viskampioenschap Veteranen en junioren van Trias presteren goed Wbv Willibrordus voorstan der samenwerking in regio voor bedrijven en clubs DVW wedstrijdnieuws Geen promotie voor Meervogels dames Werk Kees den Tex bij Galerie de Kapberg Zwemvierdaagse in Het Baafje Volle bezetting bij Forbo Parade Tannes '92 HSV Limmen Collecte Anjerfonds Mevrouw Voigt verlaat bibliotheek Limmen Nieuws van Tintoretto Open dag jeugd-bowlen TV Heiloo Ponyclub Heiloo Limmer IJsclub Waterconcert door harmonie en drumband Excelsior Een rondgang door Egmonds verleden Avondvierdaagse 1992 Tennisclub Hogedijk PAG IN PAGINA 18 Ve ha ell vo Hi In Sa He Ba Pa Het kampioensteam van de Grasrockers. HEILOO - Juist voordat het EK los barstte, kon Heiloo er nog een kampi oen bijschrijven: de Grasrockers, welk bedrijfs zomeravondteam ongeslagen kampioen werd in de 2e klassé van-de ABV-competitie. Een subliem en kort seizoen, daarvóór de Ek alles klaar moest zijn, en twee wedstrijden per week heel normaal was. Aanvankelijk pakten zich dikke wolken boven de Grasrockers, daar het seizoen '91 het laatste leek te zijn, omdat een grote groep het voor gezien hield. Vijf spelers en twee vaste invallers wilden doorgaan, en Alex Zekveld ontpopte zich als trekker van het karretje. Hij trok aan de bel bij twee oprichters van de club, en na een avondje La Strada herrees een nieuwe groep met 23 spelers! Een stel uiterst positieve leuke knapen, waarmee het gemiddeld 16 man per wedstrijd, een record in het bestaan ge vestigd werd! Ook om het-veld was het dan altijd reuze bedrijvig en gezellig, waaraan ook niet op de laatste een groot aantal vriendinnen debet was. Juist rond de le juni werd het kampi oenschap in de wacht gesleept, de dag dat de club exact 12/2 jaar bestond. Aan een kampioenschap in het jubi leumjaar kan niet onopgemerkt voor bijgegaan worden, dus wordt vrijdag 19 juni het een en ander kracht bijgezet tij dens een feestavond in La Strada, waa rop iedereen welkom is. De entree is gratis en de avond wordt muzikaal op geluisterd door twee brands, welke me de verantwoordelijk waren voor het zéér geslaagde Pinksterpopweekend in La Strada, t.w. Sinsemilla en Pecker- haed! Een avondje Grasrockers ten voe ten uit! HEILOO - Donderdagavond was het zover, het sjoelseizoen 1991-1992 werd HEILOO - Zaterdag 20 juni, om 14.00 afgesloten. De leden van Sjoelclub Hei- uur zaj de dercje fietscrosswedstrrijd loo werden verwelkomd met een kopje verreden WOrden op de crossbaan van koffie en gebak. Daarna werd een de B0scr0ssers .Deze wedstrijd telt weer boeren-broodmaaltijd aangeboden, mee voor de Recreanten-Trophy 1992. welke uitstekend werd verzorgd door de Totaai moet hiervoor vijf maal gereden beheerder van de bar in het Open Huis, worden< Maar dan bezit iedereen die de heer Han Sondaar. mee heeft gedaan een prachtige beker. Voorzitter de heer Bijkerk richtte het Dus jongenS en meisjes van Heiloo en woord tot de heer Sondaar en assistente omgevjng kom allemaal naar de derde en sprak zijn dank uit namens de leden wedstrijd en jullie weten het: bescher- voor het vele werk wat beiden voor de mende kleding (een lange broek en een club hadden gedaan. Hij overhandigde tru- met iange mouwen) is verplicht bij aan ieder een bos bloemen. Tot aan de de fjetScrosswedstrijd. De toegang is pauze werd er traditioneel gesjoeld 'met gratjs hindernissen'. HEILOO - In het afgelopen weekeinde zijn er door atleten van de AV Trias weer prima prestaties geleverd. Dat be gon al op donderdagavond in Bever wijk, waar een aanval werd gedaan op het wereldrecord 4 x 800 meter voor ve teranen 50 Eén van de leden van de ploeg was Triasser Robert Wijker en aangezien de poging met glans slaagde, betekende dat de eerste keer dat een at leet van Trias een dergelijk record in be zit kreeg. Tijdens dezelfde wedstrijd won Peter Hopman een sterk bezette 3000 meter voor heren in 8.32.4 min. Zondag werd in Heerhugowaard de tweede wedstrijd van de veteranencom- petitie georganiseerd. De mannen van Trias eindigden met voorsprong op de eerste plaats in de tweede klasse. Dirk ten Bruggencate blonk weer uit met een eerste plaats èn een nieuw clubrecord op de 1500 meter in 4.07.5 min. Eerste plaatsen waren er ook voor Hans Schouten op de 100 meter in 11.9 sec. en Robert Wijker op de 800 meter in 2.13.7 min. Bij de vrouwen, die vierde werden, viel vooral Annet van der Tholen op met een sterke 800 meter in 2.24.2 min., wat een nieuw clubrecord betekende. Marian Oud liep een snelle 100 meter in 13.7 sec. en Jolande Brasser wierp de discus 37.24 m. ver. In Haarlem kwamen de A junioren in actie voor hun tweede competitie wedstrijd. De jongens van Trias werden eerste in de tweede klasse, waarbij meer dan de helft van het aantal onderdelen gewonnen werd. Henkjan Thoes liep een indrukwekkende 800 meter in 1.59.2 min en won daarnaast ook de 100 meter. Remco van der Zwan was weer de beste bij het hoogspringen met 1.80 m en Dumas Bruin stootte de kogel met 12.17 m het verste weg. Menno Spaan der eindigde als eerste bij het discuswer pen met 37.54 m. De meisjes presteerden ook prima in Haarlem. Het speerwerpen leverde eendubbele over winning op voor Petra Donkersloot en Petra Nierop Groot met resp. 42.94 m en 39.84 m. Eerstgenoemde won ook het kogelstoten met 10.60 m. Femke Klous liep een prima 800 meter in 2.31.6 min. en Marloes Zijl overbrugde bij het hinkstapspringen een afstand van 10.04 m. Na de pauze werden de bekers uitgereikt door voorzitter Bijkerk. De prijswin naars waren: ereklasse: 1. J. de Groot gemiddeld 132,4; 2. T. Spijker 123; 3. J. Klop 121,8. A-klasse: 1. R. Kaandorp 128,1; 2. Th. Kaandorp 120,9; 3. P. de Graaf 120,3. B-klasse: 1. P. Wijker 117; 2. K. Klaver 116,5; 3. J. de Groot 115,6. C-klasse: 1. A. Bult 112,2; 2. Th. Win- nips 107,5. Clubkampioen-totaal werd de heer P. Wijker. Na de prijsuitreiking bleef men nog even gezellig zitten na praten over het afgelopen seizoen. Al met al was het een zeer geslaagde feestavond. Het volgende seizoen begint op donder dag 17 september in het Open Huis, wanneer een instuif gehouden wordt. Iedereen die wil kennismaken met onze sjoelclub is dan welkom. Er kunnen nog enkele nieuwe leden bij. Voor inlichtin gen: 332043 (privé) of 333909 (werk). HEILOO - Woningbouwvereniging Willibrordus Heiloo schaart zich achter het idee van de gemeenten Heiloo, Akersloot en Limmen om meer samen te werken op volkshuisvestingsgebied. Deze 'kleine HAL' kan volgens voorzit ter G. van Noort een zwaarder stempel drukken binnen de regio. Tijdens de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de woningbouwvereniging op 9 juni werd de vrees uitgesproken dat de rela tief kleine woningbouwverenigingen binnen het samenwerkingsverband van 11 gemeenten, ondergesneeuwd raken. WBV Willibrordus Heiloo wil blijven meedenken over de ontwikkelingen. Op dit moment gebeurt dit al via de regio verenigingen die ook bij het Nederlands Christelijk Instituut voor de Volkshuis vesting (NCIV) zijn aangesloten. De landelijke ontwikkelingen dwingen de woningbouwverenigingen op korte ter mijn tot het nemen van beslissingen. De regiovorm heeft ook gevolgen voor de woninginschrijving. Deze vindt u nog lokaal plaats. In de nabije toekomst kan deze een meer regionaal karakter krijgen. Het zou dan in principe moge lijk kunnen worden om in regiogemeen ten een huis toegewezen te krijgen. Voor de 'populaire gemeenten' zoals Heiloo zal dit een wijziging het toewij zingsbeleid met zich brengen. In de toe komst kan het zo zijn dat een woningzoekende uit Heiloo een huis krijgt toegewezen in een van de regioge meenten. De toewijzing van woningen moet daarom in de regiogemeenten op elkaar worden afgestemd, volgens de voorzitter. Voorzitter van Noort sprak ook zijn bezorgdheid uit over het tekort aan betaalbare seniorenwoningen in Heiloo. Bij zijn woningbouwvereniging kunnen nog geen concrete bouwplannen voor deze bevolkingsgroep ontwikkeld worden. De vereniging is in afwachting van een gemeentelijke inventarisatie van geschikte lokaties. Tijdens de vergadering werd verslag ge daan over de aktiviteiten van de vereni ging in 1991. Hieruit blijkt dat het Willibrordus Heiloo niet alleen finan cieel maar ook organisatorisch voor de wind gaat. Zowel de woningen aan de Dompvloetlaan als de woningen aan de Kandelaar/De Vlei hebben een groot onderhoudsbeurt gekregen. Voor het komend jaar staat een dergelijke ingrij pende operatie op de agenda voor een groot aantal woningen aan de Butter- laan, de Breedelaan en de Kanaal weg. Omdat het financieel goed gaat bij de woningbouwvereniging heeft het be stuur 1.000,- beschikbaar gesteld voor een woningbouwproject in Santa Fé (Argentinië). HEILOO - Op zondag 28 juni is het weer zover. Dan vindt het jaarlijkse vis- festijn voor bedrijven en verenigingen plaats. De organiserende commissie dringt er op aan om vooral tijdig in te schrijven, zodat de voorbereidende werkzaamheden optimaal kunnen ver lopen. Teams van bedriven en/of vere nigingen die nog niet eerder deelnamen zijn natuurlijk van harte welkom. Voor inlichtingen en opgave kan men terecht bij tel. 330934 of 334104. Zaterdag kwamen de C/D junioren in Krommenie in actie. De jongens C van Trias werden tweede in het eindklasse ment,. Michiel Singel viel op met 12.2 sec. op de 100 meter en 5.49 m. bij het verspringen. Ralf Stam liep de 800 me ter in 2.23.9 min en bij het discuswerpen kwamen Ron Apeldoorn en Timo Zijl tot 33.88 m en 33.70 m. Bij de jongens D werd Maarten Noom eerste bij het hoogspringen met 1.45 m. en won Ro bert Mantel het kogelstoten met 9.59 m. De meest opvallende prestatie bij de meisjes D kwam op naam van Dedke Rulman die bij het hoogspringen voor de eerste keer de 1.35 m overschreed. HEILOO - DVW Dames, uitslag witvis- wedstrijd van 25 mei jl. De tweede da meswedstrijd van dit seizoen werd gezegend door prachtig weer en uitste kende vangsten. In totaal werden er door 11 dames 372 visjes gevangen. In de A-klasse werd: 1ste Rina Hoge- boom 80 stuks; 2de mevr. Jansen 44 stuks; 3de Diny Dekker 36 stuks. En in de B-klasse: 1ste Els £aandorp 70 stuks 2de Vronie Becker 32 stuks 3de Linda de Jong 24 stuks. Uitslag witviswedstrijd van 10 juni jl. Ook de derde wedstrijd kende ihooi weer, maar de vangsten waren nu ron duit slecht. Vergelijk maar eens de cij fers: In de A-klasse werd: 1ste Vronie Kaandorp 25 stuks; 2de mevr. Jansen 20 stuks; 3de Lijsbeth van Berkum 11 stuks. En in de B-klasse: 1ste Vronie Becker 11 stuks; 2de Els Kaandorp 10 stuks; 3de Truus van Willigen 10 stuks. Volgende damesviswedstrijd op woens dag 24 juni in plan West. Zoals gebrui kelijk bij de wedstrijden in plan West wordt ook nu weer om 18.45 uur verza meld bij 't Hoekstuk'. Er wordt gere kend op een goede opkomst. Voor na dere info: mevr. Beentjes, tel. 336762 of mevr. de Jong, tel.: 337239. DVW Jeugd. Derde jeugdviswedstrijd op woensdagavond 17 juni. Ook nu weer rekenen wij op een grote opkomst, hopelijk net zo groot als bij de vorige wedstrijd! Tot ziens op het parkeerter rein bij 'De Loet' in Plan Oost, waar UITKIJKPOST 17 JUNI 1992 AKERSLOOT - Een spannende wed strijd waarin het gemis van enkele speelsters van invloed is geweest. VZV had in de beginfase het betere spel en was meteen in de wedstrijd wat spoedig in een ruime voorsprong resulteerde. Vlak voor de rust kwam Meervogels tot een aanvaardbare 7-5 stand. De junio ren van Meervogels met een geweldige inzet bleken niet opgewassen tegen de fysieke kracht van VZV. Bij 10-5 stand dacht VZV dat de klus geklaard was en begonnen aan een zwakke periode die door de Meervogeldames werd uitgebuit en bij het eindsignaal was na veel span ning de stand 10-10 en werd er twee maal 5 minuten verlengd. Het cruciale moment was het missen van een straf- worp en na veel spanning en een sportie ve wedstrijd werd de wedstrijd die gelukkig niet door het nemen van straf- worpen beslist moest worden door VZV gewonnen. EGMOND - Kees den Tex (1916) volgde zijn opleiding in het atelier van Nico G. Berkhout, aan de opleiding voor teken leraren te Amsterdam (de academieklas) en aan de Rijksacademie voor Beelden de kunsten te Amsterdam. De Kapberg- bezoekers ,,van het eerste uur" zullen zich de tentoonstelling in 1973 nog her inneren met olieverven en gekleurd gra fisch werk. Daarnaast was zijn erk de afgelopen jaren in een groot aantal mu sea en galeries in binnen en buitenland te bewonderen. Zijn werk van de laatste jaren is geïnspi reerd op de reis, die hij in 1987 maakte naar Nieuw-Zeeland. De ongereptheid en eenzaamheid van deze nabij Antarc tica gelegen eilandengroep maakte een diepe indruk op hem. De terugreis per vliegtuig over de onmetelijke rode- okerkleurige Australische woestijn met zijn onbewoonde eindeloosheid bete kende een nieuw hoogtepunt. Wat hij vanaf dat moment maakte, wordt nu voor de eerste keer als één geheel onder de kap van De Kapberg geëxposeerd. Het bestaat uit grote tekeningen in ge mengde technieken, uit olieverf- en acrylschilderijen en aquarellen. Bovendien toont hij een keuze uit zijn grafisch werk, dat in samenwerking met Egmondse steendrukker/lithograaf Bas Nouwens in de loop der jaren tot stand is gekomen. De openingstijden van deze Toer-in-tentoonstellingen zijn: woens dag t/m zondag van 13.30-17.00 uur. De expositie wordt van 20 juni tot en met 16 augustus gehouden. LIMMEn - Elk bedrijf is altijd nieuws gierig te weten of het goed bezig is. Wie weet dat beter dan de eigen klantenk ring. Reden voor Gerton interieur ver zórging en Jöhwin om een enquêtte onder deze klanten te houden. Wille keurig werden formulieren uitgeréikt en er werd ook gevraagd een slagzin af te maken. „We zijn een hoop aan de weet gekomen" zegt Ger Otte, en we doen het helemaal niet zo slecht". Goede voorlichting en vakkennis staan hoog in het vaandel de mensen vinden dat heel belangrijk. Beide zaken liggen boven het gemiddelde. Vorige week werden de prijzen uitgereikt op de foto ziet u van links naar recht: John Winder, de fami lie Buter uit Heiloo, de familie Huizen uit Castricum, Ton en Ger Otte. mïV De prijswinnaars bij Gerton en Johwin. (Foto: Cees de Ruijter). HEILOO - Dit jaar wordt voor de 18e keer de zwemvierdaagse in zwembad 'Het Baafje' georganiseerd, een vier daagse waaraan iedereen, jong en oud kan deelnemen. De zwemvierdaagse zal dit jaar plaatsvinden van maandag 29 juni tot en met vrijdag 3 juli; dit lijkt een beetje vreemd, een zwemvierdaagse over 5 dagen, maar er is rekening ge houden met mensen die één dag niet kunnen. De laatste avond(vrijdag) zal besloten worden met enkele evenemen ten en muziek. Wethouder mevr. J.J. Wuijster-Schuddeboom zal de medailles uitreiken. De afstanden tijdens de zwemvierdaag se bedragen voor de kinderen tot en met 10 jaar 250 meter (5 banen) per dag, personen boven de 10 jaar moeten per dag 500 meter (10 banen) zwemmen. De kosten bedragen ƒ5,- per persoon, waarvoor men bij het behalen van de genoemde afstanden een medaille en om is.oO uur verzameld wordt. Voor een sticker ontvangt. info: de heer J. Scholten, tel. 613152 of De tijden om te zwemmen zijn als volgt: mevr. Kaandorp, tel.: 337795. maandag 29 juni, jong en oud van 16.30 p>VW Heren, uitslag eerste baars- tot 19.30 uur; dinsdag 30 juni, jong en wedstrijd van 14 juni jl. oud van 16.30 tot 19.30 uur; woensdag De vangsten waren helaas zeer mager. 1 juli, jong en oud van 16.30 tot 19.30 Met 11 baarsvissers werd in totaal uur; donderdag 2 juli, jong en oud van slechts 3900 gram baars op de wal ge- 16.30 tot 19.30. Vrijdag 3 juli, massale bracht (andere gevangen vissen, zoals HEILOO - Zaterdag 20 juni, gaan bij TV het Vennewater de poorten weer open voor het jaarlijkse open Tan- nestournooi. Dit jaar wordt het toer nooi, dat de categorieën B, Cl, C2, D2 en E kent, voor he| eerst op kunstgras verspeelt. Dat het kunstgras geliefd bij veel tennissers blijkt uit het grote aantal inschrijvingen dat de toernooicommis- sie dit jaar heeft mogen ontvangen. Maar liefst veertig procent meer spelers wensen hun opwachting te maken bij het Forbo Parade '92 toernooi. 'Dit jaar is het toernooi grootser en pro fessioneler van opzet, mede mogelijk gemaakt door het aantrekken van For bo Parade Tapijt als hoofdsponsor', al dus toernooi directeur R. van Toorn- burg. 'De 12 kunstgrasbanen van het tennispark zijn geleverd door dit be drijf. Daardoor heeft het toernooi ook een naamswijziging ondergaan en heet het nu Forbo Parade Tannes '92'. Be kende namen in het onderdeel HE-B zijn de als eerste geplaatste Lex Zand bergen en als tweede geplaaste Reinier van de Brink. Mark Limmen en Erik Tuis zijn als eerste geplaatst in de HD- B. Zij moeten het onder andere opne men tegend e als tweede geplaaste Jasja de Goede en Lex Zandbergen. In de DE-B is Karin Swidde de te kloppen fa voriet. Gedurende het toernooi zijn er vele evenementen en waarschijnlijk zal er op zaterdag 27 juni een demonstratie A partij worden gespeeld. LIMMEN - Zondag j.l. visten de H.S.V. Limmen een thuiswedstrijd, en wel in de Schulpvaart. Deze wedstrijd ging om het aantal gevangen vissen en niet om het gewicht zoals we gewoon zijn. De vangsten liepen weer ver uiteen, van de 58 tot de 0 gevangen vissen. Mis schien toch de omschakeling. In totaal werden er 348 vissen geteld welke door 26 vissers werden gevangen. Uitslag: A klasse 1. R. Jak 58 st., 2. J. Jak 48 st., 3. 1. Mors 26 st., 4. G. Dek ker 22 st., 5. P. v.d. Heydt 19 st.; B Klasse: 1. P. Levering (sr) 25 st.; 2. Ro. Levering 16 st., 3. J. Kaandorp 15 st., 4. J. baltus 14 s t, P. de Boer 14 st. LIMMEN - In de periode 14 t/m 27 juni wordt de jaarlijkse landelijke collecte ten bate van het Anjerfonds gehouden. De gelden uit dit fonds worden bestemd voor culturele doeleinden in brede zin. Dit kan zijn voor de aanschaf van mu ziekinstrumenten voor een Harmonie- of Fanfarekorps, voor Ouderenwelzijn, Jeugdwerk of de restauratie van een ou de kerk, om maar een paar zaken te noemen. De Stichting Oud Limmen heeft dit jaar de organisatie van de col lecte voor dit goede doel op zich geno men. En dezer dagen komen de collec tanten even bij u langs om uw bijdrage in ontvangst te nemen. mm Mevrouw Voigt verlaat de bibliotheek in Limmen na 23 jaar. start kinderen t/m 10 jr. 19.00 uur. Massale start 11 jr. en ouder 19.50 uur. Voor personen ouder dan 30 jaar bestaat de gelegenheid hun baantjes te zwemmen 's morgens van 09.00 tot 10.00 uur. Het diepe bad is van 29 juni tot en met 3 juli van 16.30 tot 20.00 uur gereser veerd voor de zwemvierdaagse-zwem- mers. een grote ruisvoorn, werden niet meege rekend). De beste vissers van deze dag waren: 1) H. Scholten, 950 gram; 2) Jan Kleef 800 gram 3) P. Scholten 500 gram. Enfin, de volgende keer beter. Over het hoe, waar en wanneer houden wij u in deze kolommen op de hoogte. HEILOO - De teken- en schildervereni ging Tintoretto start in september een tweewekelijkse basisinstructie. Het gaat om in totaal ongeveer 16 bijeenkomsten van 2Vi uur, die worden gehouden op maandagavond onder leiding van Do- rette Giling en op dinsdagavond onder leiding van Wil Koetsier. De groeps grootte wordt beperkt gehouden en de beginnersinstructie kan zich uitstrekken over maximaal twee schilderseizoenen. Daarna is een keuze mogelijk voor een van de instructiegroepen voor gevor derden. De wekelijkse clubavond (donderdag van 19.30-22.00 uur) is de vrije cluba vond en is toegankelijk zowel voor be ginners als voor gevorderden. Er kan dan, in groepjes of alleen, gewerkt wor den aan bloemstilleven, gewoon stille ven, portret of naaktmodel. De begeleiding is om de week in handen van Suzanne de Zwart en Cees Broer- sen. Beginners en gevorderden kunnen meer informatie verkrijgen bij de secre taris, A. Zoon, Oosterzijweg 4, 1851 PA Heiloo, tel. 331191Het secretariaat is echter gesloten in de maanden juli en augustus. HEILOO - Op zaterdag 20 juni wordt in Bowling Heiloo een open dag gehouden voor de jeugd vanaf 10 jaar. De toegang is gratis. Er is dan gelegenheid om te proberen of bowlen een sport voor jou is. Tussen 11.00 en 13.00 uur zijn de ba nen open en staat het bestuur klaar om jullie te ontvangen. Bowlen is een sport die door iedereen vanaf ongeveer 10 jaar beoefend kan worden. Bowling is een binnensport, wat als voordeel heeft dat het altijd gespeeld kan worden, ongeacht het weertype. De vereniging (Bowling Bond Heiloo) houdt haar competitie voor de jeugd op zaterdag van september tot mei van 11.00 tot ongeveer 13.00 uur. Daarnaast wordt er eenmaal per week training ge geven door een ervaren trainer. Er wordt gespeeld in teams van vier perso nen. In de loop van het competitiejaar bestaat de mogelijkheid om aan diverse toernooien deel te nemen. Voor inlichtingen: Gien Bakker (336036), Mary Roeleveld (333723), Ina Buitenhuis (330543) of Gerda Hommes (336053). HEILOO - Na zeven zaterdagen schitte rend tennisweer kunnen we terugzien op een geslaagde competitie. De sfeer was uitstekend en er'werd prima getennist. Jammergenoeg dit jaar geen promoties, maar verschillende teams zullen volgend jaar beslist hoge ogen gaan gooien. Gem. jeugd t/m 12 is op een gedeelde 4e plaats geëindigd en krijgt een stip- notering evenals gem. jeugd t/m 16 jaar I: ook een 4e plaats met stip. Gem. jeugd t/m 16 jaar II werd 7e en gem. jeugd t/m 16 III 6e. Gem. jeugd t/m 18 is op de 8e plaats geëindigd (volgend jaar beter). Meisjes t/M 15 waren aanvankelijk lijstaanvoerder, maar het venijn zat in de staart: de laatste wedstrijden werden kansloqs verloren en uiteindelijk wer den ze 4e, maar ook zij krijgen een stip, alsmede jongens t/m 15 I: 4e plaats met stip. Jongens t/m 15 II een 8e plaats (ook volgend jaar beter) en helaas, jon gens t/m 18: gedegradeerd naar de 3e klasse. HEILOO - Uitslagen wedstrijd Starren- burg 11 juni. B dress.: 2e Tessa Kaandorp 124 pnt. 3e Jennie Beukeveld 120 pnt. LI dress. 2e Mireille Sengers 120 pnt. Uitslagen ond.wedstrijd op 14 juni: Rij baan 1B LI dress, recr.ruiters, le Noeke Reemer 128 pnt. 2e Simone Bal tus 123+ pnt. 2e Liesbeth Zonneveld 123 pnt. Rijb. 2. LI dress, le Soraya Groot 123 pnt. 2e Janneke Kuyper 121 pnt. B. dress, le Jennie Beukeveld 125 pnt. 2e Annemarie Apeldoorn 122 pnt. Rijb. 3 Z M. dress, le Renske v. Vliet 116 pnt. L2 dress, le Nathalie Schuur man 117 pnt. Spel: le Renske v. Vliet, 2e Carla de Graaf 3e Nicoletta Kanakis. Asp. springen: le Monique Hoogland. B L springen: le Renske v. Vliet 2e Janneke Kuyper 3e Carla de Graaf. LIMMEN - Per 1 juli maakt het hoofd van de Openbare bibliotheek Limmen, gebruik van de mogelijkheid tot ver vroegd uittreden. Zij is dan 23 jaar werkzaam in het bibliotheekwezen in dienst van de Provinciale Bibliotheek centrale Noord-Holland (PBC). Na een aantal jaren in de bilbiotheeek van Ber gen gewerkt te hebben, stapte zij over naar de PBC zelf. Daar behandelde zij op de afdeling Interbibliothecair leen verkeer de aanvragen van bibliotheken in Noord-Holland en maakte de, ten be hoeve van de snelheid, voortschrijdende technische ontwikkelingen mee. Zij maakte deel uit van de eerste groep me dewerksters bij de Bibliofoon, toen al leen bestemd voor bibliotheken en ,,Inlichtingentelefoon" geheten. Mo menteel een vraagbaken voor iedereen via 06-8411. Toch miste zij het directe contact met het publiek. In juni 1984, werd zij aan gesteld als hoofd van de bibliotheek Limmen. Een uitdaging, want hier geen geavanceerde technieken, maar alleen boeken, die nog met het oude Detroit- systeem (via het schrijven van het le nersnummer op het boekkaartje) wer den - uitgeleend en maar tien openingsuren. Nu, acht jaar laten, zijn er naast boeken ook c.d.'s, videoban den, muziekcassettes, diaseries en gesproken böeken te leen. Het aantal openingsuren is verruimd tot dertien en er is een gemenchaniseerd uitleen systeem. Voor algehele automatisering, om sneller over materialen uit andere bibliotheken te kunnen beschikken, ligt momenteel een voorstel bij de gemeen te. Heel blij is zij met de nieuwbouw- plannen voor de bibliotheek: ,,Het gebouw aan de Kapelweg is mooi, maar al bij de oplevering in 1980 stond vast dat uiterlijk in 1984 uitbreiding moest plaatsvinden. Maar haar jarenlange er varing in het inlichtingenwerk versterk te zij de informatieve functie van de bibliotheek Limmen. Daarnaast is er de Bibliofoon en het Interbibliothecair leenverkeer. De contacten met de lezers en verenigingen en instanties, die voor tvloeien uit haar werk, zal zij missen. Haar werk wordt overgenomen door mevrouw Mariska Smit. Maandag 29 juni a.s. is de laatste werkdag van me vrouw Voigt. Wie haar nog even de hand wil drukken kan dat dan doen. LIMMEN - Zondagmorgen 14 juni is de tweede tijdrit van het nieuwe seizoen ge reden. Mede door het mooie weer zijn er snelle tijden gereden zowel bij de jeugd als bij de grotere. De afstand is gelijk als voorgaande jaren de jeugd tot 15 jaar rijden 1 ronde van 7,4 km. De overige categoriën rijden 2 ronden van 7,4 km. De uitslag is als volgt: Jeugd: 1 Erik Zomerdijk 12.10; 2. Tjeerd Ger mans 12.14; 3. Bram de Waard 12.43; 4. Jeroen Lute 13.19; 5. Menno Oudhoff. Junioren: 1. Jurriaan Oudhoff 23.22; 2. Fedde Germans 24.56; 3. Kathalijne Oudhoff 26.34; Senioren: 1. Theo Soe- ters 20.46; 2. Peter van Stralen 21.44; 3. Hans Zomerdijk 22.05; 4. Ron v.d. Vel den 22.07; 5. Gerard Verburg 22.38; Veteranen; 1. Willem Blakborn 22.03; 2. Wim Lute 22.57; 3. Dirk de Haan 23.24; 4. Jan Commandeur 23.54; 5. Toon Lute 24.52; Dames: 1. Lisette Kansen 25.55; 2. Ilonka v.d. Velden 27.06; Coby Admiraal 27.20. LIMMEN - Op zaterdagavond 20 juni zal door de Harmonie en Drumband Excelsior uit Limmen een buitenconcert worden verzorgd. Aangezien dit jaar de omgeving van de Koningsdam aan de beurt is voor dit buitenconcert wordt di- rekt van de gelegenheid gebruik ge maakt om het concert te verzorgen vanaf het Limmer Stet. De drumband marcheert tussen 19.30 uur en 20.00 uur door de omgeving van het Stet. De harmonie verzorgt vanaf 20.00 uur een con cert vanaf een flonder dat op het water ligt. Het programma dat de harmonie voor u speelt is als volgt: Jubelklange - Visions of Flight - Brazil - Baby Elephant Walk - Music Estudiantina - Doppelten Dings - Rim- balzello - La Primitiva - Over and Out -One moment in Time - El Dorado. Bij mooi weer is het een goede gelegen heid om een stoeltje mee te nemen en op een van de mooiste plekjes van het dorp te genieten van de omgeving en van de muziek. U bent allen van harte welkom bij het Waterconcert öp Het Stet. EGMOND - Het museum van Egmond heeft zijn deur op 1 juni weer geopend. De vaste tentoonstelling belicht de ont staansgeschiedenis van het gebied en het verleden van de drie Egmonden. On danks een vaste tentoonstelling is het de moeite waard ook dit jaar weer het mu seum te bezoeken. Het museum be schikt over nieuwe aanwinsten al dan niet door bruikleen verkregen. O.a. een aantal niet eerder tentoongestelde pren ten uit het archief van Alkmaar, en een aantal schenkingen die de afgelopen winter zijn binnengekomen. Tevens is een mooi model van de oude St. Agnes kerk te bewonderen die in de achttiende eeuw door de zee werd vernietigd. De openingstijden zijn: 1 juni tot en met 14 september, zondag tot en met vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur. In juli en au gustus ook op woensdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Groepen op aan vraag tel. 02206-3233/1678. EGMOND - Stichting Jeugdbelangen Egmond aan den Hoef nodigt u uit tot deelname aan de avondvierdaagse. De avondvierdaagse zal gehouden worden op 29-30 juni en 1-2-3 juli. Dit jaar zijn er weer 5 avonden parkoersen uitgezet, waarvan u er 4 moet lopen. Twee avon den, namelijk maandag en woensdag wordt hetzelfde parkoers uitgezet. De afstanden die gelopen kunnen wor den, zijn 5 of 10 km. De medailles voor beiden afstanden zijn gelijk. Kinderen onder de 8 jaar kunnen ook meewande- len, maar dan wel onder begeleiding. Het startlokaal is het Dorpshuis, Hans- wijk 1 Egmond a/d Hoef. De starttij den zijn tussen 18.30 en 19.30 uur. Het inschrijfgeld is bij voorinschrijving t/m 28 juni 1992 5,00 per persoon. Na 28 juni 7,50 per persoon. Inschrijving kan vanaf heden bij: Ria Noteboom, Pr. Marijkelaan 2, tel. 2387, Tillie Peetoom, Pr. Irenelaan 47, tel. 4151; Riet Walta, Gr. Dirkplein 15, tel. 4816, Frans Nittelmeijer, G. v. IJ- selstein 37, tel. 2336. EGMOND - Op zaterdag 20 juni het open toernooi van de T.C. Hogeijk, het 'De Egmonden' toernooi. Omdat het de 10e keer is, dat dit toernooi wordt geor ganiseerd, zullen de toernooicommissie, kantine- en feestcommissie er een gran dioos feest van proberen te maken. De belangstelling van deelnemerszijde is wederom overweldigend. Veel inschrij vingen konden helaas niet gehonoreerd worden. Er wordt gespeeld in de sterk- tekategorieën B, Cl, C2, Dl en 17 In de speelsterktekategorie B, vorig jaar nog invitatietoernooi, wordt alleen door de heren geënkeld. Eén van de kansheb bers in het 16-schema is Ivo Niks. Er worden in totaal 450 partijen door de 600 deelnemers gespeeld. Voor wed strijdleidster Lydia Opdam, organisator van het eerste uur Nico Blank en de overige leden van de toernooicommissie een zware, maar geen onmogelijke op gave. Bondsgedelegeerde Delwig zal er op toezien, dat de regels correct nageleefd worden. Het randgebeuren omvat op de eerste zaterdag van het toernooi een optreden van de groep 'Rumours'; woensdaga vond 24 juni treedt organisator Nico Blank op met z'n band 'So Whatt!' Op vrijdag 26 juni van 18-19 uur is een cli nic gepland. Chris Vermeer en een nog aan te wijzen A-speler verzorgen deze clinic, die door hoofdsponsor Sporthuis van Dijk uit Alkmaar mogelijk is ge maakt. De kantinecommissie zorgt er voor, dat de inwendige mens voldoende aan z'n trekken komt. Met degenen, die behalve tennisliefheb- ber ook: nog voetballiefhebber zijn, is uiteraard rekening gehouden. In de kantine is een groot scherm geïnstal leerd, waarop de EK-wedstrijden te zien zijn. Het belooft een fijne toernooiweek te worden voor zowel deelnemers als be langstellenden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 18