I I Informatierubriek van de gemeente Heiloo Bijzondere acties A, HEILOO Raadhuisplein! Postbus! 1850 AA Heiloo Openingstijden 8.00 tot 12.30 uur Burgerlijke stand gemeente Heiloo Verkeers- aangelegenheden Avondopenstelling afdeling Burgerzaken Tariefaanpassing zwembad 't Baafje Schoonmaakbeurt groene rolemmers Interne verbouwing gemeentehuis Huisartsengroep Heiloo telefonisch beter bereikbaar Veranderingen door invoering Paspoortwet op 1 januari 1992 Kleding Containers Nieuwe bouwplannen Verlaging fiets- en voetgangersbruggetje Maalwater over de Egmondervaart In verband met verlaging van de fiets en voetgangersbrug over de Egmondervaart zal het fietspad Maalwater tijdelijk worden afgesloten. 'm. Informatie tot en met 10 juni 1992 Geboorten Daphne, dochter van Bleekemolen, Ronald en Schipper, Maria J. Floris A., zoon van Den Boer, Cornelis A en Vermeulen, Catharina L. Ilse, J.G., dochter van Kalk, Cornelius en Bellekom, Wilhelmina V. Charlotte A.A., dochter van Keuning, Nicolaas P. en Jonkman, Engelina M.E. Kevin N., zoon van Schenk Brill, Nelson H. en Sikkens, Julia W.J.M. Dico A., zoon van Blei, Arnoud J. en Dorrestein, Martha A.C. Danique, dochter van Ribberink, Willem G.M. en Burgering, Yvonne M.J. Sandy, dochter van Van Duijkeren, Johan P. en Kloos, Yvonne. Elders geboren Alexander G.A.M., zoon van Van Hulst, Richard S.M. en De Wit, Dorothea J.M. Anthonius C., zoon van Schouten, Franciscus N. en Vriesman, Sandra R. Sam, zoon van Van Schilt, Petrus A. en Hulskes, Marleen. Daniël J.C., zoon van Panis, Jeroen C.J.M. en Zoon, Suzanna M. Joris C., zoon van Baars, Hubert H. en IJtsma, Yvonne C.M. Doris C., dochter van De Kleuver, Harry en Koenekoop, Margareta A. Joren, zoon van en Masha, dochter van Krijgsman, Pieter R. en Scholten, Marijke E.M. Rick, zoon van Scholte, Alfred R. en Beerepoot, Johanna W.M. Tamara E., dochter van Sinnige, Cornelis G. en Mooy, Annette. Britt K., dochter van Kroon, Petrus J.A. en Smit, Karin. Daniël, zoon van en Jeroen B., zoon van Maart, Frederik en Rooda, Marieke C. Willem F., zoon van Hommes, Gerard W. en Hofstee, Catharina M. Jim, zoon van De Wit, Menno F.N. en Garbers, Bettina. Robin W., zoon van Van der Bles, Bernardus J.M. en Blankennagel, Jolanda J.M. Kevin, zoon van en Randy, zoon van Van der Gulik, Theodorus N.R.M. en Vlaar, Maria H. Jeroen, zoon van Leeuwendal, Robert en Witte, Anna M.C. Huwelijksaangiften Croon, Dionisius H.C.M.M. en Hijsterborg, Monique C. Bernard, Franky J. en Burger, Albertdina. Schoon, Paulus F.W. en Clazing, Cornelia P. Legdeur, Franciscus A. en Calf, Maryse C. Dorff, Thomas en Flens, Maxi J. Guit, Dirk en Hes, Catharina P. Overlijden Haringa, Grietje, echtgenote van Haringa. Klamer, Cornelia M., weduwe van Karhof. Elders overleden Kolk, Geesje, echtgenote van Ooms. Doorn, Frederik H. Exmann, Frederika C. Merks, Johanna M., echtgenote van Vendel. Erdner, Margarete A., echtgenote van Vergaij. Huwelijken Cohen, Luc T. en Bier, Ciska. Van der Have, Jan C. en Williams, Barbara A. Leering, Wilhelmus P.M. en Wittebrood, Anna C.M. Slaap, Mark en Bruin, Marisca A.C. Bakker, Wilhelmus M. en Van lersel, Johanna C. Sengers, Paulus M.G. en Kroon, Johanna P.M. Van Westerop, Everardus N. en De Graaff, Maria J. Bijkerk, Erik J. en De Jong, Johanna P. Wallace, Charles H. en De Boer, Marelle M Cretier, Benjamin en De Wit, Mariëtte D.M. Kraakman, Cornelius A. en Kwant, Mariette C.A. Blind, Rémond en Arissen, Anita J.H. Soltani, Alireza en Dijayli, Zenna. Wessel, Wilhelmus I.M. en Van Laere, Stefanie A. Vastgestelde verkeersmaatregel: Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij hebben besloten tot het vaststellen van de volgende verkeersmaatregelen en het plaatsen van het vermelde verkeersteken: I. door plaatsing van bord E 6 (invaliden parkeerplaats) van bijlage I van het RVV 1990 de volgende parkeergelegenheid aan te wijzen voor het motor- of invalidenvoertuig dat door of t.b.v. het vervoer van invaliden wordt gebruikt, tevens parkeerverbod voor andere voertuigen: de twee plaatsen op de parkeerstrook langs De Stuifbergen voor het gebouw van Het Alternatief, te weten de parkeerplaats aan de beide zijden naast de ingang van dit gebouw; II. a. door plaatsing van borden B 7 (stopgebodsbord) ter vervanging van de te verwijderen,borden B 6 van bijlage I van het RVV 1990 aan de beide zijden op de Hoogeweg bij de aansluiting met de Vennewatersweg het verkeer op de Hoogeweg te gebieden tot stoppen; b. het onder punt a vermelde bord B 7 vooraf te laten gaan door een vooraanduiding door het plaatsen van bord B 6 met onderbord met de tekst '30 m'; c. aan de beide zijden op de Hoogeweg voor de aansluiting met de Vennewatersweg het woord 'STOP' op het wegdek aan te brengen. Tegen dit besluit kan door iedere belanghebbende beroep worden ingesteld op de Kroon binnen een termijn van dertig dagen na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Het beroep dient aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht, maar ingediend bij de heer Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland te Haarlem. Op vrijdag 26 juni en vrijdag 3 juli a.s. zal genoemde afdeling 's-avonds geopend zijn van 18.30 uur tot 19.30 uur voor het aanvragen en afhalen van reisdocumenten. U kunt deze afdeling op genoemde avonden slechts bereiken via de ingang van het oude gemeentehuis aan de Raadhuisweg. Per heden zijn voor het zwembad 't Baafje de volgende tarieven gewijzigd: f 3,25 (was f 3,30); Losse kaarten 16 jaar en ouder Losse kaarten jeugd van 2 t/m 15 jaar f 2,50 (was f 2,55); Losse kaarten op woensdagmiddag vanaf 13.00 u. f 2,25 (was f 2,30). Volgende week is het weer tijd voor de periodieke schoonmaakbeurt van de groene rolemmers. Het gaat om de wijken, waarin op onderstaande dagen de emmer wordt geleegd: dinsdag woensdag donderdag 23 juni 24 juni 25 juni U wordt verzocht uw groene rolemmer op de betreffende dag wat langer buiten te laten staan om de schoonmakers de gelegenheid te geven hun klus te klaren. Zie voor meer informatie uw GFT- Ophaalkalender. Indien u nog vragen heeft, kunt u bellen met de heer W. Voskuijl, afdeling Civiel en Reiniging/buitendienst, telefoon 336 880. Als gevolg van de reorganisatie van het gemeentelijk apparaat dient er een kleine interne verbouwing van het gemeentehuis plaats te vinden. Er dient ergens eert wand te worden weggehaald, en weer ergens anders dient een wand te wordt geplaatst, dit als gevolg van het wijzigen van afdelingen. Er is op 9 juni gestart met de eerste werkzaamheden. De verbouwing zal voor het eind van deze maand zijn afgerond. Gedurende deze periode zult u als bezoeker van het gemeentehuis wat overlast kunnen ondervinden. Bij voorbaat bieden wij u hiervoor onze excuses aan. Vanwege de verbouwing is ook de expositie tijdelijk niet te bezichtigen. De schilderijen worden van de wand gehaald om beschadiging te voorkomen. In de eerste week van juli hopen wij alles weer op de goede plaats te hebben gehangen en kunt u ook weer terecht voor de expositie. De huisartsengroep Heiloo is per 15 juni a.s. telefonisch beter bereikbaar: Er is met ingang van die datum een vast nummer voor avond- en weekenddienst 339 669. U wordt dan automatisch doorgeschakeld naar de dienstdoende huisarts. Alleen indien u bij spoedgevallen niemand kunt bereiken, kunt u bellen met de noodlijn: 339 596. De leeftijd tot waarop kinderen kunnen worden bijgeschreven in een reisdocument (bij voorbeeld een paspoort) van de ouders is vanaf 1 januari 1992 van 12 jaar naar 16 jaar gegaan. Ook is het na 1 januari 1992 mogelijk om kinderen tot 16 jaar in de reisdocumenten van beide ouders bij te schrijven. Voor jongeren tot 16 jaar is het mogelijk in Heiloo een reisdocument te krijgen tegen een speciaal jeugdtarief. Deze wijzigingen zijn het gevolg van het in werking treden van de Paspoortwet op 1 januari 1992. Een andere wijziging is dat sedert 1 april 1992 het reizen op een verlopen paspoort niet meer mogelijk is. Ook niet binnen EEG-lidstaten. Het verlengen van een reisdocument was al niet meer mogelijk. Hieronder volgt een opsomming van de belangrijkste gevolgen voor de burger per 1 januari 1992. Reisdocumenten dienen PERSOONLIJK te worden aangevraagd en afgehaald. Pasfoto's dienen recent te zijn, zwart/wit van kleur en mogen niet gemaakt zijn in zogenaamde 'automaten'. Bijschrijving in reisdocumenten van beide ouders is mogelijk. De bijschrijvingsleeftijd is verhoogd tot 16 jaar (na het bereiken van de 16-jarige leeftijd kunnen kinderen niet meer meereizen). De toeristenkaart BJ is verkrijgbaar tot 16 jaar. Jongeren beneden de 16 jaar kunnen in Heiloo voorlopig nog een paspoort tegen verlaagd tarief aanvragen. Reisdocumenten kunnen niet meer worden verlengd (wel kan in bijzondere gevallen in een geldig reisdocument een noodverlenging worden aangebracht door de Koninklijke Marechaussee). Een ongeldig geworden (verlopen) reisdocument dient te worden ingeleverd. Tweede paspoorten worden verstrekt door de burgemeester. Collectieve paspoorten zijn afgeschaft. De toeristenkaart A (verstrekt door de Koninklijke Marechaussee aan de grens) is vervangen door een laissez-passer. Het teruggeven van ongeldig gemaakte reisdocumenten blijft beperkt tot die gevallenwaarin het reisdocument een nog geldig visum of een nog geldige buitenlandse verblijfstitel bevat. Tarieven reisdocumenten. Nationaal paspoort (boven de 16 jaar) f 93,80 Nationaal paspoort (tot 16 jaar) f 63,50 Toeristenkaart f 44,40 Toeristenkaart BJ (tot 16 jaar) f 32,30 N.B. De wachttijden voor het afhalen van reisdocument is thans 3 weken. Rijbewijzen. Per 1 oktober 1992 zullen oude modellen - linnen - rijbewijzen hun geldigheid verliezen (het gaat hier om rijbewijzen afgegeven tussen 1 juli 1985 en 1 oktober 1986). Het is dus noodzakelijk, dat u vóór 1 oktober a.s. dat rijbewijs laat ver-nieuwen. Ook als u niet - meer - rijdt, adviseren wij u toch hiertoe over te gaan. Deze datum is onverbiddelijk. Wie later komt, dient opnieuw rij-examen te doen. Tevens verzoeken wij u de familieleden in het buitenland hiervan op de hoogte te stellen, aangezien zij de voorlichting hieromtrent waarschijnlijk niet onder ogen krijgen. Mocht u vragen hebben over reisdocumenten en rijbewijzen, dan kunt u die voorleggen aan de afdeling Burgerzaken van de gemeente Heiloo, telefoon 31 31 13. De gemeente Heiloo heeft de Stichting Kleding Inzameling Charitatieve Instellingen (K.I.C.I.) uit Den Haag verzocht twee containers te plaatsen voor gebruikte kleding. Deze zijn vorige week geplaatst bij: - Ypesteinerlaan, nabij de glasbak. - Het Hoekstuk, nabij de glasbak. De stichting zal zelf nog voor meer informatie zorgdragen. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voor de hieronder vermelde bouwplannen voornemens zijn bouwvergunning te verlenen: Groot Barlaken 17, F.J. Langeveld - vergroten woning. Ringweg 04a, A. van Baarsen - vergroten woning. Sandecamplaan 27, E. Berkman - vergroten woning. Nic. Beetsweg 14-16, H. Schwagermann - bouw garage. Limmerlaen (plan Ypestein), Teerenstra BV - bouw 4 vrije sectorwoningen. De ontwerp-besluiten liggen met de bouwplannen en de daarbij behorende stukken vanaf 18 juni 1992 gedurende 4 dagen voor een ieder fer inzage in het gemeentehuis, afdeling VROM (beneden), op werkdagen tussen 8.00 en 12.30 uur (op andere tijden alleen na telefonische afspraak, tel. nr. 313152). Gedurende de termijn van terinzagelegging kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen schriftelijk gemotiveerd bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. De werkzaamheden zullen aanvangen op donderdag 18 juni 1992 en eindigen op vrijdag 26 juni 1992. (Zie verder pag. 6) iiiii Spreekuur V.V.D. Door gebrek aan ruimte is het mogelijk dat ingeleverde kopij voor de Uitkijkpost deze week niet geplaatst is. Indien de ruimte het toelaat, zullen wij de tekst zoveel mo gelijk volgende week opnemen. Parkeergelegenheid voor het motor- of invalidenvoertuig dat door of t.b.v. het vervoer van invaliden wordt.gebruikt; tevens parkeerverbod voor andere voertuigen Bord B 7 Stop; verleen voorrang aan bestuurders op de kruisende weg Sifr Kook Kook is blij met alle gebruikte kleding, huishoudelijke artikelen en meubels. Zij verkoopt ze en de opbrengst gaat naar een project in de Derde Wereld. De goe deren kunnen worden afgegeven of neergezet bij J. Mensinga, Brasemcroft- laan 18, tel. 330261. Ophalen: Th. Schaper, tel. 072-402121 (werkdagen Van 9.00-17.00 uur). Zaterdag 4 juli: Kook-verkoop in het pand aan het Victoriepark 2 te Alkmaar van 10.00-14.00 uur. De opbrengst gaat naar projecten in Indonesië en Brazilië. Amnesty International Iedere vier tot zes weken worden door enkele leden van Amnesty International afdeling Heiloo brieven samengesteld, die overgeschreven en verzonden kun nen worden voor (politieke) gevange nen. Iedereen kan hieraan meedoen. Inlichtingen: Truus Schoonderwaldt, tel. 334252. Gered Gereedschap Gered Gereedschap stelt zich ten doel gebruikte gereedschappen in te zame len, te herstellen en te verzenden naar projecten in de Derde Wereld. Inlevera- dres: Wereldwinkel, Stationsweg 103 te Heiloo, dinsdag t/m vrijdag 10.00- 12.00 en 13.30-16.00 uur en zaterdag 10.00-16.00 uur. Openbare bibliotheek In de maand juni is in de vitrine in huize De Loet 'Bijen' het onderwerp van een tentoonstelling en in huize Óverkerck 'Amerika'. Noordhollands Landschap Zaterdag 20 juni: open huis bij het Noordhollands Landschap met tal van activiteiten op het gebied van landschap en natuur tussen 11.00-16.00 uur in het kantoor en directe omgeving, Dorps straat 65 te Castricum. Inlichtingen: 02518-59750. Poppentheater Dibbes Tot en met zaterdag 4 juli is er iedere woensdag en zaterdag een poppen- voorstelling. Aanvang telkens om 14.30 uur, entree 5,00. Poppentheater Dib bes, Wilhelminaplein 3, Akersloot. In lichtingen/reserveringen: 02513-13447 Stedelijk Museum Alkmaar Tot en met 5 juli: expositie 'Het stadspark; van pleziertuin naar ecolo gisch groen', in het Stedelijk Museum Alkmaar, Doelenstraat 5; openingstij den: dinsdag tot en met vrijdag 10.00- 17.00 uur, zondag 13.00-17.00 uur. WAO/AAW Belangenvereniging Zaterdag 27 juni: grote rommelmarkt in het gebouw aan de Pastoor van Muijen- weg 14, aanvang 9.00 uur. De opbrengst is bedoeld voor de aanschaf van een computer. Heeft u overtollige huisraad en andere spulletje*, dan kunt u deze beschikbaar stellen via tel. 331840, 334861 of 02206-3525. Iedere maandag houdt de WAO/AAW Belangenvereniging Heiloo en omstre ken een soosochtend in 't Trefpunt aan de Westerweg in Heiloo vanaf 9.00- 12.00 uur met gelegenheid tot biljarten, kaarten en rummycup spelen. Koffiecontact Elke zondag van 14.00-16.00 uur en el ke dinsdag van 10.00-11.30 uur koffie contact in het ontmoetingscentrum aan de Maas Geesteranusweg 2 te Heiloo. Geboden worden sfeer, gezelligheid en onderling contact voor jong en oud. In lichtingen: 331668, 331536 of 332364. Rommelmarkt muziekverenigingen In oktober houden de muziekverenigin gen FSH, Caecilia en Nijenburg weer hun jaarlijkse rommelmarkt. De inza meling van goederen hiervoor is van start gegaan. Bel 334955 (dinsdag t/m vrijdag 9.00-12.30 uur) of 331783 (werkdagen na 12.30 uur) en de goede ren worden de eerst volgende zaterdag bij u opgehaald. Galerie Artique In de maand juni is er in Galerie Arti que, Karei de Grootelaan 4 te Bergen, een expositie van moderne aquarellen van Arno van Leeuwen te zien tijdens de openingstijden: maandag 13.00- 18.00, dinsdag-vrijdag 10.00-18.00 en zaterdag 10.0.0-17.00 uur. Expositie Jaap Hillenius Tot en met 23 augustus is een over zichtstentoonstelling van het werk van Jaap Hillenius te zien in de Oude Ursu- lakerk te Warmenhuizen, dagelijks tus sen 13.00-17.00 uur. Toerclub Le Champion Zaterdag 20 juni: IJsselmeerrandon- neur (200 of 300 km), start vanaf 6.00 uur uit Purmerend. Meer informatie: 02263-52711. Zondag 21 juni: Spaarnwoudetoer (25 of 50 km); start tussen 9.00-13.00 uur vanuit Hotel Assumburg in Assendelft. Orgelconcert Woensdag 24 juni: eerste Toer-in orgel concert door Bernard Bartelink in de Pancratiuskerk, Dorpsstraat te Castri cum, aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop aan de zaal. Galerie Dijk 1 Tot en met 5 juli is in Galerie Dijk 1, Dijk 1 te Alkmaar werk te zien van Aaf- ke Kelly (olieverf op papier). Ope ningstijden: donderdag-zaterdag 12.00- 17.00 uur; zondag 14.00-17.00 uur. Concert Doulce Mémoire Zondag 21 juni: jubileumprogramma van het kamerkoor Doulce Mémoire uit Haarlem in de Ruïnekerk te Bergen, aanvang 14.30 uur. Inlichtingen/reser veringen: 02550-12930. Poppenbeurs in Akersloot Zaterdag 20 juni: grote poppenbeurs in Motel Akersloot, georganiseerd door Niesje Wolters van Bemmel. Entree 5,00; open van 10.30 tot 16.30 uur. Begeleidingsorkest Noord-Holland Vrijdag 19 juni: concert door het Bege leidingsorkest voor Noord-Holland o.l.v. Pieter-Jan Olthof in de Petrus en Pauluskerk te Bergen, aanvang 20.15 uur. Soliste: Saskia Viersen (viool). En tree 17,50. HEILOO - De gisteren door het college van B en W gepresenteerde structuurvi- sie centrumgebied, waarin het vizier wordt gericht op de toekomstige ont wikkeling van het gebied van en rond 't Loo zal de komende tijd ongetwijfeld veel stof tot discussie geven. Deze gedachtenwisseling met de burge rij wordt door de VVD-Heiloo hogelijk gewaardeerd. De VVD wil dicht bij de burger staan en op de hoogte blijven van wat er in brede lagen van de bevol king van Heiloo leeft, ook en met name over een belangrijke zaak als de toe komst van Heiloo's centrum. Morgena vond (donderdag 18 juni) is daartoe al de eerste gelegenheid. Dan houdt de VVD-fractie te 19.30 uur ten huize van fractiesecretaris Ernst ten Hacken, Kel- dercroftlaan 38 haar maandelijkse spreekuur. De structuurvisie Centrum gebied of welk ander onderwerp het ge meentelijk beleid betreffende kan dan met de fractie worden besproken. Op gave van het te behandelen onderwerp vooraf (tel. 330316) is niet noodzake lijk, maar heeft het voordeel, dat een snelle en complete beantwoording van vragen is verzekerd. Kunt u het VVD- spreekuur niet bezoeken, benader dan een van de fractieleden. Zij staan open voor uw op- en aanmerkingen.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 1992 | | pagina 4